Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pRSSReader

Mashe (622)|23.6.2006 16:20
pripadne jak funguje to cachovani, znamena to ze kdyz si nastavim cache pro offline brouzdani tak staci kliknout na nadpis a uvidim stranku kam to vede i offline?

neni nekde pripadne navod? dikes
freewall_ce4you (476)|23.6.2006 17:14
To duhovymi muzickovi :
Tak se uz necil........ ;) , ja zase byl asi 2 dny na mrtvici, kdyz mi nektere veci po HR nefachcili (mimochodem moji chybou), tak jsem tvou novou verzi jeste nemel zmaklou, takze jsem nezaregistroval ani to hledani
freewall_ce4you (476)|23.6.2006 17:17
[QUOTE]Nevim jak vypada Feedster Feed Search v PocketRSS. Jak se to lisi?
[/QUOTE]

Tak jenom pro informaci to vypada takhle nejak :
00154211_Screen001_Ndno.png 00154211_Screen002_c70Y.png
freewall_ce4you (476)|23.6.2006 19:33
Zatím jsem nepochopil význam "klíčových slov", jejich vyuziti :(
duhovej_vil (267)|23.6.2006 20:16
[QUOTE="Mashe"]potrebuju poradit .. potrebuju aby nektere kanaly se na TODAY ukazovali ze maji nove prispevky, ale u jinych chci aby se tam neukazovali

zkousel jsem to odkliknutim ve vlastnostech (ukazovat na obrazovce dnes) ale nepomohlo to

da se to udelat jinak?[/QUOTE]Ve verzi 1.3.1 byla chyba. Pokud se ve vlastnostech zmenilo zobrazeni na Today, tak se to hned neprojevilo. Je treba zmenit nastaveni, ukoncit pRSSreader, reaktivovat Today plugin.

Ve verzi 1.3.2 beta by to melo uz slapat bez ukoncovani a reaktivace.

Priste hlasit verzi, ktere se to tyka... (sw se meni a vyviji....)
duhovej_vil (267)|23.6.2006 20:20
[QUOTE="Mashe"]pripadne jak funguje to cachovani, znamena to ze kdyz si nastavim cache pro offline brouzdani tak staci kliknout na nadpis a uvidim stranku kam to vede i offline?[/QUOTE]Chapes to dobre, presne tak to funguje - uvidis tu nacachovanou stranku.
[QUOTE="Mashe"]neni nekde pripadne navod? dikes[/QUOTE]Neni, ale klidne nejakej napis, ja na to nemam cas... Urcite ti bude par lidi vdecnych (vcetne me). Pokud bude v anglictine, o to lip...
duhovej_vil (267)|23.6.2006 20:24
[QUOTE="freewall"]Zatím jsem nepochopil význam "klíčových slov", jejich vyuziti :( [/QUOTE]Dalsi trivialni vec.

Priklad: jsem linuxovej fanda a zajimaji me novy verze jadra, sleduju feed s novymi baliky pro svou distribuci. zadam si klicovy slovo kernel (jadro) a pokud se to slovo objevi v textu nejaky zpravy ve feedu nebo v jejim titulku, tak se v seznamu zprav objevi hvezdicka a pri cteni zpravy se pod textem zpravy objevi to klicovy slovo, ktery ta zprava obsahuje (v nasem pripade 'kernel').
duhovej_vil (267)|23.6.2006 20:26
Tim konci dnesni hlaseni. Primarne user support nedelam... jsem programator...
freewall_ce4you (476)|23.6.2006 21:51
Dik :)
duhovej_vil (267)|10.7.2006 20:27
Je venku 1.3.2 beta2. Opraveno mnoho chyb. Detaily tunah.
TheMelin (1642)|11.7.2006 04:49
perfektni prace. Jen mam ted po SR pri nabehu zarizeni bilou obrazovku.Drive tam bylo modre pozadi s napisem Windows Mobile. Dale jsem se chtel zeptat co znamena: feeds are loaded in the background. Jestli, ze se aktualizuji kanaly i pri vyplem pRSSreaderu, tak mne to nefunguje. Vecer jsem nastavil po 3 hodinach a automaticky pripojovat a ted jsem koukal, ze zadne nove zpravy pRSSr nebyly :(.

