Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

T-Mobile MDA Vario (HTC Wizard) - tipy, triky, zkušenosti

velitel (58)|1.2.2006 20:28
Dekuji vsem za prispevky, pomohly mi se zacatkem na variu, mam ale jeden dotaz: Docela dost mi rezonuje (chrci) reproduktor ve Variu, kdyz volam. V handsfree je to ok, ale ten zvuk je hoodne plechovy. Nez pujdu reklamovat, tak se ptam, jestli to neni jenom softwarova chyba, abych nemusel hned menit zelezo. Mam nejnovejsi rom od tmobilu, z extrom jsem nic neinstaloval. Dekuji predem vsem za odpovedi.
Dandak_ce4you (101)|2.2.2006 09:03
Jako naprostý laik se zeptám na následující: dá se ve spolupráci s variem nějak použít USB flash klíčenka ?
sorX (120)|2.2.2006 09:07
Mel bych dotaz, lze u Varia odstranit napis t-mobile a grafiku t-zones na celnim krytu?
Maartin (33)|2.2.2006 09:20
[QUOTE="Dandak"]Jako naprostý laik se zeptám na následující: dá se ve spolupráci s variem nějak použít USB flash klíčenka ?[/QUOTE]
Neda, Vario neumi USB Host.
beecher (9270)|2.2.2006 10:48
[QUOTE="sorX"]Mel bych dotaz, lze u Varia odstranit napis t-mobile a grafiku t-zones na celnim krytu?[/QUOTE]To uz se myslim u Compactu podarilo vyresit lehce namocenou kostkou cukru...
tazz1 (680)|2.2.2006 11:56
Nedavno jsem si zkusil nainstalovat trialovou verzi Opery. Po chvili jsem ji zhnusene odinstaloval. Jenze od te doby zacaly moje problemy. Nespustim webovou stranku z odkazu v emailu. Hodi to hlasku, ze soubor (nayev je ta www adresa) nejde otevrit, ze patrne neco chybi. Ale prohlizec jinak jede v pohode. Jen nespustim jakykoliv odkaz. Rovnez mi zmizely ve slozce windows obrazky ikonek (pruzkumnik=lupa atd), u vsech je jen takovy ten ramecek znamenajici spustitelnou aplikaci.

Please help co s tim. Asi by pomohl HR, ale nechce se mi vse tam strkat znovu, nastavovat MMS atd.

diky
TomasNM (23)|2.2.2006 12:09
Neskusajte na Wizarda instalovat SPB Pocket Plus v 3.0.0! Zase som to musel HR. Proste to nenastartovalo. Idem vyskusat v3.0.4. Tam by to malo byt funkcne.
pegasj (29)|2.2.2006 12:20
Taky se mi to stalo, ted tam mam verzi Spb Pocket Plus 3.1.0 build4827 a je vse v poradku
pegasj (29)|2.2.2006 12:29
Momentalne se potykam s nasledujicim problemem. K me stavajici siti ktera se sklada ze 4 PC pripojenych do hubu a nasledne do internetu (pomoci wi-fi) jsem pripojil jedno AP a chtel jsem docilit toho abych se pomoci wi-fi mohl s Variem libovolne pripojovat k siti internet. Po nabuzeni wi-fi na variu mi toto bez problemu naslo pripojene AP a tez jsem se bez problemu k AP pripojil. Ted jsem se zasekl na tom, ze mam vario pripojene nahore vidim signal a jmeno AP, ale nejsem schopny dal nakofigurovat to pripojeni. Pokud nekdo vite co jak dal, byl bych Vam moc vdecny.
TomasNM (23)|2.2.2006 12:48
SPB PocketPlus vo verzii 3.0.4 funguje.
>Pegas: Ono existuje aj v3.1.0? Na oficialnych strankach je max v3.0.4.
glogloman (173)|2.2.2006 12:53
[QUOTE="TomasNM"]Neskusajte na Wizarda instalovat SPB Pocket Plus v 3.0.0! Zase som to musel HR. Proste to nenastartovalo. Idem vyskusat v3.0.4. Tam by to malo byt funkcne.[/QUOTE]Taky sem tim prošel:) Je to funkcí Safety mode, která je po instalaci defaultně povolená.. stačí ji vypnout a Vario po SR normálně najede ..nebo nejlépe stačí upgradnout na verzi 3.1.0;) A k čemu ten "Bezpečný režim" vlastně je..? :? ..:)
beecher (9270)|2.2.2006 12:57
Napr. k tomu, ze kdyz nainstalujete nejaky program, ktery automaticky startuje po SR, ale dela neplechu (zarizeni se kouse nebo se samo restartuje), tak muzu jednoduse pomoci Safe modu nastartovat (deaktivuje vsechny today pluginy, programy ve StartUp atd.) a dany program odinstalovat... ;)
TomasNM (23)|2.2.2006 12:59
[QUOTE="glogloman"]Taky sem tim prošel:) Je to funkcí Safety mode, která je po instalaci defaultně povolená.. stačí ji vypnout a Vario po SR normálně najede ..nebo nejlépe stačí upgradnout na verzi 3.1.0;) A k čemu ten "Bezpečný režim" vlastně je..? :? ..:) [/QUOTE]
Smola. nenastartovalo mi to aj ked som to mal vypnute. Tajne som dufal,ze to uz nema preco nenastartovat ked to je vypnute,ale omyl. Tak mam teraz cerstvo po HR. Ono ten safe mode ma fungovat na to,ze ked nejaky software znemozni nabootovanie,tak sa system nastartuje s minimom softwaru a ten nefunkcny sa da potom odstranit. To je ale paradox ze ten co to ma riesit prave robi somariny...

