Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iGO - rady, tipy, zkušenosti

djelinek (60)|30.4.2006 09:59
Hlavně je super, že se nemusí přepínat mapy, program používá všechny, které jsou na kartě. Pokud nějaká chybí mezi startem a cílem tak to napíše. To tu ještě nebylo.
zedino_ce4you (63)|30.4.2006 10:11
ano da sa vynutit QVGA rezim v nastaveniach ale nefunguje to, presne ako pise scenic neda sa kliknut, keby bola obrazovka, teda vlastne len jej touchscreenova cast, zmensena ale ona je posunuta oproti zobrazenemu rozlozeniu ovladacich prvkov!!!!!!! presne do lavej hornej stvrtiny obrazovky, pricom zobrazeny screen je normalny!!!!!!!!!

na sajte i-go ti blbi madari pisu ze podporuju VGA, ja to fakt nechapem, je dost chore softresetovat device pokial chces fachat na iGO!!!!!!

ale inak face to ma paradny a pre europu neviem ci existuje nieco lepsie (je sice pravda ze TT5.x som nikdy nedokazal rozbehat :))
scenic (225)|30.4.2006 10:36
djelinek

nainstaluj si iGO 2006 EU a nebude chybat ziadna mapa. Ved ozvi sa mi sukromne...
scenic (225)|30.4.2006 10:41
TTM 5 je fajn aj ked neviem ci by sa tam dalo dosiahnut mat celu europu len na 900MB. Aj takto rozmyslam ze si budem musiet kupit 2GB kartu lebo po zredukovani a nainstalovani iGO EU a prekopirovani firemnych veci mi tam vela miesta nezostalo...
dvbuser (15)|30.4.2006 11:05
Ou tak to se omlouvam qVGA jsem nezkousel jen jsem tam zahlidnul tu volbu. Mam VGA zarizeni takze jsem nemel duvod. Jinak IGO 2006 EU je parada co se pokryti evropy tyce. Dlouho jsem hledal produkt ktery by pokryval slusne evropu az po chorvatsko.
beecher (9270)|30.4.2006 11:34
[QUOTE="zedino"]na sajte i-go ti blbi madari pisu ze podporuju VGA, ja to fakt nechapem, je dost chore softresetovat device pokial chces fachat na iGO!!!!!![/QUOTE]On je snad RealVGA rezim nejaky standardni VGA rezim? Podle MS neni, takze nevim, co se tady rozcilujes... :sarcastic:
scenic (225)|30.4.2006 11:50
lenze na strankach pisu podporu ozVGAa nie VGA, tak teraz neviem ako to mysleli tu podporu a ci je medzi tym nejaky rozdiel. Ako sme to tu uz spominali funguje to akurat nevies kam mas kliknut :))))
beecher (9270)|30.4.2006 11:54
Nepisou:
[CODE]High resolution VGA mode and different color styles
High resolution VGA mode and improved user interface gives you the visual experience of traditional paper maps on a computer screen. Different color styles let you personalize the look and feel of the maps.[/CODE]

A "high resolution VGA" je klasicky VGA rezim (192 dpi), ne RealVGA (96 dpi), coz je low resolution VGA... ;)
scenic (225)|30.4.2006 12:03
Pisu toto: 640x480 pixeles (VGA) képernyőfelbontás támogatása
beecher (9270)|30.4.2006 12:17
Sorry, ale tehle hatmatilce ja nerozumim...

EDIT: A nezapomen, ze i normalni VGA rezim je taky 640x480 px... ;)
aaares_ce4you (2)|30.4.2006 19:48
Pre vsetkych co maju MDA Vario (Qtek 9100 som este neskusal ale v dohladnej dobe skusim) a chcu pouzivat I-Go.

Ak chcete rozbehat I-GO mali by ste vediet nasledovne.
Standardne nedokazete naparovat Bluetooth na iny port ako COM6 respektive COM7. To su porty rezervovane pre MS SerialPort.
Niektore softy ako I-Go, Navigon nevedia na dane porty pristupit. Ale napriklad TomTom ten ide pekne na vsetky.
Ci to je vecou nejakej licencie to neviem ale fakt je to ze ak sa Vam aj podari premapovat na iny virtualny port je to k nicomu lebo to je spomalene ... nestiha dodavat data. Stravil som neskutocne mnozstvo casu s roznymi pomocnymi programami ale pritom vsetko viedlo do slepej ulicky.

