Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zkušenosti s LOOX N500 GPS?

Stheepan (194)|3.1.2006 20:12
[QUOTE="RychJ"][QUOTE="Stheepan"]Panove trapny dotaz: jak je opici trojhmat na FX LOOX N520 (asi bude stejne jako na N500) pro hard reset? mel jsem XDA3 ale na tomhle to proste neumim :)Diky[/QUOTE]

Zmáčkni tlačítko pro on/off,současně Levé dolní tlačítko a reset. Pak ty dvě tlačítka drž než naběhne...[/QUOTE]


DIKY
MilanSu (823)|3.1.2006 21:07
Mam Acer N35 a funguje i pri pesi chuzi normalne. Zkuste si na Looxe naisntalovat GPSGate (odkazy na demo na Googlu). Vytvori virtualni port pro GPS a tim by se mel vyresit problem s moznym setricim rezimem pri pomale chuzi. GPS Gate bezi furt a tim bude mit automaticky zapnutou GPS.
Nerikam, ze to absolutne pomuze, ale rozhodne bych to vyzkousel.
S474N (660)|3.1.2006 22:43
MilanSu: az na to, ze si N35 muze nechat jenom nechat zdat o WM2005 i SiRF III. Predpokladam, ze je to "chyba" primo systemu.
MilanSu (823)|3.1.2006 23:25
[QUOTE="S474N"]MilanSu: az na to, ze si N35 muze nechat jenom nechat zdat o WM2005 i SiRF III. Predpokladam, ze je to "chyba" primo systemu.[/QUOTE]
Ja jsem take nevychvaloval N35, v dobe kdy jsem ji kupoval nebylo o Looxu ani slyset, jenom jsem se snazil dat Vam nejakou radu, takze nechapu tvuj prispevek a je asi trochu out vzhledem k zamereni tohoto vlakna. Ja osbne mit Loox 500, tak ten GPSGATE vyzkousim (ja ho taky zkousel) a navic 14-ti denni trial mi umozni ho dostatecne vyzkouset
Mlok_ce4you (154)|4.1.2006 06:40
MilanSu : Ona snad ta 500/520 umí sama o sobě to samé co Franson GPS Gate, tzn. nastavovat virtuální port pro další programy. Osobně jsem GPSGate zkoušel na 718tce, kde bych to docela uplatil, ale dělalo mi psí kusy, tak jsem toho nechal :o)

Ale dík za tip

Z.
adventurer (21)|4.1.2006 06:50
No tak pardon,ale jestli se nepletu tak v předchozích příspěvcích moc chvály na nové Loxe zrovna není. Já osobně používám navigaci převážně při pěší chůzi v terénu a když si kupuji zařízení které má nový SIRF3 tak to není jen tak bez důvodu a pokud by fungovalo tak jak popisujete tak mě to naštve a je to úplně stejný jako když si koupím dvěstěkoňový fáro a ono jezdí jako traboch,ale stačí si přece říct že jinak je to moc pěkný auto a mě vyhovuje protože s ním jezdím jenom na nákupy :D
S474N (660)|4.1.2006 08:12
Adventurer: pokud budu mluvit za sebe, tak plati to, co jsem psal - navigaci pouzivam hlavne v aute (prevazne, vice nez 95%) a take na geocaching. Jak znamo, geocache se v zime spatne dost hledaji, takze jsem ted omezil geocaching naprosto. Tudiz pokud tento problem vyresi v brzke dobe (nez zacne tat snih) tak se pro me zase tak moc nedeje. Rozhodne ale pristroj nelze srovnavat s N35.
S474N (660)|4.1.2006 08:13
[QUOTE="MilanSu"]Ja jsem take nevychvaloval N35, v dobe kdy jsem ji kupoval nebylo o Looxu ani slyset, jenom jsem se snazil dat Vam nejakou radu, takze nechapu tvuj prispevek a je asi trochu out vzhledem k zamereni tohoto vlakna. Ja osbne mit Loox 500, tak ten GPSGATE vyzkousim (ja ho taky zkousel) a navic 14-ti denni trial mi umozni ho dostatecne vyzkouset[/QUOTE]

