Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA II s WM5 - novinky, tipy, triky, FAQ

danieldavid (118)|1.2.2007 17:07
Zdravím...
vím že se to už párkrát řešilo, ale nikde jsem nenašel odpověd.
MDA sde mi vypíná už při asi 35% baterie což je strašně moc,hledal jsem někde v registrech, zda není něco k baterce, ale nic jsem nenašel.
Nezjistil jste někdo proč vypíná tak brzy? Dělá to nějaký soft, nebo je to moucha WM5???
Není na to nějaká oprava???
Díky za odpovědi.
David
Axeli_Machal_ce4you (0)|1.2.2007 19:02
Chci se zeptat zda nekdo z vas zkousel na MDA 2 Windows Mobile Crossbow,nebo jestli jste se docetli ze to nejde,nejake vase zkusenosti prosim :)

Kóča_oldd (3)|1.2.2007 19:22
Moc prosím, nemohl by mi někdo poskytnout ROMku 3.50b.40CS, na ftp xdadev.. už není.
danieldavid (118)|1.2.2007 19:26
já ji mám, můžu
Proč už tam není????
co se stalo?
že by už chystali zase novou verzi?
třeba C ???
Jirka S (75)|1.2.2007 19:36
[QUOTE="Kupca"]Zdravim tak dneska jsem musel prejit na 2003Se, a kvuli tem to problemum, rom jsem mel [HIMA] WM5 3.33a AKU23 Virgy build (Excel fixed) a radio 1.19:
2.pri spusteni wmp mi vezme strasne moc ram a neda se uz toho moc se zarizenim delat
takze v cem je problem, v te rom nebo spatnem flashi. Kterou rom pro wm5 doporucujete.[/QUOTE]
S WMP jsem mel uplne stejny problem i v 3.33, pamatuju-li se spravne. Ten mrcha si na spusteni i blby dvoj nebo troj megovy mp3 sebral treba vic nez 30 MB z RAM. Presel jsem na PocketPlayer a vse bylo v poho.
Pred par tydny jsempopisoval problemy se synchronizaci, ktera se pokazila pri snaze synchronizovat prilohy mailu natolik, ze jsem uz nemohl sync. ani kontakty a kalendarove polozky. Prisuzoval jsem to ActiveSyncu - zkousel jsem to vyresit vsemi verzemi rady 4, vcetne 4.5 beta... nic nepomohlo, proto jsem presel zpet na WM2003SE. Ted mi vse bezi jak ma, uz par mesicu zadny HR, celkem fajn. Akorat k tomu porad nemam extra duveru, prave nahly a necekany (bezduvodny) HR me desi, tusim, ze jednou nastane :( Teda - stalo se tak uz v minulosti vickrat, jen ted nevim, jestli i u 03SE - urco to bylo u WM2003 ROM 1.72 - orig. od T-Mobilu.
S novou ROM 3.5 vse v poho? Muze mit na chybu synchronizace vliv prave ROM?
Diky
danieldavid (118)|1.2.2007 19:51
Tak ROM WM5 verzi 3.50b40CS jsem dal na FTP serve, nechám ji tam do neděle 4.2.2007
tady je odkaz:
http://www.krestan.cz/kazani/ROM35b40CS.zip

Tak kdo chce ať sosá.
Doufám že neporušuju nějaká autorská práva,
David
Kóča_oldd (3)|1.2.2007 19:52
Děkuji všem za ochotu, to byl fofr, už ji tam hrnu. Díky!!!
danieldavid (118)|1.2.2007 19:54
tak to jsem to tam daval zbytecne....no neva, treba se jeste nekomu hodit,
do nedele ji tam necham....

