Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Naprosto zoufalý příjem signálu - Loox 560

frogale (447)|11.3.2007 10:06
Staci ztlumit podsvetleni na minimum a procesor prepnout do Power save modu a vydrzi to mnohem dyl jak 2 hodiny...
PatrikL (383)|11.3.2007 10:11
Pri power save by navigácia "sekala" - treba aspoň Standard ;)
Marian Veselý (662)|11.3.2007 10:20
Otázka výdrže je celem irelevantní pokud tím neběháte po lese. Dvě hodiny na baterii není sice žádná výhra, nicméně kdykoliv sednu do auta PDA putuje do držáku nabíjí se. Za rok, co tohle PDA mám jsem ani jednou nepocítil problémy s nedostatečnou výdrží GPS pouze na baterii.
Dotaz k uživatelům IGO2006 - jak Vám jde navigace plynule, myšleno co se týká grafiky? U TT6 se to strasne framuje, tak by mě zajímalo, jak je to s IGO.
frogale (447)|11.3.2007 12:52
TT5 i TT6 se chova pri Turbo modu i Power Save modu uplne stejne... jen vypocet trasy neni behem 3 vterin ale treba behem 6.
Marian Veselý (662)|11.3.2007 12:56
TT5 mi šel naprosto plynule, TT6 mi v zástavbě i v zatáčkách framuje, seká se - na N560 - při vypnutých POI, na jiných zařízeních v pohodě. Turbo jsem nezkousel.
mallox (33)|14.3.2007 13:50
tak moje prvni zkusenost s gps a looxem byla takova..vylezu z metra (namesti miru - praha), dojdu na zastavku tramu..vytahnu looxe, zapnu predinstalovany gps navigator, strcim ho zpet do pouzdra a do kapsy..za cca 2 minuty jsem videl, ze mi prijizdi tram, tak zas vyndam looxe z kapsy a koukam..mam signal (asi 5 satelitu - nevsiml jsem si poctu)..lokaci, utc cas atd..
tak ze jsem ho vypnul a spokojene jel do prace ;)
Geoffrey_ce4you (189)|19.3.2007 11:00
Tak jsem si trochu naběhl, když jsem kámošce slíbil, že jí komplet N560 nainstaluji a rozchodím-hlavně navigaci ??? No tak jsem to tu všechno nakonec pročetl :) a dospěl k nějakému konci. Pomocí winfastnavigatoru jsem nastavil NMEA, 9600 a port 8, to je jediná konfugurace, která mi okamžitě !!! funguje, za oknem fix 5 satelitů, TomTom6 bez problémů. Ostatní nastavení ( 57 600 , 4800, jiné porty ) nefunkční. Jinak verze je již zde zmiňovaná 5.1.195 , 17.3.2006, 2.15.
yndor (222)|19.3.2007 15:40
"NMEA, 9600 a port 8" jsi snad nemusel zadnym Winfastem nastavovat, to tak bylo nastaveno uz tovarny ;)
valep (19)|31.3.2007 10:59
Nevím jestli se zeptám zrovna ve správném foru, ale chtěl bych vědět, kde a jak máte umístěnou externí antenu pro LOOX N 560. Se změnou auta se mi navigace začala kousat a vypadává signál. Také bych byl vděčný za radu kde , jakou a za kolik koupit externí anténu.
Díky :)
Geoffrey_ce4you (189)|31.3.2007 16:06
[QUOTE="yndor"]"NMEA, 9600 a port 8" jsi snad nemusel zadnym Winfastem nastavovat, to tak bylo nastaveno uz tovarny ;) [/QUOTE]

Tak to se pleteš, nastaven byl SIRF. Mě se to jednou rozběhlo na 4800 ale nebylo to stabilní. Až když jsem to winfastem napevno nastavil tak to začlo fungovat. Než jsem objevil winfast, nešlo to rozchodit.
yndor (222)|31.3.2007 16:49
Mozna jsou novejsi N560ky nastaveny z tovarny jinak, ale moje byla urcite defaultne v NMEA/9600/8.
Napriklad TomTom byl jeden z prvnich programu, ktere jsem na N560 instaloval - rozhodne davno pred SirfTechem a pred jakymkoli stelovanim GPS. Kdyby byla GPSka defaultne v sirf-modu, tomtom by se nechytl.