Riesenie je pritom take jednoduche.

Nemusite menit nic ani to co sa pise ze
Go to: HKEY_LOCAL_MASCHINE\ControlPanel\GPS Settings
Delete the DWORD marked "hide"
Add a DWORD called "Group" and give it the value of "2"
The GPS panel will now show up in your connection settings
nic s tym nevysriesite. Akurat bude mat GPS v settingoch

1.Odinstalujte BT GPS
1a. Ak ste uz spravili "Group" and give it the value of "2" nastavte
GPS Program = NONE, GPS Hardware=NONE, Manage=UNCHECKED
2.Instalnite si PHM Registry Editor
3.V PHM regEdit si vykonajte zalohu registry.
4.HKEY_LOCAL_MASCHINE\Software\Microsoft\Bluetooth\Serial\Ports\SupportedPorts kliknite a drzte otvori sa menu a dajte Modifi Binary Data

malo by tam byt pre COM6 a COM7
43 00 4F 00 4D 00 36 00
00 00 43 00 4F 00 4D 00
37 00 00 00 00 00

doplnte
43 00 4F 00 4D 00 36 00
00 00 43 00 4F 00 4D 00
37 00 00 00 43 00 4F 00
4D 00 38 00 00 00 00 00

5.klik OK
6.Ukoncite regedit cex tools>exit.
7.Restartnite.

Startnite I-GO. Minimaliznite ho.
Dajte sparovat BT GPS pridajte serial port. Pridajte OutgoingPort na a ked se spravili vsetko ako bolo popisane malo by sa pri parovani objavit COM6, COM7 a COM8. Vyberte COM8
Osobne nemam zaskrtnute Secure.

Vratte sa do IGO a malo by vsetko bezat.

(Ak nie restornite registry a napiste)
Nasledne na to som musel zmenit COM port v TOMTOMovi na 8. Ak ste ho predtym mali na COM6
zedino_ce4you (63)|1.5.2006 01:48
malo by to fungovat ozVGA, ako to ze iGO 2005 Slovakia fungovalo? beecher klobuk dole pred tvojimi vedomostami, ale jednoducho s tym co je VGA high alebo low resolution sa nemienim zapodievat, ptredchadzajuca verzia s ozVGA slapala perefektne, tak preco to nefacha teraz!!!! a rozculovat sa mozem :)) das za nieco 4 litre a nefacha to, to vie na***t
beecher (9270)|1.5.2006 10:42
Zedino: Tak jeste jednou pro nechapave. RealVGA rezim neni standardni Microsoftem podporovane rozliseni pro Pocket PC. Jsou pouze ctyri: 320x240 px/96 dpi, 240x240 px/96 dpi, 640x480 px/192 dpi (MS VGA rezim) a 480x480 px/192 dpi.
Vidis v tom seznamu snad nekde 640x480 px/96 dpi, coz je RealVGA? Ja tedy ne. Takze pokud program v RealVGA nefunguje, je to jenom tvuj problem, mas sve Pocket PC v nestandardnim rozliseni a muzes si maximalne rozcilovat na sebe a nadavat sobe. Je to pouze na dobre vuli vyrobce softwaru, pokud tam dodela podporu RealVGA.
Tj. funguje iGO 2006 v normalnim VGA rozliseni, v kterem deklaruje vyrobce funkcnost? Funguje. A ze se tim ty neminis zabyvat, je pouze ciste tvuj problem, ne vyrobce daneho softwaru, ten splnil specifikace, ktere o danem programu vydal.