PORADTE MI PROSIM CO S TOU BATERKOU.....KOMU TO TAKY DELA???
David
Pinochio (424)|4.2.2007 21:55
Jak muzu zvetsit velikost pameti, nemyslim RAM disk, ale té která je určená pro data v PPC, ROMku? Pouzivam ROM 3.33 od Jiriho ale vadi mi ze mam malo mista v pameti, mohl by jste mi nekdo poradit nebo tu ROM upravit?
DIk
Michal
osch (1330)|4.2.2007 22:02
[QUOTE="Jirka S"]... nic nepomohlo, proto jsem presel zpet na WM2003SE. Ted mi vse bezi jak ma, uz par mesicu zadny HR, celkem fajn. Akorat k tomu porad nemam extra duveru, prave nahly a necekany (bezduvodny) HR me desi, tusim, ze jednou nastane :( Teda - stalo se tak uz v minulosti vickrat, jen ted nevim, jestli i u 03SE...[/QUOTE]Já osobně na WM03SE náhodný a nechtěný HR neměl nikdy. ;)
Kato_ce4you (970)|4.2.2007 22:47
Zatimco ja nekolikrat a to jenom behem par hodin, co jsem to v cihle mel :( Zatimco s WM5 nikdy... Je to opravdu kus od kusu - a asi to nikdo nedokaze vysvetlit, cim to je... :?
Orie (49)|5.2.2007 11:18
[QUOTE="Pinochio"]Jak....l[/QUOTE] Na xda je ted navod od C_shakare, kde je presne popsane jak si upravit Ramdisk, Pagepool, Program memory, akorat se musis ridit pravidlem, ze suma techto veci musi byt 124MB

Ja by spis potreboval rom 3.5b, ale bez vsech tech programku, proste cistou

Edit: Tak me jen tak napadlo, nevite jak to vypada s WM6 na nasi Himalayu, pujde nebo nepujde? Na zahranicnich forech jsem uz nasel par diskuzi tak by me zajimalo co vy nato?
jval (453)|7.2.2007 09:20
Zdravim, muze mi prosim nekdo poskytnout vyzvaneni ktere je v ROM 3.33 od Jiri.

Jmenuje se nejak WindowsMobile, ja si ho nechtene umaznul.



Diky.
osch (1330)|7.2.2007 21:42
Ahj. Tak už jsem tady. Dlouho jsem se WM05 na MDA II bránil, ale dnes jsem dostal impuls který už nemohu (nechci) ignorovat a tak jsem se rozhodl pro upgrade OS na svém stroji. Nechci po Vás nic menšího, než radu, jakou WM05 ROMku mám zvolit. Jde mi především o rychlost a spolehlivost (odzkoušenost).
Jelikož jsem toto téma úspěšně míjel, jsem zcela nezkušeným. A proto bych vás rád poprosil o radu. Předem děkuji.
Orie (49)|7.2.2007 21:50
[QUOTE="osch"].....[/QUOTE]

