Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Naprosto zoufalý příjem signálu - Loox 560

yndor (222)|10.10.2006 16:11
Proste cim vic se toho na nebi od posledniho spusteni gps zmenilo, tim studenejsi start pri zapnuti probehne.
A v tom menu muzes libovolnej z nich vyvolat rucne.
bufan1 (110)|12.10.2006 14:03
Externí GPS modul je daleko lepší. Může se dát na viditelné místo pro družice a PDA může být kdekoli v autě a hlavně ve stínu a ne hned pod oknem kde je od sluníčka vidět prd.
yndor (222)|12.10.2006 14:10
To jsem rikal vzdycky taky.
Ale je fakt, ze kdyz jsem presel na N560, tak jsem zjistil, ze to neni pravda. Vsak si to vyzkousej.
(Externi gps jsem jeste neprodal - a kdyby mela proti interni jakoukoli vyhodu, ver, ze bych ji pouzival i s N560).
TomasLizner_ce4you (0)|12.10.2006 20:34
Externí GPS - to je o penězích. Integrované GPS vyjdou levně...

Prosím zpátky k mé otázce, co ta automatizace "chytání" signálu?
RomanKov (0)|1.11.2006 13:16
Ahoj,
já jsem uživatelem N560 cca 6 měsíců. je pravda, že primárně jsem to kupoval jako PDA nikoliv jako navigaci.
Nicméně po koupi jsem téměr okamžitě nechal vyměnit board (na radu uživatelů) a problém s navigací byl vyřešen. Alespoň do té míry, že i v praze je možné se nechat navigovat. Takže na volné ploše 7-9 satelitů ve městě 5-7 satelitů a v autě 4-5 max. Proč tak málo? Protože mám vozidlo s antireflexním předním sklem a to je kámen úrazu. Takže jsem před týdnem zakoupil originál externí anténu (cca 850,- s daní) a GPS je jedinečné 10-15 satelitů ve městě, mimo město....
Někde jsem viděl diskuzi o tom, jak si někteří z nás budou předělávat anténu z aceru apod. Takže vzkaz pro ně. Origoš anténu jsem měl za 2 dny co jsem se rozhodl ke koupi za cenu pro mě přijatelnou.
RomanKov (0)|1.11.2006 13:18
Ahoj,
já jsem uživatelem N560 cca 6 měsíců. je pravda, že primárně jsem to kupoval jako PDA nikoliv jako navigaci.
Nicméně po koupi jsem téměr okamžitě nechal vyměnit board (na radu uživatelů) a problém s navigací byl vyřešen. Alespoň do té míry, že i v praze je možné se nechat navigovat. Takže na volné ploše 7-9 satelitů ve městě 5-7 satelitů a v autě 4-5 max. Proč tak málo? Protože mám vozidlo s antireflexním předním sklem a to je kámen úrazu. Takže jsem před týdnem zakoupil originál externí anténu (cca 850,- s daní) a GPS je jedinečné 10-15 satelitů ve městě, mimo město....
Někde jsem viděl diskuzi o tom, jak si někteří z nás budou předělávat anténu z aceru apod. Takže vzkaz pro ně. Origoš anténu jsem měl za 2 dny co jsem se rozhodl ke koupi za cenu pro mě přijatelnou.
PatrikL (383)|1.11.2006 13:36
[QUOTE="RomanKov"]10-15 satelitů ve městě.[/QUOTE]
hmm, nie je maximum 12? :D
v.koutensky (97)|1.11.2006 13:44
PatrikL: Hus pesimisto!!!! :-))))
RomanKov: a kdeze se da za tenhle pekny peniz sehnat?
Marwyn_ce4you (59)|1.11.2006 14:44
no, mozna chyta zalozni pate satelity na kazde obezne draze takze opravdu jde chytnout 15 satelitu :) (jde stezi 12 na jedne polokouli najednou, ale to je jedno, mozna ze keca konkretni software)
Zde paradni clanek vrele doporucuji vsem kdo maji zajem pochopit problematiku GPS.

