Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

i-Tec BT339 vs. Nokia LD-3W Poradíte????

Petura (15)|14.9.2006 20:52
nejjednodušší varianta ... Nokie jde pryč, koupí se nová lepší GPS :o))) na to už fakt nemám nervy ani čas se s tím s*át ...
Docent (1234)|14.9.2006 22:29
njn, když je peňyz, tak je to sranda... Já nemám s Nokií problémy, třeba stačí malej peňyz a velkej rozum :D .
Joysi (12)|14.9.2006 23:06
Ahoj! Nevyriesil niekto problem so spominanou gps Nokiou LD-3W? Kupil som si ju pred tyzdnom spolu s FS LOOX C550, ale sparovanie pod povodnim mrvosoftom bolo neuspene. Po stiahnuti a nainstalovani BROADCOMN560.cab sa to sparuje, ale pri spusteni akehokolvek programu treba manualne spustit bluetoth pripojeni. Aj po ukonceni a znovuspusteni programu treba vypnut/zapnut GPSku aby sa nadviazalo spojenie. Niekedy treba par krat vypnut/ zapnut programy aby satelity boli aktivne.
PROSIM PORADTE./nieje na to nejakyprogram, upgrade ci novy firmware?/ DAKUJEM
jimbeam_ce4you (44)|19.9.2006 01:13
LD-3W a Qtek 8310
GPS se mi zpočátku napárovala, ale TOMTOM ani GPS Dash ji nenašel.
V názvu GPS musí být slovo GPS !?
Toto jsem našel kdesi v diskuzích a GPS pak fungovala s TOMTOM, nikoliv však s jakýmkoliv jiným programem.

Takže postup následující: Připojit, napárovat, pojmenovat s názvem GPS, nezaškrtávat ale seriový port, ale naopak ho následne přidat ručně - odchozí port. Nabídne se jenom COM7, nevím proč, COM 6 prostě nejde.

Např. v GPS Dash 2 potom zaškrtnout COM7 a SIRFF a najednou to funguje.

Jinak super, funguje i v místnosti.

Možná to je tím, že nemám originál OS Qtek, ale poslední verzi iMate. Možná ...




Mirsoft (1)|2.10.2006 09:54
[QUOTE="ms.nomi"]Ahojka, zkousel jste nekdo tudle "nokiackou" GPS s Loox 600?

Mam obavy aby ten "looxacky" Pocket plugfree nedelal problemy....

Zatim mi sice vse (BT) chodilo ale......

Diky
[/QUOTE]

Nokia LD-3W a Pocket Loox 600 funguju dost zle. Pocket Plugfree ma velky problem sa vobec pripojit na jej servisy (z 5 pokusov 4 nevyjdu a padnu na timeout), po pripojeni je to uz sice stabilne, ale po odpojeni a znovu zapojeni pripojenia (napr. vypnutie+zapnutie PPC) opat rovnaky problem a velmi tazky prvy connect. Po mnozstve pokusov sa mi osvedcilo pripojenie tym sposobom, ze iba spustim Pocket Plugfree (nepripajam priamo na services, iba sa necham pripojit v pozadi, co sa podari castejsie), potom spustim program ako GPSGate, cakam ze sa na uvodnej obrazovke Plugfree zobrazi hlaska "Connection Estabilished". GPSGate potom drzi pripojenie a rozdistribuuje ho pre vsetky dalsie aplikacie. Takto to funguje zhruba v 3 zo 4 pokusov, cize kazdy stvrty skonci na timeout a treba vypnut/zapnut PPC alebo GPSku.

V porovnani s tym, i-tec BT-339 funguje s Looxom 600 uplne bez problemov (akurat pri pripajani na servisy vzdy presne kazdy druhy connect skonci neuspesne, ale automatickemu pripojeniu v Plugfree to vobec nevadi), takze pre vsetkych majitelov Loox 600 rozhodne doporucujem BT-339.
dkena (84)|5.10.2006 17:12
Ahoj ,zvažuji nákup GPS Nokia LD-3W prosím majitele této GPSky o info zda do ní pasuje klasická baterie z nějakého modelu mob.telefonu(za cca.2roky budu jistě kupovat baterii novou a do takového i-tecu jí asi snadno neseženu).Ještě kdyby byl odkaz na nějakou levnou sítovou 230V nabíječku (jen v autě to nabíjet nechci).Díky.

