Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení T-Mobile MDA II

sabak_ce4you (59)|9.1.2004 00:51
Re: Pruser jak mraky 2 duvod!!!->Bacha na WISBAR Advance apod. programy!!!
Pokud pouzivate jako ja podobny tool a kliknete na kill all, shodi to i phone aplikaci a narozdil od MDA1 (pokud si dobre pamatuju) to pri prichozim hovoru nepusti phone znovu, ale pouze to trapne zapne XDA2 a NIC!!! Takze napr. v WISBAR ADVANCE v settings->tasks->ignore-telefon(phone)
Kazdopadne to stale chapu jako docela blbej bug, kdyz si na preruseni vyvolane od telefonu nedokazou zavolat phone aplikaci z romky (coz myslim u XDA1 fungovalo) :-(
Adam


Michal Jelínek (220)|9.1.2004 07:09
Zda se, ze panove z HTC problem s teledonni casti stale jeste nemaji pod kontrolou ... :-(

S reklamaci bych vcelku nevahal, ale doporucuji ji sepsat na zvlastni papir a tam vysvetlit vse, ze se to neprojevuje pokazde, ale ze v beznem provozu je to nepouzitelne a ze to nici i cenna data!
Magua (98)|9.1.2004 10:26
Jojo mám wm2003 a MDA1 a taky se mi to občas stává že mě někdo prozvání a nic se nezobrazí, problém jsem opravdu vyřešil tím že jsem nepoužil žádný taskswitcher a vše je v poho...
jinak mám zas problém se simtoolkitem že mi jde otevřít banka jen jednou, pak mi přijde zpráva na simtoolkit a musím předtím restartovat jinak se mi to hryzne ten toolkit :-(
Magua (98)|9.1.2004 12:29
Jo a jen pro upřesnění to nezobrazení hovoru někdy , není problém XDA2 ale celkově tam je nějakej bug , že se neaktivuje tel , mezi HTC a WM2003 ...na xda1 to v téhle kombinaci dělá to samé...
sabak_ce4you (59)|9.1.2004 15:13
Mam odzkousene ze se to stane pouze kdyz se shodi phone aplikace, jindy problem neni. (aspon zatim :-) Jo taky je jeste fine "zneviditelnit" ve Wisbaru i Caller ID Monitor, pokud trvate na fotkach na vyzvanecim dialogu :-/
Adam
PavelR. (2184)|9.1.2004 20:54
[QUOTE="Vztlak"]V poznamkach mam pouze text. Ani nacrtek tam neni. Poznamek je 17, ale pri synchronizaci to tvrdi, ze dela xx of 34, coz nechapu. Problem by mohl byt mozna ve spatnem prekladu nekterych znaku (pak si muze myslet, ze jsou soubory ruzne ale se stejnym datem z minule synchronizace), ale cestinu mam jen v par poznamkach.
Kdyz dam Combine, tak ve vysledku jich bude zase jen 17. Zkusil jsem uz preinstalovat i ActiveSync a nic. [/QUOTE]

... az budu pristi tyden zpet v praci, zkusim synchronizaci poznamek s MDA2 i EurotelDataPhone2 vyzkouset a dam vedet, zda vse chodi OK.

[QUOTE]
Matně si ale vzpomínám, že se mi do kompu inslaloval asi spolu s cestinou i nejaky podpurny program do PC na preklad znaku. Jestli to nemuze zpusobovat on.
[/QUOTE]

... myslim, ze ne. Ten program se jmenuje ActiveSync Patch a resi "neschopnost" programu ActiveSync konvertovat texty (predevsim dokumenty) s CZ diakritikou.

[QUOTE]
No a jsem unesenej z moznosti uzivatelskeho nastaveni LEng maker. Uz jsem naucil LetterRecognizer psat []{}_^|#° a dalsi znaky ktere potrebuji. Pokud nekdo chcete mohu dat konfiguracni soubor na net ke stazeni.[/QUOTE]

... ano, docela by mne zajimalo, co vse s touto funkci "provadite". Muzete mi prosim zmineny soubor poslat?

PavelR.
sabak_ce4you (59)|9.1.2004 22:04
Vhodna lista pro MDA2/XDA2?
Zatim jedinnou ktera by mi neschovala information ikonu (ztraceny hovor) ,ukazovala zustatek baterky a cas a zaroven neshazuje natvrdo phone aplikaci je http://www.vieka.com/vbar.htm. (wisbar advance akorat umoznuje kliknout na ikonu i a pak se objevi jestli mam ztraceny hovor, coz je dost na prd kvuli prehlednosti.)
yasmeene2 (794)|9.1.2004 23:13
Z t-mobile.cz zmizela neurčitá hláška o půly lledna, že by konečně? :))
PavelR. (2184)|10.1.2004 08:49
[QUOTE="yasmeene2"]Z t-mobile.cz zmizela neurčitá hláška o půly lledna, že by konečně? :)) [/QUOTE]

... T-mobile MDA2 se jiz od vcerejska (tj. 9.1) opravdu prodava :)

PavelR.
Vztlak (31)|10.1.2004 13:17
Konfiguracni soubor z LEngu jsem umistil na http://www.exterless.cz/lenguser.crm. Snazil jsem se to nastavit tak abych mohl psat slozene i hranate zavorky, podtrzitka, svislitka, strisky a podobne. Zaroven jsem se to pokusil odladit tak aby to nekolidovalo s obvyklymi zapysy textu v HTML, PHP a podobne, coz je to co pouzivam nejvice.

