Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario - pár dotazů začátečníka

jarecek_ce4you (161)|15.5.2006 13:51
no nekde ve volnym prodeji. ten eshop za 10.480 jsi myslel tmockovej? jestli jo, tak ve volnym levneji nebude. zas tak hot ty rozdily nejsou. ale kdyz se tady zase psalo, ze je u tmo blokovanej a odblok vyjde na 2k (jak psal phaeton_esc), tak mi vyjde, ze ve volnym prodeji (aktualne cca 11,5k) bude stejne levnejsi.
phaeton_esc (261)|15.5.2006 15:22
Levněji nevyjde - sice ho můžeš koupit v Twistu za 10 a pul, ale vyjde tě pak s odblokem (pokud nechceš přijít o záruku) na 12,5.
Mě dneska přišel za 11,5 - mám v tom kartu Eurotelu, všechno běhá bez problémů :)
Big.T (111)|15.5.2006 16:46
[QUOTE="Surgical"]Ad HandyMenu....neni to ten desivej kustomizacni T-debilni Today plugin?[/QUOTE]

Opravdu nevi. Hlasi se to po kazdem SR. Nevim, jak se toho zbavit, co pripadne dohrat, ci smazat. Zkusim este jednou HR a nacpat zpet backup.
Surgical (2364)|15.5.2006 16:55
Co mate furt s tim odblokem za 2 litry. To je standartni fraze T-mobilu a tyka se odblokovani vseho. Ted prinesl kamos twistove Vario primo z kseftu, zadny simlock tam neni (zkouseno jak s Errortelem tak Podvodofonem), protoze tam je CSY ROMka, predpokladam, ze bude leda CID locked. Takze....pro nejlevnejsi Vario do T-Mobile smele :)
man_ce4you (82)|15.5.2006 23:13
T-mobile prodává Vario blokované, ale součástí balení je kartička s číslem pro odblokování. ZDARMA !!!
phaeton_esc (261)|15.5.2006 23:18
[QUOTE="man"]T-mobile prodává Vario blokované, ale součástí balení je kartička s číslem pro odblokování. ZDARMA !!![/QUOTE]
Já ho blokované neměl a kartička tam žádná nebyla. A stejně myslím že to nemá cenu řešit ;)
man_ce4you (82)|16.5.2006 00:15
Že by více verzí ???
Ale jinak souhlasím. Nemá.:yes:
overgrounder (176)|17.5.2006 16:26
Hele, lidicky, s nejvetsi pravdepodobnosti se to tu resilo, nicmene se mi nedari to najit. Cili, kdyz synchronizuji Vario s desktopovym Outlookem, nasynchronizuji se mi jen slozky, ktere tam mam, lec bez jejich obsahu. proste prazdne slozky. Velmi by se mi hodilo, kdyby se synchronizovaly i zpravy v techto slozkach ulozene. Nevite nekdo, jak na to? Diky za radu ;)
tazz1 (680)|17.5.2006 16:40
No mne se zase nesynchronizuji poznamky. Hodi to chybu, ktera se nespravi ani napravenim nebo jaka tam ta volba je. Zkratka nevyreseny konflikt. Musel jsem Poznamky dat pryc ze seznamu synchronizace.
MilanSu (823)|17.5.2006 17:03
Mne se to nekdy stavalo jeste u PDA, kdyz jsem provedl HR, pak se nejprve zduplikovaly a pak kdyz jsem ty duplikovane smazal, tak se zrusily. Nebo kdyz jsem synchronizoval na PC a pak na NB.
Odzalohouj si Outlook (soubor Outlook.pst ....) nekde v Documents and settings, zrus partnerstvi a znovu ho vytvor.
Nekdy jsem postupoval tak, ze jsem si vyexportoval z Outlooku poznamky, pak je zrusil, sesynchronizoval a znovu importoval
phaeton_esc (261)|17.5.2006 18:10
Mám takový drobný problém :
nefunguje mi SmartDial

nevím jestli je zapnutý nebo vypnutý - pokaždé když ho chci nastavit a tapnu na položku "Možnosti funkce Smart Dialing" tak se nic nestane

jediné co by s tímto mohlo souviset a co jsem instaloval je samanuv decustomizační pack, ten to ale imho nerozhasil

psal jsem samanovi na ICQ, ten mi řekl ze to asi bude otázka registrů, já ovšem nevím kde hledat, proto bych byl rád kdyby mě někdo nakopnul správným směrem, případně rovnou napsal postup na opětovné zprovoznění SmartDialu

