Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Naprosto zoufalý příjem signálu - Loox 560

Pavlos_2004 (147)|13.9.2006 10:38
Problém asi nebude s GPS chipem samotným ale zřejmě s ovládacím SW.Mě osobně po flashnutí ROM funguje výborně. S iGo o prázdninách - cesta Jihlava - Velký Meder ( SK ) bez jediného výpadku. Fix do 5 minut v autě. Několikrát cesta HB - PHA letiště Ruzyně - TT 5.21 - fix do 3 minut - bez výpadku.
Já si fakt na integrovanou GPS v Looxu stěžovat nemůžu.
frogale (447)|13.9.2006 10:44
No pro N560ku zadny flash neni ze? Ja si taky nemohu stezovat (v aute) je pravda, ze nekdy (zatim jen 2x) se fix proste nepovede, ale vzdy pomohl restart, tak jsem to zatim neresil a resit nebudu.
vape_ce4you (14)|13.9.2006 10:44
Taky zkousim N560 a z chovani te GPS mam pocit ze problem je nekde v algoritmu jak hleda po zapnuti svou polohu. Dojizdim denne do prace z Neratovic autobusem a mam tedy dost casu sledovat co to dela. Vetsinou se do par sekund objevi signal satelitu, ale pak trva ruzne dlouhou dobu nez to urci svou polohu, 10s - 1200s (ten druhy udaj se stal jen jednou :-) vetsinou je to okolo 120s. Vzdy jsem zapinal GPS az v autobuse tesne nez jsme se rozjeli. Pokud jsem zapnul GPS a stali jsme na miste tak se vetsinou chytla do minuty. Pak je take zajimave, ze ackoli ma treba signal ze 7-8 satelitu, tak ji trva treba i 5 minut nez zacne po prvnim urceni polohy pouzivat vice nez 3 satelity. Nicmene, jakmile se jednou chyti, tak pak uz funguje bez problemu.
tortoise (546)|13.9.2006 10:45
Ovládacím softem myslíte tu ROM? Kde se dá sehnat novější vezre? Na oficiálním webu jsou akorát aktualizace na E2C a Wifi.
Pokud jde o GPS aplikace, je zcela jedno, zda zkouším GPSDash, TT, iGo nebo tu vestavěnou hračku. Občas to funguje skvěle a občas mizerně.
Pavlos_2004 (147)|13.9.2006 11:11
Nechci napsat nějakou hloupost, ale SW myslím ovladač zařízení ( vestavěné GPS, Bluetooth chip, ... ) a ten je v ROM.
Já jelikož mám N520, tak byl vydán oficiální FLASH ROM výrobce. Jestli je i pro N560 nevím.

Ohledně ovladače GPS a fixnutí na satelit byl napsán příspěvek na nějakém fóru. Je rozdíl ve fixu po HW resetu ( nejdelší ), po SW resetu a po normálním zapnutí. Řešil se tam tzv. studený start, hotstart a nevím co ještě. Už si to přesně nepamatuju. Ale obecně záleží na tom, jak často se GPS používá. Pokud jednou za měsíc, tak fix bude samozřejmě po delší době ( 5-10 min ).
Synek_ce4you (80)|13.9.2006 13:40
[QUOTE="beecher"]Nebojte, to prejde... ;) :D[/QUOTE]

