Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n300 (n310, n311) - zatuhnutie, nenabehne ani po hard resete

Petr Šinagl (25)|20.5.2006 14:09
[QUOTE="TheKnight"]Problem:
- n300 (n311) ostane pri starte zamrznute na obrazku s PDA, nepomaha ani hard reset / mrtve po hard resete, nereaguje, white screen of death

Dovod:
- Problem reportuju ludia s verziou ROMu 1.00.08, bootloader v0.98
- Presny dovod a podmienky pri ktorych mrzne su nezname

Riesenie:
- problem riesi upgradnutie verzie ROM (na 1.00.15)
...
...
Tuto spravu skusim priebezne editovat, keby sa nasli nove info. (Zda sa ze problem je uspesne vyrieseny, dakujeme vsetkym angazovanym ;) )

[/QUOTE]


Takže mi včera přesně tímto způsobem zdechnul Acer n311 s verzí ROM 1.00.15. A to mám v pořadí druhý kus, ten první jsem vracel v pondělí, neboť se rozhodl likvidovat SD-karty (zničil obsah a karty činil neformátovatelné s kapacitou 0kb).

Nechtěli by soudruzi u Aceru dělat něco jiného, na co technologicky stačí ?
infovir (28)|20.5.2006 18:20
[QUOTE]Takže mi včera přesně tímto způsobem zdechnul Acer n311 s verzí ROM 1.00.15. A to mám v pořadí druhý kus, ten první jsem vracel v pondělí, neboť se rozhodl likvidovat SD-karty (zničil obsah a karty činil neformátovatelné s kapacitou 0kb).[/QUOTE]
Co tak zkusit upgrade na 1.0.16?

Jo, lidi, dotaz - nestava se nekomu s N311 a nainstalovanou lokalizaci, ze po soft-reset pda ignoruje cas nastaveni vypnuti podsviceni a vypina jej po 10 vterinach?
MePHyst0 (26)|20.5.2006 19:38
[QUOTE="infovir"]
Jo, lidi, dotaz - nestava se nekomu s N311 a nainstalovanou lokalizaci, ze po soft-reset pda ignoruje cas nastaveni vypnuti podsviceni a vypina jej po 10 vterinach? [/QUOTE]

jj, to presne sa stava aj mne, a bez lokalizacie. niekedy sa to nezmeni ani vtedy ked vbehnem do settings a zase to nastavim
infovir (28)|20.5.2006 20:35
Nevi nekdo, cim to je? Nebo jak to napravit? V nastaveni je to spravne, jen je nutne tu hodnotu znovu nastavit. Divne... Poslal jsem request na sunny soft, protoze jsem si myslel, ze je to lokalizaci a jim se to nepotvrdilo.
S ohledem na to, ze uz je to druhe flashovani, tak to asi nebude tim, ze by firmware spatne sedel...
Diky za jakekoliv rady
jugo (18)|21.5.2006 08:31
Mě se zase po posledním HWresetu a obnově ze zálohy všechny E-mailové účty ( mám jich 5 ) skovali pod jednu hlavičku Outlook E-mail. Při vytvoření nového účtu Hotmail, který nejde dobře jsem ho chtěl zrušit, ale nabídka Zrušit není aktivní a tudíž to nejde !?? Nekde upravovat ani zrušit účty pod Outlook E-mail. Nové účty jde vytvořit i smazat. Pošta se však pak stahuje duplicitně.
S registrama nemám velkou zkušenost a na jiný postup opravy jsem zatím nepřišel !? -)
HW restart a vše si dělat znova - to ještě raději počkám, dokud k tomu nebudu donucen ! -))

Jirka

:)
jugo (18)|21.5.2006 09:29
Tak nevím u IE na WM5 na tom našem PDA n311 nechodí naWeb stránkách Java Applety a tudíž mi nejde třeba prezentace počasí. Má to někdo na svém PDA už vyřešené ???

Díky

Jugo
Petr Šinagl (25)|21.5.2006 17:55
ad Infovir:

ROM 1-00-16 už mám v dalším, vyměněném kuse (do třetice?).
Jinak - použití bootloaderu je jediná cesta, jak skrz tu bílou smrt prorazit.

Co se náhlého zhasínání podsvícení týká, dělá mi to teď (1-00-16) náhodně taky a zatím nemůžu přijít na důvod ani nějaký systém.