Předem díky


EDIT: problém vyrešen, vecpal se mi do toho jeden skin který SmartDial nepodporoval...proto to dělalo neplechu :)
tazz1 (680)|17.5.2006 18:53
[QUOTE="MilanSu"]Mne se to nekdy stavalo jeste u PDA, kdyz jsem provedl HR, pak se nejprve zduplikovaly a pak kdyz jsem ty duplikovane smazal, tak se zrusily. Nebo kdyz jsem synchronizoval na PC a pak na NB.
Odzalohouj si Outlook (soubor Outlook.pst ....) nekde v Documents and settings, zrus partnerstvi a znovu ho vytvor.
Nekdy jsem postupoval tak, ze jsem si vyexportoval z Outlooku poznamky, pak je zrusil, sesynchronizoval a znovu importoval[/QUOTE]

nikde jsem outlook.pst nenasel. Kde presne ho prosim Te najdu? A kde a jak zrusim to partnerstvi?
MilanSu (823)|17.5.2006 19:21
V Outlooku na PC si das nabidku Soubory, Sprava datovych souboru atam vidis kde to mas, muze se to samozrejme jmenovat asi i jinak (ale asi vzdy .pst).
Partnerstvi zrusis kdyz odpojis Vario od PC a v Activesyncu das Soubor/ Odstranit mobilni partnerstvi
Dr.Colombo (69)|26.5.2006 21:41
Vím že to tu bylo, četl jsem to ale nechápu to potřebuju dát pryš Tmobile, udělám HW reset, do 3 vteřin udělám SW a pak se tam píše "pak si budu moci vybrat z archivu jen to, co potrebuju" ten archiv se mi tam objeví, nebo ho mám mít připravený??? Prosím udělejte mi tu radost a napište postup pro úplného pitomce. Děkuji moc
MilanSu (823)|26.5.2006 23:29
No vzhledem k tomu, ze jsem se podobnym problemem trapil minuly tyden, tak se pokusim to zodpovedet, nerikam ze neco nemuze byt jinak, ale snad ti to pomuze.
Pokud jiz byl jednou obsah ExtRom nainstalovan, nejsem si jisty, ze po normalnim HR se znovu nabidne nabidka instalace, pokud ne je nutno preflashovat ROM.
Pokud delas HR (v podstate po FlashRom je to stejne, tak je treba bedlive sledovat Vario (je to otravne, ale neda se jinak) a v tu chvili jak nabehne Today a napise do 3 sekund .... udelat SR. Pak je treba si nainstalovat bud do Varia Total Commander, nebo na PC (NB) plugin do TC (tusim ze se jmenuje wince_plugin_PC, najdes to na strankach Total Commanderu, jak plugin tak free verzi pro PDA).
No a pak uz v TC (jedno jestli na PC nebo PDA) napises do prikazoveho radku extended_rom a potrebne caby si prekopirujes nekam jinak treba do Temp a odsud je normalne instalujes. Z obrazku z TC na NB je to snad patrne
00147902_TC_uZLj.gif
Dr.Colombo (69)|27.5.2006 12:24
Tak jsem asi blb, nedá se nic dělat, nainstaloval jsem to do tc na vario se dostanu ale když napíšu do přík. řádku extended_rom tak mi to napíše quote extended_rom.
ElSoft (1244)|27.5.2006 15:44
musíš být ve \\\WinCE Device\ a tam napiš cd extended_rom, mělo by to jít
MilanSu (823)|27.5.2006 15:50
Ja myslel, ze jeto z obrazku snad patrne, pisu to do horniho modreho radku. Jinak do prikazoveho s tim cd to samozrejme taky funguje, ted jsem to zkousel, mne to nefunguje, ale kdyz to napisu jak uvadim je to OK
Dr.Colombo (69)|27.5.2006 18:24
Chlapi jste kouzelníci, jsem holt pomalejší a díky vaší pomoci jsem tam a teď ještě jedna hloupá otázka, nainstaluju všechny mimo těch třech cabu o kterých se mluvilo v té jiné diskuzi???Nebo jenom některé??