Ve stejnem adresari je i navod.psd (pozor 12MB) pro zajemce o nahlednuti. Je moc hezky zpracovany, ale nic prevratneho se tam nedovite. U jednotlivych nastaveni totoz obvyhle nepisou k cenu jsou ale pouze na nekolika strankach vcetne screenshotu popisuji, jak se k tomu proklikat a pak to zapnout ci vypnout. Smysl a souvislosti ale uz nepopisuji :-)

Narazil jsem na dalsi dva zajimave BUGy. Pri odesilani SMS vyberem adresata ze seznamu se vzdy zobrazi jen cislo a nikoli jmeno. V Odeslanych SMS tak mnohdy nepoznam komu jsem co psal. Zkousel jsem psi kusy, ale to jemno jsem tam nedostal. Prijate SMS to "pojmenovava" spravne a pri odpovedi na prijatou SMS to taky pise jmeno i cislo. Je to lehce neprijemne....
Ten druhy bug se tyka SimToolkitu. Kdyz ho jednou spustite, tak uz nejde trvale vypnout, nebo zminimalizovat. Vzdy kdyz pozavirate vsechny okna, tak neuvidite obrazovku Dnes, jak by jste cekali, ale STK. Zbavite se ji az resetem. Shit.

No a aby toho nebylo malo, tak kdyz jsem si chtel usporadat zastupce v Start/Programy, tak jsem zjistil, ze nasledkem pocesteni tam mam ve Windows dva adresare Start Menu a Start_Menu. V jednom jsou ceske podadresare a ve druhem puvodni. Kdyz jeden z nich zmenim a ten druhy ne, tak se neco posere a musim resetovat. S tim bohuzel souvisi i to, ze kdyz nainstaluji novy program pres PC tak se *.lnk obvykle nevlozi do obou adresaru, a ja mam pak v Programech zobrazeno pouze par zastupcu a zbytek nikde. Po resetu je vse OK....

Na zaver mam dotaz. Poradite mi nejaky SW, kterym se da stahnout ROM a pripadne nahradit (preflashovat) jinou verzi. (zachvili to bude diky MDA aktualni :-) ) Priznam se, ze jsem to nikdy nedelal a moc se v tom nevyznam.
PavelR. (2184)|10.1.2004 16:02
[QUOTE="Vztlak"]Konfiguracni soubor z LEngu jsem umistil na http://www.exterless.cz/lenguser.crm. Snazil jsem se to nastavit tak abych mohl psat slozene i hranate zavorky, podtrzitka, svislitka, strisky a podobne.[/QUOTE]

... supr, soubor stahnu a podivam se. Puvodne jsem myslel, ze vam udelam radost spise PenReaderem nez Transliteraci v Language Extenderu ... :-)

[QUOTE]
Ve stejnem adresari je i navod.psd (pozor 12MB) pro zajemce o nahlednuti. Je moc hezky zpracovany, ale nic prevratneho se tam nedovite. U jednotlivych nastaveni totoz obvyhle nepisou k cenu jsou ale pouze na nekolika strankach vcetne screenshotu popisuji, jak se k tomu proklikat a pak to zapnout ci vypnout. Smysl a souvislosti ale uz nepopisuji :-)
[/QUOTE]

... takze "klasicky" manual ... :)

[QUOTE]
Narazil jsem na dalsi dva zajimave BUGy. Pri odesilani SMS vyberem adresata ze seznamu se vzdy zobrazi jen cislo a nikoli jmeno. V Odeslanych SMS tak mnohdy nepoznam komu jsem co psal. Zkousel jsem psi kusy, ale to jemno jsem tam nedostal.
[/QUOTE]

... ano, je tomu stejne i v novejsich ROM pro MDA2/XDA2 (tj. 1.52 i 1.60).

[QUOTE]
Ten druhy bug se tyka SimToolkitu. Kdyz ho jednou spustite, tak uz nejde trvale vypnout, nebo zminimalizovat. Vzdy kdyz pozavirate vsechny okna, tak neuvidite obrazovku Dnes, jak by jste cekali, ale STK. Zbavite se ji az resetem. Shit.[/QUOTE]

... tohle to mi v ROM 1.52 i 1.60 funguje OK.

[QUOTE]
No a aby toho nebylo malo, tak kdyz jsem si chtel usporadat zastupce v Start/Programy, tak jsem zjistil, ze nasledkem pocesteni tam mam ve Windows dva adresare Start Menu a Start_Menu. V jednom jsou ceske podadresare a ve druhem puvodni. Kdyz jeden z nich zmenim a ten druhy ne, tak se neco posere a musim resetovat. S tim bohuzel souvisi i to, ze kdyz nainstaluji novy program pres PC tak se *.lnk obvykle nevlozi do obou adresaru, a ja mam pak v Programech zobrazeno pouze par zastupcu a zbytek nikde. Po resetu je vse OK....[/QUOTE]

... vysvetleni tohoto chovani najdete zde.

