Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

i-Tec BT339 vs. Nokia LD-3W Poradíte????

kopacek (466)|4.6.2006 23:26
Já mám s LD-3W na svém hx4700 (WM2003SE) obdobnou zkušenost. Je pouze jediný program, se kterým funguje LD-3W zcela bez problémů a to SmartMaps. Ten se zcela bez problémů s Nokií spojí (Com8, rychlost 4800), NMEA data tečou úplně v pohodě a během asi hodinové procházky (mám pod SmartMaps turistické mapy) nenastaly žádné komplikace. TT se ale s LD-3W vůbec nespojí, nenajde ji. Mezi velkou nabídkou programů, která umí zapnout/vypnout statickou navigaci jsem také objevil pouze jediný funkční, a to AplSirf. Ten při přechodu z NMEA do Sirf a zpět důsledně používá rychlost 4800 a přepínání statické navigace funguje.
Nokii LD-3W ale používám především s komunikátorem N9300i a tam funguje ZCELA bez problémů ve všech mých navigačních aplikacích - TT, Wayfinder a SmartComGPS (obdoba Oziexploreru CE pro Symbian).
Mám tedy obavy, že se opět naplno projevuje problematický BT na hx4700, kvůli kterému nebyl dlouho nefunkční i např. Dynavix...
xtonda (811)|5.6.2006 09:13
Ještě mě napadla jedna věc, mě se to taky divně chovalo, když jsem opustil navigaci (už nevím kterou) aniž bych odpojil GPS, tak po znovuspuštění to blblo, musel sem udělat softreset, teď vždy před vyskočením z navigačního softu nejprve v tom softu provedu odpojení od GPS, mám FS Loox 410.
William Edgar Coyotte (71)|5.6.2006 10:11
Zdar Lidi, vím že se tady porovnávají jiné GPS stroje, ale jak vidíte srovnání té Nokie a GPS Qstarz BT-Q880 (http://shop.palmpc.cz/prodavej/palmpc/katalog.asp?jis=56200691831&fId=605516&fIds=8nda745dw7&fKatCis=btq880#)?
Rozhoduju se jestli levný šrot, nebo připlatit za klavitu. Poraďte prosím :-)
Kombinace =MDA Compact+ TomTom 5.10
xtonda (811)|5.6.2006 11:05
Nemá Sirf, je dražší, já bych šel znovu do Nokie. BTW co bylo míněno tím šrotem, Nokia nebo ten Qstarz?
Surgical (2364)|5.6.2006 11:14
Nema SiRF III., ma RFMD chipset, vykonove je se SiRF III. vice nez srovnatelny co se tyka rychlosti, citlivosti a presnosti, sama GPSka od Qstarz je vyrobena kvalitne a robustne, umoznuje pripojeni externi anteny pres standartni MMCX konektor, vydrz taky slusna, spodni strana je magneticka ...
Obecne je to velmi dobra GPSka, ale jak s utilitami tretich stran pripadne jejich dostupnosti nevim, porizovali jsme ji kamosovi na autonavigaci a je naprosto spokojen.
klapik (5)|5.6.2006 14:34
Ahoj lidi, koupil jsem si GPS Nokii-LD-3W, ale nemohu ji sparovat s mym MDAc. Kdyz dam hledat zarizeni najde ji, ale po zadani 0000, modra dioda na GPS blikne, pak to ale ceka hafo dlouhou dobu a hodi to chybu ve smyslu spatny PIN.

Zkusil jsem i BTHTools1100, ale stale se mi nedari.

Poradite nekdo jak na to?
William Edgar Coyotte (71)|9.6.2006 06:36
Jsem na tom stejně ... včera jsem lital jak uravej ... vyzkoušel dva kusy MDAc a tři kusy GPS Nokie ... ani jedna kombinace nefunguje ... najde BT zažízení ale po zadání PINu přestane reagovat (úplně)... kdo má MDAc ať se téhle GPS raději vyhne ... já raději volím jinou na téhle se cena může krutě prodražit .. a měnit MDA kvůli GPS je docela nesmysl :-).

