Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

i-Tec BT339 vs. Nokia LD-3W Poradíte????

nemo_ce4you (3)|12.6.2006 11:40
Zdravím všechny,
chtěl jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s GPS Nokia a PDA iPAQ rx 3715

Byla by to má první GPS a nemám krom četby na forech žádné zkušenosti.

Díky
beecher (9270)|12.6.2006 12:19
Dorte, rekl bych, ze jsi to nezkousel s jednim zasadnim zarizenim a to jest MDA Compact I... ;)
Je mozne, ze si nejak ten MS BT stack z WM2K3SE s tou Nokii nerozumi. Ja ji zkousel na Dellu a bezela bez problemu na prvni nakopnuti (TT, iGO, GPS Tuner, Ozi)...
PiTRiS_ce4you (257)|20.6.2006 23:02
taky přemejšlim nad toudle GPS a chci se jen zeptat, když tam není klasická nabíječka do zásuvky (nepočítám moc s využitím v autě, ale spíš v "terénu") a tak bych se chtěl zeptat, jaký to chce napětí a proud (nevim kolik maj ty nokiácký nabiječky) - jestli by se to dalo připojit k takovejm těm klasickejm multifunkčním adaptérům... dík
xtonda (811)|20.6.2006 23:15
Já sem si to koupil rovnou s tou Nokiáckou nabíječkou, kdo má co kde shánět, však to stojí pár korun, a je to typ Nokia AC-4E, má to tenký kulatý dutý konektor, je to stejné jako pro nové Nokie. Na typovém štítku to má na výstupu napsáno 5V, 890mA
PiTRiS_ce4you (257)|20.6.2006 23:17
supr, dík... asi koupim nějakou nonamku... nabíječka za 1/5 ceny GPSky se mi nelíbí :D
xtonda (811)|20.6.2006 23:49
K tomu můžu jenom říct, že jsem si kdysi koupil nonamku k Motorole, když se mi pokazila originální a byla úplně nanic, telefon se nabíjel hodně dlouho a nakonec stejně nebyl nabitý ani z poloviny.
t.mister (39)|4.7.2006 07:57
[QUOTE="PiTRiS"]supr, dík... asi koupim nějakou nonamku... nabíječka za 1/5 ceny GPSky se mi nelíbí :D[/QUOTE]

Koukám že máš N311 v kombinaci s GPS od nokie. Četl jsem celý fórum ale o tom jak funguje tato kombinace jsem se moc nedočetl.Jaký s tím máš zkušenosti? Mě by se do auta víc hodila ta nokia vzhledem k tomu že už tak mám udělaný napájení pro nokiu v HF. A s jakým softem to používáš.Uvažuji o TT 5.21
PiTRiS_ce4you (257)|4.7.2006 09:55
funguje to naprosto bezchybně... stačí spárovat, nastavit si ten virtuální port aby to umělo využívat víc programů najednou a jede se... používám to s TomTomem, beelineGPS, včera sem zkoušel smartmaps a všechno funguje na výbornou. Na tu GPS si nemůžu vubec stěžovat, jediný co bych se svym využitím upřednostnil je, kdyby dali do balení místo nabíječky do auta normální (sem musel za 150 dokoupit :) ). Jinak samotná GPS perfektní, citlivost na signál super (uprostřed obýváku přes 1 patro a střechu mi to chytá 8 satelitů, takže opravdu citlivá) :) Co se výdrže tejče, tak na první nabití vydržela cca 10 (neměřil sem, takže +-2 hodiny, spíš +) hodin navigovat, přičemž dalších tak 30+hodin byla v pohotovosti. Myslim že za ty prachy nelze nic lepšího koupit :)

