Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pRSSReader

freewall_ce4you (476)|3.8.2006 18:19
Davide diky za radu - wmplayer.exe %1 jsem mel stejne jako ty, problem byl u .mp3, kde jsem uveden Resco audio player.
Takze ted uz mi podcast otvira WM player, jeste nemam vyzkousene, jak se bude chovat Resco Player, ale to uz doladim

Jeste jednou dekuji :yes:
duhovej_vil (267)|3.8.2006 21:47
pRSSreader 1.3.2 je venku. Uzivejte jej ve zdravi :)
freewall_ce4you (476)|4.8.2006 06:40
Pokud to neni zpusobeno necim jinym, pak full verze pri spousteni nabiha podstatne rychleji nez beta.
Diky Davide :)
PepaR_ce4you (35)|5.8.2006 17:03
Prosím Vás, jak lze počeštit / nastavit čestinu pro poslední verzi 1.3.2. Autor ji dává k dispozici na stránkách, ale jsou to jen zdrojáky.
PepaR_ce4you (35)|5.8.2006 23:07
Díky moc, jak prosté... hledal jsme to v Localization a v menu vpravo, ale nevěděl jsem, že je to schováno až tady .)
jeenik_ce4you (375)|11.8.2006 17:37
tak verze 1.3.2 způsobí, že po soft resetu u mého Varia s nejnovější verzí T-Mobile CZ ROM mi při nabíhání systému místo obrazovky v modrém a nápisu Windows Mobile se zobrazí pouze bílé pozadí. Po odinstalování se vše vrátí do původního stavu... :-( Čím to může být?
duhovej_vil (267)|11.8.2006 18:03
[QUOTE="jeenik"]tak verze 1.3.2 způsobí, že po soft resetu u mého Varia s nejnovější verzí T-Mobile CZ ROM mi při nabíhání systému místo obrazovky v modrém a nápisu Windows Mobile se zobrazí pouze bílé pozadí. Po odinstalování se vše vrátí do původního stavu... :-( Čím to může být?[/QUOTE]
Vim o tom, nevim cim to je, ale pracuju na tom. Muzes se mi podivat, jestli nahodou nemas v adresari \windows knihovnu zlib.dll (kdyz pRSSreader NENI nainstalovany)?
jeenik_ce4you (375)|11.8.2006 18:29
mam. a ja nez na to prisel, delal hard reset...
Johny_ (13)|15.9.2006 09:31
Mam jednu takovou malou pripominku. Kdyz si stahnu obsah stranek na prohlizeni off-line, po ceste si je proctu, pak se nekde pripojim a kdyz se chci podivat na nejaky odkaz z tech off stranek, tak se odkazuje do cashe, ne primo na on-line web a stranku tedy nejde otevrit. Jde to nejak jednoduse poresit?
Diky.
duhovej_vil (267)|15.9.2006 09:52
At koukam do zdrojaku, jak koukam, tak se prekladaji URL jen pro tagy img a link, pokud je to stylesheet. Eliminuji se URL pro link, co nejsou stylesheet, a script. S tagy a se nic nedela.

Predpokladam, ze se bavime o verzi 1.3.2
Johny_ (13)|15.9.2006 13:29
jj, verze odpovida... Stalo se mi to vcera. O vikendu to jeste otestuju a dam vedet, jestli to nebyl jen nejakej ulet.
Johny_ (13)|16.9.2006 18:53
tak jsem to otestoval a zda se ze to jede opravdu korektne. Nechapu, proc me to predtim hodilo chybu...
kazdopadne je to OK. Diky.
duhovej_vil (267)|16.9.2006 19:12
Ok. Treba jsi byl moc rychlej a jeste jsi nemel prideleny DNS server(y). Me se to taky obcas stava...
duhovej_vil (267)|17.9.2006 20:53
Pod poklickou vyvojare aneb info o tom co se deje s pRSSreaderem:
- tento vikend jsem udelal polskou lokalizaci (uz mame 6 jazyku kdyz nepocitam anglictinu)
- dneska jsem prepracoval Cycling mode v today pluginu, muze cyklovat jen nazev site, jen titulek, site + titulek, site + titulek + datum, titulek + datum (tak z toho uz si snad kazdy vybere, co mu sedi - me napr. brief mode :-D)
- optimalizace pametovych naroku today pluginu, zaroven se to i rychleji nacita - nebude to tak dlouho a tak moc zatezovat PDA
- podpora korejstiny (to vam vsem urcite moc chybelo, kdyz jste nemohli cist korejsky RSS :-D)
- nastavovani vlastnosti dvoum a vice vybranym kanalum najednou
- vylepseny import. ukaze se co je v souboru, kt. se importuje, vyberete, co chcete importovat, importujete
- podpora landscape pro hl. okno, summary view a cteci okno
- moznost oflagovat zpravu z okna cteni
- podpora HTTPS
- hodne oprav a spousta drobnych vylespeni, kt. si ani nevsimnete :)
- no a pak nejaky optimalizace, aby to bezelo rychleji...