Děkuji moc za pomoc.
MilanSu (823)|28.5.2006 00:06
To uz zalezi ciste na tobe, ono tech verzi ROM je nekolik, takze bude musis procist diskuse a nebo zkouset. HR a zkusit instalovat po jedne, co se zmeni, jestli to potrebuji a vyuziji...., no a nakonec HR, nainstalovat co jsem zjistil a pak uz doplnit Vario o dalsi SW ....
Ja osobne (Rom 2.17.7.2) jsem nakonec nainstaloval prakticky vsechno, krome tema Qteku (2x cab a 1.exe), a jsem spokojen
Dr.Colombo (69)|28.5.2006 11:02
Tak jsem nainstaloval všechny mimo

Pokud si dobře pamatuju, tmobile kustomizaci způsobují tyto:
1. Browser_Signed
2. pIDefaultPage_Signed
3. TMO_STK.sa

a T-mobile se na mě směje dál. Tak asi půjdu pokusničit.

JInak děkuji za cenné rady.
Dr.Colombo (69)|28.5.2006 20:16
Zase jeden dotaz na zkušenější kolegy, nevíte prosím k čemu je tento cab??? MASD_TMO_CZ_UXC_SIGNED ???

Děkuji za pomoc, začínám se učit. :-)))
jeenik_ce4you (375)|29.5.2006 08:50
Neví někdo, jak přinutit ukazatel času v horní liště aby zůstával viditelný i při spuštěných aplikacích? Snažil jsem se, ale v rozsáhlých diskuzích o variu jsem nic neobjevil :-(
phaeton_esc (261)|29.5.2006 09:57
start - nastavení - nastavení času a upomínek - více - zaskrtnout jediny checkbox co se tam nachazi :) (mam eng rom, takze prekladam jak by to asi melo byt v cz rom)
overgrounder (176)|30.5.2006 18:39
hele, lidicky, nevite, ktery cab z extrom TMO 1.6.2.3 ma na starosti povoleni nabidky softwarove klavesy?
Zbyšek Záliš (203)|30.5.2006 18:54
Tuším, že je to cab: MASD-TMO_CZ_UXC_Signed.CAB. Bohužel, jsou v něm i další customizace T-mobilu.
phaeton_esc (261)|30.5.2006 21:00
mozna by tam mohl fungovat jenom softkeyapplet.cpl - nekde se tu na foru povaluje, akorat ze je na qtek rom..ale fungovat by mohl
jarecek_ce4you (161)|31.5.2006 08:31
sotkeyapplet.cpl bude fungovat, ale bude anglicky, coz nebude v jinak ceske rom vypadat moc sexy. ale da se to samy cplko sehnat i cesky. staci, aby se o nej nekdo, kdo ma tmo rom, podelil a overgrounderovi ho poslal. popripade at si overgrounder nainstaluje zajebanou tmo kustomizaci, vytahne si ceskej applet na softkeys, udela hr a pak si ten soubor jen do nekusotmizovanyho zarizeni dokopci. ale uvazuji pouze teoreticky :)
overgrounder (176)|31.5.2006 17:05
jj, softkey applet funguje spolehlive. jen jsem ho trapne hledal v nastaveni Osobni, nikoli Systemove, kde se objevil po nakopirovani do /Windows. Leva Soft key, Prava Soft Key = prirazeni. zadna anglictina nic nehyzdi. pro poradek softkeyapplet prihazuji.
solory (201)|3.6.2006 11:30
Chjo!
Po týdnu používání Varia (stará TMO ROMka) jsem jej našel ve stole se zamrzlou úvodní obrazovkou TMO, žádný ukazatel průběhu, ani dílečky SPBPlus battery... jakýkoliv další softreset (nic jiného nefungovalo) dopadl stejně.

Doma jsem po HR flashnul novější ROMku od TMO. Po dvou dnech mi pro změnu ráno nešlo zapnout, pomohl naštěstí SR.
Teda Vám povím, zlaté MDA1... stačilo jednou 2x za týden provést SR a krom občasného vytuhnutí radia, žádný problém. Asi jej vemu od kolegy a Vario vyhodím :evil:

