Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM5 na HP iPAQ hx4700 - rady, zkušenosti, problémy, úmrtí pri flashování....

mainboard_ce4you (97)|30.3.2006 20:41
Chtělo by to nějakou soupisku toho co udělat. nenašel by se někdo kdo to sepiše ? (ne že by to tu nebylo, ale pořadek musí být :D )
jarsou (108)|30.3.2006 22:22
a jak to teď po všech těch úpravách vypadá s výdrží baterky?
Milouss (103)|30.3.2006 22:52
Ano, soupis by byl asi fajn, ale ja sam osobne nejsem 100% presvedcen o tom, ze to cele vede ke kyzenemu vysledku.
Provedl jsem vse, co je zde uvedeno, cca po dobe 2 hodin jsem mel vse velmi rychle a proces filesys mi jen obcas bral do 10%, pak ale z me neznameho duvodu vyskocil na 93% a i po trech SR nespadl dolu. Pak jsem zkousel zarizeni vypinat, nechavat usnout a ejhle, filesys se vratil zpet pod 10%.
Zkusim dnes v noci provest znovu down a pak upgrade a projit cely zde popsany postup...

Shadow74 (117)|30.3.2006 23:57
V cem zjistujete kolik si bere kazdy proces (napr. filesys.exe)?
Diky
Milouss (103)|30.3.2006 23:59
Supertasks a pod ..
Milouss (103)|31.3.2006 00:45
Nepovazujte to za nejakej postup, jen jsem to ted vse delal a tak sem to popsal:

WM5 mam nainstalovany
HR
CR (Clear reset)
Downgrade + XIP
HR
Upgrade WM5
___________________________________
Pripojeni s Asyncem - nezaskrtnuta zadna volba pro synchronizaci
Instalace budu provadet do SD

Install SuperTasks 2 na SD

filesys vykazuje jen 0% .... ???

ActiveSync nevim proc, ikdyz nema nic nastaveneho k synchronizaci, tak stale hleda zmeny...
___________________________________
Zakladni nastaveni systemu:
Owner info
Sounds - vypnuti events
Today - vypnout Date, Owner info, Pocket MSN a TodayPanel
About - Device name
Error reporting - disable
Power - Adv. - On battery - Turn off - 5minutes
Power - Standby - Stand Period - 24
Power - USB charging - use fast
Regional Sett. - Czech
Screen - ClearType - enable
Beem - Disable receive
Bloetooth - Disable discover me
Ipaq wireless - zapnuti BT a Wifi
___________________________________

filesys vykazuje jen 0% .... ???

ActiveSync se stale toci....

Instalace Resco File Explorer 5.3 na SD, registrace

Filesys vylitl na v prumeru 87%...

SR

Filesys je na 0%..

Instalace Tweaks2K2 3.2 na SD

Filesys je na O%
___________________________________

Spusteni Tweaks2K2
Nastaveni kalendare - vsechny dny a 8 - 18:00
Internet tricks - temp files na SD
- use clearType
- PIE smooth srolling
System Tricks - Collection1 - zadna fajfka
Collection2 - Wake up Power off time 60s

Filesys uz jede zase bez zjevne priciny na 86%

Collection3 - Alarm fix - 30s
- Wake up to full power mode
- enable cleartype in Landscape
Collection5 - Increase PNP
- WM5 Optiomum Cache size
Video - ATI chip, disable BitmapCache
- Speed Up Display
___________________________________

Filesys je na O%

Tweaks2K2 exit

SR
___________________________________

Resco regedit

[HKLM\System\StorageManager\FATFS">
CacheSize = 4096
EnableCache = 1
- bylo nastaveno

[HKLM\System\StorageManager\Filters\fsreplxfilt">
ReplStoreCacheSize = 4096
- bylo nastaveno

HKEY_LOCAL_MACHINE \SYSTEM\GWE\Menu,
AniType = 6 (default) to 0.
- bylo nastaveno

