Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario - pár dotazů začátečníka

vario (441)|1.5.2006 14:12
zcela určitě ti to tuhne kvůli nějakému softu, já mám stále 1.6.2.3 a nic netudne a žádné restarty
Big.T (111)|1.5.2006 16:28
[QUOTE="vario"]zcela určitě ti to tuhne kvůli nějakému softu, já mám stále 1.6.2.3 a nic netudne a žádné restarty[/QUOTE]

No jo, jenze ja toho tam moc nemam. Tedy myslim nejakych systemovych aplikaci ktere by to mohli delat. Neda se nahodou nejak zjisit pri ktere aplikaci to vytuhne? Myslim tim nejky zapis v registrech ci neco obdobneho.
JecminekMaselnik (464)|1.5.2006 21:14
v control panelu si muzes nastavit zobrazovani notifikaci o problemech aplikaci.
Big.T (111)|1.5.2006 21:51
[QUOTE="JecminekMaselnik"]v control panelu si muzes nastavit zobrazovani notifikaci o problemech aplikaci.[/QUOTE]

Ted asi budu vypadat jak totalni pako, ale kde presne to najdu??? :oops:
zool_cz (64)|2.5.2006 08:53
Start -> Settings -> Error reporting -> Enable error reporting :o)

Ceska ROMka buda asi neco takovyho:

Start -> Nastaveni -> Hlaseni chyb -> Zapnout hlaseni chyb :o/


Tak to testni ale osobne si myslim ze ti to nepomuze.......

Zool
jeenik_ce4you (375)|2.5.2006 08:58
Taky jste si všimli, že T-mobile zlevnil Vario z 12999,- na 11499,- Kč?
JecminekMaselnik (464)|2.5.2006 12:24
add notifikace: je pravda, ze to moc nepomuze, protoze po samovolnem restartu tam ta noticka nezustane viset, nicmene moje zkusenost je takova, ze jakmile 2x za sebou ohlasi problem proces qwes.exe, je lepsi zarizeni rizene resetnout.
man_ce4you (82)|4.5.2006 16:50
Neví někdo jak zaheslovat excelovský soubor v Excelu ? Nikde jsem to v WM5 nenašel, ale 2003 to uměla. Díky.
joudaman (23)|4.5.2006 21:19
Po odeslání své první MMS jsem si všiml, že ikona "G" v horní liště (připojení GPRS) se změnila na ikonu signalizující připojení přes GPRS. Připojení však přetrvávalo i po odeslání MMS. Musím tedy při odesílání MMS kontrolovat toto připojení, ale jak ho ukončit po odeslání?
__________
Device: HTC Wizard (Qtec9100)
ROM: 1.6.7.1 CSY
jarecek_ce4you (161)|5.5.2006 07:00
cervenej telefon - drzet .. omg
du.du (41)|5.5.2006 23:06
Prosím vím že to tu někde je ale nedaří se mi najít...
Jak změnit ve smartdialingu barvu ruzove pri vyhledavaní kontaktu??? Je to nejaka zmena v registrech ale vazne nemuzu najit...

diky mooc:-)
vasco[CZ] (14)|6.5.2006 21:17
tak uz mam ode dneska vario od t-mobilu. zatím jsem zmateny jak lesni vcela. mam tedy par dotazu:

1) lze vkladat text psanim znaku na displej, nebo jen sw/hw klavesnici?

2) jak zmenit vzhled prostredi varia? ta t-mobilovska ruzova mi dost vadi.

3) nekde tady na foru jsem cetl, ze se da zbavit cele te t-m customizace. není to v rozporu se zarukou?

4) mohl by mi někdo, prosim, napsat nejaky seznam aplikaci `must have`? něco pro web, icq, nejake systemove aplikace atd.

Omluvte, prosim, absenci diakritiky, rikam, ze to vario jeste nemam zvladnute:)

Predem dekuji za odpovedi.
Surgical (2364)|6.5.2006 21:24
Vse se tady resilo/resi.
"Must have" je umet pouzivat HLEDAT v zahlavi tohoto fora.
z00m (23)|6.5.2006 21:34
[QUOTE="vasco"]1) lze vkladat text psanim znaku na displej, nebo jen sw/hw klavesnici?

2) jak zmenit vzhled prostredi varia? ta t-mobilovska ruzova mi dost vadi.

4) mohl by mi někdo, prosim, napsat nejaky seznam aplikaci `must have`? něco pro web, icq, nejake systemove aplikace atd.[/QUOTE]

2) vyber si a stahni si libovlne thematko bud tady v sekci Thematka nebo kdekoli jinde. Ty nahraj do slozky windows ve svem pristroji, a nalsedne v Nastaveni/Dnes vyber prislusne tema.