Poslední problém:
Když mám zaplé "doručenky" SMS chodí 1-16x, což se SAKRA prodraží. Když jsem odeslal známým ze seznamu (nová SMS, vybral jsem skoro všechny lidi a odeslat) některým došla SMSka jen 2x, jiným 18x.... myslím, že účet bude stát zato :evil: :no:
tazz1 (680)|3.6.2006 12:07
Tak tenhle problem se sms nemam...nebo aspon doufam :( . Zajimalo by me cim to muze byt
Big.T (111)|3.6.2006 16:15
Mam ty same problemy. Same nepredvidane SR. V posledni dobe se mi dokonce obcas stava, ze je foun bez signalu, a snazi se ulovit signal. Musim ho dat vyhledat rucne. Uz mi s Variem dochazi trpelivost. Mam nahranou posledni TMO ROM. Mam moznost ho vymenit za Compacta jednicku a silne o tom uvazuji.
solory (201)|3.6.2006 16:37
to se signálem znám... to bylo ráno před HR...
vypnul jsem tel. část, znovu zapnul a vše v poho. za dvě hodiny jen úvodní tmo obražovka a mírně se vlnící displej- obnovovací frekvence byla citelně nižší.
následoval HR a flash. uvidím, co provede ted.
měl jsem instalováno:
spb plus 31, spbgprs od tmo, spb diary, spb finance, resco expl., phoneAlarm, plugin pro BT ikonu a block reg., pocketKim.
mám podezření na phoneAlarm nebo spb plus. uvidím co provede ted, mám opět vše (zkušební verze s takovou nikdy neskončí) krom alarmu.
ty smsky to posílalo několikrát i s čistým systémem.
ted radte! :-;
stoupa88 (97)|4.6.2006 13:07
Mate tyhle problemy i "cistym" OS ? Tim myslim TM ROM+customizaci bez dalsich SW... Ja mam treba vario par tydnu a nezaznamenal jsem jedinej problem, abych musel pouzit SR natoz HR. Jinak pouzivam 2.17.2.2 WWE, ale par dni jsem tam nechal i posledni TM a chovala se korektne.
solory (201)|4.6.2006 13:58
Bohužel, bez doplňkových programů je pro mně Vario málo použitelné, takže "čistý" systém mohu vyzkoušet až po dalším HR.
Zatím šlape jak má a to mu dávám zabrat již druhý den. jediný nečekaný SR byl při nedokončené instalaci pro HW wireless klávesku s ovladačem pro staré PPC2002.
Příště zkusím mé oblíbené programy jen bez SPBplus.
Za týden a kousek co jej mám, mi vytuhlo jen jedinkrát radio a to přičítám PhoneAlarmu, po jeho instalaci bylo vario nějaké divné. Teď jej tam nemám, tak uvidím, radio tuhlo i na MDA1 a mnohem častěji a ve chvílích, když jsem jej nejvíc potřeboval.
mám jej příliš krátce na nějaké závěry, jen ty SMSky mně štvou, nikdy nevím, kolik jich opravdu odejde :evil:
Big.T (111)|4.6.2006 20:21
Zrusil jsem na Variu pretaktovani, ktere jsem mel zprvu na 264 a pote 240MHz. Zda se ze se to zlepsilo, takze problem asi byl prave v tom pretaktovani.Zrejme kousek, ktery pretkt nesnese. Ted se mi pro zmenu objevuje chybova hlaska, ze nelze spustit WakeupSMS.exe. Ke ktere aplikaci to muze patrit?
flashman (1366)|4.6.2006 20:50
[QUOTE="Krevety"]neumel by nekdo udelat cab tak jako je na ten bluetooth tak treba na pamet - spustene soubory ? :)[/QUOTE]
vim, že už je to starší, ale co takhle zkusit nejakej task manager tady ve freewru
jarecek_ce4you (161)|5.6.2006 08:47
[QUOTE="Big.T"]Zrusil jsem na Variu pretaktovani, ktere jsem mel zprvu na 264 a pote 240MHz. Zda se ze se to zlepsilo, takze problem asi byl prave v tom pretaktovani.[/QUOTE]

