Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

T-Mobile MDA Vario (HTC Wizard) - tipy, triky, zkušenosti

Horst Fuchs (153)|22.2.2006 21:13
[QUOTE="Marphy"]mysli si o tom to, ze kdyz v takovem pripade budes chtit telefonovat tak to ten PIN po tobe chtit bude :)[/QUOTE]

Tak to si myslis spatne, jelikoz jsem potom Vario standardne pouzival po zbytek dne a to vc. telefonovani a pin jsem zadavat nemusel. Vecer jsem pak delal chteny SR po nejake instalaci.
Horst Fuchs (153)|22.2.2006 21:25
Tusim ze uz se to tu nekde probiralo - kde je u Varia na SW klavesnici otaznik ?

tady neni


tady taky ne


taky nic ....


a tady uz vubec ne


Tak kde teda je ?????
tazz1 (680)|22.2.2006 23:10
nastav si na klavesnici velka pismena, dej shift a...ejhle je tam :D
Horst Fuchs (153)|22.2.2006 23:13
[QUOTE="Tazz1"]nastav si na klavesnici velka pismena, dej shift a...ejhle je tam :D [/QUOTE]

Myslis pomoci CAPS locku ?

UPRAVENO:Uz jsem to pochopil - jiny typ klavesnice .... :D
Dandak_ce4you (101)|23.2.2006 08:57
Nainstalil jsem si Sunnysoft Interwrite, malou lokalizaci. Ta klávesnice nemá chybku. Akorát nevím, co to udělá po uplynutí 14 dnů.
http://www.sunnysoft.cz/clanek.php?clanekid=92
manigk (34)|23.2.2006 13:24
to variowizzard:
1) docela by mne zajimalo odkud mas tu 2 GB miniSD. Pokud vim, tak v CR jeste nejsou k dostani.
2) 300 MHz - neni to trochu overkill s pretaktovanim, videl jsem 240, max. 260,ale 300 jeste ne

Manigk
VARIOwizzard (4)|23.2.2006 14:05
kartu jsem si privezl z USA (119,-Usd)
na 300MHz drži,ale pouzivam jen pri navigaci,jinak 252MHz(taky bojim :-)
VARIOwizzard (4)|23.2.2006 15:16
http://www.tpug.org/index.php
tazz1 (680)|23.2.2006 16:15


Jejda, to je čínsky :oops: . Jakej používáš soft na přetaktování?? Když jsi toho vyzkoušel tolik, mohl bys tedy doporučit něco, co tu ještě nebylo?
VARIOwizzard (4)|23.2.2006 17:03
tak to te zklamu,mam take jenom znamy ale dobry OmapClock v 0.2
Mem__ce4you (485)|23.2.2006 20:35
Nerad se pletu, ale nefungují už náhodou (chválabohu) na WM 5.0 i aplikace pro smartphony?
TomasNM (23)|24.2.2006 10:59
Takze lidi naposledy:
WM5.0 spojuje obidve platformy. Software zo Smartphonu su pouzitelne aj v PocketPC a opacne. Osobne par kuskov softu zo SP na PPC pouzivam a nerobi to ziadny problem. Hlavnou otazkou kompatibility ale ostava ovladanie. PocketPC ma touchscreen a malo tlacitok,pricom SP ma tlacitka a bez touch.
JanAltman (162)|24.2.2006 11:31
Podle me to spojeni MS planoval uz na verzi 5, ale nepovedla se uplne - zejmena v ovladani. WM5 for PocketPC melo byt ovladatelne jiz zcela bez stylusu, ale vsichni dobre vime, ze jsou situace, kdy se bez nej proste bohuzel neobejdeme. Takze kompatibilita na urovni kodu uz je - co bezi na PocketPC melo by bezet i na smartphone a naopak. I kdyz problemem je samozrejme rozliseni obrazovky na starsich smartphonech, ktere jeste nemaji 240x320.
Plne kompatibility a tedy i uplneho ovladani OS bez stylusu se ale (snad) dockame az v pristi verzi OS.
Zbyšek Záliš (203)|24.2.2006 11:38
Bohužel není kompatibilní ani většina programů, takový Pocket Breeze ani nenaistalujete.
VARIOwizzard (4)|24.2.2006 12:56
Zalezi na konkretni aplikaci,ale ten OmapClock v 0.2 v pohode bezi a hlavne na taktovani CPU u Varia snad jeste nic jineho neni,nebo se pletu???
cabadaj (51)|25.2.2006 20:40
Poradíte mi někdo co přesně je v balení Varia od t-mobilu?Je tam opravdu držák do auta a bt handsfree ? A když tak jaké HF ? Nikde na stránkách TMO jsem to nenašel
Dandak_ce4you (101)|25.2.2006 21:08
Mam prozatim dva podstatne problemky (presel jsem na Vario potom, co jsem rok a pul byl naprosto spokojeny se Symbianem v Siemensu SX1):
- nemohu najit program, ktery by v deset vecer sam prepnul profil napr. Noc a v osm rano profil Den - v navaznosti na cas pristroje
- kdyz chci poslat SMS na vice cisel, musim jednotlivce manualne pridavat. U SX1 jsem projizdel seznam a jenom zaskrtaval komu ...
Jinak naprosta spokojenost.
TomasNM (23)|25.2.2006 21:19
Na profily som uz videl nejske softy,takze staci trochu lepsie pozerat. Aj ked neviem,ci sa daju casovat.
Mem__ce4you (485)|25.2.2006 21:24
[QUOTE="cabadaj"]Poradíte mi někdo co přesně je v balení Varia od t-mobilu?Je tam opravdu držák do auta a bt handsfree ? A když tak jaké HF ? Nikde na stránkách TMO jsem to nenašel[/QUOTE]
Ano, držák do auta (takový ten univerzální, do kterého docvakneš jakýkoliv mobil/PDA bočními díly, na čelní sklo to připevníš přísavkou), já si k tomu rovnou dokoupil i nabíječku do autozapalovače za cca 200 Kč (na druhém konci je normální miniUSB konektor).