Jo tak už jsem vystřízlivěl.:? Je pravda, že teď se většinou fixne cca do 10 minut. Ale že by se pak držela jak přibitá napsat nemohu. Včera a dnes jsem s tím jezdil po Praze a výpadků bylo víc než dost. První den po reklamaci se chytla a držela kolem 6-7 satelitů vpohodě a po 1 dni od vyzvednutí pomalu horší a horší. Teď se fixne, nejdřív drží tři a až po chvíli chytne čtvrtý satelit. A víc satelitů málokdy. Jinak nějaké úpravy pomocí sirftechu apod. jsem ani nezkoušel. Pouze BeelineGPS a Tomtom. Nejvíc mě točí, když stojím na křižovatce a tomtom ukazuje 6km/h a šipka lítá jak splašená. To se mi s externím Itekem nikdy nestalo. Takže je to lepší než předtím, ale ne dokonalé. Možná na venkově, ale v Praze zase žádnej zázrak.
PatrikL (383)|13.9.2006 15:11
[QUOTE="Pavlos_2004"]Tož já su též ogar z vesnice z Vysočiny a mám N520 s dobrou GPS. Asi k nám na Vysočinu přišla nějaká lepší várka :D .
Jinak jsem se zapnutou GPS prošel od Staromáku ke Karlovu mostu a OHNE PROBLEM. Signál dle GPS Locatoru fixnutý na 4-5 satelitech. Tak nevím, asi mám opravdu štěstí. Nebo beecher smůlu na Looxe :cool: .[/QUOTE]
Moj loox je tiež tá lepšia várka ;)
beecher (9270)|13.9.2006 19:04
[QUOTE="Synek"]Jo tak už jsem vystřízlivěl.
Možná na venkově, ale v Praze zase žádnej zázrak.[/QUOTE]1. Vzdyt jsem to rikal... :D
2. Holt, kdyz na vesnici ma nejvyssi barak max. metr na vysku, tak se neni cemu divit... Po Praze jako test kvality GPSky doporucuji ulice Kamzikova a Tynska (u Staromaku), s iTecem 339 zadny problem, jedna N560 ani tuk, dve se o neco snazily...
khooca (133)|13.9.2006 19:54
[QUOTE="beecher"]Vzdyt jsem to rikal... :D
2. Holt, kdyz na vesnici ma nejvyssi barak max. metr na vysku, tak se neni cemu divit... Po Praze jako test kvality GPSky doporucuji ulice Kamzikova a Tynska (u Staromaku), s iTecem 339 zadny problem, jedna N560 ani tuk, dve se o neco snazily...[/QUOTE]

Sorry, ale Tvé neustálé srovnávání kvality GPSek podle vysokých uliček v Praze a vevnitř jakéhosi srubu mi příjdou naprosto zcestné. V chatě se snad navigovat nebudu a s autem po staromáku taky nejezdím.
Na geocacing nevím co vy, ale já osobně znám daleko lepší místa, než pražská zákoutí.

Jinak já neříkám, že GPS v looxech je super, to rozhodně není, ale tvrdím, že pro běžnou navigaci je zcela dostačující. Jediná podmínka, alespoň v mém případě je, zůstat na místě do fixu. Pak se zcela stabilně držím na 4-6 sat v autě, v případě geo na 5-8. Pokud nevěříš, přístí týden jedu bikovat na Točnou, můžeš se přidat.

Resumé: buď máme každý jiné měřítko (mě těch 5 satelitů k nehopsavé navigaci stačí), nebo mám štěstí na kus.
beecher (9270)|13.9.2006 21:10
Nj, jenze ja porovnavam kvalitu implementaci stejnych GPS cipsetu. Kdyz se ma SiRF III cipset nekde prijem jako jeho starsi braskove (SiRF I, SiRF II), ale tak je proste nekde neco spatne... Je zaijmave, ze inzenyri z Mio a Asusu implementaci tohoto cipsetu zvladli stejne dobre, jako GlobalSat, ktery je vyrobcem BT GPSky GlobalSat BT 338 a jeho derivatu/brandu Navilock BT 338, iTech BT 339 atd...
Proste SiRF III cipset v Looxech N5x0 se nechova tak, jak by mel...