1) ano, pokud mas klavesnici ktera je obsazena s balikem Sunnysoft InterWrite tak staci podrzet/poklikat na ikonku klavesnice (myslim), budes mit vyber zpusobu psani

4) jako ICQ doporucuju bud agile messenger, ktery je neplaceny dokud je verze beta, nebo takze mChat .... jinak to PDA mam sam asi 4 dny tak to jeste nemam tolik vychytany ...
vasco[CZ] (14)|6.5.2006 22:24
[QUOTE="z00m"]

1) ano, pokud mas klavesnici ktera je obsazena s balikem Sunnysoft InterWrite tak staci podrzet/poklikat na ikonku klavesnice (myslim), budes mit vyber zpusobu psani

[/QUOTE]

no ja právě mám tu lokalizaci od t-mobilu, takze to asi bude tim
overgrounder (176)|7.5.2006 13:16
pro psani na displeji pouzij nize prilozeny soubor, ktery ti v TMO ROMce povoli tuto funkci...
vasco[CZ] (14)|7.5.2006 15:03
[QUOTE="overgrounder"]pro psani na displeji pouzij nize prilozeny soubor, ktery ti v TMO ROMce povoli tuto funkci...[/QUOTE]

Jo, diky moc, ale chvilku před tvym prispevkem jsem uz tady ten soubor na foru nasel. Vse funguje, jak ma. Zatím diky vsem za rady.
Suoraj (704)|7.5.2006 22:44
1) řešil někdo hlasové vytáčení na Váriu? Ono sice funguje a citlivost je super - má to ale háček. Neumí přijmout příkaz z mikrofonu v BT sluchátku. při stisknutí tlačítka na utrženém sluchátku Vário naslouchá ale pouze mikrofonem na přístroji :? Možna je to vina BT HF - mám dvě a dělá to u obou.

2) proč se dvě funkčně stejná zařízení (Blue Trek G2 a Nokia HS) odlišují ikonkama v seznamu zařízení (viz. obr.)? Je snad to nokiácké hudební?

3) Nevyvracím si to, že je hl. vytáčení ve Váriu dobrý ale Vito voice dialer je lepší užitečnou funkcí známou pouze (alespoň myslím) z Sonyericsonu. pokud mam u kontaktu hl. příkaz a ten kontakt mi volá tak mi do BT sluchátka pošle místo zvonění přehrání přiřazeného příkazu. Takže vím kdo to je aniž bych to viděl na telefonu. Nojo ale jak ho po naintalování udělám defaultním? Nikde tato volba není?


00143759_bt_MKQ9.jpg
z00m (23)|8.5.2006 20:36
Taky bych mel zacatecnickou otazku, rad bych poslal vCard jako SMS, trivilani operace kterou jsem provozal na prechozich mobilech bez problemu, tady ale kdyz vyberu ze cci poslat jako vCard, tak se mi rovnou otevre nova MMSka, coz mi jako moc komfotni neprijde. Jak tedy poslat vizitku jako SMS na jiny telefon, a pokud mozno aniz bych pouzil rezidentni aplikace, jako ta nova od Sunnysoftu (na nazev si nevzpomenu ...) ?
tazz1 (680)|8.5.2006 20:59
Jakou pouzivate aplikaci na foceni displeje(obsahu) cihly?
Standa_ce4you (380)|8.5.2006 22:44
Já používám GetPDAScreen.
tazz1 (680)|9.5.2006 00:03
Potrebuju neco co uklada v jpg a primo do cihly. Mam Pocket Screen Capture. Je dobrej, jen mi vadi, ze uklada v bmp
jarecek_ce4you (161)|9.5.2006 09:24
[QUOTE="z00m"]Jak tedy poslat vizitku jako SMS na jiny telefon, a pokud mozno aniz bych pouzil rezidentni aplikace, jako ta nova od Sunnysoftu (na nazev si nevzpomenu ...) ? [/QUOTE]

