Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n300 (n310, n311) - zatuhnutie, nenabehne ani po hard resete

hanysek3099 (115)|13.3.2006 12:20
USB host u všech Aceru jede v pohodě. Jak u N50 (nechť o ní nový majitel dobře pečuje) tak i u N311 (než mi stačila úspěšně zdechnout, teď čekám kdy se vrátí ze servisu) funguvalo prakticky všechno co jsem připojil, až na MP3 přehravač který jsme dostali jako vánoční dárek v práci (No name, značka neznámá). Jinak USB flasky, čtečka 8in1, klávesnice a dokonce i usb hard disc vše jelo v pohodě.
Saico (41)|13.3.2006 12:29
[QUOTE="gattomino"]Jasně, četl jsem to v recenzi, ale co praxe? kůzné usb klíčenky.. apod[/QUOTE]

Bohužel některým výrobcům specifikace USB mass storage nic neříká a tak jedinou jistotu máš, když zařízení někdo osobně vyzkouší. Také ovladač v n3xx nemusí 100% splňovat specifikaci. Například nefungují některé fotoaparáty Sony, které USB mass storage umí, ale hostu se hlásí s prominutím jako pr..e a ovladač si s tím neporadí :disgusted:
jugo (18)|13.3.2006 12:51
Tak jsem dnes dostal zprávu, že je n311 opravený ( týden) a dnes jej odesílají. Tak by tady zítra odpoledne už mohl být. Dám vám info, jak to dopadlo - jestli bude spokojenost :)
pawlito (1)|14.3.2006 01:52
Takže: manželka si se svou novou 311 kou hrála 1 den v pohodě, já to chytl do ruky a po 2 minutách ta 311 vytuhla a nic...už je to u prodejce a řeší to :?
hanysek3099 (115)|14.3.2006 07:11
Takže už si sleduju jak se mi přes PPL blíží N 311 za servisu zpátky do HK. Jen mě fascinuje systém "pošli do HK přes Prahu". No zřejmě to jinak nejde. Jinak PDA jsem do Brna posílal v pátek odpoledne a už včera v 15.41 mi přišla sms o tom, že je opravené a předané na odeslání zpět. Tedy co se týká rychlosti tak klobouk dolů. :yes: Teď už jenom ať dorazí v pořádku nepoškozené a budu spokojený.:D
icecat (156)|14.3.2006 12:30
Takze ted jsem volal do aceru do servisniho centra, ze mi to vytuhlo podruhe a ze jsem to vyresil cinskou verzi rom, coz je skoro to samy, jako by to bylo kously. Vztekal sem se, proc sakra nedaj na web tu novou verzi, kdyz uz ji maj davno doma, mila slecna na technickym rekla, ze ona to chape, ze nemuze nic delat, ale ze taky vola kazdy den do Prahy na vedeni, jako co a jak a ze ani neni v jejich silach technicky mi to poslat mailem. Protoze to maj narizeny od centraly v Praze... Tam mi telefon dat nechtela, coz ale nevadi, pac jsem si ho zjistil jinde. Na marketingu me odkazali na servis do Brna:) Kdyz jsem jim rekl, proc me tam odkazujou, kdyz jim sami naridfili, ze nesmej takhle v Brne nic delat, tak me radsi prepojila nekam jnam. Vzal to nejaky chlapik a hned kde jsem vzal cislo a jestli ho mam ze servisu atd...:) Chudaci v servisu si to ted asi vyzerou... Kazdopadne se vykrucoval, kdyz jsem se zacal vzetakt, co to mele za kraviny, ze to neni k dispozici. Tak rikal, ze je to teprve ve fazi testovani, jestli to resi opradu ten problem. Odkazal jsem ho na diskuze, vcetne teto, ze evidentne to resi a nakonec vzdyt tim ten problem resej uz v Brne, ne? Mailem mi to pry poslat nemuze, ze to ma pres 30MB. Ja mam schranku neomezenou a na disku mnista dost, nicmene ne, proste to nejde. Tak si vzal na me kontakt, ze se mi dneska nebo zitra ozve a ze to teda jde hned resit, jestli by bylo mozny to dat na ftp. Hele lidi, nevolejte na servis, ti nic nezmuzou, tady je telefon na tu centralu v Praze +420 244 112 511 - je to cislo na marketing. Volejte tam, jak jen muzete, prudte je, nalehejte, otravujte, nadavejte, rvete, proste cokoli, at se jim ta linka netrhne dokud to na to ftp nedaj. Pokud je takhle nebudem soustavne bombardovat, tak to proste neudelaj.
icecat (156)|14.3.2006 12:36
A kdyz jsme u toho, nemate please nekdo vypreparovanou alespon tu starou verzi rom, osmicku? Aspon at muzu neco delat, ta cinstina je fakt jen na dve veci:-)
ddano (122)|14.3.2006 12:42
Pavel Koza mi tvrdil, že vraj tá stará verzia je na dodávanom CD, aspoň, ak som ho správne pochopil ...
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=13677&dd=0&fi=0
icecat (156)|14.3.2006 12:59
Bohuzel, nic takoveho tam neni
beecher (9270)|14.3.2006 12:59
ddano: Pavel nic takoveho netvrdi.
ddano (122)|14.3.2006 13:31
OK, tak som jeho odpoveď zle pochopil ...
TheKnight (53)|14.3.2006 15:21
[QUOTE="tomas.lizner"]Tak rikal, ze je to teprve ve fazi testovani, jestli to resi opradu ten problem. [/QUOTE]