Jen mám takový dojem, že si PDA pořizuji na práci, k čemuž se potřebuji na techniku spolehnout, a nikoli abych neschopným vývojářům z Aceru dělal pokusného králíka a čekal, kdy se zase co sesype a ještě s sebou vezme data.
infovir (28)|21.5.2006 18:22
[QUOTE="Petr Šinagl"]
Co se náhlého zhasínání podsvícení týká, dělá mi to teď (1-00-16) náhodně taky a zatím nemůžu přijít na důvod ani nějaký systém.
[/QUOTE]
Hmm... No, pokud jste si PDA porizoval na praci, tak Vas Acer N300 spolehlive zamestna ;-) Ne, ted vazne - jestli ma nekdo jeste nervy a ma problem s timto vypinanim podsviceni, mohl by zkusit, zda kdyby prehral firmware (2x, 3x), zda by se to nevyresilo? Uznavam, ze ale tomuhle ne zcela rozumim. Budme radi, ze firmware na beznych pocitacich sedi vzdy ;-))
_blackBone (271)|22.5.2006 08:33
ja mam otestovane, ze kdyz mam pozadavek na pouziti hesla pri zapnuti PDA ( po jakkoliv dlouhe dobe ), zhasne mi obrazovka po 10 sec a nejde s tim nic delat (nastavovani nepomana). Uz mi to tu drive potvrdil i nekdo jiny, to by mohlo byt jedno z reseni vasich problemu.

infovir (28)|22.5.2006 08:40
[QUOTE="_blackBone"]ja mam otestovane, ze kdyz mam pozadavek na pouziti hesla pri zapnuti PDA ( po jakkoliv dlouhe dobe ), zhasne mi obrazovka po 10 sec a nejde s tim nic delat (nastavovani nepomana). Uz mi to tu drive potvrdil i nekdo jiny, to by mohlo byt jedno z reseni vasich problemu.
[/QUOTE]
To reseni jsem nejak nepochopil... Jako vypnout ochranu heslem? Nevim, vnitrni pamet vyuzivam pro ukladani citlivych dat a tak pouzivam tohle jako relativne komfortni reseni (komfortnejsi nez sifrovat/desifrovat pomoci komprimace do RAR).
_blackBone (271)|22.5.2006 08:46
to neni reseni, to je konstatovani, ze kdyz je zapnuta ochrana heslem, zhasina podsviceni displeje po 10 sec ...
(pouzil jsem slovo reseni jakozto reseni zjistovani, proc tomu tak je, nikoliv reseni samotneho problemu) ;)

resenim je vypnout ochranu heslem, coz bohuzel pouzivam

Mozna by slo pouzit ochranu heslem od 3. strany, ale to jsem nezkousel.

mam OS 1.00.15
infovir (28)|22.5.2006 08:50
Tak jsem se nastval, kontaktoval Acer, mam cislo ticketu, budu je prudit... Zaroven jsem pro jistotu kontaktoval i support SunnySoft, mozna s tim maji taky neco spolecneho ;-)
Firmware 1.0.16 (neresi to)
Petr Šinagl (25)|22.5.2006 11:40
[QUOTE="_blackBone"]ja mam otestovane, ze kdyz mam pozadavek na pouziti hesla pri zapnuti PDA ( po jakkoliv dlouhe dobe ), zhasne mi obrazovka po 10 sec a nejde s tim nic delat (nastavovani nepomana). Uz mi to tu drive potvrdil i nekdo jiny, to by mohlo byt jedno z reseni vasich problemu.

[/QUOTE]


MÁM nastavené heslo při zapnutí i "velkou lokalizaci" InterWrite 9-0-4072 PRO a na ROM 1-00-15 mi to rychlé zhasínání nedělalo vůbec, na ROM 1-00-16 zhasíná jen někdy (občas, nepředvídatelně, po různé době, ale opravdu jen někdy).
infovir (28)|22.5.2006 11:44
O nekterych vecech je lepsi nevedet ;-| Ja doufal, ze je to obecny problem... Coz znamena, ze pokud se vyskytuje, musi mit urcite reseni a vsichni od toho muzou davat ruce pryc... Grrrr
Petr Šinagl (25)|22.5.2006 23:57
Doplnění - po softresetu začal zhasínat, pohledem do nastavení/system/podsvícení/napájení z baterie zjišťuji, že v rozbalovacím seznamu u "Vypnout podsvícení pokud se nepoužívá" je prázdno, žádné čísílko. Až po ťuknutí na rozbalovací šipku se objevuje normální nabídka (10sec až 5min), z ní zvolenou hodnotu pak PDA zase dodržuje (uvidíme dokdy).
necry_ce4you (118)|23.5.2006 09:09
tak posledni fw a dnes rano cerna smrt, vubec nic..jen vymena baterky pomohla, poprve (snad i naposled)
icecat (156)|23.5.2006 15:28
[QUOTE="tomas.lizner"]Podobne problemy s zapinanim mam take a to mam tohle pda uz druhej kousek. Kdyz to nechce "chytnout" na zapinaci tlacitko, tak vetsinou stacilo dat to do kolibky a nastartovat to v kolebce, pak to uz jelo. Ale najednou to prestalo nabijet v kolebce baterii, takze jsem ji musel v kolibce nabijet externe. Po cca 5 dnech uz zlobi i tohle externi nabijeni. SW to neni, n311 je i po hardresetu, ale nenabiji. Zitra si pro to prijede DHL, tak uvidime, co s tim v Brne udelaji. Napisu pak, jak to dopadlo v servisu. Zatim se mejte.[/QUOTE]

