Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení T-Mobile MDA II

ipf (2136)|4.2.2004 09:17
AS nepoužívám, hlavně ze začátku používání ještě MDA1 mi vždycky vymazal pracně uložené oblíbené odkazy. Používám zásadně zálohu komplet na SD (cca 20MB). Původní zálohu nacpu někam do PC a na SD vyrobím novou.
ok.cz (2)|6.2.2004 21:18
Jenže je skvělý že teď T-mobile MDA II nemá alespoň tedy na dobírku. :evil:
yasmeene2 (794)|8.2.2004 23:55
Teď mě napadl nový postřeh, nevim jak je to s pouzdrem od eurotelu, ale předpokládám, že dodává to samé, ale když ho mám zavřené tak skoro neni slyšet zvonění.
Petr Peňáz (5)|12.2.2004 23:40
Diskuse je skutečně už dlouhá a nejsem schopen v ní hledat odpovědi na své otázky. Omlouvám se, že ji prodlužuji, ale mám pocit, že jinde se odpověď nedozvím. Zkusil jsem se na přeptat u T-Mobile, ale špatně jsem dopadl. Může mi někdo ze zdejší poučené skupiny vysvětlit problémy, na které narážím při cvičném testování dosud nezakoupeného MDA II?

1. Lze zakoupit nebo stáhnout kompletní manuál MDA II?

2. Na některých stránkách se při prvním načtení nezobrazuje česká diakritika. Čím je to způsobeno?

3. Některé stránky s textem se nepřizpůsobují velikosti okna (typicky např. stránky MobileBoxu), takže jejich čtení je možné jen se zoufalým přesouváním zleva doprava. Dá se tomu zabránit?

4. Nepochopil jsem ani ze samotného MDA II, ani z této diskuse, jak dosáhnout počeštění v blokovém nebo jiném ručním rozeznávači. Vyžaduje to nakonec doplňkový software, stačí nastavit dodaný, nebo to nejde?

5. Můj adresář má 500 kontaktů zcela zaplněný a potřebuji z něj operativně vybírat - je na MDA II v praxi možné v něj vybírat palcem, nebo je jediným řešením stylus (tedy obě ruce)?

6. Nejsou-li k dispozici klávesové zkratky, lze nějak dosáhnout otvírání klíčových tel./SMS kontaktů jedním nebo dvěma stisky?

Děkuji za pomoc.
Pavel Koza (4761)|13.2.2004 03:38
[QUOTE="Petr Peňáz"]1. Lze zakoupit nebo stáhnout kompletní manuál MDA II?[/QUOTE]
Lze, ale ma 50MB... Pripomente se v pondeli pres den, konecne ho tady vypublikuji.
[QUOTE="Petr Peňáz"]2. Na některých stránkách se při prvním načtení nezobrazuje česká diakritika. Čím je to způsobeno?[/QUOTE]
Na kterych? A po tom refreshi je to OK?
[QUOTE="Petr Peňáz"]3. Některé stránky s textem se nepřizpůsobují velikosti okna (typicky např. stránky MobileBoxu), takže jejich čtení je možné jen se zoufalým přesouváním zleva doprava. Dá se tomu zabránit?[/QUOTE]
Pokud to dela i presto, ze mate zvolene "Fit to screen", tak mate smulu. Ten prepocet stranek neni vsemocny.
[QUOTE="Petr Peňáz"]4. Nepochopil jsem ani ze samotného MDA II, ani z této diskuse, jak dosáhnout počeštění v blokovém nebo jiném ručním rozeznávači. Vyžaduje to nakonec doplňkový software, stačí nastavit dodaný, nebo to nejde?[/QUOTE]
To by snad mel umet Pen Reader, ktery je dodavany s MDA II... Ale presne odpovi PavelR.:)
[QUOTE="Petr Peňáz"]5. Můj adresář má 500 kontaktů zcela zaplněný a potřebuji z něj operativně vybírat - je na MDA II v praxi možné v něj vybírat palcem, nebo je jediným řešením stylus (tedy obě ruce)?[/QUOTE]
No, operativne, jak by to melo fungovat? Ted si nevzpominam, ma MDA nejakou rychlou volbu? Protoze vyber z 500 kontaktu jednim palcem jde asi celkem tezko...
[QUOTE="Petr Peňáz"]6. Nejsou-li k dispozici klávesové zkratky, lze nějak dosáhnout otvírání klíčových tel./SMS kontaktů jedním nebo dvěma stisky?
Děkuji za pomoc.[/QUOTE]
Porad nechapu, jak by to melo fungovat. To jako urcite, ze techto 5 kontaktu je klicovych, a kdyz stisknete 2x tlacitko Kontakty, tak ze se pouze mezi nimi bude prepinat?
hybo (3107)|13.2.2004 04:56
1. Lze zakoupit nebo stáhnout kompletní manuál MDA II?
Neni v baleni ? Mel by tam byt, pokud ne, urcite se da sehnat.