Hm a ako to testuju? Tak, ze to nahraju ludom ktorym to vytuhlo? :)

[QUOTE="tomas.lizner"]Mailem mi to pry poslat nemuze, ze to ma pres 30MB. Ja mam schranku neomezenou a na disku mnista dost, nicmene ne, proste to nejde. Tak si vzal na me kontakt, ze se mi dneska nebo zitra ozve a ze to teda jde hned resit, jestli by bylo mozny to dat na ftp. [/QUOTE]

Tusim si sa nenechal lahko odbit, co je fajn... Snad sa to konecne niekam pohne. S tym posielanim 30tich mega... ak je jediny problem to ze to nemoze dat do mailu, alebo ze nema pristup na to aby to uploadol na acer ftp, staci povedat, nejake ftp kam to moze uploadnut mu mozem zriadit :)

Ak sa ozve tak napis, som celkom zvedavy ako sa to vyvinie...
hanysek3099 (115)|14.3.2006 15:22
Važení kolegové nebude tomu věřit ale dnes se mi vrátila místo opraveného PDA N 311 jen prázdná krabice, navíc bez obou instlačních CD a dle mého názoru i s jiným zdrojem!!!!! Hned jsem to začal přes tel. řešit a teprve po čtvrtém rozhovoru se mi dostalo ujištění, že pokud do dvou dnů PDA nedohledají tak dostanu nové. Krabice byla přitom v pořádku zalepená originál folii od Aceru:mad: Teď už skutečně nevím co dál??? Má smysl se obrátit na policii a nahlásit to jako krádež??? Nebo jim mám nechat ty dva dny a pokud se to do té doby nepodaří dořešit tak kontaktovat policii a nejlépe i Novu - naštěstí u nás ve městě bydlí otec Krpače z Novy takže by to asi nebyl až tak problém. Jedině za ten poslední hovor jim dám asi šanci, až mi z toho samého omlouvání šla hlava kolem!!! Tak a teď zkuste poradit jak byste tuhle situaci řešili Vy?:?
jugo (18)|14.3.2006 15:43
Po 8 dnech mám n311 doma. První test - funguje a tak do týdne uvidíme. Koupil jsem si originál ochranou folii na displei za 450,- Kč a ona na něm nedrží !?? Jak se správně instaluje ? Děkuji
Zdenek Malinsky (9781)|14.3.2006 15:45
Koukni sem, hlavně na lapálii Miloše s notebookem.

Ostatní věci týkající se té povedené reklamace, řešte prosím tam.
Dussan (66)|15.3.2006 09:33
Dámy a pánové zvítězili jsme nad hmotou !

