Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM5 na HP iPAQ hx4700 - rady, zkušenosti, problémy, úmrtí pri flashování....

patros_ce4you (29)|7.4.2006 20:24
Fungují správně někomu HP Protect Tools po upgrade na WM5? Nemohu zaškrtnout šifrování Kalendáře, Úkolů a Kontaktů a také po aktivaci této ochrany dochází k rapidně rychlejšímu vybití baterie. Mám samozřejmě legální upgrade, koupený u HP.com přes Web.
beecher (9270)|8.4.2006 01:15
gwes.exe - interni, sybsystem vykreslovani UI a sprava udalosti (Graphics, Windowing, and Events Subsystem)
device.exe - interni, spravce zarizeni
repllog.exe - interni, logovaci sluzba ActiveSyncu
services.exe - interni, spravce sluzeb
connmgr.exe - interni, Connection Manager - spravce pripojeni zarizeni
BTTray.exe - zobrazi ikonu BT na Today v "systrayi"
internet.exe - pokud se nepletu tak Pocket Internet Explorer
srvtrust.exe - interni, bezpecnostni vrstva zarizeni
iPAGWireless - to same jako BTTray.exe
CWTimeOut.exe - mel by to byt proces CodeWallet
poutlook.exe - sluzba automaticke kontroly a stahovani nove posty
NK.exe - interni, vlastni jadro OS

interni = nekillovat
windmaster (307)|9.4.2006 21:13
Možná objevuji objevené, ale co dělat, když hx4700 totálně vytuhne a nepomůže ani clean reset natož hard reset.

Pro pořádek:
HR: klasický trojhmat - kalendář+iTask+soft reset
clean reset: trojhmat -pošta+kontakty+soft reset

Pokud je zařízení vytuhlé a tudíž se nepřipojí k USB, protože nejede Active Sync na PDA, pomůže tentokrát čtyřhmat -iTask+kalendář+kontakty+softreset

Na obrazovce se objeví, v tomto případě velmi příjemný, nápis USB a je vyhráno.
Milouss (103)|10.4.2006 16:27
Ahoj,
tak ja se vracim k WM2003, WM5 mi sice na zaklade vyse popsaneho chodily nekdy uzasne rychle, ale pak se zase nekdy totalne zasprajcly, PDA se roztopilo a moje nervy uz sly do haje.
Ted mi ale vyvztala otazka. Upgrade jsem kupoval a stahoval z webu a rad bych to nejak jako reklamoval, pac s tim opravdu nejsem spokojeny.

Nemate nekdo zkusenost?
PavelM_ce4you (95)|10.4.2006 16:54
Na reklamaci se chystam uz delsi dobu, zatim jsem byl ale lenosnej :(. Snad neco sepisu dnes vecer.
danoxx73 (4)|10.4.2006 17:12
Ja som tiez kupil WM5 a urcite to budem reklamovat. Po dvoch tyzdnoch som presiel spet na WM2003, lebo opera sa mi niekedy otvara aj 5 minut ;o( a spotreba baterie je velmi nizka, tak sa k Vam pripajam z reklamaciou.
asimunek (1)|10.4.2006 20:33
Taky bych se vrátil k WM2003 ale po neúspěšném upgrade je na displeji jen logo a nápis USB.
Hm jsem vubec vlastnikem WM2003 na dodaném CD Hx4700 jsem ho nenasel.
Ma nekdo taky takovy problem? Kde se nachází mé originální WM2003?
Diky
badtom (15)|10.4.2006 21:16
Tiez som rezignoval. Mam spet WM2003SE. Rad by som wm5 reklamoval. Pls. napiste priebeh reklamacie, ak ju uz niekto dal.
hosic (156)|10.4.2006 21:20
[QUOTE]A poslední, pro někoho možná důležitá informace - pokud se vám Windows Mobile 5 na vašem iPAQu z nějakého důvodu znelíbí, jednoduše si můžete stáhnout a nainstalovat původní ROM s Windows Mobile 2003 Second edition. Průběh instalace je stejný, jen nakonec nezapomeňte nainstalovat i kritický update.[/QUOTE]

Takze, pokud mas update "zakoupeny" treba na dc++, tak timhle se vratis k wm2003. Jinak je downgrade soucasti upgradu.

http://h18007.www1.hp.com/support/files/HandheldiPAQ/us/download/22658.html

a

http://h18007.www1.hp.com/support/files/HandheldiPAQ/us/download/22977.html
Jonekcz (11)|11.4.2006 15:26
Na muj vcerejsi dotaz na HP podporu jak je to doopravdy s upgrade na hx4700 prisel tento email, cituji:

Dobry den.
To jste si pravdepodbne stahnul neoficialni verzi.
Oficialni verze jeste k zakoupeni neni.
Posun data vypusteni ostre verze v Cj zdrzuje testovani a preklad do Cj.

