Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA II s WM5 - novinky, tipy, triky, FAQ

JanHavlicek (635)|11.3.2006 21:07
táhni s těma svejma narážkama někam...

Flashuj si jak chceš, podle mě se to nevyplatí, je o něco pomalejší než ty všechny 1.62CHS based, já ji flashnul, protože by konečně mohlo fungovat připojení k netu přes GPRS přes USB. Taky ten smart dialing není k zahození. Ale ty přece tak rád flashuješ.....
kid_rock (284)|12.3.2006 00:01
uff hmmm promin ak má slovencina vyznela nejak drsne,nechtel sem na nic narazet,jen sem chtel znát tvúj nazor na tofovou verzi romky,ponevac te povazuji za skuseného developera a je pravda,ze rad flashuji,no uz mne to procházi,ponevac furt musim natahovat vsechen soft i skiny,jeste jednou mi promin ak sem se te dotknul,jsem vecné díte a dik za info,nebudu ji flashovat....;)
ouio (65)|27.3.2006 10:42
Ahoj tak jsem přešel na vaší stranu (2005). Již dříve jsem to zkoušel, ale vždy jsem se vrátil k 2003. Nyní jsem už skoro spokojen, kdybych byl úplně spokojen, tak už mě ten telefon nemá čím zaujmout a sháněl bych si jiný :-D Bál jsem se trochu ram disku, ale zbytečně je to úžasná věc a někde jsem četl že po odpojení baterie se smaže není to pravda, data zůstanou jak to je tedy, co se čím smaže?
K mim dotazům:
1, nejde activesync přes bluetooth ( jde to vůbec?)
2, nezobrazuje se storage. Na začátku byla přístupná pak jsem ještě něco přeinstaloval a je pryč i po kompletním přeinstalování.
Po restartu se zobrazuje hláška
"The file ´Storage´cannot be opened. Either it is not signed with a trusted certificate, or one of its components cannot be found. You might need to reinstall or restore this file."
3, když vyberu uložit na "Storage Card" uloží se to na "Flash Disk" a uložené věci programy nevidí na "Storage Card"
4, dá se vypnout zvuk foťáku, dají se fotky ukládat jako dřív datum a čas a né jen pořadové číslo, jak změnit rozlišení fotek
5, co sim Tolkit
6, co se nastavuje u soft tlačítek "personal,system,connections"
Děkuji
wibra (72)|27.3.2006 10:48
1. me funguje bez problemu
2. v teto ROM se STORAGE jmenuje FLASH DISK
3. to netusim proc to dela
4. nepouzimav puvodni CAMERU
5. myslim ze porad nejde

kdyztak zkusit HR
ouio (65)|27.3.2006 11:29
K Bodu 2
"2. v teto ROM se STORAGE jmenuje FLASH DISK"
Tak to asi není v nastavení správa paměti je
"Strorage" 30MB instalují se tam programy "'Device" (ROM)
"Program" 56,34MB (RAM)
"Strorage Card" 241,28MB SD karta
"Flash Disk" 63,95MB Ram disk