edit: jo, a abych nezapomel kde ze se da koupit ta antena ? :)
RomanKov (0)|1.11.2006 15:09
Marwyn & PatrikL: Taky musíte člověku zkazit každou radost:-) Ano máte pravdu 12 satelitů je max., ale jak mi tam běhali ty dvojciferný čísla najednou, tak jsem možná viděl i 15:-) Jinak mezi 10 a 15 je i ta maximální 12-ctka, takže sem zas tak moc nekecal.
All: Antenu jsem koupil pravda za velkoobchodní cenu včetně DPH, ale třeba na: http://www.e-notebooky.cz/prislusenstvi-k-pda/fujitsu-siemens-c-externi-gps-antena-pro-loox-5xx.html se dá pořídit jen o 100,- dráž. I tak dobrá cena.
Za ty satelity se omlouvám za mystifikaci, ale já mám takovou radost.....!!!!!
Marwyn_ce4you (59)|1.11.2006 15:32
omlouvam se za pokazeni nalady, rozhodne to nebylo receno pro zamerne zkazeni radosti :) (BTW par dni spatky bych prisahal ze sem chytl 16 satelitu !! ale ono to bylo 7 12tek, kazdopadne sem mel taky radost ) Taky diky za info kde se da sehnat antena za slusnejsi peniz, uz o ni premejslim...
PatrikL (383)|1.11.2006 15:34
ja som najviac chytil 11 alebo 12 - 1300m nad morom :D
v.koutensky (97)|1.11.2006 15:52
v tomhle pocasi muzete pri testovani GPS chytit jako specialni bonus jeste zanet dutin :-))
PatrikL (383)|1.11.2006 16:07
teraz ideme zakladať cache tak dúfam že nezamrzneme :D ;)
UFO-nec (58)|1.11.2006 23:01
Tak N560 už mám cca 2 měsíce a zpočátku mi ta GPS kazila radost. Tam kde starej nemerix fixnul za 30s 6 satelit (myšleno tak, že jsem ho prohazoval s tou integrovanou) tahle mrcha ani po 20 minutách nic. Pak když se třeba náhodou fixla, tak jen 4 satelity a ještě to vypadávalo. Klidně i na dálnici, široko daleko žádná překážka. Na okně (viditelnost půlka horizontu) ani za 2 hodiny nic, stará GPS za 2 minuty fix na 4 satelity. Takže jsem se rozhodl pro reklamaci a odvezl PDA do Getronicsu. Po týdnu už mi volali (docela fofr), že je deska vyměněná, ať si přijedu. A výsledek?

Na místě do 30s 4satelity, do minuty 8 satelitů. A to upozorňuju že parkoviště v Nagano Office (sídlo Getronicsu) je uprostřed mezi vysokýma budovama. V praze mezi barákama se držela kolem 8, pak na dálnici na Boleslav chvílema i 11. A žádnej výpadek, teda v tunelu jo, ale 20metrů za tunelem zase 6satelitů. Musím to zaklepat, ale tohle je úplně jiná GPS.

