Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iGO - rady, tipy, zkušenosti

Romul_ce4you (12)|7.5.2006 13:07
Diky ja tu mapu nepopiram a je mozne, ze v novejsi verzi vymysleli novou kompresi dat, proto je mapa proti predesle skoro polovicni. jenom jsem si prohlizel Roznavu a ta neni tak detailni jak v te minule. Takze me zajimaji zkusenosti ze SR ja tam jezdim parkrat za rok, tak ted nevim na cem budu. TomTom to pokryva dost slabe. PocketKim docela ano, ale navigace je to hrozna a Smartmaps tam nemam mala mesta jen velka.
bobino (32)|7.5.2006 14:11
Podla mojho nazoru je nova mapa detailnejsia. Dedinky okolo Bratislavy mali v minulej mape ulicne pokrytie bez nazvov ulic a nova mapa uz ma aj nazvy ulic.
Baskervill_ce4you (18)|7.5.2006 15:00
Je mozne, ze je aj znizeny pocet POI na Slovensku. Oproti verzii 2005 neviem napr. najst v Bratislave Tesco, Avion shopping park apod.
Mefisto (231)|7.5.2006 18:31
Podle me je urcite podrobnejsi, alespon co jsem stacil prohlidnout, rekl bych je je jeste o neco novejsi nez v TT ta posledni 645ka
milhaus65 (104)|7.5.2006 20:11
Můžete mi prosím poradit jak nastavit a jak funguje omezení rychlosti v I-GO 2006 Europe. Nechal jsem si v jednom okně zobrazovat omezení, tam mi šedou barvou píše kolik se má jet (u nás 50/90 km/h) to sedí,jak jedu, ale zkoušel jsem nastavení u 1 nastavení pevně 5 km/h 2. jsem vypnul u 3 opět pevně 5 km/h. Nic to nedělá.....
djelinek (60)|7.5.2006 20:35
Když máš pevné nastavení 5 km, tak to znamená, že ti při 55 nebo 95 km/h řekne, že jši překročil rychlost. Bohužel mají blbě nastavené ty rychlosti. V Praze na Jižní spojce, mi to někde ukazuje povolené rychlosti 50 km/h a jinde 130 km/h. Takže jsem to musel vypnout. To Navigon, je mnohem spolehlivější.
Mefisto (231)|7.5.2006 20:44
Ale je to nahodou prijemny, kdyz jedes sam a slecna ti rekne ze jsi prekrocil povolenou rychlost :)

PS. Konecne cesky mluvici zena ( zmena smeru za 900metru 60 metru no chybicka se vloudi)
milhaus65 (104)|7.5.2006 21:39
To djelinek: Můžeš mi prosím napsat co máš přesně nastaveno a jestli to funguje i mimo Prahu ? Dík
Romul_ce4you (12)|7.5.2006 22:40
oprava:
Jeste take dotaz. Zobrazuje se vam tam na display momentalni rychlost a pocet satelitu jako u TT? Ja tam vidim jenom zbyvajici vzdalenost, zbyvajici cas a v kolik tam budu Co jeste znamena ve spodnim okne u navigace ten :$: v tech spodnich polickach?
scenic (225)|7.5.2006 22:44
to romul: sorry chlape ale hovori ti nieco v tvojich prispevkoch ten maly cudlik s napisom "upravit"?
Je to vzdy tam dole...
Matost (4)|8.5.2006 08:33
to Romul - Igo 2005/2006 samozrejme zobrazuje aj aktualnu rycholost. Kvalita signalu pri navigovani je zobrazovana roznymi ikonami satelitu (silny, slaby, ziadny signal, bez spojenia s GPS). Detailne info o satelitoch najdes v GPS info (zobrazis ked v hlavnom menu kliknes na ikonu satelitu v lavom dolnom rohu obrazovky). Ikona dolara znamena platenu cestu.
ondrejmi (1)|8.5.2006 09:04
poprosil by som radu mam pda asus636 a oficialny igo2005 stiahol som si cez iGO Updater novu verziu igo2006 ale mapy mi nestiahlo a tak mam navigacku bez mapy kde by som zohnal mapu ?:?:
britva (27)|9.5.2006 12:56
Asi si nestiahnes vsetky mapy, maju spolu do 2006 cca. 1gb

