Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario - pár dotazů začátečníka

JOYSTICK (150)|17.4.2006 10:11
no vzhledem k tomu,že jsem se to snažil nejdříve unlocknout,je tam neofiko romka.Jak to mám znovu flashnout když nejde spojení s activesync?
jak se dostanu do toho speciálního modu?nemohu to tu nikde najít.
díky
overgrounder (176)|17.4.2006 10:21
muzu mit jeden dotaz? kdyz budu chtit flashnout ofiko TMO ROMku ze stavajici na novejsi (az bude - jestli bude :-), musim mit taky unlocknuty Vario, nebo to pojede bez unlocku, tim padem baz ztraty zaruky?
stary_pes_ce4you (252)|17.4.2006 10:43
Takto, ja som sa na to pytal specialne v t-mobile, ako slovenskom, tak ceskom a je to takto. U nas sa predava Vario iba s jednou ROMkou, ktora nema update. Takze sa nic vylepsovat neda. V Cechach sa predava vario v dvoch jazykovych verziach - ceske a anglicke. Ceske sa da updatovat na najvyssiu cesku ROM, ktoru mam napriklad ja, anglicka verzia sa updadovat neda. Neda sa ani do ceskeho varia s anglickou ROM nahrat anglicka ROM od britskeho t-mobilu - vtedy pada zaruka. V pripade ze tam nahras qtek rom, tak musis urobit unlock zariadenia a rom tam nahras. Vtedy, aj ked sa vratis na povodnu ROM, uz skuseny technik dokaze zistit, ci bolo zariadenie nejako pozmenene. Teraz vystavaju dve otazky: ci sa da vario locknut spat do povodneho stavu a ci sa technikovi bude chciet sparat v masine tak dlho, aby zistil, ci bolo unlocknute. Mozno to bude zavisiet od druhu zavady, cize pokial budes mat odpalenu dosku, tak to asi zistovat bude. Pokial ale budes mat len nejaku mechanicku zavadu ako vypadavajuci stylu, tak to zistovat nebude.

Pokial ide iba o oficialne ROM, tak zariadenie nemusis odblokovavat, ono si samo zisti co sa chystas instalovat.

No a ako som uz pisal, neviem ako sa robi ten canary mode na variu. Ale vyskusaj stlacit tlacidlo connection manageru (na lavej strane hore) a tlacidlo hlasoveho vytacania (na pravej strane hore). Potom na par sekund stlac tlacitdlo Power - u mna to vyvola Hard Reset. Teda treba to este potvrdit zelenym tlacidlom. To by mohlo pomoct.
JOYSTICK (150)|17.4.2006 10:49
no dobře,ale co pak s tím,když mi nejde activesync,jak to mam flashnout?
díky
stary_pes_ce4you (252)|17.4.2006 10:53
No, nemam to potvrdene, na Variu som to neskusal. Ale na sonate sa to robilo takto: treba si zohnat romku v binarnom kode. Teraz citujem z jedneho fora o smartoch s WM:

stahnete na netu balicek utilit itsutils,rozbalte.Ve slozce build mate psdwrite.Spustte prikazovej radek a zadejte adresu na umisteni psdwrite...ja si to haral na C:\itsutils\build\psdwrite...kdyz zadate psdwrite -l , tak Vam to ukaze seznam dostupnejch ulozist a taky udaje o SD karte ve ctecce (u mne to byla jednotka J: )...takze jsem zadal C:\itsutils\build\psdwrite J:\ C:\eurotel_rom.bin....a vuala...karta se za minutku nahrala,ja ji vrazil do SDAcka,zapnul bootloader a potvrdil upgrade.

Mozes to vyskusat, za nic nerucim, mozno by to chcelo poohliadnut sa po xda-developers.com , tam to uz urcite niekto riesil.
JOYSTICK (150)|17.4.2006 11:24
tak uz to slape a mohu potvrdit ze nova romka je rychlejsi....
stary_pes_ce4you (252)|17.4.2006 11:27
Napis este, ako sa ti to podarilo... Pokial by mal niekto rovnaky problem.
JOYSTICK (150)|17.4.2006 11:31
takze jsem se dostal do rezimu 3 barevne obrazovky a to tak,ze pri vypnutem variu podrzis tlacitko kamera a zapnes vario.Pak je vlevo dole jasny napis USB,coz je super.Pak uz jen stacilo spustit klasiky jakoukoli flash a je to!
tazz1 (680)|17.4.2006 12:20
A co tam mas ted za ROMku?
JOYSTICK (150)|17.4.2006 12:24
nejakou novou 2.21.4.101 neto tak nejak
tazz1 (680)|17.4.2006 12:30
[QUOTE="konvertor"]nejakou novou 2.21.4.101 neto tak nejak[/QUOTE]