Co nam jeste chybi?
- dodelat sluzbu na pozadi, kt. bude zajistovat periodicky aktualizace, pokud je budete mit zaply
- podpora HW klaves
- spoustet pRSSreader v Summary View

Jak vidite je toho zase mraky, detaily budou v changlelogu a doufam, ze brzy vstoupime do faze beta testovani. Tak drzte palce a psychicky me podporujte. Muzete i jinak, dobrovolnosti se meze nekladou :-)

Do Vanoc by 1.3.3 mohla byt venku, podle toho, jak pujde beta testovani. A dalsi verze bude az v novym roce, to jen tak na okraj k planum do budoucna...
freewall_ce4you (476)|17.9.2006 20:57
Drzim palec a smekam pred pred tebou :yes: ;)
TheMelin (1642)|17.9.2006 21:19
Perfektni prace Davide, chvili mi trvalo nez jsem se z toho odcykloval :D Uz se tesim na dalsi Beta testy, tedy krome Korean and Rusian Language ;) :D
beecher (9270)|17.9.2006 21:32
[QUOTE="duhovej_vil"]...vlastnosti dvoum a vice...[/QUOTE]Cestinarska: co vas to na tech skolach uci...
duhovej_vil (267)|17.9.2006 22:09
Nevim, co resis. Neni to sice spisovne, ale hrubka to neni... Ale hlavne je to OT a dal bych to tu nerozpitvaval.
ZdenekP (224)|18.9.2006 07:28
Tak jsem si včera po dlouhé době aktivoval today plugin. No a on mi ressetuje MDAc! Neměl jsem žádnou novou zprávu a přepnul jsem si zobrazování z Brief modu do Cycling. No a v tom okamžiku SR. A znova, a znova. Naštěstí jsem stihnul ještě než to resetne to přepnout zpátky do Brief. Kde to neresutje.
mám verzi 1.3.2 EN.
selskyrozum (49)|24.9.2006 06:20
Vždy po restartu mi zmizí všechny skupiny i s kanály. Zkoušel jsem provést instalaci i na kartu a pořád to samé. Poradí mi někdo co dělám špatně? (Vario,WM5,SPB plus,diary)
TheMelin (1642)|24.9.2006 07:21
obcas se mi to take stane.Neni to tedy po kazdem SR.
Zjistil jsem, ze po tom co se mi to stane se v nastaveni zmeni slozka pro cache a enclosures. Standardne je v programu a po tomto pocinu se nastavi do My Documents.
duhovej_vil (267)|1.10.2006 16:32
Tak nam (dneska?) pocketpcmag.com oznamil finalisty v soutezi o nejlepsi softy roku 2006. pRSSreader byl nominovan, ale do finale se nedostal - ve finale jsou: Egress, PocketRSS, NewsBreak (myslim, ze loni to bylo uplne stejny).

Tak treba pristi rok...
TheMelin (1642)|1.10.2006 16:58
je to skoda :(
Nechapu to, treba takove PocketRSS uz se nejaky ten rok neupdatuje.
Mashe (622)|1.10.2006 16:59
skoda ze neprosel
TheMelin (1642)|4.10.2006 09:55
Ahoj Davide, měl bych nějaké návrhy do nových verzí.

1. Možnost cachovat obrázky feedů. Jedu přes GPRS a občas dost dlouho čekám co se mi tam objeví za obrázek. Takhle by se mi to natáhlo při aktualizaci a pak už bych jen četl a prohlížel.