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE.
limit = 8192 (default) to 16384 or even 32768
- bylo nastaveno

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Profiles\MSFlash\FATFS\DataCacheSize=0x1FA0(4096)
- bylo 1024

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Profiles\MSFlash\FATFS\Flags=0x28(40)
- bylo 20

HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\StrataFMD\Compa ctionCritPrio256:4294967295 (DWORD Data Dec): delete key
- nemazal jsem, prejmenoval

HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\StrataFMD\Compa ctionPrio256:255 (DWORD Data Dec): delete key
- nemazal jsem, prejmenoval
___________________________________

Filesys je na O%
SR

Filesys je na O% a ActiveSync se porad toci ...

iPaq je velmi svizny, reakce na tapnuti jsou temer okamzita, zadne zadrhavani rolovani. Taky je iPaq normalne teplej, teda jako ze neni prehratej.
Sorry za amaterstinu...
Jdu dal instalovat do SD

Zdar
hosic (156)|31.3.2006 07:38
Mohl by jste to nekdo "volne" prelozit?

http://blogs.msdn.com/windowsmobile/archive/2006/03/16/552996.aspx

Pise se tam o tech dvou klicich v registru - k cemu vlastne jsou.

EDIT 31.03.2006 07:43 - jak jsem to pochopil - bezi pod tim filesys.exe nejaka komprimace pameti (z duvodu jednoho typu ROM) a tedy mozna to bude mit casem nejake "vedlejsi" ucinky. (???)

http://mspong.com/2006/03/16/windows-mobile-5-slowness/

EDIT 31.03.2006 07:50 - doporucuji nize instalovat vsechno co jde na SD kartu, aby "Device" pamet byla co mozna nejmin obsazena, atd...

http://www.mobilitysite.com/forums/showthread.php?t=28868
libor_m (1026)|1.4.2006 09:46
Chci se zeptat zkušenějších, kteří pokročili s testováním dál, než já - který backup program je pro hx4700 s WM5 nejvhodnější? Kamarádovi Sprite Backup pod WM5 nejede a říkal, že má verzi speciálně pro WM5. Neviděl jsem to, protože jsem s ním mluvil pouze po telefonu. Nevím co koupit, abych se nespálil, hledal jsem tu, ale nic jsem nenašel - nebo že bych se přehlédl?

Díky za radu.
Zdenek Malinsky (9781)|1.4.2006 10:04
I když je na WM 5.0 téměř zbytečné zálohovat, jistota je jistota, že? ;)
Pokud nejede Sprite, můžeš zkusit BM od SPB nebo Sunnysoftu. Zaráží mě, že tam HP nedal, jako dříve, nějakou lite verzi od Sprite. V upgradeovaném Dellu BM máme.
libor_m (1026)|1.4.2006 10:21
Vyzkouším tyto dva a pak se rozhodnu. Je škoda, že tam Sprite nejede, byl jsem na něj dost zvyklý. Díky za radu.

P.S. Pokud by Sprite pod WM5 na hx4700 rozchodil, dejte mi vědět, prosím. Díky.
JiH_ce4you (149)|1.4.2006 10:21
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]I když je na WM 5.0 téměř zbytečné zálohovat, jistota je jistota, že? ;)[/QUOTE]

Psal jsem to tady v diskusi nekde na 2. strance :-)

Sprite nejede vubec, ani nejnovejsi plna verze (ne Lite) 5, kvuli nekompatibilite s Mobile Guardianem (i kdyz je vyply). Pisou to i na webu v RN. Proto ho tam dle mne nemohli dat.
http://spritesoftware.com/releasenotes_50.htm
Known Issues:
Issue Description
We are currently not compatible with CREDANT Mobile Guardian Shield (also known as HP Protect). Sprite Backup will not install/function on devices with this software.

A SunnySoft, nejnovejsi plna verze (ne Lite), vytvari zmetky - kazdy vysledny backup je corrupted.

