Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P525 - Obecně

shiftik_ce4you (48)|28.12.2006 14:35
O coz jsem se snažil hodně dlouho a nakonec jsem nainstaloval Smartdialer a českou T9 a smířil se s tím, že nic není úplně jednoduché:-)
p.e.t.r._ce4you (33)|29.12.2006 07:58
Jsem majitelem ASUSe P525 tři dny. Bohužel jsem měl hned po zakoupení nepříjemnou zkušenost s nefunkčností prvního přístroje. Druhý naštěstí funguje(zatím). Začínám si zvykat na některé výhody a naopak neduhy tohoto přístroje. Mohu ho porovnat s QTEK 9100, který jsem vlastnil několik měsíců. Přístroje jsou prakticky nesrovnatelné. QTEK měl podstatně pomalejší procesor a od tohoto faktu se odvíjí naprosto vše. ASUS mě mile překvapil, tím jak rychle vše funguje. Po třechdnech mám nainstalováný veškerý soft, který jsem používal na QTEKu a zatím nepozoruji žádné spomalení na rozdíl od zkušenosti s QTEKem. Zaujalo mne, že když píšu sms metodou "abc", tak si telefon slova která použiji zaznamenává do anglické T9. Doufám že se nepletu. Nainstalil jsem si i českou T9, ale problém je s diakritikou, smsky pak mají podstatně menší délku. Chtělo by to abych sice na founu psal s diakritikou, ale aby se dále neposílala, tak jako to má např. Nokia. Pokud je to možné písněte někdo návod.
Palko_ce4you (24)|29.12.2006 10:34
Na stránkách Asusu je nová verze rádia 4.6 - údajně pro zlepšení stability telefonní jednotky.
dyndy (159)|29.12.2006 15:24
jirson: pokud jsi nato ještě sám nepřišel, tak namapovat Torch na tlačítko jde asi takhle. Torch.exe jsem nakopčil do Windows\Nabídka Start\Programy. Pak v Nastavení - Tlačítka - vybereš tlačítko 1 nebo 2, dle toho, jaké ti více vyhovuje a dole mu z nabídky přiřadíš Torch. To je celé ;)

Palko: dík za info, ale máte někdo nějaké problémy se stabilitou radia? Já nic nepozoruju, vše je zatím v naprosté pohodě. Telefon nemá žádnou prodlevu při přijetí hovoru. 2 eMailové účty i ICQ chodí super. BT navigace a handsfree - paráda a Wifi mě velice příjemně překvapilo dosahem. Já v tom nebudu zatím vrtat.
Palko_ce4you (24)|29.12.2006 16:33
Našel jsem nějaké příslušenství k P525, http://shop.brando.com.hk/asus.php ,
poštovné do ČR 3 USD.
Je již něco z toho u nás ke koupení?
dyndy (159)|30.12.2006 08:49
Brando folie na displej a ten svinovací USB kabel tady seženeš, jen na něm asi zatím nebude napsáno, že je pro P525. Fólie pasuje z MDAc (jak jsem již psal) a to USB musí snad být taky univerzální. To pouzdro vypadá pěkně, mě však spíš vyhovují pouzdra typu toho originálního (pokud PDA nenosím po kapsách). Bral bych tu redukci na sluchátka a možná náhradní stylusy. I když jsem nikdy žádný nezlomil ani neztratil, jsem z toho jednoho nějak nervózní ;)
p.e.t.r._ce4you (33)|30.12.2006 10:48
Objednal jsem si fólii podle tohoto přízpěvku https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=291, měla by dorazit hned po novém roce. Tak vám pak poreferuju jak jsem spokojen. Náhradní stylus by se určitě hodil, už jsem jich pár ztratil, doufám že mi originál vydrží do doby nežli bude na trhu náhrada.
luban_ce4you (64)|30.12.2006 21:11
Take jsem objednaval podle https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=291 a vcera dorazily (po 10 dnech z USA a pres svatky, to je bych rekl supr).Objednaval jsem je na MDA Vario a pasujou naprosto presne i na Asuse P525. Jsou supr, vrele doporucuji.
fijosh (8)|2.1.2007 17:14
ahoj, vazne nekdo netusi, jak nastavit zadavani v rezimu "T9", mysleno hw klavesnici tak, aby se rezim neustale neprepinal automaticky na t9, ale aby preferoval zadavani "abc" ?
Palko_ce4you (24)|5.1.2007 11:15
Sim Toolkit Vám na P525 funguje nebo je potřeba něco nainstalovat? Jde mi hlavně o banku.
dyndy (159)|5.1.2007 15:20
GE Money přez O2 (u ikony je stále ještě Eurotel) bez problému na první našlápnutí :) .
lanca (9)|5.1.2007 17:12
Ahoj majitele P525