2. Na některých stránkách se při prvním načtení nezobrazuje česká diakritika. Čím je to způsobeno?
Myslite v IE? Jake stranky ?

3. Některé stránky s textem se nepřizpůsobují velikosti okna (typicky např. stránky MobileBoxu), takže jejich čtení je možné jen se zoufalým přesouváním zleva doprava. Dá se tomu zabránit?
V podstate ne, sice jsou nektere moznosti, ale je potreba si uvedomit, ze pokud je stranka napsana mooooc "napevno", tak toproste nejde, stejne, v ve velkem IE nekdy musite soupat.

4. Nepochopil jsem ani ze samotného MDA II, ani z této diskuse, jak dosáhnout počeštění v blokovém nebo jiném ručním rozeznávači. Vyžaduje to nakonec doplňkový software, stačí nastavit dodaný, nebo to nejde?
V blokovem nijak, ale v recognizeru pres standardni SW, staci to tam nastavit, pokud toneni implicitne, najdete to v nastaveni LEng.

5. Můj adresář má 500 kontaktů zcela zaplněný a potřebuji z něj operativně vybírat - je na MDA II v praxi možné v něj vybírat palcem, nebo je jediným řešením stylus (tedy obě ruce)?
Nastavte si vetsi pismo zobrazovani v kontaktech, ale i tak...., proste to neni uplne idealni, neni to hold telefon s klavesnici. Jde to,ale chce to cvik

6. Nejsou-li k dispozici klávesové zkratky, lze nějak dosáhnout otvírání klíčových tel./SMS kontaktů jedním nebo dvěma stisky?
Jiste, je moznos si nastavit jako na beznych telefonech rychlou volbu. Pokudje to tedy to, co hledate. Pokud myslite neco jako VIP seznan, resenim je si z nej udelat treba skupinu a pak pouzit fltr vkontaktech
PavelR. (2184)|13.2.2004 07:35
[QUOTE="Pavel Koza"]
To by snad mel umet Pen Reader, ktery je dodavany s MDA II... Ale presne odpovi PavelR.:)
[/QUOTE]

... PenReader se již do Extended_ROM nevlezl. Když se mi ozvete soukromě, v pondělí vám jej pošlu. Jinak jak zmiňoval hybo, podívejte se do nápovědy LEngu, Pokročilé funkce, Transliterace. Najdete tam návod jak používat diakritiku v Letter Recognizeru.

PavelR.
hybo (3107)|13.2.2004 07:45
Je to free k LEngu ? Co kdyby to TM dal na WWW k MDAII ? :-))) MurkU ? :-)
PavelR. (2184)|13.2.2004 07:53
[QUOTE="hybo"]Je to free k LEngu ? Co kdyby to TM dal na WWW k MDAII ? :-))) MurkU ? :-)[/QUOTE]


... aby mohl jít PR na web T-mobilu musí být nejdřve IMEI protected (tj. free rozhodně není). Už se na tom pracuje ...

PavelR.
hybo (3107)|13.2.2004 08:01
Jasne, tak jsem to myslel :-) Mohlo se to udelat tak, ze by byla treba ta verze v ROMce MDA special upravena a jen s ni by slo PR nainstalovat a uzivat :-)
Petr Peňáz (5)|13.2.2004 14:35
[QUOTE="Pavel Koza"]Pripomente se v pondeli pres den, konecne ten manual tady vypublikuji.[/QUOTE]
Díky za pomoc a radu, připomenu se.

[QUOTE="Pavel Koza"]Na kterych strankach se nezobrazuje diakritika? A po refreshi je to OK?[/QUOTE]
Neměl jsem mnoho času dělat experimenty, když si musím hrát pod dohledem prodavače. Testoval jsem to na www.muni.cz a www.teiresias.muni.cz. První načtení je nevím proč v anglické verzi (neumím u MDA přenastavit v IE preferenci jazykové verze), po přepojení na českou verzi chybí diakritika, při sestupu na další odkazy pak už s diakritikou.

[QUOTE="Pavel Koza"]3. Některé stránky s textem se nepřizpůsobují velikosti okna (typicky např. stránky MobileBoxu), takže jejich čtení je možné jen se zoufalým přesouváním zleva doprava. Dá se tomu zabránit?
Pokud to dela i presto, ze mate zvolene "Fit to screen", tak mate smulu. Ten prepocet stranek neni vsemocny.[/QUOTE]
Neověřoval jsem nastavení "Fit to screen" - u jiných stránek to problém nebyl. Když si projdu manuál, co bude v pondělí, abych to nemusel hledat, ověřím. PavelR. ale současně varuje, že co je mooc napevno, to je holt napevno. Dá se laikovi vysvětlit, co je na stránkách poštovní aplikace MobileBox v T-zones tak mooc napevno? V textu mailu přece není kromě pevného konce řádku napevno nic?