Jinak interni GPS pouzivam denne a mnohem vic se mi osvedcilo prepnout rychlost portu na 57600 - viz
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=16662&dd=0&fi=85.
rozbuška1985 (2)|5.4.2007 11:51
[QUOTE="tortoise"]Stala se mi zajimava vec. Dosly mi baterky (na 0%). Pristroj se nekolikrat restartoval (na to mu baterky stacily), kupodivu neprovedl HR, ale prestala jit GPS. Zjistil jsem, ze se sama prenastavila zpet do tovarniho defaultu (9600, ignorace polohy s presnosti nizsi nez 15m apod.).
Zkousim to ted tak a je to stale stejne nahodne. Nekdy se chytne do 4 minut, jindy mam treba 8 satelitu se silou signalu 20-29 (dle GPSDash), cekam 7-10 minut a pak to proste vzdam.
Dejte sem prosim vedet, zda servis neco vyresil.[/QUOTE]

Je mi líto, ale pomoci s tímto dotazem nedokáži. Měl bych ale jiný dotaz. Ten bych ale raději napsal do majlu. Můžete mi zaslat Váš e-mail? Díky
Winkly_ce4you (9)|14.6.2007 11:24
[QUOTE="yndor"]Tak ja sem taky placnu svuj osvedcenej postup - ted jsem ho zrovna nekomu sepisoval, treba se bude hodit i ostatnim:

Strucne: GGA 1, GLL 2, GSA 3, GSV 3, RMC 1, VTG 1, MSS 1, baudrate 57600

Podrobne:
1) spustit SirfTech
2) otevrit port: "Comm" v dolnim menu, vybrat port a rychlost GPSky (puvodne COM8, 9600), klepnout na horni "Open", pak na "Ok" vpravo nahore
3) prepnout GPS z NMEA do SiRF modu: "NMEA" dole, "Switch to SiRF" a "Ok"
4) zavrit port a znovu otevrit uz v SiRF modu: "Comm" dole, "Close", znovu "Open" a "Ok"
5) prepnout GPS zpatky do NMEA s novymi hodnotami: dole "SiRF", pak dole vybrat zalozku "Switch to NMEA Protocol", nastavit GGA 1, GLL 2, GSA 3, GSV 3, RMC 1, VTG 1, MSS 1, baudrate 57600, stisknout "Set" a "Ok"
6) zavrit port: dole "Comm", pak "Close" a "Ok"
7) "Exit"

[/QUOTE]

Tak som rozšíril rady majiteľov N560 .
Fixy s nastavení z výroby samozrejme neboli žiadne.
Tak som uplatnil vyššie uvedený postup a GPS sa rozbeho.
Narazil som len na jednu nezrovnalosť. A to hodnoty GSA a GSV som nemohol nastaviť na 3, lebo som túto hodnotu v rozbalovacom menu nastavenia ani nemal. Tak som použil hodnotu 5. Ide to aj s týmto nastavením. Ale čo som nastavil to teda neviem.
Vedel by mi niekto vysvetliť čo znamenajú jednotlivé skratky GGA, GLL, GSA, GSV, RMC, VTG a MSS a aký vplyv má zmena hodnoty tohot nastavenia na chovanie GPS?
Synek_ce4you (80)|14.6.2007 12:45
Tuším že je to nějak takhle:

