Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 9 z 14 PrvníPrvní ... 7891011 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 121 až 135 z 199

Téma: GPS Evolve (MT3) - 32 kanálů, perfektní citlivost

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

xtonda - zkousel jsem ten PathAway, ale GPSku mi nechytil, tak nevim...
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2006

Zkoušel jsem PathAway, ale nějak jsem v něm nebyl schopen narychlo zjistit zda to dělá to samé. Každopádně jsem zkoušel čtyři různé softy všechny se chovají při nízké rychlosti stejně. Je to tedy opravdu funkce která jen zabraňuje např. při stání v koloně v praze, neustálému otačení mapy kolem osy šipky. S tímto problémem jsem se setkal u navigací ve služebáku. Je tam MIO C501, když stojím v koloně tak mu hrábne a začne se otáčet na místě. U MTK čipu se mi to nestane.

Nováček
    Registrace
    Dec 2003

Taktéž jsem zkoušel tři softy, všechny se vyznačovaly stejnou chybou. Jde určitě o vlastnost MediaTeku

Nováček
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od cityshark
    Ja to chapu, v pohode. Jenom nechapu tu vahu problemu. Kdyz me GPSka dovede az na misto, vim porad souradnice a podle okoli, smeru, odkud jsem prisel a kam se koukam, musim to preci najit...

EDIT: jinak, abych nepsal jen samy OT: odpoledne jsem projizdel stranky o Mtek chipu a docetl jsem se, ze je to chip vyvinuty primarne pro pouziti s autonavigaci, kde je prave funkce zastaveni "kompasovani" pri malym pohybu cilene kvuli eliminaci otaceni v navig. aplikacich. Coz je vicemene jasny. Tim padem bych hadal, ze na rozdil od SIRFu tato funkce vypnout asi nepujde... niv neni univerzalni.
    Nevím, jestli kešujete, ale snad to bude takhle pochopitelnější: S Evolve jsme našli úspěšně dvě cache. V prvním případě byl ale postup výrazně složitější, než kdybychom šli podle starého Sirf II. První případ: cache byla vzdálená asi půl kilometru. Před námi byly dvě cesty, které se mírně rozcházely, pak je však oddělila neprůchozí rokle. Po půl kilometru se z ničeho nic šipka stočila a doposud klesající vzdálenost začala 70 metrů stoupat. Museli jsme se tedy vrátit a jít po druhé cestě. Kdyby šipka fungovala od začátku, věděli bychom hned, že máme jít druhou cestou... kešky jsme našli jen díky tomu, že MediaTek přesně odpočítával metry k cíli. Tak snad je to jasnější

Nováček
    Registrace
    Sep 2005

tak som nakoniec skončil pri nokii ld-3w. vyhral fakt, že som si ju mohol kúpiť a bez udania dôvodu do dvoch dní vrátiť naspäť. vypnutie statickej navigácie bolo maximálne jednoduché, gpska výborne chytá satelity a baterka je kompatibilná s nokia telefónmi, takže ak máte nokiu, v prípade vybitia iba prehodíte baterku a je.

jediná vec, čo mi na nokii vadí, že koncovka na dobíjanie je veľmi úzka a v krabici sa dodáva iba autonabíjačka. keďže na začiatku potrebujem prvých pár razov tú baterku nabiť z nuly doplna (aby som náhodou nestratil časť kapacity), v aute to počas bežnej jazdy mestom nespravím a doma to nemám ako nabiť. pomohlo teda riešenie prehodiť do mobilu a nabiť naplno mobil.

na geocaching skutočne odporúčam. mediatek má určite čo to do seba, ale zase hladať poklady dvojnásobne dlhšie, lebo ma to posiela cez roklinu, zrovna nemusím

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Jen tak pro zajímavost výrobce dodává tento typ s MTK Chipsetem http://www.semsons.com/sov5mibtgpsr2.html tak i s SiRf 3 http://www.semsons.com/sov5mibtgpsr.html
    Určitě by se nemělo zapomenout na technický data. Jenom mě kapku zaskočilo že časové úseky jsou totožní (2.36.37s). Ale jinak MTK je lepší 32kanálu (SiRF-20) Přesnost 3m (SiRF-5m) provoz 20-23h. (SiRF – 12h) Jenom škoda že u MTK se zobrazuje ukazatel směru jen po 20m (>4km/h)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Tak včera jsem si koupil tenhle Evolve BT modul...podařilo se mi ho propojit s PC a programemem Visual GPS, ale za boha ho nemůžů rozchodit s mým MDA II, WIN 2003:-( Hledal jsem už snad všude jak na to, nainstaloval jsem manažera od Widcommu, PHM Device Manager, BTTools, Port Splitter, VisualGPSce...Widcomm zařízení najde, vytvoří port a když na to tapnu, tak mi to po fíli napíše connection failed, už jsem dělal několik SR i jeden HR...určitě je někde malinký problém v těch portech, ale s tím si fakt nevím rady. Našel by se někdo (než oba dva přístroje rozmlátím kdo mi dá nějaký podrobný návod jak na to s těmito programy případně jinýmy? Mnohokráte díky...