Kdybys chtěl ještě něco vědět, tak se poptej :)
kubisz (1054)|4.7.2006 14:23
a jak ti to stiha jizdu v aute? mne se pri jizde po meste (takze max 80km/h) stavalo, ze nekdy byl TT trochu pomalejsi, nez skutecnost, ale nekdy bylo poznat, ze je to mapama (silnice proste byla v realu jinde)...neda se nekde nastavit rychlost aktualizace? ve specifikacich se pise, ze to umi az 1/10 s. ... SN mam vyplou
PiTRiS_ce4you (257)|4.7.2006 14:37
mimo město (respektive kde nejsou vysoký baráky) uplně krásně... pokud sem mimo silnici, tak se to snaží prostě na nějakou hodit a je to dost mimo... takže fajn.
kubisz (1054)|7.7.2006 10:49
a este se mi stava, ze pokud ma malo satelitu (3), tak ukazuje nesmyslnou rychlost, jedu tak 80 a ono to ukazuje 40...
PiTRiS_ce4you (257)|7.7.2006 19:18
no teď sem to projel na delší trase a v jednom místě (když sem jel zpátky) mě to najendou začalo ukazovat bůhví proč cca 20m doleva - napadá mě, může to bejt tim že se ta gps přehřejvá? přece jen, je černá a na čelnim okně na ní muselo bejt docela teplo... sem pak už neměl náladu to znovu spouštět, cestu zpátky sem si pamatoval, tak sem to vyp :)
Ouklend (16)|10.7.2006 21:28
Takže po přelouskání celého tohoto tématu jsem risknul koupi GPS modulu Nokia LD-3W a modlil se aby se mi doma spárovalo s mím MDA Vario. Po jeho vyjmutí z krabice mě fakt mile překvapila jeho malá velikost. Oba přístroje jsem poté zapnul, spároval a nic. Po zkušenostech ostatních jsem modul napíchnul na nabíječku a na cca. 2 hoďky zavřel do auta. Poté jsem provedl druhý pokus a Nokia se k mé obrovské spokojenosti a úlevě s MDA Vario spárovala takřka téměř okamžitě a bez problémů. Hurá.
hanzko (1)|11.7.2006 01:11
Take sem si koupil nokiu, a musinm rict ,ze jsem sni naprosto spokojenej.
Sice sem ji musel opravdu poradne nabit, protoze kdyz jsem ji vyndal z krabice, tak nesla sparovat, ale po nabiti ji pouzivam po Praze a v poho chytam 8 satelitu. Vyzkousel jsem 3 druhy navigaci (tomtom, smartmaps a iGO) a naprosto v poho. takze ji doporucuji. typ zarizeni IPAQ

Honza
farao_ce4you (0)|19.7.2006 22:40
Taky jsem si koupil Nokii LD-3W, ale nejsem si jist jestli jsem udelal spravne. Je to muj prvni GPS modul, takze se to na tom ucim, ale nejak mi to nejde nebo jsem spatne pochopil jak to mam delat. Parovani BT GPS probehlo dobre, mam na Aximu X51v nainstalovano Broadcom BT manager. Problem je nasledujici. Kdyz chci v iGO pouzivat GPS, tak musim v manageru dat na modul connect a pak to teprve funguje. To se tak opravdu musi delat? Nejde aby automaticky iGO udelal connect na BT GTS? V jednom z predchozich prispevku to tak nekomu fungovalo a pripadne mi to dobre, je to hrozny vopruz to vzdy jit nastavit do settings a pak teprve iGO spustit. Zvlast kdyz treba zastavim auto, uspim PDA, cimz se BT odpoji. Po probuzeni je iGO pripraveno k akci, ale GPS uz jaksi neni pripojena ... vyskocit z programu, dat connect, spustit iGO ... uf
Surgical (2364)|19.7.2006 22:56
Dej v iGO manualni nastaveni, nastav ho jednou do funkcni podoby, pak uz si to bude pamatovat. Jen musi byt pusteny BT, iGO narozdil od TomToma neumi vypnute BT automaticky pustit
beecher (9270)|20.7.2006 12:12
Rady k dobru: 1. Nevypinat BT, 2. pred vypnutim PDA vypnout navigaci.
xtonda (811)|20.7.2006 14:19
Já mám LD-3W s loox 410. Pokud mám BT vypnuté, nechodí nic, BT se na loox 410 musí vždy zapnout ručně ať už jde o gps nebo připojení k Internetu přes mobil (jen po resetu, při vypnutí pda s bt on se při zapnutí pda zase bt zapne).