Takže těm co se integrovaná GPS na víceméně otevřeném prostranství nefixne do 2 minut radím, jděte ji reklamovat, protože je to koneckonců SirfIII a ten udává coldstart do 45s. A to N560 opravdu zvládne pokud funguje.
Rexx (16)|2.11.2006 17:52
Tak taky přidám osobní zkušenost s GPS na FSC 560tce. Jsem jeho majitelem teprve týden a původní záměr byl zakoupit PDA s integrovanou navigací (40% využití práce s PDA), wifi, bt a VGA displejem. 560tka byla pro mě jasnou volbou, ale po pročtení příspěvků uživatelů na téma integorvané GPS u tohoto PDAčka jsem s koupí dlouho váhal. Naštěstí jsem během této doby neobjevil pro mě lepší variantu (včetně vzhledu). Takže jsem si 560tku pořídil a ihned začal testovat GPSku.
První testy proběhly doma (podkroví, vesnice, většinou u střešního okna). Tam se první fix podařil až po neuvěřitelně dlouhé době. Od té doby jsem používal navigaci skoro neustále (většinou v autě, občas pěší) a ještě jsem se nesetkal s případem fixu > 2 minuty nebo výpadkem na volném prostranství. Všě běhá výborně a po prvním fixu jede vše jako po másle.
Pro některé upozorňuji, že jezdím po celé ČR a nejvíce v Praze, i v těsných uličkách vysokých domů !!! Nikdy žádný výpadek (pokud nepočítám tunely :D ).
bryk (3)|4.11.2006 21:58
Helejte chci se zeptat a hned me prosim nekamenujte. PDA mam uz objednano a ted se rozhoduju o navigaci a premejslim o jejim stazeni z internetu. Kdybych sel s gps na opravu ( na tu vymenu desky nebo co by s tim udelali ) je tu nejaka moznost ze by mohli zjistit ze nemam navig. software originalni ? Dik za info :)
PatrikL (383)|4.11.2006 22:02
Navigácia je vždy (skoro) na pamäťovke - a tá sa na reklamáciu neposiela ;)
//a aj tak nikto v servise nepozerá na legálnosť programov ktoré sú v pda :))
UFO-nec (58)|5.11.2006 11:38
Myslím, že nemají žadný důvod se ti v PDA hrabat. Jestli tam jdeš se stejným problémem, tak ti vymění desku, což znamená, že se stejně vše vymaže. Navíc já osobně jsem provedl Hardreset, kdyby chtěli předemnout zkoušet jestli sem si nevymysle, že to nefunguje, tak aby se nemohli vymluvit, že to mám zaplácaný blbostma.
Takže to neřeš.
jesper_ce4you (4)|5.11.2006 15:46
dá se ta navigace teda stáhnout z netu? já myslel, že je tam nějaká ochrana (potrvzovací sms, ...)
frogale (447)|5.11.2006 16:12
Neda, zaplat si originalni verzi :mad:
Zdenek Malinsky (9781)|5.11.2006 16:22
to jesper

Přečti si Pravidla pro diskutující. Když jsi se registroval, tak jsi potvrdil, že je budeš dodržovat.
TomasLizner_ce4you (0)|5.11.2006 17:20
[QUOTE="RomanKov"]All: Antenu jsem koupil pravda za velkoobchodní cenu včetně DPH...[/QUOTE]

Ahoj, jak se pak ta anténa používá - jak drží na autě? Jak vypadá? Je to snadné k použití? Není s tím moc drátování? Vždycky ji sundaváš nebo ji tam máš nastálo?

Díky za info.

Tomáš Lízner
RomanKov (0)|5.11.2006 18:47
To TomasLizner: Je to jednoduché, zazadu máš pod gumičkou konektor na anténu. Anténa má na sobě magnet, takže se jednoduše přilípne na střechu,.... a zase jednoduše sundá. Kabel to má teda dlouhej jak tejden před vejplatou. Já si to zastrkal za obložení a táhnu ji od předního okna až na zadní boční okno kombíka. A to jsem spousty kabelu musel schovat pod tapecírung. Na okno sem to lípnul oboustranou lepící páskou. Signál v pohodě. Uvažoval jsem i možnosti někde to nechat viset a lepit na střechu, ale trochu jsem se bál, že pude kolem nějakej exot a ustřihne mi ji, takhle jsem v pohodě.
Tolik moje zkušenosti.
TomasLizner_ce4you (0)|5.11.2006 20:46
Díky za rychlou reply, takže ji más vevnitř, půjdu do teho. Tomáš
Romand_ce4you (5)|13.11.2006 12:56
Cituji: GGA 1, GLL 1, GSA 3, GSV 3, RMC 1, VTG 1, MSS 1, baudrate 57600

