Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pRSSReader

zivan (615)|9.2.2007 14:05
OK a jake mas na IE nastaveno kodovani?

Edit:
Koukal jsem na upravene stranky a skweezer nastavuje jazyk stranky na "en" bez ohledu na puvodni stranku a kodovani pro jistotu nenastavuje zadne. To je pekna prasarna a uzivatel pak muze jen vesele tipovat, jake kodovani si ma nastavit.

Optimalizator Googlu konvertuje text stranky na UTF-8 a toto kodovani i nastavuje, takze ji muze prohlizec automaticky detekovat.

Muzes zkusit muj testovaci "minimalizovac" www stranek. Ten ponechava kodovani puvodni stranky.

Pokud to chcete testovat s pRSSreaderem, tak v Tools | Options na
zalozce HTML zvolte Custom optimizer a vlozte:
http://zivan.php5.cz/htmlopt/drc.php?url=[%URL%]

Daji se tam vlozit i dalsi parametry, popsane je to v odkazu.
vali78 (34)|9.2.2007 14:21
Central European (windows)
duhovej_vil (267)|9.2.2007 17:11
Jeste takhle: Ve skweezeru je chyba, ze kdyz si client rekne o nekomprimovanou verzi HTML a to HTML obsahuje hacky carky, tak skweezer posle soubor, kde tyhle znaky chybi. Tohle byl problem s 1.3.2 beta1, beta2 to mela opraveny a v ostry verzi by to melo jet ok.

Dalsi vec je: Zkus jeste kodovani Central European (ISO), nebo to zkus prehodit na UTF-8. Ja jeste musim pri prehazovani kodovani tapnout na reload button, jinak se mi zmena neprojevi (na PPC2003SE, netusim, co mas za zarizeni a nevim, jak to funguje na WM5).

A kdyz tohle nepomuze, tak zkus zivanuv optimizer. Jen poznamka, posledni znak je tam uzaviraci hranata zavorka a ne >
freewall_ce4you (476)|5.3.2007 07:38
Dik za newsletter, verze 1.3.3. nebude v cestine ? Resp. kdy asi ?
Bobanovicz (511)|5.3.2007 11:34
Nešlo by nějak ošetřit, aby když je nastavené ukládání cache na kartu, tak po jejím vytažení z PDA, aby si pRSSReader nevytvářel cestu na kartu v PDA a nezahlcoval vnitřní paměť?
Po vložení karty zpět se tato označí jako SD-MMCard2, protože pRSSReader už si vytvořil adresář SD-MMCard.
Zdenek Malinsky (9781)|5.3.2007 13:36
ad čeština
Note: Localizations are not ready yet, but they will come very soon (be patient I'm working on that). viz
freewall_ce4you (476)|5.3.2007 16:02
Oh God, you´re so kindly, THX :D
freewall_ce4you (476)|24.4.2007 21:12
Lidicky, myslite, ze se dockame ceske verze ? :(
duhovej_vil (267)|25.4.2007 05:47
Myslim si, ze nedockame... :-)
freewall_ce4you (476)|25.4.2007 07:23
Dik, ale vsadil bych se, ze jeste vcera to tam nebylo :D
freewall_ce4you (476)|25.4.2007 15:33
Nestahuje mi to obrazek u clanku - napr. u Palmserveru :(
Eddieul (11)|2.8.2007 19:20
Nevím co dělám špatně,ale po uložení odkazu do CACHE si ho chci offline otevrit a moje PDA hlasi ze soubor neni digitalne podepsan..blablabla...hledal jsem zde na foru,nasel jsem pomoc zmenou hodnoty v registrech ,ale bohuzel lek to nebyl.Proste offline stranku neotevru :-(

FC C550

Díky za každou pomoc.
duhovej_vil (267)|2.8.2007 19:55
No to se zrovna pRSSreaderu netyka, ale nevyzaduje ta zmena v registrech treba taky soft-reset?
Eddieul (11)|3.8.2007 09:09
[QUOTE="duhovej_vil"]No to se zrovna pRSSreaderu netyka, ale nevyzaduje ta zmena v registrech treba taky soft-reset?[/QUOTE]

Ja to tusil.Tak jdu dal hledat. Soft-reset jsem provedl.