[QUOTE="Pavel Koza"]4. Nepochopil jsem ani ze samotného MDA II, ani z této diskuse, jak dosáhnout počeštění v blokovém nebo jiném ručním rozeznávači. Vyžaduje to nakonec doplňkový software, stačí nastavit dodaný, nebo to nejde?
To by snad mel umet Pen Reader, ktery je dodavany s MDA II... Ale presne odpovi PavelR.:)[/QUOTE]
Rekapituluji to, co jsem pochopil:
V blokovém rozeznávačí nejde s češtinou nic, leda že bych od Vás získal Pen Reader a s ním si pohrál. Ve znakovém rozeznávači lze zkusit češtinu nastavit a naučit se diakritiku psát. Chápu do dobře?
Dělá to někdo skutečně? A zvládl někdo v praxi to, aby přenastavil způsob psaní písmen tak, aby přibližně odpovídal tomu, co běžný Čech s písmeny dělá (implicitní varianta odpovídá psaní koloniální angličtiny)?

[QUOTE="Pavel Koza"]5. Můj adresář má 500 kontaktů zcela zaplněný a potřebuji z něj operativně vybírat - je na MDA II v praxi možné v něj vybírat palcem, nebo je jediným řešením stylus (tedy obě ruce)?
No, operativne, jak by to melo fungovat? Ted si nevzpominam, ma MDA nejakou rychlou volbu? Protoze vyber z 500 kontaktu jednim palcem jde asi celkem tezko...
6. Nejsou-li k dispozici klávesové zkratky, lze nějak dosáhnout otvírání klíčových tel./SMS kontaktů jedním nebo dvěma stisky?
Děkuji za pomoc.[/QUOTE]
Šlo mi o to, abych a) mohl v kontaktech jedním prstem listovat (v mobilu to dělám vypisováním počátku hledané položky), až dojdu na příslušnou pozici, b) mohl mít svých 5 obligátních kontaktů, které vytáčím každou hodinu (řekněme VIP), na dva stisky. Pochopil jsem, že to první se dá dělat zvětšením písma v kontaktech, abych se dalo volit prstem (co ale s tím listováním 500 položkami?), to druhé se dá udělat nějakým filtrem kontaktů. Je možné zpojením filtru skutečně dosáhnout toho, že budu mít těch 5 kontaktů okamžitě pod palcem? Nebudu muset napřed volit filtr (teď chci VIP, teď už chci zase celý seznam...)?
Pavel Koza (4761)|13.2.2004 16:41
2. Nevim, problem muze byt ve strance. mobile.ce4you.cz takovy problem nema;)

3. Je asi 1000 zpusobu, jak udelat stranku tak, aby se spatne zobrazila na PDA. To je bohuzel fakt.

5. Nejsem kazdodenni uzivatel, proto si netroufam radit, jen bych rad pozornil na jiz nekolikrat zminovanou, skutecnost - MDA II neni mobilni telefon. Je to PDA s integrovanymi GSM/GPRS sluzbami, stejne jako maji jina zarizeni WiFi. Proto je dost obtizne skouset ho ovladat stejnym zpsobem, jako mobil. Ale tim jsem Vam moc nepomohl, co:?
Dan M. (7)|13.2.2004 20:13
[QUOTE]Vybírání z většího množství kontaktů ?[/QUOTE]
docela mi vyhovuje způsob, kdy stačí stisknout tlačítko v levo nahoře pro zobrazení kontaktů a pak přidržovat šipku dolu, přičemž po chvilce se na obrazovce začnou objevovat velká písmena a seznam začne po jednotlivých počátečních písmenech scrolovat. Pak už jen stačí včas zastavit a doladit pozici, stejně jako horizontálními šipkami vybrat požadované číslo kontaktu, případně email.

[QUOTE]Rychlý seznam předvolených čísel ?[/QUOTE]
Na kontaktu je v kontextové nabídce volba "Přidat do rychlého vytáčení". Stačí zvolit pozici, uložit a pak už jen při volání stisknout zelený sluchátko a šipkou doleva zobrazit seznam rychlého vytáčení. Šipka nahoru také zobrazuje seznam přijatých a ztracených hovorů.

Na možnost rychlého vytočení čísla si já osobně nestěžuju, spíš je mi záhadou proč při spojení přes GPRS u oskarty dojde k rozpojení spojení při ručním nebo automatickém vypnutí telefonu. U twistkarty se mi tahle chyba neobjevuje.

Mimochodem, taky vás vytočilo, že pokud nastavíte budík a poté telefon ručně vypnete, tak to prostě nezazvoní ? Alespoň, že to funguje po automatickém vypnutí, akorát se na to nesmí zapomenout, hold riziko :)
Petr Peňáz (5)|14.2.2004 17:42
[QUOTE="PavelR."]Na některých stránkách se při prvním načtení nezobrazuje česká diakritika. Čím je to způsobeno?
Myslite v IE? Jake stranky ?[/QUOTE]
[QUOTE="Pavel Koza"]Nevim, problem muze byt ve strance. mobile.ce4you.cz takovy problem nema[/QUOTE]
:?: Dá se ta odpověď zpřesnit? Potřeboval bych buď od softwaráře odpověď, čím je to vyvoláno, nebo aspoň od rutinního uživatele odpověď, jak častý je to jev.