A ještě otázečka pro GPS fajnšmekry - nechystá se uvedení nějaké zásadní novinky (čipsetu) na poli bluetooth GPS modulů.Klidně počkám pár měsíců a pořídím aktuální model.
Díky za případné odpovědi.
dkena
Surgical (2364)|5.10.2006 18:41
Do iTecu je take dost standartni LiOn baterie, navic za dva roky budes shanet spis novou GPSku, nez baterku, ono je to hlavne o moralnim starnuti....za dva roky urcite budou lepsi GPSky (a ceny taky nekde jinde), nez dneska. Tim nechci iTeca pomlouvat, sam ho vlastnim a k naproste spokojenosti pouzivam.
dkena (84)|5.10.2006 21:29
Z důvodu koupě GPS modulu hledám a porovnávám ceny :-) I-Tec a Nokia ,např.na obchod.cz je Nokia za cca.2300Kč + 95Kč 230V nabíječka (nechci nabíjet jen ve voze) a i-Tec za cca.2700 Kč.Nevím jak závratná cena i-Tecu byla dříve,ale nyní již poměr cen vyjde "skoro" nastejno. Vím ,že i-Tec by měl mít delší výdrž baterie (případně mě prosím opravte) a užitečné pouzdérko.(Nezanedbatelná je také uživatelská podpora rozšířeného i-Tecu zde na foru).Nokia má zase baterku z mobilu a rozšířený typ nabíječky (což já ale nevyužiji).Citlivost snímačů je dle fora stejná.Padlo tu také pár nespokojených názorů na hlavu Nokie (nevím zda opodstatněných) a následnému přechodu k i-Tecu.
Ted babo rad:) Do čeho jít?
Ivanm_ce4you (466)|5.10.2006 21:48
i-Tec je asi bezproblemovy, pouzderko se ti hodi. Nabijecka ma koncovku, jako vetsina nabijecek PDA. A nabijeckou do auta muzes napajet i jine veci -pokud teda to auto tady tak nejak vubec figuruje.
Rozdil 400,- pro me osobne nevyvazil moznost problemu, takze ja poridil i-Tec 339.
dkena (84)|6.10.2006 15:56
Ahoj,tak jsem stihnul akci v Sunnysoftu a koupil I-Teca 339 (který mi momentálně dorazil) za cenu:2368Kč s DPH.Zaujala mě váha modulu :-)Jdu "bojovat" s nastavením....snad to bude vše OK.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.10.2006 18:48
Z mého pohledu nemá ta cena chybu, já kupoval BT338 na jaře 2005 jako novinku o 100% dráže (v obchodě, ne v e-shopu). Tady není skutečně co řešit, začíná to být normální spotřebák (já včera vysolil 1500 Kč za barevný ink do HP) … v tomto směru dost dobře nechápu stále se opakující dotazy ala "když si to koupím, bude to fungovat na WAAS/EGNOS" … jak tu někdo již správně psal, než bude Galileo funkční a v provozu ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]), budeme provozovat již zcela jiné hračky, než jsou ty naše současně se SiRFIII ;) . Dobrá koupě.
Alaska (12)|8.10.2006 10:40
[QUOTE="dkena"]Ahoj ,zvažuji nákup GPS Nokia LD-3W prosím majitele této GPSky o info zda do ní pasuje klasická baterie z nějakého modelu mob.telefonu(za cca.2roky budu jistě kupovat baterii novou a do takového i-tecu jí asi snadno neseženu).Ještě kdyby byl odkaz na nějakou levnou sítovou 230V nabíječku (jen v autě to nabíjet nechci).Díky.

