Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

T-Mobile MDA Vario (HTC Wizard) - tipy, triky, zkušenosti

JecminekMaselnik (464)|18.1.2006 19:52
[QUOTE="Marphy"]Hele a jak by podle tebe probihali konferencni hovory navic za pomoci HF? to jako kdyz jeden mluvi tak to vsem ostatnim vypne mikrofony jo? no to je srandovni teorie... proste spatnej kus nic vic...
[/QUOTE]
presne tak to je, hlasity odposlech nema v konferenci co delat. Jinak konferencni hovory se realizuje transcodingem vsech hlasovych streamu do jednoho, takze tam "vysilackovy" efekt nastava pouze a jenom u cloveka s hlasitym HF, u nikoho jineho.
patak_ce4you (25)|18.1.2006 21:00
[QUOTE="Krevety"]no hele tak ji vyndej a zase den sleduj ne clovece :sarcastic:

btw. po kazde restartu chce telefon PIN tak to muzes poznat i podle toho ne :yes: [/QUOTE]

S tím pinem jeto dobrej nápad. Já ho tam totiž nemám nastavenej a tak nepoznám kdy se telefon restartuje :yes: (proto sem to nemoh sledovat clovece ):sarcastic:
mmoobbyy (136)|18.1.2006 21:47
[QUOTE="patak"]Já koupil kartu od A data a teď se mi Qtek několikrát denně restartuje (pokuď je to tou kartou). Nevíte někdo jak zapnout nějaké logování abych poznal kolikrát denně se mi to restartlo a abych mohl vyzkoušet jestli se to restartovává i bez karty[/QUOTE]

Mrkněte na https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=9739
JecminekMaselnik (464)|19.1.2006 07:46
[QUOTE="patak"]
Já koupil kartu od A data a teď se mi Qtek několikrát denně restartuje (pokuď je to tou kartou). Nevíte někdo jak zapnout nějaké logování abych poznal kolikrát denně se mi to restartlo a abych mohl vyzkoušet jestli se to restartovává i bez karty[/QUOTE]
Po Tobe nechce qtek po restartu pin? Neni to sice logovani, ale poznas, ze se zarizeni restartlo vlatne hned, pze dokud ho nezadas, nefunguje telefonni cast.
patak_ce4you (25)|19.1.2006 12:33
Tak zajímavej poznatek. Teď se mi poprvé restartoval a PIN nechtěl. Při manualním restartu ho vyžaduje
Standa_ce4you (380)|20.1.2006 08:44
Nevím, tady na fóru psall, že se mu Vario samo od sebe jen tak restartovalo. Říkal jsem si, mám štěstí, mě se to ještě nestalo. Stalo se právě teď. Vario se restartovalo a od té doby nereaguje na nic. Když stisknu klávesu nebo tapnu na displej, rozsvítí se, a to je vše. Nepomůže ani další SR. A jak se tak dívám, na today nemám žádnou aplikaci z těch, co tam včera byly. Na jiném serveru jse zaslechl, že s Varii je dost lidí nespokojeno, protože to jsou nedodělky. Začínám mít stejný názor, před pár dny nemožnost psaní SMS a teď nereaguje na nic :((. Poslal jsem si z netu SMS a Vario se jen rozsvítí a za chvíli zhasne. Jinak nic. Asi zkusím HR a pokud budu muset, vrátím zpět původní romku, pokud to ovšem bude možné :sarcastic:...
patak_ce4you (25)|20.1.2006 11:37
Nevite nekdo jestli lze z varia posilat vizitky pres sms nebo nejaky trik jak nejjednoduseji poslat tel. cislo z adresare?
Losos_ce4you (1147)|20.1.2006 14:26
Z kontaktu odesle "klasickou" vcard .....
mr_syck (55)|20.1.2006 21:12
[QUOTE="privat"]Ma sice funkci v menu vCard, ale to je jen odeslani jako MMS. Abych mohl prijimat a odesilat vCard pres SMS, musel jsem nainstalovat
DERS s.r.o. vCard Send and Receive[/QUOTE]Zde prikladam vCard send and recieve, v diskuzi o tomto programu pokracujte prosim zde

