Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P525 - Obecně

kultus (418)|11.2.2007 18:39
byla to stazena recenze artemise z ce4you do PC a nakopirovana do asusu total commander nechci protoze neumi posilat pres BT soubory a navic uz jsem si zvykl na resco explorer...krome toho to vypada na jiny problem protoze ani standardni pruzkumnik nepusti IE a sekne se...asociace je nastavena nechapu to...
kubisz (1054)|12.2.2007 15:40
no tak pokud to normalne ulozim pres prohlizec, tak mi to jede, ale nacitaji se nektery odkazy z netu (asi reklamy?..)...ale obecne je stejne dycky lepci a mnohem prehlednejsi si ulozit text z webovky do nejakyho TXT (bez obrazku) nebo DOC (s obrazky) souboru a az ten otevrit v PDA...pokud nepotrebujete se strankou pracovat, ale pouze si ji cist, tak si myslim, ze je to lepci...jinak jeste stranka z C4Y neni az tak uplne klasicky HTML dokument, pac je generovany z ASPcka, cili tam muze neco byt, co ten PIE nedokaze prechroustat, ale to by asi mel spis vedet pavel, ja temu moc nerozumim...

jo a trochu mimo toto tema: dalsi zarucena chyba, tentokrate s TMAIL.exe...pokud pustim BT a synchronizaci a prijde zprava, tak se zase objevuje chyba v aplikaci TMAIL.exe...bez spusteneho BT je to v poho...uaaa, to je zarizeni, ja cu novej firmwareee...uz mlcim...
kultus (418)|12.2.2007 19:17
ja nevim co s tim je...mozna udelam HR a bude...jinak jak dlouho se vam nabiji asustek...na nabijecce a na USB??? jednou jsem ho mel 5 hodin :O
Giu (5)|13.2.2007 12:49
S nabíjením je to OK...
ze stavu 8% do 100% na orig nabíječce asi tak 2,5 hodiny,
na USB PC je to stejný proud na PC je omezen na 5V do 5A, pokud nepojedeš s notebooku, kde jsou omezený proudy na USB.

Jinak jsem si předělal nabíječku do auta z bejvalý pro HP5550, mám tam stabilizátor 7805S pro proud 2A na chladiči (trochu se to vohřeje), ale aby se P525 přepnul na plný nabíjení (jinalk pojede 70mA a nabíjení je neefektivní) je potřeba mezi RX a TX data na USB dát odpor 22k, pak jede naplno 800mA stejně jako z USB velkýho PC nebo z orig nabíječky.
kubisz (1054)|13.2.2007 15:52
pro upresneni: specifikace USB stanovuje napeti 5V a vystupni proud 0,5A (ne 5A), ale jde asi jen o preklep...
Giu (5)|13.2.2007 16:02
Záleží na zdroji, 200W má 5A a pokud je silnější tak i víc na 5V.
Z USB svýho PC běžně tahám i 2A a naprosto v poho.

Jak by asi fungovali ty USB vohřejvačky, skenry a podobný nesmysly napájený z USB, 500mA by jim hrubě nestačilo !