2. Dát nějakou ikonu do feedů, pokud tam ten obrázek má být a není stáhlý.

EDIT: Jinak pro WM5 to menu nemusis nijak upravovat. Koukal jsem na to a stacilo by, kdyby po zmacknuti leveho SOFT KEY se otevrela zalozka SOUBOR a zmacknutim praveho SOFT KEY by se otevrela zalozka NASTROJE. Je tam vse co je i vedle zalozek v ikonach ;)
00174249_Screen001_89YZ.jpg
ZdenekP (224)|4.10.2006 10:07
Ahoj, jedu prakticky stále naležato a podpora tohoto zobrazení je OK při prohlížení feedů, ale při nastavování a přidávání feedů to není roztažené na celou šířku. Je tam posuvník, ale přeci jenom je škoda to nevyužít.
duhovej_vil (267)|4.10.2006 11:43
Na podpore Landscape se pracuje, ale v 1.3.3 jeste nebude.

EDIT: S landscape je to malicko slozitejsi, pac se musi pripravit 2 varianty dialogu, jenda pro portrait a druha pro landscape.
duhovej_vil (267)|4.10.2006 11:53
[QUOTE="TheMelin"]1. Možnost cachovat obrázky feedů. Jedu přes GPRS a občas dost dlouho čekám co se mi tam objeví za obrázek. Takhle by se mi to natáhlo při aktualizaci a pak už bych jen četl a prohlížel.[/QUOTE]Vybrat feed, 'File | Properties, Caching tab, Store images within items' (prvni check box) udela presne to, co chces. Jestli chapu dobre, tak pouzivas ceskou verzi a tam z toho prekladu to neni prilis jasny - moje chyba, upravim pro 1.3.3.
[QUOTE="TheMelin"]2. Dát nějakou ikonu do feedů, pokud tam ten obrázek má být a není stáhlý.[/QUOTE]Ted jsem upravil zobrazovani zpravy tak, ze pokud obrazek neni nacachovany, tak se objevi ramecek s krizkem a pribyla polozka Caching | Cache images. Bude v 1.3.3.
[QUOTE="TheMelin"]EDIT: Jinak pro WM5 to menu nemusis nijak upravovat. Koukal jsem na to a stacilo by, kdyby po zmacknuti leveho SOFT KEY se otevrela zalozka SOUBOR a zmacknutim praveho SOFT KEY by se otevrela zalozka NASTROJE. Je tam vse co je i vedle zalozek v ikonach ;) [/QUOTE]No ja menu nijak neupravuju, ale na WM5 musim vyhodit toolbar, aby to fungovalo tak, jak popisujes (na levym softkey File menu, na pravym Tools menu). Pokud by nekdo s WM5 toolbar chtel, tak si ho pres registry muze povolit (neprijde o nej). Opet bude v 1.3.3.
TheMelin (1642)|4.10.2006 12:36
[QUOTE="duhovej_vil"] No ja menu nijak neupravuju, ale na WM5 musim vyhodit toolbar, aby to fungovalo tak, jak popisujes (na levym softkey File menu, na pravym Tools menu). Pokud by nekdo s WM5 toolbar chtel, tak si ho pres registry muze povolit (neprijde o nej). Opet bude v 1.3.3.[/QUOTE]
No prave to jsem myslel, akorat jsem se spatne vyjadril. Myslel jsem presne ze neni potreba ani pro WM5 upravovat toolbar. Staci aby se po zmacknuti leveho otevrelo File Menu a pro prave Tools. Takhle to ma vyresene treba Total Commander 2.5 Beta 2. Ma toolbar pro WM2003 a po zmacknuto soft keys se otviraji menu. Samozrejme,ze na WM5 vypadaji lepe jen ty dve menu pro SK (soft keys). Zalezi na tobe. Uz se tesim na prvni betu ;)
honzik-cz (2)|14.10.2006 14:49
Ahoj,
mel bych dotaz. Mam MDA Compact II s posledni ceskou Rom. V pRSSreaderu verze 1.3.2 mi nefunguje nahrazovani v url a ani pouzivani skweezeru. Pokud mam zvolenou volbu optimizace html Skweezer, tak se mi odkaz z jakehokoliv feedu otevre v prohlizeci v nepozmenenem tvaru (jak v exploreru, tak v opere). To same pokud chci pouzit nahrazeni url, napriklad www.ce4you.cz -> mobile.ce4you.cz tak se mi oteviraji odkazy na normalni verzi webu. Zkousel jsem ceskou i anglickou verzi, ale stale to nefunguje :-( Delam neco spatne?
Jinak diky za vynikajici program :-)

Zatim, Honza

P.S. I u mne se vyskytuje vyse reseny problem s bilou startovaci obrazovkou.
duhovej_vil (267)|14.10.2006 15:03
Prepis URL a optimalizace HTML funguje jen pro cachovani a nasledny offline prohlizeni, ne pro otvirani online zdroju.