Pro nastavení GPS se mi osvědčil WinFast Navigator:
1) Tools-Port Setting-GPS Protocol: NMEA, Port: SerialGPS COM8, BaudRate: 57600, potvrdit OK
2) Tools-Command-dole záložka NMEA a nastavit hodnoty viz z citace, potvrdit OK
3) mám navigaci iGO, tak jsem nechal detekovat porty automaticky
4) když iGO nalezla úspěšně GPS, tak po 2 minutách se iGO chovala správně - velice rychle ukazovala pozici.

Co jsem napsal, platí pro PDA N560 s navigací iGO
Storm8 (162)|21.11.2006 22:16
Moc nerozumim tomu Bauld rate. Co se tim nastavuje a co je optimální hodnota? Asi se to už někde řešilo, ale nemůžu to najít, můžete mi prosim někdo vysvětlit, proč fix na PDA trvá tak dlouho oproti zařízením jenom na GPS?
Surgical (2364)|21.11.2006 22:54
Baud je bit/sec. Je vstazen k sirce/teoreticke propustnosti serioveho komunikacniho kanalu. Typicke hodnoty, kterych dle specifikace standartniho serioveho rozhrani COM dle specifikace RS-232 jsou 2400 az 115200, pricemz NMEA 0183 protokol standartne vyuziva 4800 Baudu, teoreticky tedy 480 "slov" za vterinu. Nastaveni vetsiho bitratu, tedy rychlosti, kterou je seriova linka schopna komunikovat na jednu stranu zrychluje prenos (ale jen do urcite miry) na druhou stranu jeji rezije vice zatezuje systemove prostredky zarizeni (i kdyz z hlediska dnesnich vykonu je to takrka zanedbatelne).
Naopak, mnoha zarizeni vyzaduji pro spravnou funkci nastaveni zcela konkretniho bitratu (nebo baudratu) a nastaveni "vyssi" rychlosti muze vest paradoxne k chybam prenosu...

Jinak "zoufalost" prijmu GPS modulu na Looxech je vyslovene konstrukcni zalezitosti konkretnich PDA, ktera maji nevhodne/nestastne umistenou prijimaci antenu (na spodku a zadni stene), takze je v bezne pracovni poloze kompletne stinena celym strojkem a v nem obsazenou elektronikou....
yndor (222)|21.11.2006 23:01
Zajimava myslenka, ktera by mohla vysvetlit, proc na N560 funguje GPS (aspon u me) prokazatelne lip pri rychlosti portu 57600:
[QUOTE]Taken from another GPS manufacturers webpage:

What baud rate does the GPS 500 work at?
The GPS 500 communicates using standard NMEA sentences but at 57,600 Baud instead of the standard 4800 Baud. The reason for this is that whilst the 4800 Baud standard is adequate for dedicated GPS receivers, our testing has shown an increase in accuracy and performance for PDA GPS receivers that run at 57,600. The reason for this is the quicker the GPS data is processed by the PDA, the sooner the PDA processor goes into standby (an EMI quiet noise state) and stop causing interference with the GPS signal reception.[/QUOTE]
(viz konec tohohle threadu)
Storm8 (162)|22.11.2006 00:54
Ten lag v chytání signálu je ale na všech PDA, nebo ne? Jak nastavim tu bauld rate na víc? Mám to na 9600 a chtěl sem to nastavit na víc. Tak sem to udělal v GPS settings a ejhle, nic se nezměnilo. Poříád tam bylo 9600. Tak sem to zkusil přes SirfTech a taky to nešlo... :-(
wibratory (7)|2.1.2007 19:24
Nene fix je problém jen u některejch zařízení (akorát dýl musí trvat když si ho koupíš a úplně poprvě nastavuješ)
Storm8 (162)|2.1.2007 19:26
Takže některý zařízení maj fix stejně rychle jako Tom Tom krabice atd?
wibratory (7)|2.1.2007 19:30
jo když pročteš celou diskuzi, tak pochopíš že sou vadný kusy a pak ty normální který ti to v pohodě najdou do dvou minut...buď zkus nějakej fix ze stran10-11 nebo ho hoď na reklamačku :D
Storm8 (162)|2.1.2007 20:12
Já sem četl celou diskuzi - neřek bych že ze svym pda mám problém, fix chytnu do minuty, ale Tom Tomy atd maj fix okamžitě stejně jako navigace napevno v autě...
frik_ce4you (3)|4.2.2007 22:02
Ja mam N560ku tyden a bohuzel nepatrim mezi tech par stastlivcu co maji bezproblemovou interni GPS :o(

