Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM5 na HP iPAQ hx4700 - rady, zkušenosti, problémy, úmrtí pri flashování....

JaK_ce4you (35)|23.5.2006 14:27
[QUOTE="Ivo Pokorný"]JaK:
Pokud si udelas upravu co jsem posilal 22. květen 2006, 19:29, tak okno potvrzovat budes... ;) [/QUOTE]

O.K. nedoslo mi, ze to je stav po aplikaci toho patche!
IT-man (28)|24.5.2006 07:52
Zajímalo by mne, zda se někomu z Vás stalo to, že po upgrade na WM5 přestal ipaq komunikovat s PC přes USB. Přes IR ano, ale přes USB ani ťuk. Vyřešila to reklamace a výměna ipaqu díky zaplacenému carepaqu (kapitola samo o sobě). Teď jsem se pokusil znovu, a výsledek je stejný :mad:

Poradít někdo, jak zprovoznit připojení přes USB, ať se můžu aspoń vrátit k WM2003 ???

Díky.
Surgical (2364)|24.5.2006 09:46
Verze AS?
IT-man (28)|24.5.2006 10:34
4.1, speciálně nainstalovaná z CD s WM5. Jinak XP Pro SP2 a doposud žádné problémy.

A perlička - včera jsem rozchodil synchronizaci via IRDA, dnes AS nerozpozná profil připojeného zařízení, nabízí vytvoření nového a sychronizace nejde.
Surgical (2364)|24.5.2006 12:35
Odebral bych z AS vsechna partnerstvi...soucasna, minula atd. a pote ho odinastaloval, resetnul pocitac, nainstaloval znova a postupoval dle pokynu na obrazovce. Reset kompa(opakovany) je nezbytny. I kdyz je to malounko paranoia, temer nikdy neinstaluju AS dodany s necim, ale vzdy stazeny nejaktualnejsi z download.microsoft.com. Nejdulezitejsi je ale opravdu odebrat vsechna partnerstvi pred vytvorenim noveho.
IT-man (28)|24.5.2006 12:45
Nejnovější verzi z www jsem měl instalovanou původně. Partnerství jedno - 4700 s WM2003.

Jinak po smazání a nové instalaci (a vůbec) po připojení a odpojení 4700 PC "pípne", čímž podle mne indikuje přidání - odebrání HW.

Reset a přeinstalování AS jsem dělal několikrát. Při první reklamaci na HP mi bylo řečeno, že se to děje a reklamace byla uznána. Problém je v tom, že teď mám 4700 "mrtvou" - sice funguje, ale nesynchronizuje, takže je pro mne skoro nepoužitelná.
Surgical (2364)|24.5.2006 13:04
System jsou XP? Coz zkusit vytvorit noveho usera, nalogovat do nej a zkusit to v nem?
windmaster (307)|24.5.2006 14:48
[QUOTE="IT-man"]...po upgrade na WM5 přestal ipaq komunikovat s PC přes USB
Poradít někdo, jak zprovoznit připojení přes USB, ať se můžu aspoń vrátit k WM2003 ???
Díky.[/QUOTE]
ad1. ten samý problém, s jedním PC sync, s druhým odmítá:((

ad2. už jsem tu popsal jak oživit čtyřhmatem (vlastně stačí trojhmatem) USB zmrtvělého háikska, postup je jako u HR, navíc stiskni ještě tlačítko kontakty.
IT-man (28)|30.5.2006 11:35
Trojhmat jsem zkoušel mnohokrát, vždy se mi provede je HR a USB nejede.

Jak přepnout 4700 do USB modu - snad se downgrade chytí :?:
Shadow74 (117)|31.5.2006 01:24
Mam stejny problem s AS a zacalo se me to dit potom co jsem synchronizoval s druhym PC v praci. Doma pres kolibku a v praci pres bluetooth. Ted to taky nemuzu nijak rozchodit :(
Shadow74 (117)|4.6.2006 01:15
Tak jsem vyzkousel vsechno mozne, ale problem s AS mam bohuzel stale :(( Pouzivam Win XP Pro SP2 (pripojeni kolibka) doma a Win XP Pro SP1 + Outlook 2000 (pripojeni bluetooth) v praci. Vse jsem zkousel pouze doma, v praci me to beha OK.

Zkousel jsem tyto veci:
- odpojeni ostatnich USB zarizeni, zmena portu pro kolibku
- instalace MS Outlooku 2002 (puvodne jsem mel na PC pouze Outlook Express)
- instalace/preinstalace ActiveSyncu (4.1 a 4.2 beta)
- promazavani registru
- odinstalace nekterych HotFixu
- HR meho hx4700

Chovalo se to nasledovne:
- vetsinou (z 99%) se mi po vlozeni PDA do kolibky detekuje USB zarizeni a po dokonceni mam v Device manageru v casti USB zarizeni "Unknown device"
- obcas (to je to 1%) se mi povedlo dosahnout toho, ze se mi PDA detekovalo jako sitovka "Windows Mobile-based Device", ale bohuzel v Device manageru bylo zarizeni se zlutym vykricnikem
- asi tak 3x se mi povedlo dosahnout toho, ze se PDA rozpoznalo korektne, ale stacilo PDA vytahnout z kolibky nebo restartovat a vyla jsem zase tam kde predtim

Prosel jsem spoustu zahranicnich diskusi, ale bez uspechu. Kdyz se to neopravilo ani po HR tak mam hruzu z toho co se deje :( Nemate prosim nekdo poneti jak z toho ven? Jeste asi zkusim downgrade na WM 2003SE (pripadne zpet na WM5), ale trochu se bojim ze to nepomuze.

