Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM5 na HP iPAQ hx4700 - rady, zkušenosti, problémy, úmrtí pri flashování....

hosic (156)|30.6.2006 07:49
Ja jsem pri experimentovani prisel na to, (v mem konkretnim pripade) ze strasne zavisi na delce a kvalite USB portu a prodluzovacich kabelu.

Mel sem vyvedenou USB na stul asi 1,5m prodluzkou - pri pripojeni hx system na pc ohlasil nezname usb zarizeni a nebo zarizeni nebylo rozpoznano a nebo bylo rozpoznano, ale ActiveSync se nespojil.
Pri vymene kabelu za 50cm dodnaje k USB Flash to krasne chodilo.

Taky sem mi ActiveSync obcas hada s Kerio WinRoute Firewallem. :-)
beecher (9270)|30.6.2006 08:54
To ze se s nim hada, je bezna vec, ktera se tady resila uz nekolikrat... Proste to chce spravne nastavit Kerio, aby si toho sitoveho spojeni mezi PC a PDA nevsimal...
libor_m (1026)|30.6.2006 11:35
Tedy pánové (Shady_cz & spol.) - po nějaké době (a čtení tohoto threadu) jsem opět hodil na cihlu WM5 a použil vaše úpravy a zatím mi to již 4. den chodí naprosto super, pomalu rychleji, než s WM2003SE.

Použil jsem následující úpravy ze str. 19:
6, 7, 8, 9, b, c, d, f, g, h

Předtím jsem se plácal se všemi možnými úpravami a chvíli to bylo vždy lepší, ale potom zase o hodně horší, takže jsem to vzdal a vrátil se k WM2003SE. Teď jsem rád, že jsem se díky vám mohl vrátit k WM5. Skvělá práce :yes:
space_cowboy (336)|30.6.2006 11:42
[QUOTE="libor_m"]Skvělá práce :yes: [/QUOTE]
Zlaté české ručičky.. :D :yes:
sid_ce4you (31)|30.6.2006 15:55
mne to ide dost na .... :-(

je to rychlekjsie ako wm2003 ALE KED VYMNE PDA Tak zapinat ho musim vacsionu resetom


stalo sa mi ze som ho vecer vypol rano zapol s polovicou baterky ???!!


alebo ze ho vypnem a wifi stale svieti az saz uplne vybije
uz ma to nebavim
dam si wm2003

aspon to bude pouzitelne
libor_m (1026)|2.7.2006 10:51
Tak ať se snažím v jakékoli fázi nainstalovat na cihlu můj oblíbený Wisbar Advance 2 (ať už s pluginem WAD nebo bez něj), pozoruji drastické snížení výkonu PDA a filesys mi vylítne i když mám patch.
k.karel_ce4you (147)|2.7.2006 18:43
S patchem nebo bez pathe, rozhodující je aby se co nejmeně zapisovalo do interni Flash a daný program zřejmě často zapisuje do nějakeho souboru v Flash. Chce to podle data aukutalizace zjistit do jakeho a pak zjisti zda by ho bylo možné přesunout na kartu. Jak už tu x krát zaznělo bohuřel i změna jediného bitu znamená, že se musí zapsat celý blok tj. 128kb.
Chico_ce4you (12)|3.7.2006 13:21
Tak jsem byl asi dvě hodiny v klubu nepracujícího ActiveSync po up na WM5..
Pak jsem si vypnul standartní firewall z XP a ejhle ono to běží. Tak jen doufám, že to nebyla náhoda...
space_cowboy (336)|6.7.2006 15:50
Je mi velmi luto, ale bol som nuteny vratit sa spat k WM2003SE..
Aj napriek dodrzaniu vsetkych istrukcii, pouzivaniu (zmysluplnych) tweakov a samozrejme instalacie patch-u pre filesys, mi tehla po cca 10 dnoch bezproblemoveho fungovania (!!!) zacala mrznut. Nic nove som v tom case nenaistaloval ani neodistaloval, od zaciatku pouzivania mojej 4700 s WM5 som sa zriekol aj obubeneho (no zda sa problemoveho) WA2. Spustitelna bola v mnohych prípadoch len softresetom. Zial, nemam cas patrat po pricinach tohto stavu a vsadil som na istotu.
V mojom pripade teda 0b. Bohuzial.. :(
Milouss (103)|11.7.2006 19:14
Ahoj,