Takze vyzkousel jsem vsechny rom od 1.65b az po 3.5b, co se tyce spolehlivosti tak je to urcite rom 2.3 od toffa, je to velmi pekna rom, a na rychlost je tu pak 3.5b od c_sheakare, ale ta ma par much jeste, ale jedu nani uz skoro mesic a zatim ani jeden problem, nebo jeste pockat, pac toff prave pracuje na WM6 pro nasi himu;)
Pavel S (20)|7.2.2007 22:46
Da se pouzit naka cestina do rom 3.5b.Skousel to nekdo?
Pinochio (424)|8.2.2007 15:17
[QUOTE="danieldavid"]MDA sde mi vypíná už při asi 35% baterie což je strašně moc,hledal jsem někde v registrech, zda není něco k baterce, ale nic jsem nenašel.
Nezjistil jste někdo proč vypíná tak brzy? Dělá to nějaký soft, nebo je to moucha WM5???[/QUOTE]
Tak mi to začalo moje MDA dělat taky, cca po 40%, a nevím jak na to? Poradíte někdo? Díky.Michal
Já mám 3.33ku od Jiriho
Orie (49)|8.2.2007 16:10
tohle mi dela stara baterka, nova, kterou mam(stara cca 14dni) mi klekne az pri 4-5%.
Kato_ce4you (970)|9.2.2007 18:12
Ad. baterie - u uplne starych romek s WM5 (uz si ani nepamatuju jejich poradova cisla... tusim 1.40) jsem byval do mrte a nebyl problem - proste 3, 2, 1, 0% a baterie vybita... do nejake 1.65b to takhle bylo furt. Jelikoz jsem samozrejme prubezne furt upgradoval, tak jednou mi to skocilo na nejakych 13% a neustale se to cislo zvysovalo (kazdy mesic tak o 2%, az jsem skoncil na hodnote 34% (bylo to v dobe, kdy jsem mel GPRS zdarma a tak jsem tomu daval poradny kapky))... Daval jsem to za vinu baterce (ktera je uz dost jeta, ale ja fakt nevim, jak se nakupuje pres nemeckej eBay :( ), ale pak jsem flashoval zase na novejsi romku a hle - procenta padla. S 3.33a se mi baterka vybila naposledy nekde kolem 20%. Mam ji tam uz docela dlouho a drzi... Vcera jsem delal HR a hranice vybiti je stale na 20%.
Btw. narocne operace muzou snizit dost podstatne hranici (napr. kdyz jsem mel zapnute GPRS a pres BT sluchatka a PocketMusic poslouchal hudbu, tak se stavalo, ze se vypnul trebas pri 30% (ale chvilku si odpocal a bezel dal - to je projev typicky stare baterky, ktera uz bojuje s kapacitou no))
stris (98)|10.2.2007 12:09
Zdar
Mám MDA2, zaregistroval jsem poslední dobou podobný problém, který popisujete. Přestože je baterie ještě na cca 40%, resetne s MDA a nejde spustit třeba 15minut. Pak najede, jako by nic. Chtěl jsem tedy řešit reinstalem a když už se do něj chci pustit, chtěl bych Flashnout nějakou WM5.
Upozorňuji, že jsem blbej a přestože jsem postupoval dle návodů na začátku, nepovedlo se mi nijak flashnout.
Nejdříve docela velký problém hedání ROMky. Na XDA i devbuzz jsem nic nemohl najít (neumím anglicky a proto musím najít odkaz přímo k MDA Himalaya. Jak je u toho dalších deset postů, raději jsem to nestahoval)
Když jsem už něco stáhl, udělal pár věcí, zjistil jsem problém s připojením. MDA mám v kolíbce, dám himaupgrade, on vyhledává a pak napíše "connection error". Zjistil jsem, že po spuštění himaupgrade se activesync odpojí a nejde už připojit. Pomohlo jen odinstalace activesync, znovu instalace, pak se MDA normálně připojilo a synchronizovalo. Když jsem zase pustil himaupgrade, opět connection error a i po restartech, už nejde MDA připojit.
Nesetkal se s tím někdo?
Nedal by sem někdo odkaz na ozkoušenou ROMku na MDA s WM5 v CZ?
Dík
Orie (49)|10.2.2007 17:02
Tak doufam, ze neporusiji nejaka pravidla :):
ROM:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]...nej radio pro WM5

ps. cestinu nemam na pda rad, takze vsechny tyhle rom jsou anglicke

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.2.2007 17:23
Fajn přehled současného stavu :D , kdo chce jít ještě trochu dál a je odvážný kutil, může využít dva dny starou novinku Scoter Kitchen Release
osch (1330)|10.2.2007 18:17
ad. 3.50a.: Můžete popsat jak je to s funkčností foťáku, AS, připojení k GPRS, s výdrží baterky, jak funguje BT, případně popsat další známé nešvary a nefunkčnosti?
Orie (49)|10.2.2007 20:39
[QUOTE="osch"]ad. 3.50a.: Můžete popsat jak je to s funkčností foťáku, AS, připojení k GPRS, s výdrží baterky, jak funguje BT, případně popsat další známé nešvary a nefunkčnosti?[/QUOTE]

Na rychlo, fotak normalnu vubec nepouzivam, tak jsem zkusil rychle neco na fotit, a fotky jsou stale hnusne jak na 2003 :), AS, pouzivam 4.2, synchronizuji se pres BT a v pohode, baterka, zatim mam 15% stale drzi, BT zkousel jsem posilat pres BT mp3 na mobil a taky to slo, GPRS mi funguje normalne, pouzivam nejaky cab co jsem stahl zde na foru, mam pres gprs aktualizaci pocasi a jeste pouzivam mobilniho qipa a email. Pouzivam ji tyden a zatim pohoda, jak rikam neni v ni MMS klient takze bacha.

