Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

i-Tec BT339 vs. Nokia LD-3W Poradíte????

bici_ce4you (14)|8.5.2006 22:10
[QUOTE="jo"][QUOTE="bici"]Zdravim vsechny,
po precteni teto diskuze jsem se rozhodl ke koupi GPSky od Nokie.Mam ji teprve od patku,takze se seznamuju,navic je to moje prvni GPS.Na zkouseni jsem si stahnul programek VisualGPS.Mel jsem trochu problem s pripojenim GPS k pda (Qtek 9000).Az po nainstalovani BT tools a pripojeni GPS na COM4 se mi podarilo ji rozbehnout v programu.
Mohl by mi nekdo doporucit, v jakem programu nastavit "parametry" GPS a ktere maji smysl? Waas, SN, ..... ?
Predem diky za nakopnuti.

Bici[/QUOTE]
Zdravím, jak jsem už psal výše také jsem se rozhodl pro tuto GPS, tal prosím piš své zkušenosti a potřehy, budu Ti vděčný a myslím, že nejenom já :-)
Jo a zakolik jsi ji koupil? Asi nejlepší cena je u Eurotelu bez pár korun za 2300Kč[/QUOTE]

Ahoj,

zkusenosti je zatim malo, myslim tim z me strany. Ted dost bojuji s pripojenim k pda, viz. nize. Ale kdyz si proctes prispevky okolo, rekne ti to hodne. I ja jsem se na zaklade nich rozhodl koupit prave Nokii.
Objednal jsem ji na gsmobil.cz, tusim za 2390,-.

Bici
beecher (9270)|9.5.2006 06:40
Bici: Jenom dotaz, proc jste instaloval BT Tools, ktere jsou specificke pro MDA2? Mrknete na blog, co mam v podpisu, tam je navod na to, jak rozchodit spravne GPSku, a ani BT Tools k tomu clovek nepotrebuje...
bici_ce4you (14)|9.5.2006 08:04
[QUOTE="beecher"]Bici: Jenom dotaz, proc jste instaloval BT Tools, ktere jsou specificke pro MDA2? Mrknete na blog, co mam v podpisu, tam je navod na to, jak rozchodit spravne GPSku, a ani BT Tools k tomu clovek nepotrebuje...[/QUOTE]

No byl to asi jen záchvěv zoufalosti. Díval jsem se na Váš blog, ale skončil jsem hned na začátku. Pokud se podívám do Start-Settings-System, nemám záložku GPS. Když pokračuju dál, tedy že spáruju GPSku v BT manageru, zvolím Serial port profil. Poté volím COM port, mám na výběr od 0 do 9. Zvolil jsem COM8, tuším, že jde vybrat ještě 0 a 4. U výběru COMu je ještě možnost zaškrtnout Secure conection, deaktivoval jsem volbu. Poté pustím GPS View, kde neni COM8 vidět, ani ve VisualGPSce mi ho nenabízí. Jedině v Sirftechu je vidět, ale je u něj popis USB cable. Pokud port Otevřu, dostanu odpověď, protocol NMEA, Satelittes in view 12, in track 0.
Tak teď jsem z toho jelen. S těmi BT tools, se mi to 3x podařilo rozchodit, ale vždy po SR PDA nevidělo GPSku a musel jsem znovu aktivovat COM port, na kterém má být připojena. Ale chovalo se to podivně. Chápu, že to mohlo být tím, že je tento program pro MDA2.

Kee (8)|9.5.2006 13:46
Jen pro informaci, dnes jsem Nokii zakoupil v Eurotelu. Dostal jsem slevu 10%, tzn. v absolutnim čísle jsem zaplatil 1.735,- bez DPH. Velmi levné, zdá se mi..

Robin
jo_ce4you (34)|9.5.2006 16:43
[QUOTE="Kee"]Jen pro informaci, dnes jsem Nokii zakoupil v Eurotelu. Dostal jsem slevu 10%, tzn. v absolutnim čísle jsem zaplatil 1.735,- bez DPH. Velmi levné, zdá se mi..