Diky

PS: Prave jsem zjistil,ze mi to hlasi pouze u RSS ze serveru NOVINKY.CZ napr. z LIDOVKY.CZ to beha v pohode.Normalne se otevre OPERA a z localhostu mi to nacte offline stranku.No to jsem z toho jelen.
Davka_ce4you (7)|9.1.2008 10:26
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda vám někomu funguje automatická aktualizace kanálů přes bluetooth. Z předchozích příspěvků jsem pochopil, že musím mít na obrazovce Dnes aktivovanej plugin pRSSReaderu. Když se připojím pomocí USB, tak se aktualizace bez problémů spustí. Když ale provedu spojení s Activesyncem přes bluetooth, tak nic. Musím pak ručně tapnout na pRSSReader a zvolit aktualizovat vše.
(HTC TyTN, WM5, pRSSReader 1.3.4)
Martin Pospíšil (266)|23.1.2008 15:31
Mohl by mi někdo prosím poradit co znamená když si v pRSS readeru dám stránku nacachovat ?
TheMelin (1642)|23.1.2008 15:33
to znamena, ze pri aktualizaci se natahuje do pameti i cela stranka zpravy RSS, takze pokud jsi pak nekde kde nemas pripojeni na net, muzes si klidne zpravu precist off-line (stranka webu je ulozena v PDA).
Martin Pospíšil (266)|23.1.2008 16:24
ok...Díky za radu taky mě napadlo že by to tak mohlo být ale neumím si tu zprávu otevřít tak aby se mi zobrazila celá vždycky mi to ukáže klasicky kolem 7 řádků...Poradil byste mi co kde udělat aby to šlo přečíst celé :)
TheMelin (1642)|23.1.2008 16:39
starou verzi uz nemam, ale nestaci tuknout na nadpis, nebo neni na konci zpravy odkaz na cely clanek? Pak by se mel otevrit internetovy prohlizec a ten by nacetl ty ulezena data z PDA aniz by musel mit pristup na net.
Martin Pospíšil (266)|23.1.2008 17:51
už sem na to přišel je tam taková ikonka třetí z leva a pak se otevře internetový prohlížeč a už to krásně jede....:)
MilanSu (823)|26.1.2008 01:00
Mam verzi 1.3.4 nepouzivam automatickou aktualizaci. Pokud se pripojim k NB pres Activesync a dam Aktualizovat kanaly, vse probehne v pohode. Pokud ale jsem mimo a chtel bych aktualizovat pres GPRS, musim nejdrive spustit pripojeni a pak teprve dat aktualizaci kanalu. Nejde nekde nastavit, aby si pRSS v pripade ze nema jine pripieni zapnul GPRS (jako to ma treba Opera Browser.
Díky za rady

Sypu si popel na hlavu, prochazel jsem to snad 5x a nejak jsem to prehledl, je tam samozrejme nastaveni Stahovani/ Automaticky pripojovat
MilanSu (823)|8.2.2008 16:30
Nevím co se stalo, ale dnes jsem otevřel pRSSReader a všechny dříve nastavené kanály byly vymazány. Zkusil jsem je zadat znovu, ale pokud pak ukončím program (jakýmkoliv způsobem i klasicky přes soubor/ Ukončit), nastavené kanály se neuloží a při dalším spuštění je musím zadat znovu, což je ......
Navíc když provedu export kanálů, dozvím se, že export proběhl úspěšně, ale když ho chci importovat, hlasí chybu v souboru.
Tak nevím co se mohlo stát, budu vděčný za každou radu