Dva dny jsem procital vsemozne diskuse o tomto problemu, v diskusi na ofic. stranka FS sem videl jak FS moderatori ani jednou nezareagovali i pres nekolikere vyzadovani vyjadreni k problemu tak sem si rikal ze asi pujde o problem ktery se oficialne nikomu z FS nechce resit...

***Ted trosku Off topic***
Ja "bohuzel" musim programovat 32bit jednocipy Fujitsu a je to katastrofa - zadna podpora na webu, stare kompilatory bez sance na nejaky update, kdyz clovek pise primo na Fujitsu tak zadna odpoved, no hruza. Pak je tu Siemens, vsichni vime jak to dopadlo s mobilama.... v HW ktery programuju je i GPRS modul Siemens - celkem dobry ale hodne citlivy na kvalitu napajeciho napeti - v prvni verzi kde se objevovaly mirne zakmity(200mv) na napajeni ztracel co minutu signal a neslo dorucit ani sms.... No a ja se musel moc premlouvat k FSC N560, kde je kombinace obou techto znacek a ted to mam a bohuzel nocni mury se potvrdily...
**********************


Jelikoz jsou kusy ktere chodi a ktere ne, tak bych to tipoval, ze se vyroblo hoodne kusu s nejakou vadou na PCB, co se tyce interni GPS anteny. No a kdyby se to oficialne provalilo tak by FS tezce prodelal na reklamacich a jen neunavni zakaznici kteri to reklamouji porad dokola snad nekdy dostanou uz dobry kus.

MOJE RESENI:
Osobne mam ten problem ze kdyz mam zastrcenou SD kartu tak se prijem signalu rapidne zhorsi, s vytazenou je to celkem uchazejici, ale tak perfektni vysledky jako u nekterych presto nemam... Ovsem bez zastrcene karty to nemam moc smysl, takze reseni muze byt i tohle: koupit si MMC kartu s redukci na SD = takova ta rozlamovaci karta, po rozlomeni zustane ta horni polovina kde je ten plisek ktery tlumi signal mimo a tu dolni polovinu do slotu dorazte pomoci nejake uzke plastove tycinky nebo neceho takoveho (jde to i s tou odlomenou horni polovinou kdyz je nastojato). Vyndat pak muzete snadno kdyz tam dorazite spravnym smerem tu odlomenou polovinu - to zacvakne do zarazky a pak to jde zas snadno vytahnout jako komplet.

Vysledek: v miste kde sem chytnul 2 satelity s velmi slabym signalem, se zlepsil na prijem 7mii satelitu, kde 3 meli uplne bajecny signal a ty i FIXnul.