1. uz nekdo poresil tu T9 bez diakritiky v sms?
2. umi nekdo poslat SMS skupine uzivatelu?
3. jaky BlueTooth HandsFree s Asusem pouzivate?

Diky za info a pekny vikend Jarek
p.e.t.r._ce4you (33)|5.1.2007 17:44
V odeslání sms více kontaktům nevidím problém, ale pokud ti jde o poslání kontaktům kteří jsou již v nějaké vytbořené skupině, tak ti neporadím. Odeslat více kontaktům stejnou smsku je jednoduché. Pouze tapnu při tvorbě zprávy na "Komu:" vyberu kontakt, on se přidá. tapnu znovu na "Komu:" a opět vyberu kontakt. V řádku "Komu:" se mi kontakty řadí za sebou. Nezkoušel jsem to, ale myslim že to tak bude makat. Nebo se pletu?
lanca (9)|5.1.2007 18:26
To je v poradku ale pokud potrebuji posilat pravidelne SMS skupine cca 30 lidi tak je to pomerne zdlouhave a neefektivni. Vzpominam si ze muj stary Siemens umel poslat SMS cele skupine najednou. Jeden klik a bylo to. Cekal jsem ze Phone Edition bude trochu lepsi :(
Lobo_ce4you (514)|5.1.2007 19:42
[QUOTE="lanca"]Ahoj majitele P525

1. uz nekdo poresil tu T9 bez diakritiky v sms?[/QUOTE]
Zkus tuto utilitku. Sice to není přesně to co potřebuješ, ale funguje to perfektně. Je to úprava textu přes schránku, ale je to rychlý a umí to dokonce i kompresi textu se zvětšením prvního písmene.

[CODE]http://opennetcf.p3t3.org/[/CODE]
Palko_ce4you (24)|5.1.2007 20:08
Dyndy napsal: GE Money přez O2 (u ikony je stále ještě Eurotel) bez problému na první našlápnutí