A P525 si z USBéčka veme 800mA - měřeno.
kubisz (1054)|13.2.2007 17:12
jojo, to jo, ja jen, ze klasicka specifikace je tech 0,5A, to ze zarizeni maji jine odbery a desky jine vystupy je uz vec jina...zadny flamewar, prosim...
kultus (418)|14.2.2007 07:00
tak to nabijeni je u me opravdu zajimave z 25% se za 2hod dostal na 99% kde setrval asi 20-30min nez se plne nabil...
kultus (418)|14.2.2007 12:38
Tak pro ty ktery premysleji o tomhle kousku mam par postrehu z temer 2 tydeniho aktivniho pouzivani. Display zarizeni je suprovej jak podanim barev tak vysokym jasem, spracovani celeho zarizeni uz tak uzasny neni. Po par
hodinach prace zacal asustek vrzat a to i pri normalnim nehrubim zachazenim a to nemluvim o zadnim krytu ten je nejhorsi asi se mi do rukou dostal spatnej kus, taky klavesnice je docela tuha a vykla se, takze bude asi chvili trvat nez si zvyknu...ja pisu hlavne na virt. klavesnici a pise se mi skvele a stejne rychle jako na norm. mobilu a to jsem jeste PPC nemel, bocni tlacitka jsou pri tom vyrobeny kvalitne a maji optimalni stisk i odpor. Vyborna vychytavka je zamykaci klavesa kterou pouzivam pokazdy kdyz uspim zarizeni a davam jej do pouzdra. Co me ale dostalo byl joystick, ktery je nejlepsi jaky jsem videl a skousel, vubec neni tak zapusteny jak se v recenzich pise a jeho cepicka je z gumy!!! takze :) a navic je 9 smerovej...Co se tyce zvuku pri telefonovani tak je opravdu cistej a docela pekne prokreslenej. Taky vnejsi repracek patri k tem lepsim. Dovolim si ale oponovat recenzentovi co se tyce zvuku ve sluchatkach (HF) je to sice subj. pocit ale... Z recenze vyplynulo ze je
sklamanim...me se ale zda ze je nejen pekne prokreslenej dokonce uz asustek nahradil muj MP3 prehravac iRiver iFP950...samozrejme ze pribalena sluchatka nenahradi KOSS Porta Pro ale neznam mnoho lidi ktery si berou
kvalitni otevrena nebo uzavrena sluchatka ven takze maximalni spokojenost a vubec ne jen nouzovka... hlasitost je dostacujici i v MHD (a to trolejbusy v Plzni pekne radi). Co se tyce fotacku nejsem ani prekvapenej ani sklamanej pri dobrych svetelnych podminkach a pevny ruce se daji poridit celkem pekny fotky i makro vcetne textu na SEk750 nebo K800 nemaji ale pro porizovani makro snimku a zaznamu staci... video mi prijde hodne pomaly a rozmazany (vubec nestiha reagovat na zmenu polohy). Rychlost telefonu je dostacujici (muzu porovnat jen se smartphonem SDA) jinak jak vam jede asustek se skinama pro wisbar advance 2 + WAD??? Co se tyce konektivity tak UMS rezim je opravdu dobrej sice pomalejsi jako ctecka ale komu se chce porad neco prohazovat...par tapnuti a je to...BT synchronizace se chytla napoprve a to mam ovladace na NTB od Toshiby!!! z dosahu mam smisene pocity pres 2 pokoje to je uz docela problem samozrejme naka ta stena ale mel jsem uz mobil s lepsim dosahem vyborna je variabilita uziti a mnozstvi profilu a taky prehlednost a jednoduchost nastaveni (stary PPC uzivatele asi neprekvapi) skratka widcomm jede :) co se tyce vydrze tak vpohode tadka tak jeden den
presne ale to se s nim hraju asi 6 hodin a tak 3-4hodky posloucham MP3 vetsinou je vecer pripojen BT na activesync...jinak se mi neprojevila zadna z hlasek typu gwes.exe nebo device.exe SPB P+ jsem radsi nedaval ;) mam jen WA2+WAD+iLauncher...co mi ale vadi je nemoznost prohlizeni stranek offline ve vestavenem prohlizeci IE ani Opere pritom na mem SDA smartu to jelo bez konverze vpohode ...taky mi vadi profily a celkove nastaveni zvuku a upozorneni nevim jaky je problem dat to na jedno misto jako u smartu a ani to nemusi byt nake slozite sofistikovane reseni...tak to je zatim vse kdyz me neco napadne jeste dopisu doufam ze to tady nikomu nebude prekazet naopak nekomu pomuze s rozhodovanim