2Jarous taky moznost, ale stale zatim nechapu jak si tu rom mam uvarit, chtelo by to nejaky cesky navod, takze moznost pro nekoho schopneho to vytvorit...;)
stris (98)|10.2.2007 21:07
Dík za ty ROM. Stáhl jsem si je všechny, potupoval dle návodu a zablokoval se hned u hledání tří souborů. V textu je jasně napsáno:
# spustíme instalací ROM kterou jsme si stáhli případně odněkud zkopírovali
# následným stiskem tlačítka „Next“ se provede rozbalení - extrahování 5 soborů a přívítá nás uvítací Pocket PC Software

V tento okamžik máme někde ( záleží na operačním systému ) na disku těchto 6 souborů :
* HimaClearJumpCode.exe
* HimaGetDeviceData.exe
* HimaUpgradeUt.exe
* ms_.nbf
* NK.nbf
* Radio_.nbf

Klikl jsem na ROM, ale neotevře se uvítací obrazovka, která je uvedena v návodu. Ta se zobrazí po spuštění aplikace HimaUpgrade. Když klikám na ROM, otevírá se úplně jiná aplikace. Každopádně jsem zkoušel oboje, následně jsem na disku C hledal zmiňované soubory (po jednom všechny) a na disk se nikam nerozbalily.
Když zůstanu jen u HimaUpgrade a jdu dál, mám CountryError, takže bych rád změnil operátora na všech třech souborech, nemohu je ale nalézt.
Orie (49)|10.2.2007 22:31
2gooorila:
Divej vytvor si slozku a do ni si hod HimaUpgradeUt_noID.exe, najdes ho treba v te rom od c_shekhara, pak si tam hod nk.nbf a radio.nbf. Mda prepni do bootloaderu [POWER+JOY+SR]chceto trosku zrucnosti:). No ted zarizeni bud propoj kablem nebo ho strc do kolebky a pust HimaUpgradeUt_noID.exe. Tam se proklikas a das Upgrade pockas cca 20minut a objevise ti gratulace, ze si uspesne prefleshoval a staci udelat HR[CAM+REC+SR] a tam nastavis no-yes-yes a potvrdis joystickem a hotovo:)

EDIT: Jarous, tez si myslim, ze ta 3.50a od tofa je zatim best
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.2.2007 22:53
Goorilo, já jsem jen cvičená opice :D ale laborováním jsem dospěl k následujícímu postupu:

- Staženou ROM rozbalím do nějakáho adresáře. Na PC mám nainstalovaný program na editaci ROM, potřebné najdeš např. na stránkách ElSofta. V adresáři kliknu na soubor*.nbf, naběhne editace ROM, zadám načtení aktuálního rozbaleného souboru *.nbf, následně nastavím operátora, v mém případě T-Mobile a dám uložit. Některé ROM jsou bez radia, proto např. pokud budeš instalovat Radio 1.19, nastavení operátora musíš zkontrolovat i v tomto případě.

- Druhý krok je již samotná instalace ROM. S tím je u některých ROM potíž, často pouhé spuštění "romněco.exe" neprovede nic. Jde o to, že lidé nečtou pokyny, často je uvedeno, že spuštění instalace má proběhnout v serial/USB módu MDA. Normálně zadej opičí trojhmat, tzn. současně Dpad+vypínač+bodlo do SR. Naběhne režim serial, vraž cihlu do kolíbky, ono se to samo přepne na režim USB a můžeš na PC dát start "tvojenovárom.exe". Možná něco dělám blbě, ale je faktem, že stejný postup jsem vždy úspěšně použil při upgrade i downgrade, tzn. spouštět exe soubor v serial režimu…

Jak jsem psal, jsem jen cvičená opice, s kritikou postupu, názvosloví a jiných připomínek se odborníci můžou jít bodnout :D , v mém případě to stopro funguje. TO Kupca: Jako cvičená opice neumím vařit, proto rovněž čekám, až dle nového návodu někdo schopný něco ukuchtí…

V poslední době jsem si otestoval několik ROM. V jeden čas jsem se dokonce vrátil na ofiko WM03 od TM, vyzkoušel jsem i poslední WM05. Mohu jen potvrdit, že 3.50b.40cs od Shekhara je zaplácaná různým nepotřebným softem, rovněž doporučuji 3.50a od tofa, je čistá, rychlá a zatím stabilní. Pokud jsem se snažil naroubovat nějakou češtinu, došlo k zaplevelení systému, jedná se většinou jen o překlad názvů ikon, záložek a programů, není to skutečně nutné instalovat. Stačí jen nainstalovat nějakou českou klávesnici a úplně to stačí. Mnoho programů je přeloženo, např. běžně užívané programy od SBSH či Spb a pod originál verzí systému normálně běží, překlad systému je proto z mého pohledu postradatelný.

