Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 14 z 16 PrvníPrvní ... 41213141516 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 196 až 210 z 233

Téma: Zkušenosti s LOOX N500 GPS?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Jistě, spousta

Namátkou : BeeLine, GPSDash, GPS Tuner, Vito Navigator I + II, atd, etc.. Stačí si projít fórum se softem. Přijde mi, že tento thread o problémech 500/520 s integr. GPS využívá spousta lidí pro jiné témata jen proto, že se jim nechce hledat...:
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Víš co S474N ?
    Vezmi si své PDA FSC Loox N500 & sD Pretec 60x 2 GBc aby jsi nezabloudil,zavolej svým přátelům z telefonu N6230i & MMC aData 256MB; N3100 pak se vyfoť fotoaparátem Nikon D50 & sD Pretec 60x 2 GB; Pentax Optio S4i & sD Kingston 512 MB a běž se zastřelit GLOCKem 19 & Federal EFMJ 9mmL

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Adventurer: osobne se me zda, ze ses trosicku offtopic, ale pokud to pomaha v tve rekonvalescenci, tak si ulev.

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Vcelku rád jsem navštěvoval toto fórum, než sklouzla diskuze do roviny osobních útoků - co to vrátit k tématu.
    Na N500 čekám vždy tak pět minut než naběhnou satelity - v autě je to rychlejší, venku za chůze pomalejší. Nemáte někdo typ čím nabíhání GPS urychlit - případně zda je to standardní chování. Díky

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Citace Původně odesláno od homoludnes
    Vcelku rád jsem navštěvoval toto fórum, než sklouzla diskuze do roviny osobních útoků - co to vrátit k tématu.
    Na N500 čekám vždy tak pět minut než naběhnou satelity - v autě je to rychlejší, venku za chůze pomalejší. Nemáte někdo typ čím nabíhání GPS urychlit - případně zda je to standardní chování. Díky
    nejlépe asi do prvního naběhnutí satelitů zůstat v klidu, tzn. moc se nepohybovat...

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Moje zkušenost je přesně opačná - když jsem v klidu tak se načítají nejdéle. Používám BeeLine - satelity jsou vidět, mění se hodnota v sloupcích, ale nedopočítají se. Pokud to udělám například v autě tak naběhnou většinou do dvou minut.Pokud už mám jednou satelity zachycený tak další náběh už je otázkou pár sekund i s jiným programem (nejspíš už jeněkde uložená pozice). Venku na otevřený ploše se mi načítali i přes deset minut a to jsem používal ten SiRF Setup.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od MMM
    Citace Původně odesláno od homoludnes
    nejlépe asi do prvního naběhnutí satelitů zůstat v klidu, tzn. moc se nepohybovat...
    Presne jak pise MMM, pri chytani fixu bud na miste.

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Dobrý den, mám jeden problém. Nainstaloval jsem program MMSirfSetup. Static nav. jsem vypnul, WAAS jsem nechal ON, ale když stojím na místě nebo jdu, tak se střelka kompasu točí kolem dokola, kurz se mění každou chvilku na všechny možný strany, atd. Používám program VITO Navigator II. Je potřeba ještě něco někde nastavit? Co dělám špatně. Děkuju....

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Citace Původně odesláno od S474N
    Tak jsem napsal mail i v kopii na jejich Product Managera a dostal jsem nasledujici odpoved:

Vazeny pane xxx,

Tento problem je v teto chvili resen na globalni urovni a velmi pravdepodobne bude pripraven a vydan opravny image. Jeho priprava a odladeni ale zabere nejaky cas, proto bych Vam chtel navrhnout nasledujici: pokud do konce brezna nebude k dispozici update, ktery tento Vas problem bude resit, vezmeme od Vas zakoupene PDA zpet s plnym vracenim penez.

Bude Vam toto reseni vyhovovat?