.. na tohle bych rad upozornil vsechny, co maji ocecknutej proc a chteji si stezovat, ze se jim wizard chova divne. omap byl udelanej na 195 mhz a ne na 240 nebo 264. obecne plati, ze pokud taktujeme, tak musime pocitat s tim, ze se zarizeni nebude chovat korektne. ja bez taktu nevedel, co je to samovolnej reset. na 264 mhz se mi to stava priblizne jednou denne a proste jsem smirenej s tim, ze to k tomu patri. vykon nebo stabilita - otazka priority.
phaeton_esc (261)|5.6.2006 10:49
sice offtopic ale i tak:
vazne nechapu kde tu nestabilitu po pretaktovani berete, na 195 to jelo stabilne ale pomalu, na 264 (vic jsem radsi nezkousel) to jede stabilne ale rychle. jeste se mi nestalo ze by mi na tomhle taktu neco spadlo, neco se kouslo...to vubec
jarecek_ce4you (161)|5.6.2006 11:32
.. asi proto, ze kazdej proc ten oclock snasi jinak. kus od kusu. nekomu to jede na 264 v pohode, nekomu obcas zarizeni zatuhne, nekomu se to nerozjede vubec. to je snad znama vec, ze chovani cpu je po pretaktovani individualni. jakym zpusobem se vyrabi procesory (a urcuje se jejich clock), snad vis.
overgrounder (176)|5.6.2006 17:44
lidicky, slovo do pranice:
1) vadi nejak Variu, ze z nej za chodu vyjimam pametovku (samozrejme nemam zadny spusteny program z karty) abych mohl pracovat se soubory ve ctecce?
2) stalo se vam nekdy nekomu, ze se vam Vario naprosto samovolne vypne, vcetne gsm modulu, a nasledne nejde nahodit normalnim stisknutim tlacitka on/off? mne uz se to takhle stalo dvakrat, a vzdy tedy hned na poprve pomohlo na chvili vyjmuti baterky. ale nelibi se mi to. muze to byt problem napr. nekompletni instalace extormky? nebo napada neco nekoho?
diky vsem za reakce.
solory (201)|5.6.2006 18:05
ad1. v MDA1 se mi jednou při tomdle stalo, že všechna data byla FUČ!
ad2. stalo se, že nešlo zapnout, jen softreset 1x, ale jestli šel GSM modul, to nevím, dělalo to i MDA1, takže to neřeším, jsem smířený s osudem :-)
Big.T (111)|5.6.2006 22:20
ad2.
Me se to stalo taky a to asi dvakrat. Pomohlo vyndat a zanadat baterku. SR nepomahal.
phaeton_esc (261)|5.6.2006 22:28
ad 2. nestalo, vubec :)
lenivyventil (103)|6.6.2006 12:09
ad 1. Bez problemov
ad 2. Este sa nestalo (klop klop klop)
tazz1 (680)|6.6.2006 12:42
No u mě se to tak nějak ustálilo a všechno je v relativní pohodě. Jen občas (hodně občas) zjistím, že se mi Vario třeba během noci restartovalo. Ale jde mi o to. Když mi příjdou SMSky či mejly, jsou jako nepřečtené a pak dojde k restartu než si je stihnu přečíst (v noci chrním). Jsou tam i po resetu nebo jsem o ně takhle přišel?? Jak to je s Variem, co všechno uchovává při resetu? Když se nic neztratilo, tak by mi pak samovolné restarty nevadily. Opačně ano.
solory (201)|6.6.2006 18:06
moje zkušenost je taková, že jakmile něco otevřu, nebo píšu a dojde k resetu (MDA1) tak vše uloženo jako koncepty, nebo v souboru jak jsem to nechal. Ještě jsem takto o nic nepřišel, ikdyž všude před resetem varují, že dochází ke ztrátě dat. max. pár posledních písmenek :-)
Big.T (111)|6.6.2006 22:57
Po provedenem HR na Variu se me zobrazuje po kazdem SR chybova hlaska ze nelze otevrit soubor TrayLnch. Netusite nekdo kde bude chyba???
PetrSybol (157)|7.6.2006 00:00
Ahoj.

Dnes jsem dostal do ruky Vario a oproti Qteku 8310 je to fakt jiný kafe. Překvapila mě jedna věc. Nemohu zaboha přijít na to, jak nastavit melodii MP3 pro SMS. Ve výběru mám jen pár standardních (notify, alarm1, alarm2 a pár dalších). MP3 mám na miniSD kartě ve složce My Documents. Zkoušel jsem MP3 soubor nahrát do složky Windows, ale ve výběru se nic nového nepřidalo.

Pokud si chtějí moderátoři rýpnout na funkci "Hledat", tak na straně 5 už tento dotaz zazněl s následnou odpovědí, že mu standardní zvuky vyhovují a dále, že .WAV soubor je potřeba nahrát do Windows. Dále jeden samostatný thread bez odpovědi a nakonec jsem pro jistotu prošel i 57 stránkový thread o Qteku + pár dalších :D
Mě jde ale o MP3 soubory a říkal jsem si, že když to umí Qtek 8310, proč by to nemohlo umět Vario.

Díky.
tazz1 (680)|7.6.2006 01:26
Vario to neumi