[QUOTE="PavelR."]Nepochopil jsem ani ze samotného MDA II, ani z této diskuse, jak dosáhnout počeštění v blokovém nebo jiném ručním rozeznávači.
V blokovem nijak, ale v recognizeru pres standardni SW, staci to tam nastavit, pokud toneni implicitne, najdete to v nastaveni LEng.[/QUOTE]
:(( Rozuměl jsem předchozí debatě tak, že to přece jen půjde. Přikládám :evil: informaci z T-Mobilu (odd. péče o zákazníky): "Ruční psaní češtiny funguje běžným způsobem, neshledali jsme žádné nedostatky používaného softwaru. Text doporučujeme psát bez diakritiky." Slíbil jsem jim, že to opublikujeme. S nastavením znakového rozeznavače si zkusím pohrát. :?: Stále mi ale chybí odpověď lokalizátora (PavelR.?) anebo rutinního uživatele, jestli se musím učit psát já podle MDA, nebo jestli se můžu spolehnout, že rozeznávač v MDA přenastavím na lokální způsob ručního psaní. Bez nápovědy jsem při implicitním nastavení nenapsal ani "Ahoj" :mad:.

Protože psaní na miniklávesnici nemám za normální a české ruční psaní mám za nejisté, dokud neuvidím, že to funguje, rád bych znal ještě odpověď na třetí způsob (snad má k odpovědi nejblíž PavelR.): handynow.de nabízí přídavnou klávesnici pro XDA/MDA, která by mi vyhovovala. :?: Snad by lokalizátoři mohli vědět, zda má smysl spojit takovou HW klávesnici s českým MDA II a chtít na tom psát češtinu?

:?: Lze k MDA II připojit také externí monitor?
PavelR. (2184)|14.2.2004 18:32
Pro Petr Peňáz
... nejdříve jen malou poznámku: ve vašem příspěvku mi přiřazujete věty, které jsem nenapsal já (viz vaše citace PavelR. napsal:), to jen pro pořádek :)

[QUOTE]Nevim, problem muze byt ve strance. mobile.ce4you.cz takovy problem nema[/QUOTE]

... problém je často opravdu v zobrazovaných stránkách. S tímto nemá lokalizace nic co dělat neboť kódování je součástí Pocket IE...

[QUOTE]
Dá se ta odpověď zpřesnit? Potřeboval bych buď od softwaráře odpověď, čím je to vyvoláno, nebo aspoň od rutinního uživatele odpověď, jak častý je to jev.[/QUOTE]

...nejsem expert na znakové sady, snad odpoví někdo jiný...


[QUOTE]Nepochopil jsem ani ze samotného MDA II, ani z této diskuse, jak dosáhnout počeštění v blokovém nebo jiném ručním rozeznávači.
[/QUOTE]

... jak uvádím výše, podívejte se do nápovědy LEngu, část Pokročilé funkce, Transliterace. Pokud budete potřebovat cokoli dovysvětlit, ozvěte se mi na pavel_radkovsky@moravia-consulting.com, rád vám pomůžu. Jinak transliterace se týká jen programu Letter Recognizer. V ostatních programech rozpoznávání českých znaků nefunguje ...

... Navíc jsem vám myslím nabídl možnost získání programu PenReader. Info zde: http://pocket-pc-software.penreader.com/PenReader.html Pokud máte zájem, opět ozvěte se mi soukromě ...

[QUOTE]
Stále mi ale chybí odpověď lokalizátora (PavelR.?) [/QUOTE]

... a já myslel, že jsem Vám odpověděl ;) Pokud chcete vědět víc, neváhejte položit konkrétní otázku...

[QUOTE]
Protože psaní na miniklávesnici nemám za normální...
[/QUOTE]

FYI, tuto odpověď píši na LEng klávesnici MDA2... :)

[QUOTE]
a české ruční psaní mám za nejisté, dokud neuvidím, že to funguje, rád bych znal ještě odpověď na třetí způsob (snad má k odpovědi nejblíž PavelR.): handynow.de nabízí přídavnou klávesnici pro XDA/MDA, která by mi vyhovovala. :?: Snad by lokalizátoři mohli vědět, zda má smysl spojit takovou HW klávesnici s českým MDA II a chtít na tom psát češtinu?[/QUOTE]

... pro každou externí klávesnici je vždy nutné CZ podporu nejdříve do lokalizace dodělat. Rozhodně to neznamená, že pokud si koupíte jakoukoliv klávesnici budete moci s ní psát česky. Většinou to děláme tak, že podporujeme tu klávesnici, kterou dodavatel PDA dodává jako oficiální příslušentství. Udělat CZ podporu pro každou klávesnici, která se na trhu objeví není bohužel v našich silách...