S pozdravem/Best regards

Stanislav Hájek
    Mobile Product Manager

Fujitsu Siemens Computers, s.r.o.
    Evropska 176
    160 00 Praha 6
    Czech Republic

tel.: +420 233 034 054
    fax: +420 233 034 099
    e-mail: stanislav.hajek@fujitsu-siemens.com
    internet: www.fujitsu-siemens.cz
    21/3/2006 - oficialniho reseni se nedockame aneb zavreli mi hubu freeware programem APLSIRF 0.0.0.2 ktery uz vsichni dobre zname

Dobry den,
    My jsme spolu o této problematice komunikovali na konci ledna. Po provedeni testu bylo zjisteno nasledujici:

Z nize uvedeného technického popisu kolegy vyplývá, ze se nejedna o zavadu kapesniho pocitace, ale o vlastnost integrovaného GSP modulu, který pracuje ve dvou režimech. Pokud je to pro uzivatele problem, muze si to rucne prepnout do rezimu staticke navigace pomoci prilozeneho programku a pak to funguje presne podle Vasich potreb. (aplsirf 0.0.0.2)

Ze strany Fujitsu Siemens nebyl vydan zadny novejsi firmware, který by toto reseni integroval (a pokud je mi znamo tak ani zadny jiny vyrobce takto neucinil) a dosud nemá ani informace o tom, ze by bylo takove reseni planovano. To bych Vas dle svého slibu o takove věci jiz informoval.

Z naší strany se tedy nejedna o vadu, ale vlastnost GPS modulu, tudiz se na to nevztahuje narok na vymenu ci vraceni zarizeni.

V pripade dalsich dotazu jsem Vam k dispozici.

S pozdravem

Stanislav Hájek
    Mobile Product Manager

Fujitsu Siemens Computers, s.r.o.
    Evropska 176
    160 00 Praha 6
    Czech Republic

tel.: +420 233 034 054
    fax: +420 233 034 099
    e-mail: stanislav.hajek@fujitsu-siemens.com
    internet: www.fujitsu-siemens.cz

a jeste jedno vyjadreni...tenhle pan zase jako reseni predklada freeware program SIRFDEMO, ktery taky dobre zname...Prijde mi, ze reseni vubec nehledali u fyzickeho vyrobce, ale zde na foru...a v tom pripade jsme jim ho nasli my...

Dobrý den,

uvedené chování je vlastností čipsetu SiRF, který je jádrem GPS modulu. Jedná se o tzv. statickou navigaci, která zobrazuje vaši polohu na základě algoritmu (jakýsi odhad další polohy na základě dosavadního pohybu) a ne podle posledního kontaktu se satelity.

Řešením může být přiložená aplikace. Rozbalíte ji, nakopírujete do PDA, uděláte měkký reset PDA a spustíte ji. V aplikaci pak otevřete port na kterém máte GPS (obvykle port 8) a nastavíte "Static navigation OFF". Pak zavřete port, ukončíte aplikaci a spustíte software pro GPS navigaci. Teď by se již měla poloha zobrazovat podle vaší aktuální pozice.

Více informací k této problematice najdete zde:

http://www.gpspassion.com/forumsen/post.asp?TOPIC_ID=25575&method=Reply

S pozdravem

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

Vladimír Lysenko

Fujitsu Siemens Computers
    Evropská 176 (budova Olympusu)
    160 00 Praha 6
    Czech Republic

Telefon: +420 233 034 052
    Fax: +420 233 034 099
    Mobil: +420 736 499 100
    Email: Vladimir.Lysenko@fujitsu-siemens.com
    Internet: http://www.fujitsu-siemens.com

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

K tomu opravdu není co dodat.
    Nejlepší je ta věta " ze se nejedna o zavadu kapesniho pocitace, ale o vlastnost integrovaného GSP modulu"
    No to je přeci jasný,že když zvolili mizernej GPS modul tak se to muselo někde projevit,tak to takhle šikovně vysvětlí,protože kdyby měli vzít všechny Looxe zpátky tak by se z toho podělali.
    Dlouho se to snažili vyřešit takže si byli vědomi své chyby,ale jelikož to vyřešit nelze tak z toho vybruslí pomocí prográmku který jste jim sami našli,no není to krásný )
    A pak ještě toto: (a pokud je mi znamo tak ani zadny jiny vyrobce takto neucinil) No to dá rozum když v ostatních PDA GPS šlape o 106 !
    Škoda,jinak je to fakt pěkný PDA,Looxe si tedy nekoupím.