Edit...Beecher ma predbehol...:D
Miroslav Nezbeda (163)|3.2.2006 13:52
Trochu ze svých malých problémů.Nainstaloval jsem si vCard (někde odtud z diskuse).Nefunguje mi a po odebrání mi tam zbyl nějaký balast a při každém SR mi to hlásí chybu.Poraďte prosím.
mmoobbyy (136)|3.2.2006 19:14
Zkuste MemMaid, uklízí opravdu dobře ;) Link už nemám, buďto tu někde bude nebo Mr. Google. Ke stažení je 15ti denní plně funkční trial.
Saman_ce4you (1451)|3.2.2006 21:27
Miroslav Nezbeda: Jestli to otravuje po kazdym SR, tak je to je bud nejaka zombie v \windows\Po spusteni(Startup), staci indetifikovat a smazat, nebo servisa, coz je prace v registrech..
Miroslav Nezbeda (163)|4.2.2006 06:16
[QUOTE="Saman"]Miroslav Nezbeda: Jestli to otravuje po kazdym SR, tak je to je bud nejaka zombie v \windows\Po spusteni(Startup), staci indetifikovat a smazat, nebo servisa, coz je prace v registrech..[/QUOTE]

Děkuji.První rada byla správná.Pokud to někoho nezajímalo,omlouvám se za svou drzost.
jamall_ce4you (2)|5.2.2006 20:37
Prosim, ma nekdo zkusenost s GPS na Variu? Co je treba dokoupit?
RStein (2012)|5.2.2006 20:40
Jdete do specializovane diskuze o GPS, Vario se od ostatnich WM zarizeni, co se tyce navigace, moc nelisi. ;)
Jinak - TomTom a BT GPS Holux funguji s Variem vyborne.
Jirass (30)|5.2.2006 20:41
Já používám s Variem http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=56872&CatId=18845947
a naprostá spokojenost. V kombinaci s TomTom mapu fakt naprostá spokojenost.
Miroslav Nezbeda (163)|11.2.2006 18:51
Nainstaloval jsem si program batti a po SR mi to hlásí,že asi není dig.podepsán.Vím,že se to tu již řešilo.Nekamenujte mě,ale za nic na světě to nemohu najít.Asi je nutno přeskládat ve Strat Up takovéto programy pod alespoň jeden podepsaný,ale nevím jak.Poradíte?
Saman_ce4you (1451)|11.2.2006 22:33
Musis prepnout security policy aby OS necheckoval certifikaty binarek. Hledej tady na foru cab "disableSecurity"..
Miroslav Nezbeda (163)|11.2.2006 23:04
Opravdu moc děkuji.Teď ještě jak to dát v configu na první místo.
TheMelin (1642)|11.2.2006 23:18
Lze to pomocí programu Memmaid verze 1.5 určené pro WM5.
caxton (13)|13.2.2006 08:02
Na qteku 9100 funguje podle mého odhadu cca 70% her pro starší windows. Dopředu to neumím odhadnout, používám starou osvědčenou metodu pokus omyl. Zkoušej dema nebo free verze ze zdejšího serveru a uvidíš. Nevím, nakolik jsi začátečník s PDA - já ano, proto mi chvilku trvalo, než jsem přišel na to, že některé hry je nutno instalovat ze stolního počítače.[QUOTE="Tony_lkh"]Máte niekto už skúsenosť s hrami na Qteku 9100? Lebo mne sa zdá MOBILE 5 ako začarovný systém, ktorý hry ani nepodporuje. Nie, že by hry boli moja priorita, ale niekdy sa nájde chvíla kedy by najaká fajná gamesa zabila čas. Ozvite sa niekto s niečim naozaj funčkným a otestovaným. Dík