[QUOTE]
Na zaver mam dotaz. Poradite mi nejaky SW, kterym se da stahnout ROM a pripadne nahradit (preflashovat) jinou verzi.[/QUOTE]

... podivejte se do diskuzniho fora na xda-developers.com. Napr. tam lze nalezt prikazy bootloaderu pomoci kterych muzete ulozit ROM, Extended_ROM, a radiovou cast sveho zarizeni na SD kartu. Samozrejme, ze pokud se rozhodnete preflashout vas EurotelDataPhone2 verzi ROM jineho operatora, prichazite tim o zaruku. Nejsem si jist jak je to u jinych programu, ale napr. Language Extender v ROM pro MDA2 je IMEI protected (tzn. nenainstalujete jej na jine zarizeni nez to, ktere ma IMEI v rozsahu T-mobilu. Jiste, vy mate LEng na CD pro DataPhone2, ten je ale urcen pro ROM 1.03, ktera je v tomto zarizeni. Vzhledem k odlisnostem, opravam atd. se vam u jinych ROM muze stat, ze nektere aplikace (vetsinou ty z Extended_ROM a tel. casti, ktere obsahuji nejvice zmen) pak nebudete mit s verzi lokalizace na vasem CD prelozeny.

[QUOTE]zachvili to bude diky MDA aktualni :-)
[/QUOTE]

T-mobile zacal prodavat MDA2 s ROM 1.52. Pomerne dlouho (pribl. od zacatku prosince) je jiz k dispozici verze 1.60, ktera zatim ceka na schvaleni. Lokalizaci i pro tuto nejnovejsi ROM jiz mame od poloviny prosince hotovou. Nejvetsi zmenou v ROM 1.60 je optimalizace bezicich procesu a zfunkcneni SPP v bluetooth stacku od Microsoftu.

PavelR.
sabak_ce4you (59)|10.1.2004 17:52
Tak me tak napada, kdyz tak ctu o tech ROM verzich, nemate nekdo informaci jestli zde bude nejaka zmena od XDA/MDA1- tj. ze update rom casti se bude provadet jen tak, ze se zarizeni posle GSmobilu do Prahy (tj. reklamace, ze neco nejede), nebo konecne to bude jako u O2, ze si to uzivatel bude moct updatnout sam? Verze 1.05. mi prijde ponekud stara, na disku se mi vali naky holandsky update ruu16021wwe_dangaard a koketuju s myslenkou to spustit :o) (otazka je, jestli jsou tam zmeny ktery stoji za to...)
Jinak je zajimava informace ze je Leng u Eurotelu vazanej na starou romku, to jako po upgrade rom ma uzivatel smulu? (vzdyt se zase tak moc textovy dialogy v jednotlivych verzich nemeni...)

Adam
P.S. Nevi nekdo jestli v baliccich ruu16021wwe_dangaard apod. je i extended rom cast- tj. jestli po nainstalovani budu najednou O2 user? :o) (je vubec u XDA2 v extended rom neco? kdyz eurotel nastaveni i cestina se instaluje z CD...)
RStein (2012)|10.1.2004 19:02
Ano prodava, vcera jsem sve vysnene MDA II konecne koupil. Po mnoha peripetiich se mi podarilo rozchodit GPRS pripojeni MDA II k notebooku pres IrDa do doby nez si koupim k notebooku bluetooth adapter). S cim si ale nemohu poradit jsou Terminal Services - pripojim se do VPN, zadam jmeno (IP adresu) jakehokoli serveru a TS mi jen suse ohlasi, ze bud neni dostupny modem nebo ze je pouzivana sitova karta a na server se nedostanu. Prosim nevite nekdo co s tim? Na IPAQu s PPC2002 mi Terminal Services chodi normalne. A pak jsem narayil jeste na jednu podivnost - kdyz kliknu na indikator pripojeni v horni liste, tak bez ohledu na aktualni stav pripojeni mam vzdy zobrazeny linky Pripojit GPRS a Pripojit VPN. Pritom ikona z GPRS monitoru spravne ukazuje, kdy jsem pripojen a kdy ne...
Diky za vsechny odpovedi
PavelR. (2184)|10.1.2004 19:06
[QUOTE="sabak"]Tak me tak napada, kdyz tak ctu o tech ROM verzich, nemate nekdo informaci jestli zde bude nejaka zmena od XDA/MDA1- tj. ze update rom casti se bude provadet jen tak, ze se zarizeni posle GSmobilu do Prahy (tj. reklamace, ze neco nejede), nebo konecne to bude jako u O2, ze si to uzivatel bude moct updatnout sam?[/QUOTE]

... doufam, ze aktualizace ROM budou pro uzivatele DataPhone2 a MDA2 ke stahnuti na webu tak, jak je to bezne temer u vsech PDA. Oba operatori tuto myslenku zvazuji, to je ale vse co vim. Zda tomu tak opravdu bude je ve hvezdach ...

[QUOTE]
... na disku se mi vali naky holandsky update ruu16021wwe_dangaard a koketuju s myslenkou to spustit :o) (otazka je, jestli jsou tam zmeny ktery stoji za to...)
[/QUOTE]

... to je ta z www.xda-developers.com/incoming/, ze ano? ROM 1.60 je posledni ROM, kterou HTC zatim pro XDA2/MDA2 vydalo a obsahuje AKU1 (dostupny jiz v 1.52 dodavany v T-mobile MDA2), nove verze aplikaci z Extended_ROM (napr. MMS Composer 1.5.0.7, Album 2.10 build 14537atd.), optimalizaci spustenych procesu, bluetooth SPP a nekolik dalsich oprav ... Nicmene i presto vsechno bych prece jenom pockal na oficialni upgrade vaseho operatora ...