[QUOTE]
Lze k MDA II připojit také externí monitor? [/QUOTE]

... existuje příslušentství, které se jmenuje backpack a který má VGA výstup.

PavelR.
yasmeene2 (794)|16.2.2004 08:45
právě sem zjistil, k mému velkému rozčarování,že k mému mda se nedají připojit normální sluchátka ale jen ten skučicí hybryd co k tomu dodávají, tím u mě odpadla rovina mp3.. nedá se sehnat nějaká redukce?
Pavel Koza (4761)|16.2.2004 12:58
[QUOTE="yasmeene2"]právě sem zjistil, k mému velkému rozčarování,že k mému mda se nedají připojit normální sluchátka ale jen ten skučicí hybryd co k tomu dodávají, tím u mě odpadla rovina mp3.. nedá se sehnat nějaká redukce?[/QUOTE]

To by mela umet kazda redukce z 2.5mm jacku na 3.5mm, to by meli mit v kazdem druhem elektroshopu. ALe nevim, jestli to bude umet i mikrofon...
Petr Peňáz (5)|16.2.2004 13:43
[QUOTE="Pavel Koza"]Pripomente se v pondeli pres den, konecne ho tady vypublikuji.[/QUOTE]
Můžu se připomenout s tím manuálem?
yasmeene2 (794)|16.2.2004 15:53
hum tak sem si koupil redukci, ale je moc siroka u konce, takze ji tam nezastrcim, orezat to nejde, jenom sem to hrozne znicil ;-)
DJ GLADIATOR (5)|19.2.2004 23:15
Dobrý den. Mám čtyři dotazy:

1) Jdou u MDA II posílat soubory přes BLUETOOTH??

2) Kde v MDA II najdu, kolik mám kreditu??(Go karta)

3) Kde můžu stahovat free programy na WM2003?? Všude jsou jenom na staré OS

4) Při synchronizaci přes USB mi vždy nastanou chyby: Složka INBOX se nevysvítí a napíše to "Attention requied" a u složky FILES mi to píše "1 unresolved item". Co dělám špatně a jak to napravit??

Jinak jsem s MDAII naprosto spokojený, vše mi vyhovuje (tedy na výdrž baterie, ale to je tím, že mám tento stroj teprve 3 dny a pořád si hraji:D ).

Děkuji za odpovědi.
DJ GLADIATOR
mvata (64)|20.2.2004 13:00
Tak nevim, jestli mi poradite, ale na svem Eriku T39 jsem mel moznost odmitnout prichozi hovor bez toho, aby se prepojil do hlasove schranky - proste se ozve obsazovaci ton (nezavisi to na nastaveni u operatora). Na MDA-II to zcela postradam, existuje nejaka aplikace, ktera by to umela, kdyz si nechci hlasovou schranku uplne zrusit?
Diky, Martin.
PavelR. (2184)|20.2.2004 14:28
[QUOTE="DJ GLADIATOR"]Dobrý den. Mám čtyři dotazy:

1) Jdou u MDA II posílat soubory přes BLUETOOTH??[/QUOTE]

... přijmou určitě (minimálně vCard ale mám pocit, že jsem zkoušel i jiné) nicméně s odesíláním přímo z MDA2 je to již o něco horší (minimálně s BT stackem, který v v tomto PDA je jako defaultní)

[QUOTE]
2) Kde v MDA II najdu, kolik mám kreditu??(Go karta)
[/QUOTE]

... pokud se nepletu tak u Go karet probíhá zobrazovaní kreditu pomocí USSD, které by MDA2 mělo podporovat, ale jak to ve skutečnosti je nevím neboť Go kartu nevlastním.

[QUOTE]
3) Kde můžu stahovat free programy na WM2003?? Všude jsou jenom na staré OS
[/QUOTE]

.. mnoho programů pro PPC2002 funguje i na WM2003. Je potřeba ale trochu experimentovat a zkoušet. Zkuste napsat jaký typ programů chcete nainstalovat a jsem si jistý, že se najde někdo komu podobný program funguje na WM2003 a dá vám vědět...

[QUOTE]
4) Při synchronizaci přes USB mi vždy nastanou chyby: Složka INBOX se nevysvítí a napíše to "Attention requied" a u složky FILES mi to píše "1 unresolved item". Co dělám špatně a jak to napravit??
[/QUOTE]

... starý známý ActiveSync. Zkuste si poslední verze souborů ze složky, ze které soubory synchronizujete, zkopírovat někam jinam a celou složku vyčistit jak na PC tak PDA. Poté je zkuste po jednom kopírovat zpět a zkuste zjistit, který soubor způsobuje zmiňované chybové hlášení ...

PavelR.
hajekm (308)|20.2.2004 15:39
[QUOTE="DJ GLADIATOR"]Dobrý den. Mám čtyři dotazy:

1) Jdou u MDA II posílat soubory přes BLUETOOTH??

