Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

T-Mobile MDA Vario (aka HTC Wizard)

JOYSTICK (150)|11.12.2005 09:14
1.je jiná a zdá se že lepší,taková integrovanější a bez problémů,pokud mi někdo poradí jak dostat ten CAB z romky,tak ho sem klidně pošlu
2.bez problému
3.jde nějak prodloužit/zkrátit ten čas zobrazení?v registrech by to neměl být problém ne?
4.není problém,nastavíš si today jak potřebuješ a pak stačí 3 kliknutí a jseš tam
já přecházím z N6600 a měl jsem možnost vario vrátit,ale neudělám to!
na ovládání si začínám pomalu ale jistě zvykat,jediný co mi hodně vadí je pořád umatlaný display a zřejmě velmi brzo otlučený celý vario,bez obalu nevím nevím....
a rychlost?mp3+tomb raider+bežná práce a nepoznám rozdíl!
je teda prafda že ještě nemám 1gb kartu a nainstalováno vše co potřebuju,ale i tak to bude o milion rychlejší než nokie,tomu věř!
Zbyšek Záliš (203)|11.12.2005 10:34
Pokud je jiná, jak je to řešeno se psaním českých znaků na hardwarové klávesnicí?
JOYSTICK (150)|11.12.2005 10:42
něco tam snad přepneš,ale zkusím to a nebo můžu poslat manuál
OoPs_ce4you (37)|11.12.2005 11:26
Všem co si stěžují na upatlanost displeje a obávají se poškrábání doporučuju:
Qtek 9100/MDA Vario; hliníkové pouzdro - 890,00 Kč
Qtek 9100/MDA Vario; Display Protector - 83,00 Kč
Qtek 9100/MDA Vario; Fólie ADAPT - 190,00

Jinak co se týká ovládání jednou rukou, po přeprogramování HW tlačítek, instalaci pocketplus a hození ikon s vyvoláním potřebných příkazů přímo na plochu nemám s ovládáním jediný problém.
Pouze bych rád aby se dala upravit prodleva před začátkem skrolování v kontaktech pomocí nabídky písmen (při stisknutém směrovém tlačítku). Přijde mi dost dlouhá a rád bych si ji zkrátil.

1. je u Varia od TM čeština od Sunnysoft nebo nějaká jiná?
2. jak dobře Vario nahradí klasický mobil.
3. lze jednou rukou bez stylusu (např. za chůze)
- vytočit číslo ze seznamu?
- přečíst sms - čerstvě doručenou?
- přečíst sms - z archivu?

ad 1: nevím jistě, ale myslím, že Sunnysoft je jediná firma, která se na profi bázi zabývala CZ lokalizací Varia, takže čeština bude asi totožná.

add 2: nerozumím co tím myslíš. Pokud se ptáš na komfort ovládání, tak je složitější, než u klasického mobilu (ala nokia 9310i), ale systém se dá nastavit tak, že se přispůsobí tvým zvyklostem. Pro mě je největším problémem vyvolání hovoru z historie a backcall na prošlé hovory. Při +5 prošlých hovorech toje opravdu dost nepřehledné. Také uložení čísla přijatého hovoru je o dost složitější. Vpodstatě si představ, že telefonuješ přez outlook. Je to složitější, ale navíc máš nedozírné možnosti, správy kontaktu, poznámek, detailů o volajícím, plánování a tak dále. Pokud tyhle věci nevyužiješ a neoceníš, bude Ti telefonování s Variem nejspíše připadat příliš složité a ovládání překomplikované. Pokud však u sebe chceš mít přehled všech scvých kontaktů, včetně adres, emailů, detaillů, popisů a poznámek, tak je Vario k nezaplacení :)
Poznámka: Naprosto dokonalé je grafitti v poznámkách při průběhu hovoru. Vpodstatě to funguje stejně jako lístečky, na které si píšeš poznámky v průběhu hovoru (kdy, co, kde, jak a ským). Používám to velice často.

ad 3: Ano všechno lze, ale není to tak intuitivní jako u normálního mobilu, musíš si vše nastavit a i poté se intuitivnost ovládání pouze přiblíží klasickému mobilu.
Protože Vario je multifunkční přístroj, má také více funkcí na ovládání a z toho vyplývá, že celé ovládání je složitější.
Pokud chceš telefon zejména na telefonování, hraní her a koukání na video, doporučuju raději koupit nějaký smartphone.
Pokud chceš využívat kancelářské aplikace, mít u sebe data, která máš na PC a si zvyklý používat úkoly, kalendář, poštu, plánování a poznámky v outlooku, tak kup Vario.