Predem diky za pomoc.
windmaster (307)|4.6.2006 20:07
V mém případě nakonec pomohla kombinace Active Sync/soubor/odstranit mobilní zařízení. Ani jsem nepřišel o kontakty v PDA, ačkoliv se taková výhružka v AS objevila. Po vložení PDA do kolébky už to jede.
Shadow74 (117)|4.6.2006 20:45
Takze jak jsem psal zkusil jsem downgrade na WM 2003SE, ale neslo to protoze jsem nemel vytvorene pripojeni pres ActiveSync :( Po milionu pokusu se mi podarilo spojeni vytvorit (nahoda, jedna z mala jak jsem psal v drivejsi zprave). Bohuzel se pripojeni rozpojilo pri startu downgradu :(( Takze mam ted mrtvy hx4700, ktere ma na obrazovce bootloader. Zkousel jsem nejake ozivovaci postupy, ale bez uspechu. A bohuzel ActiveSync stale nejde.
Jeste jsem zkusil jiny HDD s cistym systemem, na kterem nikdy nebylo pripojovano PDA. S ActiveSyncem, nebo bez nej se to chovalo stejne jak na mem puvodnim systemu ..... proste zadna detekce PDA.
Na mem PC vsechna usb zarizeni pracuji spravne. Vse co na ne pripojim (a neni toho malo) tak pracuje spravne.
Takze momentalne jsem neskutecne nasr**** a zitra jdu reklamovat zarizeni v dusledku upgradu na WM5. Nenapada me nic jineho nez ze WM5 po nejakem case odkragluje konektor resp. USB port.

Pokud mate nekdo napad jak z toho ven budu moc vdecny.
Diky
Shadow74 (117)|4.6.2006 22:18
Tak jsem uz s nervama v ...... ale mel jsem stesti a USB se jednou probralo a tak jsem tam pres bootloader, ve kterem to zatuhlo pomoci terminalu a SD karty nacpal zalohovanou image WM 2003SE. Bohuzel sytuace s fungovanim AS se nevyresila. Chova se to uplne stejne :((

To co popisoval IT-man se delo i u me a jelikoz nemam zaplaceny zadny carepaq tak mam obavu jak dopadne reklamace. Ale zarizeni je opravdu bez moznosti USB syncu pro me uplne na ...
k.karel_ce4you (147)|20.6.2006 22:26
Nějak toto téma usnulo?
Jak je to s upgrade na WM5 vyplatí se, odstranilo už HP problémy nebo se k nim alespoň nějak vyjádřilo?
Doporučujete upgradovat?
Milouss (103)|21.6.2006 12:02
No ja jsem se k WM5 vratil cca pred 4 dny, rekl jsem si, ze na to pujdu jako std. user. Udelal sem HR WM2003, pak tam nalil WM5.
Vse, co pouzivam za aplikace mam na SD, mimo pocket plus myslim.
Pouzil sem patch na filesys.

Musim rict, ze to beha dobre, cili za 3, nekdy za dve :) Filesys nekdy vyleti na 40-60%, ale za chvili to spadne na 0%, pokud ne, tak udelam SR a je klid.

Cca po 2 dnech jsem si tam dal Tweak2K2 a memaid a prenastavil drobnosti, jako umisteni tmp filu a tak...

Jsem spokojen, v uvozovkach. Mozna to sem nepatri, ale proc neudelaj tohle samy PDA s SD, CF, velkym VGA, rychlou ROMkou 256MB, 128MB RAM, GSM modulem pro GPRS, mozna nejaky to hspdawcdmablablarychlejsim netem, kamerkou vepredu na konfery, bez klavesnice, bez GPS.
Mozna by uz taky mohli pochopit, ze delat baterii v obalu v nejakem typizovanym tvaru je sice hezky, ale zabira to strasne mista, proc to nepojmou tak, ze baterie muze mit libovolny tvar a muze byt soucasti samotneho tela PDA? Trebas zadniho krytu... proste vyssi kapacita a mene zabraneho mista.... si proste placam jatra...

Rikal sem si, ze do te doby, nez hx4700 "zestarne", bude nejakej jinej model, kterej si koupim, ale ja porad nic nemuzu najit....

A zase to moje oblibene achjoooo.

Milouss
space_cowboy (336)|21.6.2006 16:15
[QUOTE="Milouss"]Rikal sem si, ze do te doby, nez hx4700 "zestarne", bude nejakej jinej model, kterej si koupim, ale ja porad nic nemuzu najit...[/QUOTE]
A ja sa teda pridávam.. Achjoooo.. :D
k.karel_ce4you (147)|21.6.2006 21:32
No ja bych svou 4700 nerad hned tak odepisovat :)

Osobně mě spíše zaráží, že takový giganti jako MS a HP si neporadi s takovou prkotinou jako je upgrade WM5, to je pro tyto multimiliardové společnosti takový problém přijít s řešením?
Popravdě mi moc nesedí už samotný nápad zapisovat vše do eeprom s omezeným počtem zápisů , jak dlouho asi eeprom vydrží když se v ní neustále přesýpají data? Pokud se jedná o standartí eeprom s 100000 povolynymi zápisy vycházámi při životnosti 1 rok méně než 300 zápisů denně?!