Ale jo, mam tu full verzi, tak to vyzkousim. Jenom nevim kdy, protoze moc pesky nechodim :D
Mlok_ce4you (154)|4.1.2006 08:13
Špatně to chápeš. Majitele 500/520, tedy samozřejmě štve, že to při pomalém pohybu značně zkresluje / pomalu reaguje, ale zároveň je nutné si uvědomit, že všechny ostatní aplikaci a samotné funkce PDA jsou naprosto bez problémů. Ano, pokud si někdo chce pořídit PDA jen pro pěší navigaci či geocaching, tak rozhodně ne LOOX 500/520. Tedy alespoň ne do doby, než toto vyřeší. Ale ostatním ho mohu jen doporučit.
MMM_ce4you (42)|4.1.2006 08:43
[QUOTE="MilanSu"]Mam Acer N35 a funguje i pri pesi chuzi normalne. Zkuste si na Looxe naisntalovat GPSGate (odkazy na demo na Googlu). Vytvori virtualni port pro GPS a tim by se mel vyresit problem s moznym setricim rezimem pri pomale chuzi. GPS Gate bezi furt a tim bude mit automaticky zapnutou GPS.
Nerikam, ze to absolutne pomuze, ale rozhodne bych to vyzkousel.[/QUOTE]

funkce virtualniho portu je ve wm5 uz integrovana a funguje v pohode.
uvital bych kdyby vyrobce vydat nejake oficialni prohlaseni o "chybe" a pripravovanem reseni. do te doby radim noveho looxe nebrat, jinak
je k brzkemu reseni nedokopem...
MMM_ce4you (42)|4.1.2006 09:09
tady muzete dat vedet o danem problemu ceskemu zastoupeni -> http://www.fujitsu-siemens.cz/feedback/FeedbackNew.jsp
S474N (660)|4.1.2006 10:10
Diky, prave jsem jim napsal velmi stavnatej email. :D
MMM_ce4you (42)|4.1.2006 14:00
[QUOTE="S474N"]Diky, prave jsem jim napsal velmi stavnatej email. :D [/QUOTE]

taky jsem jim psal..
verim, ze cim vice lidi se bude ptat, tim drive se neco zmeni...

na muj rozsahly dotaz mi prisla tahle strucna odpoved :

>>Dobrý den,
>>vámi zmiňovaný problém se řešit bude, ale protože technologie GPS
>>v PDA není dílem Fujitsu Siemens, spolupracujeme na řešení s jejími tvůrci.
>>Termín řešení zatím ale nevíme.
>>S pozdravem
>>Vladimír Lysenko
S474N (660)|4.1.2006 14:11
Tak to ti jeste odpovedel dobre, u me se snazil delat ze me vola:

Dobrý den,
jestliže Vaše PDA nejde zapnout, je to problém, který by měli řešit va našem servisním středisku (firma Getronics - tel.296760422) jako záruční opravu. Pokud PDA nezobrazuje polohu na GPS VŮBEC, je postup stejný - kontaktovat servisní středisko. Nevím, co máte na mysli jako špatné zobrazování polohy? Souřadnice vaší pozice neodpovídají bodu na mapě? Je pravda, že po zapnutí trvá delší debu, než PDA zaměří satelity. Pak by ale již mělo GPS fungovat plynule.
S pozdravem
÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷
Vladimír Lysenko
Fujitsu Siemens Computers
Evropská 176 (budova Olympusu)
160 00 Praha 6
Czech Republic
Telefon: +420 233 034 052
Fax: +420 233 034 099
Mobil: +420 736 499 100
Email: Vladimir.Lysenko@fujitsu-siemens.com
Internet: http://www.fujitsu-siemens.com
÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷
MMM_ce4you (42)|4.1.2006 14:58
[QUOTE="S474N"]Tak to ti jeste odpovedel dobre, u me se snazil delat ze me vola:
[/QUOTE]