Robin[/QUOTE]

Sleva? ZA co ?
Kee (8)|9.5.2006 16:50
Jo tak to nevim:). Volal sem na KA linku, že si pro to dojdu do Jindřišský a ať mi ověří jestli to na prodejně maj. Volala mi za pár minut zpět s tim, že maj a že dostanu slevu 10%. K ničemu sem se neupisoval, na faktuře je akorát položka "Sleva KA2 - příslušenství" sleva 193,28Kč bez DPH (230,- s DPH).
Zdenek Malinsky (9781)|9.5.2006 17:22
Panove, prectete si jeste jednou Pravidla pro diskutujici, hlavme cast venovanou citacim. Citace pouzivejte s rozumem. Neni treba citovat napr.predchazejici prispevek.
Diky
jo_ce4you (34)|9.5.2006 20:05
ad: kee - děkuji za odpověď
ad: Zdenek Malinsky - není zač
Heretic_ce4you (158)|9.5.2006 22:30
Tak kombinace mpx220 + ld-3w opravdu nefunguje, zkoušeno přímo v Eurotelu, zařízení se nedokážou spárovat, takže se někde ta cena projevila, škoda...:(
bobo7 (10)|11.5.2006 07:54
Jsou pozitivni zkusenosti s LD-3W a v jake kombinaci?
briketa (12)|11.5.2006 11:11
Nokia LD-3W + iPAQ hx2110 (WM2003SE) + TTN 5.21 = pohoda
Rumcajs_ce4you (15)|11.5.2006 21:18
Zdravím, chystám se na koupi LD-3W, mám iPAQ5550, chci to používat s TomTom 5.21.
1) myslíte, že nebudou problémy?
2) Jaký vhodný držák do auta byste mi doporučili pro iPAQ5550?
3) Protože iPAQ i LD-3W mají napájení (dobíjení) z autoadaptéru chci se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s nějakou rozdvojkou pro autozásuvku 12V. Případně kde ji koupit.

Díky, R.
Surgical (2364)|11.5.2006 22:04
Ad 1) Neni objektivni duvod k problemum.

Ad2) Nejlepe
dela to Brodit a sezene se to pres Sunnysoft

Ad3) Rozdvojka do cigaretaku je k mani: skoro u kazde benzinky s pridruzenym prodejem autoprislusenstvi, v supermarketech libovolneho prodejniho retezce, na e-shopech. Provedeni se lisi esteticky, nikoli funkcne. Ceny od 45 Kc do cca 300.- kvalita s cenou nema obvykle nic spolecneho v danem pripade. Existuji i roztrojky a rozctyrky :)
Rumcajs_ce4you (15)|13.5.2006 18:52
Prosímtě, můžeš mi napsat přesný typ toho držáku, co jsi uvedl na obrázku? Na sunnysoftu jsem našel spoustu typů Brodit pro iPAQ, ale žádný pro iPAQ 5550 (nebo pětkové řady)...
Díky R.
bici_ce4you (14)|13.5.2006 20:27
Mrkni na www.brodit.com, tam ten typ najdes.
Surgical (2364)|13.5.2006 23:35
Jj se Sunnysoftem je domluva zcela normalni, pochopitelne na svych strankach nedubluji kompletni seznam vyrobku Broditu, takze nejlepsi je si drzak (a prislusny Proclip mounting base podle autaku) vybrat primo na brodit.com, opsat si katalogova cisla Broditu a podle tech to v Sunnysoftu objednat. Nekdy to par tydnu trva, ale dorazi to.
ms.nomi (117)|15.5.2006 10:25
Ahojka, zkousel jste nekdo tudle "nokiackou" GPS s Loox 600?

Mam obavy aby ten "looxacky" Pocket plugfree nedelal problemy....

Zatim mi sice vse (BT) chodilo ale......