PDA odvezli 18.5., dnes mi ho privezli zpatky. Vysledek? https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=10606&fi=40#48 :((( Bacha na jejich servis. Fakt humus
necry_ce4you (118)|23.5.2006 16:04
tak opet cerna smrt..dela to taky nekomu? jen posledni fw :(
choze_ce4you (104)|23.5.2006 16:14
Ahoj, tak já, jako čerstvý majitel, tohoto nádherného zařízení, přispěju taky svou trochou do mlýna. Koupil jsem ho s ROMkou 1.00.08 a vcelku nechápal, proč ostatní upgradují. Jenomže po 14 dnech používání se mi najednou zasekl a "white screen of death", jak kdosi napsal...
Včera jsem teda mrtvého Acera oživil 1.00.16-kou a musím říct, že se mi jeví stabilnější a možná i rychlejší! Zítra vyzkouším SmartMaps, které byly oproti Looxovi, jež jsem měl předtím, hoooodně zabržděné :o(
Tak snad už to bude OK. n311 byla láska na první pohled a snad nebude zklamáním.

Choze
_blackBone (271)|24.5.2006 09:03
[QUOTE="necry"]tak opet cerna smrt..dela to taky nekomu? jen posledni fw :([/QUOTE]
co myslis cernou smrti? nutnost vytahnuti baterie? ... ano, to mi dela, kdyz pouziju nektery ne zcela standardni software, za nektere jmenuji mPhone, FeedReaderCF, viz diskuse v tomto foru pred nekolika dny...
necry_ce4you (118)|24.5.2006 19:24
no predpokladam ze to bude spis tim ze jsem po updatu fw pouzil obnoveni dat, nikoliv reinstalaci, ficim do egypta takze si s tim budu hrat po navratu...
icecat (156)|25.5.2006 13:18
Tak prihodim dalsi zvlastnost s timhle modylkem a mozna i varovani pred novou verzi firmware 1.00.16. Vcera mi n311 prisla z brnenskyho servisu (slohli mi stylus a zaslepku, smejdi) a tri hodiny na to jsem volal, at si pro nej zase prijedou:) V servisu mi tam svevolne nahrali bios verzi 16 namisto puvodni 15. Jakmile jsem zacal instalovat cestinu, taxe pda kouslo. Predtim s verzi 15 se nikdy nic podobneho nestalo. Vyndani baterky to akorat uplne vyplo, ale uz nenabehnul. Po hard resetu se zarizeni normalne samo zapne, takze jde flashnout bios, tady se proste jen vyplo. Ale slo pak alespon zapnot klasicky. Ale pozor, zmena, nenabehla bila smrt, jako u verze 8, ale modra:) Zaseklo se to u obrazovky windows mobile. Neslo zresetovat, neslo vypnout, neslo flashnout. Takze jsem to zabalil a ted jsem cekal na ppl. Malej cervik ve mne ale hlodal, tak jsem to ted zkusil zapnout a ejhle, slo to alespon klasiky spustit (opet ale jen do modre smrti). Ale hardreset to uz spustil normalne. Nainstalil jsem ted cestinu jako prvni a zatim drzi. Nevim, jestli to mam pricitat HW nebo wm5, ale tentokrat bych spis tipoval wm5, protoze uz se mi stalo jednou na stolnim pc, ze vecer se uplne zhrutily znicehonic windows xp, hlasily asi 5 chyb a skakalyy do modre smrti a rano zase behaly, jako by se nic nestalo. Holt jejich mobilnejsi bratranek pochytil asi nektere neduhy od sveho starsiho pribuzneho. Hukot:) Dival jsem se ted rano na jine pda s vga displejem, ale situace je na trhu tak bidna, ze se nakonec prece jen budu dal trapit s timhle acerem:)
Petr Šinagl (25)|25.5.2006 13:30
Češtinu instalujete v které verzi ?
Je potřeba použít verzi InterWrite 9-0-4072 PRO z webu Sunnysoftu, která při instalaci dává na vybranou mezi počeštěním ROM 1-00-08 a 1-00-15 - verze pro 08 dělá na 15 i 16 neplechu, verze pro 15 mi na 16 chodí bez (poznaných, zatím) problémů.
icecat (156)|25.5.2006 14:34
Aha, to bude ono, prave hledam neco takoveho na webu sunnysoftu, jestli k tomu nemaji nejake reseni, protoze se mi to opet zhroutilo (nastesti neumrelo). Instaloval jsem lokalizaci z cd a bohuzel to opravdu je 1.00.08. Urcite to zkusim, dik za radu.
Petr Šinagl (25)|25.5.2006 22:34
Pokud jste z CD instaloval lokalizaci pro 1-00-08, pak jí před nainstalováním nové verze musíte z PDA důkladně odstranit (návod na webu Sunnysoftu) nebo "vyčistit" HR - jinak se mixáží lokalizací budou dít divné věci, například se v nastavení nedostanete do nastavení zaheslování PDA :(
icecat (156)|25.5.2006 22:50
Jj, dik za radu, HR to spravi:) Ale stejne je to zbytecny, protoze pote, co se mi predevcirem pda vratilo ze servisu, po nainstalovani spb pocket plus 3 se cele pda kouslo do modre obrazovky s wm5 a pomuze jen HR, takze tim je vyreseno i vycisteni od stare lokalizace:) To spb mi pred servisem chodilo naprosto bez problemu. A to jsem netestoval jeste ostatni programy, co mi driv chodily:( Poslal jsem dotaz do aceru, tak uvidim, co mi na to reknou.
TheKnight (53)|2.6.2006 18:50
Mne SPB Pocket Plus 3 bezi bez akychkolvek problemov s firmwarom 1.0.16
icecat (156)|2.6.2006 20:12
[QUOTE="TheKnight"]Mne SPB Pocket Plus 3 bezi bez akychkolvek problemov s firmwarom 1.0.16[/QUOTE]