U pathaway, Oziexplorer i smarmaps pustím program, zvolím připojení ke gps, vyskočí výběrové okno s napárovanými zařízeními, která poskytují sériový port, vyberu nokii a GPS se připojí, to lze v sw bez problémů několikrát zopakovat.

U i-go to takhle nejde, pokud ho pustím bez připojené gps, on ji prostě nepřipojí i když mám ruční nastavení GPS. Musím v BT manageru přes shortcut vytvořený při párování GPS připojit a teprve pak spustit i-go, při ukončení i-go se gps odpojí, takže při znovuspuštění musím ten proces opakovat. Takže IMHO je to jakási nedomyšlenost v i-go.
nemo_ce4you (3)|20.7.2006 22:08
Zdravím všechny, již jednou jsem se ptal, zda má někdo zkušenosti s Nokia LD 3W v kombinaci s iPaq rx3715.

To skutečně nikdo nemá? Díky za informace.
Merlin_CZ (108)|26.7.2006 08:42
takže jsem si pořídil také gps Nokia LD-3W.

pokud pustím visualgps s nastavením portu a rychlosti se spojí vždy.
u TT5 po spustění vyskočí tabulka s napárovanými zařízeními, vyberu gps a funguje, pouze při vypnutí programu (a následně pda) musím při dalším použití vypnout a zapnout gps bez toho to prostě nejede (netušíte někdo proč ?)

u IGo pokud v bt manazeru nekliknu na gps a nedám připojit .. tak se prostě nespojí ani když nastavení v igo je správně :( (tady bude asi chybička v igo :(

jo, mám ipaq 3970 sice obstarožní, ale používam ho jen na mapy a je ok, a s předchozí gps (starší asus) fungovaly vsechny mapy v pohodě, bez nutnosti conectit nebo vypínat gps při dalším spojení :(

netušíte někdo proč se musí ta nokia gps vypínat ? diky
Maglor_ce4you (20)|5.8.2006 19:25
Tak a mám další plus pro GPS Nokia, právě ze chudinka proletěla ze 6-tého patra dolů a funguje :cool:
(tento test byl nedobrovolný nedoporučuju jej opakovat :D )
fury_only_ce4you (259)|15.8.2006 15:31
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s kombinací ASUS A716+GPS Nokia....A dále, slyšel/četl jsem, že GPS od nokie má někdy problémy v zastavěné oblasti(vysoké budovy) se signálem, prý lítá po mapě....Můžete to někdo vyvrátit...?
Děkuji za info...
Shadow74 (117)|17.8.2006 22:06
Precetl jsem cely tento thread, protoze jsem mel zalusk na GPS Nokia LD-3W. Trochu me odrazovalo popisovane chovani a tak jsem si ji pouze pujcil a stejnou vec jsem udelal s GPS i-Tec BT339. Jeste mam stale svoji puvodni GPS Fortuna Clip-On. Tak jsem otestoval vsechny 3 zaroven. Predevsim z pohledu pripojovani.

Pouzivam iPAQ hx4700 s WM5 a testoval jsem v programech TomTom 5.21, iGo 2006, GPS Info. U iGo 2006 a GPS Info jsem pro automaticke spusteni BT pouzil program ozBT.

A takhle to dopadlo...

Parovani vsech 3 GPS probehlo bez problemu.

Fortuna Clip-On - U vsech programu doslo k bezproblemovemu automatickemu pripojeni BT po jejich spusteni. (dlouhodobe vyzkousene)

Nokia LD-3W - Ani jeden program nedokazal automaticky navazat spojeni pres BT. Podarilo se to pouze, kdyz se pomoci BT manageru GPS pripojila a pote se spustil program.

i-Tec BT339 - U vsech programu doslo k bezproblemovemu automatickemu pripojeni BT po jejich spusteni.

Nechci z toho vyvozovat zadne zavery typu Nokia je smejd. Pouze chci rici, ze programy jako je napr. iGo 2006 nemaji zadny problem pripojit automaticky BT GPS. (jak tady nekdo jiz psal) Nokia se chova zvlastne a nepopiram, ze problem muze byt v pouzitem PDA. Nicmene je mozne ze problem je i v jinem zpusobu "usinani" (setrici rezim), ktere pouziva.