Jakou používáš kameru?
Kato_ce4you (970)|27.3.2006 11:56
[QUOTE="ouio"]Ahoj tak jsem přešel na vaší stranu (2005). Již dříve jsem to zkoušel, ale vždy jsem se vrátil k 2003. Nyní jsem už skoro spokojen, kdybych byl úplně spokojen, tak už mě ten telefon nemá čím zaujmout a sháněl bych si jiný :-D Bál jsem se trochu ram disku, ale zbytečně je to úžasná věc a někde jsem četl že po odpojení baterie se smaže není to pravda, data zůstanou jak to je tedy, co se čím smaže?[/QUOTE]
To uz jsem tady historicky kdysi vysvetloval - RamDisk (Storage ala Flash Disk, ci jak si to kdo pojmenuje :?) se vymaze, kdyz dojde baterka, ALE - je to uplne stejne, jako pod WM2k3SE a starsimi bylo udelano cele zarizeni - bez baterky to nejakou dobu vydrzelo... ale ne na veky... ;)
[QUOTE="ouio"]K mým dotazům:
1, nejde activesync přes bluetooth ( jde to vůbec?)
2, nezobrazuje se storage. Na začátku byla přístupná pak jsem ještě něco přeinstaloval a je pryč i po kompletním přeinstalování.
Po restartu se zobrazuje hláška
"The file ´Storage´cannot be opened. Either it is not signed with a trusted certificate, or one of its components cannot be found. You might need to reinstall or restore this file."
3, když vyberu uložit na "Storage Card" uloží se to na "Flash Disk" a uložené věci programy nevidí na "Storage Card"
4, dá se vypnout zvuk foťáku, dají se fotky ukládat jako dřív datum a čas a né jen pořadové číslo, jak změnit rozlišení fotek
5, co sim Tolkit
6, co se nastavuje u soft tlačítek "personal,system,connections"
Děkuji[/QUOTE]
  • 1. ten proste fungovat musi (a funguje)
  • 2. Jak uz bylo receno - u 2.01 se to nejmenuje Storage, ale Flash Disk - celkove je ve znaceni celkem bo.del :?
  • 3. dalsi nejaka anomalie... i kdyz je mozne, ze jestli je to v nejakem prehistorickem programu, tak problemy byt muzou
  • 4. ten fotak celkove stoji za prd a krome toho jsem ho nikdy nevyuzival, ale imho to vypnout nejde. Ledatak, ze bys pouzil nejaky jiny soft/ovladace na ovladani fotaku.. (ale to ma zase jina negativa)
  • 5. bohuzel - stale nefunguje
  • 6. Tim si pouze nastavujes, kde ma Soft Key mit ikonku - jestli v nabidce Start --> Settings --> zalozce Personal, System nebo Connections :D
Zaverem - chova se ti to nejak divne - jestli nepomaha HR, tak to zkus jeste jednou preflashovat... Btw. docela se divim, ze se ti 2.01 zamlouva a verze predtim ne - kdybych nepotreboval AKU2 ala A2DP, tak sahnu po nejake 1.71 nebo tak necem... (je daleko rychlejsi a 2.01 nic moc zasadniho, krome AKU2 (coz je dost podstatne vylepseni, ale uzivateli to muze byt celkem jedno) neprinasi...
wibra (72)|27.3.2006 13:13
kameru pouzivam TUTO, ale neni doladena, snad v nejblizsi dobe bude.
wibra (72)|27.3.2006 22:18
Tak sem vam zde udelal SPLASH logo ... snad se bude libit
Instalace:
1.Zkopirovat CAB do zarizeni
2.Odemknout EXT ROM pomoci ExtROMUnlocker
3.Nainstalovat
4.Spustit

BTW: pokud to sem nepatri tak se omlouvam, ale nikde sem podobnou sekci nenasel...:)
JanHavlicek (635)|28.3.2006 19:02
ne, tohle téma není galerie, když už jsi to chtěl někam dát, tak sem - https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=11415
BADMOPAR_ce4you (85)|14.4.2006 20:29
Cabik,
rad bych upgrade-nul na WM5,ale sam si na to netroufam.Najde se tu nekdo v okoli CH-SO-KV,kdo by mi s tim pichnul,myslim flesnul? :cool: Dik moc
wibra (72)|14.4.2006 20:35
[QUOTE="BADMOPAR"]Cabik,
rad bych upgrade-nul na WM5,ale sam si na to netroufam.Najde se tu nekdo v okoli CH-SO-KV,kdo by mi s tim pichnul,myslim flesnul? :cool: Dik moc[/QUOTE]

neboj neni se ceho bat. kdyz se to necim prerusi, tak to pustis znova a jedes... ;)
janstik_ce4you (124)|14.4.2006 21:06
jasně neboj a kdyby i přesto to nešlo,tak jsi koupíš novou cihlu.
BADMOPAR_ce4you (85)|14.4.2006 23:57
....se vam to rika,tady v tech vecech si vubec neverim.Nekde sem slysel pravidlo"Kdyz tomu nerozumis,tak to nech bejt".Nejednou se mi vymstilo,ze sem ho ignoroval :(
wibra (72)|15.4.2006 00:22
fakt se neboj, tohle jsem zvladnul i ja TURBOLAMA... takze hura dotoho a FLASH je hotovo... tady neni fakt nic co bys mohl zkazit. proste to pustis, a chvilku si pockas a je to. pak jenom HR a HOTOVO... :)
jval (453)|18.4.2006 07:41
Tak jsem tam taky prasknul WM5.