xtonda: tím šmejdem byla myšlena ta Nokie .. bohužel se mi to potvrdilo..
xtonda (811)|9.6.2006 08:46
[QUOTE="William Edgar Coyotte"]xtonda: tím šmejdem byla myšlena ta Nokie .. bohužel se mi to potvrdilo..[/QUOTE]
No vidíte, a mě LD-3W funguje bezvadně s FS Loox 410 i BT donglem MSI, takže bych klidně mohl říct, že šrot je MDAc. Ovšem to na které straně je doopravdy vina a které zařízení je nekompatibilní tady asi těžko zjistíme.
klapik (5)|9.6.2006 08:50
No nevim jestli je smejd jeden ci druhej, kazdopadne jsem NOKII uz poslal zpatky. Zkousel jsem vsechno, i menit porty v registrech. Proste nic. Tyhle 2 hracicky si spolu prote nepovidaji.:(
William Edgar Coyotte (71)|9.6.2006 08:53
Rozhodně bych MDAc neoznačil jako šrot :-) ... vím že ovladače k BT v MDAc nejsou opravdu nic moc ... ale s žádným zařízením jsem nikdy při párování problémy neměl ... běžně používám GPS moduly jiných značek BT ucha, AS přes BTatd. a všechno jede. Bojím se že v GPS od Nokie nejsou dodrženy všechyn standardy. Problémy jsou i u Qtec8310 a nějakých Looxů, což o něčem svědčí... označíme je taky za šrot ???
klapik (5)|9.6.2006 08:57
Me taky MDAc funguje s jinymi GPSkami. Proto me prekvapilo, ze to nejde s opevovanou NOKII.
William Edgar Coyotte (71)|9.6.2006 09:03
klapiku nic si z toho nedělej ... Nokia má své vlastní normy a standarty ... nevím proč jsem si myslel že by se to mohlo změnit...kašlu na to a jedu dneska do bohemky pro i-Tec... ten mám odzkoušený a vím že ho spáruju s každým zařízením na které ukážu prstem.Ale je to škoda ... cenově i designově byla je nokia docela povedená :-(
xtonda (811)|9.6.2006 09:07
Tak to doufám, že až někdy budu chtít vyměnit toho Looxe 410 že nenarazím na problém.
William Edgar Coyotte (71)|9.6.2006 09:13
Proto volím i-Tec :-) ... je tady ještě někdo kdo měl se svým zařízením stejné problémy ? mohla by tady vzniknout nějaká negativní listina pro všechny, kteří si chtějí GPS od Nokie koupit a nemají jistotu že to na jejich milášcích pojede. První je tedy Qtec8310 a MDA Compact :-(
kopacek (466)|9.6.2006 15:23
Hlavní problém bude zřejmě v tom, že Nokia LD-3W byla asi primárně určená jako GPSka ke smartphonům Nokia (to se lze ostatně dočíst i na oficiláních stránkách supportu Nokia, v seznamu kompatibilních zařízení není ani jedno PDAčko).
Moje zkušenosti:
S N70 a N9300i funguje stoprocentně a naprosto skvěle (TomTom, Wayfinder, MapView, SmartCom), příjem signálu a citlivost stejná jako u BT-338.
S hx4700 (WM2003SE) funguje stoprocentně pouze se SmartMaps. Ostatní navigační software (TomTom, Dynavix, Wayfinder) GPSkou nenajde, nespojí se s ní.
Nevím, jaký je rozdíl při realizaci BT protokolu pod WM a Symbianem, ale pokud nějaký je, tak si myslím, že Nokie jednoduše upřednostnila stoprocentní funkčnost pod Symbianem, na PDA to někde chodit bude a někde ne a to dokonce na stejném PDA v jedné aplikaci ano a v jiné ne (jako v mém případě).
dort (1212)|9.6.2006 15:37
no dovolím si HODNĚ nesouhlasit