A ještě otázečka pro GPS fajnšmekry - nechystá se uvedení nějaké zásadní novinky (čipsetu) na poli bluetooth GPS modulů.Klidně počkám pár měsíců a pořídím aktuální model.
Díky za případné odpovědi.
dkena[/QUOTE]

Tento modul sice nemám, ale určitě vím, že do něj pasuje akumulátor z NOKIE N70. Kolega tuhle kombinaci vlastní. Nabíječka pasuje ta samá, navíc se dá sehnat redukce.
bubo_ce4you (151)|11.10.2006 01:12
[QUOTE="dkena"]Ahoj,tak jsem stihnul akci v Sunnysoftu a koupil I-Teca 339 (který mi momentálně dorazil) za cenu:2368Kč s DPH.Zaujala mě váha modulu :-)Jdu "bojovat" s nastavením....snad to bude vše OK.[/QUOTE]

Ahoj,

a co je to, prosím Tě, za akci? A platí ještě?

Zdenek
dkena (84)|11.10.2006 09:50
Ahoj,
prostě jsem projížděl internet a hledal nej cenu.Vyhledávač mi vyhodil Sunnysoft s touto cenou.(2368 Kč)Při návštěvě jejich stránek jsem zjistil,že je to jen do vyprodání zásob a zásoby byly na 0.Přesto jsem to skusil objednat a druhý den to bylo doma.Toto je však již týden stará záležitost kterou nesleduji.Kontaktuj Sunnysoft a budeš vědět více.
witanek (6)|17.10.2006 23:03
Nokia se musí opravdu nabít před spárováním... i když se sice zapne a jeví se jako funkční nepodařilo se mi v mapě ji najít... po nabití mi jak v iGO tak i v Tomtom 6 funguje no problemo :) opravdu se nevypíná což je výhoda při opuštění auta s MDAčkem... měl jsem jí zatím půjčenou ale zítra si pro ní jdu =o)
Ivanm_ce4you (466)|18.10.2006 08:23
i-tec 339 zakoupeny asi pred 14 dny se pri pripojeni na nabijeni taky nevypina-pokud ma FIX.

[QUOTE="witanek"]opravdu se nevypíná což je výhoda při opuštění auta s MDAčkem... měl jsem jí zatím půjčenou ale zítra si pro ní jdu =o)[/QUOTE]
gsh_ce4you (0)|30.10.2006 14:33
Jak uz tam nekdo psal predemnou, tak mi LD-3W jede s tomtomem 6 + muj xda pouze kdyz je zarizeni pojmenovane jako "GPS"
Petura (15)|10.1.2007 22:09
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Lze vyřešit volně širitelným softwarem gpsproxy (http://sourceforge.net/projects/gpsproxy/), s jeho pomocí vytvořit virtuální seriový port a na něj přesměrovat gps data ...[/QUOTE]

pomůže mi někdo s nastavením toho programu aby mi fungoval a konečne jsem rozhejbal iGO?
dík
Petura (15)|11.1.2007 12:03
[QUOTE="Petura"][QUOTE="Tomáš Kubec"]Lze vyřešit volně širitelným softwarem gpsproxy (http://sourceforge.net/projects/gpsproxy/), s jeho pomocí vytvořit virtuální seriový port a na něj přesměrovat gps data ...[/QUOTE]

pomůže mi někdo s nastavením toho programu aby mi fungoval a konečne jsem rozhejbal iGO?
dík[/QUOTE]

jo ještě mi to při instalaci do MDA píše tohle:

GPSProxy requires the installation of OpenNETCF.SDF.ppc3.ARM.CAB for in to run properly. Install the Cab file before running this application.

nemá ten soubor nějak moc koncovek? zkouším ho hledat různě po netu a nic ... :?
Docent (1234)|11.1.2007 12:23
No tak to hledáš pěkně blbě, Google mně na první pokus vyplivl 338 odkazů, a kupodivu někde je to i ke stažení, třeba tady ;) .
Petura (15)|11.1.2007 13:20
[QUOTE="Docent"]No tak to hledáš pěkně blbě, Google mně na první pokus vyplivl 338 odkazů, a kupodivu někde je to i ke stažení, třeba tady ;) .[/QUOTE]

tak už jsem to našel taky a nainstaloval, nastavím si v programu port na kterým mám GPS, vytvořím virtualní port na který dám "zrcadlení" portu kde je GPS, program mi už ukáže satelity...
i jsem dal aby se po spuštění GPSProxy spustilo iGO ale stejně mi iGO nenajde GPSku samo ani při ručním zadávání .. :-(
co dělám špatně ?