PN: FA661A#AC3 Upgrade kit 1 user pro hx4700 WM2005 Aktualni dostupnost cca na zacatku kvetna.

Pekny den.

Jak jiste vsichni vite, na nekterych HP strankach je uz k zakoupeni a k naslednemu stahnuti a na nekterych se jen posouva datum vydani.

Co si o tom myslite?
Surgical (2364)|11.4.2006 15:42
No, ze si ostatni nestahovali verzi v Cj ale Eng, ktera uz k mani je. Jak proste, mily Watsone.
Milouss (103)|11.4.2006 15:44
No tak to jsem z toho celej vedle sebe...
Zaplatil jsem 40$ a stahnul z HP ... http://h20293.www2.hp.com/portal/swdepot/displayProductInfo.do?productNumber=FA665A
a je mozny, ze to neni ofiko?? :)

Jonekcz (11)|11.4.2006 15:50
Takze WM5 pro hx4700 budou v Cj od HP? Tak to se tesim. Ale proc to nenapisi treba tady , kde mimochodem ma EN verze vyjit az zitra.
jarsou (108)|11.4.2006 17:44
No třeba platí: Kdo si počká, ten se dočká. A nebo taky ne....:D
Big_Mitch (72)|13.4.2006 21:17
[QUOTE="Milouss"]No zatim neni zac dekovat, me to funguje, ale obcas mi i pres to filesys.exe process vyleti pres 80% a musim udelat SR ....

Ale jsme blizko :)[/QUOTE]

Tak asi nebudu prvni, ale myslim, ze prave v tomhle tkvi zakopany pes. Nahodou (no az zas tak nahodou ne) jsem na internetu narazil na tento clanek tak jsem hned zkusil stahnout z handanga onen zmineny supertasks. Kdyz jsem ho spustil, tak mi filesys vykazoval 0%. Ale behalo mi to pomerne rychle. No a pak najednou se to zpomalilo, tak jsem se podival do supertasks na "vykon" procesu filesys a ejhle filesys neco pres 85%. Tak jsem ho zkusil odstrelit (trvalo to skorem pet minut), ale pak opet vse beha svizne. Takze tady bych videl zakopaneho pudla.
Big_Mitch (72)|13.4.2006 22:45
Tady je pekne popsano, co vlastne filesys.exe dela.. Bohuzel na konci je takova osemetna veticka "There's no end user way to change the real values.". Tak snad nekdo, kdo se tomu venuje vice by mohl napsat nejaky patch. Verim, ze by to nemelo byt prilis slozite (I kdyz je pravda, ze by to melo udelat HP samo, ale v HP uz jsem ztratil duveru).
badtom (15)|15.4.2006 13:49
Poslal som na HP mail, s vysvetlenim, ze wm5 je na hx4700 nepouzitelne a ze chcem vratit peniaze. Prisla mi odpoved aby som im poslal order number a vraj mi vratia peniaze. Som zvedavy ako to dopadne, vysledok tu dam vediet.
Big_Mitch (72)|15.4.2006 18:41
No, nakonec jsem se rozhodl tak, ze upgrade na nepodporovanem zarizeni nema cenu (nejen proto, ze uz hx4700 je pro HP mrtve, ale i kdyby se porarilo zamezit spousteni procesu filesys, tak treba spotreba baterie je proste silena). No a uz mam objedaneho Axima x51. Snad s tim nebude takovych problemu a Dell se k tomuto zarizeni bude hlasit (na rozdil od HP a hx4700).

Bye HP
Ivo Pokorný (400)|15.4.2006 22:27
Ja uz jsem si to poladil, tak to necham jak to je. Neni to nijak tragicke.
Pokud jde od vydrz, asi jsi necetl testy Pavla Kozy, ze? ;)
Me osobne taky pripadne, ze vydrzi mene, ale asi to bude tim, ze s nim delam vic nez pred tim, kdyz jsem tam mel stary system... :D Takze se proste baterka vybiji..
Shadow74 (117)|17.4.2006 16:46
Jak jsem tu nekde taky uz psal, po upgradu jsem mel take dost rozporuplne pocity :( Tak jsem trochu hledal, malicko programoval a ve spolupraci s jednim clovekem z Aximsite jsem pripravil patch na filesys.exe proces. On je autorem stejneho patche pro Dell. Momentalne ho testuji a co nejdrive ho dam k dispozici i sem na forum!!!