Jen upozornuji, ze je potreba po instalaci provest restart PDA, aby fungoval i prijem.
Vytvoreno firmou DERS s.r.o.
stj (51)|20.1.2006 21:45
Prosim vas funguje niekomu na Variu MortRing ? Mne sa to nepodarilo rozbehat tak aby skupiny zvonili ako ich nadefinujem, tak neviem ci je to pristrojom alebo nieco robim blbo :-/
manigk (34)|21.1.2006 06:46
Prosim o pomoc.
Mám problém s activesync. Mám nainstalovanou 4.1, v minulosti to v pohode fungovalo a asi 3x uz se mi stalo, ze z niceho nic se to jenom zaclo pripojovat (hláška "připojování" a to je vse) a nemuze se to vubec pripojit. HR sice pomuze, ale asi po 3x uz me to prestalo bavit. Kde je problem?????

díky Manigk
Saman_ce4you (1451)|21.1.2006 08:51
To se mi taky parkrat stalo, ale vetsinou stacilo odpojit a pripojit znova, maximalne SR, ale rozhodne ne HR :O
Standa_ce4you (380)|21.1.2006 08:51
Jo, to se mi stává taky, mě zas pomáhá SR :sarcastic:...
Standa_ce4you (380)|21.1.2006 09:18
[QUOTE="patak"]... Nevíte někdo jak zapnout nějaké logování abych poznal kolikrát denně se mi to restartlo a abych mohl vyzkoušet jestli se to restartovává i bez karty[/QUOTE]
Nevím, jestli je to ještě aktuální, ale podívej se tady:
[CODE]HKLM\Comm\BootCount[/CODE]
Pokud se nepletu, ukazuje to počet restartů po posledním HR. Sorry za zápis, nevím jak se správně zapisují registry.
manigk (34)|21.1.2006 17:04
Hmm,
jště pořád se mi to nepodařilo vyřešit, SR nepomáhá, mám takový pocit, že bude někde problém se Sprite software backup (ta beta verze).

Ale diky za odpovedi


EDIT: Uz je to vyreseno, pri ukonceni vsech dvoujtych instanci programu pres Checknotifications od Scarybear nastava problem nemoznosti synchronizace (pres USB)

Manigk
hrtak_ce4you (314)|21.1.2006 21:49
vzhledem k tomu, ze na diskuzi o BT sluchatkach mi nikdo z uzivatelu wizarda nezareagoval, rad bych vas pozadal touto formou - mohl by jste nekdo pokusne na sve masince zkusit nainstalovat tento CAB ? Na MDA2 s WM5, a Compactech pridava dalsi vlastnosti BT stacku - jako sdileni souboru po BT a hlavne moznost pripojit stereo sluchatka. BT stack je taky celej takovej chytrejsi a lepsi. Predem dik za odpoved
Standa_ce4you (380)|21.1.2006 23:50
Tak jsem nainstalil ten CAB, nezkoušel jsem sice komunikaci s jiným BT zařízením (nemám teď u sebe nic), ale co vím bezpečně, že po instalaci mi nefungoval jakýkoli zvuk a hlasitost systému se stále přesouvala na nulu. Když jsem chtěl přehrát v WMP mp3, bylo mi odpovědíno, že buď nebyl nalezen žádný zvukový HW, nebo tento HW neodpovídá. Nepomohl ani SR. Po odinstalaci zvuk chodí normálně.
hrtak_ce4you (314)|22.1.2006 10:54
to by teoreticky melo byt spravne, pokud si ihned po instalaci zapnul audio stream. To pak ztlumi systemove zvuky a prehrava jen hudbu pres BT Stereo (da se prepnout v BT->Audio->Automute). Zkousel si zapnout BT Stack? Ma vic polozek, vypada trochu jinak... Muzes to kdyztak prubnout jeste jednou? O:o)
Standa_ce4you (380)|22.1.2006 11:37
Zkoušel jsem to teda znova a zvuk z cihly nevycházel při žádné ze čtyř kombinací zaškrtávátek v nastavení audia (vždycky jsem pro jistotu softresetoval) ani včera, ani dnes. BT jsem měl zapnutý. Možná by to mohl vyzkoušet někdo zkušenější, třeba někde dělám chybu...
zool_cz (64)|22.1.2006 12:26
Tak ted muj problem:
Nebudil budik a pak uz ani pripominky z kalendare!
Dokonce prestal fungovat budik i v Mort playeru.