DOTAZ:
1)
Pls lidi co mate tu bezproblemovou N560ku i kdyz mate zastrcenou SD kartu, muzete sem napsat jakou mate verzi ROM revize a Bootloader revize?
I kdyz sem N560 kupoval pred tydem, mam tam skoro rok stare verze, tazke mam podezreni ze mam nejaky starsi reklamovany kousek...
Ja mam:
ROM revize: P22452-P919-V302 (2006-02-21)
Bootloader revize: 2.15 (2006-03-17)


2)
Dalsi dotaz se tyka trech kteri uspesne reklamovali N560ku a po oprave jim zacla intyerni GPS spolehlive fungovat. Kde jste to reklamovali? Podle ofic. informaci opravuje PDA v CR pouze fa Getronics, do k tere pobocky jste to posilali resp. kde tento problem uspesne opravi a vi o co jde?
jmouca (45)|5.2.2007 20:43
Mám stejné parametry ROM i Bootloaderu a po zapnutí SmartMaps se mi pozice na volném prostředí zafixuje do 1 max. 2 minut.:))
Miksebik_ce4you (14)|6.2.2007 21:07
kde zjistim tu ROM a bootloader?

Mne beha GPS dobre, rychle se fixuje a jen dvakrat blbnula, ale v obou pripadech jsem fixoval za jizdy, takze asi fix na miste neni od veci. Jeste ze jsem tuhle diskuzi necet pred koupi :cool:
milos797 (259)|7.2.2007 09:12
Ja mam uplne totozne verzie ako ty. S tym fixom, mne to fixne ako kedy - zalezi na tom, ci stojim na mieste, ci idem v aute alebo v elektricke. Ak som na mieste, chyti sa signal vacsinou do 2-3 minut. potom uz nieje problem nasadnut do elektricky a mat stabilny sygnal. Ak sedim v trolejbuse, signal chytám od Trnavského mýta asi po cintorín ružinov (bratislavska MHD) co je asi 10 minut, mozno trochu viac. Ak idem v aute po dialnici, tak to chyti asi po 1 km na dialnici. S tou SD kartou to moze byt pravda. Ja mam tiez niekedy pocit, ze adkedy som si ju kupil, je ot o malinko pomalsie. Mam ale tak isto pocit, ze ak mam zapnute zariadenie, urobi sa prvy krat fix po niekolkych minutach, ak vypnem, za hodinu zapnem, netrva to tak dlho. Ale ak sa fixnem, potom som nuteny urobit softreset, tak sa musi zase dlhsie fixovat. Teda nieje to uplne bezproblemovy prijem sygnalu nakolko bezproblemovo si predstavujm - sadnem a idem. Lenze nemam s cim porovnavat a neviem ci vobec nieco tak funguje.
jmouca (45)|7.2.2007 09:36
@Miksebik
verzi bootloaderu a ROM na n 560ce zjstíš: setting, system, systémové informace, verze.
Miksebik_ce4you (14)|8.2.2007 20:25
@paegas: diky, moje chyba..

verzi mam stejnou:

ROM revize: P22452-P919-V302 (2006-02-21)
Bootloader revize: 2.15 (2006-03-17)