PS: tenhle prispevek je jen malym doplnenim jinak skvely recenzi (nejlepsi jakou jsem cetl o asusu P525) a jsou tady jen osobni pocity takze nechci rozpoutat zadnou bouri jen pomoct pri rozhodovani o koupe a pripadne posunout tuhle temu trochu dal a ozivit ji
PetrSybol (157)|14.2.2007 12:43
kultus: to je zvláštní, já si po pádu z 1.5m výšky na zpracování nemůžu stěžovat, takže bych bral v úvahu, že tvůj problém je v horším kousku.
kultus (418)|14.2.2007 12:49
ono to neni zas tak hrozny jen tak to slabe vrzne kdyz ho drzim v ruce nekdo by si to mozna ani nevsiml (krome toho zadniho krytu 0.5mm vule je pro me docela dost) ale prudi to kdyz vim ze se telefony udelat kvalitne a za tu cenu no nevim od asuse jsem cekal vic... mam asus NTB a vim ze to s kvalitou umi....co jsem mel tak sagem, motorola a panasonic 100% a SDA vydrzel bez vrzani pul roku
Pepa O. (21)|14.2.2007 13:21
Taky jen postreh - vyzkousel jsem SPB Shell a mel jsem problem - Asus se kousal, jednou jsem dokonce zjistil, ze mi sviti displej, i kdyz je zamknuty klavesou HOLD. Kdyz jsem ho vyhodil, zase vsechno OK. A to mam nainstalovano od SPB dost veci - Pocket Plus, Diary, Weather a Backup. A milion dalsich veci... Vypada to, jak kdyby byl kazdy kousek jiny :?
kultus (418)|14.2.2007 14:29
jestli myslis ten mobile shell tak jsem ho mel asi den a dal jsem ho pryc ale jel vpohode zadne kousani nic ono si to musi sednout jinak je jasny ze nebudu mit deset programu pro uoravu today a skinu na jednom zarizeni...na Win XP taky nedam windows blinds+vista transformation pack...s temahle utilitama jsem docela opatrnej zejmena po tom co ctu na forech ...HR to jisti ale komu se to chce taky delat kazdej tyden :) taky premyslim ze si sezenu poradnej skin s ikonkama a dam pryc iLauncher...
dyndy (159)|14.2.2007 17:48
Mě taky drží a ani nevrzne. Pevnější sem měl snad jedině Qtek 8310, Asus řadím hned na druhé místo. Zámek HOLD když zavřu při rozsvíceném displeji,tak jde podsvícení na minimum a úplně zhasne až uplyne nastavený čas - alespoň mě. Myslím, že to není chyba, asi to tak má být.
kubisz (1054)|14.2.2007 19:19
po aktivovani HOLD se podsviceni uuuplne vypne, zarizeni se pak uspi (vypne se display) podle doby nastavene ve spravci napajeni...
kultus (418)|15.2.2007 06:53
zdar nevite kde sehnat ten torch???nic moc jsem nevygooglil neco na pocketgear ale to bylo neco jineho a jeste java aplikaci pro SE k800...
Lobo_ce4you (514)|15.2.2007 07:17
Tady to máš. Jinak je ke stažení na http://forum.xda-developers.com/.
kultus (418)|15.2.2007 11:39
mockrat dekuji a koukam ze ne jen ja :))

...jinak nevite jestli jde pres nakej reg tweak vypnout nabijeni pres USB??? Vzhledem k charakteru Li-Ion baterie a taky rozporuplnym nazorum na snizovani vydrze baterie bych si obcas rad odpustil zbytecne nabijeni pri kazdem pripojovani...
ROMATES (2)|17.2.2007 03:04
Prosim vás neví někdo jak změnim u P 525 zvuky na sms?.A taky potřebuji vědět jak se připojim na internet pomocí počítače s adsl přes USB?dík moc
jirson_ce4you (27)|17.2.2007 10:36
[QUOTE="kultus"] Po par hodinach prace zacal asustek vrzat a to i pri normalnim nehrubim zachazenim a to nemluvim o zadnim krytu ten je nejhorsi asi se mi do rukou dostal spatnej kus[/QUOTE]
no asi jo jelikož mě kryt sedí, nic nevrže, ale to není doležitý, daleko víc mě ale dostalo