Bluetooth je značky PERFECT (podle obrázku by to mohl být tento typ 803), bohužel o jeho kvalitě nemůžu nic říct, protože odmítlo spolupracovat a hned druhý den šlo na reklamaci (nereagovalo vůbec na zapnutí, ignorovalo nabíječku) a doteď čekám, co s tím udělají (už je to 14 dní).
Dandak_ce4you (101)|25.2.2006 21:28
OK. Pouzivam Phone Profile, moznosti slusne, ale chybi mi ta automatika v navaznosti na cas.
Dandak_ce4you (101)|25.2.2006 21:42
Dve prosby:
- kde jsi koupil tu autonabijecku ?
- mohu byt tak smely a nechat si poslat od Tebe dopis, kterym jsi oduvodnil tu reklamaci? To BT je desnej SHIT. Pouzival jsem HHB-600 od Siemense a kupuji ho znovu (www.cybex.cz za šest set - no nekup to)
Mem__ce4you (485)|26.2.2006 09:13
Primo v T-Mobile, prodavac mi predvadel ten drzak do auta a nabidl, ze maji i univerzalni nabijecku za 2 kila.No u me to bylo jednoduche - prodavac sam vyzkousel, ze to vubec nereaguje na zadne tlacitko ani kdyz se to pichne do nabijecky, takze do zduvodneni napsal "Headset byl asi 16 hodin nabijen, ale nejde zapnout, nereaguje ani na nabijecku. Vraceno kompletni baleni - headset s hackem za ucho, snurka, nabijecka, navod."
JanAltman (162)|26.2.2006 10:59
[QUOTE="Dandak"]
- nemohu najit program, ktery by v deset vecer sam prepnul profil napr. Noc [/QUOTE]

Dokonce jsou i softy, ktere ti automaticky prepnou profil (doma/v praci/na chate/na squashi/...) podle toho, kde se fyzicky nachazis (tedy podle tve polohy, resp. podle BTS) :D
Miroslav Nezbeda (163)|26.2.2006 11:31
Dnes se mi stalo něco o co se chci s vámi podělit.Ráno probudím Qtek a zjistil jsem,že se mi nainstalovala sama od sebe další Storage card a ta původní se přejmenovala na Storage card2.Programy na ní nainstalované nešly spustit.Setkal se s tím již někdo. V případě že víte,podlěte se se mnou o zkušenost co by to mohlo způsobit.
vario (441)|26.2.2006 12:33
asi by to chtělo napsat, co máš vše instalované...
tazz1 (680)|26.2.2006 13:20
[QUOTE="JanAltman"][QUOTE="Dandak"]
- nemohu najit program, ktery by v deset vecer sam prepnul profil napr. Noc [/QUOTE]