Nicméně když už to tak je a 4700 má pomalé EEPROM proč hošové nepředělali fylesys nebo data která se často měni nezpisuji na SD, u 150x SD by snad nebyl problém s rychlostí. Ja si 4700 kupoval kvuli rychlosti, velikosti LCD a s naději na WM5
Surgical (2364)|21.6.2006 21:37
Jeste jednou...4700 nebyla nikdy navrzena pro WM5, potrebne typy pameti optimalnich pro WM5 se v one dobe ani masove nevyrabely. To, ze WM5 na nem jakztakz funguji neznamena, ze budou nekdy fungovat optimalne...bez hardwaroveho zasahu. Hardwarovy zasah pri podminkach a cenovych relacich obvyklych u HP je obvykle drazsi, nez koupe noveho zarizeni, i kdyz nahrada se opravdu nehleda lehce. 4" VGA display jine zarizeni nema a bohuzel to vypada, ze v dohledne dobe ani mit nebude...
k.karel_ce4you (147)|21.6.2006 22:04
Uvahy pro co byla nebo nebyla 4700 navržena jsou irelevantní, pokud HP a MS došli k závěru, že ji lze upgradovat na WM5, upgrade na trh uvedli, řadu měsíců prodávali 4700 s příslibem upgradu tak by měli vědět co dělají.
Koneckoncu u MS by měli mít nějaké minimální požadavky na hw zařízení pro WM5.
Bordel, kdy HP uvede upgrade, pak na webu uvede odkaz na stanovisko MS k problémum je prostě děsný buď problém vyřeším nebo upgrade stáhnu a veřejně si sypu popel na hlavu a majitelům 4700 nabízím exkluzivní slevu na jejího budoucího nástupcel, pokud nějaký bude.
současný postoj HP si říká o hromadnou žalobu.
Surgical (2364)|21.6.2006 22:27
Ale vzdyt ona funguje...jenom holt predstava, ze zarizeni s novejsim operacnim systemem musi byt nutne vykonnejsi, nez se starym je mnohdy zcestna...Na 233MHz Pentium XPcka dostanes...kdyz budes mit dost pameti. Ale tak, jako W98 na tom rozhodne nepobezi....A ve WM5 snad slo v prve rade o jine veci, nez hruby vykon, ne?
Milouss (103)|21.6.2006 22:58
Promin, ale srovnavat to s 233MHz s XP a 95 je nesmysl, XP byly psany na daleko vykonnejsi CPU. Kdyz se vratim k hx4700, 624MHz je i dnes nejvykonejsi proicesor na trhu, nemylim-li se .. (vite jak to myslim, tak neoponujte, vim ze je to i o architekture) a pokud vim, tesne po vydani hx4700 na trh bylo "deklarovano", ze to je zarizeni pripravene na WM5, nejen vykonem, ale i velikosti pameti. Nehlede na to, ze nez prisly WM5 ofiko na trh, nejaky ten cas se OS vyvyjel a jak vsichni vime, predevsim velke HW a SW firmy nejen dostavaji predprodukcni vzorky, ale i nezridka se na i na samotnem vyvoji podileji.
To po cem brecim je z meho pohledu zoufala situace a i jsem to tesne pred vydanim WMP upgradu do HP psal. Neco v tom slova smyslu, ze uz jsem od HP (Comapq) mel uz nejake to zarizeni (3660, 3870, 3970 a ted hx4700) a to je tusim investice tesne pod 100000kc ...
Kdyby totiz hned na zacatku rekli, hmm, hx4700 neumime upgradovat, vlastnis-li hx4700, dostanes slevu na "hx4800" s WM5... omlouvame se.. no misto toho slibovali, posouvali... Vsichni renomovani "recenzenti" spekulovali a my "hracickari" trpeli a doufali.
PDA nepouzivam jen na "praci" .. maily a organizaci casu, k pristupu na nejaky linuxovy servery, navigaci a tak, ale predevsim si rad hraju a zkousim, a kdo si hraje, ten nezlobi...
A pak je tu jeste mytus, tzv. "ochrana investic" ... a to fungovalo do hx4700... kolibky kabely napajeni jackety atd atd... kdyz si ted koupim nejakej jinej "neco", co v zadnem pripade nesplni moje ocekavani, vsechno asi zahodim a budu muset koupit neco jinyho.

Chci utratit penize a nemam za co, kurna ceho sem se to dockal :)))

Jo jeste detail, me WM5 ted chodi uz asi 4 dny, z 90% jsem spokojenej, ale z 10% ne, proste najednou se mnou nemluvi a prehrejva se. Nemrzne, jen se pribrzdi. Aplikaci zvladne vic najednou, dokonce wifi a BT mi bezej soubezne, jupiiii ...

zdar
k.karel_ce4you (147)|21.6.2006 23:33
:yes: co vice dodat, nicméně vratme se k upgrade.
Doporučujete ho nebo se jako řada dalších vrátíte k 2003SE?


wisp_ce4you (200)|21.6.2006 23:55
Nerad rusim debatu ale mam otazecku:
lze iPAQ vypnout tak, ze PDAcko neni ve stavu suspend ale je totalne vypnute? Na Variu se to dela dlouhym stiskem za/vypinaciho tlacitka.

Diky za radu.
Milouss (103)|21.6.2006 23:56
Za sebe muzu rict ano.
Patch zminil jeden z kolegu tusim 2 stranky zpet.
Tweak2k2 a podobne "ladeni wm5" je jasny.
Aplikace ppokud to jde na SD.
Sw jen vyzkouseny/urcny pro wm5.

Ja kuprikladu mam jen drobne problemy, kdyz pominu sve 10%, kdy se zblazni filesys. A to, ze proste mobile.ce4you.cz nemuzu dat jako home page :) .. teda ani zadnou jinou... sic to nastavim ale po SR je to fuc...
Pak mi obcas zapomene wifi bod pro pripojeni v praci...
No a Wisbar mi nabiha asi minutu, pak bezi normalne rychle, tak ho nepoustim, snad casem ...
Jinak jsem "spokojen", GPS share je fajn, BT a WIFI mi bezi soubezne, to mi v wm2003 neslo.
Rikam si, jestli si nemam koupit nejakou "lepsi" SD, mam A-Data 1GB a je u ni uvedeno x133... vim, diskutovalo se tady o tom tusim, ze to pda neumi vyuzit rychleji, ale rikam si, co zkusit nejakou jako jinou, od jinyho vyrobce, jinou velikost, treba to bude mit uvnitr nejak jako udelany lip... :) . nevim....
Co Vy na to?