nevim co to zkousej.. narovinu jsem jim napsal, ze vim, ze o danym problemu vedi a ze pripravujou reseni, co me zajimalo bylo kdy takove reseni muzu ocekavat, pokud to bude v blizkem casovem horizontu, tak neni co resit, ale rok cekat nebudu. Taky jsem jim napsal, ze bylo slusne pokud vedi, ze neco neni v poradku a pripravuji "reseni", informovat zakazniky formou nejake zpravy na jejich strankach, jinak ze lze prepokladat hromadne reklamace od lidi, kteri presli od externich gps..to co mi napsali jsem v podstate uz vedel...
S474N (660)|4.1.2006 15:07
MMM: vsak si taky nemysli, ze jsem mu neodpovedel :D
Mlok_ce4you (154)|4.1.2006 21:13
Zajímavé... Taky jsem jim napsal :) Mě to připadá podobná reakce, jako když jsem onehdá reklamoval Canon 20D u AWH servisu, což je jediný autorizovaný servis u nás :o) Taky se snažili zahrát věci do autu a přehazovali si problém jako horký brambor. Nakonec jsem si našel na Slovensku firmu, která mi to při služebce opravila za 2 hodinky a ještě jí stačil český záručák... A propo, nemá Fujitsu-Siemens zastoupení na Slovensku? :))
Stheepan (194)|4.1.2006 21:55
Kolegove ted z jineho soudku, potreboval bych poradit, mam sice FS LOOX N520, ale to bude u FX LOOX 500 stejne.

Dotaz: nainstaloval jsem si TOM TOM, ale nejde me inicializovat GPS, TOM TOM me hlasi "chyba zarizeni GPS!". V konfiguraci GPS je "kabelove tom tom gps", "ostatni bluetooth gps" a "ostatni kabelove nmea GPS". Ja mam vsak integrovanou, jakou volbu mam tedy zvolit a jake porty? Zkousel jsem snad vsechny mozne kombinace a nedari se.

Muzete me nekdo pomoci? jiste mate zkusenosti. Dekuji.
homoludnes (14)|4.1.2006 22:17
Já jsem nastavil "ostatni kabelove nmea GPS" rychlost tuším 9600 a com 8 a funguje to. Zkus to nastavit podobně a nesmím mít puštěný jiný navigační soft.
Stheepan (194)|4.1.2006 22:40
A jak mas nastavenou GPS v WM5? jake tam mas porty? mas nastaveny i hardwarovy? Ja to zkousel presne s tou kombinaci co uvadis a hlasku mam stejnou :(

EDIT: tak moje chyba, ja mel pusteny GPS locator standardni ve WM5 u FX LOOX 520, to me nenapadlo ze vadi, protoze PC KIM to nevadi, takze uz me to funguje..

diiky
S474N (660)|5.1.2006 10:26
Tak jsem napsal mail i v kopii na jejich Product Managera a dostal jsem nasledujici odpoved:

Vazeny pane xxx,

Tento problem je v teto chvili resen na globalni urovni a velmi pravdepodobne bude pripraven a vydan opravny image. Jeho priprava a odladeni ale zabere nejaky cas, proto bych Vam chtel navrhnout nasledujici: pokud do konce brezna nebude k dispozici update, ktery tento Vas problem bude resit, vezmeme od Vas zakoupene PDA zpet s plnym vracenim penez.

Bude Vam toto reseni vyhovovat?

S pozdravem/Best regards

Stanislav Hájek
Mobile Product Manager

Fujitsu Siemens Computers, s.r.o.
Evropska 176
160 00 Praha 6
Czech Republic

tel.: +420 233 034 054
fax: +420 233 034 099
e-mail: stanislav.hajek@fujitsu-siemens.com
internet: www.fujitsu-siemens.cz
Mlok_ce4you (154)|5.1.2006 10:42
No, tomu říkám závazek :-) Tak se budu těšit na Apríla. Díky za informaci :)
MMM_ce4you (42)|5.1.2006 11:33
kdyz to do jara daj do kupy, tak budu spokojenej. driv bych to stejne nevyuzil :-)
adventurer (21)|5.1.2006 12:10
S474N: No vidíš, jít tvrdě za svým se většinou vyplácí :D
Já teď netrpělivě čekám jestli se bude něco dít nebo nee,mám totiž od začátku na N500 zálusk ;)
Ale věřím že se to brzy vyřeší i kdyby měli stáhnou všechny prodané přístroje,pro takovou firmu je to ostuda ja prase.
S474N (660)|5.1.2006 12:23
Adventurer: ale samozrejme, o tom se presvedcuji dnes a denne :D . Naposledy diky me dostal "pres koule" jisty vedouci likvidator skod, co si byl moc jistej v kramflecich.