P.S.: Mam WM5
duhovej_vil (267)|11.7.2006 08:23
[QUOTE="TheMelin"]perfektni prace. Jen mam ted po SR pri nabehu zarizeni bilou obrazovku.Drive tam bylo modre pozadi s napisem Windows Mobile.[/QUOTE]
To netusim, cim by mohlo bejt. Mas anglickou nebo ceskou verzi?
[QUOTE="TheMelin"]Dale jsem se chtel zeptat co znamena: feeds are loaded in the background. Jestli, ze se aktualizuji kanaly i pri vyplem pRSSreaderu, tak mne to nefunguje. Vecer jsem nastavil po 3 hodinach a automaticky pripojovat a ted jsem koukal, ze zadne nove zpravy pRSSr nebyly :(. [/QUOTE]
Ne, to znamena, ze kdyz jsi mel milion feedu a pustil jsi predchozi verzi pRSSr, tak jsi musel cekat, nez se to cely nahralo, coz trvalo pekelne dlouho a otravovalo to. A behem toho loadovani jsi nemohl s pRSSreaderem nic delat. Ted se nahravaji ty feedy na pozadi, takze muzes vesele pracovat/cist.

Periodicky updaty funguji (stejne jako v predchozich verzich) jen kdyz bezi pRSSreader. Stahovani bez toho, aby pRSSr bezel, planuju, ale nedokazu rict, kdy me popadne amok a sednu na to a napisu to. Ted jsem hlavne vychytaval mouchy.
beecher (9270)|11.7.2006 09:01
Bohuzel, zase se tam nekde dostal bugik v Today Pluginu... Ja kdyz jsem posledni betu nainstaloval, tak mi to sice po SR nabehlo, ale tak podivne (iLauncher a PocketBreeze se vubec nezobrazili, lista se soft-keys se neoskinovala WisBarem). Po vyhozeni Today Pluginu a SR vse nabehlo v poradku...
TheMelin (1642)|11.7.2006 13:38
Mam ceskou verzi. Vecer zkusm tedy anglickou, zda obude lepi. oday plugin mam vyplej.
beecher (9270)|11.7.2006 14:00
Njo, tak jsem prisel na to, ze clovek by mel vypnout pRSSReader z PocketBreeze, nez tam zacne instalovat novou verzi, coz zpusobovalo ten muj problem... :sarcastic:

Ale jinak to chodi svizne a v pohode i jako Today Plugin...
TheMelin (1642)|11.7.2006 20:30
Měl bych takovou prosbičku. Nešlo by udělat podporu pro Soft Keys u zařízení s WM5? Stačilo by nějakou volbu v nastavení, něco jako má třeba FlexMail - Enable Soft Keys Menu.
Nejsem programátor, ale myslím si, že by to nemuselo být tak náročné.