Korektne funguje, a myslim, ze je i celkem pohodovy je SPB Backup. Navic ma i plugin do SPBPP kde ukazuje kdy bylo naposledy zalohovano a kdy bude dalsi zaloha v pripade pouziti schedule.
A jeste navic se mi libi to, ze SPB ma na webu ke stazeni utilitku, ktera se nemusi instalovat a cely backup file umi na PC rozbalit do adresare.

Jiri
JiH_ce4you (149)|1.4.2006 10:25
[QUOTE="libor_m"]P.S. Pokud by Sprite pod WM5 na hx4700 rozchodil, dejte mi vědět, prosím. Díky.[/QUOTE]

Mne se taky libil, ale vzhledem k me predchozi citaci Issue si myslim, ze neni sance. Zskousel jsem Credant vypnout, ale on v podstate vyply je.
Nevim, podle ceho si ho Sprite detekuje.

Pokud pouze podle toho, ze je instalovany, tak by se musel nejak odparat ze systemu, vymazat z registru a tak dale, to by mozna pomohlo k tomu, aby ho Sprite nedetekoval i jako mrtveho brouka a spustil se.
Zdenek Malinsky (9781)|1.4.2006 10:59
HP dříve používal iPAQ Backum Manager, což byla lite verze Sprite Backupu. Dokonce pro majitele HP byla sleva na nákup plné verze. Na 4150 mě chodila lite verze bezproblémově, ale asi to HP začínal vice odlehčovat a ořezávat, protože na posledních HP s 2003SE už byly problémy a jak koukám, tak na WM 5 pro jistotu nedali nic.:(
Chuck (284)|1.4.2006 13:59
Tak jsem se také zařadil mezi vlastníky WM5. Instalace a rychlost zatím OK. Ale jeden problém jsem zatím našel. Po nastavení připojení k mailu (nový účet) Proběhne připojení OK. Ale ejhle provedu SR a nastavení účtu zmizelo. Ví někdo čím to je?
badtom (15)|1.4.2006 19:31
Po XXX reinstalaciach, mazani registrov, tweakovani a instalovani vsetkeho na kartu idem dat prec WM5 a dava spat WM2003SE. Wm5 je totalne na hovno, neda sa stym rolbit a vazne by som chcel vediet ci hp prijme odo mna reklamaciu na wm5 nakolko je totalne nepouzitelne na moj hx4700.
JiH_ce4you (149)|1.4.2006 23:24
[QUOTE="badtom"]Wm5 je totalne na hovno[/QUOTE]

Muzes prosim priblizit co konkretne? Po poladeni jsem cetl, ze jsou ok. A ja tedy zatim taky nemam problem (ale je to tedy šamanství trochu).

Co konkretne se Ti nechova tak jak bys chtel? Nemyslim obecne "kouse se to" ale .. presne konkretne. Jaky program spustis, co udela. Na co klepnes, co to udela, a tak. Pro predstavu :-)

Jiri
badtom (15)|1.4.2006 23:41
Velmi konkretne to nebude, len to mrzne kazdu chvilu, kazde klknutie stylusom=10 sec atd atd, fakt neviem ci to robi iba moj ipaq, ale skusal som vsetko mozne co bolo pisane na tomto aj inych forach, niekedy to mrzne stale, niekedy to chvilu ide .... uz som sa tesil ze je to ok, ale dalsi den je to zasa to iste. Nemam na to nervy, potrebujem s ipaqom pracovat, takze som downgradol na 2003 a mam pokoj.
JiH_ce4you (149)|1.4.2006 23:49
Meli ten update vydat jako free, kdyz se jim ho nepodarilo udelat kloudne a byl by klid. Kdo by chtel, by presel, kdo ne, ne. Asi zalezi na tom, kdo pouziva jaky SW a jakym zpusobem system pouziva ...