Ad prazska zakouti: Vis, jaky je to adros, kdyz v prave poledne jdes vylovit kesku, kde se proud turistu nezastavi? ;)
Synek_ce4you (80)|14.9.2006 07:18
Mám další zkušenost, přes noc jsem vyndal baterku, ráno zapnul u auta a za dvě minuty se chytla na 5 sat. Cestou se fixla ještě na další a stabilně držela 6-7 někdy dokonce 8 satelitů. Puštěn jen BeelineGPS.
gm_ce4you (176)|15.9.2006 07:58
Od včerejška mám půjčeny Loox N560 a prozatím velice špatná zkušenost.TomTom nabíhá rychle-asi 8s,ale navigace je prozatím naprosto nepužitelná.Dnes dopoledne jdu pořádně testovat,ale myslím za sebe,že asi toto zařízení nemusím.....:no:
frogale (447)|15.9.2006 10:26
Tak to mas urcite neco spatne, protoze naprosto nepouzitelna neni nikdy.
gm_ce4you (176)|15.9.2006 11:41
Ano,je to pravda-prozatím nemůžu mít námitku.Po 4 hodinovém zkoušení funguje navigace s TomTom perfektně jak v autě taak při chůzi není žádný problém.Start TomToma 5 sec.,fix do 10 sec.Začíná se mi líbit.Testuji dál.:) :D
Pavlos_2004 (147)|15.9.2006 11:51
Nedá mi to spát a tak testuju GPS v N520 trošku intenzivněji.
Včera - signál v místnosti s okny na sever (1 m od okna) - iGo fix na 4 satelity - 8 minut. V lese ( dost hustém lese ) - GPS Locator 8 satelitů fix.
Je pravda , že u nás nemáme 289 patrové budovy jako v Praze :sarcastic: , ale v hustší zástavbě v centru Jihlavy ( u Horáckého divadla ... ) bez problémů 7-8 satelitů fix.
Ale asi mám opravdu jenom štěstí. :D
michael.panek (1)|19.9.2006 16:54
na www.fujitsu-siemens.com jsem se dočetl:

Please make sure not to move during the first calibration (no step, no turn) until the GPS receiver detected 3 satellites. Usually it does not take longer than 2 minutes.

With every cold reset (suspend/resume-switch + reset button + calendar key) a new first calibration will proceed.


něco na tom bude, GPS mi nabíhá o dost rychleji....možná je to náhoda...
krabicka3 (361)|26.9.2006 02:03
[QUOTE="michael.panek"]na www.fujitsu-siemens.com jsem se dočetl:

Please make sure not to move during the first calibration (no step, no turn) until the GPS receiver detected 3 satellites. Usually it does not take longer than 2 minutes.

With every cold reset (suspend/resume-switch + reset button + calendar key) a new first calibration will proceed.


něco na tom bude, GPS mi nabíhá o dost rychleji....možná je to náhoda...[/QUOTE]

No tak to zni zajimave. Muzes sem hodit odkaz, kde to presne je?

Jak to tady procitam, tak porad vaham nad Looxem N560 a Dellem X51v.

Pro a proti:
U N560 vylezu z auta a mam v ruce mobil a PDA.
U X51v vylezu ven a mam v ruce GPSku, mobil a PDA, a v prihradce se mi do sebe zamotavaji 2 nabijecky - jedna na Dell, druha na GPS - tedy musim nabijet 2 veci.
Ovsem kvalita navigace s Dellem a BT-339 co mam by byla o 2 klasy vys.

Loox ma o poznani kvalitnejsi display, ktery je sice fyzicky mensi, ale me je to jedno, protoze vidim dobre a nenosim bryle, dalsi plus je, ze pristroj je kvuli tomu kompaktnejsi. Takze celkove je display u Looxe lepsi. (beechere nezkousej to, display mas horsi nez je na N560 a vsichni se na tom shodnou;) ) Sony proste dela lepsi displaye nez Samsung/Sharp co je na Dellu.

N560 je skladnejsi, ale zase dost kusu se proste prehriva. To se u X51v nedeje.

X51v je celkove lepe vybavene a myslim si, ze i lepe zpracovane PDA.
(tim vybavenim myslim treba dual slot, grafarna, 2x vice pameti, rychlejsi pameti - viz SPB benchmark => rychlejsi zapis na kartu atd.). Ale zase je vetsi.