Goorilo, dej vědět, zda ti popsaný postup funguje…

EDIT: No vida, než jsem to sesmolil a před odesláním zkontroloval, tak byl Kupca rychlejší, ale mazat to nebudu…
Axeli_Machal_ce4you (0)|11.2.2007 01:21
Tofclock na foru uvadi ze uz pracuji na WinMobile06 pro HTC Himalaya.
osch (1330)|11.2.2007 03:14
Takže přesně v 1:29 11.2.2007 jsem přešel (zatím na zkoušku) na WM 05. Flashnul jsem ROM 3.50a.32WWE od Tofclock a rádio 1.19.00.
Flash jsem prováděl dle výše napsaného návodu a proběhl bez jediného problému. Díky Kupca a Jarouš.
osch (1330)|11.2.2007 12:12
Pánové prosím vás. Už jsem vyzkoušel co šlo a pořád nemohu rozchodit smartdialing. Můžete mi poradit kterej bude s 3.50a chodit?
stris (98)|11.2.2007 12:40
Chlapi, díky moc. Musím oba návody na začátku diskuze pročíst ještě jednou, protože jsem nikde nezaregistroval to přepnutí do Bootloader módu (já se vžy zastavil hned na začátku. Teď udělám jen to, že se přepnu, kliknu na humaupgrade a vše to jede. Takže dikes.
Každopádně to musím udělat znovu, ta ROM 3.50 mi přes noc kompletně vybila baterii, přestože bylo MDA vypnuto, takže tam dám jinou. Ještě jednou dík
Orie (49)|11.2.2007 14:04
[QUOTE="osch"]Pánové prosím vás. Už jsem vyzkoušel co šlo a pořád nemohu rozchodit smartdialing. Můžete mi poradit kterej bude s 3.50a chodit?[/QUOTE]

to neni chyby rom 3.50, ale AKU 3.5, pod nim nefunguje zadny smartdialing, takze zatim jedina moznost downgrade :( , jelikoz smartdialing nepouzivam tak me nechybi

2gooorila: celkem zvlastni, mam rom 3.50 uz 5 dni, nabijel jsem v patek dopoledne a az dnes jsem to strcil do nabijecky a to tam byly jeste 4%
danieldavid (118)|11.2.2007 14:30
Zdravím...
Tak jsem včera zkusil flešnout tu Tofovu 3.50a a ještě předtím jsem tam dal Radio 1.19....měl jsem 1.17.
Ted mám ale problém, když ve Wireles manageru vypnu telefonní část tak už nejde znovu zapnout, musím udělat reset a pak to jde.Tak nevím jestli je to tím novým radiem,nebo Tofovou ROMkou.Zkoušel jsem to přepnout i tím originálním managerem a nejde to zpět, ani v bublině telefonu to nejde ...vždy musím nejdřív restartovat.Takže to vidím spíš na problém Radia 1.19....jede vám to dobře? Mně ani HReset nepomohl....mam to radio zkusit ještě znovu přeflešovat nebo se mam vrátit k 1.17 ????
Díky David
osch (1330)|11.2.2007 15:13
Jj. Taky jsem na ten problém s opětovným zapnutím GSM narazil. Asi to bude v té RadioRomce. Ale zase až tak často GSM nevypínám, aby mě to omezovalo. Spíš jsem ale narazil na jiný problém. Po AS syncu přes kabel a odpojení mašiny od kabelu, tam ten AS zůstává aktivní a je velmi problematické ho killnout.
danieldavid (118)|11.2.2007 15:48
Zdravím...
no ASync se mi aktivuje v MDA vzdy tak po pul hodine az po hodine ikdyz je MDA vyple....to mi ale delali zatim vsechny WM5 ROMky, takze to pisuzuji systemu jako takovemu.Proste kdyz v MDA vsechno killnu a za hodinu ho zas treba zapnu tak uz tam zase ASync bezi....
Dam CloseAll a je to zas na nejakou dobu dobre, tak to neresim....
¨David
Orie (49)|11.2.2007 15:51
Tak ted jsem zkusil vypnout gsm a opravdu nejde zapnout a jen pomuze sr, ale tezko rict jestli je to romkou nebo radiovou casti, jelikoz jsem nikdy pred tim telofoni cast nevypinal. Ale vracet se k 1.17 se mi nechce, jelikoz jsem s nim mel problemy ohledne kvality prenosu, (prijemce mi moc nerozumel, co jsem mluvil, ale u 1.19 je zvuk pekne cisty), co se tyce AS ted jsem to zkousel, a zadny problem jsem nezaznamenal, to vam zustava aktivni na PC nebo MDA?
danieldavid (118)|11.2.2007 15:54
Pro Kupca
Koukam ze mas pretaktovany procesor...pouzivas XPUScalar nebo neco jineho? nevite někdo o nějakém free programu na přetaktování????
Ten ASync se spouští na MDA, v PC ne....
Dík
David
osch (1330)|11.2.2007 16:04
Ten AS zůstává v PPC. A nemyslím tím to samospouštění o kterém mluví danieldavid.