Mne se to taky kouse tak nejak na stridacku, ted zrovna dobry :-)

Ale rozhodne to poladim, i kdybych mel preorat pul registru :-)
space_cowboy (336)|2.4.2006 00:35
[QUOTE="JiH"]Mne se to taky kouse tak nejak na stridacku..i kdybych mel preorat pul registru..[/QUOTE]
Mne to proste neznie spolahlivo. Ak za nieco zaplatim, chcem aby to fungovalo.. :no:
[QUOTE="badtom"]..potrebujem s ipaqom pracovat..[/QUOTE]
Podobne.

Schvalne som pockal s kupou, aj ked som bol dost namotany a pockal si na reakcie (nie len na ce4you) a to co tu citam ma proste nepresvedcilo.. :(
JiH_ce4you (149)|2.4.2006 15:24
No vida, ted mi jede filesys.exe z neznamych duvodu CPU 85-87% a nemuzu se toho zbavit ani restartem.
Ze by se na pozadi cas od casu neco defragmentovalo, nebo neco podobneho?

EDIT: tak ted, v 17:10+- to samo od sebe prestalo a je to zase uplne v pohode a cihlicka lita krasne.

Na to se prece musi prijit, proc cas od casu filesys.exe bezi na 85%
hosic (156)|2.4.2006 19:32
Uz jsem to tu psal - je to nejaka komprimace, zrejme.



Mohl by jste to nekdo "volne" prelozit?

http://blogs.msdn.com/windowsmobile/archive/2006/03/16/552996.aspx

Pise se tam o tech dvou klicich v registru - k cemu vlastne jsou.

EDIT 31.03.2006 07:43 - jak jsem to pochopil - bezi pod tim filesys.exe nejaka komprimace pameti (z duvodu jednoho typu ROM) a tedy mozna to bude mit casem nejake "vedlejsi" ucinky. (???)

http://mspong.com/2006/03/16/windows-mobile-5-slowness/

EDIT 31.03.2006 07:50 - doporucuji nize instalovat vsechno co jde na SD kartu, aby "Device" pamet byla co mozna nejmin obsazena, atd...

http://www.mobilitysite.com/forums/showthread.php?t=28868
JiH_ce4you (149)|2.4.2006 23:03
[QUOTE="hosic"]Mohl by jste to nekdo "volne" prelozit?[/QUOTE]

Tak jsem to precetl.
Nejde o komprimaci, ale:

To pro nas zasadni je, ze filesys.exe spousti proces nazyvany "Compaction Thread" (CT), ktery dela nasledujici z nasledujicich duvodu a navaznostech:

- Technicky, pokud chceme zmenit jakykoliv byť 1 bit v ROMce na stejnem miste, musime smazat cely blok (128k) ktery se deli na sektory (512 byte) a znovu tento blok zapsat.

- Smazani bloku v ROMce trva 2 vteriny.

- 1) aby to pri bezne praci trvalo kratky cas a 2) aby se menekrat prepisoval dokola jeden blok ROMky a tim bylo nizsi opotrebeni, tak se nezapisuje na stejne misto, ale do jineho volneho SEKTORU ktery je oznaceny "valid" (pouzitelny) a puvodni sektor se oznaci jako "invalid" (nepouzitelny).

- Tim nam vznikaji postupne bloky, ktere obsahuji ruzny pocet "valid" (pouzitelnych) sektoru.

- Protoze to samozrejme speje k tomu, ze se nam jednou vsechny bloky oznaci "invalid" a mohli bychom se dostat do akutniho nedostatku kdy by se muselo mazat hodne mista najednou a trvalo by to dlouho, existuje CT (filesys.exe) ktery neustale kouka na stav ROM bloku a sektoru a na soucasny stav beziciho systemu.

- V okamziku, kdy CT (obsazeny ve filesys.exe) zjisti, system nema co na praci (idle), zacne pracovat a delat nasledujici:

- Zacne mazat bloky, ktere maji vsechny sektory oznacene "invalid", smazani jednoho takoveho bloku trva 2 vteriny.