Jeste je na tom neco nejasneho? :mad: :evil:
scenic (225)|1.5.2006 10:52
Len jedna malickost. Predosla verzia aj ked nepisali nikde na webe fungovala v ozVGA mode bez problemov... Tak mi to pripada trocha nelogicke vydat update programu ktory tento mod nepodporuje... A to aj ich stara testovacia verzia ktora oficialne nikdy nebola vonku podporovala ozVGA... Tak asi pre to sa tu rozculujeme....
No nic ved madari uz dostali podnet ze co maju opravit tak snad vydaju nejaky patch :evil:
beecher (9270)|1.5.2006 11:14
Predchozi verze je predchozi verze. Bavime se o iGO 2006.
scenic (225)|1.5.2006 11:53
Ano a iGO 2006 je update verzie iGO 2005... To je ako vydat update na napr office a vynechat podporu pre *.doc ...
beecher (9270)|1.5.2006 12:08
Update? Ja bych rekl, ze je to nova verze... ;)
Nebo ti ho snad prodali jako update? :)
Brco_ce4you (447)|1.5.2006 12:10
Presne tak. ozVGA by tam malo byt. Kto bude stale prepinat....

Proste to nezvladli na 100 %
bobino (32)|1.5.2006 12:14
Nehadajte sa chlapi. Mne to na 240*320 ide a nemam problem:D
Brco_ce4you (447)|1.5.2006 12:15
Je to chapane ako update. To iste prostredie, ovladanie, zvuky. Nova je mapa, resp. update.

nie je co riesit
scenic (225)|1.5.2006 12:18
ano je to update lebo na ich stranke je moznost free update-u z verzie 2005 ale je to len pre madarsko resp jednotlive krajiny ktore boli vo verzii 2005. To ze je rozsirene mapove pokrytie este neznamena ze jadro programu je nove. Program je ten isty az na nejake pridane funkcie a pokrytie dalsich statov...
Brco_ce4you (447)|1.5.2006 12:19
Sak vravim :)
beecher (9270)|1.5.2006 12:48
[QUOTE="scenic"]To ze je rozsirene mapove pokrytie este neznamena ze jadro programu je nove.[/QUOTE]Proc by nemohlo? :sarcastic:
Co treba zmeny do formatu map, aby tam sli nacpat i TeleAtlasacke data atd.?