GPS NOKIA jsem používal k plné spokojenosti s QTEK 8310 a Acer N 310, a dnes ji vlastně denně využívám s QTEK 9000 a vše funguje jak má

ve smartphonu jsem ji používal s GPSDASH a TT

a v PDA s OziExplorer a TT a ani jeden problem

u TT je potřeba vytvořit po spárování GPS s PDA odchozí COM (8) port a nejsem si jist, zda tato možnost u VW 2003SE je?
taja_ce4you (127)|9.6.2006 16:24
Na začátku týhle diskize jsem popisoval problémy s LD-3W. Stejné se projevily u kamaráda. Nicméně po mnoha pokusech se jí podařilo připojit a teď funguje naprosto bez problémů se všemi programy k mé naprosté spokojenosti.
kopacek (466)|9.6.2006 16:27
Nemám problém s odpovědí, pouze prostě u některých kombinací PDA a / nebo softwaru LD-3W nechodí (zatímco u Symbian Smartphonů tento problém není). - Viz problémy zmiňované výše v této diskuzi ale i na zahraničních fórech.
Myslím, že problémy nejsou toho rázu, že by uživatelé nedokázili připojit GPSku, protože to neumí. Já používám na svém PDA již přes rok celkem čtyři navigační programy. S BT-338 chodí všechny, s LD-3W pouze jeden. Toť vše.
dort (1212)|9.6.2006 16:53
také nemám s Vaší odpovědí problém, jen mne maličko mrzí, že poměrně zbytečně strašíte jiné potencionální uživatele :-(

viz.

[QUOTE="kopacek"]Hlavní problém bude zřejmě v tom, že Nokia LD-3W byla asi primárně určená jako GPSka ke smartphonům Nokia (to se lze ostatně dočíst i na oficiláních stránkách supportu Nokia, v seznamu kompatibilních zařízení není ani jedno PDAčko).
Moje zkušenosti:
S N70 a N9300i funguje stoprocentně a naprosto skvěle (TomTom, Wayfinder, MapView, SmartCom), příjem signálu a citlivost stejná jako u BT-338.
S hx4700 (WM2003SE) funguje stoprocentně pouze se SmartMaps. Ostatní navigační software (TomTom, Dynavix, Wayfinder) GPSkou nenajde, nespojí se s ní.
Nevím, jaký je rozdíl při realizaci BT protokolu pod WM a Symbianem, ale pokud nějaký je, tak si myslím, že Nokie jednoduše upřednostnila stoprocentní funkčnost pod Symbianem, na PDA to někde chodit bude a někde ne a to dokonce na stejném PDA v jedné aplikaci ano a v jiné ne (jako v mém případě).
[/QUOTE]

ano máte problém u HX4700 s WM2003SE - ale to jeden přístroj - takže bych spíše čekal upozornění pro všechny majitele HX4700 s WIN2003SE a ne hodit všechny PDA do jednoho pytle, protože Vám to nefunguje :((

EDIT - a pardón ještě jsem zapomněl na MDA Compact, takže u těchto dvou zařízení je PROBLÉM, ale u ostatních?

Nevím, ale pokud jsem jí používal měsíc s QTEK 8310 a někdo zde píše, že s ním nefunguje, tak bych nejprve hledal problém v uživateli a ne v zařízení:!: a hlavně bych nedělal medvědí službu ostatním, neb ta GPS stojí hodně rozumné peníze a pro běžné uživatelské použití se domnívám, že zcela vyhovuje