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

no ono to vypnuti SN skutecne reseni je, to uz vime davno, ale pokud by nekdo u FSC pouzil mozek, tak tuhle funkci (moznost SN on/off) integruji do FW, takhle totiz svuj produkt totalne degraduji..

zaver - loox neni spatny, spatne je ceske zastoupeni

(vim, ze ceske zastoupeni tohle vyresit nemuze, ale nechapu jak se muzou tedy dopustit takove chyby, ze nejdriv priznaji chybu a slibuji vraceni penez a za dva mesice to uplne prevrati o 180 stupnu...jenom tohle by nekoho melo stat misto)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

MMM: napsali me to same, jako pres kopirak

Adventurer: radil bych se trosicku uklidnit, to totiz opravdu neni chyba nejakeho "suntove GPS". Ten GPS modul je pomerne citlivy, chyba je spise v tom, ze neni moznost primo v nastaveni provest kliknutim prechod ze staticke navigace.

Pokud je mi znamo, tak stejnym "problemem" trpi i ASUS, ale ty ses zjevne nejaky teoretik bez PDA (soude dle tvych patnacti prispevku a navic jenom v diskuzi o N500) a vis vsechno nejlip :no:

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Satan: Nevím proč se do mě neustále navážíš,ale pokud je to tvoje nezbytná osobní potřeba tak budiž. Jako běžný uživatel PDA nechápu proč bych se měl zalamovat nějakým přepínáním režimu GPS modulu.Yakumo DeltaX žádnou takovou funkci nemá a přesto funguje ve všech případech na výbornou což se o N500/520 říci nedá. Co se týká tvé poznámky o vysoké citlivosti GPS modulu,tak nechápu jakou to má souvislost s daným tématem. Je snad předem dané že zařízení s novým chipsetem SiRF3 bude vysoce citlivé,ostatně DeltaX ho má rovněž. Jak se chová GPS v PDA Asus nevím,ale můžu to vyzkoušet,kamarád ho má. Jinak si cením tvé námahy s počítáním mých příspěvků,ale opět nechápu jakou to má souvislost s daným tématem. Pokud cheš vysvětlení proč diskutuji pouze v této sekci,tak je to nejspíše tím že jsem se o LOOX N500/520 zajímal,to už tak bývá ) A pokud soudíš že nemám PDA jen z jeho absence v mém podpisu... Posledním vyjádřením F-S pro mě celá záležitost kolem N500/520 skončila,takže tě tady už svými tlachy nebudu dále obtěžovat.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Satan: Myslím si, že každej má právo na svůj názor. Předhazovat někomu, že má málo příspěvků a tudíž ničemu nerozumí, tak na tohle si asi každej rozumnej člověk udělá svůj názor.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Adventurer: no v pripade, ze mas Yakumo Delta, tak nechapu, co delas v teto diskuzi. Velmi si cenim toho, ze budu tvych prispevku usetren.

hide007: vsak at ho ma,a me zase at necha ten muj.

Strana 14 z 16 PrvníPrvní ... 41213141516 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LOOX N500 - heslo po HR
    Od anrousek v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 16-04-2010, 14:53
  2. Autonabíječka na LOOX N500
    Od Jirka-CZ v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 53
    Poslední příspěvek: 10-07-2006, 19:33
  3. Zkušenosti s WIFI na Loox N500/N520
    Od LOOX 710 v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 07-02-2006, 13:29
  4. Acer n50 / Loox N500
    Od kmato v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 22-11-2005, 11:13
  5. Nastavení GPS u Loox n500
    Od RychJ_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 20-11-2005, 16:24