No to je jedno. Podstatne, co jsem chtel rict, je to, ze podpora RealVGA je na dobrovuli autora programu, neni to povinnost!
scenic (225)|1.5.2006 12:53
oni tie teleatlasacke mapy maju prerobene do vlastneho formatu a nikt nehovoril ze je to povinnost. Sme len konstatovali ze preco to nejde ked to slo.
beecher (9270)|1.5.2006 13:05
[QUOTE="zidano"]das za nieco 4 litre a nefacha to, to vie na***t[/QUOTE][QUOTE="brco"]ozVGA by tam malo byt...Proste to nezvladli na 100 %...[/QUOTE]
Skutecne? :? :sarcastic:
zedino_ce4you (63)|1.5.2006 15:20
co tym myslis ze skutecne? dost dobre nechapem, bavime sa tu o h***e, ja neviem ani k comu to prirovnat, proste je to skvely program, hlasova navigacia je paradna, som to skusal posledne 2 dni a bez akychkolvek problemov, bohuzial musm stale prepinat do seVGA, problem je v tom ze komfort ozVGA je oproti standardnemu rezimu neprekonatelny, ci uz usporiadanie today screenu, browsovanie, pisanie textov, praca s excel a tak dalej, kazdy koho poznam a ma HTC Universal alebo ako to kto chce nazvat, pouziva ozVGA a otravuje ked to musis prepnut spat, pretoze to prepnes len kvoli iGO, ostatne nastavenia sa stavaju prakticky nefunkcnymi prave kvoli nastaveniam pre ozVGA (pocketBreeze, iLauncher, ...), takze obhajoba softu ako takeho ano pretoze je skvely, ide urcite len o update, nic nie je navyse a okrem toho hlasi to tu istu hlasku po instalacii ze system bol vytvoreny pre starsiu verziu windozov mobile a teda nemusi pracovat spravne, dokonca chyba aj digital podpis!!!, co je riadna magorina, ale nech sa na mna nikto nehneva ale obhajovat to ze nieco nefacha v ozVGA hoc s vynutenim QVGA rezimu tak to je fakt sila, tweak2k2 podporuju forcing rVGA rezimu, ved ide o nieco obdobne, len ten doublepixeling zakazat nie?, ja nie som programator, ale su veci ktore sa mi zda nechce nic ine len sadnut za klavesnicu a pocuvat juzrov ake maju pripomienky, ale to chce "chciet" a "robit" saport
oltcit (1098)|1.5.2006 15:22
Tak som si dnes spravil taký menší 200km okruh na testovanie s full europskou verziou 2006 a myslím,že pokrok voči testovacej verzii NavNgo,aj verzii 2005 je značný.Od rozšírených možností nastavení,ktoré síce miestami prechádza až do neprehľadnosti,cez uhľadenejšie užívateľské rozhranie a čo je hlavné nieje to na úkor rýchlosti.A možnosť si naplánovať cestu cez celú Europu je fantastická.Rýchle zoomovanie z náhľadu celej Europy do detailného zobrazenia na presnosť 2m je okamžitá a plynulá.V mapových podkladoch mi ale chýba podrobnejšie Chorvatsko a žiadna mapa Bulharska a Čiernej hory.Za pár dní cestujem do UK,tak ho vyskúšam na tejto trase,ale ked som porovnával podrobnosti s mapou v TT a v IGO,tak vypadajú identicky.Celkovo začína byť táto navigácia veľmi konkurencieschopná a prakticky je jediná,ktorá dokáže navigovať v takomto mapovom rozsahu a to všetko je na 1GB karte.Len si treba zvykať na to miestami veľmi špecifické ovládanie,hlavne ked si človek zvykne iné(TT) ;)
zedino_ce4you (63)|1.5.2006 15:24
:)) ked to potvrdzuje asi predchadzajuci juzer TT5, som rad ze som ho nikdy nedokazal nainstalovat :))
zedino_ce4you (63)|1.5.2006 15:33
chore na tom je ze realVGA nie je podporovane priamo systemom WM5, ale to uz je ina tema :no:
oltcit (1098)|1.5.2006 15:33
Ak naražaš zedino na mňa,myslím že TT je na ovládanie lepší,ono totiž menej je niekedy viac.TT dokážem ovladať bez toho že by som pozrel na displej,pretože všetko je robené v rovnakom maticovom štýle,kdežto v iGO je to pekné na pohľad,aj ked rýchle,ale treba rozmýšľať pri jeho ovládaní a to niekedy počas jazdy vadí:( i ked by sa to nemalo,že?Ale asi malokto zastavi,nastavi navigaciu a ide dalej,že? :D
zedino_ce4you (63)|1.5.2006 15:44
no ja mam Uni vpodstate uchyteny tak ze ho mam cca 10-15 stupnov napravo od priamej osi oci, vrch MDA mi nepresahuje do vyhladu na vozovku takze pohoda, prave som terstoval trosicku aj ovladanie za jazdy ;), nevravim ze je to jednoduche, ale zase netreba k tomu nejaku specialnu danost, skor si myslim ze ked si na ovladanie ktorejkolvek navigacie zvyknes, ak ju pouzivas dostatocne dlho, tak budes hladat podobne funkcne rozlozenie aj u ostatnych softov, je to asi skor vec zvyku, mne vsak iGO vyhovuje ale je jasne ze nejake upravy by este znieslo :))
djelinek (60)|1.5.2006 21:36
[QUOTE="Brco"]Presne tak. ozVGA by tam malo byt. Kto bude stale prepinat....

Proste to nezvladli na 100 %[/QUOTE]

Mate nainstalovany posledni update z 25.4.2006 (zjistite po startu "O programu")?

Tady si muzete nainstalovat automaticky updater http://my.pdamill.com/igo/. Najdete tady i dalsi jazyky, napriklad rustinu pro hlasovou navigaci nejakeho "soudruha" :D .
zedino_ce4you (63)|1.5.2006 22:25
mam nainstalovanu najnovsiu verziu, teda ten iGO updater mi neponukol ziadnu inovaciu, takze asi mam :(, nejake dalsie riesenie?
scenic (225)|1.5.2006 22:31
V tom pripade mas urcite kupenu tu najnovsiu verziu. :cool:
zedino_ce4you (63)|1.5.2006 22:35
ved mi dosla vo stvrtok minuly tyzden tak by mala byt najnovsia, a neryp kua, staci beecher, niektori si soft aj kupuju ;)
Kohout41 (20)|3.5.2006 12:13
zdravim vsechny :)

mam jeden dotaz --> zkoumal jsem iGO docela podrobne, ale neprisel jsem na to jestli si program sam umi spustit BlueTooth, nebo jestli ho nejdrive musim pustit rucne a teprve pak mi program nalezne BT GPS... Muze mi nekdo poradit, jestli neco delam spatne, nebo jestli se skutecne BT musi poustet "z ruky" ???