Jinak já tedy Vario, pokud jdu někde po městě v jedné ruce zásadně neovládám. Dal jsem za něj 16 a půl tisícovky a nechci aby mi ho nějaký trouba z té ruky vyrazil :)
V autě je ovládání jednou rukou samozřejmě nutnost. Ale objednal sem si držák s napájením a tím budou všechny problémy vyřešeny. Naležato s otevřenou klávesnicí to bude pohoda :)
Poznámka: Jezdím Fabií a pokud chci za jízdy telefonovat vytočím hovor, zapnu HF, telefon hodím na plochu před přístrojovou desku a volám. Hlasitost hovoru je výborná, srozumitelnost a slyšitelnost mě i volaného také. V těhle věcech je Vario prostě nepřekonatelné. Myslím, že pokud se přístroj vloží do držáku, vše buje ještě o krapet lepší.
JOYSTICK (150)|11.12.2005 11:52
je možné v tom hliníkovém pouzdře používat i dotykový displej,nebo ne musí vždy pouzdro otevřít?
johnconnor (45)|11.12.2005 12:11
Zdravim, kamarad na mne vznesl zajimavy dotaz. Konci mu smlouva u TM a tak by rad koupil nejake lepsi zarizeni. Rozhodujem se mezi 9300 od nokie nebo prave Variem. A jeho hlavni podminkou je, aby mohl vyuzivat internetove bankovnictvi od KB - MOJEBANKA. Myslite, ze by to mohlo jet? Nebo lepsi otazka, mate zkusenosti s behem internetoveho bankovnictvi via web browser na MDA a podbnych?
Vlastislav Šťastný (275)|11.12.2005 12:23
Může nějaký, už šťastný majitel VARIA napsat, jak si vede inovovaný internetový prohlížeč v porovnání s tím, který známe v provedení pod VM 2003? Co rychlost a načítání stránek, které nejsou optomalizovány pro PDA?
A ještě jeden dotaz, myslíte si že VARIO od T-Mobile bude blokované? Jak to bylo s Compaktem? Díky moc za odpověď
MultiTricker (112)|11.12.2005 12:40
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]Jak to bylo s Compaktem?[/QUOTE]

Compact blokovaný není, mám v něm bez problému simku od Eurotelu.
JOYSTICK (150)|11.12.2005 12:49
jojo blokovaný není,ale potřeboval bych vyházet ty blbosti od TM,máte už někdo editor romky?
Zbyšek Záliš (203)|11.12.2005 12:53
O editoru Romky se zmiňuje Pavel Radkovský na jeho blogu o HTC Wizard.
JOYSTICK (150)|11.12.2005 13:03
jojo ale tam je jenom prohlížení a to umím taky....
došel ti ten manuál?
Zbyšek Záliš (203)|11.12.2005 13:19
Jo došel. Děkuji. Bohužel jsem se z něj nedozvěděl, jak je to se zadáváním českých znaků na hardwarové klávesnici. Už to má někdo vyzkoušené?
JOYSTICK (150)|11.12.2005 13:29
jo tak to jsem taky nepochopil,budu to zkoušet...
Zbyšek Záliš (203)|11.12.2005 13:33
Zkuste tento postup:

FAQ - časté otázky

Lze psát diakritické znaky na integrované klávesnici u modelu HP iPAQ hw6500 a QTEK 9100?

Ano, je to možné.