Resit pripojovani BT GPS pres BT manager a az pote startovat vlastni navigacni program je dle meho nazoru nekolik kroku zpet, do doby kdy neexistoval program ozBT a kdy TomTom nemel svoji spravu BT. Pak se pro me stava pouziti BT GPS naprosto nekomfortni a krecovite.

Volba pro mne je tedy jasna i-Tec BT339.
PiTRiS_ce4you (257)|18.8.2006 10:35
ad automatický připojení - to tak nějak taky nechápu - má nastavenej ten virtuální port ve WM5 a přes něj to připojuju... tomtom si ji nepřipojí, beeline připojí... pokud v tomtomoj nastavim fyzickej port na kterym je, připojí si ji... a teď babo raď :)
fury_only_ce4you (259)|18.8.2006 12:18
Mam na zkoušku pujčenou I-tec 339, ale nedaří se mi ji spojit s PocketKimem....Mam ji spárovanou v BT, ale po určité chvílce spojení upadne a pocketkim ani Ň.....Poradíte někdo, jestli se má ještě něco nastavovat...?
fury_only_ce4you (259)|18.8.2006 13:45
Tak problém již vyřešen, byl mezi židlí a cihličkou...:D :cool:
Maglor_ce4you (20)|24.8.2006 01:42
[QUOTE="Shady_cz"]

Nokia LD-3W - Ani jeden program nedokazal automaticky navazat spojeni pres BT. Podarilo se to pouze, kdyz se pomoci BT manageru GPS pripojila a pote se spustil program.

Volba pro mne je tedy jasna i-Tec BT339.[/QUOTE]

Nevím co jsi s ní chudinkou dělal, ale takhle to dopadlo u mě

IGO 2006 - automaticky nepřipojeno
TomTom 5.21 - automaticky připojeno
PocketKim - automaticky připojeno
BeeLine GPS - automaticky připojeno
GPS2dash2 - automaticky připojeno
Shadow74 (117)|24.8.2006 14:05
2 Maglor: Jak jsem psal .... je mozne, ze problem muze byt v pouzitem PDA (hx4700).

Mimochodem patral jsem dal a zjistil jsem, ze Nokia LD-3W ma mirne upraveny seriovy protokol (zatim nevim proc). Nicmene me to neprekvapuje, kdyz si vzpomenu na upravene standardy u bluetooth protokolu a nespoluprace u nekterych starsich smartphonu od Nokie. :no:
Z toho vyplyva, ze nektera zarizeni (napr. hx4700) mohou mit problem nakopnout automaticky bluetooth komunikaci. Problem totiz maji i nektere starsi symbianove Nokie i presto, ze jsou na kompatibility listu te GPS.
xdvora15 (4)|7.9.2006 22:56
Chtšl bych se zeptat, mám qtek 9100 a používám software igo 2006, koupil jsem si gps modul nokia ld-3w a nedaří se mi je spojit, nevíte někdo jak nato? nebo ho radši vyměnit za jinačí?
Ouklend (16)|8.9.2006 10:03
[QUOTE="xdvora15"]Chtšl bych se zeptat, mám qtek 9100 a používám software igo 2006, koupil jsem si gps modul nokia ld-3w a nedaří se mi je spojit, nevíte někdo jak nato? nebo ho radši vyměnit za jinačí?[/QUOTE]

S TomTomem Qtek 9100, v mém případě MDA Vario, funguje bez problémů. Nokia se připojila ihned. Musel jsem ji ale plně nabít.
xtonda (811)|8.9.2006 10:06
[QUOTE="xdvora15"]Chtšl bych se zeptat, mám qtek 9100 a používám software igo 2006, koupil jsem si gps modul nokia ld-3w a nedaří se mi je spojit, nevíte někdo jak nato? nebo ho radši vyměnit za jinačí?[/QUOTE]

Jak už jsem tu několikrát psal, iGo dělá problémy. Mám FS Loox 410 a iGo 2006 je jediná aplikace, která nevyvolá automatické připojení, je potřeba v BT manageru připojit GPS a teprve pak spustit iGo, pak vše naběhne.
Petura (15)|9.9.2006 00:57
tak jsem pročetl kompletně celou diskusi a jsem z toho jalovej :o)))

dnes jsem si koupil GPS Nokia LD-3W k mému MDA Compact I, a ejhle ono to nefunguje... nejsem odborník, ale když se mi dostane dobrá rada s ledasčím si poradím.