Ale je dobry napad, ze by tam mohla byt volba, aby se to pouzivalo i pro otvirani online zdroju.
fenikso (54)|24.10.2006 15:22
Ahoj. Dneska jsem poprve nainstaloval pRSSreader a musim rict, ze good work :yes: :yes: . Jinak take hlasim problem s bilou obrazovkou pri startu, ale pokud to nedela nic jineho, tak je mi to celkem fuk. Akorat ze uz jsem malem hodil HR, kdyz jsem to videl. Uz se mi takhle podobne jeden soft kousl :D .
TheMelin (1642)|24.10.2006 15:29
Jo jo, docela to klame. Poprve kdyz jsem nainstaloval tuto novou verzi a po SR mi naskocila bila obrzazovka, polil mne studeny pot a rozbusilo se srdce. Nastesti nez jsem se vzpamatoval a cokoliv ucinil (HR) ci opetovne SR, nabehlo PPC v poradku. Snad to David vyresi v dalsich verzich. Neni to nejak zavratna chybka, ale pro toho kdo to zazije poprve, to je šok :cool:
duhovej_vil (267)|26.10.2006 21:43
Ta bila obrazovka by mela byt poresena uz v 1.3.3. Uvidime behem beta testovani.

Jinak dneska jsem nasel nejaky volny cas a dodelal jsem automaticky stahovani feedu na pozadi, aniz by pRSSreader musel bezet. Takze zase jsme o kus bliz k beta verzi. Doufam, ze zacatkem listopadu bude venku a final by mohl vyjit na vanoce :) kdyz to pujde hladce...
fenikso (54)|28.10.2006 11:20
Mám ještě jeden dotaz. U některých RSS mám nastavené cachování úplně všeho (např IDNES) a přesto když stránku otevřu, chybí obrázky a PIE otevírá spojení GPRS. Otázka zní jestli jsem něco špatně nastavil, nebo je to vlastnost programu :D .
Spawncz (206)|29.10.2006 19:49
Hmmm tak ja si pred chvilkou tuhle RSS ctecku nainstaloval na sve nove vario a poprve kdyz jsem vario vypnul a zapnul, tak se mi ukalaza svetla obrazovaka a pak se to teda rozjelo, ale po dalsim vypnuti a zapnuti, mi to najelo do obrazovky pro zadavani pin kodu a pak konec a tuhy. Pomohl az HR.

Nejaka jina RSS ctecka by nebyla?

:no:
duhovej_vil (267)|29.10.2006 22:52
fenikso: Jaky typ spojeni pouzivas pro cachovani? (ActiveSync, GPRS, WiFi)

Spawncz: Muzes zkusit verzi 1.3.1?
radekhulan (315)|30.10.2006 00:38
Také jsem měl s pRSSReader při startu na HTC TyTN bílou obrazovku.. Přešel jsem nakonec na Qusnetsoft Newsreader III, není sice zdarma, ale zase má kromě RSS i NNTP, které jsem potřeboval.
http://www.qusnetsoft.ru/
fenikso (54)|30.10.2006 19:49
[QUOTE="duhovej_vil"]fenikso: Jaky typ spojeni pouzivas pro cachovani? (ActiveSync, GPRS, WiFi)[/QUOTE]

Wifi
Bobanovicz (511)|31.10.2006 23:45
Ta poslední Beta se mi nechce sama aktualizovat, ani při vložení do kolíbky (today plugin mám) ani při spuštěném pRSSReaderu v časových intervalech.
duhovej_vil (267)|2.11.2006 13:32
[QUOTE="fenikso"][QUOTE="duhovej_vil"]fenikso: Jaky typ spojeni pouzivas pro cachovani? (ActiveSync, GPRS, WiFi)[/QUOTE]

Wifi[/QUOTE]Ted nedavno jsem opravil bug, ktery tohle v jistych pripadech zpusoboval, takze doufam, ze v 1.3.3 uz to pojede jak ma...
duhovej_vil (267)|2.11.2006 13:37
[QUOTE="Bobanovicz"]Ta poslední Beta se mi nechce sama aktualizovat, ani při vložení do kolíbky (today plugin mám) ani při spuštěném pRSSReaderu v časových intervalech.[/QUOTE]No ja nevim, proc pouzivas betu, kdyz posledni co je venku je 1.3.2.
Jinak teda aktualizace pri zakolibkovni nefunguje vsude uplne 100%ne, ale v 1.3.3 jsem to zase preprogramoval, takze uz by to pak melo jet ok (doufam).