Mně se nikde nic nezobrazuje, mám také GE přes O2. Kde by mohl být problém.
Měl jsem MDA II a po zasunutí simky se mi vše nastavilo samo.
jirson_ce4you (27)|6.1.2007 07:46
tak už nastal první problém, asuse připojuju doma přes kabel ke kompu a v práci k ntbku taky přes usb pomoci activesyncu 4.1 a zničeho nic mi najednou nejde připojit.. Už jsem instnul novou verzi 4.2 a nic. po zapojení kabelu mi AS napíše připojuji a nepřipojí se, v diagnostice ve verzi 4.2 mi napsal, že nelze získat ip adresu - asi by pomohl HR jenomže jsem si nestihnul instnout backup takže bych přišel o všechny data. Winxp vytvoří síťové připojení ale stejně se na něj nedostanu...:( :( :(
dyndy (159)|6.1.2007 09:48
Palko: Nic jsem nenastavoval, prostě ta ikona tam je hned po prvním spuštění Asuse. Start - Programy - Eurotel. Je to ikonka nějakýho Sojuzu (satelitu) na oběžné dráze :) . Pokud jí tam nemáš, tak fakt nevím co může být špatně.:(
celda (5)|7.1.2007 16:03
Jak v případě potřeby odinstalovat českou T9?
p.e.t.r._ce4you (33)|7.1.2007 16:18
Pokud si požil tu českou T9 která je v této diskuzi, tak ji odebereš v "přidat nebo odebrat programy" v "nastavení".
fijosh (8)|7.1.2007 20:00
prosim nevite nekdo jak t9 vypnout uplne, aby slo psat klasicky pres hardwarovou klavesnici?
Palko_ce4you (24)|7.1.2007 20:12
Nějaká nová aplikace k tomu vypínání a zapínání T9 je teď na stránkách Asusu.
p.e.t.r._ce4you (33)|7.1.2007 20:24
Na stránkách modaco je soft který bych rád vyzkoušel. Týká se zadávání znaků, ale z nějakého důvodu si tento soft nemůžu stáhnout vždycky mi to hodí nějakou chybu. Je to na linku:
http://www.modaco.com/index.php?automodule=downloads&showfile=2043
Když se to někomu podaří stáhnout, tak to někde nasdílejte. Díky
marel_ce4you (19)|7.1.2007 22:10
fijosh (8)|8.1.2007 15:15
[QUOTE="p.e.t.r."]Na stránkách modaco je soft který bych rád vyzkoušel. Týká se zadávání znaků, ale z nějakého důvodu si tento soft nemůžu stáhnout vždycky mi to hodí nějakou chybu. Je to na linku:
http://www.modaco.com/index.php?automodule=downloads&showfile=2043
Když se to někomu podaří stáhnout, tak to někde nasdílejte. Díky[/QUOTE]tak jsem to vyzkousel, a je to dost zvlastni metoda zadavani znaku..

napriklad kdyz chci napsat "y", tak zmacknu prislusnou klavesu ("9") a pak dvakrat klavesu "0", ktera slouzi jako prepinac mezi znaky na klavesach..

plus je, ze je mozne si znaky pod jednotlivymi klavesami zmenit a nastavit dle libosti, ale minus je, ze se to vsechno prolistovava pomoci nuly.. kdyby to bylo v klasickem stylu, bylo by to dokonale..
p.e.t.r._ce4you (33)|9.1.2007 21:33
Včera mi konečně dorazila fólie od Boxwave ze států. Když jsem ji objednával, netušil jsem, že fólie na Vario je totožná s fólií na Asus P525. Takže jsem objednal fólii na A636. Fólie je větší s čímž jsem počítal, takže jsem ji zmenšil na požadovanou míru řezákem. Nalepení nebylo až tak problematické jak jsem si myslel, ale nakonec se nepovedla precizní aplikace a na display se dostalo smítko. Mrcha jedna mrňavá je u kraje, tak přemýšlím, že to zatím nechám a pokud to bude hodně nepříjemné, tak se jí časem pokusím opravit. Zkoušel jste někdo tuto fólii z displaye částečně odlepit? Mám pocit že to bude dost problematické. Nejspíš by to chtělo pinzetu nebo tak něco. Hlavně ji nepoškodit. Jinak fólie vypadá super. Výborně rozptyluje světlo které se dříve odráželo od displaye.
dyndy (159)|10.1.2007 13:12
S touto konkrétní fólií zkušenosti nemám, ale používám už delší dobu Brando, která má na obalu napsáno (pokud se nepletu), že lze odlepit, omýt a znovu aplikovat. Když jsem to zkoušel, už s dlouho používanou, jí použít na jiné zařízení dopadlo to dost bídně. Může to být ale rukama :D .