je na to cab, kterej do wizarda SKUTECNY vcard prihodi. vali se v nejake diskusi. hledej. defaultne vcard ve wizardovi neni.
jindrapro (81)|9.5.2006 18:39
[QUOTE="Suoraj"]1) řešil někdo hlasové vytáčení na Váriu? Ono sice funguje a citlivost je super - má to ale háček. Neumí přijmout příkaz z mikrofonu v BT sluchátku. [/QUOTE]Jak to myslis? Jako, ze ti nejde to, ze na BT sluchatku zmacknes cudlik prijmu, reknes jmeno a ono to ve Variu zacne vytacet? Tak presne takhle me to funguje a dokonce i v dodavce pri 120 na dalnici. Je to fakt supr. Se Sonyericssonem jsem se takhla nechytal ani v osobaku. Mam BT Sonyericsson hb662 a nemuzu si vynachvalit. Ma i display kde se roluje cislo volajiciho. (u SE D750 to psalo jmeno ):oops: Takze cislo sefa si pamatuju a to mi staci ;)
Suoraj (704)|9.5.2006 21:00
hmmm asi to bude sluchatkem - Jdu koupit jiný:yes:
du.du (41)|9.5.2006 21:36
Ještě jeden pokus - Prosím vím že to tu někde je ale nedaří se mi najít...
Jak změnit ve smartdialingu barvu ruzove pri vyhledavaní kontaktu??? Je to nejaka zmena v registrech ale vazne nemuzu najit...
Pomozte prosim!!!

diky mooc:-)

jindrapro (81)|9.5.2006 21:47
nechce se mi tohledat, tak to pripojim. Pardon. Snad je to ono????
vasco[CZ] (14)|10.5.2006 10:02
Asi hloupý dotaz, ale pro můj klid je to důležité...:)

Nainstaloval jsem si .cab od Samana s registry a byla tam integrována nějaká změna Edge ikonky. Teď když se připojím na internet přes GPRS (mám nonstop tarif), tak místo ikonky "G" mám "E", takže potřebuju, aby jste mě ujistili, že se i přes tu ikonku stále připojuji přes GPRS a ne přes EDGE, který předpokládám zdarma nemám. Abych pak nebyl překvapen, co uvidím na faktuře.
Surgical (2364)|10.5.2006 10:27
Tak data non stop se tykaji snad jak GPRS tak EDGE, ne? Pak uz jde jen o to, ze vetsine uzivatelu Varia neprijde zasadni rozdil rychlosti stahovani pres EDGE oproti GPRS, ba dokonce i s wifinou. Vario je takovy maly lenosny strojek, co se tyka sviznosti komunikace pres cokoli....
jarecek_ce4you (161)|10.5.2006 13:35
nemuzes mit zdrama urcitej typ paketove technologie. plati se data a data budou vzdycky data, at uz ti jedou pres gprs nebo pred edge. oboji jsou v podstate jakesi datove nastavby gsm site. jen s tim rozdilem, ze gprs umi cca 56 kbs (pri kodovacim schematu cs4, co ma sem tam tmo, az nejakych 85 kbs) a edge nejakych 215 kbs. vic to asi na povidani o nejakych timeslotech apod. nema smysl rozvadet. kdo chce, at hleda. proste je to jedno.
MilanSu (823)|11.5.2006 19:13
Jenom pro ujisteni, uvazuji o koupi u T-mobile, ale tarif mam Vodafone. Z diskuse jsem usoudil ze by snad nemel byt blokovany, respektive by nemel byt problem ho odblokovat.
Lze tedy na Variu od T-mobilu pouzivat SIM kartu vodafone ???
Surgical (2364)|11.5.2006 19:32
Zcela bez problemu, vyzkouseno osobne. Jen si dovolim poradit ihned preflashovat na 2x.x.x ROMku nastesti T-Mobilni CSY je pro pripadnou reklamaci oficialne stazitelna....
Surgical (2364)|11.5.2006 19:32
Bude potreba pouze CID-unlock...bez problemu dosazitelny
overgrounder (176)|11.5.2006 22:29
no, dovolim si podotknout, ze pripadna koupe MDA Varia primo od TM v teto chvili znamena to, ze uz bude mit ROM 1.6.2.3, cili flashovat WWE 2.... s CID Unlockem je proste ztrata zaruky, pokud se to po... Ale kazdeho vec. ja osobne bych tam urcite nerval hend po koupi jinou ROMku. sam jsem to udelal trikrat po sobe a pak jsem si oddychl, ze jsem tam mohl soupnout zpatky TMO. nejde o nic jineho, nez ze TMO je oproti WWE trosicku pomalejsi, ale pokud je potreba AKU 2, jak je libo;)
MilanSu (823)|13.5.2006 16:25
Jeste jedna vec mne trapi, mel jsem Acer N35 s WM2003 Se a pouzival jsme aplikace PocketBreese, Contact Breeze, svoje skiny ve Wisbar advance a wa desktop, pocket music a TCMP a dalsi.
Jelikoz si nejsem jisty rozdily ve WM2003, WM5 a WM phone edition, budou mi tyto aplikace normalne fungovat i na variu (samozrejme instalovane pro vezri WM5.
Cili vlastne je nejaky rozdil mezi WM5 a WM5 phone edition pro fungovani aplikaci pro evrzi WM5 ????
jindrapro (81)|13.5.2006 16:44
Pocket breeze na Variu bez problemu....;)
joudaman (23)|14.5.2006 13:07
Prosím, prosím. Procházel jsem toto fórum, ale nedopátral jsem se odpovědi. OS mám WinXP SP1 na notebooku (Qtec vlastním pouze 14dní). Přes USB se spojím bez problémů. Dojde k doinstalování ovladačů a k vyhledání zařízení. ActiveSync funguje bez problémů. Ale... Bluetooth na USB jsem spároval se zařízením. V okně mi na NB animovaně ukazuje probíhající spojení. Ale pokud spustím ActiveSync a ať už nechám vyhledávat na virtuálním COM portu, ke kterému jsem se připojil nebo na USB, tak ActiveSync nenajde žádné zařízení. Nevíte jak donutit ActiveSync, aby našel zařízení na virtuálním COM portu? Nebo neexistuje aplikace, která by zastala funkci ActiveSync a bez problémů se bylo možno připojit přes bluetooth (možná i Wi-Fi)?
__________
Device: HTC Wizard (Qtec9100)
ROM: 1.6.7.1 CSY
Card: 1 GB miniSD Pretec
Tofik_ce4you (43)|14.5.2006 13:58
zdravím na serveru shop.palmpc.cz jsem nasel celkem zajimave prislusenstvi v podobe GPS drzaku s nabijenim do auta pro MDA Vario! Nemate s tim nekdo zkusenosti jak to funguje? myslim jako jestli spolehlive atd. Odkaz primo je zde : http://shop.palmpc.cz/prodavej/palmpc/search.asp?jis=21200522327&fSearchText=vario
Big.T (111)|14.5.2006 16:28
Provedl jsem na Variu HR. Potom jsem obnovil zalohu vytvorenou v SPB Backup. Ted se mi vzdy po SR objevuje chybova hlaska, ze nejde spustit HandyMenu.exe. Zrejme neco chybi. Netusite ktery soft by to mohl delat???
jindrapro (81)|14.5.2006 16:37
K tomu sparovani s activesync., naskenoval jsem car papiru, ktery dodava T-mobil k Variu. Me to pomohlo. (Omlouvame se za kvalitu, zavada neni na vasem prijmaci:? )
ambasador_ce4you (0)|15.5.2006 11:01
Chci se zeptat jestli je Vario blokoané pokud jej koupím v Twist sadě, popřípadě jestli se dá odblokovat podle zde zmíněných návodů. díky
Big.T (111)|15.5.2006 11:14
[QUOTE="Big.T"]Provedl jsem na Variu HR. Potom jsem obnovil zalohu vytvorenou v SPB Backup. Ted se mi vzdy po SR objevuje chybova hlaska, ze nejde spustit HandyMenu.exe. Zrejme neco chybi. Netusite ktery soft by to mohl delat???[/QUOTE]