Vzdy kdyz sem zarizeni probudil najednou vsechny pripominky a budik zacali hrat ale leckdy tak ze sem se az lek! (Proste se to strasne sekalo)

Uz jenom samotne probuzeni systemu po stisknuti tlacitka On/Off a nasledne tuknuti na Start -> Programy a nic system stoji a nic nedela asi tak 20 - 30 vterin a pak se nejednou vse spusti!

Podle me dochazi k zamrzani systemoveho casu po vypnuti displeje kratkym stisknutim tlacitka On/Off

Rozhodl sem se ze udelam HR ale predtim jeste otestuju nejake aplikace ktere nevim jestli budou chodit a az pak udelam HR.
Tak sem odinstaloval par aplikaci abych mel misto na nove a svete div se najednou vsechno zacalo fungovat!!!

Budik budi, pripominky pripominaji a system po probuzeni jiz 20 - 30 vterin netuhne ale muzu pracovat hned!!!

A co sem tedy odinstaloval???

Skype (konkretne ten pro LOW CPU)
Mort Player
Flash Plugin
TV_PDA
Clearnotify
Checknotifications

A ktera aplikace to podle me zpusobuje?
SKYPE!!!

Protoze kdykoliv ted zapnu MDA nebo ho jen probudim nebo SR vzdy po zadani kodu mi to napise:
Chyba Upozorneni
Aplikaci\Program Files\Skype for Pocket Pc\Skype.exe nelze spustit!
Takze vlastne nabihal po kazdem probuzeni systemu a tuhnul mi me MDA

Prohledal sem v Total Commanderu Registry ale Skype nikde!
Prohledal sem soubory ale Skype byl jen v nejakem logo!

Takze ted jeste vyzkousim nejake ty aplikace a pak HR protoze takovahle hlaska po kazdem zapnuti neprichazi v uvahu!!!

A Rozhodne tam uz nebudu davat Skype!

Po HR se ozvu jestli se moje predpoved potvrdi......

Testovani zdar.....

:) :)) ;)
JecminekMaselnik (464)|22.1.2006 20:10
postnul jsi to sem i do potizi s budikem, ale neni to bohuzel pravda. Po HR pri update ROM jsem skype VUBEC neinstaloval a problem pretrvava. To co pises mi Vario delalo taky pri kombinaci Skype s necim dalsim a neresila to odinstalace ani obou softaru, az HR (je teda pravda, ze jsem si tim moc nehral, pac HR to stejne chtelo)
mmoobbyy (136)|23.1.2006 08:33
[QUOTE="manigk"]
EDIT: Uz je to vyreseno, pri ukonceni vsech dvoujtych instanci programu pres Checknotifications od Scarybear nastava problem nemoznosti synchronizace (pres USB)

Manigk[/QUOTE]