Kdyby si na tento problem sednul nekdo z programatoru, tak to musi dle meho nazoru vyresit za par minut. Ja bych do toho sel i klidne na ukor rychlejsiho vybijeni baterie (stejne pouzivam externi kapesni nabijecku od Koracellu)
MMM_ce4you (42)|5.1.2006 12:28
ja verim tomu, ze to daj dohromady, napsat novej a funkcni ovladac je otazkou par tydnu, ale v jejich zajmu je to udelat co nejdriv...myslim, ze ne kazdej vi, ze se o chybe vi a ze se pripravuje reseni.
Ale neskutecne me na nich sere to, ze to proste nepriznaj (aspon prostrednictvim svych stranek) vsem zakaznikum. Slibujou individualne vraceni penez, tomu kdo vic "nadava" (i me je to slibeno)...
Chtel bych na jejich webu videt tucne : omlouvame se zakaznikum, neco jsme udelali spatne, budeme to resit tak a tak... a ne mlcet a doufat, ze lidi to budou zkouset jen v aute...
MMM_ce4you (42)|5.1.2006 12:42
nedalo mi to a oslovil jsem take jejich product managera...
a vypada to ze nic chytrejsiho z nich uz asi nedostanu...


Dobry den,
O danem problemu vime jiz od vicero uzivatelu. Reseni se pripravuje a verim, ze bude k dispozici v kratke dobe.

V pripade dalsich dotazu jsem Vam k dispozici.
S pozdravem

Stanislav Hájek
Mobile Product Manager
Fujitsu Siemens Computers, s.r.o.
Evropska 176
160 00 Praha 6
Czech Republic
tel.: +420 233 034 054
fax: +420 233 034 099
e-mail: stanislav.hajek@fujitsu-siemens.com
internet: www.fujitsu-siemens.cz


...mam to tady k nim asi 100 metru, tak jim to snad pujdu ukazat :))
S474N (660)|5.1.2006 13:01
Oni o tom moc dobre vi, ale pred novymi lidmi nejdriv hraji "hlupaky" a priznaji to az tehdy, kdyz moc dobre vi, ze clovek o tom problemu vi z ruznych for. Ja si snad zkusim projit i registry, jsetli tam neco zajimaveho ohledne gps nebude.
adventurer (21)|6.1.2006 14:45
Máte už zkušenosti co se spotřeby tohoto PDA týká ?
Jak dlouho vydrží plně nabitý akumulátor při navigaci ?
Dělali jste nějaké testy ?
A co čitelnost displeje venku a na slunci,je lepší horší nebo průměrná ?
flashhorse (28)|7.1.2006 09:03
Zkoušel jsem s 520 hlasovou navigaci v autě se zapnutým podsvícením a vydržel 4:45 do vypnutí. Co se týče displeje, tak nemám s čím porovnávat.
homoludnes (14)|8.1.2006 20:04
Dotaz na software pro navigaci a další dotazy s tím spojené - za odpověď předem děkuji.
1) Jak můžu nechat PDA zaznamenávat trasu, když ho mám například na kole v batohu? Když vypnu automatické vypínání zařízení tak zůstane zaplý displej - netuším kolik to žere baterií - dá se úplně vypnout?
2) Jaký software na analýzu trasy (výškový profil, rychlostní profil atd.) vám přijde nejvýhodnější?? Rád bych to posléze přesunoval do PC takže něco s možností exportu.
3) Existuje mapový software pro PC, který umí číst takto vytvořené mapy a vykreslit je do mapy??
4) Jaký software pro geacaching vám přijde nejvhodnější - právě stahuji Vito.Navigator.II..
Doufám, že vše se naučím a nainstaluju než dá Siemens do oběhu tu upravu N500-520. Když už slibují vrácení peněz tak předpokládám, že řešení není daleko - jinak by se asi do takových slibů nepouštěli.
Díky za odpovědi.
S474N (660)|9.1.2006 15:18
Takze na FirstLoox nekdo dost podrobne popsal problem s funkci, ktera obhospodaruje GPS, tzv. staticka navigace. Tato funkce se stara o to, aby GPS "neskakala" v mape, ale pri rychlosti nizsi nez 4 kmph stala na miste. Vypnuti teto funkce pry vyresi i problem s geocachingem ci chuzi.