britva
Kohout41 (20)|10.5.2006 08:45
Zdravim vsechny... Po testech iGo "od stolu" se mi jevilo vse v poradku, s detekci a nastavenim GPS jsem nemel zadny problem. Ted jsem vyrazil pres vikend do terenu, a objevil se mi problem --> iGO se zasekne (nebo spise strasne strasne strasne zpomali) vzdy tak po 3-5 minutach provozu a jedina rozumne rychla cesta ven je SoftReset... Nema nekdo alespon vzdalene potuchy s cim to muze souviset??? Ja mam jen takovy pocit, jestli to nejak nesouvisi s tim co tu jiz bylo probrano, a to ze tu nekdo psal ze mu GPS nestiha dodavat data pokud rucne premapuje GPS SerialPort...
tomasd_ce4you (87)|10.5.2006 17:00
Nevite nekdo jestli jdou a jak do iGO dostat POI z poi.cz?
oltcit (1098)|10.5.2006 20:27
Pridám zopár poznatkov s novou verziou iGO2006 Europe.Navigoval som podľa neho celú cestu zo Slovenska až do UK,celkom okolo 1800km.Túto trasu som predtým navigoval s TT.Som jednoznačne spokojnejší s novým iGO,mapy má podrobnejšie,pokrýva dokonca i plochy Servicesov a vedľajších plôch,napr. na väčších odpočívadlach úplne presne.Možnosti konfigurácie sú rozsiahle,ale hlavne boduje v presnej a spolahlivej navigácii,počas celej cesty ani raz nezaváhal,čo sa o TT nedá povedať.Na to ovládanie sa dá zvyknúť a pri používaní HW kláves je veľmi pohodlné.Má v sebe zabudovanú databázu povolených rychlostí a je úžasne sledovať ako to funguje :) prejdete značku s označením povolenej rýchlosti a vzápätí sa to zmení aj v navigácii a pri povolenej hlasovej výstrahe vám to aj oznámi:D ja som to vypol,lebo by som nepočúval nič iného:D Ale pda sa celkom dosť šťaví,esteže je možnosť si nadefinovať niekoľko variant energetických režimov.Keby bola zabudovaná možnosť vyhľadávania podľa full postkodov(zaležitosť UK a NL) a možnosť doinštalovania databáz speed kamier a POI trebárs z TT,nemal by prakticky žiadne nevyhody.A možnost naplánovať si cestu krížom cez celú Europu,nahrávať si ju na spätné prehratie je veľmi zaujímavá.Program sledujem už od vývojarských verzií a zodpovedne hovorím,že bolo spravené kus dobrej práce.Rýchlosť štartu programu,jeho reakcie,odozva a precízne navigovanie po celej Europe je fakt veľmi dobré.Tie skokové správania sa ma zpočiatku rozčulovali,ale stačí použiť väčší detail mapy a je to plynulejšie.
milhaus65 (104)|10.5.2006 20:46
To Oltcit: Můžeš mi prosím napsat víc o limitech rychlosti v IGO 2006. Jak to máš nastavené, jaké udaje máš v těch 3 spodních polích a kde se dá nastavit hlasová výstraha ??? Já jsem si s tím hrál docela dost a jediné co se mi povedlo, že v denním režimu se mi při překročení rychlosti ztuční text o okamžité rychlosti auta,ale nebere mi to výbec žádná nastavení o povolení překročení v menu. POkud je povoleno 90 km/h, tak při 91 změní tlouštku fontu, a ani žádný hlas se neozve. Díky