Postup pro zadávání diakritických znaků:

Např. při potřebě napsat znak "č" je třeba zadat znak "c", poté držet "funkční tlačítko (v levém dolním rohu)" a pomocí "space -mezerníku" přepínat mezi jednotlivými variantami u znaku "c". Při potřebě psaní jiných znaků postupujete obdobně jako u znaku "č".

viz. Sunnysoft

Pokud to bude fungovat, tak je to čeština od Sunnysoftu :yes:
JOYSTICK (150)|11.12.2005 13:53
ano takto mi to funguje....
JOYSTICK (150)|11.12.2005 14:58
mám takový problém,pokud je to blbost omluvte mě,ale když nastavím budíka,tak ráno nehraje a vario je vypnutý......
stalo se vám to někomu?
jestli to správně chápu,tak při vypnutým se budík nikdy nespustí,ale on se mi přes noc sám vypnul....
adamekma (250)|11.12.2005 15:28
[QUOTE="konvertor"]když nastavím budíka,tak ráno nehraje a vario je vypnutý......
jestli to správně chápu,tak při vypnutým se budík nikdy nespustí,ale on se mi přes noc sám vypnul....[/QUOTE]

pokud to muzu posuzovat podle normalniho PDA, tak musis splnit tri podminky aby budik budil:
-budik zaskrtnuty (zapnuty)
-budik oznaceny pro patricne dny v tydnu
-zapnuty zvuk (v pripade varia, ktery ma tusim 2 samostatny hlasitosti bych predpokladal ze zapnuty "zvuk pda")

ale pda samozrejme muze byt "vypnuty " (tj. v rezimu stand-by)
(ostatne, muj loox se pres noc totalne vybije i kdyz ho vypnu a nepripojim do elektriky :)) ...)
- i kdyz WM5,0 ma tusim nejaky "totalni vypnuti", tak to asi v tomhle pripade pouzit nemuzes, a musis se spokojit se stand-by
JOYSTICK (150)|11.12.2005 15:35
no to je jasný,nastavím to na hned a za chvíli mi zvoní,ale nastavím to na zítra ráno a dám letadlo,jenže ráno bude vypnutý a ani nepípne a plná baterka....
adamekma (250)|11.12.2005 16:56
[QUOTE="konvertor"]a dám letadlo[/QUOTE]
a jsme u toho - mód letadloje na to aby zarizeni ani nepiplo a nezpusobilo pad letadla, ve kterym se prave nachazi.
Musis ho vypnout nejak min, nez do modu letadlo.
Krevety_tvf (143)|11.12.2005 17:04
nevite pro ma qtek 9100 jinou verzi OS a GSM oproti MDA Vario ?
Vario ma novejsi revize, tak me zajima, zda jde nejak udelat update :)
pmspace_ce4you (13)|11.12.2005 17:05
prave jsem se vratil z tm prodejny a jsem trochu zaskoceny cenou mda varia, maji ho tam za cca 13 tis. (nedotovany! :yes: ) pritom v sunnysoftu jsem jej koupil za 16,5 tis. (samo ze qteka 9100). Nevite nekdo jestli neni vyraznejsi rozdil treba ve vybave? Jestli ne, pak by me zajimalo proc ho ma sunny tak napalenej?! :no: :O
Jirka_j (186)|11.12.2005 17:05
[QUOTE="adamekma"][QUOTE="konvertor"]a dám letadlo[/QUOTE]
a jsme u toho - mód letadloje na to aby zarizeni ani nepiplo a nezpusobilo pad letadla, ve kterym se prave nachazi.
Musis ho vypnout nejak min, nez do modu letadlo.[/QUOTE]
No, nevím jak komu, ale mě to v režimu letadlo ráno vzbudí. (Dal jsem si tam kokrhání kohouta a manželka se ráno děsně lekla :)) )
TheMelin (1642)|11.12.2005 17:14
Mód letadlo by mělo vypnout jen vysílací části, tedy GSM, WiFi a BT. Takže budík by měl normálně fungovat.