Děkuji
beecher (9270)|11.7.2006 21:10
Ono by to chtelo zapracovat, aby se nemusel stylus vytahnout vubec a slo to ve WM5 ovladat pomoci Softkeys a D-Padu...
TheMelin (1642)|11.7.2006 21:14
No to jsem myslel. Pokud to bude podporovat Soft Keys, tak uz ho nemusime vytahovat vůbec ( stylus) :D
beecher (9270)|11.7.2006 21:16
Jenze softkeys nejsou vsechno... Nektere prvky nemusi byt dostupne pro D-Pad... ;)
fun_thomas_ce4you (74)|11.7.2006 21:18
Zdravím, chtěl bych se optat jestli je nějaká možnost jak v Today pluginu mít zobrazeno víc jak jeden kanál...myslím aby to zobrazilo víc řádků a na každým řádku jinej kanál. Ted mi to zobrazuje pouze jeden řádek s jedním kanálem. Diky
TheMelin (1642)|11.7.2006 21:21
Ale D-Pad už to přece podporuje. Používám ho pro přeskakování nepřečtených zpráv atd. Jen do menu musím přes stylus.
Zdenek Malinsky (9781)|11.7.2006 21:25
http://pda.jasnapaka.com/donations.php - možná je takto možno Davida přesvědčit, aby s tím něco udělal. ;)
beecher (9270)|11.7.2006 21:42
[QUOTE="TheMelin"]Ale D-Pad už to přece podporuje.[/QUOTE]No to jo, ale kdyz jsi na zakladni obrazovce, tak zkus vybrat pomoci D-Padu to vyberoveho menu s kanaly, abys mohl v nem pomoci D-Padu listovat a pripnout na specificky kanal... ;)
TheMelin (1642)|12.7.2006 11:44
Tak s anglickou verzi programu dela to same a tedy ze pri nabehu zarizeni po SR je bila obrazovka. Pokud program odinstaluji, nabiha uz standardne. V podstate mi to nevadi, ale poprve to bylo matouci a myslel jsem si ze se zarizeni kouslo, coz si asi bude myslet vetsina uzivatelu.
Pro upresneni mam WM5 s AKU 2.3 ROM.
beecher (9270)|12.7.2006 11:50
Vypnul jsi po instalaci Today Plugin?
BTW Mne to s nim startuje normalne... Jo a jeste bych zkusil si to stahnout znova, David zkousel UPX a nejak se ta komprimace u prvnich releasu souboru nepovedla...
TheMelin (1642)|12.7.2006 12:27
Today plugin nepouzivam, tak ho hned po instalaci vypinam. A anglickou a ceskou verzi jsem stahoval dnes, neb nejsem u PC.
duhovej_vil (267)|15.7.2006 09:48
Dneska budu v Levanduli na srazu ce4you.cz (priblizne od 14:00), takze muzem probrat ruzny featurky pro pRSSreader, pokud nekdo ma chut a cas.
Mashe (622)|17.7.2006 10:09
[QUOTE="duhovej_vil"]Dneska budu v Levanduli na srazu ce4you.cz (priblizne od 14:00), takze muzem probrat ruzny featurky pro pRSSreader, pokud nekdo ma chut a cas.
[/QUOTE]

tak co ste probrali?: ))

jinak neslo by udelat dva ruzny sync casy? jeden pro kolibku a druhy pro zbytek?

pac kdyz mam cihlu v kapse tak chci aby baterka dlouho vydrzela, ale kdyz je v kolibce tak je zajistena energie a je me jedno jestli je to kazdou minutu, nebo jednou za hodinu .. slo by to? a pokud to tam uz je (tak sem to nenasel) .. kde? dik
duhovej_vil (267)|20.7.2006 23:09
[QUOTE="fun_thomas"]Zdravím, chtěl bych se optat jestli je nějaká možnost jak v Today pluginu mít zobrazeno víc jak jeden kanál...myslím aby to zobrazilo víc řádků a na každým řádku jinej kanál. Ted mi to zobrazuje pouze jeden řádek s jedním kanálem. Diky[/QUOTE]
Neni, ale bude. Bude se to jmenovat Tree mode. Bude tam seznam site a tapnutim na + (pred jmenem) se rozbali seznam s polozkama. Nastavitelna vyska pluginu bude samozrejmost.
Otazka zni: kdy to bude? A to nevim ani ja...
duhovej_vil (267)|20.7.2006 23:16
[QUOTE="beecher"][QUOTE="TheMelin"]Ale D-Pad už to přece podporuje.[/QUOTE]No to jo, ale kdyz jsi na zakladni obrazovce, tak zkus vybrat pomoci D-Padu to vyberoveho menu s kanaly, abys mohl v nem pomoci D-Padu listovat a pripnout na specificky kanal... ;)[/QUOTE]
Do toho menu ja osobne lezu pres nehet :) Velky je to dost, aby se prstem clovek trefil.
Ale mohu prozradit, ze v dalsi verzi bude lepsi podpora HW tlacitek - user si bude moct rict, co jaky tlacitko bude delat a to jak na hl. okne, tak na okne zprav.
Zatim mam na seznamu:
  • pro hl. okno
    • otevreni top menu
    • properties
    • summary view
  • pro cteni
    • otevreni online zpravy
    • otevreni prilohy

