Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pRSSReader

TheMelin (1642)|6.11.2006 11:18
Davide, jestli zbude cas, neslo by v nove verzi 1.3.3 upravit landscape mod pro nejake polozky, ktere se zobrazuji docela zajimave? Vim ze uz se o tom nekde tady debatovalo.

00180270_Screen001_EZIN.jpg 00180270_Screen002_Nr6x.jpg 00180270_Screen003_ZVvM.jpg
ron.jeremy (92)|6.11.2006 11:32
A když už tu TheMelin tak nakousnul landscape, :D moc prosím o podporu QVGA a VGA "v jednom". Když bych totiž chtěl používat RealVGA, VGA verze na něm nefunguje moc dobře (na rozdíl od QVGA). Nebo přímo podporu i pro RealVGA.
A ještě něco... Plánuješ do dalších verzí archivovat zprávy? V současné se uloží pouze obsah aktuálního feedu, ale co když čítá pár položek, a já bych chtěl "hromadit" zprávy třeba za 14 dní zpátky, nebo např. posledních 100 zpráv? Nebo to v pRSSReaderu je, a já jsem takový slepýš, že jsem to nenašel?
duhovej_vil (267)|6.11.2006 16:46
Castecna podpora pro lanspace uz je v 1.3.3 hotova. Konkretne pro Summary View, hlavni okno a cteci okno. Casem to bude v celym pRSSreaderu, ale vyzaduje to netrivialni usili na moji strane a pak na strane lokalizatoru.

Archivace zprav: chtel bych ji dopsat do 1.3.4. Bude si to pamatovat poslednich X zprav (globani nastaveni) a pak bude jeste site-specific nastaveni, ktery "pretizi" to globalni. Takze globalne pro vsechny bude treba 50 a pro nejaky si uzivatel urci 20/10/neco jinyho.

VGA, QVGA v jednom nebude, sorry.
jimy_ce4you (27)|7.11.2006 10:09
Ahoj,
jsem novým uživatelem komunikátoru a tepve začínám se zařízením tohoto typu. RSSReader 1.3.2 - super soft. :yes:
ZdenekP (224)|7.11.2006 10:31
Ahoj,mám ještě dvě připomínečky:
1. po SR si nepamatuje přečtené -zobrazí mi je znovu (mám zaškrtnuto jejich skrývání po přečtení)
2. Skrývání po přečtení je možné nastavit jen globálně. Mě by se hodilo u některých feedů to vypnout.
TheMelin (1642)|7.11.2006 11:19
Po kazdem SR? Zkus pred SR legalne ukoncit pRSSreader, tedy dat v menu exit. Obcas se mi take stane, ze mi zobrazuje zpravy prectene jako nove, ale bohuzel jsem neprisel jeste na pricinu cim by to mohlo byt.
Mashe (622)|7.11.2006 12:03
[QUOTE="duhovej_vil"][QUOTE="Mashe"]zdravim,

mam 1.3.2 a kdyz tam zadam link na ATOM nekdo.bloguje.cz/atom.xml tak me to haze chybu ze to neexistuje .. driv to so v pohode .. kde delam chybu?

dikes[/QUOTE]
Patrne pred to nepises http://. Coz me privadi k tomu, ze kdyz to tam neni, tak by se to tam mohlo automaticky doplnit...[/QUOTE]

HTTP:// je tam defaultne uz predepsane .. to psat nemusim :)
duhovej_vil (267)|7.11.2006 18:13
[QUOTE="Mashe"][QUOTE="duhovej_vil"][QUOTE="Mashe"]zdravim,

mam 1.3.2 a kdyz tam zadam link na ATOM nekdo.bloguje.cz/atom.xml tak me to haze chybu ze to neexistuje .. driv to so v pohode .. kde delam chybu?

dikes[/QUOTE]
Patrne pred to nepises http://. Coz me privadi k tomu, ze kdyz to tam neni, tak by se to tam mohlo automaticky doplnit...[/QUOTE]