Skoda ze neni SE_VGA pro wm5, ten druhej soft ve moc duvery nevzbuzuje, obcas bych si to prepnul na realVGA.

Jo prestal semzatim pouzivat mNotes... Sice jsem jed ve stavajici konfiguraci nezkousel, ale kdyz sem je tam mel pred tim na jeste vic pribrzdenych wm5, tak to mNotes replikace s Lotus Notes tak vytizila, ze jsem to pda chtel hodit z okna...

Milouss (103)|22.6.2006 00:02
Podle mne jde uplne vypnout tim posuvnym necim vlevo dole. Doprava a zase doleva :)
Po zapnuti bude bootovat.
Jen bych se bal, aby se to jako mechanicky jako neochodilo... :)
wisp_ce4you (200)|22.6.2006 00:59
A nejake "standardni" reseni neexistuje?
k.karel_ce4you (147)|22.6.2006 01:05
Já používám následující sw:
čeština InterWrite 8.x (při přechodu WM5 mutny upgrade na 9.x)
Spb Pocket PLUS v 3.1
Spb Finance v.2.4
Spb GPRS monitor v 2.4
Spb Time v2.0
SBSH Pocket Wheater v1.34
Pocket Breeze v5
což je asi tak vše co nějakým způsobem "běží" na tooday.
Pak používam řadu dalších programu, TomTom 5.21, Lingea, atd.
Předpokládám,že vše je WM5 kompatibl a neměl by být problem?

Jsem fakt zvědav jak dopadnu

:D :D :D
Milouss (103)|22.6.2006 12:40
Co tam ted mam ja na hx4700 na WM5
Ja cestinu obecne nepouzivam, na ceskou klavesnici Resco.
Pocket plus 3x bez problemu
SPB time 2
SBSH pocketbreeze 5.1
SBSH contacts
Marsware weather panel - na nej proste nedam dopustit
Tomtoma 5.21
Lingeu 2002
Resco file explorer a regedit
mchat
PocketPutty
k.karel_ce4you (147)|23.6.2006 22:55
Uf tak mám v cihle WM5 cca 24hodin, pocity zatím smíšené občas mám pocit,že to je rychlejší než 2003SE, ale občas se to docela vleče.
SW jsem instaloval pouze aktuální verze s podporou WM5. Vše zatím chodí jak má až na Pocket Weather 1.34 u které mám nějak pokřivenou češtinu. Neinstaloval jsem InterWrite 9, ale jen klávesnici od Resca, nicméně Pocket Breeze 5.1 má češtinu OK.

Pokud jde o přehřívání tak subjektivně se hřeje více, ale může to být vytížením při instalaci programům uvidime řekl slepy

:)
Milouss (103)|24.6.2006 00:35
Zkus ten patch patch_filesys-f3.exe , snizi prioritu behu filesys. A to je to prehrivani, pusti se process filesys a ten zatizi cpu na plno a odtud to teplo a mimo jine I kratka doba baterie.
Taky mam pocit, ze kdyz je filesys v klidu, tak na hx4700 bezej wm5 rychleji, nez wm2003.
k.karel_ce4you (147)|24.6.2006 10:42
Patch tam samozřejmě mám, a použil jsem i další triky z www.pocketpcmag.com
Zrovna pátrám po "zaručeně nejlepším programu na sledování vytížení CPU a ostatních častí 4700 abych mohl analyzovat co by ještě chtělo poladit, respektive kde je ještě zakopán problém.
Nicméně na rozdíl od řady přispěvatelů si nemyslím, že 4700 a WM5 je nepoužitelná kombinace.

Pokud přemýšlím proč někteří "slabší" jedinci přešli z5 a proč druhý upgrade "zrychloval" cihlu docházím k závěru, že za vším stál filesys a velký „bordel“ ve flash, po upgrade a po instalaci programu do flash, možná stačilo cihlu nechat přes noc běžet a počkat až se flash přerovná a hlavní úvodní nápor filesys by tím pominul. Pak už by si to jen chtělo dávat pozor aby se pokud možno nic nezapisovalo do flash v cihle a filesys neměl důvod ji začít přerovnávat
Milouss (103)|24.6.2006 20:28
Na sledovani tasku pouzivam SuperTasks 2.0, je sice "jen" pro wm2003, ale me bezi bez zjevnych problemu I na wm5.
S tim "bordelem" co popisujs jsi podle mne blizko pravde. Jen ja mam jeste jeden poznatek... Mimo jin tez patrim k tem, co pred casem utekli zpet k wm2003, ale zvedavost mi cca pred tydnem nedala a zkusil sem to znovu...
Zpet k tomu poznatku. Jako urcite vetsina z nas jsem delal upgrade nescetnekrat... :) .. a co mne zarazelo bylo, ze se OS choval po preflesnuti "pokazde" jinak... zvlastni...
Chci rict, ze pri mem poslednim a aktualnim preflesnuti bylo vse vyrazne rychlejsi, nez pri tech predchozich pokusech...

k.karel_ce4you (147)|25.6.2006 03:36
Mám tu pár dalších triku pro 4700 a WM5

http://www.pocketpcmag.com/blogs/index.php?blog=3&p=929&more=1&c=1&tb=1&pb=1#more929