Pokud nekoho napadne jeste neco uzitecnyho, necht se vyslovi v [EMAIL=pda@jasnapaka.com]majlu[/EMAIL].
duhovej_vil (267)|20.7.2006 23:19
[QUOTE="TheMelin"]Tak s anglickou verzi programu dela to same a tedy ze pri nabehu zarizeni po SR je bila obrazovka. Pokud program odinstaluji, nabiha uz standardne. V podstate mi to nevadi, ale poprve to bylo matouci a myslel jsem si ze se zarizeni kouslo, coz si asi bude myslet vetsina uzivatelu.
Pro upresneni mam WM5 s AKU 2.3 ROM.[/QUOTE]
Na tu samou vec si stezoval jeden clovek v mailu, ale nevim jestli hlasil co ma presne za zarizeni. Me to nedela, takze nejsem shcopnej rict cim to je. Jestli je to nejakou zvlastni souhrou ci kyhovyra.

Kazdopadne jestli se nudis, muzes zkusit: backup, hard reset, install pRSSreader, zkusit jestli to porad dela, obnovit a hlavne nahlasit vysledek :)
duhovej_vil (267)|20.7.2006 23:29
[QUOTE="Mashe"][QUOTE="duhovej_vil"]Dneska budu v Levanduli na srazu ce4you.cz (priblizne od 14:00), takze muzem probrat ruzny featurky pro pRSSreader, pokud nekdo ma chut a cas.
[/QUOTE]

tak co ste probrali?: ))
[/QUOTE]Jeden bug, ktery se vyresil reaktivaci today pluginu. A jelikoz jsem musel pomerne rychle vypadnout, tak se na nic dalsiho nedostalo.

[QUOTE="Mashe"]
jinak neslo by udelat dva ruzny sync casy? jeden pro kolibku a druhy pro zbytek?

pac kdyz mam cihlu v kapse tak chci aby baterka dlouho vydrzela, ale kdyz je v kolibce tak je zajistena energie a je me jedno jestli je to kazdou minutu, nebo jednou za hodinu .. slo by to? a pokud to tam uz je (tak sem to nenasel) .. kde? dik[/QUOTE]Neni to tam. Takovyhle vyfikundace prijdou az pozdeji, ted jsou na programu dulezitejsi veci. Zatim doporucuju pres vypnutim PDA hupsnout do Options | Retrieval a prepnout si kontrolu novych na never :)

Jinak z jineho uhlu pohledu. Pokud mam kontrolu novych treba na 30 minutach a mam aktivni automatically connect, tak se to bude pripojovat. Kdyz ale vypnu automatically connect, tak se akorat kazdou minutu zkusi pRSSReader pripojit, ale nepujde mu to, protoze si sam nevytoci pripojeni. Ovsem jaky to bude mit dopad na vydrz baterky nevim, takovyhle testy nedokazu udelat, nemam MDA. No a pochopitelne, pokud je PDA v kolibce, tak volba automatically connect je zbytecna, pokud se pouziva inetovy pripojeni desktopu.
duhovej_vil (267)|20.7.2006 23:42
Softkeys:
-jako softkeys je hezka vec, panove, ale uvedomte si, ze nejsou jen zarizeni s WM5
-jinak podpora softkeys se dela tak, ze se vytvori menu bar s dvema polozkama (zadny toolbar) a ty pak WM5 namapuju automaticky na ty softkeys.

Takze z toho plyne, ze kdyz odstranim toolbar, budete mit podporu, ale asi ne takovou jakou byste radi - na jednom cudlu by bylo menu file a na druhym tools. A ono to menu by ve WM5 asi melo byt usporadany jinak.