Dnes ráno kouknu sem ftp://ftp.support.acer-euro.com/handheld/n300/osimage/ a nevěřím svým očím. :D

ROM image 1.00.15 pro n3xx ke stažení !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS: Děkuji všem co se angažovali v tomto nerovném boji. Stálo to za to... :yes:
ddano (122)|15.3.2006 09:39
Super, ešte tak vedieť, ktorý je EN ...
TheKnight (53)|15.3.2006 09:44
Ja osobne taham WWE, tipujem ze to bude worldwide ? Snad tam bude nejaky textak.
Dussan (66)|15.3.2006 09:45
[QUOTE="ddano"]Super, ešte tak vedieť, ktorý je EN ...[/QUOTE]

Tak vylučovací metodou:

Acer_n300_SD_ROM_FRA_1_00_15.zip - francouzsky
Acer_n300_SD_ROM_GER_1_00_15.zip - německy
Acer_n300_SD_ROM_CHT_1_00_15.zip - švýcarsky
Acer_n300_SD_ROM_ITA_1_00_15.zip - italsky
Acer_n300_SD_ROM_NLD_1_00_15.zip - holandsky
Acer_n300_SD_ROM_PTG_1_00_15.zip - portugalsky
Acer_n300_SD_ROM_WWE_1_00_15.zip - anglicky ??
beecher (9270)|15.3.2006 10:00
WWE = World Wide English...

Vanoce... :D
_blackBone (271)|15.3.2006 10:49
hmm ... takze opet jsem si nabehl, predal jsem to pred tydnem do Sunnysoftu, tam se se mnou odmitaji bavit, stale si recepcni bere moje cislo s tim, ze se mi co nejdrive ozvou a kde nic tu nic.

Asi na tom testujou, jestli to umi flashovat nebo ne :sarcastic:

Ja jen, kdybyste od nich chteli neco koupit... :evil:
timmynovak (100)|15.3.2006 12:53
Tak konecne je to venku, diky vsem! Mimochodem, je silene, ze tu verzi maji fakt od 20. ledna... Zakaznici se stali pokusnymi kraliky...

Pokud jde o OT se SS - potvrzuji jejich sileny pristup. Objednal sjem si dva ks folii s dotazem, zda je mozny odber v Brne. Zadna odpoved ani po nekolika dnech, stav obejdnavky nezmenen. Poslu dotaz, cekam nekolik dni, zadna odpoved. Tak to zkusim jeste jednou, zadna odpoved. Zapomenu na to - pustim to z hlavy a za par dni pridje spam, ehm, newsletter:) Odpovim neco v tom duchu, ze spam jo, reakce na objednavky ne. Po asi dvou dnech jen strucne - jsou skladem. Stav objednavky nezmenen.

Pro mne moc hodnoverne SS nevypada, ale mohu byt vyjimka.
Marixy (54)|16.3.2006 18:34
Tak co, majitelé Acerů, pomohlo to? Pošilhávaje po novém přístrojku mne to docela zajímá...
VoDo (87)|16.3.2006 22:15
Acer n311 je dobrej stroj, doporucuju. Hodne muziky za malo penez
h3ll (8)|12.5.2006 12:40
Zdravim,
vcera som si zakupil Acera n311, dost ma prekvapilo ze ma oznacenie pod displayom n300. Prve co som pozrel bolo info o OS version, prekvapenie:

OS version v5.01
ROM revision date: 20060206
Rom verzion 1.00.15
Firmware version v2.6
Bootloader version: v1.15

Co ma ale menej prekvapilo bolo to ze som ho rano zapol a jedine co sa nastartovalo bol display na ktorom boli farebne mravce ako na ciernobielej telke ked sa nic nevysiela.

Proste ked PDA vypnem klasicky tak vypinacom tak mozem cakat ze ho budem
nezapnem alebo musim vytiahnut baterku...

Jedina ficurka co tomu pomaha je vypinat PDA pomocou Hold, ked ho tak vypnem a nasledne zapnem vypinacom tak je vsetko v pohode...

Mate niekto podobne skusenosti?

BTW: Uz pri prvom zapnuti tam tie mravce boli.. po cca 5sekundach ale nabehlo logo acer a fical dalej...