tak uz nejakej patek pouzivam WM5 na hx4700, psal sem o tom a nyni bych se chtel podelit o par drobnosti.
Hned na zacatku, je to SUPER, diky kolegum predem, kteri dotahli vsechny "nase" snahy o zprovozneni temer k dokonalosti. Mam tam ten nainstalovano mraky SW, vse co jde a je rozumne mam na SD, neco malo se mi dalo samozrejme do \Program files. Dokonce ani zpravidla nepouzivam patch na filesys, z nejakych odhaduji 90% se hx-ko chova super rychle a zvlada mraky spustenych veci. Pak mu najednou "hrabne" a zacne filesys neco prechroupavat, trva mi to cca 7 minut a je zase na dlouho klid.
To co mne ale trochu v tuto chvili trapi je volna "operacni" pamet. Nevim, kolik sem mel volne po HR, resp. po clean resetu, mozna neco kolem 30MB?, nevim... ale nyni po SR cca 22MB, kdyz spustim par drrobnosti, jako myslim piexlorer, mail a tak, tak mam cca 18MB a pak kdyz chci spustit neco narocnejsiho, tak mam mensi problem, sice jen obcas, ale preci.
Hledal sem a moc uspesnej sem nebyl, zkratka mam na Vas otazku, a to jakym zpusobem si mohu presne zjistit, cim mam RAM obsazenou?
MemMaid neco ukaze, ale po souctu vyjmenovanych jednotlivych komponent, resp. jejich velikosti se dostanu na cca 18MB obsazenych, ale v control panelu mi ukazuje obsazeno 38MB... ano, chapu, neco si veme sam OS a tak, ale mne zajimaji co nejpresnejsi udaje, na zaklde kterych bych byl schopen si rict, ze trebas ten ktery SW prestanu pouzivat a neco usetrim, nebo ze naopak si sam pro sebe oduvodnim, ze to fakt potrebuju.

Jo prosim, neptejte se mne na to, co vsechno mam nainstalovano, je toho hodne a kazdou chvilku se to meni, pac stale prubezne zkousim.
A taky mi pls nepiste, ze se to tady resilo a ze jsem "lama", sleduju to tady prubezne denne a i sem hledal, ale neuspesne.

Diky za jakykoli napad ci odkaz.

Milouss

... jo koupil sem si vcera v Sunnysoftu neorigos baterii 3650mAh, sice je to PDAcko konecne opravdu "cihla" ale super, a taky HP BT klavesnici, jeste vic super, druhe Vanoce .. snad uz brzo budu moc odlozit NB, jeste tak vyresit tunelovani do firmy, bohuzel zde nemame std. VPN, ale pristupuje se pres AT&T clienta...
Milouss (103)|13.7.2006 23:30
Tak ze asi nikdo nemate nejaky zazracny tip na "memory management", kdyz pominu memmaid...

Jeste mam jednu otazku do plena, ve WM2003 sem s oblibou pouzival WisBar... Bohuzel v me kombinaci hx4700 vs. WM5 je WisBar 2.6.0.5 krute pomaly pri spousteni. Mate nekdo podobnou zkusenost?

Diky
Milouss (103)|13.7.2006 23:51
Tady je odpoved :) ...
2.6.0.5 ... cca 37s
2.6.0.6 ... cca 3s ...

Beta: Version 2.6.0.6

--------------------------------------------------------------------------------

I've got a new beta ready for release. Here's what's new:
Enhancements
The control panel program's tabs now look more like the system tabs.
Customizing the close button per application can now be done via the application's exe name rather than just a window title.
If a backup battery is not present on the device, it will not be displayed in the battery/memory bubble.
Decreased the loading time on Windows Mobile 5 devices.
Added a commandline parameter to the WisSettings program to switch to a specific theme. For example:
WisSettings.exe --theme=
Where should be replaced with the location of the .skin file.