Naprosto stejná zkušenost :((
zool_cz (64)|23.1.2006 09:48
Nerikal sem ze je to 100 procentne tim!
Jen ze me to zacalo fungovat a tak sem se podelil o zkusenost!
Tak to bude asi necim jinym ale me to jede.......
Rano me budik zase vzbudil :o)
---------------------------------------------------------------------------------------------
add mmoobbyy:
Ja pouzivam pouze automaticke cisteni pres Checknotifications od Scarybear!
Proste zaskrtnu obe dve ty moznosti v nastaveni a cistim.....
Udelal sem to takhle uz asi dvacetkrat a synchronizace mi funguje uplne krasne!!!
Je to nejaky divny....
manigk (34)|23.1.2006 14:36
to zool:
mobby a ja jsme udelali to, ze jsme pres checknotifications manualne dali pryc ze seznamu stejnojmene instance calcnot.exe a repplog.exe (spelling mozna neni presny). Pokud se to pouzije normalne zadny problem neni, ovsem zjistil jsem, ze k nejakemu cisteni uz nemam duvod, nic nemam dvakrat, ani po SR.

Manigk
mmoobbyy (136)|23.1.2006 14:55
Verim. Kdo vi, co vsechno bylo vlastne rozbity :? Priste, nez to spustim, mrknu, co chce vlastne mazat.
stj (51)|23.1.2006 15:02
Neviete kde alebo čím by som nastavil čas pripomínania celodenných úloh ? Pretože ony mrchy pípajú o 00.00 v noci čo ma vie dosť rozhodiť. Preklikal som cele nastavenia a skusal som aj registre ale kde nic, tu nic...

Vďaka
JOYSTICK (150)|23.1.2006 17:27
nová folie http://www.mobilefun.co.uk/product/7908.htm
kdyby do toho někdo šel a nechal by to poslat na firmu bez VAT,vzal bych taky....
vario (441)|23.1.2006 17:54
[QUOTE="stj"]Neviete kde alebo čím by som nastavil čas pripomínania celodenných úloh ? Pretože ony mrchy pípajú o 00.00 v noci čo ma vie dosť rozhodiť. Preklikal som cele nastavenia a skusal som aj registre ale kde nic, tu nic...
Vďaka[/QUOTE]
nastavovat můžeš v ppc možnosti kalendáře a nebo lepší na PC v nastaveních kalendáře v MS Outlook, ne?
hrtak_ce4you (314)|23.1.2006 18:41
[QUOTE="stj"]Neviete kde alebo čím by som nastavil čas pripomínania celodenných úloh ? Pretože ony mrchy pípajú o 00.00 v noci čo ma vie dosť rozhodiť. Preklikal som cele nastavenia a skusal som aj registre ale kde nic, tu nic...
[/QUOTE]
vyzkousej program pocketbreeze, zjevne pouzivas PDA aktivne na organizaci casu, bude se ti to libit - dalsi diskuzi a dotazy na tuto aplikaci ZDE
manigk (34)|23.1.2006 19:58
Souhlas na Pocketbreeze, moc krasny a prijemny software (doporocuji zalozky svisle)
Nosac (86)|23.1.2006 21:25
Prosím nevíte jak a čím nastavit aby šlo u vytáčení klávesou navi kříže do jakéhokoliv třeba směru nastavit historii volání? Pokud to popisuji špatně omluvte mne a díky za pomoc
Jirass (30)|23.1.2006 23:39
Já lezu do historie volání přes zelený tlačítko. Pak jen vybereš seznam hovorů.
Nosac (86)|24.1.2006 08:41
jo jasně to ja take ale je pohodlnější a rychlejší jako to bylo u compactu...
Saman_ce4you (1451)|24.1.2006 10:07
AEButton umi premapovavat ruzny klavesy, treba i tohle, ale nevim, nepouzivam..
Seff (73)|26.1.2006 08:14
[QUOTE="patak"]... Nevíte někdo jak zapnout nějaké logování abych poznal kolikrát denně se mi to restartlo a abych mohl vyzkoušet jestli se to restartovává i bez karty[/QUOTE]

Já mám v \temp\USSD_Dll.log. Kdykoliv dojde k SR, tak se změní datum vytvoření souboru a v souboru je i první čas, kdy došlo k SR.
VarioT (35)|30.1.2006 01:31
Zdravím,
MDA Vario je můj první stroj s PPC. Většinu zkušeností jsem načerpal z diskuzí těchto stránek, ale některé věci jsem nenalezl, proto si dovoluji obtěžovat.