Dal: S tema toolbarovejma ikonkama jsem se kreslil jak... , takze je jen tak nezahodim, protoze me se tam ten toolbar libi :)

Pak je tu jeste druha varianta, delat specialni WM5 build. No ale uz ted spravuju 5 jakykovych mutaci a pro kazdou QVGA a VGA verzi, takze specialni WM5 verze znamena, spravovat celkem 20 verzi. Celej zhavej :))
TheMelin (1642)|21.7.2006 05:20
ja jsem psal, ze bych si to predstavoval jako to ma treba FlexMail, nebo PiePlus. V nastaveni si uzivatel zaskrtne zda se mu zobrazi toolbar nebo tam bude mit Softkeys.
duhovej_vil (267)|21.7.2006 08:04
Chapu. Myslis, ze menu File na jednom cudlu a Tools na druhym je ok? Co jsem tak videl, tak zvykem je mit na levym primo akci a zbytek menu je na pravym.

(jsem se nechal v predchozim prispevku trochu unest... :-D)
beecher (9270)|24.7.2006 18:04
Davide, jenze ja nechci tapat prstem po displayi a kor v RealVGA to jde dost spatne... ;)
Uprimne, moc tech polozek v menu nemas, takze ty co mas ted by se dali dat na levou softkey a na pravou vyber kanalu, tedy to, co mas nahore, tak by to jako menu bylo na pravou softkey (nebo obracene)...

A to pravidlo, ze leva je akcni sama osobe, je pouze pri nastavovacich wizardech...

A proc buildy? Ty nejsi schopen pri startu zjistit, co ma uzivatel za OS a podle toho se zaridit? Stejne tak jako podle rozliseni a DPI upravovat rozlozeni a rozmery UI prvku? ;) :)
Mashe (622)|25.7.2006 16:46
mam problem .. hodil jsem si pRSSreader do pocket breezu jako jednu ze zalozek .. a od te doby kdyz hodim cihlu do kolebky tak se me prestal automaticky updatovat ... updatuje se jen kdyz na nej rucne tapnu

poradite? dikes
beecher (9270)|25.7.2006 20:01
No, jak ti PB nacita pRSSReader? Staticky nebo dynamicky?
duhovej_vil (267)|25.7.2006 21:18
[QUOTE="beecher"]Davide, jenze ja nechci tapat prstem po displayi a kor v RealVGA to jde dost spatne... ;)
[/QUOTE]
Vidis, dalsi duvod proc nepouzivat RealVGA :-D

[QUOTE="beecher"]
Uprimne, moc tech polozek v menu nemas, takze ty co mas ted by se dali dat na levou softkey a na pravou vyber kanalu, tedy to, co mas nahore, tak by to jako menu bylo na pravou softkey (nebo obracene)...
[/QUOTE]
Otvirat to horni menu na softkey se mi nezda. Uzivatel bude cekat, ze to menu vyskoci dole a ne nahore. Lepsi se mi zda, dat uzivateli na vyber, kterym HW keyem to menu otevrit. Nekdo by to treba radsi otviral nejakym bocnim cudlem. A tohle reseni bude nezavisly na OS.

[QUOTE="beecher"]
A to pravidlo, ze leva je akcni sama osobe, je pouze pri nastavovacich wizardech...
[/QUOTE]
Myslim, ze ve File Exploreru je na levym 'Up' a na zbytku menu. A jestli si pamatuju dobre, tak podobne je tomu ve Wordu, Excelu (ale to je mimo diskuzi).