- Pokud zjisti, ze nejaky blok obsahuje pouze skupinku "valid" sektoru, tak tyto sektory precte, zapise do jineho bloku a takto uvolneny blok nasledovne vymaze (2 sec).

- na zaver pise, ze mu nekdo tvrdil, ze v registrech zmenil prioritu techto procesu a ze to pomohlo, coz se mu zda jako nesmyslne, protoze cim nizsi cislo v klici registru, tim vyssi priorita procesu. A jelikoz tyto dva procesy maji hodnotu priority 255, tak to je nejnizsi priorita a pak lze nastavit uz jen vyssi, coz by zpusobilo jeste vetsi vytuhnuti (ovsem mozna na kratsi dobu? - pozn. JiH).

To je cele :-) a to je to, co nas zlobi :-)

Osobne nechapu, proc ve chvili kdy zacnu se systemem pracovat Compaction Thread nezapise blok ktery prave obsluhuje a neukonci se a nespusti zase az pri idle.

Prakticky se jedna v podstate o defragmentaci ktera je nutna vzhledem ke zpusobu, jakym lze mazat data v ROM (pouze po velkych blocich i s daty, ktera smazat nepotrebujeme) a casem ktery toto smazani trva + nizsi opotrebovavani teto pameti.

Jiri

Edit: musel jsem malinko zkorigovat pouzite "terminy", aby se nam to nezasmodrchalo.
hosic (156)|3.4.2006 16:16
Takze z toho je zrejme, ze to asi nebude tak moc vina odflaknuteho WM5, ale spis zastaralosti hx4700, ne?
Tak nejak sem pochopil, ze starsi Dell Axim X5 tim trpi take (ma starsi typ ROM pameti) ale novej X51 uz tim netrpi?

Co se stane, kdyz se smazou ty dva zaznamy v registru co nastavuji ten CT?
JiH_ce4you (149)|3.4.2006 16:57
[QUOTE="hosic"]Co se stane, kdyz se smazou ty dva zaznamy v registru co nastavuji ten CT?[/QUOTE]

To je otazka, cim to je. On pise, ze to taky nevi a ze se muze jen spekulovat. Na typu pouzite pameti jiste zalezet bude, ale je otazka, jake maji vyhody/nevyhody. Nekde to tu bylo popisovano. A samozrejme se musi prihlednout k tomu, ze to zarizeni nebylo konstruovano pro WM5 a pouzivani ROM jako "disku". Takze to neni zastaralosti, ale spise tim, ze se to zarizeni nepouziva tak, na co bylo konstruovano a hlavne odladeno. Kdyz udelam nizkou formuli ktera ma idealni vlastnosti na zavodni draze, nemohu rici, ze je zastarala kdyz ji presunu na crossovou drahu kde jeji vykon bude tragicky.

Jinak ty klice bych nemazal :-)
Navic, ted si nepamatuji presne, ale myslim ze psal, ze tyto klice jsou systemove a tahaji se odjinud (z nejakych pre-registru) vzdy pri restartu a tudiz je nejak menit nema smysl, protoze se stejne natahnou defaultni.
Navic ty klice s tim nemaji prakticky nic spolecneho.

Spis mi pripada, ze dulezite je nemit v ROMce data, ktera se pri behu casto meni. Pokud tam bude neco co se z ni jen cte, nemelo by to asi vadit (dle meho nazoru).
Pavel Koza (4761)|4.4.2006 08:19
Ad vydrz - par lidi tu psalo o tom, ze se na WM5 vyrazne snizila vydrz. Ted jsem delal benchmark s WiFi, na 2003SE se zarizeni vyplo za 3h19min, s WM5 to bylo za 4h37min... Coz mi prijde odpovidajici NARUST.