1) Mám občas problém s foťákem. Úložičtě mám na SD kartu a někdy se mi stane, že když vyfotím snímek, objeví se mi na LCD a po chvilce napíše, že stroj nemůže komunikovat s foťákem (anglicky, když jsem psal tento dotaz, tak mi to parchant neudělal). Jinak vše běží jak má, hlasitý odposlech je OK, radio nezamrzá ...klep...klep...

2) Co se týče aplikací, má WisBar2 nějaký přínos krom skinů? Docela mi spomalil systém (beta pro WM2005), skiny co jsem našel, nic moc a přepínání úloh taky nebylo košér. Používáte ho? Případně můžete doporučit nějaký lepší "only task manager"?

3) SPB Weather se mi aktualizoval po instalaci a pak už nechtěl. Když jsem odebral a přidal města, tak data taky neaktualizoval.

4) ActiveSync: Dá se nějak vypnout, aby se, když je přikšírovaný ke kompu automaticky v určitých intervalech synchronizoval?

5) Kdybych provedl HR a nechtěl, aby se z5 synchronizovaly programy, stačí je odškrtnout z přidat či... nebo je musím úplně vyhodit? Musím provést HS před změnou ROM? A je lepší provádět HS kombinací tlačítek, nebo Nastavení=>vymazat paměť?

6) Dá se někde sehnat silnější baterka? Nejlépe 1800mAh :)

7) Dá se namapovat na SW nebo HW tlačítko reflektor kamery? Třeba, když hledám v noci správný klíč :)

8) Na SMS a notifications se dá použít jen WAW? MP3 nee?

Zatím díky moc za odpovědi a nezlobte se, jestli jsou moc primitivní, teprve se s WM5 seznamuji, kdybych se ptal před týdnem tak je otázek 10X tolik ;)
Určitě budu ještě otravovat, protože mám v hlavě spoustu otázek, jen jsem si je všechny nevybavil. Ještě jednou díkes...
TomasNM (23)|30.1.2006 18:39
[QUOTE="Garry"]...
Prvni problem, ktery jsem zaznamenal byl, ze nevim, kde se nastavi, aby GPRS zustalo zaple porad. Jakmile vypnu nejakou aplikaci, ktera ho pouziva, je tam patrne nejaky time-out a po case mi prestane fungovat. To se mi stava, kdyz mam zaple treba icq.
Druhy problem, ktery me trapi. Poradte mi prosim nejakeho icq klienta. Na 9500 jsem se chystal agile i zaplatit, ale za tuhle hruzu, co je pro windows mobile nedam ani korunu. A z icq.com jsem sosnul klienta, neni uplne nejhorsi, ale je neprehlednej, pomalej atd...[/QUOTE]
Skus GB-Soft Tweak kvoli odpojovaniu. Inac to odpojenie tam umyselne vlozil operator vo svojich customizacnych caboch(asi aby zvysil zisky). Ked z ExtROM nenahadzujes operatorove veci,tak sa to neodpaja. http://www.gb-soft.cz/XDAII/products.htm
A Agile Messenger je v pohode. Nemam dovod ho nepouzivat. Spoplatneny neni(zatial). Akurat obcas trochu8 zblbne,ale v ramci normy.
TomasNM (23)|30.1.2006 18:47
[QUOTE="Roos"]Mohu vedetm ktere Caby jste instalovali (MDA Vario), ktere ne a co maji nastarosti. Zajimaji mne vase zkusenosti a duvody.