[QUOTE]
Jinak je zajimava informace ze je Leng u Eurotelu vazanej na starou romku
[/QUOTE]

...zase az tak vazany neni. Lokalizace se sice vzdy pripravuje na konkretni ROM, ale bude samozrejme fungovat i na jinych verzich. Vse, co se muze stat je, ze nektere aplikace (v pripade XDA2/MDA2 to jsou predevsim aplikace z Extended_ROM a u dalsich PDA pak OEM aplikace) nebudou prelozeny. Vsechny obecne aplikace WM2003 (tj. Pocket Word, Excel, IE, PIM aplikace, IM, nastaveni atd.) prelozeny budou. Na ostatni funkce LEngu to take nema vliv - tj. pokud nepouzivate preklad UI vubec se o tento fakt nemusite zajimat ...

[QUOTE]
...to jako po upgrade rom ma uzivatel smulu?
[/QUOTE]

... samozrejme nema. V pripade, ze je uveden oficialni ROM update (ve vasem pripade pro DataPhone2) je VZDY aktualizovan i LEng. Delame to tak u vsech PDA, se kterymi se LEng dodava...

[QUOTE]
(vzdyt se zase tak moc textovy dialogy v jednotlivych verzich nemeni...)
[/QUOTE]

... co se tyce novych verzi vyse zminenych programu (tj. MMS Composer a Album ) tak tam byly pridany nove polozky a nastaveni. Jakakoliv podobna zmena znamena, ze je nutne znovu vyextraovat zdrojove soubory, prelozit je a nasledne aktualizovat lokalizaci. Pokud vas zajima jak vypadaji zdrojaky LEngu klidne si je ze zarizeni vytahnete (jakykoliv soubor s extenzi 0405.MUI, doporucuji napr. cplmain.cpl.0405.MUI) a otevrete v nejakem C++ editoru.


[QUOTE]
Nevi nekdo jestli v baliccich ruu16021wwe_dangaard apod. je i extended rom cast...[/QUOTE]

V RUU jsou zahrnuty:
- update ROM
- update Extended_ROM
- update radia (posledni 1.06.1)

[QUOTE]
(je vubec u XDA2 v extended rom neco? kdyz eurotel nastaveni i cestina se instaluje z CD...)
[/QUOTE]

... samozrejme je, programy typu MMS Composer, Camera, Abum se instaluji prave z Extended_ROM po tvrdem resetu. Klidne se do Extended ROM muzete podivat sam. Lze ji zviditelnit nasledujicim zpusobem:

V klici HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Profiles\TRUEFFS_DOC zmente hodnotu MountFlags na 0 nebo ji smazte a XDA2 restartujte.

PavelR.
PavelR. (2184)|10.1.2004 19:27
[QUOTE="RStein"]... kdyz kliknu na indikator pripojeni v horni liste, tak bez ohledu na aktualni stav pripojeni mam vzdy zobrazeny linky Pripojit GPRS a Pripojit VPN. Pritom ikona z GPRS monitoru spravne ukazuje, kdy jsem pripojen a kdy ne...
Diky za vsechny odpovedi[/QUOTE]

... ano, toho jsem si take vsiml. Tezko rict, zda bylo zamysleno, aby aktualni stav pripojeni ukazovala ikona na horni liste a soucasne i zmena polozky'Connect GPRS' napr. na 'Connected'...

PavelR.
Pavel Koza (4761)|10.1.2004 20:21
Casto se zde opakuje dotaz, jestli budou upgrady dostupne z webu, nebo bude nutne navstevovat servis. Na tuto a dalsi otazky se snad brzo dockate odpovedi, na oba operatory jsem zaslal nekolik dotazu, a jelikoz uz to neni na anonymni emaily, ale konkretnim lidem, tak by to melo vyjit:yes:
sabak_ce4you (59)|10.1.2004 21:45
Jak jiz vime, bluetooth moznosti MDA2/XDA2 jsou velmi omezene,activesync se rozjizdi blbe (hlavne bez navodu ;-), seriovej port se musi hackovat utilitou a pak zbyva jiz jen dialup kterej kupodivu funguje. Pokud potrebujete network access a hlavne jako ja FILE TRANSFER z PDA->PC, zkuste tenhle odkaz,
http://www.pdamobiz.com/forum/forum_posts.asp?TID=9559
Tenhle .cab nainstaluje "lehce" neoficialni Widcomm BTS, ktery obsahuje vse potrebne. Zkousel jsem to, funguje to! (musi se vypnout orig. bluetooth). A co hlavne- funguje to nezavisle na sobe- tj. muzu prepinat mezi microsoft a widcomm bluetooth podporou. (akorat se musi znova pairovat).
(pouze widcomm activesync mi nejak nechce jet-uvidime... :-)
Adam
ipf (2136)|11.1.2004 09:13
Dobrý den.
Mám spoustu dotazů k MDAII, zatím ale jeden: používám kalendář, a to zejména v týdením zobrazení. Pokud se přesunu libovolně dozadu či dopředu a pak stisknu tlačítko "přejít na dnes", skončím místo na neděli 11-tého na příštím týdnu. Denní zobrazení vrací správně. V čem je problém?
Děkuji, další příště.
ipf.
PavelR. (2184)|11.1.2004 09:50
[QUOTE="ipf"]Pokud se přesunu libovolně dozadu či dopředu a pak stisknu tlačítko "přejít na dnes", skončím místo na neděli 11-tého na příštím týdnu. Denní zobrazení vrací správně. V čem je problém?
[/QUOTE]