[QUOTE] joystick, vubec neni tak zapusteny jak se v recenzich pise a jeho cepicka je z gumy!!! takze :) [/QUOTE]

ta guma je fakt dobrá no, to se povedlo

nebo jsem snad jedinej co má joystick bez gumy :D :D :D

pozn: píšu to fakt jen že mě to rozesmálo, takže pls žádný flame reakce
jirson_ce4you (27)|17.2.2007 10:53
teď jsem si pořídil hf bt sadu do auta (taková ta na clonítko) a přemýšlím jak vyřešit toto: chtěl bych zástupce na plochu pro bt a jediné se mi povedlo dát tam zástupce btcplce.exe, ale chtěl jsem něco jako je ve spodní liště (ta modrá ikonka bt) ale větší abych se na ní trefil prstem a mohl jenoduše dát bt zap/vyp no a dálší je, že mam nastavené podsvícení na 30sec a vypnutí na 1min a bohužel mi to přerušuje hovor přes bt právě po 30sec, dá se někde nastavit aby to bt nepřerušovalo? jedinný mě napadá nastavit si profil auto kde budu mít delší podsvícení a přepínat ty profily, měl jsem instnutý phone alarm 1.5 a nefungovalo mi časový přepínání profilů a myslím že to neumí přepínat profil při detekci bt (ale to je na jiný téma)
takže some ideas :?:
dort (1212)|17.2.2007 15:06
[QUOTE="ROMATES"]Prosim vás neví někdo jak změnim u P 525 zvuky na sms?.A taky potřebuji vědět jak se připojim na internet pomocí počítače s adsl přes USB?dík moc[/QUOTE]

1) SMS - zkus trošku hledat řešilo se to tady už miliónkrát :-)
2) internet - jak po kabelu? ten funguje díky ActiveSync sám
3) prosím příště tyto dotazy do obecné diskuze, neb nejsou atypické jen pro ASUS , díky

takže si založ samostanou diskuzi do obecných problémů, nebpak už v téhle diskuzi nikdo nic nenajde!
kubisz (1054)|17.2.2007 20:30
to jirson: ja pouzivam na zprovoneni GPS tenhle postup: vytvorim si zastupce (SPB P+) z WINDOWS\BTConnManagerCE.exe a pri tapnuti na tuhle ikonu se automaticky spusti BT a objevi se moznost pripojit sparovana zarizeni...odpojovani bohuzel pres tuhle ikonu nejde, na to by ale mohl pomoct ten muj tip na ten wrlsmgr.exe...
aeon101 (213)|19.2.2007 15:24
[QUOTE="Lobo"]Už se mi dvakrát stalo, že přestal fungovat zvuk. Vyřešil jsem to zálohou-hard resetem a obnovou zálohy. Dnes jsem se dočetl, že pomůže párkrát zasunout konektor sluchátek. Ale mě je divný, že já sluchátka vůbec nepoužívám a tak není důvod, aby zůstaval zvuk přepnutý do sluchátek. Uvidím příště jak se mi to stane, jestli to pomůže nebo budu muset udělat hard reset.[/QUOTE]

Zdravim panove.

Mam jeden problem- pri telefonovani me druha strana skoro vubec, ale vubec neslysi. Ja ji slysim perfektne a vsechno ostatni v tomto skvelym PDA slape bezvadne. Jen na telefonovani je momentalne nepouzitelny...skousel jsem HR, prostouchnout dirku od sluchatek, ale nic nepomohlo. Nemate nekdo podobny problem? Prosim o radu, uz jsem zoufaly...