Chovani patche je asi nasledujici:
Kdyz se spusti optimalizacni proces tak se omezi vyuziti procesoru na 15% (pri napajeni pres baterii) nebo na 50% pri nabijecim procesu. Takze jde s PDA pracovat i behem optimalizace. Toto je momentalni nastaveni, jeste zkousim i totalni omezeni toho procesu.
I po pouziti tohoto patche bude nutne (lepsi) instalovat programy na kartu.

V pripade napadu piste sem, pokud to bude v mych casovych moznostech a shodneme se, ze je to prinosne tak to zapracuji.
Ivo Pokorný (400)|17.4.2006 17:27
Tak to je fajn... :yes:
Neslo by udelat, taby to omezeni bylo parametrizovatelne per user. Tedy aby si clovek mohl zadat, jake vyuziti procesoru povoli?
hosic (156)|17.4.2006 20:20
Nechces to dat pred konecnym vypustenim na beta testovani? :-)
Milouss (103)|18.4.2006 09:35
Jojojo to by bylo super, ja ted Dellackej na iPaqu zkousel, samozrejme to neslo :)
Primlouvam se za customizaci ...

Na druhou stranu... uz asi tyden mi bezi nova instalace na WM2003SE a az na to, ze obcas nejde zapnout BT pohoda ....

Achjoo.. :)

JaK_ce4you (35)|18.4.2006 12:53
Tak tedy nevim, ale aby se daly alespon trosku objektivneji posoudit problemy s WM5, bylo by dobre trochu konkretizovat jak vydrz baterie tak i nainstalovany SW.
Ja osobne pouzivam jak baterii 1800 mAH - vydrzi mi pri beznem provozu +- 4 hod - coz mi prijde normalni tak i 3600 mAH - zde jsem vydrz presne nemeril ale vydrzi urcite cca 8 hod (BT + GPS) coz sice neni slibovanych 10 - 12 hod, nicmene si tez myslim ze to odpovida.
CO se tyka file.sys tak take nemam zasadni problem se zadrhavanim (po te co jsem odinstaloval WisBar)
Provozuji, krome defaultnich aplikaci :
OziExplorer, TomTom. uBook, Pocket Weather, InterWrite Pro, TCMP,ICQ, PocketWiFi Retina, Tweaks2k2, MemMaid, Spb backup,Resco FileExplorer....
badtom (15)|18.4.2006 20:39
Prisla mi odpoved od HP na moju reklamaciu WM5 :

"Dear Customer,

Your request to return order xxxxxxxxxx was approved. A refund to your account is in progress."

Takze su si podla mna vedomi toho, ze je to naprd a bezproblemov vracaju peniaze. Aspon ja to tak chapem
danoxx73 (4)|18.4.2006 21:52
Tak potom je to ok, WM5 som nainstaloval 2x a 2x som sa vratil spet k WM2003, najviac ma nahnevala vydrz baterie, zaujimalo by ma na aku adresu si poslal tu staznost, resp. reklamaciu ?
honza.chlan (96)|19.4.2006 07:26
tedy vážení jsem z toho absolutně znechucen a na---n - to mi už připadá jako že si z nás sakra dělaj betatestery a ne uživatele - jste skvělý, že se s tím takhle perete a že jste mnoho těch problémů vyřešili a dokázali to rozchodit, ale pořád mám pocit jako by se tu někdo zbláznil a já to nejsem - nejsme sakra my všichni uživatelé???? a jako takoví bychom měli užívat software a né jim ho dotvářet - já osobně mám také velmi negativní pocity a chci své peníze zpět a drzost české sekce HP, jejíž odpověď v podobě "asi jste si stáhnul nelegální nebo neoficiální verzi" no doprkýnka vždyť je to přímo ze stránek HP.COM tak kde jinde už by ta oficiální verze měla být???? a poslední věc někdo tu popisoval jak se vypořádal s HP a reklamací mohl by mi prosím poslat co konkrétně psal HP ???? Díky Honza
PavelM_ce4you (95)|19.4.2006 08:32
Take bych poprosil o text mailu co stastlivec, kteremu bylo nabidnuto vraceni penez posilal. Vcera jsem to reklamoval a prisla mi odpoved:

You can in the meantime try a clean reset of your ipaq, which will erase all user data, and re-install the rom.
danoxx73 (4)|19.4.2006 15:03
Toto mi doslo dnes doobeda emailom :o)

Thank you for contacting Hewlett-Packard's Commercial Solutions Center.