Ted mam ale problem s Tomtomem.

Vse funguje, ale kdyz ho spustim, tak mi vypne podsviceni displeje.

Setkal se s tim nekdo a vi jak to odstanit????


Diky moc
wibra (72)|18.4.2006 14:12
chce to upraveny EXE soubor kde to podsviceni uz jde
jval (453)|19.4.2006 07:21
A jeste bych mel jeden dotaz.

Zkousel jste nekdo ten lokalizacni balicek od buzze na ROM 2.01.64 od TofClocka????

Ja to zkusil, ale po SR se to jaksi kousne a zbrazi se jen pulka screenu.
Kato_ce4you (970)|19.4.2006 09:15
Ten lokalizacni balicek nevali uz ani na ROMkach >= 1.65... Teda resp. na tom to fungovalo ale musel se lehce upravit. U 2.x nefunguje vubec - teda nema smysl ho zkouset - co jsem se tak dival, tak je tam spousta zmen... Resp. ja bych tou cestinou prisel trebas o A2DP profil... Proste AKU2 neni prelozene :? A neresi to zatim ani SS IW9, na ktery casem sazim :cool:
zatka (19)|20.4.2006 21:21
nevite nekdo jak to vypada se SIM TOOL KIT ?

Vcera jsem videl v ebance chlapka co mel VARIO a autorizoval s nim pres toolkit.
TomasCE (35)|25.4.2006 06:28
Sleep mode

nejprve bych rád poděkoval za veškeré zde uveřejněné návody a postřehy. Bez nich bych se do upgrade meho MDA asi nikdy nepustil. Po pár hodinách trápení mám nyní na mém MDA ver. 2.01a64WWE od TofClocka DEKUJI.

ale pár malých mušek přeci jen

1) jakýsi sleep mode - kdy telefon nepoužívám tak se vypne obrazovka a opětovné naběhnuti trva někdy i 5 sec. je to normalní ?? Když MDA zapnu ON/OFF tlačítkem prodleva vadí, ale co se dá dělat. Horší je to při příjmu hovoru. Aplikace PHONE se objeví po cca 5sec a já nemám šanci zjistit kdo volá. Většinou nevydržím čekat na zobrazeni aplikace telefon a hovor přijmu zeleným tlačítkem. Pokuď MDA není v "sleep modu" telefonní okno a jméno volajícího naskočí okamžite.

2) po vypnutí WMP vždy ztratím zvuk včetně vyzvánění. Nepomáha nastavení hlasitosti, opětovne rozjetí WMP, nic. Zvuk je ztracen až do dalšího restartu:(

Děkuji za jakékoliv postřehy

Tomáš




JanHavlicek (635)|25.4.2006 20:27
to rozhodně není normální

zkusil bych hard-reset

opravdu používáš aplikace kompatibilní s WM5 ? To může být klíčové, jestli ta máš něco stylu pocketzenphone nebo podobně, tak by to mohlo dělat problémy
ElSoft (1244)|25.4.2006 22:48
ještě jakou máš verzi Radia

jinak používam PZP 5.52 a žádný problém
ouio (65)|26.4.2006 07:39
Mám podobné skušenosti jako TomasCE. Když zapínam MDA2 musím několikrát zmáčknout on/off.
Po restartování funguje vše celkem svižně, ale po nějaké době,spíš než na době záleží na spouštěných aplikacích se systém velmi spomaluje. I když neběží žádný program. Po vypnutí WMP se mi také strácel zvuk pomohlo mi až komplení přeinstalování.
TomasCE (35)|27.4.2006 03:33
Zkusil jsem znovu HR a vše pracuje tak jak má. Znovu jsem naloadoval ty samé prg jak předtím a nemám sebemenší problém. Aplikace jsem nahrával postupně po jedné a čekal kdy se zpomalení objeví znovu, ale nic se nestalo. Win 5 jsou naprosto použitelné a myslím že jsem ušetřil pár peněz, byl jsem již rozhodnut upgradovat telefón. Ted si počkám až na další model :) Stále čekám na EDGE a VGA :)