EDIT: nakonec jsem vše resetoval odinstaloval a znovu instaloval a vypadá to zatím OK, takže někde chyba mězi klávesnicí a židlí :) :)
duhovej_vil (267)|10.2.2008 18:02
O tomhle problemu pRSSreaderu vim. Hlasilo mi to uz vic lidi. Ovsem u me se to nikdy neprojevilo, takze to tezko muzu nasimulovat a odladit. U vsech byl scenar hodne podobny: dlouho jim to fungovalo ok, ale pak to zacalo delat tenhle problem. Osobne z toho tak trochu podezrivam OS, protoze proc to funguje dobre a najednou ne. Cert vi, cim to vlastne je.

V novy verzi 1.4.x bude ukladani kanalu udelany jinak. Beta testy, ktery bezi uz asi pul roku, zatim nezaznamenaly podobny problem se ztratou kanalu, takze doufejme, ze pak uz to bude ok.

Nicmene je pozitivni, ze jsi nasel zpusob, jak to "opravit".
MilanSu (823)|10.2.2008 22:51
No abych pravdu řekl, fungovalo to pouze chvili. Nechce se mi to ted preinstalovavat, ale funguje nacteni kanalu ze souboru OPML, takze zapnu pRSSReader, importuji kanaly ze souboru, aktualizuji prectu, zavru a priste zase znova to same. Neni to nic prijemneho, ale alespon, ze jdou nacist ulozene kanaly.
Uz se tesim na verzi 1.4, pokud je nejaka beta verze, mohu otestovat.
Mam takovy dojem, ze to zaclo zlobit po instalaci Wisbar Advance 3, zkusil jsem ho vypnout, ale je to porad stejne
TheMelin (1642)|11.2.2008 04:45
bet muzes stahnout zde: http://pda.jasnapaka.com/prssr/beta
MilanSu (823)|11.2.2008 12:39
Diky za odkaz, nainstaloval jsem a zatim jsem nekolikrat spustil, zavrel a vse vypada v poradku.
Kdy pak bude finalni verze 1.4 v CZ (ne ze by mi EN tolik vadila, ono tam zase tolik nastaveni neni), ale byl jsem zvykly na CZ :)
Jeste by me zajimala adresa pro zadani do pRSS Readeru zde tohoto fora (odkaz dole je rss na hlavni stranku ce4you, ale ne do fora)
TheMelin (1642)|11.2.2008 12:45
RSS pro forum na ce4you neni. Je to jen pro sledovani novych clanku. Forum muzes sledovat jen pomoci upozornovaciho mailu.
Zdenek Malinsky (9781)|11.2.2008 12:47
Fórum RSS bude až v nové verzi.
MilanSu (823)|11.2.2008 16:04
Diky za info, myslel jsem si to. V beta pRSS nelze nastavit jako jiny prohlizec zprav, standartne se spusti PocketIE. Jsem zvykly pouzivat Operu a v predchozi verzi to slo nastavit.
TheMelin (1642)|11.2.2008 16:36
Je to zatím beta, snad to tam David dodělá ;)
duhovej_vil (267)|11.2.2008 16:47
pRSSreader 1.4.x je od zakladu dost zmeneny, praci jsem zacal minuly leto a postupuji pomalu po mensich iteracich. Sousta veci z 1.3.x porad chybi, ale postupne je pridavam (ted naposledy jsem dodelal cache managera a rewriting rules - oboji znacne vylepseni - hlavne ty prepisovaci pravidla). Pochopitelne nejvetsi prioritu maji nejdulezitejsi funkce, coz je cachovani, cteni, atd.

To prohlizeni v Opere neni tak velky problem. Je to spis otazka casu nez se k tomu dostanu. A jelikoz pres tyden pracuju, tak delat na pRSSreaderu muzu tak akorat o vikendu, takze trpelivost, bude to.