Program do PDA je zde:
http://www.memory-map.com/MMSirfSetup.exe

Muzete to nekdo overit, nemam u sebe kabel. Diky.
Šeba_oldd (1184)|9.1.2006 15:47
Tak z toho nejsem nijak moudry nic tam nejde prepinat nebo vite nekdo jak?
00113455_pc_capture2_0w4k.jpg
oltcit (1098)|9.1.2006 16:42
Povolenie "statickej navigácie" funguje pomocou SIRFDemo z PC,GPS musí byt prepnutá v režime SIRF data,vtedy sa dá táto funkcia aktivovať.Nenašiel som zatiaľ funkčný soft pre PPC ktorý by to dokázal,skúsim teda tento uvedený.
MMM_ce4you (42)|9.1.2006 16:43
[QUOTE="Šeba"]Tak z toho nejsem nijak moudry nic tam nejde prepinat nebo vite nekdo jak?[/QUOTE]

jsou to jen tlacitka, nikde se tam nic viditelne prepinat nema

statci kliknout na "turns SN off" - vhodne pro chuzi
a nebo "turns SN on" - vhodne do auta...

po kliknuti na turns SN off, se po chvilce napise, neco jako, ze ted bude GPS reagovat normalne na vsechny rychlosti pohybu, takze uz by si pri chuzi nemela myslet, ze stojime na miste...to je podle me cele...

vyzkouset to pujdu pozdeji....ale verim tomu :)
RychJ_ce4you (63)|9.1.2006 17:07
Sem to nainstloval,ale když na něco taptnu tak se mousne PDA...
Takže nevím nevím....:evil:
Brco_ce4you (447)|9.1.2006 17:15
[QUOTE="oltcit"]Povolenie "statickej navigácie" funguje pomocou SIRFDemo z PC,GPS musí byt prepnutá v režime SIRF data,vtedy sa dá táto funkcia aktivovať.Nenašiel som zatiaľ funkčný soft pre PPC ktorý by to dokázal,skúsim teda tento uvedený.[/QUOTE]

GPS TWEAK by to mal dokazat.
Treba skusit.
RychJ_ce4you (63)|9.1.2006 17:15
Tak se to asi podařilo,taptnul sem na to off a něco mi to napsalo...Jako že to je v pohodě ale jestli to bude fungovat ta GPS líp,to nevím,sem doma....:sarcastic:
oltcit (1098)|9.1.2006 17:47
Ok :) tak som to rozchodil,funguje to,nieje ani treba manualne prepínať do SIRF protokolu,program to spraví sám,ale včera mi nefungoval iný program APLsirf0002 od polskeho autora a dnes už išiel a ten je funkčne trošku lepší,lebo má v sebe ešte funkcie zistenia FW GPS,prepínanie medzi NMEA A SIRF módom,zistenie stavu statickej navigácie,viď. obr.
MMM_ce4you (42)|9.1.2006 17:49
tak jsem to byl v rychlosti vyzkouset a myslim, ze to FUNGUJE...sipka na mape se plynule a presne pohybovala pri pomale chuzi...zitra to vyzkousim poradne...
S474N (660)|9.1.2006 18:17
Takze uz jsem to taky narval do PDA, ale co znamena ktere tlacitko ?


EDIT: bal jsem se toho "rd" a nastesti to nema nic spolecneho s resetem ani vymazem, ale je to pouhe read.
MMM_ce4you (42)|9.1.2006 18:28
hmmm takze jestli to dobre chapu, tak celej problem je v tom, ze n5x0 ma povolenou funkci Static Navigation a co jsem ted tak cetl, tak to byl problem uz nekolika predeslych gps.. vetsinou ale vsichni brzo vydali novy firmware, ktery tu rychlostni hranici stahl niz nebo uplne odstranil, a prezto se to opet vyskytuje u dalsich novych produktu...proboha proc? takze cele to slavne reseni od fujitsu-siemens bude v nejlepsim pripade moznost zakazani/povoleni teto funkce, v horsim pripade jen snizeni rychlostni hranice, kdy gps rozpozna pohyb...
S474N (660)|9.1.2006 18:29
Asi tak, premyslim, ze bych jim napsal mailika.
MMM_ce4you (42)|9.1.2006 18:35
[QUOTE="S474N"]Asi tak, premyslim, ze bych jim napsal mailika.[/QUOTE]