A jen trochu obecne - tipoval bych, ze drtiva vetsina problemu je zpusobena aplikacemi tretich stran. Ostatni si tim prosli pred pul rokem, vy hold az tedka;) Je nutne pouzivat aplikace WM5 kompatibilni, plati predevsim pro moduly do Today. Kdyz je aplikace z pohledu WM5 blbe napsana, tak to muze mit za nasledek spoustu problemu pomalosti pocinaje a vyssi spotrebou konce.

A nakonec prosba. Jelikoz jsem dostal zarizeni i upgrade na zkousku z HP a nekupoval to, mel bych prosbu na ty, kteri si to objednali a koupili pres web.

1. Jak velky je ten upgrade, co se stahuje z webu?
2. Je to jen upgrade nebo i dalsi soft?
3. Pokud si nekdo objednal CD, co vsechno na nem je?

Kolega z HP je totiz na sluzebce a tak se nemam koho zeptat. Dik.
Ivo Pokorný (400)|4.4.2006 08:28
1. 348 966 459B
2. I dalsi soft (Outlook 2002. MA AS 4.1, WM 5, MS WMP 10, MS Windows PPC 2003 SE Downgrade, Acrobar Reader 7, Audible Player, Bluetooth Phone Manager Live Update)
3. neobjednal jsem
Pavel Koza (4761)|4.4.2006 08:52
[QUOTE="Ivo Pokorný"]1. 348 966 459B[/QUOTE]

Pockat - to vazne melo 350MB??? A nedalo se stahnout jen neco? To je sila...

P.S. Diky:)
Zdenek Malinsky (9781)|4.4.2006 09:15
Jen tak pro objasnění: jak je to s tím uvolněním upgrade na WM 5.0? Tady píše Tkáč, že je termín vydání posunutý na 15.dubna a v diskuzi pod článkem i zde, že už máte upgradnuto a dokonce někteří píší, že mají koupeno legálně. :D
Ivo Pokorný (400)|4.4.2006 10:10
Zdenek: Sam jsi zamcel minulou diskuzi, kde byl i tento odkaz. ;)

Vzhledem k tomu, ze to je stranka HP, asi to bude oficialni. :)
Ivo Pokorný (400)|5.4.2006 08:29
Nevite nekdo, jestli se pod WM5 da nastavit, aby se synchronizovane emaily ukladaly na kartu misto do pameti? Nemyslim prilohy, ty jdou nastavit bez problemu, ale primo emaily. Rostu ze synchronizace, kdy cca 1400 emailu trva nekolik desitek minut a prestoze zabiraji cca 1.5MB, tak v pameti PDA zaberou temer 12MB. :evil:
Nejvic me ovsem trapi ta pomalost synchronizace. Urcite to ovlivnuje AS 4.1, ktery jede pres TCPIP, ale imho taky ukladani do ROMky (zapis trva dele). Chtel bych se alespon tomu ukladani do ROMky vyhnout.

Diky za kazdou radu.
michal.hrcka (26)|5.4.2006 10:14
Tak som aj ja upgradoval a rychlost nebola bohvieco. Preinstaloval som vsetky programy na SD kartu a fakt to slape rychlejsie :)
beecher (9270)|5.4.2006 10:49
A vypnuti Error Reportingu (Start->Settings->System->Error Reporting) jste provedli?
Ivo Pokorný (400)|5.4.2006 11:54
Jestli to byl dotaz na me, tak samozrejme. :cool:
Provedl jsem vsechny doporucene upravy... ;)
michal.hrcka (26)|5.4.2006 17:05
Samozrejme vypol, a urobil som tiez aj ostatne upravy...
lexicon_ce4you (31)|6.4.2006 09:39
[QUOTE="Pavel Koza"]1. Jak velky je ten upgrade, co se stahuje z webu?[/QUOTE]