z tmobilu?
JOYSTICK (150)|17.4.2006 12:32
ne,na tmobile zapomen....
vario (441)|17.4.2006 20:26
pro úplnost tvého dotazu: za takovéto situace by nebylo možno Vario reklamovat, to je ti snad jasné :))
man_ce4you (82)|18.4.2006 00:13
Dá se dostat ikona nějakého zástupce na spodní lištu vedle ikon CommManageru a Baterie ???
Surgical (2364)|18.4.2006 07:19
Reseno Tady...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

pokud je to ono, co sis predstavoval
Big.T (111)|18.4.2006 21:23
Jde nejak resit to, aby kdyz pri zamknutych tlacitkach Varia prijmu hovor, vyskoci "SmartDialer", aby se pri dotelefonovani vratil opet na plochu a nemusel jsem "SmartDialer" ukoncovat rucne? Tlacitka protom zustravaji stale zamcena. Musim telefon odemknout, shodit "SmartDialer" a pak Vario opet zamknout.
Doufam, ze jsem svuj problem popsal dostatecne srozumitelne.;)
vario (441)|18.4.2006 21:46
"červeným" tlačítkem se to neshodí ?
Big.T (111)|18.4.2006 22:07
Pri prijmu hovoru se zamknutymi tlacitky, je aktivni asi jen tlacitko pro prijmuti. Po ukonceni hovoru jsou opet vsechna zamcena. Nebo se pletu? Potom tedy musim odemknout tlacitka, shodit to treba krizkem a pak zase zamknout.
man_ce4you (82)|18.4.2006 22:08
Surgical: Díky. Vypreparoval jsem z PHM Tools - TrayLnch (má 12k) a je to funkční.
McRey (8)|20.4.2006 11:28
Pls, mam maly problem nielen so spb time, ale vobec zo vsetkymi clock/alarm aplikaciami na mojom Variu. Budiky totiz funguju iba pri plne zapnutom pda. Akonahle som v sleep mode, alarmy nefunguju a zacnu zvonit az po navrate do active mode. Mam nieco zle nastavene, alebo to je skratka tak?
PLS HELP.

1/ Dik za radu
2/ Sorry, nenasiel som to cez hledat. nevyuzivam moc fora, som v tom dost lama.
ElSoft (1244)|20.4.2006 11:32
o budících více zde a zde

EDIT: prosím přečtěte si alepspoň téma do kterého přispíváte, je dost možné že se váš problém řešil, když už nepoužíváte tlačítko hledat.
overgrounder (176)|21.4.2006 17:00
Ahoj vsichni. Lidicky, budto jsem uplna lama, nebo fakt uz nevim. chci se zeptat, pouziva-li alternativni medialni prehravac (Pocket Music, GS player, TCPMP... to je fuk), ani u jednoho jsem neprisel na to, jak spustit nebo vyhledavat podle slozky, tak, jako je to v windowsackym Media Playeru. Vzdycky si vytvorim playlist cele slozky na karte, kde mam mp3, ale pokud chci prehrat jednotlive album, musim playlist otevrit a tam najit prvni skladbu daneho alba a tu spustim (logicky nechci prehravat cely playlist najednou nebo vytvaret pracne playlisty kazde slozky po nahrani novych mp3l, to mne vazne prijde jako ztrata casu). a i tak se prehraje jen ta jedna a pak stop. Je mi jasny, ze delam neco spatne, cili kdybyste mi mohl nekdo prozradit, jak docilit toho, ze bude hudba razena po slozkach a po vyberu dane slozky se spusti jeji prehravani tak jako ve WMP. diky moc vsem
tazz1 (680)|22.4.2006 12:45
[QUOTE="man"]Surgical: Díky. Vypreparoval jsem z PHM Tools - TrayLnch (má 12k) a je to funkční.
[/QUOTE]

Mohl bys mi to please taky poslat??
Diky
katicek (3)|22.4.2006 13:02
Omlouvam se, hledal jsem ale nenasel, hard reset se delat pri vyplem, nebo zaplem pristroji? Dekuji
zool_cz (64)|23.4.2006 11:37
Hard reset se dela pri zapnutem pristroji!