Bugs Fixed
When the cascading start menu is displayed, the SIP window will be closed.
Fixed a bug in the task management settings where applications would keep getting more quotes added around the values.
Made a modification to more accurately detect password mode when starting up.
Fixed a bug where the d-pad could not be used to navigate between radio buttons or checkboxes.
A focus rectangle is now drawn on the radiobutton or checkbox that currently has focus.
Fixed a bug on WM5 devices where the "Time and Next Appointment" bubble did not always display.

:)
libor_m (1026)|14.7.2006 00:20
Já jsem bohužel WA2 svojí cihlu totálně zavařil (viz můj příspěvek na předcházející str.) A přitom to byl můj nej program za dob WM2003SE :(
Milouss (103)|14.7.2006 09:51
Ja do verze 2.6.0.5 poustel wisbar jen obcas, ale ted ho mam opet jak v WM2003 po startu a bezi to pekne. Samozrejme, trochu RAMky zbasti, uvidim. Problemy s performance jsou ale pryc a to je to hlavni :)
libor_m (1026)|14.7.2006 10:49
To, že zbaští trochu RAMky je mi fuk, hlavně, aby do cihly nechtěl zapisovat ...

Že bych si udělal komplet zálohu a zkusil ho :?:
Shadow74 (117)|14.7.2006 16:42
2 Milouss: Diky za info o nove verzi WA2

Bohuzel zrychleni startu predevsim pri restartu PDA je nulove. Stale je to, alespon u me, silene dlouha doba. Musim ale potvrdit, ze prace s nastavenim a jeho ukladanim je o hodne rychlejsi.

Jeste zkusim laborovat s nastavenim a potencialni kolizi ostatnich programu. Ale moc tomu nedam, protoze dle meho nazoru neni mozne stale laborovat (i kdyz je clovek hracicka). Zarizeni jako je PDA je treba mit svizne a spolehlive ...... napr. nikdy nevite kdy budete muset udelat SR a jak rychle budete potrebovat PDA plne pripravene.
Milouss (103)|14.7.2006 17:05
Tak u mne to nabihani opravdu je vyrazne rychlejsi.
Nechal jsem ho 9 (WA)i delat cache menu a ikon a fakt to lita jak z praku.

Ja jsem uz docela dlouhou dobu ve fazi experimentovani, ale prinasi mi to zatim relativni uspokojeni :) ... pritelkyni zas tolik ne, hold 24 hodin je JEN 24 hodin :)
libor_m (1026)|14.7.2006 23:29
Takze Miloussi, při běhu WA2 nepozoruješ žádné kousání WM5, filesys je v poho?
Milouss (103)|16.7.2006 21:30
Ted jsem pres vikend dal WisBar do ROM a je to lehce rychlejsi nez na SD... Zadny zasadni snizeni vykonu nepozoruju....
Miloš Strouhal (3997)|28.7.2006 19:25
Tak s touhle ROMkou uz to beha tak jak jsme si prali. Konecne je to opravdu pouzitelne zarizeni, a to i s WM5. :yes: Máte se na co tesit! :)
00160780_capture_h4lq.jpg
Ivo Pokorný (400)|28.7.2006 19:47
Kde se to da sehnat? :?:

EDIT: Jak to bude s upgrade tech, kteri jiz upgrade koupili? Opet platit nebo zdarma?
Miloš Strouhal (3997)|28.7.2006 19:53
Nevim, na nic z toho neznam odpoved. Jen mam pujceny testovaci kousek s nejnovejsi verzi ROM.
Shadow74 (117)|29.7.2006 09:02
2 Miloš Strouhal: Mam nekolik otazek...
Uz to vubec netuhne diky vytizeni filesysu?
instaloval jsi na to neco a pokud ano tak do interni pameti?
Jak se to chova, zkousel jsi to pozorovat?
Shadow74 (117)|29.7.2006 11:14
Tak pratele veselte se :D prave vam prinasim updare ROM na verzi 2.01.05 pro iPAQ hx4700 s WM5.0.

ftp://ftp.compaq.com/pub/softpaq/sp33001-33500/ (jde o soubory s nazvem SP33318)

Zatim jsem nezkousel, ale podle informaci od Miloše Strouhala to snad je ten vysneny update. Ze zahranicnich for mam informace, ze to jede svizne i bez patche na filesys :yes:

Informace z readme:

ENHANCEMENT(S):
- Improves performance.