DJ GLADIATOR[/QUOTE]

Posilat soubory prez BT samozrejme jde, i se standardnim stackem (jen mam MDA od t-mobilu a tam je aplikovan AKU patch, takze nevim, jak to jde u Eurotelu). Je potreba ale spustit standardni file explorer a v kontextovem menu na obektu ktery chcete poslat je potreba vybrat polozku beam file... kde je mozne soubor poslat prez IR ale zaroven se zobrazi postupne i seznam vsech dostupnych BT zarizeni a pak uz staci jen zvolit Tap to send. Overil jsem to s PC i z Sonyericsnem 610 a jede to ok.
mvata (64)|22.2.2004 13:20
Dobrý den.
S žádostí o pomoc při odmítání hovoru v aplikaci Telefon (o dva příspěvky výše) jsem zatím příliš neuspěl.:(
Mám teď ale jiný problém. Nařídím si budík a on nezazvoní, respektive neprobudí MDA2. Já se pak probudím (nejlépe o hodinu později:dead: ) a když ho zapnu, abych se podíval, co se děje, objeví se připomenutí a začne to pískat - samozřejmě s křížkem po funuse). Něco tam mám špatně, ale zkoušel jsem to už všelijak nastavovat. Připomenutí v kalendáři fungujou, nejede jen ten budík.:mad:
Díky za pomoc.
Martin
ipf (2136)|22.2.2004 13:39
Budík mi funguje v pohodě, nezkoušel jsem ho ale při vypnutém telefonu. Jediné, co mne napadá je, jestli neztlumujete na noc zvuk.

Jinak já mám zase problém s tím, že když se "ozve" upomínka a já ji odložím o..., někdy se objeví v odložený čas jednou, ale někdy se objeví dvakrát (jako by byly dvě). Zatím jsem nepříšel na souvislost, kdy se objeví 1x a kdy 2x, tak jsem to neřešil, dám zrušit vše a hotovo.
hajekm (308)|22.2.2004 17:25
[QUOTE="mvata"]Dobrý den.
S žádostí o pomoc při odmítání hovoru v aplikaci Telefon (o dva příspěvky výše) jsem zatím příliš neuspěl.:(
Mám teď ale jiný problém. Nařídím si budík a on nezazvoní, respektive neprobudí MDA2. Já se pak probudím (nejlépe o hodinu později:dead: ) a když ho zapnu, abych se podíval, co se děje, objeví se připomenutí a začne to pískat - samozřejmě s křížkem po funuse). Něco tam mám špatně, ale zkoušel jsem to už všelijak nastavovat. Připomenutí v kalendáři fungujou, nejede jen ten budík.:mad:
Díky za pomoc.
Martin[/QUOTE]

misto vestaveneho budiku rozhodne doporucuju pouzivat tuhle aplikaci. Je naprosto super.
Co se tyce toho odmitnuti hovoru na obsazovak, uz jsem celkem dost patral po netu a zatim to asi nikdo nenaprogramoval. Pokud to vubec umi ten gsm modul.
Milan
Dan M. (7)|22.2.2004 20:09
[QUOTE="mvata"]Dobrý den.
S žádostí o pomoc při odmítání hovoru v aplikaci Telefon (o dva příspěvky výše) jsem zatím příliš neuspěl.:(
Mám teď ale jiný problém. Nařídím si budík a on nezazvoní, respektive neprobudí MDA2. Já se pak probudím (nejlépe o hodinu později:dead: ) a když ho zapnu, abych se podíval, co se děje, objeví se připomenutí a začne to pískat - samozřejmě s křížkem po funuse). Něco tam mám špatně, ale zkoušel jsem to už všelijak nastavovat. Připomenutí v kalendáři fungujou, nejede jen ten budík.:mad:
Díky za pomoc.
Martin[/QUOTE]

Jak sem už psal o něco výše, podle mých zkušeností s budíkem je nutný NEvypínat MDA ručně, pouze ho před usnutim nechat, aby se vypnul automaticky v závislosti na nastaveném timeoutu.
mvata (64)|22.2.2004 22:44
Diky moc za rady. To s tím automatickým vypínáním by mě tedy nenapadlo. :O
A pro zdatnější výzva - nešlo by něco naprogramovat na to odmítnutí hovoru? Jestli to tedy jde ... :?:
Martin
PavelR. (2184)|23.2.2004 08:11
[QUOTE="mvata"] nešlo by něco naprogramovat na to odmítnutí hovoru? Jestli to tedy jde ... :?:
Martin[/QUOTE]

... viz zde https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=2214

PavelR.
mvata (64)|24.2.2004 21:34
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="mvata"] nešlo by něco naprogramovat na to odmítnutí hovoru? Jestli to tedy jde ... :?:
Martin[/QUOTE]

... viz zde https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=2214

PavelR.[/QUOTE]