P.S. otázka je zda tento problém u HX4700 přetrvává i po flashi na VW2005?
Janci (19)|9.6.2006 17:11
S tym hx4700 a Nokia LD3W,to nevidim až tak tragicky.
Kedže po kupení zec istý internetový obchod,som sa s tym asi tyzden pasoval,potom so to dal do celadonu kde to trcaloasi 10 dní,vymenili ju za inu.Napisal som reklamaciu ze ju chcem vratit,z obchodu sa mi doposial neozvali= donutili ma skusat...
Čiže nokia LD-3w s Hx4700 funguje bez "problemov ale takymto sposobom"
Zapnut LD3w,sparovať cez BT manager,spoja sa bez problemov, spustit (Igo,prip TOMtOM5.21),u oboch nastavit ručne COM8 (U tom toma ine BT zariadenie,prip aj kablove len port8),Pouzivat navigaciu.U Igo ndeporucujem dat hladat GPS zariadenie automaticky,nokia sa odpoji a musite ju znova odinstalovat a nainst v BT manageri.
Pocas pouzivania Navig softu mozete aj rucne vypnut GPS nokiu (prip ak strati signal znovu sa chyti...)
Problem je ale pri ukoncovani oboch navig softw.
Treba najprv ručne vypnut GPS nokiu,potom vypnut BT manager a az potom vypnut navig soft...
Opacny postup ..Zapnut Nokiu,BT manager navig soft a uz to bezi bez problemov.Cize na nejake standby a samopripojovanie pri spusteni nokie treba zabudnut,ale co uz ked ju mam doma a chcel som usetrit...
Kusok sa mi zda ze pri navigacii (Igo)ako keby bola cca 50 m pozadu,neviem ci to je len zdanie alebo sa to da niekde nastavit (V softe),zatial sa stym zabavam len 2 dni...Este chcem zaexperimentovať s OZBT,uvidim ci to nepomoze,ak ho niekto ovladate,pomozte,problem je asi s komunikaciiou softu a nokie po jeho ukonceni a znovuprebrati nokie zo standby.... Janci
radek.hornak (4)|9.6.2006 17:56
LD3W používám s HP HX 4700 a s Nokii N70 .S oběma bez problémů.
Janci (19)|9.6.2006 18:07
A nerobi Ti to problemy ako mne?
Toto iste pri ukonceni navig softu.robi aj na kolegovom HP4150.
Po ukonceni navig softu a po znovupokuse sparovat cez BT manager píse...Unable to establish a connection.Please make sure the device is enabled and in range.Also verify that the requested service is available.
Spoja sa az ked odinstalujem a znovunainstalujem Nokiu...
Kde je problem???
kopacek (466)|9.6.2006 18:15
To Dort: Ještě možná bude dobré zjistit, jestli se neliší různá provedení LD-3W svými firmwary, nebo zda mají všechny prodáváné GPSky firmware stejný.
U mojí GPSky hlásí APLsirf následující údaj:
VER: GSW3.1.1PMSt_3.1.00.07-C23P1.00
To radek.hornak: máte na hx4700 WM2003 nebo WM5?
radek.hornak (4)|9.6.2006 18:28
Mam WM2003,nejdříve zapnu bluetoth,připojím se k ld3w a spustim Tomtoma.U N70 spouštím hnedTom toma,spojí se sám.Pak mi u obou navigace funguje bez problému(ne současně)
Surgical (2364)|9.6.2006 18:31
Tak jiste, BT periferie po navazani partnerstvi uz pro dalsi zarizeni viditelna neni
otompotom (17)|9.6.2006 19:17
Mě MDA Compact chodí s nokií LD-3W perfektně ale musel jsem nainstalovat BT patch. A jede to jak má.
klapik (5)|9.6.2006 21:46
Ja zkousel vse. I BT patch. Nic. I jsem menil v registrech porty na port 8 a jiny. Nic. Proste se nesparovala. Takze jestlize Tobe to fachci, tak jestli neni problem ve firmwaru. Jinak fakt nevim. Jsem lama?:cool:
otompotom (17)|9.6.2006 22:07
Tak to nevim mě to běží na com 5. A fakt bez problému s TomTom 5,21. Jinak romku mám tu od T-mobile myslim 1.13. Jo a ještě jedna důležitá věc že ta GPS musí být v seznamu BT zařízení sama nebo na prvním místě.
klapik (5)|9.6.2006 22:09
Tak romku mame stejnou.:)) Ted zalezi tedy na ty NOKII. Ale ta uz je na ceste zpet prodejci.;)
kopacek (466)|9.6.2006 22:26
[QUOTE="radek.hornak"]Mam WM2003,nejdříve zapnu bluetoth,připojím se k ld3w a spustim Tomtoma.U N70 spouštím hnedTom toma,spojí se sám.Pak mi u obou navigace funguje bez problému(ne současně)[/QUOTE]
Ahoj Radku, tak jsi to vyřešil. Při dodržení Tvého postupu se s Nokií opravdu spojí i TomTom. Je ovšem velmi zajímavé, že moji BT-338 si najde TomTom zcela sám, prostě nemusím ani zapínat BT, jenom pustím Toma, ten si pustí BT, najde sám GPSku a spojí se s ní. U LD-3W tedy na hx4700 musím:
1 ručně zapnout BT na PDA
2. ručně dát Connect s GPSkou
3. teprve pak pustit TT
(EDIT: při dodržení steného postupu beží LD-3W i s Dynavixem)
Přitom na N70 opravdu stačí jenom pustit TT a vše již běží automaticky. Stále je tedy zřejmé, že je "něco jinak".
kopacek (466)|9.6.2006 23:05
Nedá mně to a pořád se snažím zjistit, kde je zakopaný pes s připojením LD-3W. Nechci dělat moudrého, ale po hodinách testů se mně zdá, že Nokie nějak atypicky hlásí svoji přenosovou rychlost. Pokud se totiž s GPSkou snažím spojit programem SirfTech (který je asi nejvíce "high-tech" na práci se sirf GPSkami), tak GPSku nenajde a to ani při volbě, kdy nechám prohledat program všechny porty a všechny možné přenosové rychlosti.
Pokud však "natvrdo" požaduji po SirfTech, aby se spojil na portu pro GPS (na hx4700 port 8) a rychlostí 4800, tak vypíše následující zajímavou hlášku:
"You are probably trying to connect to a Bluetooth GPS. The serial port driver reports the only supported baudrate as 128000. Open port anyway?"
Pokud dám YES, tak program nahlásí jednoznačnou chybovou hlášku ERR a s GPSkou se nespojí.
Velmi zajímavý je ten údaj 128000, což je naprostý nesmysl. Maximální rychlost, který je ve volbách programu SIrfTech je jenom 115200, navíc GPSka běží opravdu jenom na 4800.
Zdá se mně tedy, že se s LD-3W spojí bez problémů aplikace (nebo PDA), která "neposlouchají" údaj o přenosové rychlosti, který posílá GPSka a jdou tvrdě na 4800. Pokud se aplikace snaží něco vyčíst z komunikace s GPSkou, tak z toho "není moudrá" a nespojí se...
radek.hornak (4)|9.6.2006 23:44
člověk se učí celý život
darkb (13)|10.6.2006 01:09
Ahoj tak přidám svou zkušenost
Koupil ksem Nokii LD-3W spároval jsem jí Bluetooth Managerem a funguje bez problémů.
Mám PDA Dell Axim X5 s Bluetooth CF
xtonda (811)|10.6.2006 11:53
[QUOTE="kopacek"][QUOTE="radek.hornak"]Mam WM2003,nejdříve zapnu bluetoth,připojím se k ld3w a spustim Tomtoma.U N70 spouštím hnedTom toma,spojí se sám.Pak mi u obou navigace funguje bez problému(ne současně)[/QUOTE]
Ahoj Radku, tak jsi to vyřešil. Při dodržení Tvého postupu se s Nokií opravdu spojí i TomTom. Je ovšem velmi zajímavé, že moji BT-338 si najde TomTom zcela sám, prostě nemusím ani zapínat BT, jenom pustím Toma, ten si pustí BT, najde sám GPSku a spojí se s ní. U LD-3W tedy na hx4700 musím:
1 ručně zapnout BT na PDA
2. ručně dát Connect s GPSkou
3. teprve pak pustit TT
(EDIT: při dodržení steného postupu beží LD-3W i s Dynavixem)
Přitom na N70 opravdu stačí jenom pustit TT a vše již běží automaticky. Stále je tedy zřejmé, že je "něco jinak".[/QUOTE]