A jen pro vysvětlonou. Na co přesně je v nastavení aplikace CamRecSvc settings. Nějak to nemohu pochopit. Dík.
Orie (49)|11.2.2007 16:38
2danieldavid, na pretaktovani pouzivam toto:
Overclock
Mam to umistene v tray liste, a staci mi to.

2osch, tak s tim AS ti neporadim, u me se nic takoveho nedeje, a s tim CamRecSvc setting to tu uz nekde myslim bylo vysvetlene, ale uz si nevzpominam k cemu to bylo.
Jirka S (75)|11.2.2007 16:42
CamRecSvc bylo reseni pro MDAcka, kterym po flashnuti na WM5 (u nekterych ROMek a zduraznuji - u NEKTERYCH MDAcek) nefungovala hw tlacitka, kterym nazev CamRecSvc odpovida. Ja ten servis deaktivoval, protoze se mi stavalo, ze po zhasnuti displeje telefonni tlacitka svitila porad - stvalo me to - po deaktivaci bylo vse ok. Ale fungovala mi i zminena tlacitka, kvuli kterym do ROMek byl CamRecSvc zaveden.
Problem s ActiveSyncem se pry da vyresit - nepamatuju se presne jak, ale neco ve smyslu: Zadej v nastaveni synchronizaci se serverem a cas synchronizace uprav na "manual". Pak server z nastaveni vymaz. Jednou jsem to zkousel a pomohlo to, ActiveSync se pak samovolne nespoustel. Nemel neustalou snahu synchronizovat se serverem data. A celkem jsem to pak poznal i na rychlosti ROM, ktera byla za jeho chodu zpomalena.
danieldavid (118)|11.2.2007 16:44
Aha...ten mám taky, ale ten se vždy deaktivuje při vypnutí MDA a to je docela orava stále to apínat po zaždém zapnutí MDAčka :-(
David
Orie (49)|17.2.2007 20:02
Nechtel jsem zakladat nove tema, tak to pisnu jsem, jedna se mi o stale pretaktovani MDAII, pomoci registru, jdeto? Pac pouzivam utilitku overclock, tak me napadlo co vlastne ona dela, jestli treba nejdou nejak upravit nejaka hodnota v registru, pro stale pretaktovani.

edit: Tak dneska se mi urval napajeci a datovy konektor na mem MDA, kua fix, takze za cca 3 dny mi dojde baterka a je konec, zatim to nemam jak opravi pac nemam sroubovak na ty dva spodni sroubky. Snad to pujde spravit.:mad:

edit: Tak konektor zpraveny, uff:)
Orie (49)|21.2.2007 23:34
Tak dnes jsem pridal dalsi rom, na seznam vyzkousenych na mem MDAII:)) . Je to rom 3.35a s AKU 3.2 od Tofa(trosku starsi kousek), narozdil od 3.50, je v ni vse prelozeno(...), je tam MMS(kdyz ma t-blbecek akci na mms tak proc to nevyuzit), smartdialing, v rom je primo zakomplementovan net 2.0, a jak je u tofa zvykem, je rom cista, zatim testuji s radiem 1.08 a vse funguje, neni tak rychla jak 3.50, ale i tak je rychlejsi nez 3.33 od buzze, a netrpi neduhy zaneseni ram pri spusteni WMP.
Specifikace: 64MB/32MB/32MB---RAM/Pagepool/Ramdisk, myslim, kdo hleda rom kde vse funguje(krome sim tolkit), tak muze prejit, tim padem rusim 2.03, pac tanhle rom ji ve vsem predci a doufam, ze i stabilitou, ale to se uvidi casem