HTTP:// je tam defaultne uz predepsane .. to psat nemusim :)[/QUOTE]No zkusil, jsem specialne ostravak.bloguje.cz/atom.xml a jasnapaka.bloguje.cz/atom.xml a oboji se pridalo bez problemu. Coz takhle upresnit, ktery URL ti nesly? Zkusil jsem to v 1.3.3, takze prinejhorsim v 1.3.3 by to pak uz fungoval melo, ale nevim, v cem by mohla mit 1.3.2 problem, nic se tam v tomhle smeru nemenilo... ale cert vi.
duhovej_vil (267)|7.11.2006 18:17
Ohledne zprav, kterym se nezmeni stav po SR. Udelal jsem ted v 1.3.3 pokus, kde jsem dal skryvat prectene, oznacil polozky jako precteny, skryly se, SR, pRSSreader znovu pusten. Zpravy zustaly oznacene jako prectene, cili se neukazaly. Takze doporucuju otestovat znovu v beta verzi 1.3.3 a pak prip. nahlasit chybu.
Mashe (622)|8.11.2006 11:31
hmm mrknu na to .. dikes

testnu po preflashovani ... pocitam do patku dam vedet :))
fahrus (75)|12.11.2006 13:21
o prohlizecich offline stranek mam sice samostatne vlakno, ale prece jen prispeju i sem ...

mam N560, WM5 a nainstaloval jsem pRSSr 1.3.2 ... mam ho kratce, tak mozna neco nejsou chyby programu, ale moje neznalost

today plugin vypada a funguje bez problemu ... nejak se mi po "aktualizovat vsechny kanaly" aktualizuje zrejme jen jeden (zbytek az po otevreni kanalu a aktualizovani v bezicim pRSSr) ... kazdopadne jelikoz pouzivam NetFront 3.3, tak nevidim obrazky (da se s tim neco delat?) a k obrazkum jeste tolik - spousta clanku co ctu ma obrazky v pop-up oknech a kdyz je to o designu apod, tak se bez fotek prilis neobejdu ;) ... pRSSr nema (pokud jsem si vsiml) nacteni stranky offline do dalsi urovne odkazu ... neslo by (vzhledem k vice nez 90% vyskytu popup oken pro otvirani obrazku) stahovat navic JEN tyto stranky s obrazky?
zivan (615)|13.11.2006 12:22
No nevim, ale chtit po RSS ctecce, aby stahovala viceurovnove... Uz to samotne cachovani je navic.

Co rict autorovi stranek, aby vytvoril treba druhy RSS kanal a tam vkladal i ty fotografie?
duhovej_vil (267)|16.11.2006 01:02
pRSSreader 1.3.3 beta1, takze kdo chce pomoct s testovanim, muze.
Bugreporty prosim na [EMAIL=pda@jasnapaka.com]mail[/EMAIL]. Hlaseni, ktera splnuji navod na hlaseni chyb, jsou zpracovavana prioritne. Ovsem protoze mam ted jinou velice dulezitou praci, tak nemuzu reagovat okamzite, takze pocitejte s delsimi prodlevami.

Jo a changelog a detaily k releasu jsou tunah (anglicky) - to si take prectete.
TheMelin (1642)|16.11.2006 01:08
Perfektni, jdu na to ;)
TheMelin (1642)|16.11.2006 01:55
Ahojky, tak bohuzel mi to na WM5 nefunguje. Pri pokusu o spusteni to napise ze pRSSreader is not a valid Pocket PC aplplication. :( Zkousel jsem stahnout jak cab tak exe a to same.
fenikso (54)|16.11.2006 09:47
Totéž.
Wuffi (1599)|16.11.2006 10:20
Me jede v pohode... Ale zobrazuje jen Daviduv Blog, na dalsi kanaly se nechce prepnout, mrska ;)
duhovej_vil (267)|16.11.2006 15:06
Opraveny buildy jsou k dispozici.
Vsem doporucuju stahnout znovu a preinstalovat (i tem co 1.3.3b1 funguje), protoze se vyskytla hloupa chyba, ktera zpusobuje, ze pRSSreader nejde odinstalovat. Detaily viz vyvojarsky mailing list (anglicky).

Chyba se propagovala z howto, podle kteryho jsem pripravoval instalci/odinstalaci - bohuzel jsem tomu prilis veril a nevyzkousel to (tak pro priste).
fenikso (54)|16.11.2006 22:46
Tak i s novou verzi mam stejny problem:

Pokud si stahnu kanal IDnes (http://servis.idnes.cz/rss.asp?c=zpravodaj) i s cachovanim obsahu a obrazku, snazi se PIE pripojit na GPRS. Vypada to jako by chybely obrazky.
fenikso (54)|16.11.2006 23:09
Tak jsem se na to dival trochu podrobneji.Na tech strankach jsou takove male obrazky v ramecku oznacenem 'DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY' a ty obsahuji porad odkaz na puvodni umisteni na strankach.
TheMelin (1642)|16.11.2006 23:11
a nebudou to nejake odkazy na reklamy?Ty nestahne ani PIE kdyz das ulozit stranku, neb se ta reklama pokazdem zobrazeni stranky meni.
fenikso (54)|17.11.2006 00:13
[QUOTE="fenikso"]Tak jsem se na to dival trochu podrobneji.Na tech strankach jsou takove male obrazky v ramecku oznacenem 'DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY' a ty obsahuji porad odkaz na puvodni umisteni na strankach.[/QUOTE]

Tak blbost. Jsem si neuvědomil že se dívám na adresu odkazu jehož součástí ten obrázek je, nikoli na adresu obrázku...
Marek71 (91)|25.11.2006 17:00
Zdar, tak som si stiahol ver. 1.3.3 beta 1 a mám jeden drobný problém. Nefunguje mi prepínanie kanálov v hlavnom okne. Ak ale prepnem na Tools-Summary View a dvakrát klepnem na kanál, tak sa mi zobrazí. Ale z hlavného okna prepínať nejde.

Má niekto podobný problém ?

FS C550, WM 5.0.

PS: Inak, po resete sa už objavuje normálne logo Win, nie biela obrazovka, to je fajn.
TheMelin (1642)|25.11.2006 19:34
ahoj, toto David vi a je to uz opraveno v Bete 1.1. Dale spatne fungoval Import, ktery duplikoval polozky.Toto uz je take opraveno. Nyni se bude resit automaticka aktualizace ktera me nefunguje. Prosim zkousejte tu aktualizaci a piste sve postrehy.
Beta 1.1 se myslimstahnout neda, zrejme David jeste doladi nejake veci a vyda Betu 2, ale to nevim urcite jak to ma naplanovane :)
duhovej_vil (267)|28.11.2006 23:05
Beta2 je k dispozici.

ChangeLog:
- pri importu OPML, se feedy naimportovaly 2x
- zmena kanalu nesla provest pres horni drop-down menu
- rychly tapani v summary view aktivovalo kanal
+ Summary View integrovan do hlavniho okna (a konecne se da poradne pouzivat)
+ vylepseny mazani nekolika oznacenych kanalu/skupin v site manageru
- kdyz se zrusil update v brzke fazi, tak pRSSreader spadnul
+ konfigurovatelna notifikace novych polozek pres Start | Settings, Sound & Notifications, zalozka Notifications
- kdyz se pRSSredeader ukoncoval spadnul (alespon na mym WM5 emulatoru)
duhovej_vil (267)|2.12.2006 23:04
[QUOTE="Bobanovicz"]Betu zkouším proto, že v 1.3.2 jsem v offline módu neviděl ani jeden obrázek a vyskakovalo na mě pořád okno připojení.
Zjistil jsem, že 1.3.3 to dělá taky, ale jen v případě Opery, pokud nastavím IE tak obrázky zobrazí.

Test ti samozřejmě udělat můžu.

[/QUOTE]Nalezeno, opraveno. V bete3 to prosim jeste otestuj a dej vedet, zda ok. Bude to fungovat jen pro stranky nacachovane betou3.
freewall_ce4you (476)|3.12.2006 20:33
Tak nevim, jestli Egress cerpalo z pRSS nebo naopak ;)
duhovej_vil (267)|11.12.2006 17:09
[QUOTE="fenikso"]Tak i s novou verzi mam stejny problem:

Pokud si stahnu kanal IDnes (http://servis.idnes.cz/rss.asp?c=zpravodaj) i s cachovanim obsahu a obrazku, snazi se PIE pripojit na GPRS. Vypada to jako by chybely obrazky.
[/QUOTE]Tohle by melo v 1.3.3beta3 fungovat. Zrovna na tomhle jsem ted ladil html a css parser, ktere se staraji o offline verze stranek. U me to bezi, ale az bude beta3 venku (snad behem tohohle tydne), tak to jeste testni a pokud chyba, tak nahlasit. Dik.
Bobanovicz (511)|11.12.2006 19:18
Asi blbá otázka, ale ta beta3 je ke stažení kde?
zivan (615)|11.12.2006 19:48
Jo, je blba :-)
Napis si jeziskovi... (nebo si ten prispevek od Dejva precti jeste jednou a poradne)
duhovej_vil (267)|14.12.2006 15:28
Beta3 je k dispozici.