1. Odstranit všechny přebytečné soubory z Flash ROM.
- DockWare má fotky uložené v \My Documents\ My Pictures, soubory přesunout na kartu a upravit v registru cestu HKCU\ Software\ Ilium Software\ DockWare\ BitmapDir. nebo upgradovat na Full verzi DockWare, které umožňuje volu adresáře

2. Zamezit častým změnám souborů v Flash ROM (asi nejdůležitější)
- ActyveSync při každé aktualizaci aktualizuje soubor Windows\ Activesync\ CtrlLog.txt. Stačí nastavit atribut ReadOnly !
- System-level temp file přesunout na kartu tj. HKEY_LOCAL_MACHINE\ System\ FileSys\ TempPath změnit třeba na \SD Card\Temp

3. Redukce flushing (naplnění nebo jak se to řekne česky?) registrů
- HKEY_LOCAL_MACHINE\ System\ObjectStore\ RegFlush\ ActivityThreshold =1 zvednout na 16 či vice minut ja dal 128 (minut)
- HKEY_LOCAL_MACHINE\ System\ObjectStore\ RegFlush\ FlushPeriod=60000 zvednout 100x (čas v ms tj z 60s na 600s)

4. Podle všeho má 4700 s WM5 problém s CF slotem řešení je zde, ale netestováno neb CF nepoužívám.
http://www.pocketpcmag.com/blogs/index.php?blog=3&title=the_hp_ipaq_hx4700_wm5_compact_flash_pat&more=1&c=1&tb=1&pb=1

5. File system caching , menši úprava v podobě *.reg
http://www.winmobiletech.com/062006WM5hx4700BigArticle/Allhx4700WM5RegImports.reg
POZOR na SD vytvořte složku Volatile pokud použijete tento soubor!


V tomto okamžiku mi 4700 chodí rychleji než kdy chodila s WM2003SE, uvidíme jak si povede ráno.
Možná by to chtělo všechny úpravy shrnout do jednoto místa a úpravy registru do jednoho *.reg…..
Shadow74 (117)|25.6.2006 09:28
Nekolik pripominek k predchozimu prispevku co psal k.karel:

ad 1. Nejlepsi je DockWare uplne vypnout. Nebo se da stahnout nova verze ktera nezapisuje do flash ROM. Tady je odkaz pro stazeni nove verze http://www.iliumsoft.com/download.php?prodcode=20120. DockWare vubec neuklada zadne fotky, pokud si tam nebudete pridavat fotky dalsi muzou klidne zustat kde jsou (tedy ve flash ROM).

ad 3. Toto nastaveni ma bohuzel za nasledek neukladani dat do registru, kdyz udelate SR.

ad 4. Patch opravdu pomuze, mam to vyzkousene.

ad 5. Soubor jsem nezkousel, ruzne hacky jsem si delal sam v registrech. Nektere veci co v nem jsou, jsou zbytecne. Ted se snazim udelat svuj reg soubor.

Doporucuju nepouzivat hack z Tweaks2k2.NET "WM5 Optimum Cache Size", spise zpomaluje nez zrychluje. Vychazim z vlastniho testovani.
Shadow74 (117)|25.6.2006 09:51
Jak jsem v tomto threadu kdysi ;) psal, ze dam k dispozici svou verzi patche na filesys, tak tady je... Pokud bude nekomu hlasit, ze nejde spustit, tak nezoufejte pujde to upravit na miru.

Popis patche:
- omezi vyuziti CPU pro filesys na 15% pri napajeni pres baterii
- omezi vyuziti CPU pro filesys na 50% pri nabijeni baterie
- pri spusteni neni nutne potvrzovat nejake okno (dobre pro spousteni pres StartUp)
- pri opakovanem spusteni hlasi, ze je jiz spusteny a je moznost patch vypnout
- pri spusteni a pri ukonceni programu zazni 2 ruzne tony (u aplikace bezici na pozadi je to dobra kontrolni pomucka)

Toto je momentalni nastaveni, jeste asi zvysim vyuziti na 20-25% pri napajeni pres baterii. Zda se mi ze je to moc pomale a to omezeni PDA trochu brzdi. Otestuju a dam vedet...

EDIT 29.8.2006:
Nove verze budou k dispozici v threadu hx4700 WM5 - patch pro filesys!!!
Shadow74 (117)|25.6.2006 10:32
Co se tyka problemu s mou hx4700, o kterem jsem tu psal drive, tak vysledek je ........ problem byl v kolibce. Po otestovani v jine kolibce urcene pro hx4700 vse pracovalo dlouhodobe OK. Takze jsem reklamoval a doufam, ze az se mi vrati tak bude vse zase pracovat jak ma.

EDIT 25.7.2006:
Reklamace je vyrizena a mam novou kolibku. Vse pracuje spravne :yes: :))
k.karel_ce4you (147)|25.6.2006 15:34
Pokusím se, shrnou zásahy do registrů, které jsem po různu našel na webu či jsem se k nim nějak dopracoval., Dále shrnu, známe pathe a na závěr přidám problémy, které dosud čekají na řešení. Možná by nebylo od věci zhodnotit jednotlivé zásahy. Následně by z nich mohly vzniknout dva reg soubory něco jako všeobecně doporučované a funkční úpravy a druhý s kontroversními úpravami.

a) Úpravy registrů

1. HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Profiles\ MSFlash\FATFS
MountAsROM = 0 (Hex) (change to 1, lose your data of your system)
DataCacheSize = 400 (Hex) (change to 1000 without benefit)
(EnableCache=1 is not needed, if you see it, delete it)
4700, netestováno, v mé 4700 DataCache Size=256
Teoreticky to může mit logiku, MountAsROM=1 by mělo připojit souborový systém jako externí ROM tj. bez možnosti zápisu? Jiný zdroj naopak doporučuje zvednout DataCacheSize na 4096 bez zásahu do MountAsROM a s nastavením EnableCache=1?!

2. HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\GLYPHCACHE
Limit = 8000 (Hex) (max hodnota nejde dál zvětšovat)
MountAsROM = 1 (Hex) tato položka v registu není asi se má přidat
4700, netestováno,
Nevím podle mého to moc logiku nemá

3. HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\FATFS
MountAsROM = 1 (Hex)
CacheSize = 0 (Hex)
(This must be 0, otherwise, BT, wifi, GPS won't work)
4700, netestováno, v mé 4700 DataCache Size=1024
Teoreticky to může mít logiku, MountAsROM=1 by mělo připojit souborový systém jako externí ROM tj. bez možnosti zápisu? Jiný zdroj doporučuje zvýšit CacheSize na 4096, EnableChache=1 a nezasahovat do MountAsROM?!

4. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\StorageManager\Filters\fsreplxfilt
ReplStoreCacheSize = 0 (Hex)
(This value must be 0, otherwise, your system was in danger of crush
4700, netestováno, v mé 4700 DReplStoreCacheSize=1024
Nedokážu posoudit má vazbu na předchozí 3úpravy, jiný zdroj naopak doporučuje zvednout na 4096?!

5. [HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GWE\Menu]
AniType"=dword:00000000
PDA obecně, testováno, default=6
MSDN sice AniType nijak nekomentuje, ale zřejmě se tím zakážou animace v menu, což zvyšuje výkon.

6. [HKEY_LOCAL_MACHINE\System\FileSys]
"TempPath"="\\SD Card\\Volatile"
4700, testováno, doporučuji, NEZOPOMENTE na SD vytvořit adresář Volatile
Pokud se dočasné soubory neukládají do pomale interni NAND Flash ROM , ale do rychlejší NOR Flash na SD Card ať nemá filysys.exe co přerovnávat

7. [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Shell
Folders]
"History"="\\SD Card\\History"
"Cookies"="\\SD Card\\Cookies"
"Cache"="\\SD Card\\Temporary Internet Files"
--> create a new directory \SD Card\History
--> create a new directory \SD Card\Cookies
--> create a new directory \SD Card\Temporary Internet Files
PDA, testováno, doporučuji,
Stará známá finta, kterou lze udělat i pomocí Tweaks2k2.NET. Účelem je opět nedat filesys.exe důvod k „práci“ Z důvodu přehlednosti bych spíše volil \SD Card\Volatile\History atd.


8. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE
limit = 8192 (default) to 16384 or even 32768
PDA obecně, testováno, doporučuji,default=1684
Zvětšení čachr na 32768 (max přípustná velikost) zrychluje renderování textu.

9. HKEY_LOCAL_MACHINE\ Services\ NavPointService
smazat tento záznam
4700, testováno, doporučuji
Zřejmě to nějak souvisí s service.exe a mazání událostí

10. HKLM\drivers\ Builtin\ StrataFMD\ CompactionPrio = 256
HKLM\drivers\ Builtin\ StrataFMD\ CompactionCritPrio =256
smazat tento záznam
4700, nestováno, nedoporučuji
Má to řešit priority procesu filesys.exe, ale hodnota 256 je nejnižší možná priorita ve Windows a tak to považuji za zbytečné , nižší priorita už prostě není možná!

11. HKEY_LOCAL_MACHINE\ System\ObjectStore\ RegFlush\ ActivityThreshold =1 zvednout na 16(minut)
HKEY_LOCAL_MACHINE\ System\ObjectStore\ RegFlush\ FlushPeriod=60000 zvednout na 600000 (600s)
4700, testováno, ?
Redukce flushing (naplnění nebo jak se to řekne česky?) registrů Je možné, že tato úprava vede k ztrátě dat neuložených v registrech při SR, na druhou stranu pokud by tomu tak bylo tak i původní nastavení s periodou 1minuta by muselo vést ke ztrátě dat vzniklých během té 1min?!

12. HKEY_LOCAL_MACHINE\ System\ StorageManager\ Filters\ fsreplxfilt\ DirsToExclude.
Zdroj je zde http://www.pocketpcmag.com/blogs/index.php?blog=3&title=the_never_ending_story_of_the_hx4700_wm5&more=1&c=1&tb=1&pb=1, ale nějak k této úpravě neumím zaujmout postoj.


