Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zkušenosti s LOOX N500 GPS?

draceksopticek (8)|26.12.2005 22:57
Hm tak to ses happy ja si s tim nevim rady mozna je to vada vyrobku a budu to muset reklamovat nevim, ale proste mi to nejde nejde ani odesilani vizitek nebo cehokoliv pres irda.
Mlok_ce4you (154)|26.12.2005 23:15
Já vím, že je to přes Infra :) Mám teď 718tku přes BT a 520tku přes Infra. Taktéž jako v příspěvku přede mnou žádný problém. Jak jsi přesně postupoval při vytváření nového připojení?
S474N (660)|27.12.2005 11:38
[QUOTE="Mlok"]Proč Tě štve ta GPS? Přijde Ti, že má menší citlivost? [/QUOTE]

Pro pomaly pohyb, typicky chuze, se nehodi vubec, nejak nepracuje. Naopak v aute je to super.
HUgo.j (59)|27.12.2005 14:24
Mam přesně tu samou kombinaci N6230i a LOOX n500 a operátora T-mobile, vše funguje. Napadlo mě jen že GPS a Irda je na stejném portu, proto, když je spuštěné jedno nefunguje to druhé. Také mi připojení nefungovalo potom co jsem se snažil nainstalovat ovladače pro SD BT Card a s WM5 to nefungovalo. Nešlo pak zaškrtnout v Nastavení/Připojení/Přenést položku Přijmout všechny přích.IR.přenosy. Pomohl až HR.
Ganja_ce4you (324)|27.12.2005 14:44
[QUOTE="S474N"][QUOTE="Mlok"]Proč Tě štve ta GPS? Přijde Ti, že má menší citlivost? [/QUOTE]

Pro pomaly pohyb, typicky chuze, se nehodi vubec, nejak nepracuje. Naopak v aute je to super.[/QUOTE]

ajaj..ted si me zaskocil planoval jsem ho v lednu koupit odboru zivotniho prostredi pro toulky krajnou + lesy ... takze rozhodne toto zarizeni nebrat .. rikas
RychJ_ce4you (63)|27.12.2005 14:48
[QUOTE="draceksopticek"]Nezkousel jste nekdo pripojeni na internet s loox N500 pres mobil pres IrDa port ja to nemuzu za boha rozchodit, nastavil jsem pripojeni vsechno nastavil mam nokii 6230i na ni irda funguje v pohode posilal jsem vizitku na jinou nokii a to jede, ale kdyz se chci pripojit na net pres irda s pdackem tak to proste nejde myslim si ze mi vubec nechodi irda, protoze nefunguje ani prenos vizitek do kontaktu a ani z pdacka na mobil nejde odeslat vizitka. Nevite nekdo kde je problem?[/QUOTE]

Máš ho zaplé v PDA v nastavení? :?
S474N (660)|27.12.2005 15:03
[QUOTE="Ganja"]ajaj..ted si me zaskocil planoval jsem ho v lednu koupit odboru zivotniho prostredi pro toulky krajnou + lesy ... takze rozhodne toto zarizeni nebrat .. rikas[/QUOTE]

No zatim jsem to zkousel dost malo, na takoveto soudy, ale nejaka "bota" tam bude. Mozna je to softwarem, ktery neni optimalizovan pro WM2005. Treba takovy TomTom me beha jako z praku.
ms_ce4you (364)|27.12.2005 18:20
Jake mate nastaveni integrovane GPS v LOOX 520 pro Tomtoma ? /Ve Win i v TT/

Doplneni: Tak uz mi to chodi-predne se musi vypnout v nastaveni IrDA.

HW: COM8 9600 a SW je uplne jedno jaky a v TT vybrat COM8
S474N (660)|28.12.2005 09:37
Ted jsem uplne ciste nahodou na webu SunnySoftu narazil na toto:

Mám zařízení postavené na operačním systému Windows Mobile 5 s lokalizací Sunnysoft InterWrite 9 PRO a mám problémy se zpomalením systému.
Snažili jsme se optimalizovat systémové knihovny tak, aby nedocházelo na zařízeních, která jsou postavena na operačním systém Windows Mobile 5 ke zpomalení při práci s MUI satelitními knihovnami.