... není to jen záležitostí MDA2 ale všech PDA s WM2003 a PPC2002. Navíc se toto chování vyskytuje pouze v případě, že je "dnes" neděle. U ostatních dnů se kalendář vrací správně. S největší pravděpodobností se jedná o drobnou chybku v Kalendáři ... :)

PavelR.
ipf (2136)|11.1.2004 11:25
Dobrý den.
V této diskusi jsem se dočetl o problémech s BT. Potřeboval bych koupit sluchátka pro telefonování v autě. Poradí mi někdo, jaký typ, popř. přímo kde (v Praze) můžu nakoupit? Nerad bych řešil problém, že si BT nebudou rozumět.
Díky, ipf.
P.S.
Prosím, pište česky :)
RStein (2012)|11.1.2004 16:47
[QUOTE="RStein"]Ano prodava, vcera jsem sve vysnene MDA II konecne koupil. Po mnoha peripetiich se mi podarilo rozchodit GPRS pripojeni MDA II k notebooku pres IrDa do doby nez si koupim k notebooku bluetooth adapter). S cim si ale nemohu poradit jsou Terminal Services - pripojim se do VPN, zadam jmeno (IP adresu) jakehokoli serveru a TS mi jen suse ohlasi, ze bud neni dostupny modem nebo ze je pouzivana sitova karta a na server se nedostanu. Prosim nevite nekdo co s tim? Na IPAQu s PPC2002 mi Terminal Services chodi normalne. A pak jsem narayil jeste na jednu podivnost - kdyz kliknu na indikator pripojeni v horni liste, tak bez ohledu na aktualni stav pripojeni mam vzdy zobrazeny linky Pripojit GPRS a Pripojit VPN. Pritom ikona z GPRS monitoru spravne ukazuje, kdy jsem pripojen a kdy ne...
Diky za vsechny odpovedi[/QUOTE]

Takze si odpovim sam :) - Terminal services se mi podarilo rozchodit, kdyz jsem nakonfiguroval připojeni s názvem "Připojeni k Internetu" a VPN nastaveni je v konfiguraci "Připojení do práce". Pokud k připojení použiji přednastavene profily od TMO, tak TS si jich nevsimaji a hlasi, ze spojeni nelze vytocit. Jedna se o vlastnost WM 2003? Ikona na horni liste nyni take ukazuje Connected po pripojeni do Internetu a po pripojeni do VPN je v ni videt cas straveny ve VPN.

Mrzi me, ze pri pouziti MDA II jako modemu GPRS monitor zadna data nepocita.

Rene Stein
ipf (2136)|11.1.2004 17:35
V nastavení pro poštu jsem použil (asi) přednastavené připojení "Nastavení internet", to ale nechodí. Je správné "Nastavení internet GPRS"? A to původní je tam k čemu?
PavelR. (2184)|11.1.2004 18:11
[QUOTE="ipf"]V nastavení pro poštu jsem použil (asi) přednastavené připojení "Nastavení internet", to ale nechodí.[/QUOTE]

... profil připojení "Nastavení internet" je součástí TMO nastavení, jenž se instaluje z Extended_ROM po tvrdém resetu. Jedná se o "klasické" CSD připojení na +420603124620 a fungovat by vám samozřejmě mělo. Pokud jej máte v konfiguraci svého účtu vybráno znamená to, že bude tento typ připojení použit při odeslání/přijmutí pošty (např. po klepnutí na tlačítko Odeslat/Přijmout poštu). Pokud chcete pro připojení k poště používat GPRS, zvolte v nastavení e-mailového účtu v programu Doručená pošta položku "Nastavení internet GPRS".

PavelR.
PavelR. (2184)|11.1.2004 18:22
[QUOTE="RStein"]
Mrzi me, ze pri pouziti MDA II jako modemu GPRS monitor zadna data nepocita.
[/QUOTE]

... ano, to je nepříjemné predevším z toho důvodu, že pak není možné sledovat VŠECHNY pomocí XDA2/MDA2 (resp. jedné SIM) prenášené objemy dat. Bohužel Spb GPRS Monitor připojení pomocí aplikace Wireless Modem nevidí ...

PavelR.
RStein (2012)|11.1.2004 19:00
A jeste jeden postreh. Jak jsem psal vcera, podarilo se mi zprovoznit pripojeni pres IrDa. (pouzil jsem utilitku Ir2Comm a nastavil standardni modem). Bohuzel pripojeni je oproti USB kabelu nestabilni, zasekava se pri downloadu a rychlost je podprumerna.
Takze jeste vyzkousim bluetooth s adapterem.
Jeste jedna vec pro ty, kdo pripojeni pres USB, IrDa nebo bluetooth zkousi. Vsude na anglickych webech se doctete, ze musite pred pripojenim ukoncit Active Sync. V Active Syncu v Connection settings ale staci pripojeni pres USb (Irda, bluetooth) vypnout.
Rene Stein
ripper_ce4you (1)|11.1.2004 21:09
Zdravim,
jen bych se chtel zeptat jakym zpusobem se pripojuji k mda II sluchatka.Je mozne pouzit klasicke s 3,5mm jackem,nebo ne?
Diky Jakub
Magua (98)|11.1.2004 21:18
Na sluchátka tam bohužel konektor 3,5mm jack není , což mě dosti vadí ale nedá se svítit... Já si objednal redukci z hog kongu s regulací hlasitosti a navijáčkem pro nastavení velikosti šňůry. Až potom jsem si uvědomil že litr za ní je docela dost :-))))
Michal Jelínek (220)|12.1.2004 08:12
[QUOTE="Pavel Koza"]Casto se zde opakuje dotaz, jestli budou upgrady dostupne z webu, nebo bude nutne navstevovat servis. Na tuto a dalsi otazky se snad brzo dockate odpovedi, na oba operatory jsem zaslal nekolik dotazu, a jelikoz uz to neni na anonymni emaily, ale konkretnim lidem, tak by to melo vyjit:yes: [/QUOTE]

Presne to sem delal s XDA1 a prehazovali si me po Eurotelu az do GSMobil servis, kde mi clovek rek, at to napisu do e-mailu, ze mi odpovi.