Dell ma next business day service, ale spatne se na nej shani prislusenstvi a samotna koupe je docela krkolomna.
.
.
.
.
.
Lidi, co byste poradili?
oltcit (1098)|26.9.2006 02:14
Jednoduché ;) nechaj si 718-tku :D
beecher (9270)|26.9.2006 07:17
Ja vzdy akorat rikal, ze ma Dell display vetsi a lepe vyuzitou plochu. Ty cerne okraje Looxu jsou fakt katastrofa. Dale nabijecka jak na Della tak na iTec je uplne stejna, takze jake dve nabijecky?
A proc nosit tri veci z auta v ruce, kdyz minimalne 1 (GPSka) muze byt na pasku? ;)
A telefon teoreticky taky, protoze na volani BT HF, na SMS aplikace v PDA... Takze kdyz na to prijde, vytahnes akorat PDA z drzaku.
Nechapu, co je na koupi Dellu krkolomneho. Vlezu na stranky Dellu, koupim, zaplatim a cekam a prijde. A prislusenstvi? Dneska? V dobe moznosti Internetu rikat, ze se spatne shani, je proste nesmysl. A vybava Dellu mluvi jasne. :)
Lehman (3)|3.10.2006 11:30
Co externí anténa pro N560? Nepomůže tomu? Nemá s tím někdo zkušenosti?
tortoise (546)|3.10.2006 13:08
Jistě, že pomůže. Ale poněkud ztrácí smysl pořizovat si integrovanou GPS (kterou člověk ocení proto, že jí má vždy po ruce, nemusí s sebou nic tahat ani zapínat, jako třeba externí GPS) a pak se nechat přesně tím taháním a zapojováním omezovat.
yndor (222)|3.10.2006 13:39
Taky si myslim, ze nez pripojovat externi antenu - to uz je mnohem lepsi mit v kapse externi bluetooth GPS.
Jak ctu vsude ty diskuze o GPS v N560, dela to na me dojem, ze proste nektere kusy funguji bez problemu a nektere jsou zoufale.
Ja mam to stesti, ze mi interni GPS jede spolehlive: fixne se vzdycky hodne rychle a uz se nepusti.
Zajimalo by me, jestli se daji ty "dobre" a "spatne" kusy nejak predem rozlisit - treba podle serioveho cisla?
LiBEL (4)|4.10.2006 15:13
Tak vidím, že zde jsou samí zkušení uživatelé. Pořídil jsem si nové PDA a jsem začátečník. PDA FS Loox n560. Poradí někdo, jak nastavit GPSku. GPSLocar se mi venku fixne poměrně rychle, ale nemůžu to rozběhnou v TT6. Stále čeká na platný signál GPS. Nastavil jsem to v TT6 na jiná zařízení NMEA com8, rychlost 9600 BR. Při tomto nastavení GPSLocator fixne polohu v pohodě. Nevím co dělám špatně. Děkuju za odpovědi. Su bezradnej
tortoise (546)|4.10.2006 15:27
To by mělo fungovat. Podívej se do nastavení GPS v TT6, jak silný máš signál a zda se točí černožluté kolečko vlevo nahoře, signalizující komunikaci s GPS. Občas se mi stane, že když PDA vypnu s běžícím TT, po zapnutí se TT chová, jako by čekal na signál, ale přitom v detailech GPS jasně vidím, že vůbec nekomunikuje a je třeba TT ukončit a znovu nastartovat (nebo dát znovu výběr GPS). Zkus i jinou aplikaci, třeba GPSDash, zda bude fungovat.
v.koutensky (97)|4.10.2006 17:14
Problem muze byt jeste v tom, jak mas nastavenou GPS (v nastaveni PDA, nikoliv v TT), pac tomtom s tim ma trochu problemy

a) Pokud mas GPS nastavenou pouze na COM8, nesmis mit pred spustenim TT, pusteny GPS locator. Pokud ho pusteny mas, tak "sezere" pristup ke GPS a TT ji nenajde

b) Pokud mas GPS virtualne premapovanou jeste na nejaky port (treba na COM4), je to truchu slozitejsi:
- bud GPS locatora vypnes a v TT nastavis jako port COM8
- nebo GPS locatora zapnes, a jako port nastavis ten virtualni (u me COM8) - TT totiz neumi sam iniciovat komunikaci s GPS pres ten virtualni port

ergo
- mas li pusteny GPS locator, tak se TomTom ke GPS nepripoji, nebo musi pres virtualni port
- nemas li ho pusteny, mel by se TT v pohode pripojit na COM8