He, to mne pred servisnim zasahem v Brne taky, o dalsich programech nemluve:( V pondeli si pro to prijede uz potreti PPL, tak uvidim, co s tim zas provedou
choze_ce4you (104)|8.6.2006 08:35
Takže po testu SmartMaps můžu říct, že je PDA daleko svižnější s ROMkou 1.00.16 oproti původní 1.00.08. Loox 420 byl sice ještě o trošku rychlejší, ale už to není to "utrpení svatého Šebestiána" co přetím. :)
Jinak mám nějaké problémy s dotykovou vrstvou okolo spodních Sofkeys - někdy musím tapnout i 3x než se funkce provede. Proto jsem si nadši namapoval HW tlačítka, jinak by mi asi vyrostl šedivý vlas :no: Občas i při psaní v Interwrite naskakují nesmyslně mezery nebo velká písmena místo malých. Asi se neumím trefit :))
Co mi ještě chybí ke spokojenosti...jo - nemáte někdo bleskovou radu na to, aby se PDA dalo zapnout JEN Power buttonem? Nějak jsem to tu nemohl najít a docela mě štve, když se mi zapne v tašce tlakem na HW tlačítka... Díky
PiTRiS_ce4you (257)|8.6.2006 10:48
- v interwrite se dá nadefinovat, jestli při tahu kurozrem na písmenu to udělá mezeru nebo třeba velký písmeno, atd... Takže někdy stačí na tom písmenu ujet o kousíček a jinej "znak" je na světě... mrkni do nastavení a kdyžtak vypni..

- ad zapínání HW tlačítkama - nestačí HOLD? :)
choze_ce4you (104)|9.6.2006 08:04
Super, zásah v Interwrite pomohl. Díky!
Jo jo, HOLD stačí, když přehrávám mp3, ale bohužel ne, když mám PDA vypnuté... Nebo to lze kombinovat? Vypnout PDA a pak to ještě HOLDnout?
Jinak takovej postřeh - nepřipadá někomu, že se nějak často rozhazuje kalibrace displaye? Asi je to záležitost jenom mého kusu, ale docela často mi dotykovka reaguje nepřesně a po kalibraci je to opět OK. Mám RealVGA, tak jestli to nesouvisí s tím... A taky mi připadá, že právě tlačítko HOLD rozhazuje kalibraci... Nevím :?
PiTRiS_ce4you (257)|9.6.2006 20:30
Jistě že hold to zamkne i po vypnutí :)) Od toho tam je...