oltcit (1098)|10.5.2006 23:13
To Milhaus: nastavenie spodnej lišty pri navigačnom režime je :Nastavenie>Rozšírené>Voľby zobrazenia ;)
Rychlosti sa nedajú nadefinovať,sú napevno zabudované v dátových podkladoch,viazané na zemepisnú polohu.Ciže prípadné lokálne zmeny v značení to neberie v ohľad,ale i tak to hodne pomáha. Zvukovú výstrahu prekročenej rýchlosti nastavíš v :Nastavenia>Hlavné>Alarm Prekročená rýchlosť. V dennom režime sa mení farba fontu zobrazovanej rýchlosti,v nočnom jeho hrúbka. Zaujímavé je,že ked mam nastavené zobrazovať údaje v km a hodinách,tak pri použití na území UK automaticky prepočítava povolené limity z míl na km.
00144238_igospeed_0uMl.jpg
milhaus65 (104)|11.5.2006 08:00
To Oltcit: Dík za info. Samozřejmě vím , kde v menu nastavit parametry a taky vím, že udaje o limitech jsou v datech mapových podkladů. Já jsem chtěl vědět jaké máš nastavené hodnoty tolerance překročení, protože mě to na nastavení nereaguje. Já mám 1 udáj +5 km/h, 2. vypnuto, 3 . + 5%. Marně jsem hledal v menu Hlavní - "překročení rychlosti" nastavení zvukového komentáře. Mám tam jen výše uvedené 3 možnosti nastavení tolerance.
Je pravda, že data Navigonu 5, kde jsem tohle měl taky , fungovala v západní evropě bez problémů, v čechám byly v datech tyto udáje o limitech rychlosti jen na dálnici D1 Praha - Brno. Pokud jedu po okreskách tak to podle mě reaguje jen na odhad zastavených městských částí 50km obec 90 km/h mimo atd. Tohle je moje doměnka. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč to nebere moje nastavení +5km/h. A navíc mi to nic nepovídá. :-) Kde Ti to prosím Tě šlapalo jak popisuješ ? I v SK a CZ ?? Dík za odpověď
oltcit (1098)|11.5.2006 09:12
Milhaus pravdu povediac,nejak som to nenastavoval,mám defaultné hodnoty,ciže 1=0,2=vypnuté,3=0l .Hlasové upozornenie som mal iba chvílu na Slovensku,v zahraničí len vizuálne.Pokrytie v zahraničí mi pripadá veľmi dobré,dokonca úseky,kde sa plynule znižovala rýchlosť pred nebezpečným úsekom napr. 110>90>70>50 tak boli korektne označené.Cez CZ som nešiel,tak neviem a pravdupovediac začal som si to všímať poriadne až v zahraničí a čas počas jazdy na nastavovanie nebol,tak to ostalo v originálnom nastavení.Ináč ku každej položke,ale to asi vieš je veľmi pekná kontextová nápoveda.Zajtra idem na dlhšiu trasu a budeme mať dve identické zostavy=LOOX720+BT338,skúsim súčastne navigovať na TT5.21 a na iGO.
CrazyMiky (14)|11.5.2006 09:35
oltcit:
Som zvedavý na tvoje praktické porovnanie.
Ja sa akurát rozhodujem aky navig soft kupiť.