Tomas
_blackBone (271)|12.5.2006 13:00
ta slovenstina je krasna rec ... btw mravce to jsou jako mravenci? :))

co se tyka te zavady, ani bych to neflashoval, hned bych se sebral a sel to reklamovat ...

h3ll (8)|12.5.2006 13:21
Fuuuu, nesranduj... kupoval som to cez web shop, to zas budu komplikacie ;-(
_blackBone (271)|12.5.2006 13:27
nevim, jak na Slovensku, ale v CR mas moznost zbozi vratit do 14 dnu bez udani duvodu ( u internetovych prodeju), v kazdem pripade komplikace to je ...
Pokud se ti nechce, zkus to tedy flashnout a uvidis.
h3ll (8)|12.5.2006 13:31
co mi pomoze flashovanie ked tam uz mam Rom verzion 1.00.15 ?

_blackBone (271)|12.5.2006 14:08
uz to tu bylo jednou receno, nekdy si to potrebuje "sednout", i v procesu nahravani ROM muze dojit k chybe
Ja osobne jsem to flashoval 2x, protoze poprve to bylo velmi pomale ...

Jinak ta reklamace, flashovani jsem ti radil jen jako alternativu, kdybys to tam nechtel hned posilat...
h3ll (8)|15.5.2006 11:27
Tak soom to zabalil a poslal im to s vyjadrenim ze odstupujem od zmluvy a chcem prachy s5. vikend straveny s n311 bola hroza a utrepenie... proste ked som ho vypol tak po cca 4hodinach som uz ho nezapol, jedine vybrat a zalozit baterku. Som riadne, riadne sklamany to PDAcko je krasne ale je to riadny shit. Koncim s ACERom na plnej ciare...


Zdeno_ce4you (291)|16.5.2006 19:06
[QUOTE="jugo"]Po 8 dnech mám n311 doma. První test - funguje a tak do týdne uvidíme. Koupil jsem si originál ochranou folii na displei za 450,- Kč a ona na něm nedrží !?? Jak se správně instaluje ? Děkuji[/QUOTE]
A kterou polovinu tam lepíš? Jestli tu uplně průhlednou, tak tu ne. Udělal jsem stejnou chybu a už jsem se na té zprávné polovině ( na té co po přilepení zprůhlední ) nezbavil prachu atd.
Možná jsem pako, ale nenapadlo mě lepit na display totálně matnou folii. Ona je potom antireflexní, takže tím se to vysvětluje.
jugo (18)|16.5.2006 20:07
Taky mi to většinou ráno nechce naskočit a musím vyndavat baterku, abych to rozchodil !??? Měl jsem tam dost SW a tak nevím, zda je to SW a nebo HW.
Podezření mám tak trochu na HW protože mi jednou několik sec. běželo i při vypnutí přepínačem !?
Uberu SW a uvidím ...