Aha, já s Looxem 410 vždy po SR zapínám BT ručně, protože se samo nezapne ani při pokusu o připojení k mobilu, po zapnutí pda naběhne automaticky do stavu v jakém bylo při vyputí, takžemám BT trvale on.
xtonda (811)|10.6.2006 11:54
[QUOTE="kopacek"]Nedá mně to a pořád se snažím zjistit, kde je zakopaný pes s připojením LD-3W. Nechci dělat moudrého, ale po hodinách testů se mně zdá, že Nokie nějak atypicky hlásí svoji přenosovou rychlost. Pokud se totiž s GPSkou snažím spojit programem SirfTech (který je asi nejvíce "high-tech" na práci se sirf GPSkami), tak GPSku nenajde a to ani při volbě, kdy nechám prohledat program všechny porty a všechny možné přenosové rychlosti.
Pokud však "natvrdo" požaduji po SirfTech, aby se spojil na portu pro GPS (na hx4700 port 8) a rychlostí 4800, tak vypíše následující zajímavou hlášku:
"You are probably trying to connect to a Bluetooth GPS. The serial port driver reports the only supported baudrate as 128000. Open port anyway?"
Pokud dám YES, tak program nahlásí jednoznačnou chybovou hlášku ERR a s GPSkou se nespojí.
Velmi zajímavý je ten údaj 128000, což je naprostý nesmysl. Maximální rychlost, který je ve volbách programu SIrfTech je jenom 115200, navíc GPSka běží opravdu jenom na 4800.
Zdá se mně tedy, že se s LD-3W spojí bez problémů aplikace (nebo PDA), která "neposlouchají" údaj o přenosové rychlosti, který posílá GPSka a jdou tvrdě na 4800. Pokud se aplikace snaží něco vyčíst z komunikace s GPSkou, tak z toho "není moudrá" a nespojí se...
[/QUOTE]