Dekuji vsem

Dan
kultus (418)|20.2.2007 06:41
:D :D :D ...
...jinak mate nekdo predplacenou kartu vodafon treba posila po kazdem hovoru spravu(info) o zustatku kreditu na karte me se ale nezobrazuji v nastaveni telefonu jsem to nenasel ani v nastaveni site...
jirson_ce4you (27)|20.2.2007 08:36
to aeon: no já vim že to třeba nepomůže, ale já když jsem si pořídil 525ku a poprvé ji doma zkoušel, měl jsem opačný problém, ostatní mě slyšeli ale já je skoro neslyšel i s max volume no a pak jsem na to přišel. Na novém přístroji je nalepená ochranná folie (kterou jsem předtím nesundal) a zcela zakryla reproduktor ale po sloupnutí to bylo ok. Takže bych určitě zkusil třeba záznam zvuku, jestli to není mikrofonem (třeba nějaká nečistota) pokud ne tak :sarcastic: :?: :no:
aeon101 (213)|20.2.2007 09:56
Diky za odpoved...no priznam se ze tohle me nenapadlo, hned jsem to s hlasovou poznamkou odzkousel a zaznam funguje...slysim se uplne brilantne, takze mikrofon by mel byt v poradku...nenapada Vas panove jeste neco, cim by to mohlo byt? Nechce se mi to posilat nekam do Ostravy (je pravda ze to opravi jen tam???).

Jinak telefon a zvuk gungoval jeste minuly tyden, od te doby jsem instaloval jen Myst a SPB Shell- pochybuju, ze by to mohlo nejak vadit...

Dekuji za vsechny rady.

Dan
kubisz (1054)|20.2.2007 11:45
zkus Start/Nastaveni/Sytem/Zvuk-zalozka MIC a bud upravit hlasitost, nebo zapnout AGC
hajnalka (25)|20.2.2007 18:56
Aky GPS podul odporucate pre Asusa P525? Nokiu alebo MSI SF200?O GPS moduloch nemam ani sajnu.Viem ze su Sirf 3ky.Su zevraj niake problemy s nokiou a Igo?Dakujem za help.
kubisz (1054)|20.2.2007 20:24
nokia i (a) iGo sou (s widcommem) zcela bez problemu...
wolwZz_ce4you (33)|20.2.2007 23:07
Ahoj, tak jsem se stal stastnym majitelem P525, ale mam par dotazu ktere me stvou a nevim jestli se nevratim z5 k symbianu se kterym jsem byl naprosto spokojen!

1. jak prepnu pri psani sms na rezim abc porad tam mam t9

2. Link na nejaky navod jak ji naflashovat
- mam totiz problem ze kdyz hraju treba nejakou hru tak nezvoni! lidi mi volaji ale ja nic neslysim coz je docela problem a i kdyz hru potom vypnu tak kdyz mi nekdo vola tak se ukaze ikonka telefonku u ikony signalu misto te antenky a stejne nemam moznost jakkoliv hovor zvednout potom se proste obevi informace o neprijatem hovoru! Tak chci zkusit novy firmware a uvidim jestli nepomuze
PS:hledal jsem neco malo jsem nasel ale vse na jine phony

3. je nejaka klavesova zkratka na minimalizaci?

To bude zatim asi vse. THX
jirson_ce4you (27)|21.2.2007 21:20
1. T9 se přepíná klávesou vedle nuly (je to na ní i napsaný)
2. tak tohle jsem zatím nemusel řešit, pokud mam spuštěnou jakoukoliv aplikaci tak při příchozím hovoru se normálně objeví okno a aplikace se přepne nebo minimalizuje a hovor lze normálně přijmout
3. pro minimlizaci používám plugin co je v spb plus (mam verzi 3.0.4 a chodí bez problémů) třeba spb plus řeší i problém 2 (nevím)
;)
wolwZz_ce4you (33)|22.2.2007 08:53
[QUOTE="jirson"]1. T9 se přepíná klávesou vedle nuly (je to na ní i napsaný)
2. tak tohle jsem zatím nemusel řešit, pokud mam spuštěnou jakoukoliv aplikaci tak při příchozím hovoru se normálně objeví okno a aplikace se přepne nebo minimalizuje a hovor lze normálně přijmout
3. pro minimlizaci používám plugin co je v spb plus (mam verzi 3.0.4 a chodí bez problémů) třeba spb plus řeší i problém 2 (nevím)
;) [/QUOTE]