Diky.[/QUOTE]
CAB: \Extended_ROM\SmartDialing_enable_0915_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_TMO_CameraDriverPatch.sa.CAB
Ostatne su len TM-Cz somariny a nastavovacky.
TomasNM (23)|30.1.2006 19:10
Ad2>Vyskusaj PocketNav na prepinanie medzi aplikaciami.
Ad3>Skus SBSH PocketWeather
Ad4>Ked mas pripojeny PDA cez AS,tak sa synchronizuje okamzite,ked spravis nejaku zmenu
Ad7>To by som tiez rad vyuzil. Ak existuje nejaka aplikacia,co dokaze togglovat tu LEDku,tak HW/SW tlacitko uz problem neni.
scenic (225)|30.1.2006 20:10
Ahojte majitelia MDA Varia, mam na vas jeden dotaz. Funguje vam na Variu stahovanie viarerych mailovych kont ktore mate nastavene PO alebo to stahuje len jedno konto? Za Pripadne odpovede vopred dik...
scenic (225)|30.1.2006 20:12
To: VarioT
Skus si stiahnut najnovsiu verziu pre WM05 ta to podporuje, presny link si uz nepamatam ale najdes to niekde v diskusii.
pegasj (29)|31.1.2006 15:01
Dneska mi prislo postou MDA Vario T-Mobile. Momentalne koukam na stranky T-Mobile a je ke stazeni Nejnovější firmware pro MDA Vario (verze ROM: 1.6.2.3, Radio: 1.12.10, ExtROM: 1.6.2.104). Muzu instalator spustit a nebat se mozne reklamace ?
beecher (9270)|31.1.2006 15:11
Melo by to probehnout bez problemu. Podle toho co jsem videl...
zool_cz (64)|31.1.2006 15:22
Vcera sem tam tu novou ROMku nacpal.......

Vse OK!!! :o)

Na today obrazovce je navic zamceni zarizeni jinak vypada vse jako predtim......

Zatim sem se s zadnym problemem nesetkal.....
pegasj (29)|31.1.2006 15:34
Dekuji jdu na to :-)

---edit---

Vse probehlo OK.
tazz1 (680)|31.1.2006 17:28
Ale hlavne se uz nestava (aspon) zatim, ze by se Vario hlasilo jako online a pritom nic...
Dandak_ce4you (101)|1.2.2006 15:51
Dotaz, který se zde už možná objevil. Používám symbianové zařízení, nepoužívám Outlook. V Siemensu SX1 (ve vnitřní paměti, ne na SIM) mám cca 500 vícesložkových kontaktů. Jak je vyexportuji do MDA Vario ?
Dík za radu.
Surgical (2364)|1.2.2006 16:14
Bez Outlooku opravdu, ale opravdu jen velmi tezko.
Uz jen kvuli tomu prenosu bych se oprostil od predsudku, nainstaloval legalni Outlook dodavany s Variem, kontakty ze Siemense do nej naimportil (Symbian s Outlookem obvykle umi) a pak je po vytvoreni noveho partnestvi v ActiveSyncu naimportil do Varia...
Jinak je mozne exportovat pomoci stylu (zamerne nepisu stylusu) a klavesnice pismeno po pismenku, cisilko po cisilku, po kratkem zacviceni 500 kontaktiku je zhruba na 1 vecer a jednu noc....
P.S. Jo a zalohovat, zalohovat, zalohovat...i kdyz vim, ze nezalohoval - umrel, zalohoval - umrel taky....
JecminekMaselnik (464)|1.2.2006 16:48
a pouzivate neco misto outlooku? Pokud ano, tak vario se da synchronisovat pomoci softu tretich stran i proti lotus notes...
velitel (58)|1.2.2006 20:28
Dekuji vsem za prispevky, pomohli mi se zacatkem na variu, mam ale jeden dotaz: Docela dost mi rezonuje (chrci) reproduktor ve Variu, kdyz volam. V handsfree je to ok, ale ten zvuk je hoodne plechovy. Nez pujdu reklamovat, tak se ptam, jestli to neni jenom softwarova chyba, abych nemusel hned menit zelezo. Mam nejnovejsi rom od tmobilu, z extrom jsem nic neinstaloval. Dekuji predem vsem za odpovedi.