Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 13 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 181

Téma: IDOS pro Pocket PC - pohled uživatele

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Co je systém IDOS asi většina čtenářů ví - je to systém pro vyhledávání dopravních spojení v jízdních řádech veřejné dopravy. Zde se budeme věnovat jen platformě Pocket PC. Jak aplikace IDOS vypadá, jak pracuje, jaká má úskalí, jak na aktualizaci dat - zkrátka seznámení s IDOSem z pohledu uživatele Pocket PC.

[IMG]/img/articles/cz/large/0000000273_ID1O11763200653010113.gif[/IMG]

Přečtěte si celou recenzi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Pekny, ani jsem si nevsim, ze muzu vybrat kategorii zastavky. :yes:

Nováček
    Registrace
    Dec 2004

Ja si to koupil a jsem spokojen. Mam vsak par vytek k samotne aplikaci. Vubec neni pripravena na systemy, ktere maji displaye, jenz se daji otocit o 90 stupnu. Potom se mi casto stava, ze ikonka pro klavesnici mizi a objevuje se vcelku nahodne, coz obcas je neprijemne. A take jsem si vsiml, ze vedle tlacitka kalendare je jakesi skryte tlacitko a kdyz na nej kliknu, aplikace se ukonci. Nevim jak je to a jinych systemech, ale na mem 2003SE to tak je.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Pouziva niekto aj tu slovensku verziu? Aka je, podoba sa to ceskemu IDOSu?

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2004

Mne hlavne vadi, ze nejdou ulozit oblibene trasy. I kdyz vetsinou nemusim zadavat cely nazev zastavky, ale jen par pocatecnich pismen, stejne by bylo rychlejsi mit uz ulozene cele spojeni. Je to drobnost, ale mohli by na tom zapracovat.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Docela by stačilo aby si pamatoval poslední zadání

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2005

350,- Kč za rok!?! Nevadí mi, když si mám program koupit, ale platit každý rok znova 350,- Kč mi přijde přehnané. Chápu, že je s tím práce, ale uvítal bych nákupní cenu programu a pak každý rok aktualizace za méně peněz. Takhle mi to přijde nefér, každý rok si koupit de facto stejný program za plnou cenu! :

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

Ohledne toho stahovani aktualizaci pres ftp, kdyz se pripojim pres resco explorer, jde to v pohode, ale pri pokusu jit do slozky CAB nebo ZIP to vyhodi tohle nevite kde by mohla byt chyba? Na PC mi to funguje normalne...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od Red Dwarf
    350,- Kč za rok!?! Nevadí mi, když si mám program koupit, ale platit každý rok znova 350,- Kč mi přijde přehnané. Chápu, že je s tím práce, ale uvítal bych nákupní cenu programu a pak každý rok aktualizace za méně peněz. Takhle mi to přijde nefér, každý rok si koupit de facto stejný program za plnou cenu! :
    Tak to ber tak, ze si kupujes jenom updaty dat a program v hodnote 1000 Kc mas zdarma...
    A nikdo ti nebrani pouzivat www.idos.cz...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Jo - taky IDOS pouzivam a chybi mi tam oblibene body... precejenom z 80% vyrazi clovek z/domu..
    A co se ankety tyce - tam neni moznost pro me - jezdim MHD kazdy den, jinou moznost nemam, ale ze by mi to vadilo nebo jsem z toho byl unesen a mel radost, ze jim jezdim... Ani jedno - beru to proste jako fakt.

Jinak to, ze aplikace bezi jako "today" mi docela vadi..

A co se aktualizaci tyce - taky mi to neprijde zrovna fer platit kazdy rok... a model, ze se plati za aktualizace - mno - trebas MHD Brno je zdarma (aktualizace funguji dal i na prehistoricke dva roky stare verzi (narozdil od jinych JR)) Coz je takove divne - brnenske MHD mi bude fungovat i nadale se starou verzi programu, ale vlaky ne...

Mno nic - nebudu tady moralizovat o legalnosti

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Hned na začátku musím uvést, že v podstatě žádný druh hromadné dopravy nevyužívám již několik let, ale přesto mě přístup přepravních firem poněkud udivuje. Kolik by je to asi stálo, zafinancovat jízdní řády ze svého a dát je k dispozici jejich potenciálním zákazníkům zdarma? Nejde mi na rozum, že informaci, byť v poněkud luxusnější podobě, o tom, kdy mají otevřeno, nabízejí jako placenou službu...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Pokud je mně známo, jízdní řády na webu jsou zdarma a rovněž zdarma (na 1 rok) byl IDOS pro PC na CD časopisu Computer. BTW neměli by pekaři dávat zdarma rohlíky, když už si nechají platit za chleba ?

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Když už jsme u těch přirovnání, lépe by situaci vystihl třeba příměr se zpoplatněním telefonních seznamů či nabídkových katalogů. Dopravci by měli umět vydělávat na přepravě a ne na prodeji informací, kdy a kam jsou schopni něco odvézt, ne? A když už jsme u absurdních přirovnání (viz rohlíky vs. chleba), což takhle v restauraci zpoplatnit jídelní lístek?
    P.S. že jsou informace na webu zdarma (neumím si představit opak), je samozřejmě chvályhodné; výrazem "luxusnější podoba" jsem měl na mysli pouze a právě aplikaci pro PPC.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

idos.jestli ma naše ekonomika jít nahoru tak by mělo být vše placene.věci zdarma dnes bývají malokdy kvalitní a každý chce za svojí práci zaplatit .ja taky

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

...jsem to tady trošku zvrhnul v OT, ale když už se stalo...

Tak ještě jednou, snad už to napíšu srozumitelně pro každého: nikde jsem netvrdil, že firma, která IDOS vyvíjí, by neměla za svou práci dostat zaplaceno - to je jasné, že měla. Ale platit by ji měly přepravní firmy, nikoliv já. Stejně jako když si objednám ZDARMA katalog cestovky nebo obchoďáku, stejně jako mají firmy zavedené BEZPLATNÉ zelené telefonní linky. IDOS je v podstatě také "jenom" takový katalog, ze kterého si teprve ZPOPLATNĚNOU službu vyberu. A že to tak realizovat lze, stačí se podívat na Deutsche Bahn, kde podobnou aplikaci nabízejí, dokonce pro více platforem, a ZDARMA. A ještě vysvětlení, co to je to "zdarma": samozřejmě, že zdarma to není, perpetuum mobile neexistuje, ale hezky si to pak zaplatím v ceně využité služby. Ale vzhledem k tomu, kolik vývoj IDOSu může stát a jaký je obrat zainteresovyných firem, ani bychom to na ceně jízdného neměli pocítit. Uff.

Strana 1 z 13 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. iGO8 - realistický 3D pohled při navigaci
    Od Zdenek Malinsky v sekci iGO
    Reakcí: 131
    Poslední příspěvek: 30-04-2008, 17:34
  2. ASUS 636N letem světem - pohled Looxaře
    Od PedroKV_ce4you v sekci Zbývající zařízení Asus
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 28-05-2007, 20:29
  3. Softeq DURATEQ 3100 - odolné Pocket PC pro běžného uživatele