Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 14 PrvníPrvní 123412 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 202

Téma: Naprosto zoufalý příjem signálu - Loox 560

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

No je to divný. Myslím si, že to ale nebude tím, že je GPS-ka vestavěná.
    Já mám HP 6515-ku a v poslední době jí používám na navigaci nejvíc.
    Mám ještě BT i -Tec 339, která je perfektní a samozřejmě, že jsem zpočátku obě porovnával. Externí GPS-ka je na tom vždy o chlup lépe, ale pro praktickou navigaci ten rozdíl významný není. Spíš večer doma, můžu jí dát na okno, když něco zkouším a být s PDAčkem třeba v posteli.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Tak už jsem to nevydržel a odvezl jsem to do servisu. Než jsem vyrazil, tak se připojila a držela se, podjel jsem most a byl konec. Viděla asi 7 sloupečků, ale nepřipojená. Doufám, že s tím něco udělají.

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Citace Původně odesláno od Synek
    Tak už jsem to nevydržel a odvezl jsem to do servisu. Než jsem vyrazil, tak se připojila a držela se, podjel jsem most a byl konec. Viděla asi 7 sloupečků, ale nepřipojená. Doufám, že s tím něco udělají.
    Hehe, tak uzavreme sazky, jestli to bude vymena mainboardu nebo ne Odvezu ho tam taky, ale nechce se mi s nim loucit (uz zase) na dalsich 14 dnu..

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Stala se mi zajimava vec. Dosly mi baterky (na 0%). Pristroj se nekolikrat restartoval (na to mu baterky stacily), kupodivu neprovedl HR, ale prestala jit GPS. Zjistil jsem, ze se sama prenastavila zpet do tovarniho defaultu (9600, ignorace polohy s presnosti nizsi nez 15m apod.).
    Zkousim to ted tak a je to stale stejne nahodne. Nekdy se chytne do 4 minut, jindy mam treba 8 satelitu se silou signalu 20-29 (dle GPSDash), cekam 7-10 minut a pak to proste vzdam.
    Dejte sem prosim vedet, zda servis neco vyresil.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od Synek
    Zdravím, tak mám N560 3 týdny a musím říct, že ta GPS mi spíš připopíná parodii na GPS. Jsem z toho docela votrávenej. Nejhorší je, že signál chytá jak se jí zachce. Někdy se připojím na 4 i 5 satelitů jen tak z okna (většinou večer nebo během dopoledne) a například odpoledne můžu stát na silnici uprostřed pole, široko daleko nic a nefixne se ani za hodinu.
    Hmm nebude to třeba tím, že satelity nejsou geostacionární?

Btw tyto integrované GPS jsou sice výrazně horší, ale tebou popisované chování pro ně typické opravdu není.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Netvrdím přece, že jsou ty družice geostacionární.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Já nevím, ale takový problémy s tím opravdu nemám a jezdím VŠUDE po republice a v zahraničí na Tom Toma už skoro 3 měsíce.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

V zahraničí jsem s tím taky byl, v Maďarsku. Je to tam samá rovina a předpokládal bych ideální podmínky pro příjem signálu, ale měl jsem problémy i tam. Asi nemá cenu to omílat pořád dokola, uvídím co se stane až se to vrátí ze servisu.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Já bych znova nadhodil, že pokud je tu někdo z Prahy, co s N560 a GPS problémy nemá, rád bych se s ním někdy sešel (zajedu si více méně kamkoliv) a porovnal bych, zda já jsem na GPS moc náročný či zda mám opravdu nějakej podivnej kousek.