Diky
jo_ce4you (34)|15.5.2006 17:53
Tak dne jsem si koupil tu nokiackou gzpiesku (Nokia LD-3W) a za pět minut co jsem si ji odnesl z obchodu jsem už jel podle navigace v tomtomu. Musím ale napsat, že z toho mi čtyři minuty zabrala instalace baterky do přístroje - no hrůza. :-)
Jinak mám PDA Acer N30. Vím nic moc mašinka ale ta navigace je prostě úžasná a ještě jak je pěkně slyšet ty pokyny. Z 80 procent se dá jezdit jen podle hlasu. Jsem prostě nadšen. Potom jsem to zkoušel doma a byl problém ze signálem GPS potom zase BT. Takže moje rada je první zapnutí udělejte venku ať se tím netrápíte - proto že to je SUPER.
drakulaj (45)|16.5.2006 08:50
Ahoj mas na tom Aceru N30 win 2003SE ? Zrovna uvazuju o nakupu teto GPS, ale nejsem si jistej jestli to pobezi s n30. Prosim napis zkusenosti.

Jirka
jo_ce4you (34)|16.5.2006 16:48
[QUOTE="drakulaj"]Ahoj mas na tom Aceru N30 win 2003SE ? Zrovna uvazuju o nakupu teto GPS, ale nejsem si jistej jestli to pobezi s n30. Prosim napis zkusenosti.

Jirka[/QUOTE]

Na Aceru mám WM2003 bez SE :-) Jak jsem psal výše je to super, rychlé, přehledné, mluvené slovo je slyšet skvěle. Jám mám Acer z druhé, třetí ruky a tak je tam úplně kaput baterka. Proto mi nevidrží navigovat déle jak 1 hodinu. Tak musím mít nabíječku.
Janci (19)|16.5.2006 18:07
Zdravim,skusam LD-3W s hx4700 (w2003SE), aj na kolegovom 4150(w2003),
v BT manageru to dokazem pripojit,ale po spustení iGO,sa to odpoji,
niekedy to ale chvilu ide.
Kde moze byt komplikacia aby drzalo spojenie cez BT u oboch IPAQ.
Je to chyba LD-3W alebo to nejakym softom riesite.
Na ktore COM porty Vam to funguje a cim ich najjednoduchsie nastavit..
Inac druzice to hlada v pohode,len problem je s BT?
Dík
beecher (9270)|17.5.2006 11:03
Nemate nahodou zaskrtnute sifrovani spojeni v BT Manageru daneho pripojeni k te GPSce?
bobo7 (10)|17.5.2006 11:52
Mel jsem asi tyden nokii LD-3W je dobra,ale pokud si nekdo chce priplatit tak doporucuji i-Tec BT339 ted jsem spokojen a neni to reklama na tuhle gps.
beecher (9270)|17.5.2006 11:53
Bobo: Asi jsem z toho prispevku nejak nevycet, proc jste presel...
Surgical (2364)|17.5.2006 13:43
Ja asi tusim, proc...Taky bych stale volil i-Teca, i kdyz Nokii vubec nezavrhuji.
Ma jen takovou zvlastni vlastnost, ta Nokia. Vydrz je skutecne nizsi, nez u i-Tecu a navic ne zcela korektne oznamuje(vubec neoznamuje) nutnost dobiti. Tvari se, ze je pustena, zadne hlaseni nizkeho stavu baterie apod., ale jednoduse se nespoji pres BT s PDA...muzete mlatit hlavou o zed, triskat s GPSkou o hranu zachodove misy (nebo s PDAckem, zalezi na tom, cemu prikladate vinu), ale dokud ji nenabijete, tak mate smolika.
i-Tec sviti zlute treba jeste 1 hodinu, ale BT na 3 metry stale spolehlive komunikuje ...
beecher (9270)|17.5.2006 13:59
No, ze to nekomunikuje, je myslim dostacujici indikace toho, ze je slaba baterie, ne? :D