1.Toho jsem si vubec nevsiml :oops: takze diky

2. + 3. Mel jsem na task InClose Mobile 5.0 a ten to delal jsem ted zjistil zkusil jsem ho smazat a pomohlo. Zvoni kdy ma akorat ta minimalizace programu je problem kdyz mam nejakou fullscreen app tak nevim jak tu minimalizovat ale zit bez toho se zatim da. Zkusil jsem ten SPB pocket plus a neni to spatne akorat mam dotaz jak mam provezt akci "on gestur"? je to tam kde se nastavujou tlacitka(button)

A novy problem se mi objevil nebo spise jsem ho zjistil po stiznostech par lidi a po aktivaci vypisu se to pouze potvrdilo ze se mi obcas odesle zprava dvakrat. Neni to tim ze bych spatne tapnul na to si davam pozor protoze jsem si to myslel. Dela to obcas nahodile

amazoon_ce4you (0)|22.2.2007 11:13
Zdravím pánové. Mám dotaz ohledně Asusu. Jak se mění vyzváněcí tón? Když ho změním v nastavení , tak po klepnutí na OK mi tam skočí Windows default tón. Používal jsem i program ringoMobile a ten mi zase nabídl jen svoje vyzváněčky a když jsem otevřel jakýkoliv jiná adresář z Mp3 tak ho nenačetl a ukazoval ho prázdný . Předem díky za radu zkušenějších.:?
kultus (418)|22.2.2007 11:29
[QUOTE="wolwZz"][QUOTE="jirson"]1. T9 se přepíná klávesou vedle nuly (je to na ní i napsaný)
2. tak tohle jsem zatím nemusel řešit, pokud mam spuštěnou jakoukoliv aplikaci tak při příchozím hovoru se normálně objeví okno a aplikace se přepne nebo minimalizuje a hovor lze normálně přijmout
3. pro minimlizaci používám plugin co je v spb plus (mam verzi 3.0.4 a chodí bez problémů) třeba spb plus řeší i problém 2 (nevím)
;) [/QUOTE]


1.Toho jsem si vubec nevsiml :oops: takze diky

2. + 3. Mel jsem na task InClose Mobile 5.0 a ten to delal jsem ted zjistil zkusil jsem ho smazat a pomohlo. Zvoni kdy ma akorat ta minimalizace programu je problem kdyz mam nejakou fullscreen app tak nevim jak tu minimalizovat ale zit bez toho se zatim da. Zkusil jsem ten SPB pocket plus a neni to spatne akorat mam dotaz jak mam provezt akci "on gestur"? je to tam kde se nastavujou tlacitka(button)

A novy problem se mi objevil nebo spise jsem ho zjistil po stiznostech par lidi a po aktivaci vypisu se to pouze potvrdilo ze se mi obcas odesle zprava dvakrat. Neni to tim ze bych spatne tapnul na to si davam pozor protoze jsem si to myslel. Dela to obcas nahodile

[/QUOTE]

...SPB P+ dela ruzne kraviny tak jestli ti telefon odmita hovory nebo o nich neda vubec vedet tak to muze byt vono...

...ja zase hledam kalkulacku ktera se da ovladat bez pouziti stylu numericka klavesnice je sice pouzitelna ale po zadani operace musim tapat na display coz se mi zrovna nelibi...pisu o vestavenym kalkulatoru ktery mi pro nakupy postacuje jen to ovladani...diky za radu

PS:psal jsem dotaz do jiny temy ale vsichni na to kaslou tak snad mi pomuzete vy...
kubisz (1054)|22.2.2007 11:31
primarne by mely byt vyzvaneci tony umisteny v adresari WINDOWS\Rings, ale jak se zda, de ASUS "oblbnout" (nevim, jestli ne diky te utilitce na vyzvaneni, co tam je, nebo je to vlastnost WM5? na SP zarizenich tohle jede uz od pradavna...) a pokud na karte vytvorite adresar "My Documents", tak lze vyzvaneni umistit i do nej a windows je vidi a lze je korektne vybrat pro zvoneni (a hlavne se nekopiruji do pameti pristroje)...

jednou se mi stalo, ze ASUS prestal uuuplne zvonit, ani na default ring tone nereagoval, vibroval, ale proste nezvonil...furt sem premyslel, cim to je a az sem pak jednou menil hlasitost sluchatka, tak sem si vsiml, ze hlasitost telefonu je na nule (ale kdyz sem telefonoval, tak vsecko v pohode...)...stacilo ji vytahnout na nejakou unosnou mez a voila! telefon zvoni, takze pozooor...
jirson_ce4you (27)|22.2.2007 17:01
[QUOTE="wolwZz"]

Zkusil jsem ten SPB pocket plus a neni to spatne akorat mam dotaz jak mam provezt akci "on gestur"? je to tam kde se nastavujou tlacitka(button)

A novy problem se mi objevil nebo spise jsem ho zjistil po stiznostech par lidi a po aktivaci vypisu se to pouze potvrdilo ze se mi obcas odesle zprava dvakrat. Neni to tim ze bych spatne tapnul na to si davam pozor protoze jsem si to myslel. Dela to obcas nahodile

[/QUOTE]

no pokud si nastavíš on gesture v buttons nějakou funkci co to má dělat, já mam minimalizaci tak stačí jen přejet přes křížek (pro zavírání aplikace) stylusem (jde to i prstem) směrem dolu (stačí jen kousek, jakobys tam chtěl napsat asi 1cm čárku) a je to ;)

no a s těma sms to můžu taky potvrdit, naštěstí mam sms tarif tam je 150 sms zdarma tak to neřešim, ale přišel jsem na to, že je to tím, že pokud napíšu sms a dám odeslat musím chvilku počkat než to hodí hlášku zpráva odeslána a pak teprv zavřít poštu. Pokud ji zavřu hned tak někdy sice sms odešle ale zůstane stále ve složce jako neodeslaná a když později znovu otevřu poštu tak ji odešle znovu, jelikož si myslí, že ji neposlal.
- takže zatím jediná rada - počkat si vždy ty 2-3 vteřinky než to odešle a potvrdí, jinak to bude posílat 2x

toť moje teorie... :sarcastic:
kultus (418)|22.2.2007 17:30
tak mi to nedalo a skisil jsem tu T9utilitu nechapu co je to za kravinu vypne uplne moznost psat na klavesnici jinak nez jen cisla a jako bonus se neda odinstalovat...:mad: :mad: :mad:
wolwZz_ce4you (33)|23.2.2007 00:24
2jirson : JJ muzu potvrdit ze dnesnim zkousenim jsem zjistil naprosto to same! Takze vzdycky pockam nez hodi hlasku sms odeslana a potom to az zavru. Jinak to on gesture jsem tusil ze to je prejet ale nijak se mi to nepovedlo a tedka pokazde ;) takze diky.
p.e.t.r._ce4you (33)|23.2.2007 01:12
Chtěl jsem se zeptat jak jste na tom s hudbou do sluchátek? Tak nějak se mi zdá, že je dost tichý. I když mám vše na max tak je to pouze úroveň snesitelnosti. Pokud pak vyrazím do města, tak se slyšitelnost značně snižuje a některé songy nejsou prakticky slyšet. Měl jsem MDA Vario a to mělo zvuk podstatně hlasitější. Přiznávám, že jsem nejspíš trochu nahluchlej, ale stejně se mi ta hlasitost moc nezdá.
kotiba (9)|23.2.2007 08:19
Pri prvnim zkouseni jsem mel take dojem, ze je hlasitost sluchatek velmi nizka. Nakonec jsem prisel na to, ze regulator hlasitosti na sluchatkach je trosku zaseknuty. Chvili jsem s nim otacel tam a zpet a ted je hlasitost vyborna.