Nováček
    Registrace
    Aug 2006

také se podělím o zkušenost s mou n560 ... kamarád mi na ni nahrával mapy a pak to vzal s sebou na test. Satelity to chytlo asi až po hodině jízdy až těsně před Prahu, v Praze spoustu výpadků... prostě katastrofa ... když mi to předával, a dělil se o zkušenost tak mi moc dobře nebylo... nicméně po projití tohoto fora jsem zkusil, ten "italský návod" na zlepšení chodu... stáhnul jsem příslušný soubor, ale nešel vůbec spustit... tak jsem jen přenastavil pár věcí dle toho návodu ... přepnul jsem GPSku z comu 6 na 8 a snížil rychlost na 9600. Včera jsem to vzal prvně ven, natankuju benzín, zapnu n560 a světe div se chytla se než jsem ujel 600 metrů během necelé minuty .... a žádná ztráta po celou cestu, v tomtomu pořád plný signál jen na pár místech se snížil o jednu čárku... takže přes prvotní problémy se to nějakým způsobem vzpamatovalo a vše nyní běží suprově. Nicméně překvapila mě malá výdrž baterie (nevím zda je to běžné, je to mé první PDA) bylo celou noc v nabíječce a v autě při tomtomu mi vydrželo běžet necelé tři hodiny. Měl jsem sice s sebou autonabíječku, ale jak bylo vše narychlo a za čerstva tak když jsem to chtěl dobít, tak jsem zjistil že u originální nabíječky z navisetu je jinej konektor než na n560 a tudíž je potřeba redukce - pochopitelně byla doma na stole ... pikantní na tom bylo, že mi tedy běžela jen na místech, která jsem bezpečně znal a akorát když jsem vjel do oblasti, kde jsem ještě nebyl tak se vypla a nazdar )

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Tak už je zpátky. Netrvalo to ani týden. Výměna desky samozřejmě proběhla. Podle prvních dojmů je signál silnější a zafixuje se na víc satelitů, než předtím.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Se podělím taky podělím o svou zkušenost. Dnes jsem poprvé vyzkoušel navigaci (používám iGO).
    Před první jízdou jsem nechal pda najít satelity. To trvalo cca 5 minut. Poté jízda po Brně, bez výpadku, byl jsem nadšen
    Na druhou jízdu po brně jsem PDA zapl až při začátku jízdy a chytlo se za cca 3 minuty a pak zase vše v pořádku. Byl jsem nadšen ještě více ) .
    Třetí jízda začala stejně jako druhá, ale PDA se nechytlo a ukazovalo mi polohu na druhé straně Brna. Navigace pořád hlásila, rovně, obrátit do protisměru, rovně, obrátit, doleva, obrátit do protisměru. A nechytla se ani po 10 minutách. :-(
    Takže, ho budu nechávat chytit signál za stání, když budu potřebovat navigovat. A nebo koupím externí anténu :disgusted:

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Mám sice Loox N520 ( je to vlastně N560 s pomalejším procesorem a bez Bluetooth ) s updatem ROM a chytám signál v autě při jízdě do 5 minut ( TomTom - většinou 6-7 satelitů ) a na ulici do 2 minut.
    Ale asi to bude záležet kusu od kusu.

Nováček
    Registrace
    Aug 2006

Ahoj, mám prosbu, chtěl bych koupit N560, ale před koupí bych toto zařízení rád viděl v akci, pokud by byl někdo z okolí Olomouce, prosím ozvěte se. Díky Roman.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Tak po prvním nadšení po vrácení z opravy opět zklamání. Dvakrát ráno po cestě do práce s problémy. Jednou se nechytil vůbec a dnes naskočil v půli cesty, ale odchylka jak blázen. Například když jsem projížděl po Poděbradské GPS mi ukazovala, že jsem na Českobrodské. Před vjezdem do letenského tunelu mi ukazoval, že jsem u kyvadla. Včera odpoledne mi na výpadovce na Zičíně strčil do pole vedle silnice, ale večer už to ukazovalo dobře. Fakt nevím co s tím.Takže závěr asi takový, že reklamace nic nevyřeší, komu to funguje, ten může být štastný a já si holt pořídím GPS přes BT

Strana 2 z 14 PrvníPrvní 123412 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Zoufalý příjem signálu - že by stopa?
    Od tortoise v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 20-02-2009, 06:39
  2. Naprosto perfektni prijem signalu - Loox N560 GPS
    Od yndor v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 41
    Poslední příspěvek: 21-04-2008, 13:29
  3. FS Loox 520 - problem s prijmem signalu
    Od pellsi v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-03-2007, 20:23
  4. Zlepšení GPS signálu u LOOX serie N 500