ChangeLog je tunah (en). Bugreporty [EMAIL=pda@jasnapaka.com]sem[/EMAIL]. Diky za testovani...

EDIT: Doporucuju nejdrive odinstalovat betu2. Odvazlivci to muzou zkusit upgradnout, ale nerucim za nasledky :)
TheMelin (1642)|14.12.2006 15:32
Ahojdy, perfektní jdu testovat, jen mi nejde stahnout pRSSreader-1.3.3-beta3-en.zip, zřejmě nekompletní upload.
duhovej_vil (267)|30.12.2006 15:23
Strucne a jasne: 1.3.3 beta4

Je tam i ceska lokalizace...
xtonda (811)|16.1.2007 21:47
Tak jsem si zkoušel hrát s pRSSReaderem, zkoušel jsem 1.3.2 i 1.3.3 beta 4. Ta beta se mi chovala lépe, nicméně i tak na některých serverech se při otevření obsahu z cache snaží PIE připojovat na Internet přes GPRS, což není moc příjemné. I když vypnu bluetooth musím při načtení každé stránky odklepnout hlášku o chybě při připojování.

Další věc je, že jsem nikde nebyl schopen nalézt dokumentaci, špatně hledám nebo opravdu není?

Momentálně mě hlavně zajímá co přesně způsobují volby v globálním nastavení v záložce Cache, tj. "Cache only new items" a "Clear cache before channel update" volby "Store images within items" a "Automatically cache enclosures" v záložce Caching v nastavení zdroje v Site manageru. Sice tak nějak tuším, ale při experimentech se mi zdálo, že to nedělalo, to co jsem očekával a tak bych rád slyšel co se má dít v závislosti na nastavení těch voleb, ideálně přímo od autora.
duhovej_vil (267)|18.1.2007 04:30
[QUOTE="xtonda"]Další věc je, že jsem nikde nebyl schopen nalézt dokumentaci, špatně hledám nebo opravdu není?[/QUOTE]Dokumentaci? Nebo navod? Navod neni, protoze na nej neni cas. Kdyz nejaky napises, budu rad, uz jsem to tu psal, ale nikdo se toho porad neujal. A hlavne to neni takova sranda, jak to na prvni pojhled vypada, protoze je napr. potreba vyresit problem s lokalizacema.

[QUOTE="xtonda"]Momentálně mě hlavně zajímá co přesně způsobují volby v globálním nastavení v záložce Cache, tj. "Cache only new items"[/QUOTE]
Cachuji se pouze nove polozky ve feedu. Priklad: stahnu feed s polozkama A,B,C. Ty mam na cachovany, ale smazu je z cache. Pri updatu pribyde polozka D. Pokud je volba aktivni, nachaje se pouze D. Pokud neni, nacachuji se A,B,C,D.
[QUOTE="xtonda"]"Clear cache before channel update"[/QUOTE]
Feed ma polozky A,B,C,D (vse nacachovany). Pri update zmizi polozka A. Je-li vola aktivni je A smazana z cache, pokud ne, zustava tam.
[QUOTE="xtonda"]"Store images within items"[/QUOTE]
Nektery feedy linkuji ve zpravach obrazky. Tahle volba zpusobi, ze to ty obrazky nacachuje. Vhodne pro offline prohlizeni. Priklad feedu, je treba Dilbert z tapestrycomics.
[QUOTE="xtonda"]"Automatically cache enclosures".[/QUOTE] Ma-li polozka ve feedu prilohu (enclosure), tohle zpusobi, ze se ta priloha nacachuje. Prikladem budiz jakykoliv podcastovy feed.
Bobanovicz (511)|18.1.2007 23:53
Lze nějak nastavit "Properties", týkající se zvlášť každého kanálu hromadně?
Například cachování obsahu pro offline prohlížení mám u všech feedů a musím to nastavovat pro každý zvlášť.

Jak to vypadá ze syncem po vložení do kolíbky?
duhovej_vil (267)|19.1.2007 05:56
[QUOTE="Bobanovicz"]Lze nějak nastavit "Properties", týkající se zvlášť každého kanálu hromadně?
Například cachování obsahu pro offline prohlížení mám u všech feedů a musím to nastavovat pro každý zvlášť.[/QUOTE]Jo. Jdi do Site Managera, oznac si feedy, se kteryma chces pracovat, tapni na Edit. Nastavuj, co hrdlo raci...