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Tak Win2003 uz nemam delsi dobu (MDA II jo), takze si to moc nepamatuju, ale zkusim zalovit v pameti (drobny nepresnosti oimluv).

Zaptni GPS (modra LEDka bude rychle blikat) pust si na MDA ten Widcomm. A dej neco jako pridej zarizeni. Zvol neco jako "explore BT device". Zacne scanovat okoli a najde ti EVOLVA jako "BT GPS". Klikni ze jako tenhle chces, melo by ti to nabidnout seznam "funkci", ktery danej BT device nabizi. Tady bude jedinej a to sice "serial connection" nebo tak neco. Vyber, odklikni, zadej heslo "0000" (4xnula). Ve widcommu v BT devicech by ti mel naskocit novej naparovanej device.
    Vypni zapni GPSku (takze opet modra LED bude zbesile blikat). Ve widcommu v BT devicech tap&hold na "BT GPS" a vyber connect. Modra diodka zacne jen tak problikavat blikat a jsi spojen.

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Nepamatuju si rpesne jak na widcoma pod WM2003 (mam WM5), ale v zasade:

Citace neber doslovne:
    1) GPSku zapni (modra LEDka bude zbesile blikat)
    2) na cihle ve Widcommu dej "ADD" - explore BT device
    3) az ti to najde "BT GPS" tak na nej tapni a dej NEXT
    4) nabidne ti to seznam ficur, co to podporuje. vyber "serial comm" nebo tak neco. vic moznosti to stejne nebude mit
    5) heslo je "0000"
    6) vypni, zapni GPSku.
    7) v "paired"devices vyber "BT GPS", tap&hold a connect. melo by to pak jit.

Jeste dotaz: mas tam orignalni ROMku nebo jsi flashoval?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Taxnad jsem udělal vše jaxi napsal, ale ani tak to nende...mám původní ROM.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Taxnad jsem udělal vše jaxi napsal, ale ani tak to nende...mám původní ROM.
    Připojené soubory Připojené soubory

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Cece tak to je neco spatne...

1) A kdyz ti to vyhledava tu GPSku, tak ta ti prestane (aspon na chvilku) blikat rychle a zacne blikat pomalu?

2) Vyzada si to security kod?

3) Objevi se ti "BT GPS" v naparovanych devicech?

4) funguje ti BT spojeni s nejakym jinym zarizenim? (PC, handsfree...)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

1) Při vyhledávání to bliká furt stejně rychle jak v manuálu píšou - Hledání Bluetooth uživatele

2) Právě, že ten security kód si to nevyžádá

3) V naparovaných devicech se objeví

4) Evolvo mi funguje normálně s PC programem VisualGPSce a BT v MDAčku mi normálně funguje přes ActiveSync s PC

...snad zkusím vyndat z Evolva baterku aby se to nějak srovnalo, jinak už nevím

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

No tak to bych hledal chybu v PDA....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Tak problém je vyřešen...MDA II půjde do světa a místo něj jsem koupil Vario a Evolve funguje bez problémů)

Strana 9 z 14 PrvníPrvní ... 7891011 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Naprosto perfektni prijem signalu - Loox N560 GPS
    Od yndor v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 41
    Poslední příspěvek: 21-04-2008, 13:29
  2. Změna zvukového kanálu
    Od romanco v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 04-03-2006, 22:29
  3. Poradte perfektni GPS mapu Madarska
    Od KS v sekci Ostatní raritní navigace
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 11-04-2005, 07:16
  4. WOL 1.8 preruseni stahovani kanalu
    Od hvozd v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 27-02-2004, 13:19
  5. Vytvoreni vlastniho kanalu pro WOL-jak na to?
    Od maxxmilián dráp v sekci Co se jinam nevešlo
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 10-02-2004, 09:31