A docela me prekvapilo, jel jsem od Barrandaku smerem do Dejvic, obema tunely. Nevim jak se jmenuji. Dulezite je, ze v tom prvnim jsem samozrejme ztratil signal, ale pri jizde 70kou jsem signal chytil po vyjezdu driv, nez jsem vjel do toho druheho tunelu, takze fixace probehla v radech sekund. Kdybych tam nekde mel sjet, jeste bych to byl byval stihnul :-)
pavel227 (8)|13.2.2007 16:08
Tak jsem poprvé zkusil navigaci na teto mašince stál jsem mezi barákama a pořád nemohl nic mám chytitTOM TOM 6 (doma chytím max dva satelity)nakonec jsem to naštvaně vzdal a hodil PDA do držáku v autě po ujetí pár metrů navigace naskočila a už nepustila jezdil jse v okruhu asi 30km kolem Brna +ve městě a bez nejmenšího problému.Nastavený mám 9600/com 8 a tu první položku ( hardware?) com 4.
wibratory (7)|13.2.2007 17:54
Tak me fixy taky blbly,pak jsem nastavil podle yndora na strane cca 10-11 tohodle threadu fix a od te doby se to chyta podstatne lip,ale ma to horsi presnost,akorat nevim proc mi to beha zpatky na 9600 a ne na 57600bps... Funguje pouze Tomtom, iGo z neznamyho duvodu nechyta fixy ikdyz ma 9 satelitu(nastaveni uplne stejny)...Muj verdikt teda je ze GPS v N560 neni idealni, ale plne postacujici na navigaci autem tam kam potrebujete...to ze mi semtam lita o tricet metru jinam se proste stane,ale hned pozna po ktere silnici jedu,takze vas na stopro dovede tam kam potrebujete ;)
brewde_ce4you (1)|14.2.2007 14:17
Pokusim se podelit o moji zkusenost.
Mam LOOX 560 a GPS se chytala tak do dvou minut a pak drzela perfektne.
Po resetu mi zacala spatne vyhledavat satelity a i kdyz je nasla, tak pri behu navigace mi neustale uskakoval kurzor ze silnice nekam jinam.
Udelam jsem FIX a od te doby LOOX zase perfektne beha:))
Jeste jedna poznamka k WIFI pripojeni. Mel jsem problem, ze jsem suirfoval po internetu a po prohlidnuti par stranek, mi vzdy explorer zatuhnul.
Po te co jsem vypnul rizeni spotreby bezdratove site, internet beha jak vysity.
Sagat_X (96)|28.2.2007 20:51
Pro ty, co se rozhodují o koupi N560ky jako navigace (tak jako jsem se rozmýšlel já), zde nabízím k nahlédnutí foto, co jsem pořídil dnes při cestě z OL do OV. Looxe jsem držel v ruce na sedadle spolujezdce, samozřejmně bez externí antény...

tortoise (546)|28.2.2007 21:25
Tak tohle jsem nezažil ani jednou a to ani na totální planině u Efezu, kde široko daleko byla jen placka a pahorek tak 100m vysoký.
Marian Veselý (662)|28.2.2007 21:46
Já tohle taky zažíval běžně, akorát mi teďka asi umřel GPS čip a zejtra jde Loox do serisu. Po hodině bezproblémové navigac zničehonic na 10 - 15 minut zmizí signál úplně a pak se zase chytne a jede plnej, jak kdyby se to přehřívalo nebo co :-(. No uvidíme co na to servis...
milos797 (259)|1.3.2007 12:00
Ja mam tiez podobne skusenosti, potom ako sa satelity naviazu - niekedy to trosku trva - tak uz vsetko frci v poriadku a velmi dobre. Takze sa mi tiez stavalo ze vsetky satelity boli chytene. Ale ked som minule skusal s kamaratom GPS na MIU, tak to som nestihal cumiet - zapol iGo a GPS bol naviazany. Tam to nebolo ani len niekolko sekund, bolo to skratka okamzite.
(Teraz ma napada, mozno ho mal v pozadi)
mcalbi (62)|1.3.2007 15:03
Já na svém N560 zapnu IGO a GPS se chytne do 5 vteřin.
Jeffo_ce4you (1)|10.3.2007 21:42
Zdravim vsetkych pouzivatelov n560ky a c550. Rad by som sa spytal ako je to s vydrzou pri pouzivani GPS. Z recenzie som vycital ze by to malo byt aj nieco cez 3hodinky. Ale zaujimalo by ma ako je to s vydrzou napriklad c550 s externym GPS cez Bluetooth. Vdaka za reakcie.....
milos797 (259)|11.3.2007 09:28
Celkovo je baterka bieda. Zapnes, potukas, vypne :D Na mojej 560 vydrzi baterka pri normalnom pouzivanie nejake 3 hodiny. Ked zapnem GPS tak nejake 2. Na cestu domov (300 km) mi to staci len tak tak, a to zapinam ked som uz na dialnici z BA. Ale na druhej strane, ak budes mat PDA vo svojom aute ako GPS, predpokladam ze tam budes mat stojan. A predpokladam, ze ked budes mat stojan, budes mat aj autonabijacku... a tak mas vyriesene.