Další doporučené úpravy

a) Přejmenovat adresář \Windows\Start Menu\Programs\Games na MyGames následně znovu vytvořte adresář Games. Mělo by to řešit chybu v Synaptics NavPoint , která způsobuje velkou režii services.exe. Nezapomeňte po nainslalování nové hry přesunout *.lnk z adresáře Games do MyGames, účelem je mít prázdný adresář Games.
b) Dalším žroutem výkonu je filesys.exe, který se snaží přerovnávat NAND Flash uvnitř 4700, nejdůležitější je pokud možno nedat mu důvod pracovat tzn. minimalizovat zápisy do Flash, dále existuje tento Patch, http://www.winmobiletech.com/052006iPAQhx4700WM5/patch_filesys-f3.exe
který stačí nakopírovat do adresáře \Windows\StartUp
https://www.ce4you.cz/forums/download_file.asp?f=5388&d=/files/forums/cz/0000154412/patch_filesys.exe podobně zřejmě funguje tento patch, nezkoušel jsem. Otázka na autora, v čem je jiný, lepší?
c) ActyveSync při každé aktualizaci aktualizuje soubor Windows\ Activesync\ CtrlLog.txt. Stačí nastavit atribut ReadOnly !
d) Oprava problému s CF slotem v WM5 zřejmě jí zcela řeší aplikace tohoto patch
http://www.pocketpcmag.com/blogs/index.php?blog=3&title=the_hp_ipaq_hx4700_wm5_compact_flash_pat&more=1&c=1&tb=1&pb=1
Tušíte někdo jak dopadá srovnání rychlosti CF a SD na 4700. Jde mi o porovnání rychlosti „řadiče“ zda by se nevyplatilo přesunuté systémové věci dávat na CF.
Patch jsem netestoval, nemám CF, ale prý je funkční.
e) DockWare, free verze dodávaná s 4700 ukládá obrázky do \My Documents\ My Pictures, doporučuji soubory přesunout na kartu a upravit v registru cestu HKCU\ Software\ Ilium Software\ DockWare\ BitmapDir. nebo upgradovat na Full verzi DockWare, které umožňuje volbu adresáře viz http://www.iliumsoft.com/download.php?prodcode=20120.
f) Vypnutí automatického spouštění ActiveSynch. Na PDA spustíme ActiveSync v menu Menu>Add Server Source přidáme vymyšlený server. Potom Menu>Schedule, v kterém obě položky změníme na manuál. Odstraníme vymyšlený server.
g) Vypnutí ErrorReporting v Settings, System , Error Reporting nastavit Disable error reporting.
h) Vypnutí Recive all incoming beams v Settings, System , Connectiona, Beam.

Co by ještě chtělo změnit

a) V rootu (systém Flash) mam adresář itn, v kterém se často aktualizuje soubor temporary.iti s velikosti 0, chtělo by ho přemapovat na SD, netušíte jak? Možná patří k TomTom 5.21 ?
b) ?
Shadow74 (117)|25.6.2006 17:05
2 k.karel: Chci podekovat za tvoji snahu o shrnuti ruznych uprav. Nechci vytvorit nejaky flame, ale nektere popisy jsou dost zcestne.

Ted nekolik reakci:

ad 1. Zmena nastaveni "MountAsROM" je naprosto k nicemu, i kdyz se zda byt logicka. Vychazim z vlastnich testu, ale predevsim z konzultace s vyvojari WM5.

ad 2. Hodnota "Limit" ma uplne jinou mechaniku nastaveni a spravne ji popisujes v bodu 8. Vytvoreni polozky "MountAsROM" je opet k nicemu.

ad 3. Zmena hodnoty "MountAsROM" je opet k nicemu. Zmena "CacheSize" jak jsem jiz psal ma spise za nasledek zpomaleni. Predevsim pri delsi praci s PDA. Tato polozka patri mezi ty, ktere meni Tweaks2k2.NET pri zaskrtnuti "WM5 Optimum Cache Size".

ad 4. Polozka "ReplStoreCacheSize" opet patri mezi ty, ktere meni Tweaks2k2.NET pri zaskrtnuti "WM5 Optimum Cache Size". Opet patri mezi polozky, ktere maji za nasledek spise zpomaleni.

ad 5. Je to opravdu zakazani animace menu.

ad 6. Toto nastaveni opravdu hodne pomaha a odlehcuje praci filesys.exe

ad 8. Toto je spravny popis hodnot a nastaveni pro "Limit", oproti popisu v bodu 2. Jedna se o znamy hack a maximalni hodnota prispiva ke zrychleni PDA.

ad 9. Tento zasah opet pomaha a umoznuje snizit permanentni zatizeni CPU o 5%. Zatizeni vytvari sluzba, ktera kontroluje spustene hry a prirazuje jim konkretni profil pro touchpad (4 nebo 8 smerny ovladaci kriz). Je to nova funkcnost ovladacu touchpadu.

ad 10. Tato uprava nema zadny smysl, potvrzuji to i konzultace s vyvojari WM5 uverejnene na netu.

ad 11. Jak jsem psal ve sve reakci drive vede tato uprava ke ztrate dat z registru. Souhlasim s konstatovanim, ze i pred zmenou by ke ztrate dochazelo (je to logicke). Ono ale ke ztrate dochazi, kdyz se napr. neco zmenilo v nastaveni nejake aplikace, nebo se treba zapnulo bluetooth a pote se udelal SR tak se zmena nastaveni aplikace neulozila a bluetooth bylo po restartu vypnute. Z tohoto duvodu se doporucuje nejdrive zarizeni vypnout (pomoci tlacitka nahore) a pote udelat SR, pri vypinacim procesu by se mely vyprazdnit vsechny cache a potom by mel byt SR bezpecny. Cim delsi interval o tim vic dat/nastaveni muzete prijit (problem s tim ma i synchronizace pres ActiveSync)

ad 12. Zdroj ktery uvadis popisuje tuto upravu, ale take rika ze uprava bohuzel nema zadny vyznam.

ad a) Tato uprava neni nutna pokud udelate upravu popsanou v bodu 9. Vztahuje se totiz k reseni stejneho problemu.

ad b) Do souhrnu jsi vlozil i muj patch na filesys, ktery je o dve zpravy vyse (je to preci souhrn, takze "chapu"). Tve dohady o fungovani patche myslim objasnuje popis jeho fungovani v te same zprave, ve ktere je i jeho download :))

ad c) Tato uprava opravdu hodne pomaha a odlehcuje praci filesys.exe

ad e) V me reakci na tvuj prvni (kratsi) seznam uprav jsem psal, ze DockWare zadne fotky nezapisuje, neuklada a ani nevytvari. Link, ktery jsem uvedl a ve tvem souhrnu je take, obsahuje verzi ktera si nedela zadne temp soubory ve flash ROM, coz je ten nejvetsi problem stavajici verze DW.

ad g) h) Dulezite zasahy, na ktere by se nemelo zapomenout.