Odkdy letadla padaj, když pasažérům něco pípne? :D To aby jim začli zavavovat na letišti i hodinky :D
Jirka_j (186)|11.12.2005 17:17
[QUOTE="OoPs"]add folie: ja uz jsem si ji radeji obednal na Sunnysoftu
a jeste jsem pribalil velmi pekne vypadajici HF do auta

Dohromady bratru za 1475,- vc DPH.[/QUOTE]

Je to HF (hands free) nebo jenom držák? Dá se tento držák použít i na stojato? (dá se otáčet o 90°)
adamekma (250)|11.12.2005 17:29
[QUOTE="TheMelin"]Mód letadlo by mělo vypnout jen vysílací části, tedy GSM, WiFi a BT. Takže budík by měl normálně fungovat.
Odkdy letadla padaj, když pasažérům něco pípne? :D To aby jim začli zavavovat na letišti i hodinky :D[/QUOTE]

[QUOTE="Jirka_j"]No, nevím jak komu, ale mě to v režimu letadlo ráno vzbudí.[/QUOTE]

Treba muj Sie S55 je v modu letadlo skoro mrtvej (bezi jen hodiny, ale nekontroluji se pripominky, a dokud ho ja rucne nezapnu, tak ani nepipne).

A v letadlech (krome tech novych, odstinenych) jsou PRY zakazany i notebooky a videohry - proste elektronika. Ale ja letel jen v Andule (a jeste jsem vystoupil za letu.. :D ), takze nevim.

Jinak kdyz hodne datuju doma u stolu pres GPRS a nezapojim externi antenu, tak mi to spousti alarm, ktery je asi 1 metr od stolu.
Jirka_j (186)|11.12.2005 17:33
Teď jsem to testnul,v "letadlovém modu" jde zapnout wifi i bt. Vypadá to, že Qtek opravdu vypne jen gsm.
patak_ce4you (25)|11.12.2005 19:00
Tak jsem tam dal tu češtinu a je to opravdu o dost pomalejší. Bez češtiny mi ta rychlost vyhovovala, ale teď :(( :(( :(( . Asi pojedu bez ní.
TheMelin (1642)|11.12.2005 19:00
Jasne, ze jde zapnout BT a WiFi. Jde o to, ze pokud jsi na letisti,nebo nekde kde bude zapotrebi vypnout vysilaci casti,ktere by mohli rusit jinou elektroniku, zmacknes MOD letadla a najednou se vypne GSM a pokud mas zaple BT a WiFi,tak i to. Muzes to pak klido zapnout.Toto je jen zjednouduseni,aby jsi to vse nemusel vypinat postupne a pracne ;) Toto je muj nazor, pokud melu hovadiny,tak mne opravte.
beecher (9270)|11.12.2005 19:16
TheMeline, uz zase? :D ;)

Ne, jiste. Je to na rychle vypnuti vsech radio casti zarizeni.
Jenom upozornuji, jak jsme vcera s Milosem zjistili, TT5 na Universalu se odmital spojit s BT GPSkou, nebyl-li zapnuty GSM modul, ale BT ano, preto vsak hlasil Flight mode jak zarezany. :?
OoPs_ce4you (37)|11.12.2005 19:34
[QUOTE="Jirka_j"]Je to HF (hands free) nebo jenom držák? Dá se tento držák použít i na stojato? (dá se otáčet o 90°)[/QUOTE]
Omlouvám se za chybnou formulaci, jedná se o držák s nabíjecím adaptérem do zásuvky zapalovče. Zde je odkaz
HF pro tyto přístroje se dělá v BT verzi, zde je odkaz
V3S (61)|11.12.2005 19:49
Chci se zeptat stavajicich uzivatelu HTC Whizard na to, jak je to s podsvicenim klavesnice... V nejake recenzi jsem videl fotku Qteka a tam byly podsviceny jen pismena... A pak tam byl K-Jam a ten mel podsviceny jak pismena tak i ostatni znaky na tom samem tlacitku... Pokud by nekdo mohl sem nahodit fotku, byl bych rad..
OoPs_ce4you (37)|11.12.2005 20:09
Není to moc povedené, ale pro představu snad stačí...
00106680_Vizard2_R7rG.jpg 00106680_Vizard_peu8.jpg
JOYSTICK (150)|12.12.2005 07:35
neboj,ta klávesnice vypadá ve skutečnosti lépe než na těchto fotkách....
že bych zapnul svojí D70s a makro 105.....??
když zapnu defaultní budík a potom nějaký doinstalovaný alarm,tak v režimu letadlo defaultní ani nepípne a dohrávaný hraje cokoli....pak nechápu režim letadlo....
lze teda nějak jednoduše navolit mod SILENT známý třebas z nokie?
V3S (61)|12.12.2005 07:39
Uff.... Na tech fotkach z ty recenze to vypadalo priserne, ale koukam ze je to vynikajici... Dekuji OoPs(ovi) za ochotu... Jo a jeste jeden dotazek jaky prakticky dosah ma Wifi??.. Dik..
JOYSTICK (150)|12.12.2005 07:43
dosah WIFI mě osobně dost překvapil,kámoš má nějaký asus pda a kde nemá vůbec žádný signál já mám 2 čárky....be happy
ale zase mám jiný problém,nemůže se připojit na free wifi,pořád mi to něco hledá a hledá a já nevím jak si mám vybrat to co chci...
asi to souvisí s TM,mají tam plno srač** okolo....
adamekma (250)|12.12.2005 15:20
Prave jsem se vratil z Tmobilu v HK!