- TT = overený, spoľahlivý program, nutné meniť podrobné mapy pri prejazde európou
- Dynavix = najlepšia hlasová navigácia, pri prekročení hraníc a výmene mapy nutné reštartovať program
- iGO2006 = kompletná mapa pre celú európu bez nutnosti meniť mapové podklady či reštartovať program, skokovosť pri navigácii

Jazdím často po európe a to prehadzovanie máp ma dosť odrádza ... no skokovosť tiež ...

PS: Potrebujem nakopnúť správnym smerom ...
PS2: Kde si kupoval iGO?
scenic (225)|11.5.2006 09:56
Ako myslite to s tou skokovostou. Ja som iGO testoval na MDA Pro a aj na MDA Compact a program mi ide bez problemov...
Djurr (9)|11.5.2006 13:38
Zadnou skokovost u iGO nepozoruji. Ma vsak proti TomTom horsi namluveni zvukovych pokjynu (aspon v cestine), nema moznost vybrat z blizkych POI (napr. cerpacich stanic) ty, ktere lezi na naplanovane trase a nema zadnou nadstavbu aktualni dopravni situace. Naproti tomu ma vyrazne lepsi planovani i kombinovane trasy, moznost zmeny meritka mapy za jizdy a kompletni cestinu v nazvech mest a ulic.
oltcit (1098)|11.5.2006 14:25
Naopak slovenské nahovorenie je omnoho lepšie oproti českému TT,i ked chybky sa najdú:oops: zatial ma trošku "točí" "za trííííísto metrov" :D .Nemožnosť zobraziť POI na trase(vlastné áno) mi tiež chýba,má to skrátka iný prístup,POI sa dajú vyhľadať,ale len vo forme zoznamu.Na druhej strane je tak mapa prehladnejšia a požadované POI sa dajú priradiť medzi vlastné položky,ktoré vidieť už sú.
Ad kúpa:ja ho mám požičaný,ale kupovaný tuším bol v Madarsku.Ono kúpiť navigáciu a potom zistiť,že z nejakých príčin mi nevyhovuje nieje bohviečo :? Ale ak sa bude vyvýjať ako doteraz,tak určite bude patriť medzi Nr.1. I ked aj teraz myslím ho môžem kľudne doporučiť.
milhaus65 (104)|11.5.2006 14:27
Dík za info. Na Tvůj test jsem zvědavý, tak se potom nezapomeň podělit o zkušenosti. Já jsem zkoušel pár krátších tras cca 100 km a mě se zdá výpočet trasy I-GO 2006 oproti TT 5 inteligentnější.
Surgical (2364)|11.5.2006 14:47
Nic neni dokonale, neb jest to vytvor pouheho cloveka/nebo kolektivu lidi.

TomTom reklamu nepotrebuje, je to svym zpusobem stalice a urcity etalon, pro me technickeho hracicku byl stejne nejlepsi TomTom 3, at si rika kdo chce co chce, petka spoustu "vychytavek" obetovala dokonale ergonomii ovladani.

iGo vzhledem ke svemu puvodu v nasich krajich prisel bez halasne reklamy, ale mnohymi featurami zaujal na prvy pohled a svuj potencial jeste urcite ukaze, bude-li pokracovat v nastolenem trendu...

Hlasova navigace u obou je na vysoke urovni, i kdyz kazda s trochu jinym pristupem a filozofii, je proste na ni si potreba zvyknout v tom ci onom pripade, aby clovek "rozumel", co chce strojek vlastne rici temi par slovy, ktere ma nahrany k synteze prikazu...navic ty prikazy evidentne musi formulovat kazdy program ponekud jinak, aby se vyhnul sporum o autorska prava, jak mam nejasne podezreni...

Dynavix....no, nekdy jindy.