Řešení poskytuje patch, který optimalizuje některé systémové knihovny.

Stažený soubor je třeba dekomprimovat, poté nakopírovat "cab" soubor do PDA a tam ho spustit, poté PDA restartovat. Po novém spuštění PDA by měl být výsledek okamžitě opticky zpozorovatelný.

Patch je k dispozici ke stažení zde

http://www.sunnysoft.cz/faq_odpoved.php?id=119

Ze by to mohl byt nas problem s GPS ?
LOOX 710 (82)|28.12.2005 10:32
Mam takovy problem. Asi pred tydnem jsem naposledy zkousel zapmout GPSLocator a slo to v pohode. Zapnu ho dnes a uz cekam 2 hodiny a nic zadny satelity nenasel. Ani indikacni dioda mam zato ze cervena vubec neblika. Prosim poradte.:(
RychJ_ce4you (63)|28.12.2005 14:33
[QUOTE="S474N"]Ted jsem uplne ciste nahodou na webu SunnySoftu narazil na toto:

Mám zařízení postavené na operačním systému Windows Mobile 5 s lokalizací Sunnysoft InterWrite 9 PRO a mám problémy se zpomalením systému.
Snažili jsme se optimalizovat systémové knihovny tak, aby nedocházelo na zařízeních, která jsou postavena na operačním systém Windows Mobile 5 ke zpomalení při práci s MUI satelitními knihovnami.

Řešení poskytuje patch, který optimalizuje některé systémové knihovny.

Stažený soubor je třeba dekomprimovat, poté nakopírovat "cab" soubor do PDA a tam ho spustit, poté PDA restartovat. Po novém spuštění PDA by měl být výsledek okamžitě opticky zpozorovatelný.

Patch je k dispozici ke stažení zde

http://www.sunnysoft.cz/faq_odpoved.php?id=119

Ze by to mohl byt nas problem s GPS ?[/QUOTE]

Už si to zkusil ?
RychJ_ce4you (63)|28.12.2005 14:39
Já s GPS nemám jediný problém...

Ale problém mám s připojováním k PC někdy se mi nechce vůbec připojit a synchronizaci mi provedl jen při uplně prvním připojení,pak to háže chybu...

Neví někdoco s tím? :sarcastic:
RychJ_ce4you (63)|28.12.2005 14:51
A ještě jedna věc,nevíte proč mi to hodilo kontakty jen jména bez tel. čísel co mám v outlocku pod "jiné" ?
Dají se tam dostat tel. čísla i z něčeho jiného než z outlocku ?
RychJ_ce4you (63)|28.12.2005 14:57
[QUOTE="S474N"]Ted jsem uplne ciste nahodou na webu SunnySoftu narazil na toto:

Mám zařízení postavené na operačním systému Windows Mobile 5 s lokalizací Sunnysoft InterWrite 9 PRO a mám problémy se zpomalením systému.
Snažili jsme se optimalizovat systémové knihovny tak, aby nedocházelo na zařízeních, která jsou postavena na operačním systém Windows Mobile 5 ke zpomalení při práci s MUI satelitními knihovnami.

Řešení poskytuje patch, který optimalizuje některé systémové knihovny.

Stažený soubor je třeba dekomprimovat, poté nakopírovat "cab" soubor do PDA a tam ho spustit, poté PDA restartovat. Po novém spuštění PDA by měl být výsledek okamžitě opticky zpozorovatelný.