Doufam ze to neni uplne zmatene, navic nevim, jestli se takhle chova GPS u vsech Looxu, ale u me to tak funguje. Je-li to moc zmatene tak napis, zkusim to nejak rozjasnit. Nebo treba nekdo ze zkusenejsich kolegacku...
LiBEL (4)|4.10.2006 17:58
Může být, že je pořád spuštěný ten GPS Locator. Poněvadž v PDA jsem nastavil GPSku na COM8.jako softwarový port. Jak vypnout GPS Locator, když v PDA to běží na pozadí pořád. GPS Info, tomu nevadí?
Jak virtuálně přemapovat?
Jo a když hledá signál, tak žlutočervené kolečko se pořád otáčí.
PatrikL (383)|4.10.2006 19:13
"Jak vypnout GPS Locator, když v PDA to běží na pozadí pořád."
no, mne sa gps locator vypína tlačitko ok ;)
v.koutensky (97)|5.10.2006 11:29
Start->Nastaveni->System->nastaveni GPS

tam nastavis port pro programy (jestli se nepletu mel by byt jiny nez COM8) ja tam mam treba COM4, v zalozce HW zkontroluj jestli mas "Hardwarovy port GPS" nastaveny na port COM8 a rychlost na 9600 a v zalozce "pristup" zkontroluj jestli mas zaskrtnute "Spravovat zarizeni automaticky"

Pak pro jistotu vypni a zapni pda (opravdu vypni, ne jen uspi) a muzes zkusit dve veci:

a) rovnou pustis tomtoma a nastavis ho na "jine NMEA zarizeni" a port 8
- pokud se ti ukazuje hlaska "zadny platny signal gps" staci uz jen pockat az se gps fixne a mela by fungovat
- pokud se ti ukazuje hlaska "chybi zarizeni GPS" je neco spatne

nebo
b) pustis gps locator, pockas az se fixne, minimalizujes ho (treba klepnutim na Start -> dnes, ale v zadnym pripade ho nesmis zavrit kliknutim na OK vpravo nahore) nastartujes tomtoma a nastavis ho na "jina NMEA gps" a jako port vyberes ten, cos nastavil jako "port pro programy" (u me COM4) - GPS by se mela chytit hned (protoze GPS locator uz se fixnul)

Pokud se ukaze "chybi zarizeni GPS" je nekde chyba

fungovat by mely oba postupy

Snad to pomuze
fahrus (75)|5.10.2006 12:35
Jsem novy majitel nove N560 ...
... jelikoz uz byla objednana dlouho dopredu, byl jsem dost nervozni jak na tom bude s kvalitou GPS signalu. Bohudik dobre.

Nemuzu srovnavat, neb nemam zkusenosti s jinymi GPS SirfIII, ale v momente, kdy PDA lezelo pritelkyni na kline na miste spolujezdce, mel TomTom porad fixnute 3-4 satelity vc. panelakovych sidlist a jen v jedne pomerne uzke ulicce klesnul na dva... Behem pul hodiny zbezneho testovani me tak ani jednou nezklamal (az na mapove podklady ;))

Jelikoz mam PDA bez lokalizace, tak muzu potvrdit, ze bez ni nabiha TomTom behem 5 sekund a venku nebo v aute se fixne behem chvilky...

Za cenu, ze je to all in one muzu takovou funkci GPS s klidnym srdcem akceptovat ;)
LiBEL (4)|5.10.2006 16:17
Díky za podrobně vysvětlení nastavení GPS :-)
Fungovaly oba případy. Tak teď už jen doufám, že už mě to jen dobře šlapat :-) Můžu začít testovat :-)
Radomír GRYGAR (2)|5.10.2006 16:21
Chystam se koupit FS Loox N560. Jak ctu tuto diskusi o rychlosti a schopnostech interni GPS, tak mam mozna hloupy dotaz. Lze interni GPS vypnout a pres bluetooth pripojit externi, s niz mam vynikajici zkusenosti na svem dosavadnim HX 4700?
tortoise (546)|5.10.2006 16:48
Interní GPS se zapne automaticky, pokud nějaká aplikace otevře port, který je pro ni nastaven (default COM8). Předpokládám, že by neměl být žádný problém využívat externí kousek připojený přes BT, dokonce si myslím, že by dobře chodily oba zároveň (např. TT na interní a zároveň GPS Locator na externí).
frogale (447)|5.10.2006 16:53
jj externi gpska funguje uplne normalne..
v.koutensky (97)|5.10.2006 20:09
[QUOTE="tortoise"]Interní GPS se zapne automaticky, pokud nějaká aplikace otevře port, který je pro ni nastaven (default COM8). Předpokládám, že by neměl být žádný problém využívat externí kousek připojený přes BT, dokonce si myslím, že by dobře chodily oba zároveň (např. TT na interní a zároveň GPS Locator na externí).[/QUOTE]
v zasade souhlas, akorat TT (minimalne ve verzi 5.21) mel problem inicializovat GPS pres "softwarovy port", a soude dle diskusi nejen na mem looxu. Proto to woodo ktere jsem popisoval.
TomasLizner_ce4you (0)|8.10.2006 21:36
Ahoj,