Ale tak ci tak, jen houst a vetsi kapky, za par let stejne nekoupite autak bez build-in navigace v zakladni vybave a pro milovniky alternativ bude vyber siroky, diky konkurenci ceny primerene, a jako s mobilem odpadla nutnost nosit v hlave telefonni seznam (vzpomene si nekdo, kolik telefonnich cisel v ere pred mobily dokazal nosit v hlave a kolik si jich pamatuje dneska?), tak v budoucnosti bez te navigace netrefi z hospody domu :) Protoze to je vec navykova vyvolavajici tezkou zavislost :)
tomasd_ce4you (87)|11.5.2006 15:23
Take pridam par postrehu z nekolikadeniho zkouseni iGO vs TT.
Na igu mi vadi horsi prehlednost displeje za jizdy, ta trasa je moc tenka a pri spatnych svetelnych podminkach (slunicko) toho moc videt neni. Hlasova navigace je prilis upovidana. Hlasky typu "odbocka za 300 a 80 metru" jsou divne. Naopak tesne pred krizovatkou uz nerekne nic.
Ovladani za jizdy je podle mne malo pouzitelne. TT jde ovladat skoro poslepu, ale igo rozhodne ne. Ostatne z pohledu bezpecnosti neni asi zadne "hrani" si s PDA za jizdy rozumne.
Co se tyka mapovych podkladu pro CR jsou shodne, vcetne chyb. V TT jsou navic lesy. Ovsem takove Slovensko nebo Chorvatsko, tam igo vede.
Pak mi jeste hodne chybi moznost pouzivani vlastnich POI. Nebo to neumim.
Jeste jsem udelal zkusenost s tim, kdyz vyjedu mimo silnici na mape. Igo se mermomoci drzi nejake i dost vzdalene silnice a snazi se po ni navigovat, coz pusobi dost zmatecne. TT celkem brzy nejblizsi silnici "pusti" a ukazuje aktualni realnou polohu volne v terenu.
Jinak je igo bezva program ktery umi spoustu veci ktere chybi v TT. Takze rozhodnout se pro jeden neni snadne. Idealni, mit nainstalovano tech navigaci vic - ovsem kdo si to muze dovolit,ze?
scenic (225)|11.5.2006 16:00
[QUOTE="tomasd"]
Jeste jsem udelal zkusenost s tim, kdyz vyjedu mimo silnici na mape. Igo se mermomoci drzi nejake i dost vzdalene silnice a snazi se po ni navigovat, coz pusobi dost zmatecne. [/QUOTE]

Staci vypnut v nastaveniach aby sa poloha drzala cesty a hned ti ukaze spravnu polohu...
CrazyMiky (14)|11.5.2006 17:23
Ľudkovia moji drahý.
Toto sú tie správne rady a postrehy. Vďaka moc za ne :yes:

Vybrať jeden nav soft je naozaj ťažké, aspoň je momentálne zúžená voľba medzi iGO a TT.

Praktické skúsenosti zatiaľ nemám žiadne. No považoval som za logické ak počas jazdy podľa naplánovanej trasy potrebujem najsť najbližšiu benzínku, že mi ju softík vyhľadá ...
Takéto nedostatky v navig programoch sú podľa mňa iba o prachoch.
Ak by novšia verzia neponúkla nič mimoriadne nového, kdo by si ju kúpil ...
Tak isto ako aj PDA. Už je síce niekolko GSM+PDA+GPS in 1 ale stále sú to nedokonalé strojčeky o veľkých kompromisoch. Ale kdo by si kúpil novší ak by nemal čo ponúknuť ...:$:

Teším sa na porovnanie. A vďaka všetkým za drahocenné rady.

PS: iGO sa dá objednať na ich stránkach. Práve pracujú na Slovenskej verzii.
http://www.i-go.com/sk/index.php
scenic (225)|11.5.2006 17:26
Mne sa nezda ze sa neda vyhladat poi pocas navigacie, vecer sa na to pozriem a dam sem info...
RStein (2012)|11.5.2006 17:45
První zkušenosti s navigací iGO jsem sepsal zde
oltcit (1098)|11.5.2006 19:04
[QUOTE="scenic"]Mne sa nezda ze sa neda vyhladat poi pocas navigacie, vecer sa na to pozriem a dam sem info...[/QUOTE]