Já se z Loox 410 i PC připojím bez problémů na 38400
xtonda (811)|10.6.2006 11:57
[QUOTE="Janci"]Kusok sa mi zda ze pri navigacii (Igo)ako keby bola cca 50 m pozadu,neviem ci to je len zdanie alebo sa to da niekde nastavit (V softe),zatial sa stym zabavam len 2 dni...Este chcem zaexperimentovať s OZBT,uvidim ci to nepomoze,ak ho niekto ovladate,pomozte,problem je asi s komunikaciiou softu a nokie po jeho ukonceni a znovuprebrati nokie zo standby.... Janci[/QUOTE]

Mě se také zdá že ve Smartmaps že při jízdě smartmaps ukazují aktuální polohu tam kde jsem byl cca před třemi sekundami.
dort (1212)|10.6.2006 14:29
[QUOTE="kopacek"]To Dort: Ještě možná bude dobré zjistit, jestli se neliší různá provedení LD-3W svými firmwary, nebo zda mají všechny prodáváné GPSky firmware stejný.
U mojí GPSky hlásí APLsirf následující údaj:
VER: GSW3.1.1PMSt_3.1.00.07-C23P1.00
[/QUOTE]

moje GPS hlásí to samé :-)
darkb (13)|10.6.2006 14:51
Tak přeci jen mám problém...
TomTom 5.0 jí vůbec nenajde, zadal jsem v nastavení ostatní GPS a COM 8 kde jí mám připojenou a píše : Chybí zařízení GPS...

Tak nevím co s tím ....
Díky za rady :-)
xtonda (811)|10.6.2006 14:56
[QUOTE="dort"][QUOTE="kopacek"]U mojí GPSky hlásí APLsirf následující údaj:
VER: GSW3.1.1PMSt_3.1.00.07-C23P1.00[/QUOTE]moje GPS hlásí to samé:-)[/QUOTE]
Moje taky
dort (1212)|10.6.2006 15:59
[QUOTE="darkb"]Tak přeci jen mám problém...
TomTom 5.0 jí vůbec nenajde, zadal jsem v nastavení ostatní GPS a COM 8 kde jí mám připojenou a píše : Chybí zařízení GPS...

Tak nevím co s tím ....
Díky za rady :-) [/QUOTE]

a o jaké zařízení se jedná ;)

BTW - už je dlouho, dlouho venku verze 5.21
darkb (13)|10.6.2006 16:50
Dell Axim X5 :-) Bluetooth CF a Nokia LD-3W :-)

Dík za radu, provedl jsem upgrade na verzi 5.21 a je to v pohodě :-)
Navigace je úplně super :-) předtím jsem měl PocketKim a nedá se to srovnat :-)
William Edgar Coyotte (71)|12.6.2006 05:41
No já už neměl na GPS od Nokie nervy a putovala zpět k prodejci.
Rychlá návštěva bohemie a už jsem se nechal domů navigovat i-Tec BT 339.
339ka je prostě super .. první zapnutí, spárování, nalezení TomTom5 a lokalizace pozice do 2 minut a 30 vteřin... a jel jsem domů spokojen :-) ...