Patch je k dispozici ke stažení zde

http://www.sunnysoft.cz/faq_odpoved.php?id=119

Ze by to mohl byt nas problem s GPS ?[/QUOTE]

Tak sem to nainstaloval,zítra odskouším....A povím,jestli se něco změnilo....
S474N (660)|28.12.2005 15:06
[QUOTE="RychJ"]Už si to zkusil ? [/QUOTE]

Ne, mam totalne vybite PDA a kabel navic i doma :D
LOOX 710 (82)|28.12.2005 16:07
Tak uz se mi to konecne podarilo rozchodit ukazuje 10-12 satelitu.
S tou synchronizaci a pripojenim k pc nemam nejmensi problen.:)
RychJ_ce4you (63)|28.12.2005 17:52
[QUOTE="LOOX 710"]Tak uz se mi to konecne podarilo rozchodit ukazuje 10-12 satelitu.
S tou synchronizaci a pripojenim k pc nemam nejmensi problen.:) [/QUOTE]

Už mi to taky synchronizuje,ale pořád tam nemůžu dostat tel. čísla...Mám tam pořád jen jména v kontaktech...:mad:
Mlok_ce4you (154)|28.12.2005 20:21
Tak jsem přišel z mrazu, ztuhlej jako drozd a naštvanej jak... Moje poznatky :

Nainstaloval jsem patch, restartoval, ale :

GPS Locator má v grafu 4-9 satelitů, ty zelené štráfky, ale hlásí dostupných 0.

GpsTuner : Má v grafu satelitů viditelných 10-12, ale pouze jako modré (viditelné) ale žádný není zelený (využívaný).

Vito Navigator II : GPS vidí, ale nemá od ní žádné informace, ručička ani koordináty se ani nepohnou.

GPSDash a BeeLine jsem už ani nezkoušel. :(

Přitom ráno jsem s Dynavixem dojel až před práci.


Tak fakt nevím :((( Nastavení GPS na portu 8, rychlost zkoušena na 9600 - 57600, ale nic. Soft. port vypnutý, stejně tak infra.

Víte někdo radu? Jediné moje štěstí je, že 520 mám na recenzi a jinak používám svou 718tku a I-Tec 339. Tato kombinace naštěstí šlape jak má.

homoludnes (14)|28.12.2005 20:23
Mám n500 s Tomtomem a Smartmaps, instaloval jsem ten sobor ze Sunnysoftu, ale je to pořád stejné. Pro navigaci v autě je to perfektní - na cca 500 odježděných kilometrech převážně v horách jsem měl cca. 5 malých chyb, ale když jdu pěšky, tak je to bída. Pokud někdo přijdete na to v čem je háček budu vděčný.
Mlok_ce4you (154)|28.12.2005 20:52
Ještě mě napadá, že udělám HR a nainstaluji jen nějaký ten GPS soft. Žádnou lokalizaci, nic... Ale že by se mi do toho chtělo, to se říct nedá :) Nechcete to někdo zkusit za mne? :)
S474N (660)|29.12.2005 08:05
To by bylo zajimave zkusit. Taky jsem si dal patch a vubec zadnou zmenu jsem nezpozoroval. Kdyz zapnu PDA, tak vzdycky trva par sekund nez muzu na neco zacit klikat, uplne me to pripomina, jako kdyby se PDA 'probouzelo'. Taky vam to dela ?
Mlok_ce4you (154)|29.12.2005 09:59
Tohle mi to nedělá. Můžu klikat hned. Jak dlouho musíš čekat? To co mi oproti 718tce přijde hodně divné, že po soft resetu čekám cca minutu, než naskočí, Hodně dlouho je tam ta úvodní (u mne horská) obrazovka, někdy s hodinami někdy bez. Je to tím, že je tam pomalejší procesor a WM5? Naběhnutí 718tky po SR je mnohem svižnější. Ještě k tomu HR. Chtěl jsem ho dělat, ale ačkoliv jsem držel tlačítko vypínání a přitom dělal SR stylusem, tak HR proběhl nějak divně. Cca 5 minut svítila jen ta "horská" obrazovka. A nic. Pak jsem udělal SR, LOOX naběhl, ale se softem. Pouze čas byl nastaven na 1.11. a některá systémová nastavení (např. rychlost procesoru) byla na default, místo původního nastavení Turbo.