FIXES:
- Fixes issue where certain CompactFlash (CF) memory cards and I/O cards do not respond.

Pokud se nezaleknete prozatimni neoficiality tak piste prosim zkusenosti.
Ja jdu na to...
jarsou (108)|29.7.2006 12:08
No teda... Kde jsi na to narazil? Já to nikde nenašel... A je potom WM5 plně funkční bez těch všech možných udělátek? Už nás nenapínej!:yes:
MaPo_ce4you (174)|29.7.2006 12:37
[QUOTE="Ivo Pokorný"]Kde se to da sehnat? :?:

EDIT: Jak to bude s upgrade tech, kteri jiz upgrade koupili? Opet platit nebo zdarma?[/QUOTE]

Pro majitele upgrade WM2003SE -> WM5 je toto bude standardni upgrade ROM dostupny ke stazeni na webu HP.
Pujde naistalovat na hx4700 upgradnutou na WM5, je tedy nejprve potreba upgradnout hx4700 na WM5.

MaPo
Shadow74 (117)|29.7.2006 12:45
Presne tak to bude, prozatim je to pristupne na FTP. Az to bude oficialne vypustene bude to ke stazeni na strance s updaty pro hx4700 s WM5.0

HP iPAQ hx4700 Pocket PC Series All Models, Microsoft Windows Mobile 5.0

Prave jsem to dodelal a jeste nemam nic vyzkousene :)
jarsou (108)|29.7.2006 12:47
Takže pro WM2003 to smysl nebude mít, že?
Zdenek Malinsky (9781)|29.7.2006 13:08
2003? 4700 má 2003SE.
jarsou (108)|29.7.2006 13:18
jasně, jsem nedopsal....
jazahr_ce4you (0)|29.7.2006 13:58
upgrade běží dobře, nezjistil jsem žádné problémy
Zdenek Malinsky (9781)|29.7.2006 14:09
to jarsou
Diskuze se jmenuje "WM5 na HP iPAQ hx4700 - rady, zkušenosti, problémy, úmrtí pri flashování....", takže se tu řeší věci kolem tohoto upgrade. Pokud nemáš na hx4700 WM 5.0, update, o kterém píše MaPo a Shady pro tebe není. Co je na tom nepochopitelného?
jarsou (108)|29.7.2006 15:26
děkuji za přátelskou odpověď...
Zdenek Malinsky (9781)|29.7.2006 15:30
Stačí jen číst. ;)
Shadow74 (117)|29.7.2006 21:44
Tak ROM update pro hx4700 s WM5.0 byl oficialne vypusten. (v nezmenene podobe oproti memu linku na FTP)

Najdete ho tady ....... HP iPAQ hx4700 Pocket PC Series All Models, Microsoft Windows Mobile 5.0
MaPo_ce4you (174)|29.7.2006 22:53
Ono je to tak ze u HP kazdy softpaq nejprve ziska pridelene cislo, pote je opublikovan na ftp a nasledne se k nemu vytvari prislusne linky na webu. Proto je nejprve na ftp a az potom na WWW.

MaPo
Milouss (103)|30.7.2006 16:05
Ahoj, tak jsem to hned vcera nainstaloval, reinstaloval vsechny aplikace do ROMky, bez jakekoli customizace... a musim rici, ze je to vytecne, vsechno beha krasne plynule, rychle...
Jen pro zajimavost jsem sledoval proces filesys, obcas vyleti pres 90%, ale ani pri tom nepozoruju nejaky zasadni dopad na odezvy ipaqa, pak filesys zase spadne na 0%...
Chodi mi to ted tak moc dobre, ze jsem trosililinku :) zalitoval, ze jsem si v pondeli objednal X51v Della :) ...
Ivo Pokorný (400)|30.7.2006 16:15
Provadel jsi i tohle?