Ohledne lokalizaci. Ty se budou delat az bude finalni verze. Ztracet cas lokalizacema beta verzi nechci, protoze mezi beta verzemi se muzou a deji dost zasadni zmeny. A finalni verze bude, az to bude vsechno hotovy. Nevim kdy to bude, mozna v lete, mozna pozdeji. Prace je porad dost :-) Jediny co muzu rict je, ze finalni 1.4.x nebude venku driv nez bude implementovano vsechno z 1.3.x.
MilanSu (823)|11.2.2008 17:15
Ja to taky beru jako dobrou betu a vylepseni jsem si vsimnul hned na prvni pohled. Lokalizace jsou jasny a nejsou zas az tak podstatny. Tech par nastaveni je srozumitelno i v AN.
Martin Pospíšil (266)|12.2.2008 20:22
Ahoj mám docela problém s Pssreader najednou z ničeho nic mi aplikace háže chybu že se nelze připojit přez Active sync k internetu ostatní programy jako opera atd normálně fungují..Poradí mi prosím někdo ?
Docent (1234)|8.3.2008 13:28
V té betě je buď nějaký bug nebo tajné nastavení, na které jsem nepřišel :evil: . Označím všechno jako přečtené, dám "Update all channels" a na některých (Živě, Mobilmania, Dopravní informace...) se mně objeví jako nové nebo jako nepřečtené zprávy, které jsou třeba i týden staré. Verze 1.3.4 to nedělá (čerstvě ověřeno, tu betu jsem odinstaloval, nainstaloval 1.3.4 a je to OK).
duhovej_vil (267)|9.3.2008 18:07
Je to tak, me to dela s feedem novinky.cz. Jen jsem nemel cas se v tom vrtat, cim to je. Dneska jsem se povrtal a doufam, ze opravil - uvidime v 1.4.0.6. Diky za report.
Docent (1234)|9.3.2008 19:30
Není zač :D .
duhovej_vil (267)|3.8.2008 18:27
Docent (1234)|3.8.2008 21:34
Tohle je jediná změna "Open sourced under GPLv2 " :sarcastic: ?
duhovej_vil (267)|3.8.2008 21:59
Ne, jeste jsem opravil nejaky chybky, kterych si bud nikdo nevsiml nebo byly hlaseny privatne.

V ChangeLogu je jen tohle, protoze 1.4.0.x vlastne nikdy oficialne nevyslo a zmen oproti 1.3.x je mraky.

Tenhle odkaz rekne uplne presne, co se delo od 1.4.0.7.
TheMelin (1642)|3.8.2008 22:12
tak neni opraveno to, ze pokud dam feedu flag pomoci klaves, otevre sE okamzite feed v internetovem okne a zacne se nacitat :(
duhovej_vil (267)|4.8.2008 13:47
To je moje (a pekne blba) chyba. Ja uz jsem to jednou opravil, ale pak jsem se pokousel implementovat lepsi one-hand use, cili aby na delsi podrzeni enteru vyskocilo contextovy menu, apod.). Bohuzel jsem kvuli tomu musel sahat na ovladani klavesnice a kdyz jsem to vracel zpatky, tak jsem tohle zapomnel vyzkousel, takze se ta chyba objevila znova ;( Ale uz jsem to ted opravil, tak snad v dalsi verzi uz to konecne bude ok.
TheMelin (1642)|4.8.2008 15:06
na kdy vidíš další verzi?
Jinak ani ve verzi 1.4.1 mi nefunguje "update when docked" :(
Zdenek Malinsky (9781)|4.8.2008 15:26
Tak jsem včera opět po čase nainstaloval - nejprve betu ze stránek Jasná páka a pak jsem asi po 3 hodinách zjistil, že dal David novou verzi na google. Takže vystoupit a nastoupit. Pro jistotu. No, nová verze mě tedy nějak neuchvátila. Nejen že mi tam chybí některé věci z dřívějších verzí (možná jen špatně hledám a je to na jiném místě), ale:
1. automatická aktualizace po 60 minutách zafungovala jen asi 3 x - 4 x, pak už ne. Dříve jsem si na to stěžoval, ale tato chyba se projevila až po delší době - řádově týdny.
2. Dal jsem tam pro začátek jen 5 sledovaných zdrojů - iDnes, iHNed, ČN-Počasí, iDnes-sport, aktualne.cz. Po přečtení stažené články nemažu, ale pouze označím jako přečtené (pokud si je tak čtečka neoznačí sama). Ovšem po přečtení a násladné aktualizaci se mi objevují jako nové a nepřečtené stejné (někdy jiné), ale vždy už přečtené články. Takto "zlobí" hlavně iHNed, kde se objevují zprávy "v předstihu", tedy s časem, který nastane teprve za 2 a více hodin.
Více jsem zatím nevysledoval, to jsou jen první postřehy.