Pravda, chtel jsem napsat, ze je baterie v p..., ale radeji jsem to spolknul... ;)
bobo7 (10)|17.5.2006 18:14
Mel jsem pri ceste z Krkonos nejake vypadky a nedokazal jsem pri jizde na dalnici zjistit jestli padnula komunikace BT nebo nebyl signal,ale vzhledem ze je rovina a zadne domy ani lesy v okoli a navigaci tesne u predniho okna na palubovce tak to me dozralo.Sla hned k vymene za jiny kus,ale bylo to same.Zkousel jsem to i jinde a treba na jednom miste nebyl signal to pochopim,ale za deset minut tam bylo full.Udelal jsem vymenu za i-Teca a na mistech kde byl problem tak ok.Ja nokii nezatracuji,ale ted jsem spokojen.Pouze muj nazor.
romail (12)|19.5.2006 10:42
Ja se ted rozhodoval a vybral jsem i-Teca. Je pravda, ze opticky je drazsi, ale zase vic obsahuje. Kdyz vezmu, ze si k Nokii dokoupim nabijecku a k PDA budu kupovat nabijecku do zapalovace (autonabijecka od i-Teca se da pouzit i k dobijeni meho Looxe), vyjde to cenove uz skoro nastejno. A i-Tec je proverenejsi a bezproblemovy. Ale je to vec nazoru. Stale jsem presvedceny, ze jsem udelal dobre.
kopacek (466)|19.5.2006 15:08
Pouzivam jiz delsi dobu 338 i Nokii a nepostrehl jsem vubec zadny rozdil pri navigaci (= obe naprosto bez pripominek a skvele). Pri provozu v noci ma Nokie podstatne mene "agresivni" LED kontrolky a muze tak i v noci lezet na palubni desce aniz by to ridice privadelo k silenstvi. Vydrz baterie nemuzu hodnotit, mam obe stale pripojeny na 12V.
JecminekMaselnik (464)|20.5.2006 13:40
poridil jsem si nokii a jen nekolik postrehu, ktere tu mozna nezazneli: mam ji hozenou v kufru auta na druhe nabijecce a diky "neusinani" ji zkratka vubec neresim. A jak tady nekdo psal, ze pri zeslabnuti baterie je to indikovano jenom tim, ze se k modulu neda pripojit, tak mi u slabe baterie (modul aktivne pripojen pres BT a funkcni) blika cervena ledka.
Citlivost je naprosto shodna s navilockem 338, ktery jsem mel pred tim, vydrz navzdory polovicni kapacite baterie je srovnatelna (se zohledneni jiheho setriciho mechanismu, mam na mysli aktivni spojeni)
danieldavid (118)|24.5.2006 19:41
Zdravím...
Tak jsem si také pořídil svoji Nokii LD-3W a je to super GPSka.
Dodnes jsem měl klasickou drátovou myšku od Holuxu , ale tohle je něco úplně jiného :-)
Jinak absolutně bez problému jsem ji spároval se svým MDA II kde mám
WM 2003SE verzi 2.06...
Nepotřebuje to žádné podpůrné programy jako BTTools apod.
Prostě jsem to spároval s tím základním ovladačem BT co je v WM2003SE a jede to skvěle.
Jediné co mě trošku trápí je ta zapnutá statická navigace , ještě jsem nepřišel na to jak to vypnout pro Geocaching,ale už studuju fora tak budu experimentovat.
Pro navigaci můžu jen doporučit za tuhle cenu :-)
David



O 1,5hodiny později:
Tak problém se statickou navigací lze krásně řešit prográmkem APLSIRF- je to malý freeware prográmek.
Stáhnout se dá třeba zde:
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?topic_id=39596e

Tato verze je psaná pro WM2003SE a VM5...určitě ale nebude problém sehnat i pro jiné verze OS.

Obsluha je jednoduchá- po zapnutí vybrat COM port na kterém GPS jede přez BT - u mně je to COM5 , baudrate nechat na 4800 , kliknout na OPEN , pak se počká až se GPS připojí a začnou v NMEA okně nabíhat data, potom kliknout na "ToSirf" , potvrdit přepnutí do Sirf režimu,potom kliknout na "StatNavOFF" a potom kliknout na "ToNMEA" a potvrdit přepnutí do NMEA režimu , pak kliknout na CLOSE a tím je v GPS vypnuta statická navigace.Toto nastavení zůstává v GPS i po její vypnutí,to znamená pokud chceme statickou navigaci zase zapnout musíme opět přez APLSIRF,postup stejný jen místo "StatNavOFF" kliknout na "StatNavON".