[QUOTE="beecher"]
A proc buildy? Ty nejsi schopen pri startu zjistit, co ma uzivatel za OS a podle toho se zaridit? Stejne tak jako podle rozliseni a DPI upravovat rozlozeni a rozmery UI prvku? ;) :)[/QUOTE]
Jsem, me to taky napadlo - po odeslani prispevku.
Ten build me napadl protoze, mi prislo, ze by se pro WM5 daly delat i dalsi vychytavky (nejen to menu), takze by to asi chtelo build (kvuli pouzitymu SDK). Ale byla to jen myslenka...
beecher (9270)|25.7.2006 21:35
[QUOTE="duhovej_vil"]1. Vidis, dalsi duvod proc nepouzivat RealVGA :-D
2. Otvirat to horni menu na softkey se mi nezda. Uzivatel bude cekat, ze to menu vyskoci dole a ne nahore. Lepsi se mi zda, dat uzivateli na vyber, kterym HW keyem to menu otevrit. Nekdo by to treba radsi otviral nejakym bocnim cudlem. A tohle reseni bude nezavisly na OS.
[/QUOTE]1. Ach jo...
2. Ale ne, tak jsem to nemyslel... Proste ten strom kategorii a feedu udelat jako menu nad danou soft key, tzn. ten horni toolbar muze pak zmizet...
To jsem hlava, coz? :D

Ad softkeys: Jiste, ale jsou proste situace, kdy mas nejakou zakladni obrazovku slozitejsiho programu, kde proste nacpat cely menu nad pravou softkey je silenstvi... Ja osobne si treba nedakazu predstavit, co by v pRSSReaderu bylo na te leve softkey po pusteni...
Navic, MS k tomy nevydal zadne memorandum... ;)
Mashe (622)|25.7.2006 23:21
[QUOTE="beecher"]No, jak ti PB nacita pRSSReader? Staticky nebo dynamicky?[/QUOTE]

mam nastaveno DYNAMICKA INIC

mam to zmenit?
beecher (9270)|26.7.2006 08:24
Ano, protoze Dynamicka inicializace znamena, ze se pRSSReader Today Plugin nacte pouze pri prechodu na jeho tab, pri prechodu na jiny tab se z pameti zase uvolni.
Mashe (622)|26.7.2006 10:48
takze mam dat co? jeste tam jsou dve moznosti :)

dik ;)
TheMelin (1642)|26.7.2006 12:06
Staticky ;)
freewall_ce4you (476)|28.7.2006 11:14
Tak jsem neprisel na to jak si poslechnu podcast:(

Zkousel jsem to na strankach ceskeho rozhlasu - nacachuje se mi stranka i zvukova priloha a kdyz dam prilohu otevrit, tak se mi stale otvira prohlizec a jeste k tomu pres Skweezer presto, ze uz Skweezer mam zruseny.

Vile delam neco blbe nebo je chyba nekde jinde ? :O
duhovej_vil (267)|28.7.2006 15:59
Jo, mas blbe asociace v registrech (pRSSreader si je precte a podle toho otevre prehravac/prohlizec) - tedy je to nejpravdepodobnejsi vysvetleni
freewall_ce4you (476)|28.7.2006 16:33
No to je mi jasne, ze nekde je zadana spatna cesta, spis mi porad jak a kde to nastavit, protoze u jine ctecky nemusim v registrech nic nastavovat a otevre si to player bez me pomoci :(
freewall_ce4you (476)|1.8.2006 11:19
Protoze Duhovej vil se asi dovolenkuje, nevite kam (zrejme v registrech) sahnout, aby mi podcast otviral player a ne explorer ?
duhovej_vil (267)|1.8.2006 16:05
Posli mi URL toho feedu, at na to kouknu... Chci zjistit, zda je chyba v pRSSreaderu nebo u tebe v registrech.
duhovej_vil (267)|3.8.2006 14:21
Freewall: Takze me to normalne otvira, cili problem mas asi v registrech.

  • Otevri HKCR\.mp3 a koukni jakou hodnotu ma klic (default) - u me mp3file, pokud tam mas neco jinyho, uprav si patricne cestu k prislusnymu klici v dalsim kroku.
  • Dal se podivej do HKCR\mp3file\shell\open\command jakou hodnotu ma klic (default) - u me 'wmplayer.exe %1' (bez apostrofu), uprav.
Tot vse.