Ale dá sa vyhľadať POI počas jazdy,akurát zrejme z dôvodu prehľadnosti ich zobrazí až pri určitom merítku,nedá sa skrátka pozrieť na mapu s väčšou rozlohou a vidieť súčastne aj body POI,vlastné áno,ale tie zabudované nie.Má to svoju logiku,ale ked používate iný program a zvyknete si naň,tak potom iný prístup k problematike vnímate ako možný nedostatok a pritom to môže byť výhoda:D

ps: vzhľadom k tomu,že mi parkrat iGO nenabehol korektne a musel som reštartovať pda,a v programe je nastavený defaultný Com port 1 a rýchlosť 4800 b,tak som upravil jeden konfiguračný súbor s hodnotami com:6 a rýchlosť 9600 b.Pre šťúralov je to súbor umiestnený v data.zip/config/pocket_pc.ini:cool: nemusím potom nanovo nastavovať komunikáciu,príp.dlho čakať na automatickú konfiguráciu.
oltcit (1098)|11.5.2006 21:32
Musím poopraviť svoje tvrdenie,že nedokáže vyhľadávať podľa postkodov ako napr.TT po upgrade :O .Dokáže, ale len do 4 písmen,čiže zadam v krajine UK : RG18 a ponukne mi päť oblastí,potvrdím a ulicu a číslo domu musím zadať dodatočne.Pozn.túto funkciu je možné používať len UK a v NL,ktoré používajú systém popisných čísel tak že konkrétné číslo udáva presnú adresu domu,čiže dá sa navigovať pomocou jedného čísla "od dverí po dvere" ;)
Mefisto (231)|11.5.2006 21:51
Me pripada ovladani za jizdy autem mene intuitivni, ale pokud se tyka map na vychod od nas tak mam iGO v PDA, ale u nas jsem zvykly na TT, jen ta zena se me tam libi vic
milhaus65 (104)|11.5.2006 22:01
Já jsem taky prvních pár dnů neustále bloudil po menu, ale je to jen otázka zvyku. POI lze nastavit dle potřeby a není problem vytvořit vlastní skupinu i body. Vynikajicí je plánovaní trasy o více bodech a a záznam tracklogu. Pro uživatele jeden postřeh. V každé obrazovce nastavení je pod otazníkem nápověda. V češtině jsou některé funkce krkolomě až blbě přeloženy. Doporučuji přepnout na zjištění funkcí a nastavení na slovenštinu, je to lépe popsáno. :-)
bebe814_ce4you (0)|11.5.2006 22:29
Neviete ci igo 2006 europe funguje aj na smartphone s windows mobile 5.1 ?
(orange spv c600 resp. HTC tornado)

dik
tomasd_ce4you (87)|12.5.2006 07:48
[QUOTE="scenic"]Staci vypnut v nastaveniach aby sa poloha drzala cesty a hned ti ukaze spravnu polohu...[/QUOTE]

O te funkci vim a vcera jsem ji zkousel. Pro jizdu autem to moc vhodne neni. Poloha plave okolo silnice, v pripade nekterych silnic (napr. nove nadjezdu nad novou dalnici) i dost daleko od silnice. TT to ma vyresene asi lepe, ten se drzi silnice a kdyz se od ni vzdalis (odhadem o nekolik desitek metru) tak se ji pusti a ukazuje volne v terenu. Ale zase se u nej neda to chytani na silnici uplne vypnout.
Romul_ce4you (12)|12.5.2006 22:37
Mam dotaz, umel by jste nekdo popsat jak pridat sve nove POI body do IGO?
Chtel jsem vyhledat nejake hotely a rekreacni domy v Karlovych Varech , ale moc toho tam neni.
beecher (9270)|13.5.2006 06:27
[QUOTE="bebe814"]Neviete ci igo 2006 europe funguje aj na smartphone s windows mobile 5.1 ?
(orange spv c600 resp. HTC tornado)[/QUOTE]Vieme, nefunguje...