Zkoušel jsem GPS v obou režimech s několika programy a vždy fungovala bezvadně:
TomTom
SmartMaps
OZIExplorer
GPS Info
Holux GPS viewer

Myslím si že za ty peníze je to skvělá BT GPSka,konečně se Nokii něco povedlo,jinak já Nokiím moc nefandím ale toto je super.
David
Surgical (2364)|24.5.2006 22:08
Sikula kluk...a kdyz poplujes furt na zapad, doplujes do Ameriky, Zeme je totiz kulata ;)
pyxis_ce4you (4)|25.5.2006 12:12
Zdravím.
Koupil jsem Nokii a v porovnani s kolegovým iTecem je Nokia velmi nepřesná. Ve městě lítám vTomtomu po ulicích v okruhu asi 100m
:? :mad:

Je vadná GPSka nebo u Nokie to je normální :?:
beecher (9270)|25.5.2006 12:37
No to normalni neni. Zkusil bych pouzit nejaky software ala GPSDash 2 nebo GPS Tuner a zjistil na jejich "bile mape", jak moc to skace...
Pokud to bude stale skakat tak moc, tak bych to reklamoval...
pyxis_ce4you (4)|25.5.2006 12:55
Pardom, zapomněl jsem upřesnit hardvér ... N-70 :?
Medcin_ce4you (0)|25.5.2006 14:18
[QUOTE="danieldavid"]... pak kliknout na CLOSE a tím je v GPS vypnuta statická navigace.Toto nastavení zůstává v GPS i po její vypnutí,to znamená pokud chceme statickou navigaci zase zapnout musíme opět přez APLSIRF,postup stejný jen místo "StatNavOFF" kliknout na "StatNavON".[/QUOTE]

Myslím (tedy ho... vím), že reset GPS to taky vrátí zpátky - alespoň NOKIA slibuje návrat na tovární nastavení.

BTW nebyl by nějaký pražák ochoten mi na mé Nokii vypnout statickou navigaci. Výše uvedený probrámek je jen pro PocketPC. Bohužel nejsou žádné ovladače nebo servisní programy pro Palma (což bych ještě pochopil) nebo PC (což absolutně nechápu)
beecher (9270)|25.5.2006 14:21
Pro PC je SiRFDemo...
Medcin_ce4you (0)|25.5.2006 15:59
[QUOTE="beecher"]Pro PC je SiRFDemo...[/QUOTE]
To uz jsem stáhl, ale obsah menu Navigation (s položkou Static Navigation je zašedlá :-((
beecher (9270)|25.5.2006 16:03
A mate prepnutou GPSku do SiRF modu?
Medcin_ce4you (0)|26.5.2006 11:02
[QUOTE="beecher"]A mate prepnutou GPSku do SiRF modu?[/QUOTE]
Je to volaakesi schnilé. Když GPS připojím, tak v logu vidím, jak posílá NMEA zprávy, ale žádné další údaje (rozmístění satelitů, síla signálu) nejsou vidět. Pokud to přepnu do SIRF modu, tak se BT odpojí. Po reconnectu to je znovu v NMEA. :evil:
pyxis_ce4you (4)|26.5.2006 12:56
[QUOTE="beecher"]No to normalni neni. Zkusil bych pouzit nejaky software ala GPSDash 2 nebo GPS Tuner a zjistil na jejich "bile mape", jak moc to skace...
Pokud to bude stale skakat tak moc, tak bych to reklamoval...
[/QUOTE]

Tak po dalším zkoušení a v přímém porovnání s iTecem Nokia při pomalé jízdě asi do 15 km/h a při zastavení lítá po okolních cestách +- 50m :((
A při chůzi je prakticky nepoužitelná :mad:
iTec skáče jen vyjímečně. V pondělí to jdu vrátit, dneska a zítra maji zavřeno tak snad v pondělí otevřou :sarcastic:
beecher (9270)|26.5.2006 13:06
A nema ten iTec zapnutou statickou navigaci a pripadne "trace smooth"?
bobo7 (10)|26.5.2006 14:12
Ja bych se chtel zeptat když přepínám v sirfdemu (pro PC) zpět ze Sifr do NMEA tak me to nabidne komunikaci v te tabulce 4800 (mam i-Teca 339) mam tam nechat 4800 nebo to prepsat 38400.
beecher (9270)|26.5.2006 15:43
To zalezi na vas... Nic tim nepokazite... ;)
Akorat je pak potreba prenastavit GPS softwary na PDA, pokud se u nich nastavuje rychlost portu...
pyxis_ce4you (4)|26.5.2006 22:51
[QUOTE="beecher"]A nema ten iTec zapnutou statickou navigaci a pripadne "trace smooth"?[/QUOTE]