Ad to rozhašení displaye - nic takovýho se mi nestává, fnuguje skvěle, rekalibrace vždycky jen po HR... Jinak používám taky realVGA, takže tím to taky nebude... Imho jestli ti blbne, jaks psal, nějak ta dolní polovina displaye, že třeba nedoťukne, tak by to mohlo mít souvislost a bylo by to imho na reklamaci - prostě špatnej display respektive dotyková vrstva...
choze_ce4you (104)|27.6.2006 07:18
Nemyslím si, že by byl OT. Podivné chování při psaní jsem připisoval chybě ve FW potažmo v dotykové vrstvě. O nastavení tahu stylem v InterWrite jsem netušil.
Jinak ROMka 1.00.16 běhá v pohodě...
Emil K. (10)|2.7.2006 23:22
Dnes večer mi z ničeho nic při spuštění zatuhl mů Acer n311.

Zkoušel jsem ho oživit všemi způsoby, vyndáváním baterky, Hard resetem se stisknutými tlačítky i joystickem, také různě pomocí tlačítka Hold, dále jen bez baterky, v kolíbce
..a stálé se mi ho nedaří oživit tak, aby nastartoval do systému.

Znáte ještě někdo z Vás nějaké další kombinace nebo způsoby, jak ho přivést k životu, aby se nastartoval do systému, ..abych ho mohl následně upgradovat, romku na verzi. 16.

Nebo už asi zbývá jen ten servis??
Mám BL 0.96 a ROM v.015

Díky Emil :(
PiTRiS_ce4you (257)|2.7.2006 23:41
počkat, když máš 15 kovou rom, tak bys měl mít i ten 1.něco bootloader, ne?? BTW, nejde to flashnout i bez nabíhajícího systému??
Emil K. (10)|2.7.2006 23:54
..promiň, spletl jsem se, mám .08

Emil :-)
PiTRiS_ce4you (257)|3.7.2006 00:02
řikám, tak ho zkus flashnout rovnou... myslim že nepotřebuješ nabíhající systém na to abys moh flashovat (aspoň teda tak sem to pochopil z jinejch diskuzí co se jinde probírali, osobně neodzkoušeno)... Návod na flash tady taky někde byl :)
Emil K. (10)|3.7.2006 00:20
..no udělal bych to takto, ale nemám bohužel žádnou jinou kartu (SanDisk), kromě té původní. I kdybych měl, nemám ji jak naformátovat, ..myslím tím, ..jak propojit s PC a potom naformátovat a nahrát na ní novou ROM)

Na foťáku mam Compact Flash a otec má foťák sice s SanDisk, ale můj 2GB Sandisk mu to neveme, ach jo, ..a v Nokii má také SanDisk, ale pro změnu v poloviční tloušťce, jak ta moje, takže se tam také nevleze

:-(
Emil K. (10)|3.7.2006 00:23
..není tu někdo z Vás z Vysočiny? respektive okolí Žďáru n. Sázavou, ..ještě lépe Bystřice nad Pernštejnem? :-))
PiTRiS_ce4you (257)|3.7.2006 00:25
1) SD != sandisk, ale secure digital... sandisk je jen značka... ale to je OT :)
2) v tý nokii asi bude MMC karta, která je tenčí
3) pokud ten foťák bere SD karty, ale neni v něm vidět, zkus formát... Jinak todle je nejrozšířenější typ karty, takže zkus nějakýho souseda, kámoše, místní prodejnu s IT,... někde ti na to těch 30MB souborů na flash + formát na fat16 určo rádi udělaj
Emil K. (10)|3.7.2006 00:30
Otec má ve foťáku, ale bohužel jen 32 MB, ..samotnej systém má po rozbaleni 44 Mb (ROM verze 16)
pavri (4)|29.1.2007 20:02
chtěl bych se zeptat jestli se gps navigace pro vga rozlišení na Acer n310 neseká nebo něco jiného a jestli toto pda (acer n310) zvládne hry ve vga rozlišení jako třeba nějaké RPG a další náročnější aplikace.
Brco_ce4you (447)|3.2.2007 13:24
Zdravim,

mam jednu zasadnu otazku. Ako to teraz vyzera s problemom tuhnutia na Acer n310/311? Su s tym stale komplikacie alebo uz je to v pohode? Chystam sa kupit n310 a aby som vedel co ma caka.