BTW To je opravdu problem se podivat na stranky iGo na specifikaci? :? :sarcastic:
Romul_ce4you (12)|13.5.2006 10:33
Dekuji, ale prave, ze na tech strankach se to teprve pripravuje, tedy uzivatelska prirucka. Na strankach IGO specifikace nefunguje. Hovorim o slovenske, protoze jsem cech a anglicky neumim. I tak dekuji za "pomoc"
beecher (9270)|13.5.2006 14:36
Ja jsem taky Cech, anglicky neumim, ale tech par pocitacove obecnych slovicek snad neni problem se naucit, ne? ;)
Romul_ce4you (12)|13.5.2006 14:56
Sorry a diky. Ja hledal neco jineho a az ted jsem objevil v PDF ten user manual. Tec hnicka nebo pocitacova anglictina problem neni, jen hledat spravnou vec.
Nicmene nebylo by na skodu, pokud to jde si tady vymenovat sve POI body jako to je pro TT. Kazdy proste ze sveho mista kde bydli nebo projizdi a dat to dohromady nekam na web. Ale nevim jestli to ten program zkousne.
Peta_ce4you (314)|14.5.2006 17:36
Umi I-go objizdky?
milhaus65 (104)|14.5.2006 18:54
Ano, jen se musí ovládat ručně, neumí TMC.
neooo666 (243)|15.5.2006 08:41
Když jsem si hrál poprvé s Nastavením mám pocit jako bych narazil na volbu jakým způsobem bude hlášeno překročení povolené rychlosti (tučně text / hlasově). Od té doby po ní marně pátrám, prolezl jsem menu skrz naskrz a nedaří se mi ji najít. Čekal bych ji v dialogu "Volby varování pro rychlost" (Nastavení / Obecné / Varování při vysokých rychlostech), ale tam jsou jen ta tři šoupátka s definicí rychlosti. Díky za nakopnutí.
milhaus65 (104)|15.5.2006 11:48
No a tam to je, svítí zeleně, ťukni jednou vypne se, ťukni po druhé a vyskočí menu. Po zavření zůstane zelené a tak kol dokola, Mě to stejně nefunguje, ptal jsem se tady a nic. Nevím jestli je to vázáno jen na data Teleatlasu, protože tam je limit v datech ČR jenom D1 Praha - Brno a asi kousek 5 km před Brnem od Břeclavi. Nebo je to dle druhé možnosti, kterou I-Go odhaduje ze zastavěné oblasti, pozná 50/90 km/h obec/mimo. Ale mě se jenom ztuční (ve dne) font rychlosti a nekecá to. Ale včera jsem zkoumal data na kartě a asi bude chyba v CZ lokalizaci, protože po rozbalení voice souború, je v 5 řečech waw pojmenován "speed_limit " , kdežto v adresáří CZ je tam ještě něco, speed_limit_*_*. Jiný název souboru, tak ho zkusím přejmenovat, nevěřím, že se v CZ voice jmenuje jinak, když ostatní jsou stejné. Jinak už je asi update na verzi z 25.4. 2006. Víte někdo jaké jsou změny ??
neooo666 (243)|15.5.2006 11:56
No ten screenshot je dialog právě z toho když jsem ťuknul na to jak to svítí zeleně, ťapneš znovu a vypne se, ťapneš podruhé a vyskočí menu. Tak to je přesně to viz screenshot, ale žádná volba oznámení překročení limitu jako tučné písmo nebo hlasem, jen definice míry jeho překročení těmi šoupátky. Přitom vím že jsem na to na začátku někde narazil a pravděpodobně i nastavoval! :D protože to funguje, při překročení se rychlost zobrazuje bold fontem, takže vazba na mapové podklady je OK, jen bych to teď rád změnil na ohlášení hlasem a netuším kde.

EDIT Budu vděčný za screenshot toho dialogu :)) příp. cestu jak se k němu propracovat. Moc díky!
tomasd_ce4you (87)|15.5.2006 12:04
To menu nevim kdeje, mam tam take jen to co jsi poslal. V kazdem pripade me to v CR prekroceni rychlosti ohlasuje hlasem. Mam tam nastaveno +10km/h.
beecher (9270)|15.5.2006 12:12
Hlavni stranka->Nastaveni->Obecne
neooo666 (243)|15.5.2006 12:13
Hmmmm, změna jazyka je bez efektu, tak to menu po prvotním nastavení zmizelo asi definitivně :no: