reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Téma: iGO - rady, tipy, zkušenosti

18.11.2005 07:41
beecherProsím pokračujte v debatě o iGO zde. Děkuji.

Předchozí dizkuse:
http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=9888
http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=10861
18.11.2005 01:15
qwero_ce4youvidím, že je už nás pár užívateľov, dajte sem svoje nuansi ovládania.

Mám otázku: už vie niekto, ako pridať momentálnu GPS polohu do POI??? (zatiaľ viem, že treba fyzicky ťuknúť na mapu a vybrať funkciu POI - čo ale nie je GPS poloha)
20.11.2005 01:45
brodskeProsim Vas ohledne IGO nasiel by sa niekto kto by sem hodil printscreeny.. fotky.. s postupom ako vyhladavat ulice s cislami domov......v podstate to je jedno na ktoru ulicu ale ....

Potesila by ma Bratislava Karola Adlera 5, chcem vydiet ake je to presne ci sa to oplati.... kupit... :)

(Ake tomu davate odhady kedy sa to objavy na nete?? bo ak to nebude do mesiaca tak to kupujem)

Neviete cenu u distributora?? ze vraj agem a bgs lenze to este nemaju v ceniku..

EDIT by MODERATOR: Příspěvek byl upraven, protože nesl známky warezu!
30.11.2005 05:10
brodskeProsim Vas.. ak najde niekto odkaz na recenziu IGO slovakia 2005
potesil by ma keby sa on podelil.... :)

Nemyslim iba popis ... produktu ...
Chcel by som normalnu nezavysle napisanu recenziu... .

Este by som poprosim admina ci by sa nedalo forum o IGO zaradit nejako prehladnejsie.... som ho nevedel najst... ( ...viem cital som o rekonstrukcii...danej sekcie.. ) :)
30.11.2005 05:40
Kocir[QUOTE="brodske"]Prosim Vas ohledne IGO nasiel by sa niekto kto by sem hodil printscreeny.. fotky.. s postupom ako vyhladavat ulice s cislami domov......v podstate to je jedno na ktoru ulicu ale ....

Potesila by ma Bratislava Karola Adlera 5, chcem vydiet ake je to presne ci sa to oplati.... kupit... :)

(Ake tomu davate odhady kedy sa to objavy na nete?? bo ak to nebude do mesiaca tak to kupujem)

Neviete cenu u distributora?? ze vraj agem a bgs lenze to este nemaju v ceniku..

EDIT by MODERATOR: Příspěvek byl upraven, protože nesl známky warezu! [/QUOTE]

Nekde tu byl celkem rozsahly popis zkusenosti jednoho uzivatela.
Vzhledem k tomu, ze jsem nekde videl ze to ma stat asi 4000sk bych radeji pockal na DINAVIX a na jeho mapu Evropy, kde bude uz neco malo ze Slovenska.
Jinak nema cenu se divat na Bratislav nebot to je zrovna mesto ktere se prioritne zpracovava vzdy jako prvni nebot to je nejvetsi mesto.
Jenom co vim tak program je dost narocny a ma co delat na 400Mhz procesorech.
30.11.2005 06:13
Baskervill_ce4youAhoj,
cena je 4600 Sk. V Ageme a BGS som to nezohnal.
beha to svizne aj na Acer N35 aj IPAQ RX3715, takze asi hw narocnost nieje velka
ma to problemy s jednosmerkami na Dlhych Dieloch
ovladanie sa mi paci
screenshoty Adlera sa pokusim pripojit

30.11.2005 09:44
bobinoVyzera to fakt super. Asi do toho idem:))
Tak v piatok som si ho kupil a som prijemne prekvapeny. Mam doma aj pocketkim a smartmap ale i-go je jednoznacne najlepsi. Co sa tyka pokrytia a aj ovladania. :))
5.12.2005 09:59
brodskedikes... je .. to ma potesilo.. :D
uz viem co kupujem pod stromcek... :)

(asi by sa to nemalo hovorit.. cena pre koncoveho je 4600 Sk a ta je pevna ale pre distributora je o nejakych .. sesto menej.. takze aspon tolko usetrim :) ale ticho nikomu to nehovorte..)
15.12.2005 10:42
brodskeMam ho ... hmm som tiez milo prekvapeny... zajtra to skusim na ceste......
Sice to je na moje pomeri dost drahy darcek ale zatial podla mna stoji zato...
:))

jej ale to bolo problemov.. 3 krat sa ma stalo ze ma poslal tam kde sa neda prejst.. v holici som nasiel dve taketo miesta... hned namestie je podla igo prejazdne ... ale dolu sa neda dostat na hlavnu.. niekedy planoval dost divne veci...

Ale cislovanie ulic sa mi paci... musim si este trocha zvykunut.. ale je to good.. programik...
19.12.2005 08:24
ivanmart07Takže vzhľadom na to malo informacii čo tu je pridam svoje skusenosti. V prvom rade musim povedať, že je to naj čo môžte pre SR na navigaciu kúpiť. V hre je už len PocketKim a Navigon 5, ktorý má ale iba mapu BA. PocketKim je vzhľadom na aktuálnosť mapových podkladov pre SR tiež OUT, nehovoriac o komforte a presnosti navigácie. Napríklad navigácia na nadjazdy a podobne je totálne úbohá. Ale teraz k I-GO. Rýchlosť je navigácie a prepočítavania je na mojom 400 MHz super. Prepočítavanie trasy cca 2-3 sec. Komfort obsluhy dosť slušný, chýbajú mi však niektoré nastavenia. Hlavne plánovanie trasy je dosť komplikované, ale dá sa. Zase navigácia na rýchle voľby ( u mňa doma a práca ) je veľmi jednoduchá. Presnosť navigácie je trošku divná. Niektoré adresy a obce sú totálne presné, popisné čísla vo veľkej miere sedia, ale niektoré sú bohužiaľ totálne mimo. Napríklad moja práca je posunutá totálne cca o 500 m, ale to je skôr vínmka. Na niektorých miestach nesedí dosť dobre vektorová mapa ciest s riekami, napríklad príjazd do Nitry po ceste vedúcej k Tesco je podľa mapy na rieke ! napriek tomu, že rieka tečie po celý čas minimálne 50-100 m od cesty. No a ešte jedno negatívum. Program má možnosť upozornenia na prekročenie max. povolenej rýchlosti. Tá ale nemá možnosť nastavenia ( aspoň som ho zatiaľ nenašiel v priamych voľbách ). Je teda natvrdo nastavená na 60 km v obci, čo je OK, ale mimo obce je to 80-ka, čo je blbosť. V SR je to 90 km/h. To ano nehovorím, že to isté platí (80) pre diaľnice ! A má to ešte jeden háčik. Program pozná večšie mestá do popisných čísel a v týchto mestách upozorní pri 60-ke. Menšie mestá a obce má síce zakreslené tiež presne, vrátane ulíc bez popisu , ale pri prechode upozornuje až od 80-ky. Teda berie to ako cestu mimo obce. No na zaver asi toľko, super program, za super cenu, keď s to prepočítam na cenu za mapu SR a cca 150 miest, ktoré by som v papierovom vydaní kúpil podstatne drahšie. No a k tomu možnosť navigácie. Ak už má niekto PDA a GPS, je voľba jasná, za 4000 nič podobné nekúpi. Aktuálnosť máp je perfektná, všetky nové cesty, ktoré poznám sú tam. Takže až na malé chybyčky perfektný program, aj vzhľadom k tomu, že vlasne konkurencia neexistuje :)
Ak by mal niekto prípadné otázky, rád odpoviem.
19.12.2005 09:29
bobinoMna upozornuje na dialnici az nad 130km/h.
30.12.2005 07:53
Brco_ce4youNa internetovom obchode REALSHOP je cena 3750 Sk s DPH!!! Co si myslim je super.
11.1.2006 02:14
rony_ce4youja tam vidim 4600 - chces povedat, ze si zvysili po tvojej reklame rabat? ;-)
11.1.2006 02:32
Brco_ce4you[QUOTE="rony"]ja tam vidim 4600 - chces povedat, ze si zvysili po tvojej reklame rabat? ;-)[/QUOTE]

No nesoro si zareagoval. Bolo to do konca roka.
11.1.2006 08:20
brodskeNeverim tomu ze nejaky online obchod ma lepsiu cenu ako velkosklad(distributor)... takze predpokladam ze sa iba omylili .... ale v nasom obchodnom svete je vsetko mozne...

A este vyrobca vyzaduje vsade jednotnu cenu .. 4600 Sk.....
12.1.2006 04:52
Brco_ce4youJa viem ze vyzaduje, maju to dokonca na webe. Napisal som im mail este vlani a chcel som vediet ako dlho bude ta akcia, ale neozvali sa a hned sa zmenila cena, takze mas asi pravdu. Ale keby to niekto objednal musia mu to za taku cenu predat.
15.1.2006 08:12
bobinoS tymto softom som bol zatial maximalne spokojny ale dnes som ho predal.
Za taku cenu ako som ho aj kupil. AK pojde cena trochu dolu tak na leto ho kupim zase
16.1.2006 04:38
Brco_ce4youTakze od dnes je v SHARK akcia aj na iGO a da sa kupit za 3990 Sk s DPH. Pokial niekto vahal koli cene, je to vyborna moznost. Maju to na oficialnom letaku, takze moznost chyby je minimalna.
19.2.2006 08:53
Igor96Nedarí sa mi pripojiť GPS s týmto programom . Mám WM 2005 a GPS BT-339. Automaticky prehľadava iba COM 1,2, 3 , 6 a 9 ostatné preskočí a ručne sa nedajúzadať . Gps mam na com 4 a ide aj PocketKima aj Navigon . Kde robím chybu
19.2.2006 10:02
beecherA mate nastaveny v BT manazeru odchozi COM port s tou GPSkou?
22.2.2006 06:19
Trupik_olddmam podobny problem ako Igor96 mam WM2005 a mne ponuka com 0-1-2-3-4-9 a gps-ko mam na com 6 alebo 7 ale na madarskej stranke iGO je nieco ohladom WM 2005 ale bohuzial mne madarcina nic nehovori pokial by sa mohol na to niekto pozret bol by som mu povdacny.
http://www.i-go.com/products/iGO_Magyarorszag_2005_SD/update.php
22.2.2006 06:28
Brco_ce4youTreba si stiahnut ten .zip a nainstalovat do PDA. Malo by to riesit problemy s WM5 na modeloch, ktore su tam uvedene.
22.2.2006 07:00
Trupik_olddto som skusal ale bohuzial je to iba na hun verziu
22.2.2006 08:09
Brco_ce4youTak treba asi pockat na SVK verziu. Ale kedze i-GO je madarsky, tak to moze byt na dlhe cakanie. Alebo sa im ozvat.
22.2.2006 08:15
Trupik_oldduz som im skusal pisat ale to je ako hrach na stenu vobec neodpovedaju dokonca ani na ich stranke na online otazky.
22.2.2006 09:11
Brco_ce4you[QUOTE="Trupik"]uz som im skusal pisat ale to je ako hrach na stenu vobec neodpovedaju dokonca ani na ich stranke na online otazky.[/QUOTE]

Tak, tak. Mam aj ja taku skusenost. Najlepsie bude tam zavolat.
23.2.2006 07:54
Trupik_olddsom dnes skusal nikto nedviha ani telefon fasa firma
23.2.2006 10:39
brodskeBy mna zaujimalo ako to je z aktualizaciou .. lebo tam je strasna spusta chyb.. a su aj nove cesty.. ale tiez mi LOLOVIA ani NEODPISALI ... mapa by to mohla byt perfektna len trocha snahy z ich strany.... ale zatial 0 bodov...

este ze sme im dali zarobit..
24.2.2006 01:35
scenicTakze update pre WM05 (nie HU) stahujte tu .

Update ma vyjst v priebehu 03.2006 (jedna sa len o softwareovy update a nie mapy (aspon podla mojich info)). Celkovy update a hlavne update map by mal vyjst v lete 2006 a taktiez nove verzie softu ako napr pre symbian, SD free verzia a pod... Tak asi tolko zatial. Ak zistim nieco blizsie dam vediet.

26.2.2006 09:42
Trupik_olddscenic dik za link ale mam este otazku nevies ako sa to ma updatovat skusil som to prekopirovat do adresara ale ani po restarte nenastala zmena a com porty su stale tie iste
26.2.2006 10:02
scenicno ak to rozbalis a prekopirujes musis znova nainstalovat igo. Inak je to zaujimave lebo mne s original sd kartou igo funguje bez problemov ale kedze v pda mam 1GB kartu tak na tej pouzivam upravenu verziu a vtedy musim spravit toto, resp po tychto ukonoch sa mi to rozbehlo.

TENTO POSTUP FUNGUJE NA MDA PRO (HTC UNIVERSAL), RESP TAM TO BOLO SKUSANE.

Vid nizzsie...

Snad som pomohol.

27.2.2006 10:50
Trupik_olddscenic ten navod je urcite skveli pre niekoho kto ma PDA-cko dlhsie ale v mojom pripade plati ze som s toho jelen mam pda-cko asi 3 tyzden od 2 bodu neviem co mam robit v settings-och nic take nemam a apsolutne neviem ako ist do registrov. Mam sice original iGO ale moje pda-cko ma slot miniSD takze tiez pouzivam upravenu verziu. Ale asi nebude velky rozdiel v nastaveni ja mam MDA vario(qtek 9100) skus prosim krok po kroku moc by si mi pomohol vopred dik.
27.2.2006 10:59
scenicodkial si? ak si z BA mozme sa stretnut. na registre si nainstaluj totalcomander (je free a tusim to najdes aj tu v sekcii freeware). Nakolko mas tiez wm05 takze postup bude asi rovnaky ako u mna. (inak pda mam od decembra takze tiez nie som nejaky macher v tom, ide o tom spravit si zalohu a trocha experimentovat.

EDIT:
1. zmaz vsetky nastavenia co sa tyka GPS a BT
1a. zapni GPS panel v registroch (Bohuzial musis to nejak zvladnut, bez toho to nepojde)
"To hide or show the GPS connection in the connections panel
The settings are at 'HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\GPS Settings'
The 'Hide' DWORD value should be set to '0' or deleted to show the panel and to '1' to hide the panel
The 'Group' DWORD value should be set to '2' to show the panel and deleted to hide the panel
For example, to show the GPS connection in the connectionss panel

HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\GPS Settings\Hide = 0
HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\GPS Settings\Group = 2 "
2. reset
3. v GPS paneli nastav "program port" COM8
4. reset
5. nastartuj iGO a nastav mu rucne COM8 (zatial len najde port ale
nebude nic fungovat)
6. minimalizuj iGO
7. v GPS paneli nastav "program port" na none
8. sparuj GPS prijmac (zapni mu "serial port" a pridaj "outgoing port
COM8"
9. vrat sa do iGO
10. v iGO klikni na GPS ikonu vlavo dole (teraz ti pripoji GPS prijmac)
11. vypni iGO (Exit vpravo dole)
12. znova zapni iGO, po par sekundach by sa ti mal znovu pripojit GPS
prijmac

teraz by to malo uz stale fungovat, pokial nedas v iGO vyhladat GPS
zariadenie.
Skusal som to dva krat a ide mi to
3.3.2006 06:00
AaaikPripravujete aj mapy iných štátov?
Pripravujú sa dve nové mapové sady programu iGO.

1. Eastern Europe:
- táto mapa bude obsahovať podrobné uličné mapy nasledovných krajím Česko, Slovensko, Poľsko, Maďarsko, Chorvátsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina,
2. plus základnú prejazdovú mapu celej Európy..
zdroj:
[CODE]http://www.i-go.com/sk/support/categories/Mapy-iGO/Pripravovan%E9-mapy-iGO/[/CODE]
24.4.2006 03:02
valdo_ce4youZdravim.
Prosim Vas, ako sa Vam podarilo na iGO nastavit COM Port? Mne GPS iTEC BT339 ponuka iba po COM 5, no porty v x51v su iba 7 alebo 8.
Dik za radu.
24.4.2006 04:57
scenicTak a iGO 2006 je tu vratane CZ. Blizsie info na www.i-go.com zatial sa to da kupit len v madarsku (dnes som si bol pre i-GO 2006 Vychodna Europa). Je ovela prepracovanejsi ako predchadzajuca verzia... A aj cena je fajn, nakolko som platca DPH tak ma to vyslo 39.000,-HUF (1CZK = 8HUF cca a 1SK = 6HUF).
25.4.2006 09:54
rettyJe tam Slovensko uz aktualizovane? Typu most Apollo atd. Alebo je mapa identicka s verziou 2005? Vdaka
25.4.2006 10:34
scenicMapa je uz aktualizovana aj ked nie bez chyb :). Udajne je tam cez 2000 miest a obci s ulicnou detailnostou. Ale na to ze je to madarska firma a co sa tyka pokrytia je na tom madarsko ovela dalej aj tak su tam chyby a to konkretne v gyori som to vcera skusal... A dosiel som na dalsiu chybu. Ked na mda pro mam zapnute vga rozlisenie tak sa mi program nespusti :(. Takze pred kazdym spustenim musim prepnut do seVGA...
25.4.2006 11:51
RadekS_ce4you[QUOTE="scenic"]Mapa je uz aktualizovana aj ked nie bez chyb :). Udajne je tam cez 2000 miest a obci s ulicnou detailnostou. Ale na to ze je to madarska firma a co sa tyka pokrytia je na tom madarsko ovela dalej aj tak su tam chyby a to konkretne v gyori som to vcera skusal... A dosiel som na dalsiu chybu. Ked na mda pro mam zapnute vga rozlisenie tak sa mi program nespusti :(. Takze pred kazdym spustenim musim prepnut do seVGA...[/QUOTE]

Mapa slovenska je vlastni produkce i-go?? co ostatni staty (cr,rakousko) ty jsou od teleatlasu?

Jsou v cr cisla popisne?
25.4.2006 12:31
scenicdaj mi nejaku adresu v cr a skusim spravit screen capture... ano sk je vlastna vyroba ale ze odial maju ostatne staty neviem. CR by malo mat cez 5000 miest a obci. Blizsie info na ich webe.

EDIT: Tak som si tukol do Brna a vyzera to asi takto:
26.4.2006 10:02
djelinek_ce4youZkus prosím poslat screenshot z Prahy, oblast mezi ulicemi Kukulova a V úvalu. Jedná se o areál nemocnice Motol. Navteq zde má ulice i v areálu, Teleatlas ne.

Jedná se o tuto oblast na mapě.
26.4.2006 11:49
scenicno vyzera to tam zhruba takto....
26.4.2006 12:14
beecherTeda ja nevim, ale kdyz uz jsem v motolske nemocnici, tak tam vazne potrebuji vedet nazvy ulic? :)
26.4.2006 02:49
djelinek_ce4youTy ulice tam samozrejme nazvy ulic nemaji, ale podle toho obrazku si troufam tvrdit, ze na 99% iGO pouziva pro Evropu mapy od TeleAtlasu.
26.4.2006 03:02
beecherNemyslel jsem nazvy, myslel jsem vlastni ulice... Jak rikam, kdyz uz tam dojedu, tak je snad nepotrebuji... ;)
26.4.2006 08:30
aaares_ce4youMam MDA Vario ale nech robim co robi nie a nie to rozbehat.
Nedokazem namapovat GPS v i-GO. Tom ide aj PocketKim.
Mozes mi poradit? som z Ba

[QUOTE="scenic"]odkial si? ak si z BA mozme sa stretnut. na registre si nainstaluj totalcomander (je free a tusim to najdes aj tu v sekcii freeware). Nakolko mas tiez wm05 takze postup bude asi rovnaky ako u mna. (inak pda mam od decembra takze tiez nie som nejaky macher v tom, ide o tom spravit si zalohu a trocha experimentovat.

EDIT:
1. zmaz vsetky nastavenia co sa tyka GPS a BT
1a. zapni GPS panel v registroch (Bohuzial musis to nejak zvladnut, bez toho to nepojde)
"To hide or show the GPS connection in the connections panel
The settings are at 'HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\GPS Settings'
The 'Hide' DWORD value should be set to '0' or deleted to show the panel and to '1' to hide the panel
The 'Group' DWORD value should be set to '2' to show the panel and deleted to hide the panel
For example, to show the GPS connection in the connectionss panel

HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\GPS Settings\Hide = 0
HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\GPS Settings\Group = 2 "
2. reset
3. v GPS paneli nastav "program port" COM8
4. reset
5. nastartuj iGO a nastav mu rucne COM8 (zatial len najde port ale
nebude nic fungovat)
6. minimalizuj iGO
7. v GPS paneli nastav "program port" na none
8. sparuj GPS prijmac (zapni mu "serial port" a pridaj "outgoing port
COM8"
9. vrat sa do iGO
10. v iGO klikni na GPS ikonu vlavo dole (teraz ti pripoji GPS prijmac)
11. vypni iGO (Exit vpravo dole)
12. znova zapni iGO, po par sekundach by sa ti mal znovu pripojit GPS
prijmac

teraz by to malo uz stale fungovat, pokial nedas v iGO vyhladat GPS
zariadenie.
Skusal som to dva krat a ide mi to
[/QUOTE]
26.4.2006 09:48
Trupik_olddaaares skus toto
http://buzzdev.net/components/com_simpleboard/uploaded/files/WM5GPSFIX.zip
30.4.2006 02:09
zedino_ce4youiGO 2006 Europe nefacha s ozVGA kurna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
30.4.2006 08:45
dvbuserCo se zdroju mapopovych podkladu tyce tak v igo pisou:

- Bosna Her. - Navigo system
- Chorvatsko - Navigo system
- CZ - Tele Atlas
- Italie - Tele Atlas
- Madarsko - TopMap
- Slovinsko prujezdova - Navigo system
- Nemecko - Tele Atlas
- Polsko - Tele Atlas
- Slovensko - Conan s.r.o.

Co se rezimu qVGA tyce tak by mel jit nastavit v menu programu iGo.

Dejvas

30.4.2006 09:45
scenicMal by ist aj teoreticky aj ide az na to ze nevies na nic kliknut. Ako keby displej nebol vycentrovany. Uz som pisal mail vyrobcovy tak hadam to do leta odstrania :). Je to dost neprijemne zakazdym to prepinat do seVGA.
30.4.2006 09:59
djelinek_ce4youHlavně je super, že se nemusí přepínat mapy, program používá všechny, které jsou na kartě. Pokud nějaká chybí mezi startem a cílem tak to napíše. To tu ještě nebylo.
30.4.2006 10:11
zedino_ce4youano da sa vynutit QVGA rezim v nastaveniach ale nefunguje to, presne ako pise scenic neda sa kliknut, keby bola obrazovka, teda vlastne len jej touchscreenova cast, zmensena ale ona je posunuta oproti zobrazenemu rozlozeniu ovladacich prvkov!!!!!!! presne do lavej hornej stvrtiny obrazovky, pricom zobrazeny screen je normalny!!!!!!!!!

na sajte i-go ti blbi madari pisu ze podporuju VGA, ja to fakt nechapem, je dost chore softresetovat device pokial chces fachat na iGO!!!!!!

ale inak face to ma paradny a pre europu neviem ci existuje nieco lepsie (je sice pravda ze TT5.x som nikdy nedokazal rozbehat :))
30.4.2006 10:36
scenicdjelinek

nainstaluj si iGO 2006 EU a nebude chybat ziadna mapa. Ved ozvi sa mi sukromne...
30.4.2006 10:41
scenicTTM 5 je fajn aj ked neviem ci by sa tam dalo dosiahnut mat celu europu len na 900MB. Aj takto rozmyslam ze si budem musiet kupit 2GB kartu lebo po zredukovani a nainstalovani iGO EU a prekopirovani firemnych veci mi tam vela miesta nezostalo...
30.4.2006 11:05
dvbuserOu tak to se omlouvam qVGA jsem nezkousel jen jsem tam zahlidnul tu volbu. Mam VGA zarizeni takze jsem nemel duvod. Jinak IGO 2006 EU je parada co se pokryti evropy tyce. Dlouho jsem hledal produkt ktery by pokryval slusne evropu az po chorvatsko.
30.4.2006 11:34
beecher[QUOTE="zedino"]na sajte i-go ti blbi madari pisu ze podporuju VGA, ja to fakt nechapem, je dost chore softresetovat device pokial chces fachat na iGO!!!!!![/QUOTE]On je snad RealVGA rezim nejaky standardni VGA rezim? Podle MS neni, takze nevim, co se tady rozcilujes... :sarcastic:
30.4.2006 11:50
sceniclenze na strankach pisu podporu ozVGAa nie VGA, tak teraz neviem ako to mysleli tu podporu a ci je medzi tym nejaky rozdiel. Ako sme to tu uz spominali funguje to akurat nevies kam mas kliknut :))))
30.4.2006 11:54
beecherNepisou:
[CODE]High resolution VGA mode and different color styles
High resolution VGA mode and improved user interface gives you the visual experience of traditional paper maps on a computer screen. Different color styles let you personalize the look and feel of the maps.[/CODE]

A "high resolution VGA" je klasicky VGA rezim (192 dpi), ne RealVGA (96 dpi), coz je low resolution VGA... ;)
30.4.2006 12:03
scenicPisu toto: 640x480 pixeles (VGA) képernyőfelbontás támogatása
30.4.2006 12:17
beecherSorry, ale tehle hatmatilce ja nerozumim...

EDIT: A nezapomen, ze i normalni VGA rezim je taky 640x480 px... ;)
30.4.2006 07:48
aaares_ce4youPre vsetkych co maju MDA Vario (Qtek 9100 som este neskusal ale v dohladnej dobe skusim) a chcu pouzivat I-Go.

Ak chcete rozbehat I-GO mali by ste vediet nasledovne.
Standardne nedokazete naparovat Bluetooth na iny port ako COM6 respektive COM7. To su porty rezervovane pre MS SerialPort.
Niektore softy ako I-Go, Navigon nevedia na dane porty pristupit. Ale napriklad TomTom ten ide pekne na vsetky.
Ci to je vecou nejakej licencie to neviem ale fakt je to ze ak sa Vam aj podari premapovat na iny virtualny port je to k nicomu lebo to je spomalene ... nestiha dodavat data. Stravil som neskutocne mnozstvo casu s roznymi pomocnymi programami ale pritom vsetko viedlo do slepej ulicky.

Riesenie je pritom take jednoduche.

Nemusite menit nic ani to co sa pise ze
Go to: HKEY_LOCAL_MASCHINE\ControlPanel\GPS Settings
Delete the DWORD marked "hide"
Add a DWORD called "Group" and give it the value of "2"
The GPS panel will now show up in your connection settings
nic s tym nevysriesite. Akurat bude mat GPS v settingoch

1.Odinstalujte BT GPS
1a. Ak ste uz spravili "Group" and give it the value of "2" nastavte
GPS Program = NONE, GPS Hardware=NONE, Manage=UNCHECKED
2.Instalnite si PHM Registry Editor
3.V PHM regEdit si vykonajte zalohu registry.
4.HKEY_LOCAL_MASCHINE\Software\Microsoft\Bluetooth\Serial\Ports\SupportedPorts kliknite a drzte otvori sa menu a dajte Modifi Binary Data

malo by tam byt pre COM6 a COM7
43 00 4F 00 4D 00 36 00
00 00 43 00 4F 00 4D 00
37 00 00 00 00 00

doplnte
43 00 4F 00 4D 00 36 00
00 00 43 00 4F 00 4D 00
37 00 00 00 43 00 4F 00
4D 00 38 00 00 00 00 00

5.klik OK
6.Ukoncite regedit cex tools>exit.
7.Restartnite.

Startnite I-GO. Minimaliznite ho.
Dajte sparovat BT GPS pridajte serial port. Pridajte OutgoingPort na a ked se spravili vsetko ako bolo popisane malo by sa pri parovani objavit COM6, COM7 a COM8. Vyberte COM8
Osobne nemam zaskrtnute Secure.

Vratte sa do IGO a malo by vsetko bezat.

(Ak nie restornite registry a napiste)
Nasledne na to som musel zmenit COM port v TOMTOMovi na 8. Ak ste ho predtym mali na COM6
1.5.2006 01:48
zedino_ce4youmalo by to fungovat ozVGA, ako to ze iGO 2005 Slovakia fungovalo? beecher klobuk dole pred tvojimi vedomostami, ale jednoducho s tym co je VGA high alebo low resolution sa nemienim zapodievat, ptredchadzajuca verzia s ozVGA slapala perefektne, tak preco to nefacha teraz!!!! a rozculovat sa mozem :)) das za nieco 4 litre a nefacha to, to vie na***t
1.5.2006 10:42
beecherZedino: Tak jeste jednou pro nechapave. RealVGA rezim neni standardni Microsoftem podporovane rozliseni pro Pocket PC. Jsou pouze ctyri: 320x240 px/96 dpi, 240x240 px/96 dpi, 640x480 px/192 dpi (MS VGA rezim) a 480x480 px/192 dpi.
Vidis v tom seznamu snad nekde 640x480 px/96 dpi, coz je RealVGA? Ja tedy ne. Takze pokud program v RealVGA nefunguje, je to jenom tvuj problem, mas sve Pocket PC v nestandardnim rozliseni a muzes si maximalne rozcilovat na sebe a nadavat sobe. Je to pouze na dobre vuli vyrobce softwaru, pokud tam dodela podporu RealVGA.
Tj. funguje iGO 2006 v normalnim VGA rozliseni, v kterem deklaruje vyrobce funkcnost? Funguje. A ze se tim ty neminis zabyvat, je pouze ciste tvuj problem, ne vyrobce daneho softwaru, ten splnil specifikace, ktere o danem programu vydal.

Jeste je na tom neco nejasneho? :mad: :evil:
1.5.2006 10:52
scenicLen jedna malickost. Predosla verzia aj ked nepisali nikde na webe fungovala v ozVGA mode bez problemov... Tak mi to pripada trocha nelogicke vydat update programu ktory tento mod nepodporuje... A to aj ich stara testovacia verzia ktora oficialne nikdy nebola vonku podporovala ozVGA... Tak asi pre to sa tu rozculujeme....
No nic ved madari uz dostali podnet ze co maju opravit tak snad vydaju nejaky patch :evil:
1.5.2006 11:14
beecherPredchozi verze je predchozi verze. Bavime se o iGO 2006.
1.5.2006 11:53
scenicAno a iGO 2006 je update verzie iGO 2005... To je ako vydat update na napr office a vynechat podporu pre *.doc ...
1.5.2006 12:08
beecherUpdate? Ja bych rekl, ze je to nova verze... ;)
Nebo ti ho snad prodali jako update? :)
1.5.2006 12:10
Brco_ce4youPresne tak. ozVGA by tam malo byt. Kto bude stale prepinat....

Proste to nezvladli na 100 %
1.5.2006 12:14
bobinoNehadajte sa chlapi. Mne to na 240*320 ide a nemam problem:D
1.5.2006 12:15
Brco_ce4youJe to chapane ako update. To iste prostredie, ovladanie, zvuky. Nova je mapa, resp. update.

nie je co riesit
1.5.2006 12:18
scenicano je to update lebo na ich stranke je moznost free update-u z verzie 2005 ale je to len pre madarsko resp jednotlive krajiny ktore boli vo verzii 2005. To ze je rozsirene mapove pokrytie este neznamena ze jadro programu je nove. Program je ten isty az na nejake pridane funkcie a pokrytie dalsich statov...
1.5.2006 12:19
Brco_ce4youSak vravim :)
1.5.2006 12:48
beecher[QUOTE="scenic"]To ze je rozsirene mapove pokrytie este neznamena ze jadro programu je nove.[/QUOTE]Proc by nemohlo? :sarcastic:
Co treba zmeny do formatu map, aby tam sli nacpat i TeleAtlasacke data atd.?

No to je jedno. Podstatne, co jsem chtel rict, je to, ze podpora RealVGA je na dobrovuli autora programu, neni to povinnost!
1.5.2006 12:53
sceniconi tie teleatlasacke mapy maju prerobene do vlastneho formatu a nikt nehovoril ze je to povinnost. Sme len konstatovali ze preco to nejde ked to slo.
1.5.2006 01:05
beecher[QUOTE="zidano"]das za nieco 4 litre a nefacha to, to vie na***t[/QUOTE][QUOTE="brco"]ozVGA by tam malo byt...Proste to nezvladli na 100 %...[/QUOTE]
Skutecne? :? :sarcastic:
1.5.2006 03:20
zedino_ce4youco tym myslis ze skutecne? dost dobre nechapem, bavime sa tu o h***e, ja neviem ani k comu to prirovnat, proste je to skvely program, hlasova navigacia je paradna, som to skusal posledne 2 dni a bez akychkolvek problemov, bohuzial musm stale prepinat do seVGA, problem je v tom ze komfort ozVGA je oproti standardnemu rezimu neprekonatelny, ci uz usporiadanie today screenu, browsovanie, pisanie textov, praca s excel a tak dalej, kazdy koho poznam a ma HTC Universal alebo ako to kto chce nazvat, pouziva ozVGA a otravuje ked to musis prepnut spat, pretoze to prepnes len kvoli iGO, ostatne nastavenia sa stavaju prakticky nefunkcnymi prave kvoli nastaveniam pre ozVGA (pocketBreeze, iLauncher, ...), takze obhajoba softu ako takeho ano pretoze je skvely, ide urcite len o update, nic nie je navyse a okrem toho hlasi to tu istu hlasku po instalacii ze system bol vytvoreny pre starsiu verziu windozov mobile a teda nemusi pracovat spravne, dokonca chyba aj digital podpis!!!, co je riadna magorina, ale nech sa na mna nikto nehneva ale obhajovat to ze nieco nefacha v ozVGA hoc s vynutenim QVGA rezimu tak to je fakt sila, tweak2k2 podporuju forcing rVGA rezimu, ved ide o nieco obdobne, len ten doublepixeling zakazat nie?, ja nie som programator, ale su veci ktore sa mi zda nechce nic ine len sadnut za klavesnicu a pocuvat juzrov ake maju pripomienky, ale to chce "chciet" a "robit" saport
1.5.2006 03:22
oltcitTak som si dnes spravil taký menší 200km okruh na testovanie s full europskou verziou 2006 a myslím,že pokrok voči testovacej verzii NavNgo,aj verzii 2005 je značný.Od rozšírených možností nastavení,ktoré síce miestami prechádza až do neprehľadnosti,cez uhľadenejšie užívateľské rozhranie a čo je hlavné nieje to na úkor rýchlosti.A možnosť si naplánovať cestu cez celú Europu je fantastická.Rýchle zoomovanie z náhľadu celej Europy do detailného zobrazenia na presnosť 2m je okamžitá a plynulá.V mapových podkladoch mi ale chýba podrobnejšie Chorvatsko a žiadna mapa Bulharska a Čiernej hory.Za pár dní cestujem do UK,tak ho vyskúšam na tejto trase,ale ked som porovnával podrobnosti s mapou v TT a v IGO,tak vypadajú identicky.Celkovo začína byť táto navigácia veľmi konkurencieschopná a prakticky je jediná,ktorá dokáže navigovať v takomto mapovom rozsahu a to všetko je na 1GB karte.Len si treba zvykať na to miestami veľmi špecifické ovládanie,hlavne ked si človek zvykne iné(TT) ;)
1.5.2006 03:24
zedino_ce4you:)) ked to potvrdzuje asi predchadzajuci juzer TT5, som rad ze som ho nikdy nedokazal nainstalovat :))
1.5.2006 03:33
zedino_ce4youchore na tom je ze realVGA nie je podporovane priamo systemom WM5, ale to uz je ina tema :no:
1.5.2006 03:33
oltcitAk naražaš zedino na mňa,myslím že TT je na ovládanie lepší,ono totiž menej je niekedy viac.TT dokážem ovladať bez toho že by som pozrel na displej,pretože všetko je robené v rovnakom maticovom štýle,kdežto v iGO je to pekné na pohľad,aj ked rýchle,ale treba rozmýšľať pri jeho ovládaní a to niekedy počas jazdy vadí:( i ked by sa to nemalo,že?Ale asi malokto zastavi,nastavi navigaciu a ide dalej,že? :D
1.5.2006 03:44
zedino_ce4youno ja mam Uni vpodstate uchyteny tak ze ho mam cca 10-15 stupnov napravo od priamej osi oci, vrch MDA mi nepresahuje do vyhladu na vozovku takze pohoda, prave som terstoval trosicku aj ovladanie za jazdy ;), nevravim ze je to jednoduche, ale zase netreba k tomu nejaku specialnu danost, skor si myslim ze ked si na ovladanie ktorejkolvek navigacie zvyknes, ak ju pouzivas dostatocne dlho, tak budes hladat podobne funkcne rozlozenie aj u ostatnych softov, je to asi skor vec zvyku, mne vsak iGO vyhovuje ale je jasne ze nejake upravy by este znieslo :))
1.5.2006 09:36
djelinek_ce4you[QUOTE="Brco"]Presne tak. ozVGA by tam malo byt. Kto bude stale prepinat....

Proste to nezvladli na 100 %[/QUOTE]

Mate nainstalovany posledni update z 25.4.2006 (zjistite po startu "O programu")?

Tady si muzete nainstalovat automaticky updater http://my.pdamill.com/igo/. Najdete tady i dalsi jazyky, napriklad rustinu pro hlasovou navigaci nejakeho "soudruha" :D .
1.5.2006 10:25
zedino_ce4youmam nainstalovanu najnovsiu verziu, teda ten iGO updater mi neponukol ziadnu inovaciu, takze asi mam :(, nejake dalsie riesenie?
1.5.2006 10:31
scenicV tom pripade mas urcite kupenu tu najnovsiu verziu. :cool:
1.5.2006 10:35
zedino_ce4youved mi dosla vo stvrtok minuly tyzden tak by mala byt najnovsia, a neryp kua, staci beecher, niektori si soft aj kupuju ;)
3.5.2006 12:13
Kohout41zdravim vsechny :)

mam jeden dotaz --> zkoumal jsem iGO docela podrobne, ale neprisel jsem na to jestli si program sam umi spustit BlueTooth, nebo jestli ho nejdrive musim pustit rucne a teprve pak mi program nalezne BT GPS... Muze mi nekdo poradit, jestli neco delam spatne, nebo jestli se skutecne BT musi poustet "z ruky" ???

Diky za odpoved :)

Kohout41
3.5.2006 12:25
scenicMusis spustut BT na pda manualne, musim mat BT GPS sparovany s PDA a potom spustit iGO a dat bud manuelne nastavenie alebo automaticku detekciu...
3.5.2006 12:34
Kohout41To Scenic:

Diky za odpoved... Mam tendenci porad srovnavat iGO s TT (v TT se BT pousti "samo") a byl jsem docela nestastny ze bud delam neco blbe, nebo ze mi blbne neco jineho :) ale jinak je to OK, vse funguje jak ma a za ty prachy iGO neni spatne a urcite si na nej zvyknu...

Kohout41
3.5.2006 12:47
scenicTakze uz mame update pre ASUS A632 a A636. Patch sa nachadza tu...
3.5.2006 09:07
zedino_ce4youno od prveho sparovania to po mne ziadne parovanie nechce, je pravda ze som sa nad tym nezamyuslal ale asi to bude ako hovori scenic, ze musis najprv spustit BT, inak zapnem Solar GPS a pri zapnutom BT spustim iGO a facha v pohode, nic neparujem, samo si to najde GPS a idem, inak ma napada ze sa da to profilove spustanie BT s iGO asi vyriesit cez ZenPhone, alebo PPC Profiles, aspon myslim, nenapadlo ma to doteraz tak to checknem

btw prisiel niekto na to rVGA resp. ozVGA? dumam nad tym par dni uz som skusil vsetko aspon myslim a stale nic kua
6.5.2006 01:05
Mefisto[QUOTE="scenic"]Takze uz mame update pre ASUS A632 a A636. Patch sa nachadza tu...[/QUOTE]

A co mi prinese za zlepseni???
6.5.2006 04:35
scenicneviem co ti prineise ale co som pozeral forum pdamania.hu tak tam tvrdili ze na tych zariadeniach iGO nefunguje. A ze tento path to riesi...
6.5.2006 06:53
MefistoPtam se proto, ze funguje bez problemu
6.5.2006 07:16
scenicTak je mozne ze si si instaloval uz updatenutu verziu :)
6.5.2006 07:22
MefistoTezko rict, ale instalil jsem to pred datem update co tam maj
6.5.2006 07:44
scenicTak v tom pripade napis vyrobcovy ze vyrabali update uplne zbytocne :) a mozhli radsej rozbehat ozVGA :)
6.5.2006 07:52
MefistoAni ne, ja ho instalil jen ze zajimavosti, cili zustanu u TT hlavne kuli ovladani, ale ta slecna je tam dobra
7.5.2006 09:05
Romul_ce4youMam na vas prosbu, zejmena pro pratele ze Slovenska. Pouzival jsem verzi IGO 2005, kde jsem mel jenom mapy Madarska a Slovenska. U nove verze kde je mam take me zarazila jejich velikost Slovensko v 2005 11,7 MB pripona ffk / Slovensko v 2006 ma jenom 6 MB a priponu fbl.
Proc to pisi, protoze jsem se dival na mista, ktere znam a treba v Rožnavě je jenom par ulic po městě a okraje už ne. Zda se mi to logicke, protozte mapa je skoro polovicni co do objemu. tak me zajima jake mate zkusenosti kdyz se divate na sva mesta na Slovensku jestli je mapovy podklad oriznut. Bohuzel stara mapa se neda do teto verze pouzit, protoze to hlasi stahnete si novou verzi mapy ci neco podobneho. Diky za reakce.:)
7.5.2006 09:25
beecher Predchazejici nove zalozena temata k iGO uzivatelem Romul byla smazana... Diskuze k iGO jiz zde je...
7.5.2006 09:27
scenicNo nevim ale mne sa zda ze miesta kde sa pohybujem su lepsie pokryte ako predosla verzia. Je to hlavne BA a juzne SK.
7.5.2006 01:07
Romul_ce4youDiky ja tu mapu nepopiram a je mozne, ze v novejsi verzi vymysleli novou kompresi dat, proto je mapa proti predesle skoro polovicni. jenom jsem si prohlizel Roznavu a ta neni tak detailni jak v te minule. Takze me zajimaji zkusenosti ze SR ja tam jezdim parkrat za rok, tak ted nevim na cem budu. TomTom to pokryva dost slabe. PocketKim docela ano, ale navigace je to hrozna a Smartmaps tam nemam mala mesta jen velka.
7.5.2006 02:11
bobinoPodla mojho nazoru je nova mapa detailnejsia. Dedinky okolo Bratislavy mali v minulej mape ulicne pokrytie bez nazvov ulic a nova mapa uz ma aj nazvy ulic.
7.5.2006 03:00
Baskervill_ce4youJe mozne, ze je aj znizeny pocet POI na Slovensku. Oproti verzii 2005 neviem napr. najst v Bratislave Tesco, Avion shopping park apod.
7.5.2006 06:31
MefistoPodle me je urcite podrobnejsi, alespon co jsem stacil prohlidnout, rekl bych je je jeste o neco novejsi nez v TT ta posledni 645ka
7.5.2006 08:11
Milhaus65_ce4youMůžete mi prosím poradit jak nastavit a jak funguje omezení rychlosti v I-GO 2006 Europe. Nechal jsem si v jednom okně zobrazovat omezení, tam mi šedou barvou píše kolik se má jet (u nás 50/90 km/h) to sedí,jak jedu, ale zkoušel jsem nastavení u 1 nastavení pevně 5 km/h 2. jsem vypnul u 3 opět pevně 5 km/h. Nic to nedělá.....
7.5.2006 08:35
djelinek_ce4youKdyž máš pevné nastavení 5 km, tak to znamená, že ti při 55 nebo 95 km/h řekne, že jši překročil rychlost. Bohužel mají blbě nastavené ty rychlosti. V Praze na Jižní spojce, mi to někde ukazuje povolené rychlosti 50 km/h a jinde 130 km/h. Takže jsem to musel vypnout. To Navigon, je mnohem spolehlivější.
7.5.2006 08:44
MefistoAle je to nahodou prijemny, kdyz jedes sam a slecna ti rekne ze jsi prekrocil povolenou rychlost :)

PS. Konecne cesky mluvici zena ( zmena smeru za 900metru 60 metru no chybicka se vloudi)
7.5.2006 09:39
Milhaus65_ce4youTo djelinek: Můžeš mi prosím napsat co máš přesně nastaveno a jestli to funguje i mimo Prahu ? Dík
7.5.2006 10:40
Romul_ce4youoprava:
Jeste take dotaz. Zobrazuje se vam tam na display momentalni rychlost a pocet satelitu jako u TT? Ja tam vidim jenom zbyvajici vzdalenost, zbyvajici cas a v kolik tam budu Co jeste znamena ve spodnim okne u navigace ten :$: v tech spodnich polickach?
7.5.2006 10:44
scenicto romul: sorry chlape ale hovori ti nieco v tvojich prispevkoch ten maly cudlik s napisom "upravit"?
Je to vzdy tam dole...
8.5.2006 08:33
Matostto Romul - Igo 2005/2006 samozrejme zobrazuje aj aktualnu rycholost. Kvalita signalu pri navigovani je zobrazovana roznymi ikonami satelitu (silny, slaby, ziadny signal, bez spojenia s GPS). Detailne info o satelitoch najdes v GPS info (zobrazis ked v hlavnom menu kliknes na ikonu satelitu v lavom dolnom rohu obrazovky). Ikona dolara znamena platenu cestu.
8.5.2006 09:04
ondrejmipoprosil by som radu mam pda asus636 a oficialny igo2005 stiahol som si cez iGO Updater novu verziu igo2006 ale mapy mi nestiahlo a tak mam navigacku bez mapy kde by som zohnal mapu ?:?:
9.5.2006 12:56
britvaAsi si nestiahnes vsetky mapy, maju spolu do 2006 cca. 1gb

britva
10.5.2006 08:45
Kohout41Zdravim vsechny... Po testech iGo "od stolu" se mi jevilo vse v poradku, s detekci a nastavenim GPS jsem nemel zadny problem. Ted jsem vyrazil pres vikend do terenu, a objevil se mi problem --> iGO se zasekne (nebo spise strasne strasne strasne zpomali) vzdy tak po 3-5 minutach provozu a jedina rozumne rychla cesta ven je SoftReset... Nema nekdo alespon vzdalene potuchy s cim to muze souviset??? Ja mam jen takovy pocit, jestli to nejak nesouvisi s tim co tu jiz bylo probrano, a to ze tu nekdo psal ze mu GPS nestiha dodavat data pokud rucne premapuje GPS SerialPort...
10.5.2006 05:00
tomasd_ce4youNevite nekdo jestli jdou a jak do iGO dostat POI z poi.cz?
10.5.2006 08:27
oltcitPridám zopár poznatkov s novou verziou iGO2006 Europe.Navigoval som podľa neho celú cestu zo Slovenska až do UK,celkom okolo 1800km.Túto trasu som predtým navigoval s TT.Som jednoznačne spokojnejší s novým iGO,mapy má podrobnejšie,pokrýva dokonca i plochy Servicesov a vedľajších plôch,napr. na väčších odpočívadlach úplne presne.Možnosti konfigurácie sú rozsiahle,ale hlavne boduje v presnej a spolahlivej navigácii,počas celej cesty ani raz nezaváhal,čo sa o TT nedá povedať.Na to ovládanie sa dá zvyknúť a pri používaní HW kláves je veľmi pohodlné.Má v sebe zabudovanú databázu povolených rychlostí a je úžasne sledovať ako to funguje :) prejdete značku s označením povolenej rýchlosti a vzápätí sa to zmení aj v navigácii a pri povolenej hlasovej výstrahe vám to aj oznámi:D ja som to vypol,lebo by som nepočúval nič iného:D Ale pda sa celkom dosť šťaví,esteže je možnosť si nadefinovať niekoľko variant energetických režimov.Keby bola zabudovaná možnosť vyhľadávania podľa full postkodov(zaležitosť UK a NL) a možnosť doinštalovania databáz speed kamier a POI trebárs z TT,nemal by prakticky žiadne nevyhody.A možnost naplánovať si cestu krížom cez celú Europu,nahrávať si ju na spätné prehratie je veľmi zaujímavá.Program sledujem už od vývojarských verzií a zodpovedne hovorím,že bolo spravené kus dobrej práce.Rýchlosť štartu programu,jeho reakcie,odozva a precízne navigovanie po celej Europe je fakt veľmi dobré.Tie skokové správania sa ma zpočiatku rozčulovali,ale stačí použiť väčší detail mapy a je to plynulejšie.
10.5.2006 08:46
Milhaus65_ce4youTo Oltcit: Můžeš mi prosím napsat víc o limitech rychlosti v IGO 2006. Jak to máš nastavené, jaké udaje máš v těch 3 spodních polích a kde se dá nastavit hlasová výstraha ??? Já jsem si s tím hrál docela dost a jediné co se mi povedlo, že v denním režimu se mi při překročení rychlosti ztuční text o okamžité rychlosti auta,ale nebere mi to výbec žádná nastavení o povolení překročení v menu. POkud je povoleno 90 km/h, tak při 91 změní tlouštku fontu, a ani žádný hlas se neozve. Díky
10.5.2006 11:13
oltcitTo Milhaus: nastavenie spodnej lišty pri navigačnom režime je :Nastavenie>Rozšírené>Voľby zobrazenia ;)
Rychlosti sa nedajú nadefinovať,sú napevno zabudované v dátových podkladoch,viazané na zemepisnú polohu.Ciže prípadné lokálne zmeny v značení to neberie v ohľad,ale i tak to hodne pomáha. Zvukovú výstrahu prekročenej rýchlosti nastavíš v :Nastavenia>Hlavné>Alarm Prekročená rýchlosť. V dennom režime sa mení farba fontu zobrazovanej rýchlosti,v nočnom jeho hrúbka. Zaujímavé je,že ked mam nastavené zobrazovať údaje v km a hodinách,tak pri použití na území UK automaticky prepočítava povolené limity z míl na km.
11.5.2006 08:00
Milhaus65_ce4youTo Oltcit: Dík za info. Samozřejmě vím , kde v menu nastavit parametry a taky vím, že udaje o limitech jsou v datech mapových podkladů. Já jsem chtěl vědět jaké máš nastavené hodnoty tolerance překročení, protože mě to na nastavení nereaguje. Já mám 1 udáj +5 km/h, 2. vypnuto, 3 . + 5%. Marně jsem hledal v menu Hlavní - "překročení rychlosti" nastavení zvukového komentáře. Mám tam jen výše uvedené 3 možnosti nastavení tolerance.
Je pravda, že data Navigonu 5, kde jsem tohle měl taky , fungovala v západní evropě bez problémů, v čechám byly v datech tyto udáje o limitech rychlosti jen na dálnici D1 Praha - Brno. Pokud jedu po okreskách tak to podle mě reaguje jen na odhad zastavených městských částí 50km obec 90 km/h mimo atd. Tohle je moje doměnka. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč to nebere moje nastavení +5km/h. A navíc mi to nic nepovídá. :-) Kde Ti to prosím Tě šlapalo jak popisuješ ? I v SK a CZ ?? Dík za odpověď
11.5.2006 09:12
oltcitMilhaus pravdu povediac,nejak som to nenastavoval,mám defaultné hodnoty,ciže 1=0,2=vypnuté,3=0l .Hlasové upozornenie som mal iba chvílu na Slovensku,v zahraničí len vizuálne.Pokrytie v zahraničí mi pripadá veľmi dobré,dokonca úseky,kde sa plynule znižovala rýchlosť pred nebezpečným úsekom napr. 110>90>70>50 tak boli korektne označené.Cez CZ som nešiel,tak neviem a pravdupovediac začal som si to všímať poriadne až v zahraničí a čas počas jazdy na nastavovanie nebol,tak to ostalo v originálnom nastavení.Ináč ku každej položke,ale to asi vieš je veľmi pekná kontextová nápoveda.Zajtra idem na dlhšiu trasu a budeme mať dve identické zostavy=LOOX720+BT338,skúsim súčastne navigovať na TT5.21 a na iGO.
11.5.2006 09:35
CrazyMikyoltcit:
Som zvedavý na tvoje praktické porovnanie.
Ja sa akurát rozhodujem aky navig soft kupiť.

- TT = overený, spoľahlivý program, nutné meniť podrobné mapy pri prejazde európou
- Dynavix = najlepšia hlasová navigácia, pri prekročení hraníc a výmene mapy nutné reštartovať program
- iGO2006 = kompletná mapa pre celú európu bez nutnosti meniť mapové podklady či reštartovať program, skokovosť pri navigácii

Jazdím často po európe a to prehadzovanie máp ma dosť odrádza ... no skokovosť tiež ...

PS: Potrebujem nakopnúť správnym smerom ...
PS2: Kde si kupoval iGO?
11.5.2006 09:56
scenicAko myslite to s tou skokovostou. Ja som iGO testoval na MDA Pro a aj na MDA Compact a program mi ide bez problemov...
11.5.2006 01:38
DjurrZadnou skokovost u iGO nepozoruji. Ma vsak proti TomTom horsi namluveni zvukovych pokjynu (aspon v cestine), nema moznost vybrat z blizkych POI (napr. cerpacich stanic) ty, ktere lezi na naplanovane trase a nema zadnou nadstavbu aktualni dopravni situace. Naproti tomu ma vyrazne lepsi planovani i kombinovane trasy, moznost zmeny meritka mapy za jizdy a kompletni cestinu v nazvech mest a ulic.
11.5.2006 02:25
oltcitNaopak slovenské nahovorenie je omnoho lepšie oproti českému TT,i ked chybky sa najdú:oops: zatial ma trošku "točí" "za trííííísto metrov" :D .Nemožnosť zobraziť POI na trase(vlastné áno) mi tiež chýba,má to skrátka iný prístup,POI sa dajú vyhľadať,ale len vo forme zoznamu.Na druhej strane je tak mapa prehladnejšia a požadované POI sa dajú priradiť medzi vlastné položky,ktoré vidieť už sú.
Ad kúpa:ja ho mám požičaný,ale kupovaný tuším bol v Madarsku.Ono kúpiť navigáciu a potom zistiť,že z nejakých príčin mi nevyhovuje nieje bohviečo :? Ale ak sa bude vyvýjať ako doteraz,tak určite bude patriť medzi Nr.1. I ked aj teraz myslím ho môžem kľudne doporučiť.
11.5.2006 02:27
Milhaus65_ce4youDík za info. Na Tvůj test jsem zvědavý, tak se potom nezapomeň podělit o zkušenosti. Já jsem zkoušel pár krátších tras cca 100 km a mě se zdá výpočet trasy I-GO 2006 oproti TT 5 inteligentnější.
11.5.2006 02:47
Surgical_ce4youNic neni dokonale, neb jest to vytvor pouheho cloveka/nebo kolektivu lidi.

TomTom reklamu nepotrebuje, je to svym zpusobem stalice a urcity etalon, pro me technickeho hracicku byl stejne nejlepsi TomTom 3, at si rika kdo chce co chce, petka spoustu "vychytavek" obetovala dokonale ergonomii ovladani.

iGo vzhledem ke svemu puvodu v nasich krajich prisel bez halasne reklamy, ale mnohymi featurami zaujal na prvy pohled a svuj potencial jeste urcite ukaze, bude-li pokracovat v nastolenem trendu...

Hlasova navigace u obou je na vysoke urovni, i kdyz kazda s trochu jinym pristupem a filozofii, je proste na ni si potreba zvyknout v tom ci onom pripade, aby clovek "rozumel", co chce strojek vlastne rici temi par slovy, ktere ma nahrany k synteze prikazu...navic ty prikazy evidentne musi formulovat kazdy program ponekud jinak, aby se vyhnul sporum o autorska prava, jak mam nejasne podezreni...

Dynavix....no, nekdy jindy.

Ale tak ci tak, jen houst a vetsi kapky, za par let stejne nekoupite autak bez build-in navigace v zakladni vybave a pro milovniky alternativ bude vyber siroky, diky konkurenci ceny primerene, a jako s mobilem odpadla nutnost nosit v hlave telefonni seznam (vzpomene si nekdo, kolik telefonnich cisel v ere pred mobily dokazal nosit v hlave a kolik si jich pamatuje dneska?), tak v budoucnosti bez te navigace netrefi z hospody domu :) Protoze to je vec navykova vyvolavajici tezkou zavislost :)
11.5.2006 03:23
tomasd_ce4youTake pridam par postrehu z nekolikadeniho zkouseni iGO vs TT.
Na igu mi vadi horsi prehlednost displeje za jizdy, ta trasa je moc tenka a pri spatnych svetelnych podminkach (slunicko) toho moc videt neni. Hlasova navigace je prilis upovidana. Hlasky typu "odbocka za 300 a 80 metru" jsou divne. Naopak tesne pred krizovatkou uz nerekne nic.
Ovladani za jizdy je podle mne malo pouzitelne. TT jde ovladat skoro poslepu, ale igo rozhodne ne. Ostatne z pohledu bezpecnosti neni asi zadne "hrani" si s PDA za jizdy rozumne.
Co se tyka mapovych podkladu pro CR jsou shodne, vcetne chyb. V TT jsou navic lesy. Ovsem takove Slovensko nebo Chorvatsko, tam igo vede.
Pak mi jeste hodne chybi moznost pouzivani vlastnich POI. Nebo to neumim.
Jeste jsem udelal zkusenost s tim, kdyz vyjedu mimo silnici na mape. Igo se mermomoci drzi nejake i dost vzdalene silnice a snazi se po ni navigovat, coz pusobi dost zmatecne. TT celkem brzy nejblizsi silnici "pusti" a ukazuje aktualni realnou polohu volne v terenu.
Jinak je igo bezva program ktery umi spoustu veci ktere chybi v TT. Takze rozhodnout se pro jeden neni snadne. Idealni, mit nainstalovano tech navigaci vic - ovsem kdo si to muze dovolit,ze?
11.5.2006 04:00
scenic[QUOTE="tomasd"]
Jeste jsem udelal zkusenost s tim, kdyz vyjedu mimo silnici na mape. Igo se mermomoci drzi nejake i dost vzdalene silnice a snazi se po ni navigovat, coz pusobi dost zmatecne. [/QUOTE]

Staci vypnut v nastaveniach aby sa poloha drzala cesty a hned ti ukaze spravnu polohu...
11.5.2006 05:23
CrazyMikyĽudkovia moji drahý.
Toto sú tie správne rady a postrehy. Vďaka moc za ne :yes:

Vybrať jeden nav soft je naozaj ťažké, aspoň je momentálne zúžená voľba medzi iGO a TT.

Praktické skúsenosti zatiaľ nemám žiadne. No považoval som za logické ak počas jazdy podľa naplánovanej trasy potrebujem najsť najbližšiu benzínku, že mi ju softík vyhľadá ...
Takéto nedostatky v navig programoch sú podľa mňa iba o prachoch.
Ak by novšia verzia neponúkla nič mimoriadne nového, kdo by si ju kúpil ...
Tak isto ako aj PDA. Už je síce niekolko GSM+PDA+GPS in 1 ale stále sú to nedokonalé strojčeky o veľkých kompromisoch. Ale kdo by si kúpil novší ak by nemal čo ponúknuť ...:$:

Teším sa na porovnanie. A vďaka všetkým za drahocenné rady.

PS: iGO sa dá objednať na ich stránkach. Práve pracujú na Slovenskej verzii.
http://www.i-go.com/sk/index.php
11.5.2006 05:26
scenicMne sa nezda ze sa neda vyhladat poi pocas navigacie, vecer sa na to pozriem a dam sem info...
11.5.2006 05:45
RSteinPrvní zkušenosti s navigací iGO jsem sepsal zde
11.5.2006 07:04
oltcit[QUOTE="scenic"]Mne sa nezda ze sa neda vyhladat poi pocas navigacie, vecer sa na to pozriem a dam sem info...[/QUOTE]

Ale dá sa vyhľadať POI počas jazdy,akurát zrejme z dôvodu prehľadnosti ich zobrazí až pri určitom merítku,nedá sa skrátka pozrieť na mapu s väčšou rozlohou a vidieť súčastne aj body POI,vlastné áno,ale tie zabudované nie.Má to svoju logiku,ale ked používate iný program a zvyknete si naň,tak potom iný prístup k problematike vnímate ako možný nedostatok a pritom to môže byť výhoda:D

ps: vzhľadom k tomu,že mi parkrat iGO nenabehol korektne a musel som reštartovať pda,a v programe je nastavený defaultný Com port 1 a rýchlosť 4800 b,tak som upravil jeden konfiguračný súbor s hodnotami com:6 a rýchlosť 9600 b.Pre šťúralov je to súbor umiestnený v data.zip/config/pocket_pc.ini:cool: nemusím potom nanovo nastavovať komunikáciu,príp.dlho čakať na automatickú konfiguráciu.
11.5.2006 09:32
oltcitMusím poopraviť svoje tvrdenie,že nedokáže vyhľadávať podľa postkodov ako napr.TT po upgrade :O .Dokáže, ale len do 4 písmen,čiže zadam v krajine UK : RG18 a ponukne mi päť oblastí,potvrdím a ulicu a číslo domu musím zadať dodatočne.Pozn.túto funkciu je možné používať len UK a v NL,ktoré používajú systém popisných čísel tak že konkrétné číslo udáva presnú adresu domu,čiže dá sa navigovať pomocou jedného čísla "od dverí po dvere" ;)
11.5.2006 09:51
MefistoMe pripada ovladani za jizdy autem mene intuitivni, ale pokud se tyka map na vychod od nas tak mam iGO v PDA, ale u nas jsem zvykly na TT, jen ta zena se me tam libi vic
11.5.2006 10:01
Milhaus65_ce4youJá jsem taky prvních pár dnů neustále bloudil po menu, ale je to jen otázka zvyku. POI lze nastavit dle potřeby a není problem vytvořit vlastní skupinu i body. Vynikajicí je plánovaní trasy o více bodech a a záznam tracklogu. Pro uživatele jeden postřeh. V každé obrazovce nastavení je pod otazníkem nápověda. V češtině jsou některé funkce krkolomě až blbě přeloženy. Doporučuji přepnout na zjištění funkcí a nastavení na slovenštinu, je to lépe popsáno. :-)
11.5.2006 10:29
bebe814_ce4youNeviete ci igo 2006 europe funguje aj na smartphone s windows mobile 5.1 ?
(orange spv c600 resp. HTC tornado)

dik
12.5.2006 07:48
tomasd_ce4you[QUOTE="scenic"]Staci vypnut v nastaveniach aby sa poloha drzala cesty a hned ti ukaze spravnu polohu...[/QUOTE]

O te funkci vim a vcera jsem ji zkousel. Pro jizdu autem to moc vhodne neni. Poloha plave okolo silnice, v pripade nekterych silnic (napr. nove nadjezdu nad novou dalnici) i dost daleko od silnice. TT to ma vyresene asi lepe, ten se drzi silnice a kdyz se od ni vzdalis (odhadem o nekolik desitek metru) tak se ji pusti a ukazuje volne v terenu. Ale zase se u nej neda to chytani na silnici uplne vypnout.
12.5.2006 10:37
Romul_ce4youMam dotaz, umel by jste nekdo popsat jak pridat sve nove POI body do IGO?
Chtel jsem vyhledat nejake hotely a rekreacni domy v Karlovych Varech , ale moc toho tam neni.
13.5.2006 06:27
beecher[QUOTE="bebe814"]Neviete ci igo 2006 europe funguje aj na smartphone s windows mobile 5.1 ?
(orange spv c600 resp. HTC tornado)[/QUOTE]Vieme, nefunguje...

BTW To je opravdu problem se podivat na stranky iGo na specifikaci? :? :sarcastic:
13.5.2006 10:33
Romul_ce4youDekuji, ale prave, ze na tech strankach se to teprve pripravuje, tedy uzivatelska prirucka. Na strankach IGO specifikace nefunguje. Hovorim o slovenske, protoze jsem cech a anglicky neumim. I tak dekuji za "pomoc"
13.5.2006 02:36
beecherJa jsem taky Cech, anglicky neumim, ale tech par pocitacove obecnych slovicek snad neni problem se naucit, ne? ;)
13.5.2006 02:56
Romul_ce4youSorry a diky. Ja hledal neco jineho a az ted jsem objevil v PDF ten user manual. Tec hnicka nebo pocitacova anglictina problem neni, jen hledat spravnou vec.
Nicmene nebylo by na skodu, pokud to jde si tady vymenovat sve POI body jako to je pro TT. Kazdy proste ze sveho mista kde bydli nebo projizdi a dat to dohromady nekam na web. Ale nevim jestli to ten program zkousne.
14.5.2006 05:36
Peta_ce4youUmi I-go objizdky?
14.5.2006 06:54
Milhaus65_ce4youAno, jen se musí ovládat ručně, neumí TMC.
15.5.2006 08:41
neoooKdyž jsem si hrál poprvé s Nastavením mám pocit jako bych narazil na volbu jakým způsobem bude hlášeno překročení povolené rychlosti (tučně text / hlasově). Od té doby po ní marně pátrám, prolezl jsem menu skrz naskrz a nedaří se mi ji najít. Čekal bych ji v dialogu "Volby varování pro rychlost" (Nastavení / Obecné / Varování při vysokých rychlostech), ale tam jsou jen ta tři šoupátka s definicí rychlosti. Díky za nakopnutí.
15.5.2006 11:48
Milhaus65_ce4youNo a tam to je, svítí zeleně, ťukni jednou vypne se, ťukni po druhé a vyskočí menu. Po zavření zůstane zelené a tak kol dokola, Mě to stejně nefunguje, ptal jsem se tady a nic. Nevím jestli je to vázáno jen na data Teleatlasu, protože tam je limit v datech ČR jenom D1 Praha - Brno a asi kousek 5 km před Brnem od Břeclavi. Nebo je to dle druhé možnosti, kterou I-Go odhaduje ze zastavěné oblasti, pozná 50/90 km/h obec/mimo. Ale mě se jenom ztuční (ve dne) font rychlosti a nekecá to. Ale včera jsem zkoumal data na kartě a asi bude chyba v CZ lokalizaci, protože po rozbalení voice souború, je v 5 řečech waw pojmenován "speed_limit " , kdežto v adresáří CZ je tam ještě něco, speed_limit_*_*. Jiný název souboru, tak ho zkusím přejmenovat, nevěřím, že se v CZ voice jmenuje jinak, když ostatní jsou stejné. Jinak už je asi update na verzi z 25.4. 2006. Víte někdo jaké jsou změny ??
15.5.2006 11:56
neoooNo ten screenshot je dialog právě z toho když jsem ťuknul na to jak to svítí zeleně, ťapneš znovu a vypne se, ťapneš podruhé a vyskočí menu. Tak to je přesně to viz screenshot, ale žádná volba oznámení překročení limitu jako tučné písmo nebo hlasem, jen definice míry jeho překročení těmi šoupátky. Přitom vím že jsem na to na začátku někde narazil a pravděpodobně i nastavoval! :D protože to funguje, při překročení se rychlost zobrazuje bold fontem, takže vazba na mapové podklady je OK, jen bych to teď rád změnil na ohlášení hlasem a netuším kde.

EDIT Budu vděčný za screenshot toho dialogu :)) příp. cestu jak se k němu propracovat. Moc díky!
15.5.2006 12:04
tomasd_ce4youTo menu nevim kdeje, mam tam take jen to co jsi poslal. V kazdem pripade me to v CR prekroceni rychlosti ohlasuje hlasem. Mam tam nastaveno +10km/h.
15.5.2006 12:12
beecherHlavni stranka->Nastaveni->Obecne
15.5.2006 12:13
neoooHmmmm, změna jazyka je bez efektu, tak to menu po prvotním nastavení zmizelo asi definitivně :no:
15.5.2006 12:16
Surgical_ce4youNeboj, to najdes, az budes hledat neco jineho....Jinak pozor, narozdil od ergonomie TT jsou zde nektera menu "skrolovaci" a jsou u nich jen sipky hore dole, zadny posuvnik, indikujici, v jake urovni nabidky se nachazite....
15.5.2006 12:16
neooo[QUOTE="beecher"]Hlavni stranka->Nastaveni->Obecne[/QUOTE]

A dál? Po ťapnutí na "Varování při vysoké rychlosti" vyskočí dialog viz ten screenshot výše, nastavení bold text / zvuk v něm není ani po odskrolování
15.5.2006 12:23
beecherA nedela to boldem jenom tehdy, kdyz je toto zapnute?
Pripadne bolduje, kdyz mate zobrazenu pri navigaci rychlost? Tj. kdyz ji mate zobrazenu rychlost pri navigaci, tak to indikuje boldem, kdyz tam mate jine udeje, tak keca?
Pripadne jeste, jestli to boldovani nedela pouze pri vypnutem zvuku...
15.5.2006 12:35
neoooZkoušel jsem teď při GPS offline vypnout / zapnout zvuk, změnit jazykovou verzi hlášek a různým způsobem nakombinovat spolu se zobrazováním údajů včetně aktuální rychlosti, ale k tomu dialogu jakým způsobem to bude indikováno jsem se nepropracoval. Kdybych neměl pocit že jsem ho tam po instalaci zahlídl tak se po něm tak nepídím :D Variantu zaplý zvuk a nezobrazování aktuální rychlosti odzkouším odpoledne až budu pod družicema, třeba se to rozkecá :D
15.5.2006 12:45
Milhaus65_ce4youŘeším uplně stejný problem, nekecá a nekecá. Jakou máš verzi - datum? Myslím, že to je jinou verzi,viz můj příspěvek dřív o jinak pojmenovaném souboru. Já to dnes vyzkouším. Budu rád za info jsk to má kdo nastaveno, komu to šlape. Myslím si , že jiné - další menu ohledně nastavení limitů rychlosti tam není.
15.5.2006 12:47
Surgical_ce4youNa hlaseni rychlosti je nejlepsi vozit v aute maminku....
15.5.2006 12:56
beecherAle ne moji. Tak kdyz sedne do auta, tak spi, jak kdyz ji do vody hodi... :D
15.5.2006 12:58
neooo[QUOTE="Milhaus65"]Řeším uplně stejný problem, nekecá a nekecá. Jakou máš verzi - datum? [/QUOTE]

Apr 25 2006, ale je to stejné i v Apr 12 2006
15.5.2006 01:07
Peta_ce4you[QUOTE="neooo"][QUOTE="Milhaus65"]Řeším uplně stejný problem, nekecá a nekecá. Jakou máš verzi - datum? [/QUOTE]

Apr 25 2006, ale je to stejné i v Apr 12 2006[/QUOTE]

Petre, rekl bych ze tam nic jineho neni... ja to taky nenasel
15.5.2006 03:30
Scatman_ce4youTaky jsem nic nenašel. Mám nastaveno CZ, limit +5km/h a po překročení např. 50km/h nejprve ztuční písmo a teprve po překročení 55km/h Zuzana ohlásí, že jsem překročil rychlost a písmo zůstává tučné do doby, než zpomalým. Hlasové upozornění se opakuje, ale pouze pokud uberu pod 50 a zase překročím o +5km/h... Nikdy jsem ale v menu nenarazil na volbu text/hlas...

Verze iGO - Apr 25 2006
15.5.2006 03:42
tomasd_ce4youChova se mi to stejne jako Scatmanovi, akorat, ze verzi mam apr12.
15.5.2006 06:46
Milhaus65_ce4youTak jsem na to došel, je to tak, jak jsem psal dřív. Přejmenoval jsem soubory ve Voice/ cz*.zip. Původní byl delší, právný název pro soubor CZ mužský i ženský hlas je over_speed_limit. Ověřeno, vyzkoušeno, nechal jsem v archivu pro jistotu oba i původní.
15.5.2006 07:00
beecherMilahaus: Tzn. ze to jak zvyraznuje, tak keca dokupy?
15.5.2006 07:08
Milhaus65_ce4youAno, nechal jsem ve spodních oknech - čas do cíle, vzdálenost do cíle, a rychlost. Udaj rychlosti ztuční v obci už při 51 km /hod ale hlas to řekne až při 55 km/h. Mám nastaveno v prvním udají +5km/h . Jenom když to kecá před odbočkou,tak hlasy řadí do fronty, takže když překročím, první si odbude ty odbočky a potom, řekne o překročení. Mám takovýho tucha, že tam takových bugů bude víc, slovensky říká ještě přepočítávám trasu a česky nic.
15.5.2006 07:47
beecherAha... To zase nekdo neco pos... :? :sarcastic:
15.5.2006 09:17
dvbuser[QUOTE="Milhaus65"]Ano, nechal jsem ve spodních oknech - čas do cíle, vzdálenost do cíle, a rychlost. Udaj rychlosti ztuční v obci už při 51 km /hod ale hlas to řekne až při 55 km/h. Mám nastaveno v prvním udají +5km/h . Jenom když to kecá před odbočkou,tak hlasy řadí do fronty, takže když překročím, první si odbude ty odbočky a potom, řekne o překročení. Mám takovýho tucha, že tam takových bugů bude víc, slovensky říká ještě přepočítávám trasu a česky nic.[/QUOTE]

Takze pro ty kteri chteji aby jim igo hlasil hlasove prepocitavam trasu mam taky jednu radu:

Prejmenovat ve slozce IGO\voice\v_cze_f1.zip - zensky hlas
IGO\voice\v_cze_m1.zip - muzsky hlas

Jednotlive soubory rozbalime a ve slozce voice najdeme soubor - route_recalculation.ogg na soubor recalc.ogg

Tod vse
15.5.2006 09:19
MefistoNevim me to keca od instalace bez nastavovani
15.5.2006 09:35
dvbuserPrave me to nekecalo jakou mas verzi ?? Ja mam April 12, 2006
16.5.2006 12:45
Scatman_ce4youTaky mi to mluví hned od instalace...
16.5.2006 02:08
valdo_ce4you... funguje Vam iGO 2006 s DELL X51V? Ja ked prepnem do SeVGA DELL zamrzne a jedine riesenie je HR. Vsetko je nefunkcne, akykolvek pokus o tuknutie na today :(
16.5.2006 02:57
MatostIGO 2006 funguje bez problemov aj na Dell x51v samozrejme s vypnutym ozVGA.
16.5.2006 06:31
Peta_ce4youZajimalo by me zda jde v I-go toto stojim na ceste - chci aby me nasel jinou trasu nez kterou prave jedu (dopravni nehoda) jak to jde udelat??
16.5.2006 06:44
Milhaus65_ce4youVlevo nahoře Trasa - přepočítat - objíždka vybrat kolik km. Program přepočítá trasu a vrátí zpět na původní po x kilometrech. Nebo v náhledu mapy vybat libovolný bod - ťuk a v dolním menu vybrat přidat lomový bod. Dle anglic. manualu vydrží programu výše uvedená první informace o velikosti objíždky (neprůjezdné silnici) do vypnutí, tady upozorňují v manualu na další plánovaní přes tento usek nebo cestu zpět. Takto označená čast useku změní barvu a dá se ručně zase vypnout ale to už si nepamatuju.
19.5.2006 09:37
Peta_ce4you

Neprepina se Vam mapa z 3d do 2d. me obcas ano...

Jaka je posledni verze I-go?
19.5.2006 10:22
pslanyMam IGO 2006 verze APR 25 2006 a predpokladam, ze je posledni.
19.5.2006 10:35
tomasd_ce4youJenom zajimavost k tomu prekracovani rychlosti. Mel jsem za to ze to bere pouze prednastavene 130,90 a 50 v zastavene obci podle mapy.Ale ted jsem napr na silnici 608 (stara- soubezna s D8) vyzkousel, ze jsou v datech i znacky napr. 30-ky a 70-ky. Pekne.
19.5.2006 01:24
Kozlik007Když jedu s navigací, tak před třeba kruhovým objezdem se mi hezky přiblíží pohled, ale když jej projedu, tak se pohled hezky vzdálí, ale přepne se do zobrazení mapy tak, že již není směr cesty jako nahoru na displeji, ale podle severu. Takže směr pohybu je třeba šikmo dolů po disleji. Takže musím prstem ťuknout na displej, aby se mi vrátil tak jak potřebuji. Nevíte prosím, jak se toho zbavit?
19.5.2006 01:33
neoooÚplně vpravo nahoře (v okně samotné navigace) je hned první tlačítko směrovka kompasu, pomocí něj se přepínají různé pohledy (2D - letadlo, 3D s fixací směru jízdy nahoru - samotná ryska kompasu, 3D s fixací zeměpisného severu - ryska kompasu s písmenem N nahoře). Zkuste opakovaným přepnutím tohoto tlačítka nastavit variantu č. 2 :)
19.5.2006 01:34
Kohout41zdravicko :)

uz jsem se tady na to ptal, ale bez odpovedi, takze skusim jeste jednou:

nainstaluju iGo, najde modrozubou GPS, zacnu navigovat... nejakou chvili iGO jede ale pak zmrzne az tak ze musim provest softreset... vyzkousel jsem vsechny dostupne COM porty a jejich rychlosti, nicmene bez vysledku... nejdele mi iGO vydrzel pri zivote cca 45 minut... nema nekdo nahodou nejaky napad cim by to mohlo byt, nebo nema nekdo podobnou zkusenost???

mam PDA zarizeni typhoon myguide m500 s wm2003, zadne zvlastnosti nainstalovane nemam a TT mi funguje zcela nez problemu...

diky za odpoved...
19.5.2006 02:00
Kozlik007[QUOTE="neooo"]Úplně vpravo nahoře (v okně samotné navigace) je hned první tlačítko směrovka kompasu, pomocí něj se přepínají různé pohledy (2D - letadlo, 3D s fixací směru jízdy nahoru - samotná ryska kompasu, 3D s fixací zeměpisného severu - ryska kompasu s písmenem N nahoře). Zkuste opakovaným přepnutím tohoto tlačítka nastavit variantu č. 2 :)[/QUOTE]

Právě tím to vracím zpátky do toho původního pohledu. Ale po průjezdůkřižovatkou mi to zase hodí zpět do jiného :-(
19.5.2006 03:31
Peta_ce4you[QUOTE="Kozlik007"][QUOTE="neooo"]Úplně vpravo nahoře (v okně samotné navigace) je hned první tlačítko směrovka kompasu, pomocí něj se přepínají různé pohledy (2D - letadlo, 3D s fixací směru jízdy nahoru - samotná ryska kompasu, 3D s fixací zeměpisného severu - ryska kompasu s písmenem N nahoře). Zkuste opakovaným přepnutím tohoto tlačítka nastavit variantu č. 2 :)[/QUOTE]

Právě tím to vracím zpátky do toho původního pohledu. Ale po průjezdůkřižovatkou mi to zase hodí zpět do jiného :-(
[/QUOTE]

me to dela to same...
19.5.2006 05:37
Milhaus65_ce4youPOkud se navigace spustí z režimu mapa tak to dělá, pokud z režimu navigace tak to jede pořád v 3D. Jinak se dá nastavit v menu "Rychlý zoom- Povolit režim nahladu" na ON a první údaj je do jaké vzdálenosti k dalšímu navig. bodu (změně) se mapa přepne do 2D . Já mám 7 km. Další údaj je zoom v jakém je letecký náhled. V tomhle režimu 2D je pouze směr mapy k severu, pokud se změní, IGO ho vráti zpět na tento pohled (letadlo) V menu "volby displeje" mám ještě ON (zelená) v 2D v režimu mapa a 3D v režimu Navigace a chodí mi to bez problémů. Na mém LOOX n560 si to můžu přepínat pravou spodní hw. klávesou (domeček) za jízdy a je to super. Vlevo dole si přepínám Informace o trase, taky dobré. Ještě jeden tip z manuálu. POkud při spuštění volby "Průlet" současně podržíte tlačítko kalendář, je z toho simulace v realném čase.
To tomasd: To mě překvapilo, já myslel, že V ČR jsou v datech limity rychlosti jen na D1, měl jsem to v ale v datech Teleatlasu v 2005.1 JInak západní evropa celá, nechápal jsem to co v těch datech všechno je a jak je to přesné. Naopak na slovensku, je asi bug, tam to není v datech asi vůbec a je tam pořád 50 km/h i mimo zastavenou část. Navíc si nejsem jist jestli naši bratia namají v obci 60km/h.
19.5.2006 06:01
CrazyMikyJo, mají / Áno máme ... 60/90/130 km/h ;)
19.5.2006 09:19
pslanyta simulace v realnem case je i s hlasem?
19.5.2006 09:21
Milhaus65_ce4youAno
20.5.2006 09:41
Peta_ce4you[QUOTE="Milhaus65"]Ano[/QUOTE]

nevite jak to spustim na hx4700??
20.5.2006 10:02
PetrSenkPřed spuštěním TRASA - PRŮLET zmáčkni hardwarové tlačíto kalendáře. V manuálu to je docela dobře popsané. Pak m usíš mít ještě povolený REŹIM NÁHLEDU (NASTAVENÍ - VÍCE - RYCHLÝ ZOOM).
20.5.2006 06:53
oltcitDostal som zaujímavý dotaz ohľadom ukladania viacerých naplánovaných ciest.Tiež ma to zaujíma,pretože táto funkcia mi v iGO chýba na rozdiel od TT kde to je možné.Zatiaľ som prišiel na určité riešenie,síce nie moc komfortné,ale funkčné.Tu je:
iGO si ukladá posledne naplánovanú trasu do súboru \My Documents\iGO 2006\route.dat a tu sa ponúka riešenie.Vytvoril som na karte s iGO,prípadne kdekolvek inde adresár napr. tento \SD-MMCard\data_igo\ a v registroch v kľúči HKLM\SOFTWARE\IGO 2006\userdata som zmenil cestu na mnou vytvorený adresár takto : \SD-MMCard\data_igo\iGO.db a samozrejme ten súbor route.dat a iGO.db som potom aj presunul do toho vytvoreného adresára.V ňom premenujem route.dat na nejaký názov vystihujúci naplánovanú trasu napr.london_calais_kolin_wien.pd.Takto tam môžem mať umiestnených viac trás a iba premenujem požadovanú trasu na :route.dat a spustím navigáciu.Trasa sa objaví ako znovunaplánovaná.Viem ,nie je to elegantné,ale účel to splní.;) Okrem toho užívateľské nastavenia zo súboru iGO.db sú lepšie chránené pri prípadnom kolapse PDA.
20.5.2006 08:03
Milhaus65_ce4youPěkně jsi to vymyslel.Tohle je jediná chybička (malá) kterou IGO má. Já to řeším tak, že jsi před jízdou naplánuji cestu a nevypnu program.

Já mám dotaz, můžet mi prosím někdo osvětlit v "Volby trasy - Pokuta při obratu do protisměru " co si mám pod tím představit, co to ovlivní ? Jaké tam máte hodnoty Vy ? Ve verzi 25.4 je v tomto menu míň voleb oproti 12.4 ale help po ? zůstal stejný :-) Trochu se mi zdá, že IGO je míň ukecané při jízdě a navigací mezi pruhy (dálnice kolem Brna na Prahu). TT5 mi hlásí držte se vlevo, vpravo atd Dá se tento stav výše uvedenou hodnotou v menu IGO změnit ?
20.5.2006 09:36
oltcitTo Milhaus: to si kde našiel:sarcastic: :D pripadá mi,že česká lokalizácia programu je ,hmmm,nejaká "divná".
PS: priama porovnávka s TT zatiaľ nebude,druhý Loox s BT338 "odcestoval" do Norska:oops:
20.5.2006 10:07
scenicNo ako to tu citam ta ceska lokalizacia fakt nic moc. Co tak si nastavit slovensku? Netvrdim ze je bezchybna ale tolko chyb urcite nema...
20.5.2006 10:14
Milhaus65_ce4you:-) Tak po přepnutí na SK je tam napsáno "Možnosti trasy - U-obrat obmezenie" Jinak ty zbytky po staré verzi a help na neexistujici volby zústal i zde, " Start opačným směrem a U obrat v průjezdním bodě. Tohle je docela důležitá funkce a v nové verzi chybí možnost nastavení. Tak nevím jak IGO bude reagovat na průjezdní body. Nicméně můj dotaz stále trvá.... :-(
20.5.2006 11:32
oltcitMilhaus,neviem či som ťa dobre pochopil,ale na sprístupnenie možností U-obratov ich musíš mať najprv povolené v parametroch trasy.
21.5.2006 10:19
Peta_ce4you[QUOTE="oltcit"]Milhaus,neviem či som ťa dobre pochopil,ale na sprístupnenie možností U-obratov ich musíš mať najprv povolené v parametroch trasy.[/QUOTE]

me by zajimala tato vec. zatim jsme nenasel nic co by to umelo..

potrebuju projet mestem B a C na trase A do D Mestem B a C chci ale jen projet jak ho donutim aby me nevedl do centra ale neasel optimalni prujezd tak jak ho najde pres ostatni mesta na trase??
21.5.2006 10:56
oltcit[QUOTE="Peta"].......
potrebuju projet mestem B a C na trase A do D Mestem B a C chci ale jen projet jak ho donutim aby me nevedl do centra ale neasel optimalni prujezd tak jak ho najde pres ostatni mesta na trase??[/QUOTE]

No myslím,že napríklad takto:určíš si štart a cieľ,pozrieš mapu v náhľade,pridáš prejazdové body cez požadované mestá,prepočíta ti trasu,zvolíš rýchlu trasu,príp.ekonomickú,prepočíta,skontroluješ,príp.zmeníš umiestnenie prejazdového bodu,znovu skontroluješ či trasa vyhovuje a tak dokola:oops: Holdkbud to necháš na program,alebo si to skoriguješ sám,ak si myslíš,že to poznáš lepšie;) .Výhodou a to obrovskou je,že počet prejazdových bodov je neobmedzený a ich prejazd je možné optimalizovať,fantastická to vec na rozvozy,či dovolenkovú cestu.Prepočty sú bleskurýchle,čiže to ani dlho netrvá.
21.5.2006 12:00
Milhaus65_ce4youTo je právě na co jsem upozorňoval v mém předchozím příspěvku. Ve verzi 12.4. bylo možno nastavit Poloměr kruhu v průjezdním bodě, který IGO při dosažení považuje za průjezd. Imlicitní hodnota 2 km. Já jsem to používal pro zkorigováni trasy přes určité město, pak už záleží na úsudku jak moc chci být přesný pro průjezd. V nové verzi tahle možnost není, jen ty POkuty U -obratu. Zaplé je mám, ale na co to je ?
21.5.2006 12:36
scenicA co tak downgrade na predoslu verziu ked tam ti to slo? A budes mat po problemoch. :)

EDIT: Sorry za duplicitne prispevky nejak mi zblbol browser v nokii. Prosim spravcu aby to vymazal. thx
21.5.2006 02:15
oltcitTo Milhaus:priznám sa bez mučenia,nepoužíval som túto funkciu v programe,ale vypadá to u mňa nasledovne aj s nápovedou :
22.5.2006 06:26
gete[QUOTE="Peta"][QUOTE="oltcit"]Milhaus,neviem či som ťa dobre pochopil,ale na sprístupnenie možností U-obratov ich musíš mať najprv povolené v parametroch trasy.[/QUOTE]

me by zajimala tato vec. zatim jsme nenasel nic co by to umelo..

potrebuju projet mestem B a C na trase A do D Mestem B a C chci ale jen projet jak ho donutim aby me nevedl do centra ale neasel optimalni prujezd tak jak ho najde pres ostatni mesta na trase??[/QUOTE]
Myslím, že by sa to dalo riešiť tým, že prejazdový bod dáš kúsok pred, alebo kúsok za mesto. Nie priamo doňho. Potom by ťa mohol navigovať ako najrýchlejší, alebo najekonomickejší model po obchvatoch, nie priamo do centra.
22.5.2006 10:20
ilachniektore vase otazky a nejasnosti zodpovie slovensky manual. zbezne som ho cital a je v nom presne popisane aj funkcia upozornenia na prekrocenie max. povolenej rychlosti, aj nastavenie u obratov.
22.5.2006 11:07
peter.nr_ce4youNa stránke výrobcu som sa nedozvedel, aký je rozdiel v podrobnosti máp SK/Eastern Europe/Europe.
Môžete mi niekto odpovedať? Proste, ak si kúpim Eastern Europe, budem tam mať presne to, čo v SK verzii plus ďalšie štáty, alebo slabšie SK a ďalšie štáty?
Ďakujem
23.5.2006 01:25
oltcitto peter.nr: mapy sú tie isté,jednotlivé balíčky sa líšia iba obsahom máp(ich počtom),ale vo všetkých sú tie isté mapy.
24.5.2006 05:56
Peta_ce4youZkousel nekdo I-go na real vga??

OT: pro spravce myslim ze by si I-go zaslouzilo samostanou diskusi jako ma tt ci dynavix...
24.5.2006 06:34
Milhaus65_ce4you?? jestli myslíš 640x480 na LOOX N560 tak je to krása. Na plné max. detaily se to i svižně překresluje. Je to opravdu OBROVSKÝ rozdíl oproti 320x240 QVGA.
24.5.2006 06:38
beecherNe, myslel RealVGA rezim, ne ten standardni MS VGA rezim... ;)
24.5.2006 09:41
oltcitNot :( v real VGA zahlasi toto

ps: pomocou Sirfdemo som prepol BT338 do režimu SIRF príkazov,nastavil komunikačnú rýchlosť na 57600 kbs,takú istú potom aj v samotnom iGO.Obnovovací refresh servisných signálov na 1 sekundu a testujem.Zdá sa mi to trošku viac plynulejšie,ale nie som si istý.Komunikácia prebieha bez problémov a tu je môj dotaz:dokáže tu niekto precízne vysvetliť v čom eventuálne je výhoda v komunikácii s GPS v tomto režime?Ale názory,že je to komunikačný jazyk výrobcu daného GPS čipu a podobné všeobecné drísty,že je to asi lepšie ma nezaujímajú ;)
25.5.2006 05:20
hujahu_ce4youCo rikate na tohle?
http://www.portalppc.com/forum/forum_posts.asp?TID=3930

Samozrejme jako zdroj POI lze doporucit www.poi.cz
25.5.2006 07:18
scenicVyzera to dobre az na to ze keby to bolo aspon anglicky snad by som to pochopil ale takto z toho nechapem ani makke "f".

EDIT: A je je, ono to funguje :)
26.5.2006 12:35
oltcitoops nieje čas skúšať ale aspoň ten konvertor sem dám,ale návod je dobre si pozrieť ;) a škoda že to nefunguje priamo v prostredí PPC :(
26.5.2006 09:59
Mark314Bezvadný... konečně POI pro iGO... hned stahuju... :yes:
26.5.2006 10:50
djelinek_ce4youZkusmo jsem si naimportil Geocache, iGO.db se zvětšil z 40 kB na 240 kB a iGO teď nabíhá tak o 15-20 sekund déle.
28.5.2006 07:41
MefistoPokud by chtel nekdo exportovat ci importovat igo.db z a do *.klm a export tracku do .gpx tak tady si muze k tomu neco najit. (Stranky jsou v HU)

http://igo.atw.hu/pages/igo2.html
7.6.2006 08:01
anicka.balounova_ce4youNefunguje mi iGo v QTEK S200 WM5.
Nainstalovat šel, ale nejde spustit.
Kupovala jsem ho do starého MDAc a tam fungoval.

c:program files/navngo/gx.dll
c:program files/navngo/navngo.exe

c:storage card/navngo/maps/*
c:storage card/navngo/dalsi soubory.*

mate to taky takto?

instalace proběhla úspěšně
po spuštění to nabíhá, objeví se obrazovka navngo, načítá to různý věci ale ve chvíli, kdy to má skočit do hlavního menu to spadne do winů
7.6.2006 09:17
Surgical_ce4youTak iGO nebo NAVNGO?
7.6.2006 09:36
Kelly01Jsem na tom stejně janka balounová:(
7.6.2006 10:47
Surgical_ce4youCo jste to kde stahli? ;)
8.6.2006 05:58
scenicNo bude to tym ze navngo je testovacia verzia iGO a nefunguje na WM05 zariadeniach. Tam uz treba mat iGO a najlepsie iGO 2006. Ak ma niekto zaujem o blizsie info nech sa ozve sukromne cez SZ...
8.6.2006 12:27
beecherScenicu, nebude podle pravidel diskuzi lepsi se obratit na prodejce iGO v CR? :sarcastic:
8.6.2006 01:35
Peta_ce4you[QUOTE="beecher"]Scenicu, nebude podle pravidel diskuzi lepsi se obratit na prodejce iGO v CR? :sarcastic: [/QUOTE]

mel bych poznamku k prodejci v CR jiz treti tyden cekam na odpoved na e-mail...
8.6.2006 01:36
Peta_ce4you[QUOTE="Surgical"]Co jste to kde stahli? ;)
[/QUOTE]

zajimalo by me co je to za blaupunkt?
13.6.2006 11:16
anicka.balounova_ce4youjak se prosím jmenuje mapa chorvatska pro iGO?
13.6.2006 11:23
Kelly01nevím,mrkni na igo .com
nemám teď čas jen probíhám..
13.6.2006 11:34
ivanmart07croatia.fbl
13.6.2006 01:08
scenic[QUOTE="beecher"]Scenicu, nebude podle pravidel diskuzi lepsi se obratit na prodejce iGO v CR? :sarcastic: [/QUOTE]

Asi odpoviem rychlejsie ako predajca a neponukal som tu uprevenu verziu ale blizsie info nakolko som mal tu moznost vyskusat vsetky tri verzie igo (Navngo, iGO2005 a iGO2006).
13.6.2006 01:50
beecherA to je problem se s nami o ne podelit zde na foru?
13.6.2006 02:31
scenicSamozrejme ze nie je, ale jelikoz som dost vytazeny v poslednom case (rozoberam sklenik) tak z prace utekam rovno do zahrady a vela prispevkov mi ujde. A na SZ odpoviem vzdy aj ked obcas trocha neskor :)
13.6.2006 05:07
oltcit[QUOTE="beecher"]A to je problem se s nami o ne podelit zde na foru?[/QUOTE]
O čom sa chceš dozvedieť,iGO2006 je natoľko dobrý,že som kvôli nemu opustil aj TT.Skok od NavnGO cez iGO2005 až k 2006 je natoľko výrazný,že staršímí verziami nemá zmysel sa vôbec zaoberať.Ked na SK nebola zodpovedajúca alternatíva navigácie,Eastern Europe pre TT bola len úbohá náhražka,aby človek vedel kde je :? iGO2005 mal chyby v mapových podkladoch a chýbali mu pokročilé možnosti nastavení programu,tak 2006 až na prehrešky v ergonomii ovladania splňa všetko čo ma mať dobrá navigácia.Koniec koncov René Stein to vo svojom webblogu popísal veľmi výstižne.
13.6.2006 05:49
anicka.balounova_ce4youjak se pls jmenuje mapa slovinska?
13.6.2006 06:00
beecherAnicko, proc se ptas, kdyz jak verim, mas iGO 2006 Europe na originalni SD karte se vsemi mapami? :sarcastic:

BTW jelikoz iGO pouziva nazvy anglicke nazvy zemi, staci pouzit www.slovnik.cz... ;)
13.6.2006 06:01
LudoOtázočka k i-Go 2006: aké máte skúsenosti s číslami domov? Ja som vo viacerých mestách zistil veľké nedostatky, napr. ulica číslovaná od 2 do 8 síce tieto čísla obsahuje ale v opačnom poradí. Alebo konkrétne číslo sa v mape iGO vôbec nevyskytuje, pričom pozitívne viem, že fyzicky tam je. Dozvedel som sa, že je to tým, že slovenský dodávateľ mapových podkladov použil ako zdroj registre nehnuteľností sídiel. Niet čo dodať. Myslím k registrom. Ale ináč paráda, len mi veľmi chýba možnosť uloženia naplánovanej trasy.
13.6.2006 06:04
beecherOlcite, ale jiste, je iGO 2006 kvalitni (ale je tam porad co zlepsovat, hlavne v hlasovem navadeni), jenom mne zajimaji ty rozdily, protoze jsem mezi testovaci a ostrou verzi iGo moc rozdilu nevidel, spise zadny...
BTW Reakce byla puvodne o necem jinem.
13.6.2006 08:27
oltcit[QUOTE="beecher"]...... protoze jsem mezi testovaci a ostrou verzi iGo moc rozdilu nevidel, spise zadny...
[/QUOTE]
neviem čo si skúšal,ale testovacia verzia NavGO určená vývojarom,ktorá sa motala po nete mala v sebe dosť chýb,nebola optimalizovaná pre zariadenia,2005 zas nemá toľko možností nastavení,napr. v 2006 v inicializačnom súbore sú napr. individuálne nastavenia pre jedn. zariadenia,záleží na čom sa spustí a podľa toho sa samočinne nakonfiguruje,atd.atd. Prave idem nahodiť update mapy z 28.5. Chorvatska,Madarska a Slovenska,som zvedavý,či pár chýb ktoré som našiel vo verzii z aprila sa tam budú nachádzať:?

PS planý poplach:oops: Chorvatsko a Slovensko je nezmenená verzia,akurát Madarsko má inú veľkosť,ale pre zmenu je nefunkčná,takže "n?kdy příšte pane kolego":D
14.6.2006 09:17
tinomato[QUOTE="Milhaus65"]?? jestli myslíš 640x480 na LOOX N560 tak je to krása. Na plné max. detaily se to i svižně překresluje. Je to opravdu OBROVSKÝ rozdíl oproti 320x240 QVGA. [/QUOTE]

ahoj mas N560-ku? nikede pisali ze GPS sa spusta velmi pomaly, niekolko 10-ok sekund. je to pravda ?
14.6.2006 10:53
matradhoj :)
jednu skromnou otazecku (hledal jsem - nenasel, mozna blbe)
umi IGO zvukove upozornovat na poi body?? (jako tt)
:sarcastic:
14.6.2006 11:33
oltcitPráca s POI je odlišná,vychádza z inej flozofie prístupu k problematike,zvukovo upozorňovať na vybrané kategorie POI nevie,ale vyhľadávať selektívne vie a vybrané body sa dajú zaradiť ako prejazdový bod a v tom prípade aj zvukovo upozorňuje.
14.6.2006 11:42
matradOlcit: dikes :)
Slo mi o to, ze v TT mam zapnute upozornovani na radary (zdibiicek mi dela problem rychlost :D ). Takze to by muj problem neresilo :D Nicmene zitra si jdu pro IGO a jsem zvedav co dokaze ;)
14.6.2006 11:51
oltcitTož databáza speed kamier pre TT existuje,konvertor POI bodov z TT do iGO tiež,čiže stačí skonvertovať,vytvoriť vo svojich privátnych záložkach novú kategoriu "speedkamery" a povoliť ich zobrazovanie.Problémom môže byť ,že zobrazovanie POI začína od určitého zväčšenia merítka kvôli prehľadnosti,čiže muselo by sa polaborovať s nastavením inteligentného zoomu.Toto upozorňovanie mi tiež chýba,ale aspoň viac sledujem značky:? :evil:
14.6.2006 12:54
Mashepar dotazu
... je vazne ta hlasova navigace tak spatna jak se psalo v recenzi na mobilmanii?
... kdyz vybiram skin . jsou takm nekde nahledy? nejak me to uslo
... v nocni mape se me na ceste nezobrazujou dediny, jen tam vidim cary (cesty) .. da se to nekde prepnout?
... jeste k te nocni mape (nosni skin) .. je tam nejaky co by to misto modre ukazoval cervene? (nebo se da nekde stahnout?)

dikes :)
14.6.2006 01:23
oltcit[QUOTE="Mashe"]par dotazu
... je vazne ta hlasova navigace tak spatna jak se psalo v recenzi na mobilmanii?

.......
používal som TT a par krát som zakufroval kvôli hlasovému navadzaniu,s iGO sa mi to nestalo,akurát mu chýba povel :"odbočte teraz" ked je človek práve na odbočke,nepodstatná záležitosť,kuknem na náhľad a spolu s povelom presne viem,čo mám robiť.Osobne mi jeho systém navádzania vyhovuje lepšie ako TT,hlavne na viacprúdových dialniciach kde je treba sa radiť v predstihu do príslušného pruhu,lebo prechádzať cez 4 pruhy vo full trafficu nieje to pravé orechové,že ? :D

......................
... kdyz vybiram skin . jsou takm nekde nahledy? nejak me to uslo
..........
náhľady nie sú,stačí zvoliť skin a prepnúť sa do mapy,príp. zopakovať postup,ale náhľady by boli lepšie/ako čato meníš skin? ja vôbec/
.........

... v nocni mape se me na ceste nezobrazujou dediny, jen tam vidim cary (cesty) .. da se to nekde prepnout?
............
zobrazovanie sa mení dynamicky podľa rozlíšenia mapy,aby bola stále prehľadná a ešte sa nastavuje v NASTAVENIA,ZOBRAZIT,MAPOVE MOZNOSTI kde si zvolíš úroveňpodrobnosti zobrazenia jak mapy ,tak navigácie
..............

... jeste k te nocni mape (nosni skin) .. je tam nejaky co by to misto modre ukazoval cervene? (nebo se da nekde stahnout?)
.....teoreticky by to šlo vyeditovať zmenou farieb jednotlivých položiek po otvorení dotyčného skinu,ich štruktúra to myslím umožnuje....

dikes :)
[/QUOTE]
neni zač ;)
14.6.2006 01:29
matradMashe: mel jsem moznost podle toho jet a muj nazor je ten ze jde jen o zvyk. Sice jsem z toho byl spetku vykulenej ale jde to. No a co se skinu tyce, ja tam mel 6 moznosti ale nahled jsem nenasel. Musel jsem do mapy nebo navigace. Ten nocni rezim lze vypnou, anebo si nastavit noc na den :D a pocitam ze urcite se budou dat nekde stahnout nebo vytvorit. IGO ma zase jine vyhody (umi pocitat i ekonomickou trasu a pred kruzovatkou se prepina do 2D coz je podle me vyhoda. Kdyz jsem jel podle TT v 3D tak jsem na jedne ukrutne slozite krizovatce seknul :cool: Tot ma zkusenost :D

Oltcit byl rychlejsi ;)
14.6.2006 02:08
pslanyPorovnaval jsem Dynavix, Tomtom a IGO a IGO mi pocitalo jine trasy nez ty ostatni navigace. Zkusil jsem experimentovat v nastaveni, ale bez vysledku, asi pouzivaji jiny system vypoctu v mapach. Nejak se mi to nezda, proto jsem ho prestal pouzivat, ale kdyz si vzpomenu na zacatky s Kimem a Smartmaps...
14.6.2006 02:15
oltcitad skíny: práve som úspešne zeditoval jeden skin,vcelku jednoduché ako som aj predpokladal..stačí rozbaliť súbor so skinom a v color.ini pomeniť požadované hodnoty,event upraviť texture.bmp na zmenú pozadia podkladov a naspäť to zabaliť súboru.Myslím že časom sa objavia utilitky na takéto fičúrky,program je naprogramovaný fajne(aspon myslím,nie som odborník) a čakajú nás zlaté časy tuningu:D
14.6.2006 03:12
bobino[QUOTE="oltcit"]ad skíny: práve som úspešne zeditoval jeden skin,vcelku jednoduché ako som aj predpokladal..stačí rozbaliť súbor so skinom a v color.ini pomeniť požadované hodnoty,event upraviť texture.bmp na zmenú pozadia podkladov a naspäť to zabaliť súboru.Myslím že časom sa objavia utilitky na takéto fičúrky,program je naprogramovaný fajne(aspon myslím,nie som odborník) a čakajú nás zlaté časy tuningu:D [/QUOTE]

A kde ho mame? nikde ho tu nevidim.:)
14.6.2006 07:08
Milhaus65_ce4youJá bych se přimlouval ještě k tomu převodníku poi z TT. Stahnul jsem ho ale je v (pro mě) neznámé řeči :-) asi španělština a vzdal jsem to. Nemá zde někdo jinou nejlépe anglickou verzi nebo již přímo upravené POI z TT bezpečnoststních kamer ČR ? Děkuji
14.6.2006 08:26
oltcit[QUOTE="bobino"]

A kde ho mame? nikde ho tu nevidim.:) [/QUOTE]

to som len narýchlo medzi polievkou a hlavným jedlom niečo poskúšal.... ale okrem iného som zistil,že nový skin s inym menom nespozná,musel byť jestvujúci ,upravený s pôvodným menom.Mne sa s tým nechce babrať zatiaľ mi to nepripadá dôležité,možno časom z nudy niečo vymyslím,ak sa dovtedy neukáže nejaká priamočiarejšia utilitka ;)
14.6.2006 09:07
Mashedekuji za odpovedi .. vsem :)
19.6.2006 01:51
Peta_ce4youPodarilo se nekomu I-go dat na CF nebo na 4 GB SD??

P.S. odpovedelo uz tady nekomu I-go na e-mail??
19.6.2006 02:42
Surgical_ce4youiGo se nedodava na CF ani na 4 GB SD kartach...
19.6.2006 03:11
Peta_ce4you[QUOTE="Surgical"]iGo se nedodava na CF ani na 4 GB SD kartach...[/QUOTE]

to vím jedno tu mam:-) problem je v tom ze SD pouzivam na jiny ucel...
19.6.2006 05:41
anicka.balounova_ce4youJeště jednou bych se ráda zeptala, jak se nazývá mapa slovinska, nemohu ji najít. Překlad slovenia takova mapa tam nikde neni.
19.6.2006 05:56
beecherAnicko, pokud bys mela iGo zakoupene, tak najdes v adresari maps soubor Slovenia.fbl, kde je Slovinsko... :? :sarcastic:
19.6.2006 06:54
petrpan_ce4you[QUOTE="anicka.balounova"]Ještě jednou bych se ráda zeptala, jak se nazývá mapa slovinska, nemohu ji najít. Překlad slovenia takova mapa tam nikde neni.[/QUOTE]
Slovenia.fbl, ale je nejaka mala (622kB), takze asi moc podrobna nebude
20.6.2006 09:22
Dráčekta mapa je v about "Major roads of Slovinsko © 2006 Navigo Sistem d.o.o."

Takze to je jenom prujezdovka....
23.6.2006 02:01
oltcitJedna haluzka :)) iGO podporuje ovládanie cez externú klávesnicu,v mojom prípade klasickú USB klavku pripojenú cez USB Host do Looxa720 a tu je vidieť ako napr. ovláda hlasitosť pomocou kl.F6 aF7 .Blbôstka ktorá poteší,hlavne pri plánovaní za "stolom" a v spolupráci s myšou celkom komfortná práca.;)

PS pre moderátorov,nezaslúžil by si iGO už samostatnú kategoriu ako iné softy?;)
23.6.2006 07:08
Brco_ce4you:O Co to je ten LOXX 720? TO chcem.:D :D
23.6.2006 07:36
oltcit[QUOTE="Brco"]:O Co to je ten LOXX 720? TO chcem.:D :D [/QUOTE]a kde tam vidíš prosím ťa LOXXa :D :D :O to by som aj ja chcel;)
26.6.2006 12:02
Brco_ce4youOj chybicka sa vludila. Uz nemozem pit tolko slivovice..
tak ale chcem Loox
26.6.2006 01:28
oltcitOT:brco tak pridi ku mne na calvados,nemas to daleko :D

Dotaz: má už niekto skúsenosti s upgradeovanymi mapami cez ich updateovač?Nemám teraz nejak čas sedieť za PC:?
26.6.2006 05:36
Brco_ce4youNo v TN a okoli som nenasiel zatial ziadnu zmenu.
26.6.2006 10:16
libor_m[QUOTE="oltcit"]PS pre moderátorov,nezaslúžil by si iGO už samostatnú kategoriu ako iné softy?;) [/QUOTE]Brečíš na špatném hrobě. Moderátor nemůže zakládat kategorie.
26.6.2006 10:54
oltcit[QUOTE="libor_m"]Brečíš na špatném hrobě. Moderátor nemůže zakládat kategorie.[/QUOTE]
aha:? som nevedel,sorry,tak kto potom?:O
26.6.2006 10:58
beecherPavel... Kdo jiny... ;)
27.6.2006 08:28
kankuz nekdo provedl Update map pro IGO 2006 (Recko, Makedonie atd)
27.6.2006 10:07
PiTRiS_ce4youje to update jen map? mě by spíš zajímal update programu, aby to fungovalo s realvga... bo se mi to líbí víc než tomtom, ale nefukčnost s realvga to dělá nepoužitelnym :(
27.6.2006 11:10
Surgical_ce4youA proc?
28.6.2006 10:51
djelinek_ce4you[QUOTE="PiTRiS"]je to update jen map?[/QUOTE]
Je to i update aplikace. Nove mapy pouzivaji novy format, stara verze s nim neumi pracovat. Pro 4 nove mapy je zapotrebi i novy licencni soubor, jinak budou zamcene.
28.6.2006 05:00
PiTRiS_ce4youtak to zní nadějně... může to někdo ověřit, jestli de realvga nebo ne??
28.6.2006 07:45
britvaja co som pozeral tak format map je rovnaky,ale je aj novsia instalacia igo a aj licencny subor sa meni

taktiez pokial sa len kombinuje stare s new tak niektore mapy da ako stare a uzamkne ich

a novsie som videl slovensko,chorvatsko,grecko,albansko,srbsko,bulharsko a madarsko.

britva
29.6.2006 02:01
29.6.2006 12:07
santer_ce4youno ja mam iGO z 30.maj 2006 a dal som sumer update map do majovej verzie , prepisal som licencny subor a all slape ako MA!!
29.6.2006 12:27
oltcitA prečo by nemalo fungovať;) ,myslím že takýto "letný darček" ako to sami nazvali je názorná ukážka ako by sa malo pristupovať k zákazníkom.Celkovo pri takomto pokrytí mapami a kvalitou samotného softu si myslím,že ostatným výrobcom začne tiecť za chvíľu do topánok,neprišli ani s halasnou reklamou,ani bombastickými rečami,ani sa nevyhovárajú na nedostupnosť mapových podkladov:sarcastic: .Predpovedám im pozíciu Nr.One :)
30.6.2006 09:51
PetrSaboNevím jestli se to zde řešilo, ale nezkoušel jste někdo zda je nejaky rozdíl v rychlosti zobrazování polohy když přepnu na sirf?
30.6.2006 09:58
kankNevite nekdo jestli jde v Igo zmenit ukazatel pozice? Strasne me royciluje ze aktualni poloha je na stredu sipky nikoliv na jejim hrotu :evil:
30.6.2006 12:50
Surgical_ce4you[QUOTE="PetrSabo"]Nevím jestli se to zde řešilo, ale nezkoušel jste někdo zda je nejaky rozdíl v rychlosti zobrazování polohy když přepnu na sirf?[/QUOTE]

No, obavam se, ze pri prepnuti do sirf iGO neukaze nikomu nic, ani rychle, ani pomalu. Sirf protokol slouzi k technicke komunikaci a nastaveni parametru GPS chipsetu, nikoli k vypoctu souradnicoveho systemu.

iGO zpracovava navigacni data podobne jako ostatni navigacni programy...v NMEA protokolu.