Edit: jo a ještě snad nikdy se mě nepovedlo nalepit folii, abych tam nějaký ten prach nebo vlákno nezůstalo - mrška.
Lobo_ce4you (514)|10.1.2007 13:44
[QUOTE="lanca"]To je v poradku ale pokud potrebuji posilat pravidelne SMS skupine cca 30 lidi tak je to pomerne zdlouhave a neefektivni. Vzpominam si ze muj stary Siemens umel poslat SMS cele skupine najednou. Jeden klik a bylo to. Cekal jsem ze Phone Edition bude trochu lepsi :([/QUOTE]
Já být tebou tak si uložím do textovýho souboru všechny jména, kterým pravidelně posíláš sms ve formátu s číslem a pak to jen nakopíruj přes schránku do příjemce sms. Je to sice nešikovný, ale pořád rychlejší, než přidávat víc příjemců. Programem SK Menu si můžeš dokonce textový obsah vložit pod menu a pak je to otázka 2-3 tapnutí.
[CODE]"Kamil Novák" <+420xxxxxxxx>; "Pavla Svobodová" <+420xxxxxxxx>; ..........[/CODE]

Edit: nebo mě teď napadl ještě rychlejší a jednoduší způsob. Nainstaluj si program NewMenu od Šamana a tam si vlož položku nová sms a do parametru si nakopíruj jména ve formátu který jsem napsal (nejrychleji je získáš tak, že si vytvoříš novou sms, vložíš tam postupně všechny kontakty který chceš a pak je všechny označ a přes schránku je nakopíruj do parametru NewMenu) a pak odešleš sms více uživatelám během chvilky.
Pepa O. (21)|10.1.2007 15:34
Panove jakou pouzivate nabijecku do auta? Ja mam 4 ruzna CL-ka, 2 mi ani nerozsviti LEDku, ze se to nabiji a dalsi 2 sice zacnou trochu nabijet, ale nestaci to na provoz navigace a po nejakych 3 hodinach je to vybite... Resil jste to uz nekdo?
hombre10 (21)|11.1.2007 21:33
[QUOTE="Pepa O."]Panove jakou pouzivate nabijecku do auta?[/QUOTE]

ja mam nabijecku urcenou pro Motorolu RAZR a jede mi bez problemu. Teda zatim ;)
Ale tento problem jsem mel pokud jsem pouzil nabijecku dodavanou k MDA Variu.Dioda svitila cervene ale po 3 hodinach nabijeni byla baterka jen na 26% kapacity.
Jeste co se tyce nabijeni.Zamrzal mi foun pokazde kdyz jsem pripojil nabijecku.A bylo to tim ze jsem mel prepnuty ve vyberu rezimu pripojeni USB na ctecku karet.Setkal jste se s tim nekdo?:?:
Pepa O. (21)|12.1.2007 11:11
[QUOTE="hombre10"]ja mam nabijecku urcenou pro Motorolu RAZR a jede mi bez problemu. [/QUOTE]
Diky za tip... Tzn. je to original od Motoroly?
Petrdr_ce4you (0)|12.1.2007 12:09
Mám s ním ten problém, že si mi hodně lidí stěžuje na dost silné echo (ozvěnu), nejdřív jsem si myslel, že to je jen výjimečně, ale postupně mi to říkají skoro všichni,
má někdo stejný problém, nebo nevíte co s tím?
fijosh (8)|12.1.2007 15:45
hombre10: ja mam usb nastaveny na velkokapacitni zarizeni porad (kdyz syncuju pres activesync tak jen pres bt) a s nabijenim problem nemam
chtorran (1)|12.1.2007 23:08
[QUOTE="Yawor"]Pánové tak jsem včera také koupil, a jsem jedním z těch "šťastných", kterým se po zapnutí zobrazí jen uvítací obrazovka a tím představení skončí. Alespoň dám vědět jak u mironetu probíhají reklamace... :? [/QUOTE]
taky sem mel tento problem ze pri prvnim zapnuti byla zobrazena pouze uvitaci obrazovka tak sem udelal hard reset "tusim joy nahoru a reset" a asus se zresetil a nabehl bez problemu a to uz je tak dva mesice a vse bez problemu facha dodnes :)
hombre10 (21)|13.1.2007 09:55
[QUOTE="Pepa O."][QUOTE="hombre10"]ja mam nabijecku urcenou pro Motorolu RAZR a jede mi bez problemu. [/QUOTE]
je to original od Motoroly?[/QUOTE]
neni je to nejaky NO NAME nedokazal js m na ni ani precist nejaky typovy oznaceni.Kupoval jsem ji pred rokem jeste k Variu.
Yawor_ce4you (2)|13.1.2007 16:16
[QUOTE="chtorran"][QUOTE="Yawor"]Pánové tak jsem včera také koupil, a jsem jedním z těch "šťastných", kterým se po zapnutí zobrazí jen uvítací obrazovka a tím představení skončí. Alespoň dám vědět jak u mironetu probíhají reklamace... :? [/QUOTE]
taky sem mel tento problem ze pri prvnim zapnuti byla zobrazena pouze uvitaci obrazovka tak sem udelal hard reset "tusim joy nahoru a reset" a asus se zresetil a nabehl bez problemu a to uz je tak dva mesice a vse bez problemu facha dodnes :) [/QUOTE]

Já to zkoušel, ale bohužel bez výsledku... Holt takovou kliku nemám :)
dyndy (159)|14.1.2007 09:31
Petrdr: žádné echo - vše v pohodě. Na jiných fórech (Symbian??) jsem myslím četl, že to dělá někomu u jiných founů a snad je to SIMkou. Asi bych se ptal operátora, já jsem u O2.

Pepa O.: nabíječku do auta mám taky nějakou no name od starého mobilu , kterou jsem si zbastlil původně pro MDApro.
Yawor_ce4you (2)|14.1.2007 17:40
Změna, Asus naběhl po 4tém hard resetu ;o) Nechápu nic, od té doby zatím drží. A pak že to nemá vlastní rozum, jenom mě to chtělo nas*at :))
Pepa O. (21)|14.1.2007 21:39
Tak jeste k tomu nabijeni v aute - koupil jsem nabijecku Koracell, s oznacenim MOT V3/A780, a funguje skvele. Telefon se chova, jako by byl na normalni nabijecce. Takze mohu jen doporucit :yes: .
aeon101 (213)|15.1.2007 15:10
Chci se zeptat vsech majitelu, jestli se da na P525 nastavit fixni preference poradi pripojeni (napr. primarne chci wifi, kdyz neni v dosahu tak nabidne Edge, potom GPRS a pod...)- funguje to takto? Jsou to pro mne jedny z nejklicovejsich preferenci u vyberu noveho zarizeni...

Posledni otazka smeruje k synchronizaci- da se nastavit zvlast synchronizacni profil na trech PC (potrebuji ho synchronizovat tak, abych mel v kazdem pocitaci stejna data kalendare, ukolu, poznamek a kontaktu). Z me zkusenosti vypliva, ze to umi jen s 2 PC.

dyndy (159)|15.1.2007 15:23
aeon101: 1) neumí, a navíc EDGE bohužel nemá
2) víc jak se dvěma PC jsem nezkoušel
hombre10 (21)|15.1.2007 15:33
aeon101:
Ad2) umí synchronizovat jen s 2 PC po připojení ke třetímu vyzve k odstranění některého předešlého profilu.
aeon101 (213)|15.1.2007 15:57
Diky za rady, zeptam se jeste na na stahovani pres Wifi...

Ok, chapu to teda spravne (jsem si vedom, ze co ucet- to novy mailbox), ze kdyz se na zacatku pripojim pres wifi, nabehnu do posty a dam stahovat- pouziva automaticky pripojeni wifi? Nebyl jsem si jen jisty, jestli se konfigurace kazdeho mailboxu nemusi zadavat s urcitym typem pripojeni defaultne (T- Mobile GPRS atd...) a pak pri stahovani odpoji wifi a stahuje proste pres ten puvodne nastaveny profil... Doufam, ze wifi drzi po celou dobu stahovani, napr. vetsich souboru- jake mate zkusenosti se stabilitou a dosahem wifi? Mozna se bude zdat cely tento dotaz divny, ale vse popsane se mi stavalo na nejmenovanych zarizenich a rad bych se pred koupi poucil...

