Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zkušenosti s LOOX N500 GPS?

homoludnes (14)|27.1.2006 19:56
Moje zkušenost je přesně opačná - když jsem v klidu tak se načítají nejdéle. Používám BeeLine - satelity jsou vidět, mění se hodnota v sloupcích, ale nedopočítají se. Pokud to udělám například v autě tak naběhnou většinou do dvou minut.Pokud už mám jednou satelity zachycený tak další náběh už je otázkou pár sekund i s jiným programem (nejspíš už jeněkde uložená pozice). Venku na otevřený ploše se mi načítali i přes deset minut a to jsem používal ten SiRF Setup.
S474N (660)|30.1.2006 09:38
[QUOTE="MMM"][QUOTE="homoludnes"]Vcelku rád jsem navštěvoval toto fórum, než sklouzla diskuze do roviny osobních útoků - co to vrátit k tématu.
Na N500 čekám vždy tak pět minut než naběhnou satelity - v autě je to rychlejší, venku za chůze pomalejší. Nemáte někdo typ čím nabíhání GPS urychlit - případně zda je to standardní chování. Díky[/QUOTE]

nejlépe asi do prvního naběhnutí satelitů zůstat v klidu, tzn. moc se nepohybovat...[/QUOTE]

Presne jak pise MMM, pri chytani fixu bud na miste.
johna (11)|20.3.2006 09:45
Dobrý den, mám jeden problém. Nainstaloval jsem program MMSirfSetup. Static nav. jsem vypnul, WAAS jsem nechal ON, ale když stojím na místě nebo jdu, tak se střelka kompasu točí kolem dokola, kurz se mění každou chvilku na všechny možný strany, atd. Používám program VITO Navigator II. Je potřeba ještě něco někde nastavit? Co dělám špatně. Děkuju....
MMM_ce4you (42)|21.3.2006 21:13
[QUOTE="S474N"]Tak jsem napsal mail i v kopii na jejich Product Managera a dostal jsem nasledujici odpoved:

Vazeny pane xxx,

Tento problem je v teto chvili resen na globalni urovni a velmi pravdepodobne bude pripraven a vydan opravny image. Jeho priprava a odladeni ale zabere nejaky cas, proto bych Vam chtel navrhnout nasledujici: pokud do konce brezna nebude k dispozici update, ktery tento Vas problem bude resit, vezmeme od Vas zakoupene PDA zpet s plnym vracenim penez.

Bude Vam toto reseni vyhovovat?

S pozdravem/Best regards

Stanislav Hájek
Mobile Product Manager

Fujitsu Siemens Computers, s.r.o.
Evropska 176
160 00 Praha 6
Czech Republic

tel.: +420 233 034 054
fax: +420 233 034 099
e-mail: stanislav.hajek@fujitsu-siemens.com
internet: www.fujitsu-siemens.cz
[/QUOTE]

21/3/2006 - oficialniho reseni se nedockame aneb zavreli mi hubu freeware programem APLSIRF 0.0.0.2 ktery uz vsichni dobre zname

Dobry den,
My jsme spolu o této problematice komunikovali na konci ledna. Po provedeni testu bylo zjisteno nasledujici:

Z nize uvedeného technického popisu kolegy vyplývá, ze se nejedna o zavadu kapesniho pocitace, ale o vlastnost integrovaného GSP modulu, který pracuje ve dvou režimech. Pokud je to pro uzivatele problem, muze si to rucne prepnout do rezimu staticke navigace pomoci prilozeneho programku a pak to funguje presne podle Vasich potreb. (aplsirf 0.0.0.2)

Ze strany Fujitsu Siemens nebyl vydan zadny novejsi firmware, který by toto reseni integroval (a pokud je mi znamo tak ani zadny jiny vyrobce takto neucinil) a dosud nemá ani informace o tom, ze by bylo takove reseni planovano. To bych Vas dle svého slibu o takove věci jiz informoval.

Z naší strany se tedy nejedna o vadu, ale vlastnost GPS modulu, tudiz se na to nevztahuje narok na vymenu ci vraceni zarizeni.

V pripade dalsich dotazu jsem Vam k dispozici.