Ohledne automatickych aktualizaci nevim. Na to si nikdo zatim nestezoval. V 1.3.3 jsou ale uplne prepsany (aby nemusel vubec pRSSreader). Tak uvidime...

Rozhodne bych te uvital jako beta testera, zda se, ze se u tebe projevuji chyby, jaky nejsem schopnej naemulovat na svym zarizeni... Beta verze 1.3.3 tu bude nalezite ohlasena (doufam, ze ji behem listopadu dodelam).
Bobanovicz (511)|2.11.2006 23:15
Betu zkouším proto, že v 1.3.2 jsem v offline módu neviděl ani jeden obrázek a vyskakovalo na mě pořád okno připojení.
Zjistil jsem, že 1.3.3 to dělá taky, ale jen v případě Opery, pokud nastavím IE tak obrázky zobrazí.

Test ti samozřejmě udělat můžu.

Mashe (622)|3.11.2006 16:27
zdravim,

mam 1.3.2 a kdyz tam zadam link na ATOM nekdo.bloguje.cz/atom.xml tak me to haze chybu ze to neexistuje .. driv to so v pohode .. kde delam chybu?

dikes
duhovej_vil (267)|5.11.2006 14:10
[QUOTE="Mashe"]zdravim,

mam 1.3.2 a kdyz tam zadam link na ATOM nekdo.bloguje.cz/atom.xml tak me to haze chybu ze to neexistuje .. driv to so v pohode .. kde delam chybu?

dikes[/QUOTE]
Patrne pred to nepises http://. Coz me privadi k tomu, ze kdyz to tam neni, tak by se to tam mohlo automaticky doplnit...
duhovej_vil (267)|5.11.2006 14:16
[QUOTE="Bobanovicz"]Betu zkouším proto, že v 1.3.2 jsem v offline módu neviděl ani jeden obrázek a vyskakovalo na mě pořád okno připojení.
Zjistil jsem, že 1.3.3 to dělá taky, ale jen v případě Opery, pokud nastavím IE tak obrázky zobrazí.

Test ti samozřejmě udělat můžu.

[/QUOTE]Tak ted si lehce nerozumime. Posledni oficalni verze je 1.3.2, pred ni byla 1.3.2 beta (1-4). Verze 1.3.3 je moje interni vyvojova, kterou nikdo nema, takze ti zlobit nemuze :) Zlobi zatim jen me :-D

Ty obrazky v Opere zkusim, tusim, kde by mohl byt problem.
Bobanovicz (511)|5.11.2006 14:45
Nevím jak si značíš verze, ale já mám 1.3.2 a 1.3.3, která je pouze v EN a nemá toolbar, jen softkeys a při spouštění PDA nezobrazuje bílou obrazovku místo boot loga.
Jinak 1.3.2 se aktualizuje pokud je spuštěná, přes kolíbku taky nejde.
TheMelin (1642)|5.11.2006 15:11
1.3.2 je posledni verze.
1.3.3 je Test version of Korean codepage support.
duhovej_vil (267)|5.11.2006 17:37
Jak pise TheMelin, na tom jsem testoval podporu jedny korejsky kodovy stranky - 1.3.3 jsem tam dal, protoze to jelo na vyvojovy vetvi 1.3.3. Jinak to vubec nepouzivej, chybi tam spousta veci, je tam brutalne rozvrtanej kod, neni to stabilni, atd. Jestli hlasis chyby v tyhle verzi, tak se pak nedivim. Specialne v tyhle verzi je totiz prave vyhozena ta aktualizace pri zacradlovani a vyseparovany automaticky aktualizace, protoze to bylo tesne pred tim, nez jsem to prepisoval.

Jinak jsem rad, ze uz to netrpi tim problemem s bilou obrazovkou.