Diky za odpoved :)

Kohout41
scenic (225)|3.5.2006 12:25
Musis spustut BT na pda manualne, musim mat BT GPS sparovany s PDA a potom spustit iGO a dat bud manuelne nastavenie alebo automaticku detekciu...
Kohout41 (20)|3.5.2006 12:34
To Scenic:

Diky za odpoved... Mam tendenci porad srovnavat iGO s TT (v TT se BT pousti "samo") a byl jsem docela nestastny ze bud delam neco blbe, nebo ze mi blbne neco jineho :) ale jinak je to OK, vse funguje jak ma a za ty prachy iGO neni spatne a urcite si na nej zvyknu...

Kohout41
scenic (225)|3.5.2006 12:47
Takze uz mame update pre ASUS A632 a A636. Patch sa nachadza tu...
zedino_ce4you (63)|3.5.2006 21:07
no od prveho sparovania to po mne ziadne parovanie nechce, je pravda ze som sa nad tym nezamyuslal ale asi to bude ako hovori scenic, ze musis najprv spustit BT, inak zapnem Solar GPS a pri zapnutom BT spustim iGO a facha v pohode, nic neparujem, samo si to najde GPS a idem, inak ma napada ze sa da to profilove spustanie BT s iGO asi vyriesit cez ZenPhone, alebo PPC Profiles, aspon myslim, nenapadlo ma to doteraz tak to checknem

btw prisiel niekto na to rVGA resp. ozVGA? dumam nad tym par dni uz som skusil vsetko aspon myslim a stale nic kua
Mefisto (231)|6.5.2006 13:05
[QUOTE="scenic"]Takze uz mame update pre ASUS A632 a A636. Patch sa nachadza tu...[/QUOTE]

A co mi prinese za zlepseni???
scenic (225)|6.5.2006 16:35
neviem co ti prineise ale co som pozeral forum pdamania.hu tak tam tvrdili ze na tych zariadeniach iGO nefunguje. A ze tento path to riesi...
Mefisto (231)|6.5.2006 18:53
Ptam se proto, ze funguje bez problemu
scenic (225)|6.5.2006 19:16
Tak je mozne ze si si instaloval uz updatenutu verziu :)
Mefisto (231)|6.5.2006 19:22
Tezko rict, ale instalil jsem to pred datem update co tam maj
scenic (225)|6.5.2006 19:44
Tak v tom pripade napis vyrobcovy ze vyrabali update uplne zbytocne :) a mozhli radsej rozbehat ozVGA :)
Mefisto (231)|6.5.2006 19:52
Ani ne, ja ho instalil jen ze zajimavosti, cili zustanu u TT hlavne kuli ovladani, ale ta slecna je tam dobra
Romul_ce4you (12)|7.5.2006 09:05
Mam na vas prosbu, zejmena pro pratele ze Slovenska. Pouzival jsem verzi IGO 2005, kde jsem mel jenom mapy Madarska a Slovenska. U nove verze kde je mam take me zarazila jejich velikost Slovensko v 2005 11,7 MB pripona ffk / Slovensko v 2006 ma jenom 6 MB a priponu fbl.
Proc to pisi, protoze jsem se dival na mista, ktere znam a treba v Rožnavě je jenom par ulic po městě a okraje už ne. Zda se mi to logicke, protozte mapa je skoro polovicni co do objemu. tak me zajima jake mate zkusenosti kdyz se divate na sva mesta na Slovensku jestli je mapovy podklad oriznut. Bohuzel stara mapa se neda do teto verze pouzit, protoze to hlasi stahnete si novou verzi mapy ci neco podobneho. Diky za reakce.:)
beecher (9270)|7.5.2006 09:25
Predchazejici nove zalozena temata k iGO uzivatelem Romul byla smazana... Diskuze k iGO jiz zde je...
scenic (225)|7.5.2006 09:27
No nevim ale mne sa zda ze miesta kde sa pohybujem su lepsie pokryte ako predosla verzia. Je to hlavne BA a juzne SK.