Abych nezapomněl, používám radio 1.08.00

jval (453)|27.4.2006 06:51
Nevite nekdo jestli se daji skryt kontakty na SIM karte???


JanHavlicek (635)|29.4.2006 12:20
To je docela problém

Kontakty na SIM kartě zneviditelníš docela snadno, stačí v kontaktech tapnout na menu -> filter -> no categories, ale když kontakty natvrdo vypneš nebo uděláš soft-reset, zase tam jsou

Já to vyřešil vymazáním všech kontaktů na SIMce, nějak mi ani nechybí
jval (453)|3.5.2006 13:39
Tak to je budu muset nechat zobrazeny.

SR totiz delam kazdy rano po zaloze.
janstik_ce4you (124)|20.5.2006 08:09
Nové ROM 2005-2.03a

XDA_WM2k5_2.03a00WWE.rar
XDA_WM2k5_2.03a32WWE.rar
XDA_WM2k5_2.03a64WWE.rar
XDA_WM2k5_2.03a96WWE.rar


vypadá to,že vše co potřebuji funguje jak má,jen při instalaci češtiny se programy(ikony) změní.Nevíte jak dostanu zpátky ty původní? a jakej program použít na českou klávesnici?
JoU81_ce4you (116)|20.5.2006 13:59
Jaké češtiny?

EDIT: Byla ta citace nutná :sarcastic:
janstik_ce4you (124)|20.5.2006 14:27
lokalizace.z buuzz,ale když to lokalizuji interwrite,tak to jede ok
Escape (3)|21.5.2006 00:05
Pls, poradte mi nekdo. Mam Eurotel DataPhone II, OS: WM5 ROM 1.60c.96WWE, radio:1.18.00. Muj problem: Kdyz odeslu SMS, telefon ji nekdy odesle az trikrat tu samou, nekdy ji odesle spravne jen jednou. Mam nastavene dorucenky, prijde mi trikrat a prijemci dorazi zprava, kterou jsem poslala take trikrat. Problem cislo 2: kdyz zapnu obrazovku, trva priblizne 5 sekund, nez telefon odmrzne. Obrazovka se sice rozsviti, ale je na 5 sekund zamrzla. Mohl by pomoci HW reset? Ma nekdo podobný problém se zprávami?
ElSoft (1244)|21.5.2006 00:47
Více násobné odesílání zpráv se tu již několikrát řešilo, na vině vždy byl nějaký taskManager(např. SPB Pocket Plus), do kterého se musí dát výjimka na poutlook.exe, ale mam pocit že to bylo vždy jen dvojité odesílání. Jinak problém může dělat i verze rádia, mám stejnou ROM a používám Radio 1.17.00, koukám že ty máš 1.18.00 která je spíš pro WM2003SE