Adresar "int" patri opravdu navigaci TomTom. Na SD kartu jde presmerovat, ale pouze kdyz se instaluje TomTom z SD karty.

Nepovazujte ma vyjadreni za utok na prispevek k.karla, pouze jsem chtel uvest nektere veci na pravou miru.

Stale plati co jsem napsal ....... Pripravuju hromadny reg soubor, ktery bude obsahovat jen ty relevantni upravy pro hx4700.
k.karel_ce4you (147)|25.6.2006 18:13
Jde o diskuzi a vykrystalizování toho užitečného proto jsem do souhrnu zahrnul vše na co jsem narazil

ad1) popravdě jsem údaje z MountAsROm uvedl spíše proto, aby byly vyvráceny, ve své 4700 jsem je nepoužil.
ad) DockWare, je mi známo, že on sám nic do adresáře s fotkami nezapisuje, ale řada uživatelů tohoto prográmku fotky občas mění nebo dohrává další, což již zápis je a pak fotky zabírají docela dost místa, které když není obsazeno představuje benefit pro životnost Flash atd. Ono se to nezdá, ale NAND flash použitá v 4700 má velikost bloku 128kB a teoreticky lze říci, že odstraněním cca 1MB default fotek se uvolni 7 bloku, každý s životnosti 100k zápisů.

Počkám si na your reg, zbytečné dělat jednu práci dvakrát. Ono stačí to, že jsem si disassembloval filesys.exe a už třetí hodinu se v tom hrabu. MS se nezapře, oni jim nikdy nešli triviální funkce, čtení disket také odrovnalo i velmi rychlý CPU, díky blbě napsanému sw.

Na závěr musím, říci, že jsem s stavem, do jakého jsem WM5 dostal celkem spokojen, je to teď vesměs rychlejší než 2003SE.

windmaster (307)|25.6.2006 18:32
Pánové díky oběma, značný pokrok, skutečně se to citelně zrychlilo a CF karta už bez problémů jede.
Shadow74 (117)|25.6.2006 19:01
Chetl bych pozadat vsechny, kteri pouziji mou verzi patche o zpetnou vazbu. Zajima me vsechno, jak negativa tak i pozitiva ;)
Diky
k.karel_ce4you (147)|26.6.2006 02:38
Jak je to s daty, které se synchronizují mezi Outlookem a PI v 4700? Kde se nachazi v PDA, lze je přesunout na SD ?
Ivo Pokorný (400)|26.6.2006 06:52
[QUOTE="Shady_cz"]Chetl bych pozadat vsechny, kteri pouziji mou verzi patche o zpetnou vazbu. Zajima me vsechno, jak negativa tak i pozitiva ;)
Diky[/QUOTE]

Zatim jede perfektne. :yes:
Quam (1)|26.6.2006 10:34
Zatim to vypada dobre ;) Ocenuji snahu!
Elemele (6)|28.6.2006 13:29
Stale pozitivni zkusenosti s WM5?

Premyslim o upgradu, ale bojim do toho jit.
JaK_ce4you (35)|28.6.2006 17:03
to Shady_cz : zavedl jsem patch do "Start Up" a po SR se mi objevilo prazdne okno s tlacitek "Cancel" na tapnuti na krizek ci cancel nereaguje! ?! Po chvili naskoci Today a vypada to, ze patch_filesys je zaveden?!
Shadow74 (117)|28.6.2006 18:46
2 JaK: Kdyz se pusti patch na bezicim zarizeni tak to okno, ktere popisujes pouze rychle problikne. Pri spusteni tam bohuzel zustane vyset nez naskoci obrazovka Today, ale patch se urcite spusti (mel by zaznit i startovni ton). Na tlacitko cancel neni nutne tapnout. To okno tam vlastne uz neni ;) pouze tam zustane zobrazene.
marty... (13)|29.6.2006 20:59
Takže přidám pár postřehů začínajícího, dnes jsem naisntaloval w5...udělal jsem HW reset u w2003, nainstaloval nový activesync 4,1. Spustil upgrade a po cca 10 min bylo hotovo. Bohužel se mě PDA nikdy přes activesync nepřipojilo, vždy hledalo zařízení a nic nenašlo...jinak byl nalezen nový Hw a nainstalován, ve správci mám pak u síťových zařízení windows mobile..(nic s vykřičníkem).ale nelze prohlížet v průzkumníkovi nic z obsahu a activesync stále připojuje a nic se neděje... Zkoušel jsem to na notebooku a vše OK připojí se to... Další zádrhel byl s češtinou, kterou jsem instaloval asi 3x...párkrát PDA ani nenajelo... Nainstaloval jsem patch a ozvga, ale není vidět nahoře u tlačítka start obrázek startu...celkem je mě to putna, ale pokud víte jak nastavit aby to bylo vidět...budu jen rád... zatím mám z upgradu smíšené pocity...za 900,- bych chtěl asi více odzkoušený software... No zítra přes notebook zkusím nainstalovat gps a tomtoma... Pokud již jste vyřešili ten problém se synchronizací tak dejte vědět, nechce se mě renistalovávat komp...

Díky Jirka
k.karel_ce4you (147)|29.6.2006 23:43
S AS jsem problém neměl, pokud jde o češtinu je nutné použít aktuální verzi 9.x,verze 8.6 a není určena pto WM5 a starší verze 9 také nebyli zrovna OK