My recommendation is for you to simply go back to Pocket PC 2003 just as you already have.

If you seek a refund on the purchase of the upgrade, please contact your local HP tech support.

Once again, thank you for contacting Hewlett-Packard's Commercial Solutions Center.
mcalbi (62)|20.4.2006 08:39
Šéf nějak zjistil, že na jeho iPAQ 4700 jsou 2005 a hrozně je chce. Tak se ptám, když by mu to chodilo špatně, jak se vrátím zase na 2003, když nemám CD 2003. Dík.
Ivo Pokorný (400)|20.4.2006 08:42
Resilo se tu to - soucasti instalacniho baliku WM5 je downgrade na W2003SE.
mcalbi (62)|20.4.2006 09:32
Tak to jo, on to chce prostě testnout. A já mu to mám nainstalovat. Tak se připravuju dopředu, aby náhodou nepřišla nečekaná situace. Dík moc.
MisaBuh (2)|21.4.2006 15:44
tak jsem upgradnul na WM5 a aplikoval postup Milousse (díky za něj! :)) ), uvedený v tomto fóru (strana 6)....

Cihla je celkem stabilní... ok, pár sw jsem po instalaci hned zrušil protože se po spoštění hned kously, ale nešlo o nic co bych nedokázal oželet, nebo nahradit něčím co jede korektně (teda až na Kasparov Chess, ten mě jel chvíli korektně, ale už nejde spustit :?). Spotřeba je víceméně podobná jako s WM2003, ale navíc mohu jet na doraz. Občas by mohla rychleji reagovat na tapnutí, ale to přežiju a snad se to s nějakou budoucí opravou zlepší. Na druhou stranu konečně neřeším obnovu dat ze zálohy po vybití baterie a to byl i hlavní důvod, proč jsem do toho šel.

Tzn. co se mě týče, tak by to mohlo být určitě lepší (a časem snad i bude), ale k WM2003 se už doufám nikdy nevrátím. A teď mě klidně kamenujte :D :D :D
JiH_ce4you (149)|21.4.2006 17:12
[QUOTE="MisaBuh"]Občas by mohla rychleji reagovat na tapnutí[/QUOTE]

Ona reaguje okamžitě, ale pouze ve chvílích, kdy právě filesys.exe nežere 87% výkonu. Když neřádí filesys, lítá vše krásně a okamžitě :-)

Jiří
MisaBuh (2)|21.4.2006 19:49
[QUOTE="JiH"]

Ona reaguje okamžitě, ale pouze ve chvílích, kdy právě filesys.exe nežere 87% výkonu. Když neřádí filesys, lítá vše krásně a okamžitě :-)

[/QUOTE]

Sorry za mou nepřesnost. Aplikoval jsem nastavení podle Milousse, ale bez instalace filesys. Zato jsem nainstaloval spoustu jiných aplikací a mimo jiné i WisBar, který podle mne může za hodně zpomalení. Jenže já si na něj prostě zvykl a snad ho časem líp vyladí :sarcastic:
patros_ce4you (29)|27.4.2006 15:07
Tak jsem taky rezignoval poté, co jsem nejprve chatoval s podporou u HP.com, volal s mistnimu HP servisu, kde o problémech vědí, ale řešení je stále v nedohlednu, tak mi řekli, že se mám obrátit na zákaznické oddělení tam, kde jsem to koupil a požádal o vrácení peněz. :evil:

Teď už mám zpět WM2003SE. Ale tohle bude asi můj poslední iPaq, příště se rozhlédnu u konkurence, tohle byla moje druhá špatná zkušenost s HP v případě PDA (poprvé u 5450). :?

libor_m (1026)|28.4.2006 21:18
Teď nevím, jestli jsem něco nezaspal ... už je venku ten patch na filesys.exe?

Také jsem zkoušel trochu experimentovat, nicméně pouze na uživatelské úrovni. Když filesys.exe zrovna blbne, tak bere cca 85% výkonu. Ale když mám souběžně spuštěný Pocket Hack Master, tak bere 42% filesys.exe a 42% PHM. A teď mi vysvětlete jednu věc. Pokud jedu v autě a mám puštěnou navigaci (TomTom Navigator 5.21), ta se mi nezačne sekat nikdy, ani, když jedu např. 18 hodin. Znamená to, že si TTN umí vzít maximální prioritu?
beecher (9270)|28.4.2006 21:36
Spise je otazka, jestli si neco TT zapisuje do ROMky...
Jelikoz spise jenom cte data z karet, tak neni potreba, aby se filesys.exe spoustel a provadel ty kejkle z ROMkou...