Samozrejme ze nikdy neodpovedel. Doufam, ze ted to bude lepsi.

Kazdopadne po skusenostech s DataPhone a prispevcich, co ctu tady, se vic a vic presvedcuju, ze se ze strany operatoru nic nezmenilo.
ipf (2136)|12.1.2004 08:30
KOMPATIBILITA příslušenství MDAI x MDAII ??
K MDA I jsem si koupil cestovní zdroj, abych pořád nemusel originální vytahovat u kolébky. Zkusil jsem ho připojit k MDA II s tímto výsledkem:
1. Pár sekund po připojení se objeví hlášení "velmi nízký stav záložní baterie", ukazatel ukazuje 0%. Po odpojení se vrátí na 100%.
2. Ukazatel hlavní baterie sice indikuje stav "nabíjení", ovšem procenta rychle klesají (za dobu napsání tohoto dotazu poklesl stav baterie z 51% na 48%)
DOTAZ:
Jak je to s kompatibilitou zařízení? (nerad bych dopadl jako u Nokie - při koupi nového telefonu (skoro) vše vyhodit, tj. HF, kabel k PC..)
P.S.
Zatím jsem nezkoušel USB kabel a GPS HOLUS 210, doufám, že nedopadnu stejně.
Michal Jelínek (220)|12.1.2004 08:35
A co takhle si podivat na sitovy adapter, kolik tam cpe?
Na mem DataPhone to je +5V, 1A
Skutecny odber zmereny nemam.
ipf (2136)|12.1.2004 08:49
Adaptér má výstup 12V/400 mA.
(ale byl mi prodán jako příslušenství k MDAI firmou SunnySoft.:( a problémy nedělal).
milennium (336)|12.1.2004 09:22
No je to naprosto jasný...Ten zdroj od Sunnysoftu má moc velké výstupní napětí.Požadované napětí pro XDA/MDA je 5V/1A...!!! Těch 12V je sakra moc !!!Podle všeho ti odešla SMD pojistka v napájecí cestě v XDA...
Ten zdroj bych omlátil Sunnysoftu o hlavu.To že k takovému zařízení prodávají takové zdroje (12V) je téměř neomluvitelné až trestuhodné !!!Žádný,alespoň trochu technicky založený jedinec by k zařízení (určené pro 5V) nepřipojoval adaptér s výstupním napětím 12V !!!!
milennium (336)|12.1.2004 09:28
Ten zdroj od Sunnysofu je samozřejmně měkký a při zatížení (při nabíjení si XDA/MDA "vezme" až 900mA) může napětí klesnout třeba na 5 až 6V...Ovšem XDAII/MDAII se může při nabíjení chovat trochu jinak !!!A napětí na zdroji nemusí klesnout na 5V ale třeba na 7 až 9V !!!Ovšem to je pro XDAII/MDAII dost špatné.Hlavní chyba je ale na straně dodavatele takového "nestandartního" zdroje.Zdoj musí opravdu splňovat podmínky pro použití na XDAII/MDAII a to je 5V/1A !!!!!!!!!!!!!!!!!
PavelR. (2184)|12.1.2004 09:32
[QUOTE="Michal Jelínek"]A co takhle si podivat na sitovy adapter, kolik tam cpe?
Na mem DataPhone to je +5V, 1A
Skutecny odber zmereny nemam.[/QUOTE]

... sitovy adapter u MDA2 je +5V, 2A. Samozrejme lze MDA2 dobijet i adapterem od MDA1 (tj. +5V, 1A).

[QUOTE="Jarda Lukas"]No je to naprosto jasný...Ten zdroj od Sunnysoftu má moc velké výstupní napětí.Požadované napětí pro XDA/MDA je 5V/1A...!!! Těch 12V je sakra moc !!!Podle všeho ti odešla SMD pojistka v napájecí cestě v XDA...
Ten zdroj bych omlátil Sunnysoftu o hlavu.To že k takovému zařízení prodávají takové zdroje (12V) je téměř neomluvitelné až trestuhodné !!!Žádný,alespoň trochu technicky založený jedinec by k zařízení (určené pro 5V) nepřipojoval adaptér s výstupním napětím 12V !!!![/QUOTE]

... preci, kdyz podobny adapter s max. dobijecim proudem 400mA pripojite k necemu co ma teoreticky proudovy odber 1A, tak napeti klesne ...

PavelR.
PavelR. (2184)|12.1.2004 09:38
[QUOTE="Jarda Lukas"]Zdoj musí opravdu splňovat podmínky pro použití na XDAII/MDAII a to je 5V/1A !!!!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE]

... souhlas, jen u MDA2/XDA2 je to 5V, 2A, ale samozrejme je mozne pouzit i adapter od MDA1/XDA1 s 5V, 1A.