3.35a_32
Jirka S (75)|22.2.2007 15:19
Vyzkousel jsi, jak na tom chodi programy od SPB? Nekde jsem cetl, ze AKU 3 s tim ma problemy... Ted pouzivam ROM 3.33 a az na zanaseni ROM jsem dost spokojeny. Ptam se proto, jestli ma upgrade smysl...
Diky Moc
Pinochio (424)|22.2.2007 15:31
Moje zkusenosti jsou (na 3.33 od Jiriho):
SPB Pocket Plus v pohode funkcni i ukazatele Pametovych karet
SPB Diary plne funkcni, jen je obcas pomale, dost zalezi na verzi ROM a nutno instalovat do pameti a ne na RAM disk.
SPB Mobile Shell taky funkcni, akorat aplikace pro rychle vyhledavani kontaktu nejak spatne funguje, takze vyhledava podle jine klavesnice nez je zobrazena (pod cislici 2 vyhledava jakoby pod cislem 7)
SPB Backup plne funkcni, akorat nepouzivam automaticke zalohovani, kvuli nutnemu resetu
SPB Full Screen Keyboard taky funkcni i s ceskym skinem klavesnice.

Dnes sem zkousel ROM s AKU 3.5 (llbasha - WM2005 rom AKU3.5 Ramdisk 16 Program 96 Pagepool 16 with Rom Editor) a v ni SPB Mobile Shell vyhledaval dobre, ale nefungovali mi kontakty a textove zpravy tak sem se vratil na 3.33 od Jiriho.
osch (1330)|22.2.2007 16:08
S ROMkou kterou používám (viz podpis) nemám s Spb produkty naprosto žádný problém. SpbPocketPlus, SpbDiary, SpbWeather, SpbShell šlapou naprosto bez problémů.
Orie (49)|22.2.2007 17:29
V te 3.35 neni aku 3, ale 3.2! Od Spb mam tri produkty a vsechny funguji korektne, jedine proc jsem z 3.50 prechazel na neco jineho, je ten duvod, ze mi tam blbnul bt, activesync pohoda, ale kdyz mi chtel neco poslat tak to u neho psalo chybu, ja jsem mohl posilat, ale nemohl jsem prijimat. Zkousel jsem jak C_shakhara tak i toff 3.50 a dela mi to u vsech, coz je pro me zavazny bug, ted nevim jestli je na vine rom nebo je to problem aku 3.5.
osch (1330)|22.2.2007 17:41
A nemůže to být verzí radia? Já s 1.19 s BT problém nemám. BT & AS, BT & GPS, BT & HF, PC & PPC via BT, PPC & PPC via BT, mobil & PPC via BT. Prostě všechno funguje.
Orie (49)|22.2.2007 18:30
No to nevim, ale ja mel pred tim taky 1.19, ale proste mi taky vse funguje, ale kdyz mi chce nekdo z mobilu neco poslat tak to proste nejde :sarcastic:
danieldavid (118)|22.2.2007 19:24
Zdravím...
Já mám ROM 3.50a32WWE a radio 1.19 (donedávna 1.17) a běžně si s kolegou z práce přez BT posíláme soubory, dokonce mi funguje i BT Explorer kterým se pohybuju v paměti jeho telefonu a můžu vesele kopírovat a přesouvat obousměrně data.Kolega má tel SE K750.....myslím si že spíš bude u tebe někde problém s hardware BT, jelikož ti to nefunguje s více ROM jak píšeš.
David

PS: už jsem vyřešil ten problém s BT GPS Nokia LD3W od Eurotelu...nešla mi v MDA oživit bez programu TomTom, jiné programy ji nemohli po spárování najít.Až když ji alespoň jednou TomTom našel tak potom fungovala i v jiných programech.Problém byl asi v pojmenování GPS
Vyrestartovat GPSku(dlouhým podrženín tl.Power)
, po spárování tam nenechám jako název zařízení LD-3W, ale přejmenuju to na GPS, v menu při párování zaškrtnu seriový přenos a odškrtnu Secure connection, pak jsem vytvořil pro GPS nový odchozí port kterému jsem přiřadil port 8 (šla by i 5).Nakonec jsem ještě v Setting/System/GPS/ v okně Hardware nastavil GPS hardware port 8, GPS program port jsem nechal bez zadání.Pak jsem vyrestaroval MDA, spustil SmartMaps , v nastavení GPS zadal port 8, potvrdil a po pár vteřinách ji program našel , připojil a už normálně unguje :-)