Opravdu nikdo nevi ke ktere aplikaci patri soubor HandyMenu.exe?
Surgical (2364)|15.5.2006 11:15
Silne pochybuji, ze by se Varia, prodavana v Twistu, vyrazne lisila od strojku, prodavanych s tarifem...
Surgical (2364)|15.5.2006 11:18
Ad HandyMenu....neni to ten desivej kustomizacni T-debilni Today plugin?
phaeton_esc (261)|15.5.2006 11:37
Já jsem z důvodu blokace do T-Mobile psal - resumé je že v Twistu jsou blokovaná (2000 za odblok), za plnou nedotovanou cenu jsou bez bloku - s tarifem mají blok, ale za poplatek se dá zrušit
jarecek_ce4you (161)|15.5.2006 11:39
ad blokovany vario:

1) nejlip to bude vedet asi pan nebo pani v obchode, kterej mas urcite pobliz, pokud nejsi na vesnici .. mj. existuji i jine cesty, jak to od tmo zjistit
2) taky si myslim, ze nebude blokovany ani tak ani onak ani nijak. jen je imho zbytecny ho kupovat v nejake twist sade, kdyz se da koupit jen tak samotny .. pokud teda nechces novou twiset sim .. to je pak jina :)
ambasador_ce4you (0)|15.5.2006 12:01
Ono totiž vyjde ještě o něco levněji. Uvidím, ještě se rozmyslím.
Surgical (2364)|15.5.2006 12:07
Hm tak twistove Vario pres e-shop za 10480.- s DPH...pekna cena.
jarecek_ce4you (161)|15.5.2006 12:33
to teda cumim, ze to tmo ma blokovany. tim spis doporucuji kupovat jinde. za min a bez bloku.
Surgical (2364)|15.5.2006 13:07
Jarecku, a kde je za min?