PS:
Jsem si všiml až teď novinek - Pocket BMI, mCountdown a Pocket TEA
Docent (1234)|4.8.2008 15:35
Ono to označování přečtených jaksi nefunguje... Nebo tedy blbě... Dám Označit všechny jako přečtené, zavřu program, znovu otevřu, a jsou tam znovu jako nepřečtené :-/.
TheMelin (1642)|4.8.2008 15:41
Tak tohle mě zase funguje :O
duhovej_vil (267)|4.8.2008 15:42
Ohledne tech prectenych, co se znovu objevuji jako neprectene:
Neni tohle vas pripad?
TheMelin (1642)|5.8.2008 06:14
Tak mám stejný problém s označováním zpráv u verze 1.4.1 jako kolegové předemnou a kolega v odkazu co tu dal David. Prozatím se tedy vracím zpět k betě 1.4.0.7 kde mi tohle nedělalo.
Docent (1234)|5.8.2008 07:34
jj, já jsem taky nainstaloval zpátky předchozí verzi, řekl bych, že je mám ten samý problém co v odkazu...
Zdenek Malinsky (9781)|6.8.2008 10:52
Tak jsem s tim provadel psi (a kocici) kusy, ale stale kvoka, stale kvoka :? :( tj.zadna zmena k lepsimu.
Automaticka aktualizace nefunguje.
A po manualni aktualizaci se to chova jak jsem psal a to stale podivneji. U "novych" zprav je cas treba o 4 hodiny smerem dopredu (tj.v 10.15 mam zpravy z 14.15) nekdy jsou dokonce s datumem zitra. :(
A dalsi zminena vec-prectu vse nebo oznacim jako prectene a po dalsi aktualizaci se tyto (ale nekdy take starsi) objevi jako nove a neprectene.

Kde udelal mlady soudruch chyby? :oops:

edit
Chces udelat skrynsoky, abys videl, ze neke..?
duhovej_vil (267)|6.8.2008 11:21
Automaticka aktualizace me funguje ok (ale to bude tim, ze mam WM2003). Vcera jsem to tyral celej den a jelo to porad. Tenhle problem musi byt nejak spojeny s WM6. A jelikoz mam jen emulator (kde mi to taky funguje), tak nevim, jak bych to mohl opravit. Dokud na to nesedne nekdo, komu to taky blbne a neposle patch, tak se opravy nedockate. To byl taky jeden zduvodu, proc jsem otevrel kod.

Z tech feedu co jsi psal, ctu iHNED.cz (http://ihned.cz/?p=000000_rss) a nic z toho, co pises neporozuju. Jestli ti to blbne na nejakym jinym, od toho tu je issue tracker, kde se muzes vyradit s postupy, jak chybu replikovat, zaslat screenshoty, atd.

Jinak vagni chybovy hlaseni typu: oznacim jako prectene mi vazne nepomuzou. Pac reba issue 22 se tykalo oznacovani jako precteny, ale projevovalo se jen v Unread folderu. Takze dokud nemam presny postup jak chybu replikovat, nic s tim nedelam (z pochopitelnych duvodu).