Dokonce jsou i softy, ktere ti automaticky prepnou profil (doma/v praci/na chate/na squashi/...) podle toho, kde se fyzicky nachazis (tedy podle tve polohy, resp. podle BTS) :D [/QUOTE]


A jake to jsou? Porad pls. To by se mi moc libilo :))
JecminekMaselnik (464)|26.2.2006 14:03
podle polohy BTS si nejsem jist, ale prepinani podle casu umi pocketzenphone. Pouzivam a verse pro wm5 stoji pohych 5eur.
JanAltman (162)|26.2.2006 16:08
Jsou programy, ktere profily prepinaji podle polohy zjistene dle BTS - podminkou samozrejme je WM PhoneEdition, vyhodou je, za na to neni potreba GPS. Je to proste prima feature zadarmo.
janopi (19)|26.2.2006 16:15
... a viete nejaký odskúšaný programík o ktorom píšete (poloha dle BTS) odporučiť ?
JanAltman (162)|26.2.2006 16:33
Ze by treba CellProfiler 2.0 ?
JecminekMaselnik (464)|26.2.2006 16:49
mne se ty veci nastavovani podle bts moc neosvedcily. Treba na vypinani zapinani bt kvulu hf nepouzitelne, protoze to switchuje podle bts, ke ktere jsi zaregistrovany. Na hrani dobry, ale ze by to kloudne urcovalo polohu, tak to zas ne. Mnohem vice by se mi libilo neco, co umi prepnout profil pri zapnuti na nabijecku, nebo pripojeni hf....
JanAltman (162)|26.2.2006 16:58
No a co je na tom spatneho? Proste se ke kazdemu profilu priradi ty BTS, u kterych ma dany profil platit. Doma vidim 2 BTS (tak je obe priradim k profilu DOMA), na chate vidim jen jednu (takze je to jasne) a v praci jich vidim asi 6 (takze holt vsech 6 priradim k profilu PRACE).
Vzdyt je to uplne pohodove - jakmile program objevi novou (zatim nezaregistrovanou) BTS, tak se zepta, jak i ma pojmenovat a k jakemu profilu priradit, ne?
Na presnejsi navigaci je samozrejme lepsi sluzba typu T-Mobile Navigator.
Ale ma stejne dva nedostatky:
1) Stoji nejake penize
2) Spolupracuje pouze s GPS mapami na PC, resp. jeste jsem nevidel mapovy soft pro PDA, ktery by s tim spolupracoval. Ale treba existuje...
Miroslav Nezbeda (163)|26.2.2006 17:09
Je možné vyzkoušet aplikaci PocketzenPhone bez placení?
ElSoft (1244)|26.2.2006 17:35
bohuzel pouze stary PocketZenPhone Light 4.5.1
JecminekMaselnik (464)|26.2.2006 19:46
ten mi ale delal (4.5.xxx light) na variu paseku.....
2JanAltman: ja mluvim o tom, ze toto mi proste nestaci. Napr. chci-li vyjit z domu k autu a tim aktivovat profil auto, tak na to zkratka zaregistrovane BTS nestaci, protoze jejich stav se na tak kratkou vzdalenost nezmeni. Chapu, ze nekomu to vyhovovat muze, mne to nestaci, takze volim pocketzenphone a profil si ve spravnou chvili vyberu rucne.
VarioT (35)|26.2.2006 22:23
PocketZenPhone nepoužívám, protože nehodlám platit za něco, co možná zjistím, že mi nevyhovuje.
Momentálně používám Phone Alarm a na druhý pohled nevypadá špatně...
Dandak_ce4you (101)|27.2.2006 07:08
[QUOTE="JanAltman"]Dokonce jsou i softy, ktere ti automaticky prepnou profil (doma/v praci/na chate/na squashi/...) podle toho, kde se fyzicky nachazis (tedy podle tve polohy, resp. podle BTS) :D [/QUOTE]Fajne, ale pro mě nepoužitelné. Doma i v práci jsem na jedné BTS :-(
Dandak_ce4you (101)|27.2.2006 13:46
[QUOTE="ElSoft"]Prosím zastavte zde diskuzi o profilech, k tomu jsou jiná vlákna, děkuji[/QUOTE]