taky o tom premyslim
Šeba_oldd (1184)|9.1.2006 18:37
A ktery ze softu tedy pouzit nejak mne z toho jiz boli od rana hlava. Nebylo by vhodne ke kazdemu softu zalozit diskuzi a tam je jednotlive probrat.
Zadám timto OLtcita a S474N zaciná zde byt pekne neprehledno.Dekuji.
MMM_ce4you (42)|9.1.2006 18:50
[QUOTE="Šeba"]A ktery ze softu tedy pouzit nejak mne z toho jiz boli od rana hlava. Nebylo by vhodne ke kazdemu softu zalozit diskuzi a tam je jednotlive probrat.
Zadám timto OLtcita a S474N zaciná zde byt pekne neprehledno.Dekuji.[/QUOTE]

oba umeji to nejdulezitejsi a to vypnout funkci Static Navigation a tim
zbavit gps bezradnosti pri pesi chuzi...ten od toho polaka umi jeste precist jakou verzi firmware ma sirf a v jakem stavu se ted nachazi staticka navigace, jestli je ON nebo OFF...a asi to nejsou jedine dva programy, ktere to budou umet...
Mlok_ce4you (154)|9.1.2006 20:40
Tedy já nevím. Zkoušel jsem teď venku ten M-M Sirf a aplsirf, ale ať už jsem měl StatNav on nebo of a u programu M-M Sirf WAAS on / off, stále se to chová velmi, velmi zmateně... Možná dělám něco špatně.. :(

Zde v teple, když mi rozmrzá hlava, mě napadá, jestli ten program M-M Sirf, který se mi zdá uživatelsky nejpřehlednější se po nastavení nemá pouze tzv. shodit na pozadí a ne jako já, že jsem ho po nastavení vypnul v domnění, že ta volba zůstane nastavená... Je to tak či ne? Asi ne, co? :)
oltcit (1098)|10.1.2006 01:55
Poviem to takto: staršie verzie FW sirfIII v BT338,alebo i-TEC 339,konkretne ver. 3.02 majú problém s detekciou pohybu pri rýchlostiach pod 4km/h čo niekedy prinášalo problémy pri navigácii.Zapnutie tejto funkcie"static ON" "sklidnilo" počínanie kurzoru pri malých rýchlostiach.Novší FW 3.11 to už ošetruje korektne a tieto programy slúžia ako taká "berlička" na eliminovanie tohto javu.Zrejme i FW v SIRF čipe v N5xx trpí takýmto neduhom a toto riešenie by mohlo čiastočne pomôcť eliminovať kvazi zmätené správanie sa GPS pri malých rýchlostiach.Dáta sa posielajú v nezmenenej forme priamo z GPS a samotné spracovanie sa necháva na samotnom navigačnom softe.Ale o tomto sa už debatovalo v threade o i-TEC339 a 338.Preto sa ospravedľnujem za možné zmätenie čitateľov.
MMM_ce4you (42)|10.1.2006 08:08
[QUOTE="oltcit"]Poviem to takto: staršie verzie FW sirfIII v BT338,alebo i-TEC 339,konkretne ver. 3.02 majú problém s detekciou pohybu pri rýchlostiach pod 4km/h čo niekedy prinášalo problémy pri navigácii.Zapnutie tejto funkcie"static ON" "sklidnilo" počínanie kurzoru pri malých rýchlostiach.Novší FW 3.11 to už ošetruje korektne a tieto programy slúžia ako taká "berlička" na eliminovanie tohto javu.Zrejme i FW v SIRF čipe v N5xx trpí takýmto neduhom a toto riešenie by mohlo čiastočne pomôcť eliminovať kvazi zmätené správanie sa GPS pri malých rýchlostiach.Dáta sa posielajú v nezmenenej forme priamo z GPS a samotné spracovanie sa necháva na samotnom navigačnom softe.Ale o tomto sa už debatovalo v threade o i-TEC339 a 338.Preto sa ospravedľnujem za možné zmätenie čitateľov.[/QUOTE]

sirf III v N5x0 ma fw 3.1.1 a po vypnuti SN se mi zda, ze je konecne vsechno v poradku...
S474N (660)|10.1.2006 09:35
Jak si to overil?