Ad Kank: No, asi si budes muset zvyknout, prepnout to nelze. A jako duvod k rozcilovani se...darmo se nerika, male veci resme ruky mavnutim.
30.6.2006 12:55
oltcitSorry Surgicale,ale mýliš sa:sarcastic: iGO ako jedna z mála navigácii dokáže komunikovať s GPS aj v SIRF mode ;)
používal som ju tak istý čas,ale nejaký prínos som nepozoroval,akurát som nemohol používať iné softy,dokiaľ som to neprepol späť na NMEA(myslím GPS-ku)
30.6.2006 03:07
PetrSaboDiky za skusenost. Dnes jsem to zkousel a taky (krome podle indikace komuníikace, která casteji blikala, asi vetsi datovy tok ) jsem zadny rozdil nepozoroval.
2.7.2006 09:42
Jirka K._ce4youNemůžu rozchodit GPS na Miu A701.IGO funguje,ale nejde nastavit GPS.Poradí prosím někdo?
3.7.2006 03:06
brodicRád bych se zeptal jestli se někomu z vás podařilo zjistit v čem se liší nová programová část ze summer update? Koukal jsem na www.i-go.com, snažil se najít nějaké změny jako uživatel a zatím nic. S VGA režimem si to stále nerozumí :(
3.7.2006 03:20
PetrSaboJediny rozdil co jsem zatim zaznamenal je lepsi hlasová navigace ktera driv na dalnici hlasila exit az 800metru pred sjezdem coz mohlo byt nekdy pozde. Nyni hlasi poprve 3km pak tech 800metru atd.
4.7.2006 08:04
vlastik_bVážení přátelé, přečetl jsem snad všechny příspěvky a reakce na ně, našel jsem dva příspěvky, týkající se problému, který mě sužuje, jeden realizoval a---nic.

Nemohu zprovoznit GPS v navigačním programu iGO 2006.
Mám: MDA compact II, WM5, GPS BT Nokia lw-3d, iGo jde, upravil jsem registry, abych dostal COM8, TT 5.2.1 si gpsku najde v poho, PokitKIM taky, ale iGO ani ťuk. Autodetekce nic, ručně nastaveno na COM8, protokol NMEA, 9600 (i jiné) baudy a nic. Jen vztekle poblikává žluté světélko, že se snaží, a to je vše. Pomozte, prosím.
4.7.2006 09:19
oly750_ce4youAhojte testuji ted IGO Europe 2006 - prográmek opravdu super, vypadá to, že bude lepší jak Tomtom, i když zatím se v IGu neorientuju tak jako v TomTomovi.
Mám ovšem na svém pda problém se zvukem, je jedno jestli zvolím mluvení Honzy nebo Marie, příp. jiný jazyk.
Jak začne navigace mluvit tak na pozadí je slyšet hrozný chrapot, skoro tak, že není tomu co říká rozumět

Nedělá Vám to někomu?
Please help, napadá Vás co by se s tím dalo dělat?
5.7.2006 06:06
scenicrobilo to aj mne, pomohol iba hard reset pda. Innak original verzia mi to nerobi, iba ta druha...
6.7.2006 09:15
petr22_ce4youHmmm tady nekdo ma nainstalovanou novejsi verzi a k ni exe ze stare verze z dubna...... procpak asi ?
6.7.2006 09:50
scenicNejak som tonepochopil, ako si to myslel? Ak narazas na upravenu verziu ano mam aj tu lebo original na 256MB karte je sice fajn ale to volne miesto mi tam dost chyba. Tak preto ta verzia na gigovej karte...
6.7.2006 01:39
Romul_ce4youahoj mam take dotaz k IGU. Mozna to tu uz zaznelo, ale asi to nikdo nevyresil.
Jde o prevod POI bodu z Tom Toma do IGA. Na techto stranach je pekny navod i ze softem, ale je to bohuzel hodne cizi reci....
http://www.portalppc.com/forum/forum_posts.asp?TID=3930

tipl bych si spanelstinu :)

Neumel by to nekdo cesky, enbo alespon anglicky?

diky za snahu
6.7.2006 01:56
Surgical_ce4youJe to portugalsky a iGO se nesklonuje...
7.7.2006 10:04
xmarek2_ce4youIGO mě ze začátku hodně nadchnul, (v obýváku)ale na cestě si na sebe teprve zvykáme. Zatím se mi zdá lepší TT.
8.7.2006 09:35
Romul_ce4youdekuji za opravu volby ciziho jazyka a sklonovani, ale to je asi vse s cim jsi me poradil:)) a podle toho to asi nezprovoznim.......
8.7.2006 09:40
Surgical_ce4youCo je tam nepochopitelneho? Obrazky, sipky s poradim ukonu...vyznam slov btw. plne domyslitelny....ficheiro=file :)
12.7.2006 10:37
petr22_ce4youNarazim na to, ze pokud se updatuje IGO, tak vcetne exe souboru. Stary EXE s ostatnima souborama novyma funguje nekorektne, jsou nove i voice soubory. Se starym souborem se ti uprostred pokynu kousne PDA. Napriklad. Update musi probehnout korektne.

Me nejvic vytocil fakt, ze silnice s delicim pasem je brana jako dve silnice - tudiz vesele pri zakazu otoceni do protismeru ji to pouziva. Tudiz i pres zakaz toci do protismeru.

Navic Teleatlas i Navteq maji stejne chyby v mapach, napriklad chybne nazvy ulic ve Frenstatu - jsou spatne i v IGO i Tomtomovi.
13.7.2006 09:18
Peta_ce4you[QUOTE="petr22"]
Navic Teleatlas i Navteq maji stejne chyby v mapach, napriklad chybne nazvy ulic ve Frenstatu - jsou spatne i v IGO i Tomtomovi.[/QUOTE]

ono to bude tim ze oba maji teleatlas :)
13.7.2006 08:22
Milhaus65_ce4youJá si spíš myslím, že pro oba to dělá Ceda.
18.7.2006 04:40
vklacan_ce4youprosim Vas ako dostanem program iGO Europe na MicroSD kartu???
18.7.2006 05:57
Surgical_ce4youLegalne tezko
18.7.2006 06:28
bobinoPodla mna klasicky, cez citacku kariet
18.7.2006 08:24
vklacan_ce4youto akože mám len skopirovať iGO miniSD na 1GB MicroSD
18.7.2006 09:15
beecherNapsal bych vyrobci iGO. Jinak zkopirovani nic nepomuze, iGO si kontroluje kartu, zda-li je original.
18.7.2006 09:32
vklacan_ce4youOK, poslal som ziadost k oficialnemu distributorovi na slovensku a ten ma poslal do pr....
18.7.2006 10:01
beecherTak nevim, kde jsem psal, ze mas napsat distributorovi? Ja napsal, ze mas napsat vyrobci... :sarcastic:
19.7.2006 11:46
Peta_ce4you[QUOTE="beecher"]Tak nevim, kde jsem psal, ze mas napsat distributorovi? Ja napsal, ze mas napsat vyrobci... :sarcastic: [/QUOTE]

je zdytecne to psat i vyrobci, dle e-mailu, me tedy nic neporadil. jen to ze me mel prodejce upozornit na to, ze na micro to nejde...

mam ale jiny dotas delal jsem upd na summer a v programu mam porad napsano 30 May. Je to spravne??

19.7.2006 12:23
oltcitZopár negatívných pripomienok.Neviem či ste si všimli,ale iGO je určený pre vľavojazdiace krajiny ,prečo?Na kruháčoch vás tvrdošíjne pchá doľava !Doteraz som s ním jazdil v Anglicku,tak mi to neprišlo divné,ale teraz po par kilometroch na Slovensku som ho skoro poslúchol :D :no: a bol by problem.Okolie Prievidze má pár závažných nepresností v mapách,dlhoročné zákazy a zrušené cesty eviduje ako full prejazdné.Na jednej strane,ked človek sleduje značenie a má zapnutý automatický prepočet,tak sa s tým dá žiť.Teraz ho chcem použiť na cestu na "balkán" tak uvidíme.Naplánoval som mu cestu do Montenegra cez Bosnu,zhodou okolností,tú istú trasu naplánoval ViaMichelin na webe ako odporúčanú,tak som zvedavý.
19.7.2006 12:46
Peta_ce4you[QUOTE="oltcit"]prosim zmazat,diky[/QUOTE]

me to teda kruhaky hlasi spravne
19.7.2006 01:36
oltcitto Peta: hmm tak to je zaujímavé,užsi začínam myslieť že je to tým, že mám navigáciu v pravostrannom aute a preto si iGO myslí ,že je v Anglicku :D :D :D
edit: nasimuloval som cestu pri Prahe a tam to ukázal správne ,hmm? Tak asi špatné zaradenie našej krajiny medzi "pravákov" a "ľavákov" :D
edit: som to teraz kontroloval na viacerých miestách ktoré poznám a ten oríklad čo som uviedol bol špecifický,ide zrejme o špatnu identifikáciu typu križovatky v mapových podkladoch,s týmto som sa stretol aj vo Zvolene,zasa sa potvrdilo,že človek musí v prvom rade pozerať na značenie až potom počúvať navigáciu.
19.7.2006 10:35
KA45Prosíííím nevíte někdo jak se převádí POI z TT do i-Go?Našel jsemm něco v maďarštině a sem z toho lama.http://igo.atw.hu/pages/igo2.html.
20.7.2006 08:46
neoooO dvě strany zpět je link na tenhle nástroj
21.7.2006 11:39
geteJazdil sm s ním 2 týždne v Čechách. Všetky kruháky správne. Dokonca si myslím, že v úplne neznámom väčšom meste je podstatne lepší ako TT, pretože križovatky a odbočky hlási 800m dopredu, čo síce niekedy môže obťažovať, na druhú stranu však v meste, ktoré človek nepozná sa môže včas zaradiť do správneho pruhu.
Jedna mierne negatívna skúsenosť: nedá sa spoliehať na hlasovú navigáciu. Vždy je dobre mrknúť aj na display. Viac krát sa mi stalo, že trasu kreslil správne, ale hlasovo to nie celkom zvládol.
21.7.2006 04:45
guard_ce4youMne sa občas stava ze igo je aj 200 m pozadu . Neviete niekto cim to moze byt.Myslite ze ma vplyv rychlost portu na ktorom komunikuje gps na spravnu navigaciu? A keby niekto zrozumitelene vysvetlil rozdiel medzi navigaciou v NMEA protokole a SIRF. Obidva igo podporuje. Zatial viem len tolko ze SIRF je binarny a sluzi viac menej na nastavovanie gps cipu.
21.7.2006 05:42
Milhaus65_ce4youMě se tohle občas stalo, když jsem nenechal v klidu načíst satelity až do 3 D. Pokud je jen 2D a hned jedu občas se mi taky zdá , že je trochu zpožděny a pozdě počítá rychlost. Stačí ho nechat o pár sekund déle načíst polohu. čím delší čas od posledního vypnutí Tím trvá delé načtení. Almanachy dat GPS rychle stárnou. Záleží taky na GPS přijímači, jestli je schopen chytnout EGNOS - DGPS. Tyhle data stárnou ještě rychleji, cca pár minut a GPS znovu hledá všechny satelity.
21.7.2006 09:52
guard_ce4youAko zistim ci moj primac chyta EGNOS - DGPS? A je to dobre zapinat , ked ako pises znovu nacita vsetky satelity?
21.7.2006 11:18
Milhaus65_ce4youNejsem si jist ale asi takhle. Starší GPS přijímače měly možnost tuto funkci zapnout WAAS/EGNOS a u symbolů síly signálu jednotlivých satelitů se objevilo písmeno D pokud se podařilo tento upřesnující signál chytnout. U novejších přijímačů se SiRF III už je to myslím automaticky a nedá se to vypnout. Signál GPS nebyl schopen určit přesněji pozici jak 4m. Pokud je určení pozice lepší tak přístroj by měl chytat DGPS. CO jsem viděl v Loox N560 tak přesnost byla i 1,5 m.
Pokud tomu tak není opravte mě, takhle jsem to četl. Rád se poučím.
23.7.2006 12:27
beecherA k cemu zapinat WAAS/EGNOS, kdyz to v EU nefunguje? ;)
23.7.2006 10:44
guard_ce4youPodla iga mam presnost 0.90m. No a este druhu cast otazky, aky je roziel medzi prepnutim NMEA protokolu a SIRF u iga?
23.7.2006 12:07
Milhaus65_ce4youTo Becheer: Waas je pro část zemegule kolem USA. Egnos je pro Evropu atd. Já na Garminu Map c60 můžu Egnos zapnout a u síly signálu jednotlivých satelitů (sat. s číslem 30 a vyšším) se mi objeví D. Bez Egnos přesnost max. 4 m, s ním i jeden metr. Nad ČR jede cca 1-2 roky. U Garminů se starším firmware se dal chytnout zkušební provoz i cca 4 roky zpět. Vlastní zkušenost.
26.7.2006 09:09
KA45diky neoo za typ na převod bodů POI z TT do IGO.Jde to,ale nejdou dát k nové složce ikony ,ale to nevadi.Ke každemu bodu poi je možné ikonu změnit ,ale celou skupinu naráz ne.Po při přidání POI bodů se iGO spoští hodně pomalu,ale maká dobře.Přidal jsem asi 300 bodů.
26.7.2006 09:16
KA45Taky Vás štve hláška v IGO přepočítám...........................................
Ve složce voice v zipu CZE M1 jsou hlasové poveli stačí vymazat ten správný a Honza drží hubu.Soubory jsou v OOG a jdou přehrát až po rozbalení.Nejdříve rozbalit kopii poslechnout a smazat originál.
26.7.2006 10:33
libor_mTakže iGO už má konečně svoji kategorii, takže zamykám tuto diskuzi a pokračujte prosím v této kategorii jednotlivými diskuzemi ;)