After this ROM update has been installed, it is also necessary to install the HP iPAQ hx4700 Pocket PC Series Firmware Update for ROM Version 1.10 to restore the extended battery capacity value to its original, setting.

Tento firmware update jsem nasel jen pro W2003SE
kopacek (466)|30.7.2006 16:26
Takže se dá říct, že už je WM5 použitelný pro opravdovou práci? - Už jsem WM5 zakoupil, takže ještě potřebuji dodat odvahu k instalaci...;)
Jaký mám zvolit postup? - Nejdříve HR na WM2003SE, pak WM5 a ROM upgrade nebo si myslíte, že už nebude ten HR potřeba?
A ještě prosba. - Zůstane pak identifikace PDA stejná pro programy, které vyžadují ID zařízení pro registraci? V mém případě se jedná o Dynavix a TomTom.
Milouss (103)|30.7.2006 16:45
Nic s ROM 1.1 jsme nedelal, 1.1 byla verze pro WM2003SE, podle mne nekdo vzal sablonu textu a tohle proste zapomel smazat :)
Zdenek Malinsky (9781)|30.7.2006 16:53
to kopacek
Ach jo, co se to zase děje? To je opravdu takový problém si to tady vyhledat? To se to musí psát každému extra? Já myslím, že stačí jen umět trošku číst a přemýšlet u toho. :sarcastic: :?

Upgrade HP iPAQ hx4700 na Windows Mobile 5 krok za krokem
kopacek (466)|30.7.2006 17:08
Pan Malinský je opravdu velmi vstřícný. ROM upgrade vyšel včera a myslím si, že jsem mohl mít právo se zeptat, zda s tímto novým upgradem je již opravdu pozitivní zkušenost a nechat si doporučit, co je v této nové situaci třeba udělat a co je ev. zbytečné. Myslím si totiž, že to je pravé poslání diskuzního fóra. Ovšem ta správná česká povaha nedopustí, aby někdo vyrušil mistry dle jejich názoru naprosto nepřípustným dotazem. Takže opět nezbyde, než projít diskuze. kde vládne angličtina a lidé jsou trochu více vctřícnější. Přeji pěkný nedělní večer.
honza.chlan (96)|30.7.2006 17:09
Teda lidi, jsem z toho uplně na větvi!!! Hned jak jsem to tu našel tak jsem to prdnul do svého iPAQa a běhá to jak brus - je to nádhera a hlavně už mi chodí ta čeština takže můžu psát konečně scénáře v prckovi a né u velké bedny jsem nejšťastnější na světě. Sice to stálo trochu nervů a rozčilování, ale chlapáci z HP to vyřešili. Nicméně si myslím, že bedlivě sledovali mimo jiné i toto fórum, protože bez vaší společné práce a snažení a přemejšlení by to nezvládli jste pašáci. Gratuluju všem kteří se na tom podíleli i třeba jen tím, že kladli možná pro někoho hloupé otázky i ty totiiž mohou někdy dost pomoci. Protože to co napadne laika na to profík ani nepomyslí, že by se mohlo stát a ono je to třeba zrovna správně :-) No nic vykecávám se nesmyslně. Prostě to chodí a je to fajn. Tak zdravím všehcny majitele nejlepšího PDA na světě.
Zdenek Malinsky (9781)|30.7.2006 17:33
[QUOTE="kopacek"]Jaký mám zvolit postup? - Nejdříve HR na WM2003SE, pak WM5 a ROM upgrade ....[/QUOTE]Je snad logické, že když je v PDA 2003SE, tak se musí nejdříve instalovat upgrade na WM 5.0 a pak teprve opravný update, který vyšel včera.
[QUOTE="kopacek"] Myslím si totiž, že to je pravé poslání diskuzního fóra. Ovšem ta správná česká povaha nedopustí, aby někdo vyrušil mistry dle jejich názoru naprosto nepřípustným dotazem. Takže opět nezbyde, než projít diskuze. kde vládne angličtina a lidé jsou trochu více vctřícnější. Přeji pěkný nedělní večer.[/QUOTE]To ti nikdo nebere. Nic jsem nepsal o nepřípustném dotazu, ale když se ptáš na věci, které tu jsou už delší dobu popsány (něco dokonce v této diskuzi), tak opravdu nevím, co si mám o tom myslet. Myslíš si, že každého baví stále dokola psát odpovědi na stále se opakující stejné dotazy? A nesváděj, prosím, svou pohodlnost nebo lenost na mě, že jsem nevstřícný.
Milouss (103)|30.7.2006 18:11
Taky jsem unesen, vubec bych se nebranil rici, ze je to navrat krale :) .. ale ja vim ... budu soudit az mi prijde x51V a budu moci obe zarizeni osahat.
Dalsi mile prekvapeni je, ze si PIExplorer pamatuje domovskou stranku, kterou mu nastavim, chci tim rict, ze uz zase muzu mit CE4YOU jako home page :) .. to mi chybelo :)
Dalsi prijemnost je, ze si hxko pamatuje vic nastaveni po SR, kuprikladu nekdy, kdyz jsem se pripojil do AH wifi a pak udelal SR, nepamatoval si nastaveni, ted ano.