S pozdravem

Stanislav Hájek
Mobile Product Manager

Fujitsu Siemens Computers, s.r.o.
Evropska 176
160 00 Praha 6
Czech Republic

tel.: +420 233 034 054
fax: +420 233 034 099
e-mail: stanislav.hajek@fujitsu-siemens.com
internet: www.fujitsu-siemens.cz

a jeste jedno vyjadreni...tenhle pan zase jako reseni predklada freeware program SIRFDEMO, ktery taky dobre zname...Prijde mi, ze reseni vubec nehledali u fyzickeho vyrobce, ale zde na foru...a v tom pripade jsme jim ho nasli my...

Dobrý den,

uvedené chování je vlastností čipsetu SiRF, který je jádrem GPS modulu. Jedná se o tzv. statickou navigaci, která zobrazuje vaši polohu na základě algoritmu (jakýsi odhad další polohy na základě dosavadního pohybu) a ne podle posledního kontaktu se satelity.

Řešením může být přiložená aplikace. Rozbalíte ji, nakopírujete do PDA, uděláte měkký reset PDA a spustíte ji. V aplikaci pak otevřete port na kterém máte GPS (obvykle port 8) a nastavíte "Static navigation OFF". Pak zavřete port, ukončíte aplikaci a spustíte software pro GPS navigaci. Teď by se již měla poloha zobrazovat podle vaší aktuální pozice.

Více informací k této problematice najdete zde:

http://www.gpspassion.com/forumsen/post.asp?TOPIC_ID=25575&method=Reply

S pozdravem

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

Vladimír Lysenko

Fujitsu Siemens Computers
Evropská 176 (budova Olympusu)
160 00 Praha 6
Czech Republic

Telefon: +420 233 034 052
Fax: +420 233 034 099
Mobil: +420 736 499 100
Email: Vladimir.Lysenko@fujitsu-siemens.com
Internet: http://www.fujitsu-siemens.com
adventurer (21)|21.3.2006 22:09
K tomu opravdu není co dodat.
Nejlepší je ta věta " ze se nejedna o zavadu kapesniho pocitace, ale o vlastnost integrovaného GSP modulu"
No to je přeci jasný,že když zvolili mizernej GPS modul tak se to muselo někde projevit,tak to takhle šikovně vysvětlí,protože kdyby měli vzít všechny Looxe zpátky tak by se z toho podělali.
Dlouho se to snažili vyřešit takže si byli vědomi své chyby,ale jelikož to vyřešit nelze tak z toho vybruslí pomocí prográmku který jste jim sami našli,no není to krásný :o)
A pak ještě toto: (a pokud je mi znamo tak ani zadny jiny vyrobce takto neucinil) No to dá rozum když v ostatních PDA GPS šlape o 106 !
Škoda,jinak je to fakt pěkný PDA,Looxe si tedy nekoupím.
MMM_ce4you (42)|22.3.2006 08:04
no ono to vypnuti SN skutecne reseni je, to uz vime davno, ale pokud by nekdo u FSC pouzil mozek, tak tuhle funkci (moznost SN on/off) integruji do FW, takhle totiz svuj produkt totalne degraduji..

zaver - loox neni spatny, spatne je ceske zastoupeni

(vim, ze ceske zastoupeni tohle vyresit nemuze, ale nechapu jak se muzou tedy dopustit takove chyby, ze nejdriv priznaji chybu a slibuji vraceni penez a za dva mesice to uplne prevrati o 180 stupnu...jenom tohle by nekoho melo stat misto)
S474N (660)|22.3.2006 08:54
MMM: napsali me to same, jako pres kopirak :D

Adventurer: radil bych se trosicku uklidnit, to totiz opravdu neni chyba nejakeho "suntove GPS". Ten GPS modul je pomerne citlivy, chyba je spise v tom, ze neni moznost primo v nastaveni provest kliknutim prechod ze staticke navigace.