Diky

Dan
dyndy (159)|15.1.2007 16:39
Mě to myslím chodí tak, že když se připojím přes WiFi, tak se odpojí GPRS (samo). Vlezu do pošty - libovolného účtu a stahuji, pak klidně přejdu do druhého poštovního účtu a to samé. Nemusím nic nastavovat a jede takhle i internet. Wifi je stabilní a dosah je mnohem lepší než u TyTNa, s jiným zařízením nemohu porovnat.

Edit: tak jsem to teď zkusil ještě jednou a GPRS se neodpojilo :? Musel jsem vypnout GPRS, pak teprve zapnout WiFi, protože podle rychlosti to jelo stále přes GPRS. Takže je to tak (i na další pokusy), nejprve musím ručně ukončit GPRS a pak pustit WiFi. Potom to teprve jede přes Wifinu.
p.e.t.r._ce4you (33)|15.1.2007 19:35
Tak stále přemýšlím jak se zbavit diakritiky v smskách. Částečně se mi to povedlo, ale myslim že nejsem první koho toto napadlo. Jen jsem si to tu na fóru nikde nepřečetl, takže to sem doplňuji. Když vypnu v nastavení zpráv "V případě potřeby použít kód Unicode", tak se mi počet znaků nesnižuje na 70, ani když do smsky vkládám znaky s diakritikou z české T9. Smska se pak odešle jako obyč smska, horší už je to s tím co přijde na druhý foun. Zkoušel jsem to s většinou znaků s diakritikou a bohužel musím konstatovat, že většina znaků s diakritikou je nahrazena otazníkem. Tedy alespoň při odeslání na nokii. Ale pro mne je to částečný a asi dostačující pokrok. Myslím že dotyčný na druhé straně je schopen si občas nějaké to písmenko domyslet.
jirson_ce4you (27)|16.1.2007 09:09
na zadávání znaků jsem používal pdamill topkey, má to t9 která se sama učí takže po chvilce psaní si pamatuje používaná slova a ty pak nabízí v liště hned nad klávesnici, hodne to urychluje psaní, jenomže mě to pak nějak blblo, zůstávali jakoby zmačknutý písmenka. jinak pro odstranění diakritiky přes českou t9 jsem zkoušel jedem pgm (teď nevím název), ale bylo to zdlouhavé, označením textu přes schránku a vložení zpět, bylo to sice 4-5 ťapnutí,ale zdržuje to, takže teď píšu bez t9 a bez háčků a přijde mi to asi nejlepší jak softvarovou tak hardvarovou klávesnicí
p.e.t.r._ce4you (33)|17.1.2007 21:19
Zajímalo by mne, zda vám někomu funguje po spojení PDA a PC USBčkem internet. Chtěl bych v PDA využít internet který mám připojený do PC. Fungovalo mi to na MDA Variu, ale na P525 se mi zatím nepodařilo to zprovoznit.
Emir_ce4you (21)|18.1.2007 00:40
Funguje.Zadne nastaveni jsem nepredelaval...
Lobo_ce4you (514)|18.1.2007 07:04
Taky jsem s tím jednou zápasil a musel jsem v ActiveSync v "Nastavení připojení" v položkce "Tento počítač je připojen k" nastavit The Internet. Výchozí je tam Automatic. Zajímavý je ale, že když jsem pak prováděl Hard Reset, tak už to přes The Internet nefungovalo a musel jsem to vrátit na Automatic a funguje to bez problémů.
jirson_ce4you (27)|18.1.2007 07:06
já bych měl jen dotaz, zda někdo může napsat úplné nastavení mms. po HR to nějak nemůžu zprovoznit, mam o2 paušál. díky :D