___________
pozn. pod carou ... mrzi mne, ze se tady musi objevovat dohady, jako posledni hodiny. Muj pohled je takovy, mam upozorneni na prispevky v tomto tematu, ktere mi prijdou na mobil, tak ze kdykoli pipne, natesenej jdu k pda nebo NB, abych si to precetl. Ale tohle je unavujici, a nejen v tomto tematu.
Nelibi se mi, ze nekteri "kolegove" neumi hledat (ikdyz to obcas neni jednoduche) a taky se mi nelibi zpusob, jakym je temto lidem odpovidano. Mozna by to slo resit jinak, neptejte se mne jak, nejsem moderator... a je to jen muj nazor a pocit tady z toho..

A ted hura do radosti, ktere ty male krabicky prinaseji :)
Kersten_ce4you (33)|30.7.2006 18:29
Jake máte zkušenosti s novým FW a CF?
Mne když tam nechám CF kartu tak po delší dobe nezapnu a musim udělat SR. Zkoušel jsem to s třemi různymi CF.

Kersten
Milouss (103)|30.7.2006 19:03
Covece s CFkem takovy problem nemam, mam SunDisk Ultra II. 8GB.
Jinak je to i v popisu, co tento upgrade ROM resi.
Kersten_ce4you (33)|30.7.2006 19:12
Mne pravě tato nová verze 2.01.05 tento problém dělá.
Předchozí verze 2.00 byla v pohodě a zasunutá karta nezpůsobovala takový pokles napětí v baterii a nutost nastartovat Ipaq pomocí SR.
Pokud nemám zasunutou CF kartu tak vše běží v pohodě. Zkoušel jsem to v minulých dnech s několika CF kartami a vždy stejný vysledek :(( ráno či po delším čase šlo zapnout jen pomocí SR.
Otázkou je zda je to jen problém u mne či tento problém má i někdo jiný.
Milouss (103)|30.7.2006 19:47
Nemas moznost zkusit jinou baterii? Jenom takovej napad ...
Kersten_ce4you (33)|30.7.2006 20:01
Proč baterii? Ta se zda být v pořádku.
Zjednodušeno řečeno:
- když je zasunuta CF karta nelze nastartovat Ipaq a po nastartování je baterie hodne až úplně vybita v závislosti na dobe co byl Ipaq vypnutý
- když neni v Ipaqu CF karta Ipaq lze kdykoli zapnout a nedochazí k poklesu napětív baterii

- dle toho usuzuji na problem s CF kartou - buď je to problém jen u mne, nebo je to možná problém této verze upgradu a to se zkouším zjistit a proto se ptám Vás ostatních na vaše zkušenosti :D