také nejsem s původní schopností N560 rychle zafixovat satelity spokojen. Za jedinou cestu, jak rychle a spolehlivě získat fix (1 - 2 min podle výhledu na nebe) považuji následující postup:

1) před každým použitím navigace spustit a nakonfigurovat Winfast navigator
- Port Setting: NMEA, COM8, 9600
- Command:
1) záložka Initialize: reset - factory mode
2) záložka NMEA: Baudrate 9600, GGA 1,GLL 2, GSA 1, GSV 1, RMC 1, VTG 1, MSS 1, všechny user 0
2) počkat až se zafixuje
3) spustit sw pro navigaci

Jenže to je pokaždé hrozně pracné a ostatní rodinní příslušníci takhle tu navigaci fakt používat nebudou. Nevíte o nějaké cestě jak to zautomatizovat? Kdyby na to byla nějaká "batka", která by pustila navigaci až po fixu... Třeba už to někdo naprogramoval...

Možná trochu offtopic, ale další hinty jak vylepšit příjem:
1) Aplikace M-M SiRF Setup - Static navigation ON; WAAS ON
2) PocketPC v pozici kolmo (jako když je v držáku na skle)

Děkuji.

Tomáš Lízner
yndor (222)|8.10.2006 22:36
Tak ja sem taky placnu svuj osvedcenej postup - ted jsem ho zrovna nekomu sepisoval, treba se bude hodit i ostatnim:

Strucne: GGA 1, GLL 2, GSA 3, GSV 3, RMC 1, VTG 1, MSS 1, baudrate 57600

Podrobne:
1) spustit SirfTech
2) otevrit port: "Comm" v dolnim menu, vybrat port a rychlost GPSky (puvodne COM8, 9600), klepnout na horni "Open", pak na "Ok" vpravo nahore
3) prepnout GPS z NMEA do SiRF modu: "NMEA" dole, "Switch to SiRF" a "Ok"
4) zavrit port a znovu otevrit uz v SiRF modu: "Comm" dole, "Close", znovu "Open" a "Ok"
5) prepnout GPS zpatky do NMEA s novymi hodnotami: dole "SiRF", pak dole vybrat zalozku "Switch to NMEA Protocol", nastavit GGA 1, GLL 2, GSA 3, GSV 3, RMC 1, VTG 1, MSS 1, baudrate 57600, stisknout "Set" a "Ok"
6) zavrit port: dole "Comm", pak "Close" a "Ok"
7) "Exit"

Rychlost portu je potreba v TomTomu (nebo jinych programech, kde se nastavuje rucne) zmenit na 57600.
Pokud vim, nastaveni precka i softreset.

Jak uz jsem psal, interni GPSka mi i predtim chodila dobre, ale fix mela pomalejsi nez externi BT339 (nekdy i pres 2 minuty), coz me stvalo.
S timhle nastavenim tu externi vzdycky predhoni - a je i citlivejsi nez predtim.
yoli (63)|9.10.2006 13:46
No mne to stále na N560 v bode 4.) zmrzne, už asi 4x a pomôže len softreset :/
Nevie niekto, ako to rozchodiť, aby mi to išlo pri OziExploreri? tu je troška rozpísany môj problém.
Už som na to prišiel v Configuracii NMEA Sentence GPRMC. A Ináč je pravda, že pokiaľ sa to prichití v kľude, aspoň na 3satelity, tak potom sa to až neskutočne drží, aj pod betónovou strechou :D. Možno pomohlo SirfTech tuning :)
TomasLizner_ce4you (0)|9.10.2006 20:48
Ze zkušenosti musím říci, že rychlost baudrate nemá na fčnost GPS žádný vliv a spíše mi to dělalo problémy, GPS chip se někdy při vyšší rychlosti nehlásil.
yndor (222)|9.10.2006 21:28
No... rekl bych, ze z logiky veci by pri rychlosti toku dat z GPS nemel opravdu baudrate hrat zadnou roli...
ale nemam cas se tim tolik zabyvat, jen jsem zkusil data z obskurni stranky http://www.webalice.it/rob.mar/Fix%20Page.htm (ted jsem ji kvuli tomuhle threadu znovu nasel) a fungujou. Takze jsem je preposlal dal. Baudrate jsem nechtel vynechat, abych neco nepokazil. Precejenom myslim, ze v tom trochu funguje magie..
v.koutensky (97)|9.10.2006 21:28
chvili jsem s tim elaboroval a rychlost prvniho fixu se opravdu zlepsila...diky
yoli (63)|10.10.2006 09:19
Pravda je, že pokiaľ chcem spustiť Oziho, tak si pred tým spustím nejaký GPS soft pri ktorom nezáleží na čase fixu, potom ho zavriem a až potom spustím Ozi. V settingu som si zrušil port pre software na none, lebo mi mrzla N560(nedal sa zrušiť ani v runnigu) pri spostení GPSLocatora, alebo iného gps softu. Možno to časom vyriešié upgrade ROMky, lebo ten sirfIII sa správa niekedy fakt čudne.
yoli (63)|10.10.2006 12:47
Prosím o radu. Hral som sa s nastaveniami GPSka v SiftTechu, GPSinfe a neviem kde som čo dobabral, ale teraz mi ukazuje iba satelity na severnej strane. Robí to aj po SreseteGps Locator, aj Gps info zobrazujú satelity od stredu hore a žiadne iné :/
tortoise (546)|10.10.2006 12:56
Klid, to je vetsinou tehdy, kdyz ma GPSka smazanou "cache" pozic satelitu. Jamile ji nechas 1/4 hodiny na signale, chytne se a bude to OK.
yndor (222)|10.10.2006 12:58
yoli: no, ja nez neco zmenim, tak si radsi vzdycky predtim opisu puvodni stav ;)
Ale naprava je celkem jednoducha, staci vyresetovat GPS.
Napriklad v aplikaci GPS2Blue si muzes vybrat: Cold Start / Warm Start / Hot Start / Factory Reset. Po factory resetu musis nechat gps nasosat tak minimalne ctvrt hodiny data z druzic.
Mimochodem ta aplikace je docela uzitecna, umoznuje napriklad logovat trasu kudy jedes pri soucasnem pouzivani tomtoma, nebo navigovat na gps souradnice i v TT5 (sestka uz to umi sama). Krome toho samozrejme hlavne umoznuje pouzivat N560 jako by to byla externi bluetooth GPS.
LiBEL (4)|10.10.2006 13:22
Když poladím GPS pomocí SirfTech(tak aby docházelo k lepšímu fixu), zůstane nastavení natrvalo, nebo budu muset pokaždé před spuštěním TT, nastavení opakovat?
v.koutensky (97)|10.10.2006 13:32
zustane
yndor (222)|10.10.2006 13:37
Drzi i po softresetu.
yoli (63)|10.10.2006 14:41
Tak, tak. Po fixu je zase všetko OK :)
Skúšal som aj dnes používať pre gps soft port com4 a automatiku, aby som mohol súčastne využívať viac gps softov a furt to zamrzne keď spustim GPS Locator. Ide to iba na prvý pokus, keď to skúšam druhý krát, tak Locator zamrzne a nedá sa zrušiť žiadnym spôsobom iba SResetom. Tak teraz, keď chcem fixnúť Oziho, tak pred tým fixnem Locatora, zruším ho a hneď spušťam Ozi, ale to všetko pri soft porte NONE :/

Ešte otázka, čo znamenjú tie resety Cold Start / Warm Start / Hot Start / Factory Reset ?
yoli (63)|10.10.2006 15:26
Dík za ochotu, ale tak po lopate vysvetlené mi to nevieš povedať? WARM HOT COLD?