PavelR.
ipf (2136)|12.1.2004 10:34
Teď je mi ta taky jasný. MDAII to přežil bez úhony, zdroj putuje do šrotu a odkaz na WWW SunnySoftu do koše,
P.S.
A teď babo raď, kde nakupovat příslušenství? TM nabízí velice zajímavou šňůrku s očkem (určitě je to to podstatné, co zákazníkům nabídnout), ale náhradní baterii nemají, ET se specializoval na BT. Oba shodně upozorňují zákazníky používat pouze schválené zařízení, ale že by ho nabídli???
jsec (42)|12.1.2004 10:54
Nevi nekdo, kde se da koupit pouzdro na MDAII. To od T-Mobile ma opravdu skvelou presku, ktera je tak mala, ze poradne neobejme pasek. Mam strach to nosit jen na tomhle.

Diky za info,

Jirka
Pavel Koza (4761)|12.1.2004 11:24
[QUOTE="jsec"]Nevi nekdo, kde se da koupit pouzdro na MDAII. To od T-Mobile ma opravdu skvelou presku, ktera je tak mala, ze poradne neobejme pasek. Mam strach to nosit jen na tomhle.[/QUOTE]

Neni to primo o MDA II, ale z dlouhodobejsiho hlediska je jen jedine reseni, jak ziskat krasny vyrobek - koupit si ho pres web z ciziny. U nas je nabidka skutecne tristni, obcas se da koupit pouzdro od Krussela, pripadne nejake univerzalni.

Na druhou stranu to rozhodne neni levna zalezitost, sumy se pohybuji v radech 1000 korun...
ipf (2136)|12.1.2004 12:22
A kdyby jen malá. Stejně dokonalá je u MDAI, vždy, když jsem si zavazoval boty, se mi ji podařilo zmáčknout a telefon hodit na zem. Řešil jsem to pouzdrem KRUSELL, bohužel stojí cca těch 1000 Kč a MDAII v něm trochu plave (ale mám jistotu, že mi nespadne na zem, ovšem nedá se s ním fotit). A dál: koukal jsem v návodu (TM) na straně 17 na přídavný Backpack a zaujal mne, protože CF mám horu a VGA výstup bych také využil. Tloušťka na obrázku sice mate, ale třeba se mi do pouzdra vejde a plavat nebude.
milennium (336)|12.1.2004 13:14
... preci, kdyz podobny adapter s max. dobijecim proudem 400mA pripojite k necemu co ma teoreticky proudovy odber 1A, tak napeti klesne ...

No to ja vim,ze je to jasný...,ale o co vam jde ???Nekomu to totiz byt jasny nemusi...Proto jsem to psal...Nechapu proc to vubec citujete...Nebo si snad myslite,ze i kdyz po zatizeni napeti klesne na 5V tak je to spravne ???Spravne to v zadnem pripade neni a takovy adapter v elektronice nema co delat !!!Ono totiz nabijeni u MDA/XDA probiha tak,ze pocatecni odber se zdroje je az 900mA,ale na konci nabijeni je odber je pod 100mA...A tady hrozi zniceni pristroje...Ale i kdyby ne tak pro dostatecne nabiti musi byt zdroj schopen dodat opravdu tu 1A pri napeti 5V...
A uz mne necitujte...psal jsem to pro vas...
Jarda.
Vztlak (31)|12.1.2004 13:52
Ahoj, asi to sem moc nepatří, ale určitě se pobavíte. Řekl jsem si že takový FTP klient by byl pro XDA idální aplikace a tak jsem se po nějakém poohlédnul. Ceny SW $10 - $30 jsou příjemné, tak proč ne. Rycle jsem ale zjistil, že s ohledem na funkce SW jsou ceny mnohdy přemrštěné. Po počátečním zklamání jsem stáhl a nainstaloval postupně cca 15 FTP klientů a ani jeden bych neoznámkoval lepší známkou než 4.

Moje nároky nejsou nijak přemrštěné. Předsavoval chych si klienta, který splní alespoň prvních 6 bodů z deseti, přičemž první dva jsou natolik samozřejmé, že bez jejisch splnění snad ani nelze o FTP hovořit. Ale chyba lávky, dobrá třetina SW nedokázala splnit alespoň tyto dva body.

1 - lze se připojit k FTP serveru
2 - lze odeslat nebo přijmout soubor (nejlépe hromadně včetně celých adresářů), vytvořit nový adresář, mazat adresáře a soubory
3 - lze nastavit pasivní přenos
4 - lze (snadno) měnit mód (auto/bin/txt) včetně definice souborů, pro které se defaultně použije textový mód
5 - lze vytvořit seznam FTP serverů (se samostatným nastavením přenosu, módu a portu pro každý server)
6 - možnost editovat práva souborů na FTP
7 - možnost připojení i na SFTP a SCP
8 - možnost editovat soubor rovnou na FTP (programem dle tabulky asociací)
9 - možnost semknout listování u shodných adresářových struktur na FTP a Locale
10 - možnost zapnout hlídání adresáře v Localu a automatický upload při změně

Jako nejmíň nepoužitelný jsem shledat CedeFTP (splňuje body 1,2,3,6) ale nic moc. Při vypnutí PDA nebo ztrátě signálu končí a už se nerozjede.