co jsem si tu přečetl (samozřejmě až po koupi), tak jednou to s Compactem jde a pak zase ne ...
prosím majitele této GPS a MDA Compact o pomoc a podrobný popis, jak docílit toho aby GPS fungvala bez problémů s iGO 2006 a Tomtom 5.21

... můj problém je v tom, že se nedaří spárovat MDA s GPS, pokusů bylo už mnoho, MDA vždy detekuje GPS, ale po zadání bezpečnostního PINu se buď zasekne, nebo znovu požádá o PIN a nebo přidá GPS do zařízení aniž by přiřadil port COM ..
zkoušel jsem to i bez zadávání PINu a výsledek byl stený, bud znou požádal o PIN a nebo přidal do zařízení ale bez COMu

jsem z toho fak na nervy, páč mi v týdnu odešla SD karta, koupil sem novou a ta mi taky nefungovla, nakonec sem jí musel "vykšeftovat" za jetou ale funkční ... páč na reklamaci jim vždy fungovla všude jen né v mém zařízení a jestli budu mít i problémy s GPS tak se asi střelim ... to že to není kompatabilní sem si měl prý zjistit předem a na to se záruka nevztahuje ...
tak opravdu prosím o pomoc
tady se moc nezdržuju tak ICQ 207928737

ufff to mi to trvalo než sem se vykecal :-)
Petura (15)|9.9.2006 09:40
sice nevím jak, ale povedlo se spárovat GPS s Compactem (asi milion pokusů), ale další problem je, že nejde nastavit v iGO, v Tomtomovi mi funguje (dokonce v bytě přes střechu a není u okna)

jak jí rozchodit v iGO? od kamaráda jsem měl půjčenou GPS NavySky Sirf III, 20 kanalů, a ta mi fungovala naprosto bez problémů, jak spárování tak iGO a Tomtom (na kliknutí)
fajmi (53)|11.9.2006 11:17
Zdravím všechny, pročetl jsem si tuto diskuzi, ale nejsem moc moudrý. Vaše názory na Nokii jsou velmi různé. Zřejmě je důležité k jakému zařízení se má používat. A právě proto se chci zeptat máte již někdo zkušenost s variantou modul Nokie a PPC Tytn?? Bude to fungovat nebo mam jít do té 339. Děkuji
Keert_ce4you (1)|11.9.2006 15:49
Takze, pro vsechny kdo maji MDA compact, aka HTC magivian , Qtek S100:
problem v komunikaci s GPS nokii LD-3W je v nekorektnim vytvoreni virtual serial portu pri parovani. TOTO JE PROBLEM JEN NOKIE, jako obvykle. Banda vozralych finu....
RESENI: potrebujete 2 veci: update bluetooth stack.. tzn. bluetooth ovladace.
ten stahnete tady:
http://buzzdev.net/components/com_simpleboard/uploaded/files/BCHS107.ARMV4.CAB
dale budete potrebovat soft..Pocket Bluetooth Tools
ktery vam po uspesnem sparovani pristroje /slovo uspesne je dulezite, neb neaktualizovany bluetooth ovladac se korektne nesparuje/ umozni vytvorit Virtual.com.port!! viz obr. http://bluetooth.i-networx.de/images/setup_e.gif
na teto adrese: http://bluetooth.i-networx.de/index_e.html si tedy stahnete
Pocket Bluetooth Tools. Ale pozor, mne funguje korektne pouze starsi verze 1.0.1.2. Novejsi verze 1.1.0.0 hned po sparovani zavre okno s kyzenym nastavenim virt.com.portu.
Takze oboje nainstalujte a huraaa do sparovani. Vitvorte si virtual serial port. napr com8, na kterem uz VSECHNY softy pojedou. A jeste male info k GPS Nokia. Ona podporuje /jako i jine SIRFIII/ staticky mod. Ten muzete zapnou/vypnou pomoci softiku APLSIRF http://www.pdaclub.pl/getit.php?id=849.