Co se týče odezvy tak zřejmě nemáš provedené úpravy registrů viz druhý příspěvek v tomto vlákně
JanHavlicek (635)|21.5.2006 11:05
No to zamrzání na 5 sekund ti úpravy registru dle mých zkušeností nespraví. Zkus najet do \Windows\StartUp a tam smazat zástupce na BPInsert.lnk a stk.lnk (nebo spíše přesunout někam jinam, pro případné obnovení, kdyby to mělo nějaký následky). Mně to pomohlo
Escape (3)|21.5.2006 22:33
Dikes, oboji pomohlo a ted slape jako hodinky.:yes:
ouio (65)|22.5.2006 14:51
Taky jsem to vymazal a je to velký rozdíl k lepšímu.:D
A co je nového(lepšího)v té nové ROM?
Nejsou nějaké nové informace kolem kamery a foťáku? Koukal jsem na Buzzdev, ale našel jsem jen něco o tlačítkách. Když fotím tlačítko funguje normálně, ale v režimu kamery, se nahrávání spustí korektně, až po několika stisknutích. Máte někdo podobné zkušenosti?
divocak_ce4you (5)|23.5.2006 09:30
Nevite nekdo jestli uz je v nove ROM 2.03 funkcni SIM Toolkit?
ouio (65)|23.5.2006 11:23
Našel jsem tento soubor na buzzdev.net Camera_Record_Red_Green_Lights_Fix_Setupv2_3.zip a mám po problému s nahráváním videa. Ale nějak netuším k čemu to celé je. Můžete mi to někdo přeložit nebo vysvětlit, děkuji.
kid_rock (284)|26.5.2006 15:55
[QUOTE="ouio"]Taky jsem to vymazal a je to velký rozdíl k lepšímu.:D
A co je nového(lepšího)v té nové ROM?
Nejsou nějaké nové informace kolem kamery a foťáku? Koukal jsem na Buzzdev, ale našel jsem jen něco o tlačítkách. Když fotím tlačítko funguje normálně, ale v režimu kamery, se nahrávání spustí korektně, až po několika stisknutích. Máte někdo podobné zkušenosti?[/QUOTE]

NEJSOU....jedina schopna kamera je IE camera,ale aj ta je v podstate na prd,na foto a video pouzi digifotak s BT a pak si to posli do fonu..sim toolkit nefunguje takze tam v podstate ani nie je a nezavadzia....romka je uplne squela,ziadne nepotrebne veci,ale to je vec vkusu co tam chces,ak chces funkcny toolkit tak si napal oficialnu romku od T-debil.de alebo SKUS TOTO-tusim tu funguje(Bez zaruky)...pekne iconky nam tam mr.TOF nahadzal....tot vsjo

[QUOTE="ouio"]Našel jsem tento soubor na buzzdev.net Camera_Record_Red_Green_Lights_Fix_Setupv2_3.zip a mám po problému s nahráváním videa. Ale nějak netuším k čemu to celé je. Můžete mi to někdo přeložit nebo vysvětlit, děkuji[/QUOTE]

:D ten fix je na svetielka,myslim tym to cervene a zelene tlacitko zo sluchadielkom a na nahravanie camery,v romke bol problem z nekonecnym svietenim tlacidiel a nefungujucim nahravanim videa,niet co vysvetlovat...:D
prajem krasny slnecny den vsetkym mrzutym a uhundranym develoPEROM:D
zatka (19)|4.6.2006 18:48
tak jsem to zkusil a od te doby je MDA strasne pomale, ale fakt strasne a nema to ceskou klavesnici.

skoda, jinak vychytavka s SMS a call blocker je super.
z.[QUOTE="janstik"]Nové ROM 2005-2.03a[/QUOTE]
ElSoft (1244)|4.6.2006 20:32
Já ji mám asi přes dva týdny a nemůži si stěžovat na rychlost, ba naokak
na českou klávesnicy používam Resco Keyboard
další věc co mě tam překvapila byl program WM5Storage, při jehož aktivaci se SD karta hlásí v PC jako další disk:yes:
Kato_ce4you (970)|4.6.2006 20:50
Jenom co se tyce klavesnice, tak bych rad pripomnel bod hned na uvodni strane:
[QUOTE]Ve WM5 nemám českou klávesnici, lze nějak použít předchozí LEng?
Bohužel česká klávesnice ve WM5 standardně chybí a LEng nelze použít. Řešením se tak stávají placené programy, jako oblíbená Resco keyboard nebo klávesnice z českého překladu InterWrite 9 od Sunnysoftu, stejně tak fungují český IntelliPad (PhonePad), počeštené SPB FullScreen Keyboard a spousta dalších.[/QUOTE]