Ja stahoval z Torrentu a samotny upgrade bez dalsich zbytecnosti ma 36MB


Jinak WM5 uz jsou PDA a do urcity doby to bylo v pohode. Asi jsem nainstaloval nejakej nekompatibilni soft a od urcite chvile mi vykon procesoru nespadne pod 50%. Bud budu muset nejakym vhodnym task managerem zjistit ktery proces zpusobuje ono silene vytizeni procesoru (tim bych se rad zeptal jeslti nekdo vi jaky programek to umi). Nebo udelat HR, instalovat vse znova a po nainstalovani kazdeho programku zjistovat jak se iPAQ chova. Jedine veci ktere na today pouzivam je Pocket Plus 3.1.0(build 5287), Pocket Weather 1.2.2 (mam pocit ze prave v nem bude zakopanej pes) a plugin na prehravani mp3 od Pocket Musicu.
Ivo Pokorný (400)|6.4.2006 09:48
Samotny upgrade LEGALNE nestahnes... pouze cely balik. Dokonce to nejde ani po castech, proste jedne velky file...

Jinak tedy:
- upgrade ma 35 737 766B
- downgrade ma 26 414 352B + SP31186_A - 5 876 279B
JiH_ce4you (149)|6.4.2006 17:41
Tak já nevím. Nic jsem nevybojoval, stále při starem.
filesys se "spusti" a zatizi na 85% system nezavisle na tom, jestli je system idle. Proste napriklad zapnu a hned naskoci. Pak se vypne a za chvili iopet naskoci. A to nedelam temer zadne zmeny v systemu - ukladani na "disk".
Mozna se to malinko zlepsilo temi nastavenimi cache a podobne, ale opravdu malinko.
Jsem z toho otraveny.

Dospel nekdo tedy k necemu lepsimu?

Apropo, nevi nekdo, jak instalovat aplikace na kartu do nejakeho podadresare, tak jak to slo ve 2k3? Clovek si tam muze vybrat jeden rootovy adresar, kam chtel instalovat, takze jsem mel v rootu jen "apps", "games" a vse instaloval do nich. Ve wm5 se mi to automaticky cpe do rootu (pri pouziti instalatoru pc).

Jiri
beecher (9270)|6.4.2006 17:59
To by nemelo, WM5 pri instalaci na kartu instaluji do adresare Program Files...
JiH_ce4you (149)|6.4.2006 18:15
Pardon, vypadlo mi tam "do rootu, do Program Files" ....
Byl jsem zvykly mit na karte apps/tools/games/sys a tridit si to
Milouss (103)|6.4.2006 18:22
Taky jsem z toho uz tak trosku na prasky.... Chvili mi wm5 behaj jak z praku, pak jakoby z niceho nic vyleti filesys na 87% a iPaq je nepouzitelnej ...
Achjo.
JiH_ce4you (149)|6.4.2006 18:29
[QUOTE="Milouss"]Chvili mi wm5 behaj jak z praku, pak jakoby z niceho nic vyleti filesys na 87%[/QUOTE]

Presne tak. Jak casto neco ukladas do ROMky?
Ja uz nic (umyslne), tak maximalne synchronizuju 2 itemy denne, pak si neco ukladaji windows a mozna par drobnosti jako today polozky si neco ukladaji. To je tak vse (umyslne jsem nic nedelal) a presto mi to "kazdou chvili" vyleti na tech 87% a zacne defragmentovat.

Takze si nemyslim, ze instalace vseho na kartu pomuze. Muze nekdo kdo instaluje vse na kartu potvrdit jiny stav?
lexicon_ce4you (31)|6.4.2006 19:09
Co pouzivate za programek na mereni zatizeni procesoru??? Nakonec to vypada ze u me ono zpomaleni systemu na svedomi Pocket Hackmaster. Mam nejnovejsi verzi XCPUScalar (pro WM5) a ten mi vubec nechce ukazovat zatizeni procesoru, furt ukazuje 0%.
JiH_ce4you (149)|6.4.2006 19:13
[QUOTE="lexicon"]Nakonec to vypada[/QUOTE]