Dnes jsem zase jel do práce autem (velká legrace), tam GPS locator naskočil a ukazoval 9 využitelných satelitů (i přes sklo v autě), Dynavix i Vito Navigator fungoval tak jak má. Ručička u VitoNavigatoru se hýbala plynule, souřadnice se měnily. Prostě zase ok. Tak nevím.

Co u vás nového?

S474N (660)|29.12.2005 10:38
Mam takovy dojem, ze za to muze prave SBP Pocket Plus, ve kterem mam ikonky a ty to asi brzdi.

Presne jak pises, pokud se jedna o pohyb v aute, tak naprosto super, ale jakmile se jedna o pesi chuzi, tak jako by se zasekla :sarcastic:
Mlok_ce4you (154)|29.12.2005 10:42
Jestli myslíš tu Tvou prodlevu při zapnutí, tak tím to asi nebude. SPB Pocket Plus 3.0 mám a nedělá mi to. nebo myslíš ten můj pomalý start po SR?

Zkusím si dnes zajít na oběd pěšky, zadám souřadnice a uvidím. Už se mi o tom zdá :o)

Z.
S474N (660)|29.12.2005 11:03
Prodleva pri normalnim zapnuti. Pri SR je samozrejme prodleva umerna WM2005, takze tomu se nedivim.
Mlok_ce4you (154)|29.12.2005 11:14
Divný. Jakou verzi SPB Plus máš?

S474N (660)|29.12.2005 11:42
Tu nejnovejsi z jejich webu.
kank (90)|29.12.2005 11:49
Ta posledni verze SPB Plus 3.0 mi take zlobila zasekavala mi cele PDA, myslim ze ale 2,5 to nedelala. Je to divne ze nekomu to tu chodi mel jsem tam jen lokalizaci a SPB Plus a uz to nechodilo. :(
S474N (660)|29.12.2005 11:58
Me to jede, stejne jako SmartMaps. Jenom se divim, ze nevydaji zadny upgrade. Ale hlavne co me stve je ta GPS. Chtelo by to nejaky editor registru a nebo ovladacich knihoven, ve kterych by si clovek mohl zmenit nejake parametry te GPS - treba i na ukor baterie apod.
Mlok_ce4you (154)|29.12.2005 20:55
Tak jsem dnes zase zkoušel. Dokonce jsem dělal testy, kdy jsem na stejnou věc najednou zapnul 718tku s I-Tec339 a tu N520tku. A resume? GPS na N520 nabíhá pomaleji (stejné to bude asi i u 500), při jízdě autem či jiném rychlém pohybu není problém (počet satelitů, které obě vidí jsem nezkoumal - řídil jsem), ale při chůzi, pomalém pohybu to 718tka s 339tkou vyhrává na celé čáře. GPS v N520 je při pomalém pohybu bezradná jak malé dítě, chvíli jsem o 20m tu, chvíli jinde, uložím-li v jednu chvíli souřadnice tam kde stojím a ukročím, v zápětí jsem o 25m jinde.

Jediné, co mi z toho vyplývá, že přestože je LOOX N520 jinak velmi povedený, rozhodně (subjektivně dle mne) není na geocaching vhodný.

Rád si nechám tento názor vyvrátit, ale zatím jsem o něm přesvědčen. Např. s tím Dynavixem, co tam mám nainstalovaný, to jezdí skvěle, žádný problém, ale jinak ..... :(
S474N (660)|29.12.2005 21:38
Je to zvlastni, ale dle meho nazoru by to nemelo byt zalezitosti HW, ale software, ktery tu GPS ovlada. Ta prece jenom posila data. Tezko rict, jestli neni problem i v prenosove rychlosti 9600.

Jestli te muzu poprosit, zkus nastavit rychlost 9600 i u 399 a s ni proved test pri chuzi. Diky.
Mlok_ce4you (154)|29.12.2005 21:48
Dobrý nápad. Udělám to. Ale dnes už asi ne. Zítra dám vědět.