Jeste pripojim maly navod:
Sice se to tu uz nekolikrat resilo ale at to nehledas!

Stisknes a drzis tlacitka pro Comm manager a Hlasovy zaznam -> pote stylusem stisknes tlacitko reset a drzis asi tak 8 vterin -> pustis reset ale ty dve tlacitka stale drzis dokud ti nenabehne na displej hlaska jestli chces Hard reset opravdu provest! No a pokud ano tak to odesles tlacitkem Zeleneho telefonu!

:o)
tazz1 (680)|23.4.2006 13:09
Lidi ja bych opravdu potreboval nejak nacpat ikony do te spodni listy. Je tu nejaka dobra duse co pomuze :) ?
vario (441)|23.4.2006 13:19
hledej PHM Traylaunch, např. zde , je tam i ke stažení, po spuštění si jen zadáš zástupce, které dole chceš mít
tazz1 (680)|23.4.2006 17:13
jj, díky moc. Leccos mi to vyřešilo
Big.T (111)|25.4.2006 08:07
Pouzivate nekdo na Variu nejaky soft na posilani sms pres GPRS? Mam z meho predesleho founu predplacene GiboSMS, ale tam je krkolomne zadavani adresta pouze z adresare Giba. Nezkousel jste nekdo neco jineho? Existuje-li neco.
tazz1 (680)|25.4.2006 08:10
a co internetove brany?
Big.T (111)|25.4.2006 08:50
Myslis pripojit se primo na branu operatora. To me nepripada zrovna levne. Tedy pokud nemas datanonstop. A navic je to zdlouhave. Na Symbianu jsem pouzival bud GiboSMS, nebo Oskarka ci AbsoluteBranu. Vsechny slapaly bez problemu. Vse je vetsinou delane pro Javu.
tazz1 (680)|25.4.2006 09:16
Jj, presne ty brany myslim. Nebo spis stranku, kde jsou pohromade. Mam datanonstop. A zdlouhavy to neni. Mam to jako domovskou stranku. Pouzival jsem to jiz na Nokii 6630 a se stejnou spokojenosti jako ted...
Big.T (111)|25.4.2006 09:52
U Datanonstop je to neco jineho, nemusis koukat na data. Treba u Giba vychazi 10 odeslanych sms tak na50 haleru, coz pres branu nedokazu.
mmoobbyy (136)|25.4.2006 14:45
[QUOTE="Tazz1"]Jj, presne ty brany myslim. Nebo spis stranku, kde jsou pohromade. Mam datanonstop. A zdlouhavy to neni. Mam to jako domovskou stranku. Pouzival jsem to jiz na Nokii 6630 a se stejnou spokojenosti jako ted...[/QUOTE]

Nebyl by link? Dikes ;)
tazz1 (680)|25.4.2006 15:17
wap.wwwbrno.cz a tam volba sms brany
jarecek_ce4you (161)|26.4.2006 08:20
to tazz1: ta brana na et je moc pekna. to urcite bude stat mene nez 1,50 kc :) nemas nejakou zkusenost, kolik tak pres ty www brany sms stoji? (pocitam, ze u vodafone, kde se musi nacist obrazek s kodem, to bude nejvic)
tazz1 (680)|26.4.2006 08:31
Ja mam pausal, tak vubec nevim. Jsem on-line porad. Nacita to okamzite, tak ten obrazek nebude velkej

Bud od ty dobroty a necituj predchozi prispevek. Saman
jarecek_ce4you (161)|26.4.2006 11:23
tazz1: dival jsem se na nacitani dat a nacteni stranky je 1 kb u eurotelu, 2 kb u vodafone (kvuli logu) .. dalsi 1 kb sezere ta stranka oznamujici odeslani .. odelsani cca 200 znaku textu by snad mohlo byt rovno 200 bytum .. takze by se to mohlo pohybovat kolem 2-5 kb za sms, coz mi dela nejakych 15-35 haleru :) to jde ..
martan1981 (5)|26.4.2006 19:39
Zdravim

Chcel by som sa spytat na dve veci.
1. Ako priradim aby mp3 subory defaultne prehraval WMP? Isty program mi to zmenil, ale po jeho odinstalovani nevratil spat.
2. Dal som si cab od samana na hodiny do horneho stavoveho riadku, ale su prekryte ikonou baterky. Je to iba na today obrazobke, v inej mi to ide OK. Da sa to nejako nastavit, aby mi to baterka neprekryvala?