Nevíte prosím vás někdo o nějakém FTP klientu trochu na úrovni? Děkuji.
sabak_ce4you (59)|12.1.2004 16:13
Me poreby ohledne FTP splnuje VXFtp (pripadne Ruksun Scotty FTP-ale u nej mi prijde ze je to vpodstate klon VXFtp v lepsim graf. havu).
Stahuje to i pri vyplem XDA, adresare to myslim neumi, SFTP to neumi, ale jinak snad vse.
Adam
Pavel Koza (4761)|12.1.2004 16:17
Omlouvam se za off-topic, ale mohli byste, prosim, v zajmu zachovani prehlednosti uz tak neobycejne dlouhe diskuze, pro ruzna temata netykajici se primo HW a SW MDA II vytvaret separatni diskuze? Dekuji:)
sabak_ce4you (59)|12.1.2004 17:53
Taky se mi zda, ale myslim ze tu chybi jedna podstatna vec.
Nove tema->Nemáte dostatečná oprávnění zakládat témata v tomto fóru. :-(
Adam
Pavel Koza (4761)|12.1.2004 18:03
Toto forum (a vsechna ostatni psana VELKYMI PISMENY) je koncipovane jako forum pouze k clankum. Do tech ostatnich maji pravo vytvorit nove tema vsichni registrovani ctenari.
ipf (2136)|14.1.2004 03:39
1. který ..... vymyslel tu modrou šipku na MDAII pod mezerníkem. Už se mi párkrát podařilo ji omylem zmáčknout místo mezerníku a rozepsaný příspěvek byl pryč. Není možné ji přesunout jinam? Popř. proč to nemá tlačítko dopředu?

:evil:

2. Dobrý den,
pokouším se najít svůj dotaz ohledně komunikace s BT na MDAII, ale nevidím ho tu (tuším, že se stal obětí bodu 1. a zapomněl jsem ho znovu napsat. Proto se ptám ještě jednou:
Podařilo se někomu rozchodit sluchátka přes BT? Většinu pracovního dne trávím v autě a skoro pořád mi někdo volá, takže bez HF jsem na tom zle. Zkoušel jsem včera 3 zařízení, 2 od iTECu a jedno bůhví od koho (hlásilo se jako HIT???), všechna se spárovala, ale nebylo v nich nic slyšet a ani nebylo možné přijmout či ukončit hovor. Má někdo úspěšnou zkušenost? Rád bych ten problém rychle vyřešil, než to bude stát balík na pokutě.
Děkuji za odpověď a omlouvám se za bod jedna:oops:
ipf (2136)|14.1.2004 09:01
Dobrý den,
ještě jeden dotaz: můj dojem, při stahování pošty, je takový, že připojení a přihlášení je neúměrně dlouhé, rozhodně delší, než se přihlašovalo MDAI. V nastevení GPRS je zvolena tř. 10 (3+2). Někde jsem četl, že je rychlejší připojení 4+1, tj. tř. 8 v nastavení. Poradí mi někdo?
Předem děkuji.
PavelR. (2184)|14.1.2004 09:30
[QUOTE="ipf"]Dobrý den,
ještě jeden dotaz: můj dojem, při stahování pošty, je takový, že připojení a přihlášení je neúměrně dlouhé, rozhodně delší, než se přihlašovalo MDAI.
[/QUOTE]

... tady si myslím, že to spíše záleží na tom, ke kterému poštovnímu účtu se připojujete. Např. náš firmení server mě ověří a odbaví téměř okamžitě. Na účtech typu quick mě přihlášení trvá velmi dlouho ... a to samozřejmě neberu v potaz kolik timeslotů dostanete v danou chvíli k dispozici od BTS, se kterou komunikujete. Jen zřídka kdy to bude maximálně možný počet ...

PavelR.
Vztlak (31)|14.1.2004 10:19
[QUOTE="ipf"]1. který ..... vymyslel tu modrou šipku na MDAII pod mezerníkem. [/QUOTE]
Jo, taky mne to pekne sere....
[QUOTE="ipf"]Podařilo se někomu rozchodit sluchátka přes BT? [/QUOTE]
Já jsem v jednom shopu zkousel sluchátko Jabra tuším, že typ BT 200 (je to takový ten šnek co se dava za ucho) a fungovalo OK. Pozor, jsou pry ale dve verze a ta lepší má na krabici modrou kulatou nálepku s nápisem "For Nokia 3510 too" nebo neco takoveho. Tahle verze mam lepsi firmvare a umi i takove veci jako je volani posledne volaneho cisla, poslani hovoru zpet do telefonu a podobne.

Narazil jsem na dalsi uchvatnou vec u XDA. Pokud prichozi SMS obsahuje v textu telefoni cislo, tak vetsina telefonu umoznuje ho nejak vytocit. Ne vsak XDA II. Bud si ho musite zapamatovat a pretukat do aplikace telefon, nebo prepsat na papir. Pokud se v puli rozepsaneho cisla v aplikaci Telefon totiz prepnete do jine aplikace, tak tam mate po navratu pouze znak *. Mile.

Po problemech s telefonni casti pomalu dochazim k zaveru, ze je to neskutecne odflaknute. Je sice pakne, ze si muzete nechat vypsat celou historii volani s kokretnim clovekem, ale temer vsechny prakticke samozrejmosti z normalnich LowEnd telefonu chybi. A chybi hodne.
yasmeene2 (794)|14.1.2004 16:22
Tak uz i ja mam sve mda ;) muzete mi poradit kde naleznu seznam bezicich procesu? Myslel sem si ze v rom 1.52 to uz opravili.. A kam mi zmizla ceska klavesnicka??? :D