Hezký večer.

P.S. Nicméně mě potěšilo, že 520tka viděla během krátké doby 9 satelitů :)
foton_ce4you (7)|2.1.2006 18:24
Tedy, musím říci, že n520 mě s GPS pěkně zklamala - do auta ideální (najde signál snad okamžitě a má fascinující přesnost), ale na chůzi je to naprosto na nic - zkoušel jsem se dnes projít s LOOXem v ruce a ani po půl hodině chůze, kdy jsem měl na obloze nejméně devět satelitů, se LOOX vůbec nechytnul :(( Tak nevím, asi ho prodám.
S474N (660)|2.1.2006 19:02
Taky me to stve, protoze geocaching je hlavne o dohledavani veci a tim padem je me to k nicemu. Porad doufam, ze vydaji nejaky SW patch na tu GPS, aby se vzpamatovala.
foton_ce4you (7)|2.1.2006 19:35
Jo, to by bylo výborné, asi jim napíšu mail na české zastoupení, aby tušili, že ne každý se pohybuje pouze autem :) Ale v úspěch moc nevěřím...
Hlavně netuším, proč to při té chůzi tak zlobí, vždycky jsem si myslel, že GPS je při pomalejším pohybu přesnější.
Ganja_ce4you (324)|3.1.2006 08:23
a ja musim do 12 dnu koupit tady lidem na prochazky prirodou pda s gps nebo ntb s gps .. chtel jsem jim koupit ten fj n500 .. jak ja ho vsude vychvaluju kvuli cene a nakonec po mesici takovyhle zklamani
S474N (660)|3.1.2006 09:07
[QUOTE="foton"]Jo, to by bylo výborné, asi jim napíšu mail na české zastoupení, aby tušili, že ne každý se pohybuje pouze autem :) Ale v úspěch moc nevěřím...
Hlavně netuším, proč to při té chůzi tak zlobí, vždycky jsem si myslel, že GPS je při pomalejším pohybu přesnější.[/QUOTE]

Chtelo by to nejenom na ceske zastoupeni, ale i zkusit zahranicni fora, treba firstloox apod.
Mlok_ce4you (154)|3.1.2006 13:32
Ganja : Nekupuj notebook, kdo se s tím bude tahat? :) Kup jim 718/720 s ext. GPS, to šlape jak hodinky..

foton:Nevěřím, že by se něco stalo a když, tak to chvíli potrvá a Ti, kdo si chtěli pořídit 500/520 kvůli pěší navigaci či geocachingu, sáhnou určitě po něčem jiném, protože je to při pomalém pohybu fakt bída a děs.

Kdo si chce pořídit 500/520 pro navigaci v autě, tak určitě neprohloupí.