[QUOTE="Bobanovicz"]Jak to vypadá ze syncem po vložení do kolíbky?[/QUOTE]Me to pri poslednich testech fungovalo (WM2003SE), ale hlasil mi TheMelin, ze mu to na WM5 nefunguje, takze se tim budu jeste zabyvat.
Docent (1234)|23.1.2007 16:31
Mně to na WM5 taky nefunguje, ani při vložení do kolébky ani přes bluetooth... Snaha je, program se spustí a píše "aktualizuji", ale tím to skončí.
ok2shi (98)|23.1.2007 18:06
Právě jsem přeinstaloval na novou verzi 1.3.3. beta 4.U předchozí verze, kterou jsem měl na kartě v jiném adresáři, jsem měl spoustu kanálů. Nová verze se mi nainstalovala jak jsem chtěl na kartu do adresáře David Andrš...atd. Když jsem si složky Cache a Enclosures přesunul z původního adresáře starší verze do tohoto nového adresáře, tak se mi kanály nezobrazují a ani se mi nedaří je nějak zprovoznit. Kde dělám chybu? Díky za pomoc.
Johny_ (13)|24.1.2007 13:40
Tak tohle presne delalo i me, vyresil jsem to umistenim cashe jinam :-(
duhovej_vil (267)|25.1.2007 07:59
Komu zlobi to zacradlovani v 1.3.3 beta4, udelejte s ni tohle:
- stahnete si soubor ipTools.exe (priloha) a nahrajte ho nekam do PDA
- zacradlujte
- pustte ipTool
- jako adapter vyberte USB Cable (pokud uz tak neni)
- poslete mi bud screenshot nebo SZ s IP adresou
- nezapomente napsat jaky pouzivate WM v PDA, jaky AS.
- zalozek (PING a ARP si nevsimejte - nefunguji :-))

Udelejte nekolik testu po nekolika minutach (2-3), nekolika hodinach (1-2) a pak i nekolika dnech staci 1-2 den, kdy odpojite a znovu pripojite PDA. Pokud mezitim vypnete pocitac, jedine ok (jde o to, aby AS nabehl minimalne jednou nacisto - proto ten denni interval).

Diky za spolupraci.
duhovej_vil (267)|26.1.2007 22:21
tak tu mame dalsi testik pro spravnou funkci cradlovni na wm5. takze opet, vy kterym to cradlovani blbne, nebo staci kdyz mate wm5, tak:
1) stahnete si test.exe (v priloze)
2) nahrajte do PDA
3) pustte

Mely by se objevovat okynka s nejakymi nazvy (konkretne to jsou nazvy pripojeni). Pokud je PDA pripojeny pres USB k desktopu, meli byste mezi nazvy videt `USB. Nakonec se objevi dialog, ktery proste zavrete, cimz ten test ukoncite.

Co jste videli/nevideli hlaste na mail nebo SZ, nezapomente na vasi konfiguraci (AS, PDA, ...)
Bobanovicz (511)|7.2.2007 19:19
Aktualizace po vložení do kolébky mi funguje, ale Reader vždy vyskočí do fullscreenu což je dost nepříjemné.
duhovej_vil (267)|7.2.2007 21:11
A jakou pouzivas verzi? Mezi beta4 a beta5 je dost zasadni zmena v detekci zakolibkovani. Tak abych vedel...
Bobanovicz (511)|7.2.2007 21:17
Beta 5
vali78 (34)|8.2.2007 17:59
pRSSReader vynechává znaky s českou diakritikou na nacachovaných stránkách.
Používám Skweezer a znaky s diakritikou to úplně vynechá. Dá se ještě někde něco nastavit?
duhovej_vil (267)|8.2.2007 23:01
To neni chyba pRSSreaderu, ale Pocket IE, ktery automaticky nedetekuje kodovani a neprepne ho. Takze to musis prepinat rucne.

Pozn.: kdyz neco hlasite, uvadejte vzdycky verzi. Muze se stat, ze hlasite neco co uz mam opraveno, jen to jeste neni venku. Jinak mi pridelate zbytecne praci. Dik.
vali78 (34)|9.2.2007 09:07
Verzi mam 1.3.2
I kdyz kodovani v IE prepnu, tak si nepomuzu
zivan (615)|9.2.2007 12:18
Jaka je to stranka?
vali78 (34)|9.2.2007 12:48
Ja myslim, ze je to u vsech stranek s ceskejma znakama. Pouzivam idnes a aktualne.
Dela to ale jen pokud pouzivam skweezer.