GGA - zeměpisná délka a šířka, geodetická výška, čas určení souřadnic
GSA, aktivní satelity a DOP (Dilution Of Precision)
GSV (Satellites in View) - Informace o družicích
RMC (Recommended Minimum Navigation Information) - Minimální doporučená informace pro navigaci
GabelCZ (6)|28.6.2007 18:47
zdravím, jak to tak sleduji, tak gps v n560 stále spíše pro kutili, než pro uživatele, docela škoda, protože vga a usb host mě lákaly hodně, takhle nezbývá než sáhnout asi po asusu, tam gps alespoň funguje :?
frogale (447)|28.6.2007 19:13
Maji cenu vubec takovyhle prispevky? GPSka v N560ce samozrejme funguje.. a do auta vyborna vec.. kese s tim nehledam, ale nerikam, ze to nouzove nejde.. v lese hold smula.. ale to asi kazdy PDA.
Baltazarek (121)|28.6.2007 20:11
Loox n560 mam asi mesic. Nic jsem na ní neupravoval ani nenastavoval jinak. GPS funguje naprosto perfektně. Hledam s ni i cache a jezdim autem a vse naprosto vpohode. Problemy mely mozna nejake starsi verze. Mohu jen doporucit.
Winkly_ce4you (9)|16.7.2007 11:46
Kto má záujem o kúpu dobrého PDA tak kľudne sa môže zamerať na Loox N560. Tiež keď som si ho kupoval, tak som si prečítal toto fórum a mal som určité obavy ako bude fungovať GPS a ostatné popisované veci.
Ale teraz môžem povedať, že vôbec neľutujem, že som sa rozhodol pre N560.
Včera som sa vrátil z Talianska, kde som bol autom na dovolenke a ako N560 som používal aj ako navigáciu (+iGo2006plus). Naplánoval som si celú trasu a potom som sa už len riadil pokynmi. Po ceste tam a späť som prešiel cca 3000 km. Na ceste bolo množstvo tunelov. Fix po prejdení tunela bol po pár metroch a proste celá navigávia fungovala bezproblémovo.
Ocenil som hlavne, že pri prechodoch z jednej diaľnice na druhú ma navigovalo do správneho pruhu a nemusel som zmätkovať.
Chodili sme aj na výlety po okolí a pozreli veľa zaujímavých miest. V mestách tiež bolo všetko OK. Bez navigácie by som asi veľmi dlho blúdil v mestách a moc by som z nich nevidel. Vždy som si našiel parkovisko v blízkosti kam sme chceli ísť a bezproblémovo došli na miesto. Navigovalo ma to cez také miesta, kde by som sám bez navigácie sa ani nevidal. Napríklad cez úzke jednosmerky starého mesta, kde ešte po jedenej strane boli na ceste stoly reštaurácie. Ale bola to bežná cesta.
No proste a jednoducho - kto váha či kúpiť alebo nekúpiť, tak ja odporúčam jednoznačne KÚPIŤ. Pre mňa to bola dobrá voľba.
frogale (447)|16.7.2007 14:49
Dneska jsem dal do Getronicsu svou N560ku na reklamaci. Ta slecna to mi to brala ma prej taky N560ku a taky jednu z ty prvni varky co byla v CR a ze pry GPSka vyborna. Tak uvidime, treba opravdu neco na tom mem PDA najdou.
PrAvDíK (20)|31.7.2007 21:42
N560 má úplně perfektní příjem signálu, o hodně horší to je s určením polohy.
Přikládám screen kde jsem jenom vypnul StaticNavigation a n560 nebyla schopna určit polohu asi 5minut.
Necháputo když má tak perfektni signal proc se to určuje tak dlouho?
Jak idealne mam nastavit SirfTech abych co nejrychlejs urcil polohu?
00226218_igo_9iCX.jpg
frogale (447)|31.7.2007 21:49
Dneska jsem dostal PDA zpatky, vymenili mi zakladni desku, v protokolu se ale nic o testovani GPS pred vymenou nepsalo, testovali ji az po vymene.. ted bude problem to nejak vyzkouset a poznat rozdil...

Co se tyce ty urceni polohy, tak to je klasika u N560.. satelity jsou, ale fix ne.. me vzdycky pomohl restart a prejiti na nejake lepsi misto s lepsim vyhledem na nebe. Kdyz se prejde bez restartu, tak to vetsinou nepomuze.
kokoi (12)|9.8.2007 22:19
Mám N560 si měsíc. Ze začátku jsem měl s příjmem GPS velké problémy jako řada lidí tady. Chytal se třeba 10 min, fixnul tak max 3- 4 satelity, často ztrácel signál. Jednou na cestě z Vídně se mi chytil až za Jihlavou a to byl celou dobu položený na palubní desce. Potom jsem vyměnil Tom Toma za IGO a nevím jestli jestli je to tím nebo se stalo něco jiného, ale zhruba po týdnu byl jako vyměněný. GPS nabíhá do 1-2 min často i dřív, v autě ho mám v držáku až dole vedle popelníku u řadící páky a nemá naprosto problém, fixuje běžně 6-8 statelitů. Nastaven mám port 8, frekvence 9600. Čím se tahle proměna stala nevím, ale jak jsem na n560 ze začátku nadával, tak teď ji musím jen chválit.
frogale (447)|25.8.2007 08:37
Tak jsem testoval novou GPSku a rozdil oproti te puvodni neni. Spis bych rekl, ze je to nekdy dokonce horsi.

V idealnich podminkach a krasnem vyhledu na nebe je vse ok, jakmile je nekde strom, dum nebo cokoliv jineho, je to hruza.