S474N (660)|3.1.2006 14:39
Nezkusil by nejaky anglictinar napsat prispevek ? Klidne ho propasuji do zahraniho fora.
homoludnes (14)|3.1.2006 14:46
Tak jsem psal na Fujitsusiemens - servisní oddělení dotaz na pomalou gps při pěším pohybu a přišla mi tahle odpověď.
"Dobrý den,
dlouhá reakční doba GPS modulu v PDA Pocket LOOX je zřejmě problém software ke GPS. O problému víme a na jeho řešení se pracuje, ale protože GPS technologie není dílem Fujitsu Siemens, je to složitější. Řešení (a update software pro PDA) lze očekávat na jaře tohoto roku.
S pozdravem Vladimír Lysenko"
Tak si to můžeme přebrat různým způsobem, odsunem a snad nespokojenost vyprchá či opravdu na tom pracujem. Co je správně nevím, ale doufám, že se někomu podaří tento problém odstranit.
adventurer (21)|3.1.2006 14:54
No já hledím jako blázen,vlastnil jsem před pár měsíci Deltu X od Yakumo a GPS fungovala naprosto geniálně,i při té nejpomalejší chůzi stále bezpečně a svižně navigovala. Jak jsem už tady někde psal,ta cena za FS500 není normální,třeba právě v porovnání s Deltou X,která je horší co se parametrů i designu týká,ale cenově je o dost výš. A to jsem se FS500 nebo 520 chystal koupit,ale teď už jsem ztratil zájem :o(
Být novopečeným majitelem Loxu řady N tak bych ihned pda reklamoval,protože zkrátka nefunguje tak jak má. Je to klamavá reklama protože kupuji-li přístroj který má SIRF3 tak je předem dané že bude extrémě citlivý a přesný,ale to co zde popisujete je bída a utrpení a omlátil bych jim to ohlavu.
Podejte všichni reklamaci a importér s tím bude muset něco udělat.
adventurer (21)|3.1.2006 15:01
No tak teď není co řešit,když sami přiznali že je PDA vadné (a je fuk jestli je to SW nebo HW)
Já bych to reklamoval,na vyřízení mají měsíc a pokud se jim to nepodaří opravit tak musí vrátit peníze.
S474N (660)|3.1.2006 15:17
Aaa pan je nejaky silak. Na to, ze pouzivam PDA 95% casu v aute a 5% pro geocaching (klde je prave ten problem), tak se ho urcite na mesic vzdam s tim, ze za mesic me vrati penize. To bych se musel opravdu zblaznit. Navic je to evidetne pouze SW zalezitost - muj soukromy nazor je ten, ze tam muze byt nejaky "setrici" rezim, ktery pri minimalnim pohybu proste radeji GPS vypne a tim setri baterku.
Mlok_ce4you (154)|3.1.2006 15:39
S474N : Souhlas a souhlas. 500/520 je jinak velmi povedený kousek. Stejně jako Ty PDA používám na X dalších věcí, geocaching jen okrajově. Co mě např. mile u 520tky překvapilo je kvalita displeje a podsvícení. Jasnější než u 718tky a bílá je více bílou. Provedení taky prima. Možná s tím šetřením spotřeby máš pravdu. Já jen doufám, že na to přijdou brzy.
homoludnes (14)|3.1.2006 15:39
Je to o preferencích, štve mě, že to při pěší navigaci nefunguje ideálně, ale pořád je to ještě hodně dobře funkční PDA s dobrým designem, slušnou cenou - navigace v autě super - pěší podle smartmaps funkční jen použití pro geocaching je problematické, ale dá se (skoušel jsem o víkendu). Je každého věc jak to pro sebe vyhodnotí - já do reklamace nepůjdu - využívám pda pro práci a geocaching je zábava, proto je pro mě reklamace neadekvátní - stejně jako příspěvek předemnou.
S474N (660)|3.1.2006 16:04
Ono ted ve snehu se stejne geocaching moc provozovat neda a jestli to brzo vyresi, tak je to bomba. Jinak jsem s tim PDA naopak velmi spokojen - i rozmerove mensi nez Loox 720.
RychJ_ce4you (63)|3.1.2006 16:16
Přesně ,sem s n 500 max. spokojen...v autě naprosto bez chyby ....
S474N (660)|3.1.2006 16:30
Tak jsem se svou lamavou anglictinou zacal psat zde:

http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?t=5477
Stheepan (194)|3.1.2006 19:28
Panove trapny dotaz: jak je opici trojhmat na FX LOOX N520 (asi bude stejne jako na N500) pro hard reset? mel jsem XDA3 ale na tomhle to proste neumim :)Diky
RychJ_ce4you (63)|3.1.2006 20:00
[QUOTE="Stheepan"]Panove trapny dotaz: jak je opici trojhmat na FX LOOX N520 (asi bude stejne jako na N500) pro hard reset? mel jsem XDA3 ale na tomhle to proste neumim :)Diky[/QUOTE]

Zmáčkni tlačítko pro on/off,současně Levé dolní tlačítko a reset. Pak ty dvě tlačítka drž než naběhne...