Saman máš nejaký e-mail? alebo najlepšie ICQ ? že by si mi poradil ako nato. dík[/QUOTE]
caxton (13)|13.2.2006 08:17
No... jednou jsem měl nastavenej budík na 6 ráno. V půl sedmý jsem se probudil - kouknu na hodiny, je mi to divný, tak vezmu MDA a zkoumám, kde je problém. Napadlo mě ukončit běh všech programů a najednou mám ložnici plnou veselé melodie budíku. Takže stačí ráno vstát, vypnout všechny programy a budík Vás pak v pohodě vzbudí. :-)[QUOTE="Zool"]Tak ted muj problem:
Nebudil budik a pak uz ani pripominky z kalendare!
Dokonce prestal fungovat budik i v Mort playeru.

Vzdy kdyz sem zarizeni probudil najednou vsechny pripominky a budik zacali hrat ale leckdy tak ze sem se az lek! (Proste se to strasne sekalo)
...... [/QUOTE]
Tony_lkh_ce4you (31)|15.2.2006 07:59
Zdravím Variákov. Po dlhšej dobe používania MDA VARIO alias QTEK 9100 pridám pár postrehov.Mám tiež podobnú zlú skúsenosť že budík ráno nebudí.Väčšinou pomôže iba rester a zrazu sa všetko rozvoní :-) Vždy mi to robí keď odpájam Qtek cez ActiveSync.Čo ma mrzí ešte viac včera som stratil STYLUS (paličku) všimol som si, že keď ju stláčam do otvoru, neprejdením celá ale stiahne sa iba do polovice a tým padom nedrží ako by mala. Má niekto podobnú skúsenosť?Je to dosť blbé lebo takto ich za mesiac stratím asi 31 :-) každý deň jednu.
zemiak_ce4you (28)|15.2.2006 09:17
s budikom som mal tiez problem, ale opacny :-) mam podozrenie, ze to robil stary soft, ktory mi ostal bezat v noci na popredi (vademecum)
rano sa budik rozzvonil a nesiel vypnut, na obrazovke na to nebola ziadna volba, nepomahal reset.
dokonca ani vypnutie dlhym stlacenim "power" a nasledne zapnutie. nakoniec dozvonil nejako sam, ale to uz malo vario blizko k pokazeniu o najblizsiu stenu.

takze asi vseobecna skusenost a rada, nepouzivat stary soft, vzdy upgradovat na poslednu verziu a akonahle nieco vyslovene nepodporuje WM5, nepouzivat. a ani vtedy to nie je idealne.
ako palm-m125-refugee sa citim pri Variu zatial dost neisto
JanAltman (162)|15.2.2006 17:50
Taky se vam to furt resetuje? Me se Vario proste nekolikrat za den softresetuje - pak zase automaticky nabehne. Mam tu posledni TMO ROMku. Cim to muze byt?
tazz1 (680)|15.2.2006 18:04
[QUOTE="JanAltman"]Taky se vam to furt resetuje? Me se Vario proste nekolikrat za den softresetuje - pak zase automaticky nabehne. Mam tu posledni TMO ROMku. Cim to muze byt?[/QUOTE]

zapnutym wifi. Vypnul jsem ho a v pohode
JanAltman (162)|15.2.2006 18:07
Ja mam WiFi vypnute! I BT a GPRS. A stejne se mi to resetuje!
caxton (13)|16.2.2006 07:08
Takže asi takhle: celkově na mě active sync nepůsobí příliš důvěryhodně - chová se totiž stejně jako celé windows různě při stejných podmínkách.

no a stylus - on NĚKDY při zasouvání ZACVAKNE a někdy ne - záleží na tom, jak se zasunuje (natočí) - neumím to popsat, ale poznám to rukama - když nezacvakne, vysunu a zacvaknu - uf...