Asi se tady všichni schodneme že Nokia je určena a bude tedy vyhovovat těm kteří mají Symbian a moc si hlavu s kompatibilitou nedělají.
i-Tec i přes vyšší cenu (o 800 Kč) bude spíš slušet PDA a majitelům kteří nevědí na jakém OS a HW budou provozovat své miláčky za rok.

Já zvolil druhou možnost ... používám hodně druhů navigačních softů, PDA a MDA a nechci pořád něco řešit :-).

P.S. Jedninné co mě trošičku mrzí je design i-Tecu ... černá by mu na mé palubní desce slušela víc ... no co ... nemůžu mít všechno.
bobo7 (10)|12.6.2006 08:44
Ja jsem byl nejdrive spokojen s GPS Nokii a chtel jsem aby chodila prave bezproblemove i telefonem S60 Nokia,ale byl to omyl mel tak cca 2x za hodinu vypadek BT a ani se me nepovedlo sparovat s MDA.Ted mam i-Tec 339 a jede uplne bez problemu s telef.Nokia i s MDA.
dort (1212)|12.6.2006 09:27
maličko začínám být v údivu z vašich zkušeností s GPS NOKIA, neb moje jsou jen a jen pozitivní :?: :!:

používám jí cca 2 - 3 měsíce a vystřídal jsem k ní ACER N310, N70, QTEK 8310 a QTEK 9000 - vše absolutní spokojenost, žádné výpadky, po prvním nastavení bezproblémové párování i funkčnost se všemi softy ( TT, Ozi, GpsDASH, MapWiev )

snad jediný problém, který jsem zaznamenal byl problém u N70, kdy občas zatuhne BT, ale tato chyba je v telefonu, ne v GPS, neb stačí telefon vypnout zapnout a opět to jede a s PDA to nikdy neudělala :yes:
William Edgar Coyotte (71)|12.6.2006 09:35
Možná, jseš jenom klikař :-)
Čert ví v čem je zakopaný pes ... jestli si to nerozumí s některými verzemi ROM u PDA,MDA, nebo smartphonů, nebo jsou různé druhy ROM těch GPSek ... nevím .. ale zkoušel jsem MDAc 1.13 ROM od T-Debile a MDAc 1.01 a ani jedna se nechytla :-(
U GPS verzi ROM z obalu nepoznáš a na to aby jsi ji mohl vyčíst se nejdřív musíš spárovat. Takže taky nic.
briketa (12)|12.6.2006 10:13
Ja jsem zprovoznil Nokii s mym hx2110 a kolegovym MDAIII(T-mobile) na prvni naslapnuti. Asi jsem taky klikar :-)
William Edgar Coyotte (71)|12.6.2006 10:18
A nebo já smolař :-). V tomto případě ale obrovskej :-)
taja_ce4you (127)|12.6.2006 10:32
Protože jsem nevěděl proč se nechytá, ptal jsem se zde. A můj výsledek je: zkoušet tak dlouho až se chytne a pak jede v pohodě. Nevím proč. ale je to zkušenost už se třemi LD-3W
dort (1212)|12.6.2006 10:34
[QUOTE="William Edgar Coyotte"]Možná, jseš jenom klikař :-)
Čert ví v čem je zakopaný pes ... jestli si to nerozumí s některými verzemi ROM u PDA,MDA, nebo smartphonů, nebo jsou různé druhy ROM těch GPSek ... nevím .. ale zkoušel jsem MDAc 1.13 ROM od T-Debile a MDAc 1.01 a ani jedna se nechytla :-(
U GPS verzi ROM z obalu nepoznáš a na to aby jsi ji mohl vyčíst se nejdřív musíš spárovat. Takže taky nic.[/QUOTE]

i to je možné ;) - jo bez kliky to halt nejde

BTW - zatím to vypadá, že ROM ( či jak tomu říci ) je stejná - viz. tato diskuze o stránku či dvě zpět :-) a jedna byla dokonce "zlobivá" :O
William Edgar Coyotte (71)|12.6.2006 10:47
Dokud jsemm měl trpělivost, tak jsem zkoušel a zkoušel a zkoušel ... po asi tak 60 pokusech jsem se nasral .. a šel tu GPSku vrátit ... za to mi to nestojí .. představa že bych to potom měl u manželky opakovat ... ve mě vyvolala ještě větší depresi.