JH
h3ll (8)|16.5.2006 22:05
Kazde rano sa ti to tak sprava? ja som mal z toho nervy tak som to zabalil a vratil, zoberem si namiesto toho LOOXA N560, ten uz bude hadam oK... Ak sa ti da tak to vrat.. podla mna je to hardwarova chyba...
icecat (156)|17.5.2006 01:38
Podobne problemy s zapinanim mam take a to mam tohle pda uz druhej kousek. Kdyz to nechce "chytnout" na zapinaci tlacitko, tak vetsinou stacilo dat to do kolibky a nastartovat to v kolebce, pak to uz jelo. Ale najednou to prestalo nabijet v kolebce baterii, takze jsem ji musel v kolibce nabijet externe. Po cca 5 dnech uz zlobi i tohle externi nabijeni. SW to neni, n311 je i po hardresetu, ale nenabiji. Zitra si pro to prijede DHL, tak uvidime, co s tim v Brne udelaji. Koupil jsem to nemoudre na ICO, takze ani po treti reklamaci nemam narok na odstoupeni od smlouvy, nicmene za nejakou srazku by to vratit snad slo. Hele lidi, vam se ty looxy fakt libej? Ja kdyz videl pred Vanocema fotky n311, tak jsem si ho uplne zamiloval, jeste nez jsem videl, co to vsechno umi. Krasny zarizeni. Ale ten loox mi prijde vylozene hnusnej. Je to velky, hranaty, nemastne sedy... Ve srovnani s n300 je to jak lamborghini oproti ziguliku:-( Stabilita a vykon je jedna vec (jak zjistuju ze spousty prispevku, tak v tomhle loox asi jednoznacne vede), ale PDA je prece taky o vzhledu, ne? Je to otazka vkusu kazdyho, ale uznejte, neni ten mrnavej kousek plastu kolem velikyho displeje n300 prece jen jedno z nejhezcich pda? Ach jo, kez by se par vzajemne si konkurujicich vyrobcu seslo a udelalo neco uzitecnyho pro nas, koncovy uzivatele - PDA snu. Pro priklad - elegantni vzhled (acer), vykon (loox), stabilni sw zaklad (palm), kvalitni pokud mozno aspon trochu narazu, otresu a vlku odolny HW, VGA displej a dalsi uzitecny vlastnosti BT, GPS, IR, prijem radia, fotacek, mikrofon kvality diktafonu, pripadne mozna telefon [pokud by to neznamenalo zparchanteni stylu Treo (nic proti treu, ale to nepovazuju za plnohodnotny pda, jako spis velmi chytrej telefon)] a s cenou do max. 15000,-... Bohuzel si kazdej hraje na svym pisecku a vysneny pda se asi jen tak neobjevi. Co vy, jak si predstavujete svy PDA snu?:) Napisu pak, jak to dopadlo v servisu. Zatim se mejte.
h3ll (8)|17.5.2006 08:55
Mas pravdu n300 ma krasny design.. je to radost drzat to PDA v ruke... ale je to totalny shit co sa tyka stability... proste ho uz nechcem ani vidiet... potrebujem 100% PDA bez problemov a nie aby som sa sral s vytahovanim baterky a podobne... co tu citam tak 3/4 su problemove.. to sa o LOOXe neda povedat. Ano LOOX je dost desny design... ale co narobis, hlavne ze slape tak ako ma...
_blackBone (271)|17.5.2006 09:04
tys mel N311 podle vseho cca 1 den a to jsi jeste dostal vadny kus ( vadne kusy maji snad vsechny vyrobky ). Nerozumim tedy, na zaklade ceho usuzujes, ze je to totalny shit.
Jak jsem uz nekolikrat rekl - N300 neni zadny excelentni borec, co se stability tyce, ale lze ho provozovat bez soft resetu klidne nekolik dni (resp. tydnu). Je to jen otazka vhodnosti software, ktery na nej instalujes.

Uvadim seznam aplikaci, ktere pouzivam:
SBSH.net Pocket Breeze
Total Commander
Scott Seligman Launcher
Microsoft .NET CF 2.0
Saman WM5NewMenu
TCMP
Gougelet PE XNView
Greg Smith Feed Reader CF
Adobe Reader for pocket PC 2.0
PhatWare PahtPad
+ nejake Sudoku
Hynchenzo (81)|17.5.2006 09:10
Muzu potvrdit. Po experimentovanim se vsemoznym software a zahlacovanim pda kravinama se po hardresetu a instalaci programu, ktere opravdu potrebuji, tvari jiz treti den stabilne. Uvidime co bude dal.
h3ll (8)|17.5.2006 09:16
:D uz treti den... tak to je fakt sila :)) Tomu hovoris stabilny system?
_blackBone (271)|17.5.2006 09:31
proc si nectes i prispevek nad tim? Ja mluvim o dobe delsi nez tyden.

I svuj notebook IBM restartuji minimalne 1x tydne, protoze to dyl neustoji. btw pocket PC platforma proste neni stabilni a restarty jsou vice obvykle nez treba na Palmech.

OK, Loox je dobrej, prihlas se do konference o Looxech. Je mi lito, ze ti to s Acerem nevyslo, ale tak to proste je...
h3ll (8)|17.5.2006 09:51
No mal som ho az 4dni.. kazde rano tuhy...
Dobry system je dobry system, sukromny notebook compaq nx800 mam 3 roky a este som ho nereinstaloval, stuhol asi 3 krat tot vsjo.. sem tam pozriem registre porobim poriadok a fici v pohodicke...
jednoznacne chlapy, ten acer je krasny ale na serioznu pracu a nedaj boze dolezite data v nom drzat = radsej nie...
beecher (9270)|17.5.2006 10:57
Tem co Acer tuhne: Toto jste zkouseli?
_blackBone (271)|17.5.2006 12:24
to h3ll: ja se s tebou nechci prit, ale prece nemuzes srovnavat restart a reinstalaci ...