[QUOTE="Tony_lkh"]Zdravím Variákov. Po dlhšej dobe používania MDA VARIO alias QTEK 9100 pridám pár postrehov.Mám tiež podobnú zlú skúsenosť že budík ráno nebudí.Väčšinou pomôže iba rester a zrazu sa všetko rozvoní :-) Vždy mi to robí keď odpájam Qtek cez ActiveSync.Čo ma mrzí ešte viac včera som stratil STYLUS (paličku) všimol som si, že keď ju stláčam do otvoru, neprejdením celá ale stiahne sa iba do polovice a tým padom nedrží ako by mala. Má niekto podobnú skúsenosť?Je to dosť blbé lebo takto ich za mesiac stratím asi 31 :-) každý deň jednu.[/QUOTE]
zemiak_ce4you (28)|16.2.2006 10:16
Dufam, ze to nie je off-topic.
Ak sa chcete zbavit otravnych zvukov pri vyskoceni menu a spusteni prikazu z menu, tu je postup:

1. vytvorte si na PC prazdne subory MenuPop.wav1 a hwandsw.wav1
2. nakopirujte ich do Varia do adresara Windows
3. vo Variu spustite Total Commandera a premenujte ich na MenuPop.wav a hwandsw.wav
4. softreset

za nakopnutie dakujem https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=3441
patak_ce4you (25)|16.2.2006 11:19
[QUOTE="JanAltman"]Taky se vam to furt resetuje? Me se Vario proste nekolikrat za den softresetuje - pak zase automaticky nabehne. Mam tu posledni TMO ROMku. Cim to muze byt?[/QUOTE]

Mně se to resetuje pouze s přídavnou pamětí. Mám 1GB od A-Data
JanAltman (162)|16.2.2006 14:28
Ja dnes od rana pouzivam intenzivne WiFi (dokonce jsem na 264Mhz pretaktovanem Variu dost intenzivne volal pres Skype), kazdou chvili jsem se pripojoval pres GPRS/EDGE, mam pustene vsechny perzistentni aplikace (od GPRS Speed az po WisBar), mam pretaktovano na 264MHz, mam ve Variu vlozenou 1GB pametovou kartu, mam aktivovane BT, atd... (proste nevim, cim vic bych tu cihlu uz mel zatizit) ... a od rana ani jeden restart. Zato baterka je uz pomalu na dne ;-)

A pak treba mam softresetovane ciste a nezasitovane Vario jen tak bez pouzivani (nevolam, netukam) a ono se proste samovolne zresetuje. I kdyz vypnute necinne lezi na stole.

Proste zadny determinismus v tom tedy nevidim.
janopi (19)|16.2.2006 14:55
... zaujala ma informacia o pretatovani Vario. mohli by ste napisat alebo poradit ako sa to da docielit, niekdy hlavne vo velkom excel subore by som to privital ... vdaka
zemiak_ce4you (28)|16.2.2006 15:12
sorX (120)|16.2.2006 16:49
Jak jste to vyresili s ruzovym "t-zones" na pravem hornim tlacitku u Varia? Smazli jste ho, nebo si ho tam nechavate? Ja mam pocit, ze by me to dost iritovalo, a zase tlacitko bez popisku je celkem nevkusne.
VitaP (3)|18.2.2006 23:21
Zdravím všechny zkušené uživatele Varia!

Jsme majitelem pár hodin a stejně dlouho mám i zkušenost s něčím jiným než běžným MT.