Díky za odkaz, koukal jsem se tam, a něco jsem připsal. Vámi popisovaný postup problém neřeší.
Martin
mvata (64)|24.2.2004 21:39
[QUOTE="hajekm"][QUOTE="mvata"]Dobrý den.
S žádostí o pomoc při odmítání hovoru v aplikaci Telefon (o dva příspěvky výše) jsem zatím příliš neuspěl.:(
Mám teď ale jiný problém. Nařídím si budík a on nezazvoní, respektive neprobudí MDA2. Já se pak probudím (nejlépe o hodinu později:dead: ) a když ho zapnu, abych se podíval, co se děje, objeví se připomenutí a začne to pískat - samozřejmě s křížkem po funuse). Něco tam mám špatně, ale zkoušel jsem to už všelijak nastavovat. Připomenutí v kalendáři fungujou, nejede jen ten budík.:mad:
Díky za pomoc.
Martin[/QUOTE]

misto vestaveneho budiku rozhodne doporucuju pouzivat tuhle aplikaci. Je naprosto super.
Milan[/QUOTE]

Díky. Tahle aplikace ale musí běžet na pozadí, aby to zvonilo. Jestli to někdy omylem vypnu, jsem v háji.:no:
Martin
DJ GLADIATOR (5)|25.2.2004 14:58
1)Kdo má u MDA II zkušenosti s GO kartou?? Nemůžu nikde najít stav kreditu a ceny hovorů. Není nějaká utilitka, která by to dokázala zjišťovat??

2)Jak si přečtu SMS, které jsou uloženy na kartě??

3)Na SIM mám čísla atd. a přendal jsem si je do kontaktů a nevím, jak je dostat do seznamu MDA II

4)Kde a za kolik se dá koupit ten jacket na připojení disku a VGA a tak??

5)Neznáte někdo konkrétní stránky na freesoft a tak?? Kdyžtak na e-mail djgladiator@centrum.cz
sabak_ce4you (59)|25.2.2004 15:13
Ted jsem zjistil blbou vec- kdyz chci pouzit zpetne volani pres kartu (Oskar) *123*420XXXXXXX#, tak to projde, za chvili mi to zpetne zazvoni, ale po 1 vterine az ten telefon vemu mi to zase polozi,aniz by se to s cilovym telefonem spojilo. Delalo to i MDA1 ... :-(
Adam
ipf (2136)|4.3.2004 17:16
Mám problém a zatím jsem nikde nenašel radu:
Když mi přijde MMSka, MDA ji automaticky přijme. Pokud ale přeruším stahování, už se mi ji následně nepovede stáhnout. Stává se to ještě někomu, nebo jsem někde nakopl systém a čeká mne tvrdý reset?
Můj oblíbený!;)
bobby_ce4you (145)|4.3.2004 19:30
Používám MDA II asi týden a zatím jsem nenalezl žádnou závadu ve funkčnosti zařízení. Pouze po instalaci programu gprspeedplus nemohu nastavit připojení tak aby se program zapojil. V nastaveních programu je místo výčtu všech připojení pouze jedna položka default, ale ani ta po potvrzení nefunguje. Podle sdělení T-Mobile podpory dat se chovají stejně i jiná zařízení. Dále se mi stále nedaří odesílat přes bluetooth kontakty, události, úkoly nebo soubory jak je popsáno v uživatelském manuálu. Nabídka po označení objektu nabízí pouze přenos přes IR port. Neznáte někdo řešení? Jinak se jedná o zdařilé zařízení, i když pro telefonování je zřejmě vhodnější nadále používat MT.:)
Michal Jelínek (220)|9.3.2004 12:33
Tyden je kraticka doma. Vsak oni problemy prijdou :-) Staci vydrzet.
bobby_ce4you (145)|9.3.2004 13:18
No musím přiznat, že nějaké drobné závady by se jistě našli (např. nutnost restartovat po úpravě nabídky menu start) ale jinak žádné vážné závady u všech funkcí jsem nezjistil. Posílání přes bluetooth již funguje a probíhá tím způsobem, že se potvrdí odeslat přes IR port a zařízení pak samo zjistí zda je dostupný ir nebo bluetooth port. Potom už stačí potvrdit odeslat. Zkoušel jsem to s se t610 vše fungovalo přesně dle manuálu. Program GPRS speedplus nefunguje podle T-Mobilu proto, že je určen pouze pro system Pocket PC 2002 a nová aplikace zatím není k dispozici. Jinak připojení v PIE je rychlé a spolehlivé a to i s kartami dalších operátorů. Průměrná dosahovaná rychlost je podle GPRS monitoru přes 70 kB/sec .
karlic (707)|9.3.2004 16:07
Ahoj lidičky,
chci si flashnout Eurotel Data Phone 2, ale předtím bych pro případnou záruku rád měl zálohu ROM, Radio ROM a Extendet ROM. Já umím jen zazálohovat ROM pomocí XDAtools. Jde nějak zazálohovat Radio ROM a Extendet ROM?

Máte někdo tyto ROM image Eurotelu k dispozici?

Jaké jsou nejnovější a nejlepší ROMky?