Tzn kdo rika, ze GPS v N560 je perfektni, je bud slepon nebo pouziva jen navigaci do auta a nepresnost mu nevadi ;)
kokoi (12)|26.8.2007 22:38
Chodil jsem teď několikrát po lese s n560 strčenou v kapse, 3-4 satelity držela skoro vždycky. Někdy sice na pár okamžiků signál ztratí, ale hned se zas chytne a na běžnou orientaci to bohatě stačí. Na turistiku používám Smartmaps.
Synek_ce4you (80)|27.8.2007 08:54
Já měl pda již asi 4x na reklamaci a musím říct že až nyní GPSka funguje k mé plné spokojenosti. 2x na začátku kvůli špatnému signálu. Vždy výměna desky.Potom jsem měl sice pocit, že příjem je trošičku lepší, ale občas to vypadlo, takže žádná sláva. Myslel jsem že víc z té GPSky stejně nedostanu. Pak začala zlobit automatika přepínání výstupu zvuku, tak třetí reklamace. Na to jsem čekal přes měsíc a nakonec jsem dostal nový kus přímo z Německa. Tam byla GPS zase o něco citlivější. No ale měl jsem problém, že se mi PDAčko zapínalo samo v kapse, takže opět reklamace. Po 14 dnech a další vyměněné desce vše funguje super a GPS je tak citlivá, že jsem nechtěl ani věřit, že to je možné. Prostě teď už věřím tomu, že některé kousky se povedou a jsou opravdu citlivé. Dřív, pokud jsem chtěl jezdit s navigací po Praze, jsem radši zapínal externí GPS BT338, ale až teprve teď můžu říct, že už to není třeba. Interní to teď zvládne vpohodě. Jen doufám, že se na tom PDAčku něco nevy*ere, abych nemusel zase reklamovat. Jinak osobně si myslím, že citlivost GPS se dá opravdu dobře odzkoušet pouze ve městě s hustou zástavbou a hodně ruchy. Tam je ta navigace asi taky nejvíc potřeba. Co je mi platné, že na dálnici nabo na okreskách mám výborný signál, když při vjetí do většího města ten signál zmizí. Pak už jenom navigaci vymrštit z okna.
kokoi (12)|27.8.2007 21:58
Ten problém, že se mi Loox sám od sebe zapínal jsem měl taky. Pomohlo mi pročistit ho programem MemMaid. Pomohlo to od té doby to nedělá. Vřele doporučuju na údržbu systému.
Rexx (16)|27.8.2007 22:10
[QUOTE="frogale"]
Tzn kdo rika, ze GPS v N560 je perfektni, je bud slepon nebo pouziva jen navigaci do auta a nepresnost mu nevadi ;) [/QUOTE]

N560 používám jak v autě tak často v ternu na geocaching. Pokud vlezu do hustého lesa s již kvalitním fixem (7-8 satelitů), dojde ke ztrátě tak o jeden maximálně dva. Rozhodně drží a nepustí. Přesnost obstojná. Obvykle nemám problém s fixem >5 (opravdu v terénu, teď neřeším auto). :cool:
Synek_ce4you (80)|28.8.2007 20:05
Tortoise, Frogale : pár fotek z dnešní cesty z práce. Omlouvám se za kvalitu, ale bylo to foceno za jízdy z ruky. Měl jsem spuštěný BeelineGPS.