Tak to ja jsem si myslel uz nekolikrat, ze "to vypada" :-)) Stravil jsem tim docela dost casu.
Jen za timto ucelem vyzkumu jsem si poridil SuperTasks a nepouzivam ho jako sluzbu.
Ivo Pokorný (400)|6.4.2006 21:05
[QUOTE="JiH"]
Dospel nekdo tedy k necemu lepsimu?
[/QUOTE]

Ja jsem celkem spokojeny. Zridka se mi to na chvili zpomali. Udelal jsem zde popsane upravy, jen jsem jeste uplne smazal polozky registru CompactionCritPrio256 a CompactionPrio256, i kdyz se tu pise, ze to az tak neovlivni. Na doporuceni na jednom serveru jsem je smazal a pripadlo mi, ze je okamzite znat zmena. Tak si je zkus zazalohovat a smazat, jestli ti to treba pomuze.
Brco_ce4you (447)|7.4.2006 09:50
Presnu cestu by si nenapisal?

diki
Ivo Pokorný (400)|7.4.2006 10:37
HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\StrataFMD
Brco_ce4you (447)|7.4.2006 10:52
dikes
JiH_ce4you (149)|7.4.2006 11:18
Mám obavu, kdyz se ty klice odeberou, jestli se napriklad ten proces uplne nedeaktivuje a az se zaplni vsechny sektory (samotnym behem systemu), tak cihla neklekne a jedinym resenim bude flash (nebo HR). Mozna by to chtelo minimalne prozkoumat co dela ten "Crit" klic.
Ivo Pokorný (400)|7.4.2006 11:27
Ty klice mam smazany uz nejakou dobu. Mezi tim jsem odinstaloval vse z pameti a dal na kartu. Trapil jsem se se synchronizaci emailu (a nakonec ji vzdal), kdy jsem synchronizoval pres tisic emailu (zabiraly v PC 1,2MB v PDA 12MB). Nekolikrat se synchronizace podelala natolik (dnes take), ze jsem musel odebrat partnerstvi a cele synchronizovat znovu. Nekolikrat denne synchronizuji par souboru... to vsechno se uklada do pameti, ne na kartu. Obsah pameti jsem tedy musel uz prepsat nekolirat a stale problem neni. Doufam, ze tomu tak bude i nadale. Krome toho delam kazdy vecer zalohy, takze me HR moc netrapi i kdybych ho musel udelat.
Jak pisu, obcas se PDA zpomali (napr. po synchronizaci par veci), ale po chvili se zase probere a slape. Asi v te dobe uklidi a pak uklizi az je to potreba.

Ale jsou to jen me laicke postrehy, nevidim tolik do systemu. Pokud to chodi, neresim to...

EDIT: Pokud se domluvi Brnensky sraz v nejaky rozumny termin, tak se tam mozna objevim, tak se na to muze kdokoliv kouknout. :cool:
JaK_ce4you (35)|7.4.2006 12:10
MOhu tez potvrdit, nejdriv jsem tyto klice prejmenoval a pozdeji smazal -> zatim vse O.K.
Mohl by mi pls. nejaky zdejsi "guru" objasnit co je to za procesy - automaticky spustene po SW resetu, co zajistuji a zda je mozne je dropnout?:
gwes.exe
shell32.exe - to je mi jasne
device.exe
filesys.exe - viz predchazejici diskuze
repllog.exe
services.exe
connmgr.exe - pouziva ACTsync? - ostatni komunikaci mam vypnutou
BTTray.exe - kdyz je BT vypnuty asi lze shodit ne?
internet.exe
srvtrust.exe
iPAGWireless - to same jako BT
CWTimeOut.exe
poutlook.exe - pokud nemam pustenou postu asi mohu dropnout ze?
NK.exe

U nekterych tusim, ale nez se pustim do experimentovani, radeji se ptam, treba mi to usetri problemy! Diky