Tak to nevím :? Až tak se v tom nevyznám, ale od zakoupení v tom nikdo nehrabal protože na PC není bluetooth a na Symbian takové programy asi nejsou ...
xtonda (811)|29.5.2006 17:24
[QUOTE="Surgical"]Vydrz je skutecne nizsi, nez u i-Tecu a navic ne zcela korektne oznamuje(vubec neoznamuje) nutnost dobiti. Tvari se, ze je pustena, zadne hlaseni nizkeho stavu baterie apod[/QUOTE]

Mě teda při koci baterie blikala ledka napájení červeně na střídačku se zelenou, je ale fakt, že byla připojená a fixlá, nechal jsem ji vybíjet až nadoraz.
xtonda (811)|29.5.2006 17:27
[QUOTE="Medcin"]
Je to volaakesi schnilé. Když GPS připojím, tak v logu vidím, jak posílá NMEA zprávy, ale žádné další údaje (rozmístění satelitů, síla signálu) nejsou vidět. Pokud to přepnu do SIRF modu, tak se BT odpojí. Po reconnectu to je znovu v NMEA. :evil: [/QUOTE]

Já to přepínal sirfdemem, někde jsem našel, že idální je připojit se rychlostí 38400
Janci (19)|1.6.2006 09:25
Zdravim,ja LD-3W stale nemozem rozchodit s Hx4700.Dal som to aj do Celadonu,bolo to tam tyzden vymenili ju za iny kus.
Problem mam ako som hore pisal s BT spojenim.
Spojim LD-3W s Hx4700 v BT manageri,su spojene blika zelena aj modra led.
Spustim I-Go ,odpoji sa BT,ostane blikat len zelena.
V I-Go,ked dam vyhladavat GPS zariadenie,oznami ze nenaslo,samozrejme ze nemalo co,ked je modul odpojeny.
Po tomto sa uz neda modul sparovat s HP4700,hadze nejaku chybu.Ked ho odoberiem a znova nainstalujem ide je sparovany ,ale ked spustim I-Go,znova detto.
Ale je zaujimave ze prvy krat mi to v pohode islo.Potom uz nie.Detto robí aj na kolegovom Ipaq myslim ze je to 4150.
Mozete mne primitivovi poslat nastavenie portov a rychlosti,pripadne co mam zaskrtnut a odskrtnut v BT manageri,I-GO (Prip inom programe),aby to islo?
Vopred dakujem
xtonda (811)|1.6.2006 09:45
Já bych to hlavně zkusil v jiném mapovacím software, třeba OziExplorer, jesli na vině není (alespoň částečně) iGO.
Janci (19)|4.6.2006 22:03
Som v koncoch,LD-3w nedrzi BTspojenie /S Hx4700 W2003SE/,
skusal som aj TomTom,robi to tak isto ako u I-Go.
Prvykrat ked v BT manageri dam New,a sparujem,spustim navig program,
ide vsetko OK.
Po ukonceni navig.programu,odpoji sa BT s LD-3w, a v BT manageri uz
hadze hlasku:Unable to establish a connection.Please make sure the device is enabled and in range.Also verify that the requested service is available.
Az ked deletnem cize vymazem Nokiu LD-3w z BT managera, a znovu ju nainstalujem,zasa pri prvom spusteni Navig programu to ide.
Po ukonceni,prip pri pri Detekcii BT GPS zariadenia v navig programe sa to odpoji a je to v pekle.(Robi to podobne aj v TT a IGO/
Uz Lutujem ze som ju kupil.