OK, takže z5.
Dotázek je následující: pořídil jsem si miniSD kartu, 1GB. Mám ji nějak formátovat, nebo záleží vysloveně na mě, jak si utvořím strukturu adresářů ? Symbian si to dělal po svém. A neporadíte soft, který zajistí automatické ukládání SMS, MMS, emailů a pod. na kartě a ne ve vnitřní paměti ?
TheMelin (1642)|27.2.2006 16:15
U WM5 uz je to lepe vyresene.Pokud instalujes program na kartu, vytvori se na karte slozka Program Files,kam se ti budou instalovat veskere programy.Ted uz je to prehlednejsi.
Honzam75 (130)|1.3.2006 18:03
Ahoj,
musim se podělit o zkušenosti s qtek9100. První jsem si objednal v prosinci, vydržel mi asi měsíc a přestal fungovat. Už nenaběhl. Po 3 týdnech v servisu mi dali nový přístroj. Po 3 hodinách přestal fungovat, opět nenaběhl a nešlo tam jedno tlačítko. Tak šel opět do servisu. Po 4 týdnech mi přišel a dostal jsem opět nový přístroj. Tak ho zkouším a copak se nestalo, opět nefunguje, nejdou v něm miniSD karty ( přitom karta v prvním stroji fungovala a ve čtečce karet se na ní dostanu). Mám holt velkej pech. Tohle už neni možný.

Horst Fuchs (153)|1.3.2006 20:08
Přetala mi fungovat synchronizace složek v Outlooku v MDA Vario. Složky tam sice jsou, ale jsou prázdné. Donedávna vše fungovalo OK, všiml jsem si toho celkem náhodou. Když si však chci v ActiveSync nastavit které složky chci synchronizovat, tak mi to nabídne pouze Junk a Nevyžádaná pošta - nevíte někdo co s tím ?
vario (441)|1.3.2006 20:09
smaž partnerství a vytvoř si nové, ne?
Horst Fuchs (153)|1.3.2006 20:15
Už jsem to našel, bylo to ve Variu - vlastnosti outlooku - nevím ale proč se mi to samo přenastavilo.
sorX (120)|2.3.2006 21:20
Jak je to s tim CID (un)lockem, kdyz to flashnu s unlocknutym CID a budu tam vracet origos TMO rom, vrati se tam CID lock nebo ne? Jde mi ciste o reseni nasledny reklamace v ramci zaruky. Nebo nejake jine reseni flashe?
Peavy (39)|2.3.2006 22:42
Kupil som si T-mobile Vario (nedotovany, plna cena) vcera a dnes som prisiel na to, ze mam na displayi jeden mrtvy pixel co furt svieti. Je to na vymenu pristroja, alebo budu spekulovat zo servisom? Resp. - je to vobec reklamovatelne?
sorges (22)|2.3.2006 22:51
Kdyz jsem ja kupoval Vario u T-Mobile tak jsem mel 5 dnu na reklamaci, ktera by se resila vymenou, pri jakykoliv zavade (pry bych ji nemusel ani nijak dokazovat). Proste bych prisel a rekl a dostal jiny.
du.du (41)|3.3.2006 00:51
Pánové prosba v diskuzi bylo tema ve kterem dobry clovek uvedl odkazy na funkční SW pro Vario. Ani za to prase to neumim najit...
Help me please:-))

Diky
macula_ce4you (691)|3.3.2006 06:31
Je to zde.
Zbyšek Záliš (203)|3.3.2006 19:28
Právě jsem narazil na problém. Pokud zprávy SMS pouze minimalizuji a nezavřu task managerem, tak se po Soft resetu smažou veškeré zprávy získané od posledního zavření. Mám nastavené pouze minimalizování Zpráv SMS kvůli rychlejšimu přístupu, avšak toto je velmi závažný problém a musel bych přejít na zdlohavé zavírání. Lze to nějak řešit?

EDIT: prosím reagujte zde
Dayn (1)|5.3.2006 16:28
Zdravim.
Podporuje Vario mass storage?
Da sa pripojit cez usb na pc a vyuzit ako "usb kluc"? Bez instalacie.
Mate to niekto odskusane?
Vdaka za odpovede.