Tj. ten proces prerovnavani obsahu ROMky se spousti pouze pri masivnim zapisu do ROM.
libor_m (1026)|28.4.2006 22:56
A PIE ukládá masivně do ROMky, když cache/history/cookies mám na kartě?

Mimochodem, TTN (aplikaci) mám v ROM.
sid_ce4you (31)|29.4.2006 13:32
mas som wm5.0 dal som si naspat 2003se a vsetko som natrieskal na kartu ze ci to pojde rychlejsie
a stale mi to mrzne a pada ked kliknem na ikonky(spb3.1.1 ci tak dako) tak mi to casto resetne a jas displaya akohanle mam dlhsie zapnute pda a zmenim ho cez spb tak mi to zmrzne na 2-3 s a reset :-(

mam to chut hodit o zem :(( :((

oplati sa mi preflashowat znova wm2003 ci staci dat HR?

predtym som mal vsetko v rom
badtom (15)|2.5.2006 21:24
Moja reklamacia WM5 bola ukoncena zaslanim $ spet na moj ucet.
Niekto tu chcel obsah mailovej komunikacie, tak tu je:

1. mail na : 'ebusinesssupport@hp.com'

Hi,
I bought wm5 for hx4700 on your site. That operating system is not usable for hx4700 ipaq. I thing you already know this.
Ipaq is freezing all the time and is slow.
I thing you know about the problem with filesys.exe and cpu usage.
Take this mail as a reclamation of WM5 for ipaq hx4700.
I do not need system like WM5 on my ipaq, because I can not work on it.
Please send my money I paid for that unstable software to my credit card or bank account.
I’m waiting for you answer.


2. potom si vyziadali order number, ktore som im poslal
3. potom prisiel tento mail:

Dear Customer,
Your request to return order XXXXXXXXXXX was approved. A refund to your account is in progress.
In case of any question, please contact the customer service department at 800-955-0901 or email ebusinesssupport@hp.com.
Thank you for your business.
Hewlett-Packard


4. nakoniec nabehli $ spet na visa kartu.


marty... (13)|9.5.2006 21:50
Tak už upgrade mají v ČR většina prodejců skladem.... funguje to tedy, nebo HP opravdu vydalo upgrade, který není plně otestován a nefunguje tak jak bychom si přáli...nebo je to novej build s opravenými chybami.

Díky za info Marty...
Ivo Pokorný (400)|22.5.2006 19:29
Nedavno zverejnena pomucka jak trochu WM5 na hx4700 zrychlit - tady

Testuji, uvidim...
Jedine co mi trochu vadi je, ze pri restartech se musi potvrdit okno. ALe zase tak casto s WM5 nerestartuji. :cool:
palacinka (242)|22.5.2006 20:18
Tak jsem to s WM5 nakonec taky vzdal.
Ivo Pokorný (400)|22.5.2006 20:35
To uz jsem snad posledni, kterej je tam ma? :D
space_cowboy (336)|22.5.2006 21:21
[QUOTE="Ivo Pokorný"]To uz jsem snad posledni, kterej je tam ma? :D [/QUOTE]
Všetci ostatní už asi spáchali samovraždu.. :D ;)
JaK_ce4you (35)|23.5.2006 09:25
[QUOTE]Testuji, uvidim...
Jedine co mi trochu vadi je, ze pri restartech se musi potvrdit okno. ALe zase tak casto s WM5 nerestartuji. :cool: [/QUOTE]

ja teda zadne okno pri restartu potvrzovat nemusim, a WM5 provozuji uz pres mesic bez vyraznejsich problemu!
JaK_ce4you (35)|23.5.2006 09:26
[QUOTE]Testuji, uvidim...
Jedine co mi trochu vadi je, ze pri restartech se musi potvrdit okno. ALe zase tak casto s WM5 nerestartuji. :cool: [/QUOTE]

ja teda zadne okno pri restartu potvrzovat nemusim, a WM5 provozuji uz pres mesic bez vyraznejsich problemu!
Jak tedy dopadl test ???
Ivo Pokorný (400)|23.5.2006 09:35
JaK:
Pokud si udelas upravu co jsem posilal 22. květen 2006, 19:29, tak okno potvrzovat budes... ;)


Jinak se mi zatim nejevi, ze by nejak tato uprava urychlila co jsem mel jiz upraveno. Spis mam subjektivne pocit, ze je to o kapanek pomalejsi... Jeste chvili vyckam.
rl (6)|23.5.2006 11:21
Me patch 100% pomohl. Diky nemu dnes muzu prohlasit, ze mam pouzitene PDA. Diky!