_blackBone (271)|4.2.2007 10:09
ja jsem tu svuj uzivatelsky profil psal uz nekolikrat:
- pouzivam hlavne kalendar a organizaci casu
- semtam si v exploreru prectu zpravy
- semtam si do rss ctecky stahnu nekolik serveru
- posloucham hodne mp3
- nemam nainstalovanou zadnou lokalizaci
- relativne dost pouzivam excel
- mam velmi konzervativni pristup k instalaci novych aplikaci, ale semtam si neco nainstaluju

Tento Acer mi zatuhne tak asi 1x za mesic
( mluvim o 311, ale to vyjde podle me nastejno jako 310 )

Ale vidim, ze mas Dell axim X50v ... to tedy nevim, jestli mas duvod ho menit za tohoto Acera ;)
Brco_ce4you (447)|4.2.2007 13:05
[QUOTE="_blackBone"]Ale vidim, ze mas Dell axim X50v ... to tedy nevim, jestli mas duvod ho menit za tohoto Acera ;) [/QUOTE]

Ale nie, nechcem Acer pre seba, takze preto sa na to pitam.

dikes
Fat Bastard (1)|7.2.2007 11:22
to_blackBone:

Kdyz mluvite o zaseku - je to bezny vytuh ze sveta WM, resitelny softresetem anebo je to ten druhy, specificky pro n300? Jakym zpusobem pak uvedete stroj opet v zivot? Uvazuji o porizeni a tyto odpovedi by mi hodne pomohly. Dekuji
Spiider (56)|8.2.2007 13:05
... s tym zatuhnutim to nieje az tak zle... Mne sa zasekol asi 2 krat odkedy ho mam (pol roka). Pocuvam vela hudby z 2 Gb karty cez TCPMP (napr ked chcem z WM playerom prehrat mp3 s bitrate 128 z USB kluca tak WMP uplne seka ale TCPMP v pohode). Softu mam nenormalne vela... chudak registre ale uz si zvykam na pravidelne zalohovanie. Mam ho bez CZ lokalizacie, ktora je uplna blbost (2-krat som to skusal a stale mi zacalo tuhnut PDA, zacali mi zo start-u miznut zalozky - Programy, hry...) Ked zatuhol tak stale po nainstalovani nejakeho softu (raz ma zachranil pred hard resetom safe mode).

Este sa chcem spytat .. toto mi robi stale... aj par tyzdnou po hard resete.... asi to robi nejaky soft... Ked vypnem PDA a asi po 5 minutach ho chcem zapnut tak mi njprou naskoci biela obrazkovka s hornou listou asi na 3 sekundy, vypne sa a ked ho skusim zapnut znova tak uz nabehne.... neviete niekto co s tym alebo ktory soft to sposobuje ???
repa (2)|14.3.2008 11:31
Ahoj, nemate pls nekdo nekde ten soubor na flash? na strankach aceru ho nemuzu najit, uz ho asi odstranili
repa (2)|14.3.2008 13:40
tak se mi podarilo najit tri ruzny verze fw pro acer n300, ale... naformatuju 1GB kartu na fat 16, zkopiruju na ni 4 u strasi a 5 souboru pokud chci naflashovat novejsiu verzi, udelam hard reset, podrzim onoff cudlik pet vterin, obevi se mi odpocitavani, pak hlaska ze stahuje data z karty a pak bum, napis n300 a bila obrazovka jako predtim, pomozte, diky
icecat (156)|14.3.2008 17:39
Pokud mate moznost koupit n310, tak nejspis z druhe ruky. Ale i kdyby byla nova, nedoporucuji. N300 uz jsou za horizontem, acer uz zjevne vzdal i jejich podporu a vyvoj softu. Ani s jednou verzi ROM si nemuzete byt jist, ze se nesekne tak, ze k jeho nabehnuti bude zapotrebi kolibka pripojena do site. Vyrazit s tim nekam na vylet a spolehnout se na tohle pda jako navigaci uz bych po tom, co se mi totalne seklo uprostred skal a lesa, bych uz bez papirove mapy neudelal. A sestihodinova cesta vlakem v kupe plnym koverzacechtivych duchodcu jenom s pda plnym bezva ctivych knih, ale seklym po prvni hodine jizdy, je taky lebeda.