Hard Reset (coz je obdoba reinstalace) jsem delal jen jednou a to pouze proto, ze jsem chtel experimentovat s novou ROMkou...

mimochodem, znamy mel zrovna vcera vypadek na svem C560 zrovna uprostred jednani, kdy mu neslo nic spustit a pomohl az Soft Reset... (coz on samozrejme nezkusil, takze odchazel z jednani bez poznamek)

Na tohle si proste u pocket pc musime zvyknout ... ale protestuji proti tomu, ze to dela jen Acer...
Hynchenzo (81)|17.5.2006 12:48
[QUOTE="h3ll"]:D uz treti den... tak to je fakt sila :)) Tomu hovoris stabilny system?[/QUOTE]

Ano tomu hovorim stabilni system. Predtim jsem mel "vypadek" jednou dvakrat za den. Ted uz treti den jede v pohode. Bohuzel nevim, ktera aplikace to zpusobovala.

Jinak srovnavat pda s notebookem a jeste prihodit ze Vas firemni notebook jede tri roky bez reinstalace se tremi restarty neni znamka stability.

Beecher: Myslim, ze tohle nepomohlo k zabraneni vytuhnuti, jen mensi spotreba baterie? (hadam..)
beecher (9270)|17.5.2006 12:50
Ne, i k tomu problemu, ze se to nedalo zapnout...
jugo (18)|17.5.2006 19:36
Vyhazel jsem včera zbytečný SW - hlavně hodiny a budíky, které nejsou odzkoušeny na WM5 a stav se mi dnes podstatně zlepšil ! Zatím žádný reset !
Je to ale 1 den a to je krátká doba pro posouzení.

Budu tedy přidávat SW pomalu, abych zjistil, který není kompatabilní !!?? Možná, bude dobré ověřený bezproblémový SW pak uveřejnit.

JH
icecat (156)|18.5.2006 02:55
to jugo: ja jsem vyzkousel hodne softu a napisu ti tedyalespon kratky seznamek programu, ktery jsou s n311 bezproblemovy a osobne je povazuju za uzitecny. Takze tedy uzitecne, ktere instaluju vzdy po HR:

Today:
Calendar plus (addon k nativnimu kalendari)
Handy menu (mala ikonka doprava na dolni listu s vyjizdecim menu sys. funkci)
SPB Pocket plus (najdi si sam:)
SPB Weather (pocasicko do today)
Pocket Ndays (zobrazuje jmena svatku ten den, nekooperuje mi ale s kontakty)
Birthday -1.2.9. (spolupracuje s kontakty a nahlasi narozky ci svatek - program vytvoril nejaky Cech, je to nekde na webu free, pro info velikost arm je 72kb)

Mapy:
Smartmaps 2 (nejpodrobnejsi mapy, co jsem na pda videl, VGA rozliseni)

Komunikace:
Icq, Skype, IndovisiSms (propoji pda s mobilem pres IR, BT ci snad i kabel)

Slovnik:
Pocket Translator 2005 (ohromne rozsahla databaze slov, alespon eng, ale i ger. priklady pouziti ve vetach i mluvena vyslovnost!)

Programy:
Idos06 (jizdni rady vlaku + mhd praha)
Pocket mechanic (celkova sprava SD/MMC karty)
Pocket World Info 4.0 (velmi podrobne info o vsech statech sveta + vlajky...)
Resco Photo Viewer (prohlizec/editor obrazku)
Travel Alarm (budik s moznosti nastaveni vice budiku na ruzne casy)
Adobe reader (pdf ctecka)
Flash Player (flash utilita pro inetprohlizece)
Opera (Internetovy prohlizec, stranky si umi sam optimalizovat pro PDA)
Pocket Rar (proste pakovac)
TCPMP (nejrozsirenejsi prehravac videa, audia i pripadne v nouzi obrazku)
Vbar22 (mrnavej jednoduchej taskmanager)
Total commander (file manager)
Vito Audio Notes - zatim jen demo (osvedcil se mi jako nejkvalitnejsi prog. na nahravani pres mikrofon z 7 zkousenych)
Regedit (umoznuje hrabat do registru - pro wifi spot s certifikatem nezbytnost)