:?: Aplikace se po klasickém "vykřížkování" neukončuje? Myslel jsem, že ano a pak jsem měl plnou paměť spuštěných aplikací. Děkuji za pomoc a omlouvám se za hloupý (pro zkušené) dotaz.
TheMelin (1642)|18.2.2006 23:43
Staci nainstalovat nejaky task manager, treba SPB Pocket Plus, nebo Task Switcher. Nebo je take mozne ukoncovat aplikace v nastaveni/system/pamet.
Tech task manageru je spousta.Staci hledat.
ElSoft (1244)|18.2.2006 23:43
[QUOTE="VitaP"]Aplikace se po klasickém "vykřížkování" neukončuje?[/QUOTE]Vítám mezi šílenci,
Aplikace se opravdu neukončují při kliku na křížek, to je vlastnost WindowsMobile - Pocket PC, ale samozřejmě se to dá obejít nejrůznějšími Správci úloh a spoustu free jich najdeš zde, jeden je i součásti SPB Pocket Plus(mohu jen doporučit). Pozor potom na uzavírání poštovního klienta, je nutno nastavit výjimky, jinak dochází k dvojímu odesílání SMS.
Doporučuji přečíst si články „Začínáte? Čtěte!“, zavírání aplikací je v toto.
Dále si určitě přečti pravidla pro diskutující, především nejprve hledat.

EDIT: zase pozdě:oops:
manigk (34)|19.2.2006 15:02
uz v jedne diskuzi (zamrzani vysilaci casti se to resilo, ale nedoresilo).
Dnes opet po nejake dobe problem, telefon totalne ztrati spojeni a pomuze az SR. Nevim co s tím, má někdo řešení?????

Dík
Manigk
TomasNM (23)|19.2.2006 15:52
No toto robi kamosovi MDA II. Stale mu to mrzne,dovola sa na X-ty pokus,vypadne behom hovoru,nedostupny a robi podobne blbosticky. Nechapem,cim to moze byt,pretoze mne to funguje normalne. Skusil som mu dat vcera moju II-ku a hned prvy hovor to skolabovalo. Skusal aj SIM kartu vymenit v Orange,upgrade/downgrade,ale nic neposlucha. Uz som na konci s napadmi. Riesenie by som aj ja rad privital.
Tony_lkh_ce4you (31)|22.2.2006 14:37
Naozaj sa nikto nestretol s problémom zasúvania STYLUSU do otvoru? Mne proste ten mechanizmu zachytavania pera "odišiel" pokazil sa, znefunkčnil sa neviem ako to nazvať stačí veľmi málo a STYLUS vypadne z otvoru ani sa nenazdám :-( Vôbec to nemám chuť reklamovať, ale asi budem musieť :-( Po vybratí baterky vidím na zadnej strane také 2 malé cuplíky čo asi ovplyvňujú držanie stylusu.Babrať s tým ale nebudem. :-( Shit:((
TheMelin (1642)|22.2.2006 17:08
Jo tak to už mám asi měsíc. Ale nechce se mi kvuli reklamaci čekat na jinej přístroj měsíc, nebo déle.Kolem stylusu jsem obnotal dvakrát dokola průhlednou izolačku a stylus drží jak přibitý a navíc to není ani skoro vidět.
Tony_lkh_ce4you (31)|22.2.2006 17:24
Kokos fakt jednoduché, a super nápad !!!! TheMelin máš u mňa jedno bezvýznamné + :D ale nie fakt dík. Drží lepšie ako na začiatku a vôbec to nevidno.
TheMelin (1642)|22.2.2006 18:28
Ale zajímalo by mě, jak se testují prototypy. Určitě udělají konstrukci a pak zkouší co to vydrží a jaké je opotřebení. Takže by mne zajímalo, kolikrát vytáhli stylus pro zkoušku :D
Neřeknu po roce používání, ale po čtyřech měsících je dost chabé :(
Horst Fuchs (153)|22.2.2006 18:40
Tak uz jsem taky odhalil chybku u sveho Varia. Pokud udelam standardni SR, tak po me chce pri startu PIN. Nahodou jsem vcera vytahl z pouzdra Vario a bylo zapnute a zrovna startovalo. Nabehlo pak do uplne standardniho modu, vcetne zapleho telefonu a to prosim BEZ ZADANI PINU ! Tak nevim co si o tom mam myslet :?
Marphy_ce4you (21)|22.2.2006 20:02
mysli si o tom to, ze kdyz v takovem pripade budes chtit telefonovat tak to ten PIN po tobe chtit bude :)
Miroslav Nezbeda (163)|22.2.2006 20:10
[QUOTE="Horst Fuchs"]Tak uz jsem taky odhalil chybku u sveho Varia...[/QUOTE]
Zatím vždy mi to Qtek dělal,když jsem tam měl SPB aplikace.Ty jsou skutečně pro mě nepoužitelné.Bez nich vše bez svévolých SR.