EDIT:Ta první fotka je z letenského tunelu. Nevím, jak jsem na ten Strahov přišel :sarcastic:
00231975_01_N560_Strahtunel_jp7J.jpg 00231975_02_N560_Korunovacni_6L7p.jpg 00231975_03_N560_Bubenec_0POu.jpg 00231975_04_N560_Suchdol_5P9D.jpg 00231975_05_N560_pole_oKXQ.jpg
tortoise (546)|29.8.2007 13:16
Tak tohle snad není možný. V režimu NMEA 9600?
frogale (447)|29.8.2007 13:40
Nemam problemy s poctem aktivnich satelitu.. mam problemy s kvalitou zamereni.. ale to jsem tu uz urcite nejednou psal :)
Synek_ce4you (80)|29.8.2007 13:43
Tortoise: Jasně, NMEA, 9600. Jenom jedna věc, taky hodně záleží, na rozmístění satelitů. Pokaždé to taky není takhle pěkné, ale je fakt že když už se chytne, tak si FIX drží.
Synek_ce4you (80)|29.8.2007 13:49
Frogale: Kvalita zaměření podle mě hodně záleží na tom, na které satelity má GPSka FIX. Podle mých zkušeností může být přesnost výborná i se 4 satelity, pokud je každý umístěný v jiné části oblohy. Pokud máš třeba fix na 6 satelitů, které jsou např. směrem na jih, nebo jen nad tebou, přesnost může být podstatně horší.
frogale (447)|29.8.2007 14:15
Synek: Tzn tvrdis, ze je to vlastnost N560 a ne chyba.. chapu to dobre?
Synek_ce4you (80)|29.8.2007 14:32
No jako vlastnost nevím, je to spíš tím, že ta citlivost je tam horší než na jiných GPS. Pokud N560 nepodrží vždy všechny fixnuté družice a občas některá zastíněná vypadne, tak se na chvíli přesnost zaměření zhorší. Externí GPS by v tom případě podržela daleko víc družic a přesnost je tím pádem lepší. Pokud bys to bral jako vlastnost N560, tak by ta přesnost měla být mizerná i po připojení externí antény k N560, ale to já nevyzkouším. Jinak zase je to jen můj názor, pokud jsou družice víc na okrajích (blíž k obzoru), je přesnost větší než pokud visí přímo nade mnou. Ale u těch okrajů je zase horší signál, a lehce se zastíní např domy apod. Jestli se mýlím, klidně mě opravte.
Edit: Takže závěr, nejpřesnější je GPSka tehdy, pokud jsou družice co nejvíc rozptýlené po obloze.
Martin Pospíšil (266)|29.8.2007 21:51
mám jeden dotaz na GPS...Když si zapnu např..TomToma je lepší být v pohybu nebo na místě když program vyhledává satelity ? Vím že je to možná hloupá otázka ale jsem začátečník
frogale (447)|29.8.2007 21:57
Lepsi je byt na miste, ale s N560 na dobrem miste na pristrojovy desce za pohybu jsem nikdy nemel problemy.. fix do minuty
Jason_ce4you (260)|29.8.2007 22:05
[QUOTE="Synek"]Frogale: Kvalita zaměření podle mě hodně záleží na tom, na které satelity má GPSka FIX. Podle mých zkušeností může být přesnost výborná i se 4 satelity, pokud je každý umístěný v jiné části oblohy. Pokud máš třeba fix na 6 satelitů, které jsou např. směrem na jih, nebo jen nad tebou, přesnost může být podstatně horší.[/QUOTE]
Ano ... plně souhlasím.
Synek_ce4you (80)|29.8.2007 22:13
Tak jsem dnes zkousel porovnavat přesnost (ne citlivost) GPS na N560 s BT-338 a vycházela naprosto stejně. Pokud byly obě GPS fixnuté na stejné satelity, byla přesnost totožná. Netvrdím, že obě ukazovali na chlup stejnou pozici, ale HDOP bylo shodné. Pokud na jedné bylo HDOP 1,6, po přepnutí na druhou taky 1,6. Na BT-338 se najednou přesnost vylepšila na 1,0, tak jsem přepnul na interní N560 a tam se přesnost taky zlepšila na 1,0. Přitom jsem si všimnul, že se změnily pozice satelitů a přibyly nějaké jiné, na které se obě GPSky připojily. K večeru se obě GPS fixly na všechny viditelné satelity a obě udávaly přesnost HDOP 0,8. Při testování byly obě GPSky fixnuté i nefixnuté na stejné satelity a proto myslím byla přesnost totožná. U té externí GPS byla pouze síla signálu o něco větší. Prostě přesnost není o typu GPSky, ale o rozmístění satelitů. Citlivější GPSka má ale obrovskou výhodu v tom, že satelitů vidí víc a je k nim fixnutá (tím pádem má více dat k výpočtu pozice) třeba i v horším terénu, což ji potom samozřejmě zvýhodňuje. Pokud tedy N560 má méně citlivou anténu, je fixnutá na míň satelitů (třeba jen na ty nad hlavou), a potom musí jasně vykazovat horší přesnost než nějaká citlivější, která má těch satelitů nabrnkutých víc.