Pokud je mi znamo, tak stejnym "problemem" trpi i ASUS, ale ty ses zjevne nejaky teoretik bez PDA (soude dle tvych patnacti prispevku a navic jenom v diskuzi o N500) a vis vsechno nejlip :no:
adventurer (21)|22.3.2006 17:00
Satan: Nevím proč se do mě neustále navážíš,ale pokud je to tvoje nezbytná osobní potřeba tak budiž. Jako běžný uživatel PDA nechápu proč bych se měl zalamovat nějakým přepínáním režimu GPS modulu.Yakumo DeltaX žádnou takovou funkci nemá a přesto funguje ve všech případech na výbornou což se o N500/520 říci nedá. Co se týká tvé poznámky o vysoké citlivosti GPS modulu,tak nechápu jakou to má souvislost s daným tématem. Je snad předem dané že zařízení s novým chipsetem SiRF3 bude vysoce citlivé,ostatně DeltaX ho má rovněž. Jak se chová GPS v PDA Asus nevím,ale můžu to vyzkoušet,kamarád ho má. Jinak si cením tvé námahy s počítáním mých příspěvků,ale opět nechápu jakou to má souvislost s daným tématem. Pokud cheš vysvětlení proč diskutuji pouze v této sekci,tak je to nejspíše tím že jsem se o LOOX N500/520 zajímal,to už tak bývá :o) A pokud soudíš že nemám PDA jen z jeho absence v mém podpisu... Posledním vyjádřením F-S pro mě celá záležitost kolem N500/520 skončila,takže tě tady už svými tlachy nebudu dále obtěžovat.
hide007 (34)|22.3.2006 17:27
Satan: Myslím si, že každej má právo na svůj názor. Předhazovat někomu, že má málo příspěvků a tudíž ničemu nerozumí, tak na tohle si asi každej rozumnej člověk udělá svůj názor. :mad:
S474N (660)|23.3.2006 19:56
Adventurer: no v pripade, ze mas Yakumo Delta, tak nechapu, co delas v teto diskuzi. Velmi si cenim toho, ze budu tvych prispevku usetren.

hide007: vsak at ho ma,a me zase at necha ten muj.
petron (18)|24.3.2006 08:22
Sucastou navigacneho softveru IGO sa da nastavit ci sa pouziva navigacia pri chodzi, vo vozidle. Zrejme touto funkciou, riesia problem, ktory ma FSC pocas chodze. Zatial nemam PDA ale planujem FSC 560. Myslite, ze to bude dobra kupa?
S474N (660)|24.3.2006 08:29
petron: myslim si, ze neprohloupis. Ja vystridal uz hodne PDA, ale protoze ho pouzivam vyhradne na navigaci a geocaching, tak jsem zaparkoval u N500 (hned jak vysla na trh) a jsem do ted maximalne spokojen.
petron (18)|25.3.2006 07:44
Mne osobne tam chyba uz len graficky akcelerator ako je v Dell Axim 51v a VGA vystup :( Ale ten procesor by snad mohol stihat video v plnom rozliseni... Ale ta spotreba potom. Je regulovatelny vykon procesora? Ale na strane druhej mam moznost zohnat IGO mapy slovenska takze som happy. Myslis, ze 17400Sk s DPH pripadne s kompletnou sadou do auta za 19400Sk je dobra cena? Z ciech by to nebolo lacnejsie? Este ma zaujima kvalita displeja FSC 640x480 . Dik
elo (17)|26.3.2006 20:29
Jde u Looxe 500 zálohovat na SD kartu? Nikde to nemůžu najít.
S474N (660)|26.3.2006 22:30
elo: zalezi na pouzitem software, coz si vubec neupresnil.
atomion (1159)|26.3.2006 22:38
Vždyť FSc dává do zařízení svůj backup mannager a ten umí zálohovat na kartu.. ;) Jinak Sprite Backup umí zálohovat třeba do PC.. :yes:
pslany (130)|27.3.2006 08:17
Nevim jak Vy, ale ja jsem Backup manager jsem k N520 nedostal. Koupil jsem si BM od Sunnysoftu ...
elo (17)|27.3.2006 17:17
díky, použil jsem sprite backup
Deawo_ce4you (36)|27.3.2006 17:38
Nebo použij SBP Backup taky slušný soft.
milosh_ (0)|12.4.2006 19:47
Tento tyden se snad uz taky stanu majitelem N500, tak doufam ze na vas nebudu mit moc dotazu :D
Docent (1234)|13.4.2006 08:06
To kromě daewooclubu budeš prudit ještě tady ;) ?
S474N (660)|13.4.2006 08:57
Pro vsechny majitele N5x0 - zajimavy softik na upravu parametru vestavene GPS se zacal probirat tady.
milosh_ (0)|15.4.2006 09:05
Docente, tvuj komentar jsem nepochopil :D