Diky moc za rady.
tazz1 (680)|26.4.2006 20:29
Mam jiny problem a snad mi nekdo pomuzete. Zadam si ukol do tasks a ve stanoveny den se mi ukaze jako ze je aktivni ukol. Coz je v poradku. Automaticky mi ale hned rovnez naskoci, termin splneni jiz uplynul. Pritom se ten ukol jeste ani treba neozval upominkou. Mam dojem, ze drive jsem to nemel. Takze jsem si asi s necim vyhral a ted nevim s cim. Poradi mi nekdo?
Diky moc
Suoraj (704)|28.4.2006 20:22
dobrý den. Jsem v PDA nováček :D a přestože se mi vždy na mem Variu povedl udělat "chtěný" HR tak na třetí pokus - dnes se o to snažím od rána a nic :-(
Suoraj (704)|29.4.2006 12:26
Už sem si HRknul :-) Možná je to nesmysl ale když sem v SPB plus vypnul "Safe Mode" tak to na potřetí ... ale šlo.Asi shoda okolností.
tazz1 (680)|29.4.2006 13:26
nevi nekdo, jak je to tedy s temi tasks?? :sarcastic:
overgrounder (176)|30.4.2006 10:57
Lidi, nevite nekdo, co popisuji notifikace zobrazovane v MemMaidu, a to ve tvaru \\.\Notifications\NamedEvents\SCRIPT:0x0... ?
pod kazdou z nich je cervnove datum a hodina a stale se ty notifikace mnozi a mnozi, cim dele jsem po HR, tim vice jich je. nevite nekdo, co popisuji, pripadne jak se zbavit toho, co je spousti. kolega je na stejne ROM a nedela mu to, ma tam maximalne 2 tohoto druhu. diky vsem.
Saman_ce4you (1451)|30.4.2006 14:18
Tyhle zaznamy vetsinou vznikaj kdyz se objevi nejaka "notifikacni bublina" a zmizi pri timeoutu (prijata SMS, neprijaty hovor, apod.). Napr. memmaid to umi hromadne vymazat, pripadne Checknotification od ScaryBear Software.
Big.T (111)|30.4.2006 14:30
Dne jsem si vsiml samovolneho restartu Varia. Vsiml jsem si ho v dobe, kdy jsem na displeji mel uvodni obrzovku, jako po zapnuti Varia. Divne je, ze se zrejme nerestartovala teklefonni cast protoze to nechtelo pin. Tohoto restartu jsem si vsiml jiz podruhe. Poprve to bylo nekdy pred tremi dny. Dela vam to taky? Netusite proc to dela a ze to neni klasicky restart, kdy to chce i pin simkarty?


Behem jedne hodiny zjistuji, ze se mi takto retartoval jiz po druhe.
Saman_ce4you (1451)|30.4.2006 18:31
Jakou mas ROM? Verze 1.6.x.x to delali. 2.x.x.x jsou ok :yes:
overgrounder (176)|30.4.2006 19:08
[QUOTE="Saman"]Tyhle zaznamy vetsinou vznikaj kdyz se objevi nejaka "notifikacni bublina" a zmizi pri timeoutu (prijata SMS, neprijaty hovor, apod.). Napr. memmaid to umi hromadne vymazat, pripadne Checknotification od ScaryBear Software.[/QUOTE]

No, ja nevim, protoze kdyz to dam do souvislosti s popisem te notifikace, ktera je, jak koukam, napr. "11. cervna 2006 1:58:22", tak mi to jako "puvodce notifikacni bubliny neprijde,.... cimz ovsem netvrdim, ze nemas pravdu :)
Standa_ce4you (380)|1.5.2006 00:49
[QUOTE="Saman"]Jakou mas ROM? Verze 1.6.x.x to delali. 2.x.x.x jsou ok :yes: [/QUOTE]
Já mám v současné době 2.x.x.x a udělalo mi to taky. Bohužel jsem si všiml jen jednou, takže nevím jak často to dělá. Pin nepoužívám.
Big.T (111)|1.5.2006 10:03
ROM mam 1.6.2.3. CSY. Myslite, ze ji mam prehrat? Je ta 2xxx stabilnejsi? Mam Vario od T-Mobile. Nebyl by potom problem v pripade zaruky? Je pravdou, ze sam minimalne jednou dene musim delat SR. To v pripade, ze Vario vytuhne.