Uff, už dost...
Synek_ce4you (80)|29.8.2007 22:26
Ještě mě napadlo, pokud by ty družice byly všechny geostacionární a rozmístěné rovnoměrně kolem celé Země, byla přesnost zaměření stále stejná bez závislosti na čase, kdy zjišťuji svojí pozici. Kdežto teď se může stát, že na stejném místě budu mít v různou denní dobu přesnost měření podstatně rozdílnou.
Ty jo, co to se mnou dělá ta zrzavá voda :O
Martin Pospíšil (266)|31.8.2007 18:43
Ahoj tak mi už vystavěná GPS Na N560 leze dost krkem...dnes sem jí chtěl vyzkoušet a jen tak koukat na mapu kde se zrovna nacházim apod.Za půl hodiny nebyl loox schopnej zachitit jedinou družici to je opravdu k nas....a to sem se pohyboval jak pěšky tak v tramvaji a nikde ani tuk...při tom před tím mi to celkem fungoval někdy prodleva větší někdy menší...Nemůže to být taky tím že mám nainstalovány tři navigační programy...když sem se vracel domů tak u baráku už se to chytlo ale i tak je to divné
Martin Pospíšil (266)|31.8.2007 20:34
Tak mám další skušenost vytáhl sem N560 s sebou na brusle objel celé sídliště cca25 minutová jízda a za tu dobu sem nebyl schopen chytit ani jednou satelit...Moeje otázka tedy zní je to normální nebo mám dát PDA na reklamaci ?
Synek_ce4you (80)|31.8.2007 22:39
Nejspíš reklamovat
Martin Pospíšil (266)|31.8.2007 23:47
tak asi před hodinou sem vystrčil PDA Z okna a v pohodě se mi za minutu fixnul to sem z toho blázen
ladarozan_ce4you (81)|1.9.2007 19:28
Při první synchronizaci je třeba být v klidu. Za pohybu marná snaha, snad jen v případě, že byl uložen kontrolní bod z minula.
Martin Pospíšil (266)|2.9.2007 08:54
jj taky už to začínám pomalu chápat když už se fixnu žádnej problém ale při prvním fixnutí je lepší bejt na jednomm místě a nebo v pohybu ale bejt na místě kde signál nic neruší a kde je dobře vidět obloha
kokoi (12)|2.9.2007 11:25
Nemyslím, že je nutné být pro fix v klidu. Kdyby to tak bylo, tak v autě nic nechytím. Má spíš opačnou zkušenost, pohyb pomáhá.
vape_ce4you (14)|3.9.2007 11:05
Predminuly tyden jsem byl na dovolene v Jeseniku, pri ceste z Pradedu tvalo N560 20 minut nez spocitala polohu (cisty nicim neruseny vyhled na oblohu), celou tu dobu ukazovala, ze vidi 7-9 druzic, ale presto se tak silene dlouho nechytnul. O dva dni pozdeji na jine prochazce lesem, videl 8 satelitu ale polohu nespocital ani po 30 minutach, pak jsem ho resetoval, a zase videl 8-9 satelitu a polohu spocital az po 25 minutach, pak ji jeste 2 krat ztratil, pote uz bylo vse Ok, po vypnuti igo a zapnuti po 20 minutah se chytil do 20 vterin..... Nerozumim tomu, proste se mu nekdy navigovat nechce.
weszter (231)|4.9.2007 20:45
no já mám skoro 2 roky N520 a mám hodně hodně zkušeností s gps v pda fujitsu-siemens :) používám gps tak na cca 700km týdně (a kromě toho ještě tak 10h denně pracuju :D ).
často jezdím při pondělku stejnou trasu pardubice - prágl. někdy se mi gps chytne po cca 800m od zapnutí (tak ve 33% případů), někdy až v Bohdanči (cca 15km tak v 10% případů), občas se chytne po třech km (nejčastěji), někdy třeba o 400m vedle silnice (to bejvá docela masakr, ale stalo se mi to jen cca 5x za dva roky). podotýkám, že startuji opakovaně neustále ze stejné situace, po dvoudením nepoužívání pda.
když potom vyrážím odpoledne, je fix vždy do dvou minut :)
kokoi (12)|4.9.2007 22:21
Dneska se mi N560 cestou do práce nechtěla v autě chytit, což normálně nedělá. Pak jsem zjistil že jsem nechal od večera zapnutou WIFI. Když jsem jí vypnul, chytla se hned. Možná jsem objevil "Ameriku" a řešil to tu už někdo předtím, ale pro mě každopádně zajímavý fakt.
theo2_ce4you (0)|17.3.2008 09:07
Mám problém s N560 - asi po dvou měsících mi přestal fungovat GPS locator - pořád píše, že vyhledává satelity, ale počet dostupných satelitů je stále 0 (bez ohledu na čas). Je možný jiný řešení ( v nastavení GPS,...), jak to rozchodit než hard reset ?
snad vyřešeno, našel jsem dál v diskusích https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=21420