Můžu do Dataphone nacpat tento update:
http://www.t-mobile.de/downloads/software/rom_1.60.07_-_radio_1.06.01.zip

Díky
-k-
PavelR. (2184)|9.3.2004 16:46
[QUOTE="karlic"]Ahoj lidičky,
chci si flashnout Eurotel Data Phone 2, ale předtím bych pro případnou záruku rád měl zálohu ROM, Radio ROM a Extendet ROM. Já umím jen zazálohovat ROM pomocí XDAtools. Jde nějak zazálohovat Radio ROM a Extendet ROM?[/QUOTE]

... zkuste zde

[QUOTE]
Máte někdo tyto ROM image Eurotelu k dispozici?
[/QUOTE]

... vzhledem, že Eurotel bral zařízení od Dangaardu, tak je možné použít některou z ROM 1.60 určené právě pro Dangaard ...

[QUOTE]
Jaké jsou nejnovější a nejlepší ROMky?
[/QUOTE]

... 1.60

[QUOTE]
Můžu do Dataphone nacpat tento update:
http://www.t-mobile.de/downloads/software/rom_1.60.07_-_radio_1.06.01.zip
[/QUOTE]

... to je ale německá ROM - např. Vám nebude fungovat CZ lokalizace ...

PavelR.
Richard"RIČRD"Kylián (1)|9.3.2004 21:49
Tak jsem se stal majitelem Dataphonu 2. Po krátkém, ale usilovném používání sem došel k závěru že je to zařízení ne zrovna levné, avšak za tu cenu funkčně výtečně vybavené. Je pravda že nějaké ty "mouchy" má, ale které zařízení je nemá? No a protože nejsem ještě až tak zběhlý v používání tohoto zařízení chtěl bych se zeptat někoho znalejšího:
1. CHTĚL sem se ze svého DP 2 připojit na stránky Eurotelu. Úvodní stránku my to načetlo bez problémů, ale když jsem klepl na nějaký odkaz tak se prohlížeč přestránkoval. Než se však na prázdné stránce objevil načítaný text, tak se mě to přeskočilo na obrazovku Dnes. Zkoušel jsem to několikrát opakovat ale pokaždé se stejným výsledkem. A jednou po tom co my to zase udělalo jsem nakouknul do položky "spuštěné prograny" ale Internet Explorer spuštěn nebyl a přitom jsem jej neukončoval. Veškerá nastavení mám přitom správně. DP 2 byl počeštěn a nastaven přímo v Eurotelu.[jiné stránky fungují úplně bez problémů]
2. Druhý dotaz je trochu zvláštní. Zajímalo by mě pokud provedu zálohu všech dat na SD kartu a potom DP 2 na tvrdo zresetuji, zda půjdou data zase zpět nainstalovat. Včetne češtiny {LEng}.

Všem kteří poradí předem moc děkuji.


Richardkylian@centrum.cz
:D :?:
PavelR. (2184)|10.3.2004 08:09
[QUOTE="Richard"RIČRD"Kylián"]1. CHTĚL sem se ze svého DP 2 připojit na stránky Eurotelu. Úvodní stránku my to načetlo bez problémů, ale když jsem klepl na nějaký odkaz tak se prohlížeč přestránkoval. Než se však na prázdné stránce objevil načítaný text, tak se mě to přeskočilo na obrazovku Dnes. Zkoušel jsem to několikrát opakovat ale pokaždé se stejným výsledkem. A jednou po tom co my to zase udělalo jsem nakouknul do položky "spuštěné prograny" ale Internet Explorer spuštěn nebyl a přitom jsem jej neukončoval. Veškerá nastavení mám přitom správně. DP 2 byl počeštěn a nastaven přímo v Eurotelu.[jiné stránky fungují úplně bez problémů] [/QUOTE]

... mě se podobné chování vyskytovalo v souvisloti s programem Spb PocketPlus nicméně nebylo to u jedné konkrétní stránky ale PIE se zavíral náhodně ... V mém případě bylo řešení jediné - odinstalovat zmíněný program ...

[QUOTE]
2. Druhý dotaz je trochu zvláštní. Zajímalo by mě pokud provedu zálohu všech dat na SD kartu a potom DP 2 na tvrdo zresetuji, zda půjdou data zase zpět nainstalovat. Včetne češtiny {LEng}.
[/QUOTE]

Z obnovou zálohy včetně CZ lokallizace jsem nikdy problémy neměl - tj. vše by mělo fungovat OK.

PavelR.
KS (29)|25.5.2004 13:47
Nevíte někdo, zda se dají soubory kopírovat mezi MDA2 a PC jinak než přes activesync? Ne přes Telnet prosím.
Chuck (284)|25.5.2004 13:52
Normálně použij Total Comander. Někde se to tu řešilo.
ipf (2136)|25.5.2004 23:58
[QUOTE="Chuck"]Normálně použij Total Comander. Někde se to tu řešilo.[/QUOTE]

Použiješ TC plus takovou potvoru, která Ti zobrazí MDÁčko v síťovém připojení (můžu poslat na email).