Tak huraaa do navigace v kombinaci MDA compact a nokia ld3w! :)))
/Zkurvena nokia, mne to dalo 3 hodiny hledani na netu a zkouseni, reinstalovani atd. Driv jsem mel Itec a uplne no problem. Fuck off drunken finish muflons!!/
beecher (9270)|11.9.2006 17:10
A nestaci po sparovani vytvorit odchozi port na zalozce COM porty?
Petura (15)|11.9.2006 18:44
lama dotaz: co je to ta statická navigace? proč vypnout/zapnout? :?:
beecher (9270)|11.9.2006 19:39
Staticka navigace je o tom, ze si pri rychlosti pod 3,5 km/h GPSka pamatuje posledni pozici a tu predava zarizeni odebirajicimu data neustale, dokud ta rychlost neni prekonana, pripadne poloha se nezmeni o jisty usek. Coz je nevhodne pro turistickou navigaci, dobre do auta, protoze si pamatuje polohu otoceni auta atd.
xtonda (811)|11.9.2006 19:41
Více zde http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=25575
Petura (15)|13.9.2006 09:17
tak jsem podle Keert(ova) návdou instaloval ovladače BT, a opravdu se mi GPS spáruje bez problémů, ale v iGO mi stejně nefunguje. Ani auto detekce a ani ruční nastavení portu. Dle programu, spojení s GPS není navázáno ale iGO se snaží propojit (ledky na MDA i GPS problikávají, že BT je spojeno)

ještě při spárvování jsem sice podle návodu (obrázu) nastavil COM8 ale GPS si sama nastaví COM5 ...
a když nedám povolit port COM5, který si GPS vybere sama, tak jí v programu ručně nastavím na daný port kde si i zobrazí, ale stále nefunguje a po chvilce MDA hodí hlášku "Chyba operačního systému: chyba na seriovém portu" :-(
xdvora15 (4)|13.9.2006 10:21
mě to dělá na qteku 9100 to stejný s igem, půjčil jsem si od kamaráda starou noname gpsku, a funguje bez problémů. tak s nokii končím a půjdu do navilock 338
macula_ce4you (691)|13.9.2006 10:42
Přispěvatel "alexpapp" taky řešil nějaký problém s GPSod Nokie a iGO. Vyřešil to letním updatem.
Tomáš Kubec (749)|13.9.2006 20:12
Lze vyřešit volně širitelným softwarem gpsproxy (http://sourceforge.net/projects/gpsproxy/), s jeho pomocí vytvořit virtuální seriový port a na něj přesměrovat gps data ...
xdvora15 (4)|13.9.2006 20:49
A jak přesně ten program funguje?
beecher (9270)|13.9.2006 21:26
Jednouse, vezme komunikaci z jednoho COM portu a da ho na dalsi virtualni, ktery vytvori...
xdvora15 (4)|13.9.2006 21:31
už to mám, dík všem za pomoc, už to běží
Petura (15)|13.9.2006 22:47
prej jednoduše .. :-) co kde a jak se má nastavit?
jediný co mi to píše je ERROR "the garmin protocol Output" extension failed to start: COM port type not specifiefd
beecher (9270)|14.9.2006 00:31
Uzivatel xdvora15 se neptal, jak se to nastavuje, ale jak to funguje. A to funguje tak, jak pisu, jednoduse...
Konfigurace je uz druha vec... ;)
Petura (15)|14.9.2006 07:26
no dobře, tak jinak ... co a jak mám teda v tom programu nastavit, aby mi to fungovalo? pomůže to s komunikací mezi MDA a GPS? po instalaci nových BT ovladačů se mi GPS spáruje dobře a bez problémů, ani nemůsím BT manageru nastavovat COM port nabídne ho sama a s tomtomem to funguje, ale s iGO stále ne .. i když jí přiřadim COM port, tak sice mám port COM kde je u něj přímo vypsaná GPS Nokia ale autodetekce ji nedetekuje a ruční nastavení taky nepomáhá, dokonce ani tomtom nejde ... tak fakt už nevim ...
beecher (9270)|14.9.2006 08:48
Nepsalo se tady nekde tu GPSku v PDA prejmenovat?