Jinak nevim kde se zeptat, ale hledam obdobu winampu a bsplayeru i pro PDA, nevite nekdo o necem?
ppetta (0)|8.5.2006 23:21
Mám looxe n500 a mám trochu problém s rozeběhnutím gps.Po spuštění mi samostatný gps najde v pohodě dost satelitů na určení souřadnic ,ale když si spustim mapu (pocket kim),tak jí mám opravdu jen jako mapu,protože poloha se mi na mapě nikde neobjeví a program mi ukazuje že o žádnym satelitu neví.Zkoušel jsem i nějaké freewarové nemapové gps programy,ale taky marně-gps mi hlásí že našlo kolem 7-9 satelitů,ale program k dispozici žádný nemá.Zkoušel jsem všechny možný i nemožný kombinace hardwarovejch a softwarovejch portů,přenosových rychlostí,ale marně.Nevíte někdo co s tim mám provést aby mi to aspoň jednou ukázalo polohu na mapě??? Už mě nebaví hledat a dopočítávat polohu na turistický mapě podle souřadnic z napůl fungující gps. dík:(
S474N (660)|9.5.2006 09:09
ppetta:nazyvat PocketKIM mapou ci navigaci chce opravdu davku drzosti :D . Porid si radeji neco poradneho - TomTom, SmartMaps, Dynavix, Be-On-Road apod.

Pro jistotu ti zde taky davam HW nastaveni:
COM8
9600 baudu

Dle meho nazoru to nemas spravne nastaveno.
HUgo.j (59)|9.5.2006 17:20
Doplnil bych jen, že může běžet vždy jen jeden GPS program. Zkontrolovat raději v Start/Nastavení/System/Paměť/Spuštěné programy.Také nasmí byt zaškrtlý přenos infraportu.
khooca (133)|9.5.2006 18:29
2 HUgo.j: nemáš tak docela pravdu. Běžet jich může paralelně víc (na WM5) ;)
HUgo.j (59)|10.5.2006 17:54
Nebudu se s nikým přít, ale teď jsem to zkoušel na N560 a funguje mi vždy jen jeden GPS program. Zkoušeno na TomTom5, iGO, GPS locator a ještějeden jednoduchej GPS prográmek. Také jsem tu četl, že by to mělo fungovat pod WM5 s více programy. Asi to mám špatně nastavené. ;)
hide007 (34)|10.5.2006 19:21
Mě jich jde taky víc. LOOX520 WM5.
khooca (133)|11.5.2006 09:36
2 HUgo.j: taktak, máš to špatně nastavené ;)..

Ale třeba tomtom mi taky nejde. Určitě mi funguje Oziexplorer, Smartmaps, GPStuner, Vitonavigator, GPSdash.
ppetta (0)|11.5.2006 21:12
Dík za radu,už jsem to rozchodil.Přiznávám,jsem počítačovej analfabet;)
A když už byla řeč o tom tomu,dynavixu,nebo smartmaps- dá se to někde sehnat,aniž bych za to platil takový peníze který za to chtěj oficiální prodejci?? Nebyl by někdo ochotnej za nějaký rozumný peníze nechat mi jeden z těchto programů zkopírovat??(jestli to teda vůbec jde) Dík Petr.
hide007 (34)|11.5.2006 22:48
[QUOTE="ppetta"]Dík za radu,už jsem to rozchodil.Přiznávám,jsem počítačovej analfabet;)
A když už byla řeč o tom tomu,dynavixu,nebo smartmaps- dá se to někde sehnat,aniž bych za to platil takový peníze který za to chtěj oficiální prodejci?? Nebyl by někdo ochotnej za nějaký rozumný peníze nechat mi jeden z těchto programů zkopírovat??(jestli to teda vůbec jde) Dík Petr.[/QUOTE]

Ježišimarjáááá, tohle až objeví administrátoři, tak bude mazec. :D
frogale (447)|12.5.2006 18:05
Vis co.. cesky lidi jsou vychcany :) Oni uz to neberou ani jako neco nezakonyho ;) Proste proc nekrast, kdyz se za to netresta ;)

OT smazat :)