A ted jeste zminim programky, ktere povazuji za uzitecne relativne, tzn. jen nekdy, ale testoval jsem je a funguji:

Beiks Woman Calendar (Menstruacni kalendar, fajn pro planovani dovoleny:)
FunnySnake ThemeKing Plus v3.0.1 (sprava temat)
Pocket Earth 3.4 (3D atlas sveta s zobrazenim dne a noci a dalsiho)
Resco Audio Recorder (alternativa k Vito audio notes po vyprseni licence dema)
Resco Pocket Radio v 1.00 (najde a prehrava radia pres inet)
Scumm (emulator nekterych PC her - napr. Indiana Jones a zkaza Atlantidy...)
Apmemo 2.3 (uzasne barevne VGA poznamky, bohuzel jen 14denni trial. QVGA je free a chodi taky, ale je to kostrbaty a neda se to vubec s VGA srovnavat)
SPB to play (lista s ovladanim prehravani z library primo z today)
Taskplus 1.22 - addon pro nativni zobrzeni ukolu
Nyx Clock (pekny digitalni hodiny pres cely displej)
A slintam nad pripravovanym Intumical s podporou WM5, uz aby byl hotovej.

Vsechny "uzitecny" programy jsem mel nainstalovany, vetsinou i cca pulku z tech relativnich + par her a n311 drzelo stabilne, nevsiml jsem si ani nejakeho snizeni vykonu ci zpomaleni. HR zadnej, SR vyjimecne.
Snad ti to, i pripadne dalsim, pomohlo nebo inspirovalo pri vyberu zaruceneho kompatibilniho softu.








Hynchenzo (81)|18.5.2006 09:01
Jen doplnim:

InterWrite 9.0 - po hard resetu jsem nainstaloval jako prvni a bezi bez problemu, predtim po instalaci na "zasvineny" system neslo psat (resp. slo, ale musela se prepnout klavesnice)

iSilo v4.31 - bezi v pohode, cteni ebooku
MobiPocketReader - bezi v pohode, cteni ebooku
RepliGo - v pohode
SPB Diary - bez problemu
SPB Backup - bez problemu
Resco Explorer - bez problemu

Co ale jsem po HR neinstaloval a co se mi zda jako "problemovy" soft je:
WisBar Advance 2.0.1.2 - sice bezel korektne se vsim vsudy, ale zda se mi, ze diky nemu nenaskakovalo pda (bylo nutne vyndat baterii)

beecher (9270)|18.5.2006 10:34
Wisbar Advance je uz davno ve verzi 2.6.0.1, ktery je hodne dlouho bezproblemove funkcni na WM5...
jugo (18)|18.5.2006 12:17
Děkuji.
Dnes už mi acer311 běží druhý den bez problému ! Takže začínám nabývat přesvědčení, že to dělal některý z neověřených SW. Odolávám pokušení nacpat tamdalší SW. Budu postupovat po dostatečném přesvědčení teprve s dalšími instalacemi a vždy nejvýše 1-2.
Koupil jsem si program Pocket Controller - Profesional, takže mohu s malým PDA pracovat na Desktopu a s USB2 to pracuje dobře.
Pak jsem si koupil program o počasí Spb Weather a ten běhá taky dobře - nevím ale jak nastavit nějaký jiný Server pro počasí a mohl tam mít třeba Prahu !?
Taky používám Pocket NDays, který mi narozeniny vytahuje z kontaktů ( musel jsem si je ale v kontaktech doplnit i o lidi co nemají E-mail a už jej nesinchronizuji s Outlokem desktop).
Nevím proč, ale někdy po SW restartu nenaskočí zobrazení na základní obrazovku Dnes. Musím udělat proceduru - otevřít : Nastavení/dnes/položky a potvrdit OK a pak je vše vpořádku. Stává se to u obouch verzí ...
V trial verzi odzkušuji AUDIO - Audio Recorder a Pocket Player a zdají sem mi oba dobré !
Pak ještě používám na PINY a pod. - Secure Notes.

S tímto SW mi to jede dnes 2 den bez problémů !!?

Díky za Informace. Jak bude čas tak bych doporučovaný a odzkoušený SW zpracoval, včetně verze a odkazu na výrobce.

Jirka