Nakonec jsem si koupil redukci a ted posloucham hudbu na "Kossacich". Je to prece jenom lepsi zvuk, nez ty pribalena sluchatka
jirson_ce4you (27)|23.2.2007 09:50
[QUOTE="kultus"]tak mi to nedalo a skisil jsem tu T9utilitu nechapu co je to za kravinu vypne uplne moznost psat na klavesnici jinak nez jen cisla a jako bonus se neda odinstalovat...:mad: :mad: :mad: [/QUOTE]

t9 má víc režimů podle toho kolikrát to zmačkneš - abc malá písmenka, ABC velká písmenka, 123 pouze čísla a nebo symboly (to všechno je pro normální zadávání (počet stisků klíves podle písmenek) nebo přímo t9 kde pak doplňuje slova ale chce to nahrát si tam českou t9 (je tam anglická) :yes:
kultus (418)|23.2.2007 12:00
tak ti dekuju za prednasku :) ...ja chapu princip T9 skousel jsem tu utilitu od asusu ktera mela buhvi co udelat...mne akorat zablokovala jakykoliv prepinani klavesnice...mohl jsem akorat psat cisla a pak si vytahnout virt.klavesnici nebo rucni psani (kdyz uz o tom pisu doporucuji myScript skousel jsem transcriber od M$ a nerozpoznal mi ani jeden znak a tenhle rozpozna na 99% vsechno so napisu i rychle a osklive proste):yes: ...

PS: ceskou T9 mam davno nainstalovanou ale ja s tim nepisu rad...
wolwZz_ce4you (33)|23.2.2007 17:10
Ty sluchatka maji ovladani hlasitosti? :O tak to bych je mel najit hodil jsem je nekam s tim ze to hraje potichu takze to nevyuziju :D

Jinak stve me ta minimalizace!
Je moznost minimalizovat aplikaci ve fullscreenu? Jde mi hlavne o TomToma kolikrat ho mam pusteny a mezi tim si potrebuju zavolat takze ho musim vypnout a zase zapnout coz me stve symbian tohle zvladal bez jakychkoliv problemu!
dyndy (159)|23.2.2007 18:38
Člověče co máš furt stou minimalizací? Možná tě blbě chápu, ale mám puštěného TomToma a chci telefonovat, tak zmáčknu zelený sluchátko - sem v telefonu - zavolám si, pak OK a sem z5 v navigaci. Jakej je tedy problém?
P.S.: WM5 mají multitasking, aplikace zůstávají spuštěné. Na přepínání mezi nimi je hafo softu. Možná i v sekci Freeware na ce4you.
Emir_ce4you (21)|23.2.2007 23:34
[QUOTE="kotiba"]Nakonec jsem si koupil redukci a ted posloucham hudbu na "Kossacich". Je to prece jenom lepsi zvuk, nez ty pribalena sluchatka[/QUOTE]

Jakou redukci?Ta je delana primo pro Asus? :?:
kultus (418)|24.2.2007 07:05
redukce 2,5->3,5 jack je bezne dostupna v obchodech za par korun pro vsechny zarizeni s timhle typem konektoru...
kubisz (1054)|24.2.2007 11:18
problem s temihle redukcemi byva ten, ze pri zapojeni k MDA se vypne interni mikrofon a v pripade, ze Vam nekdo vola, tak si s nim nemuzete pak povidat :-( chtelo by to nejakou redukci, ktera ma v sobe i mic a az potom konektor 3,5mm na sluchatka...neco takoveho nabizeli na webu HTC, ale uz to tam nejak nemuzu najit...
lanca (9)|24.2.2007 13:04
Pls, poradte. Nefunguje mi dokoncovani slov. Mam to na P525 stejne nastavene jako na Mypal 636 kde to v poho funguje. Nemuze to byt doinstalovanou ceskou T9?

Diky za Vase zkusenosti.

Jarek
blinky (5)|24.2.2007 15:45
Nevím, zda se to už někde neobjevilo, ale vyskytl se mi problém. Když někomu odešlu z ASUSe SMS, tak příjemci se to doručí dvakrát bez ohledu na to, jakou má tel. síť. Zajímalo by mě, zda to může být buď přístrojem nebo je chyba u operátora (T-Mobile). Nemá s tím někdo podobnou zkušenost? Díky

Asus P525, mini SD 1Gb