Jinak co se tyce ostatniho, tak tedka WM5 nejak nestiham, visim na 2.01, je to extremne pomala ROMka, ale nutne ji potrebuji k zivotu, protoze MDA mam aktualne opravdu jenom a pouze jako pracovni stroj, ktery MUSI slouzit. Nikoliv na hrani..
Ale za 14 dni bych snad mel mit volneji, tak si zase zkusim pohrat s ROMkama, zjistit co noveho ap. :) Ale asi se pokusim tam jeste predtim nacpat Linux (kteryzto imho maximalne do tydne odinstaluju)

4ElSoft: Jj - vzdyt je to napsane v changlogu - ono se ostatne do te ROMky da nacpat cokoliv, jenom jses omezenej velikosti pameti - ja si tam trebas pridal primo do romky regedit (ano, vim, ze to nema smysl a je lepsi ho mit na SD karte, ale pri svem obdobi a hratky s ROMkami se mi hodilo ho mit hned po ruce)

Btw. ta diskuze by mozna zase chtela lehce procistit - ja se hlasim jako prvni na radu - tenhle prispevek tak za 2 dny prosim vymaz :)
wibra (72)|5.6.2006 22:31
mam dotaz ohledne A2DP. Umi to uz ta nova ROMka od Tofa?? mam na mysli 2.03a.xxWWE
Kato_ce4you (970)|6.6.2006 11:03
Samozrejme, ze umi. Umi to jakakoliv 2.x ROMka.... Cili nejen 2.03, ale dokonce i 2.0 (a 2.01 vcetne 2.02) samozrejme take.
Takze to slovicko uz jsem nejak nepochopil..
wibra (72)|6.6.2006 16:42
Divny... Kdyz chci veskere audio streamovat do BT slluchatka(HF Perfect) z MDA tak to nejde... ale kdyz to zkousim z PC -> HF tak to slape v pohode... nemuze to byt tim ze pouzivam Widcomm BT stack??
romix (134)|21.6.2006 15:02
nemate nekdo verzi pro WM5 v MDA2 "SmartDialing ver2.1 Build 169" ? Nebo nebyl by nekdo ochotny ji opatchovat, zadne funkcni jsem zde nenasel
janstik_ce4you (124)|21.6.2006 15:13
A ses díval?tady
romix (134)|22.6.2006 18:06
dival a i zkousel, ani jedna z uvedenych me nefunguje :(
kchrz_ce4you (120)|20.8.2006 12:31
Chtěl bych se zeptat, jaký soft nejlépe použít na přetaktování procesoru MDA II s WM5.
Díky moc.
danieldavid (118)|8.9.2006 13:37
Zdravím...
mám problém,
včera jsem upgradoval své MDA II z WM2003SE na WM5 verzi 2.03a.64WWE Rádio 1.17 mám problém zaprvé s připojením k internetu,udělám veškerá nastavení připojhení apod...uložím a v bublině po jliknutí na anténu se mi vůbec toto připojení neobjeví,nejde tímpádem ani zapnout ICQ,protože to vyžaduje nejdříve přippojení k netu a pak jde spustit.IE se připojovat začne ale pak vyhodí hlážku že to mám špatně nastavený....
Druhý problém je s BT...mám GPS Nokia LD 3W a na 2003SE chodila bezvadně...tady ji s MDAčkem spáruju,ale žádný mapový nebo GPSácký software ji vůbec nevidí...TT ji hledá na BT COM6, OziExp.také ukazuje BT COM ale nikdy ji tam nenajdou...ani jíiné softy ji neviděj, nainstaloval jsem i BTtools,ale nepomohlo....Obojí- jak GPRS pro ICQ tak GPS pro navigaci potřebuju tak nevím jestli byl tento upgrade dobrá volba :-(
Jestli je někde nějaká zrada,prosím o pomoc...HReset nepomáhá..
David
janstik_ce4you (124)|8.9.2006 13:40
To se ti vté anténě neobjeví nikdy-musíš kliknout na šipečky nebo to ´´G´´