takze par poznatku co je jinak nez jsem vytusil z diskuzi a clanku:
-baterka je vyndavaci a la mobil (tj. je mozny si vzit ssebou druhou nabitou)
-klavesnice je podsvetlena cela, a pekne rovnomerne, sviti i ty maly doplnkovy znaky
-po spusteni, nakalibrovani displeje, aprojiti kurzu "dlouhyho stisku a prace se submenu" se dloooouho (do 5ti min) instalovaly nejaky customize balicky tmobilu (samy, k PC jsme MDA nepripojovali, ani jsme to po nem nechteli).
-cestina tam byla sama, bez t o ho z e bychom ji instalovali, ale mam pocit ze nekde pobliz komunikacni nabidky se mihla i anglictina
-qwerty cestina: je zvlastni - napr. á,č,é,ą tam je, ale "ě" tam neni
-rychlost dostacujici, aplikace se spousteji OKAMZITE, displej se pri ote/zavreni klavesnice preklapi taky okamzite
-zko u sel jsem ho V RAMCI MOZNOSTI zatizit - spustil jsem nejaky demo video tmobilu, a soucasne jsem se jal psat SMS - v poho
-chtel jsem zkusit dalsi veci, ale bohuzel to bylo cisty zarizeni, bez zaznamu v kontaktech, bez nastaven y h o pripojeni.
-edit: psani na QWERTY klavesnici mi pripomnelo stary zlaty casy kdy jsem mel diar Casio SF - sice se to samozrejme neda srovnavat s PC nebo notesem, ale urcite je to nekde jinde nez PDA nebo mobil

+jedno jsem zkusit zapomnel:
muzete nekdo napsat jestli se da Vario bez SIM pouzivat jako PDA? (vc.napr.pripojeni k netu pres bluetooth?)

+nevite
nekdo jestli prilozeny stolni outlook 2002 umi fotky v kontaktech?
+2upozorneni k mymu zaveru:
- je mozny ze po nasypani 700 kontaktu, 14tisic polozek kalendare, dalsich veci z Outlooka, a doinstalovani SW se Vario vyrazne zpomali - ale behem tech 40ti minut co jsem ho zkoumal a predaval si ho s TMOclovekem mi to Cisty nenastaveny zarizeni pripadalo byt dostatecne rychly
-jeto prvni MDA, ktery jsem mel v ruce, porovnavam jen s PDA s PPC2002
zaver: do mesice a do dne!
sorry za upravu, upim u skolniho PC s klavesnici v rozkladu, sam se tu chvilema aktivuje mezernik, a dalo dost prace to vubec napsat...
OoPs_ce4you (37)|12.12.2005 16:11
[QUOTE="PeTrP"]Zdravim, kamarad na mne vznesl zajimavy dotaz. Konci mu smlouva u TM a tak by rad koupil nejake lepsi zarizeni. Rozhodujem se mezi 9300 od nokie nebo prave Variem. A jeho hlavni podminkou je, aby mohl vyuzivat internetove bankovnictvi od KB - MOJEBANKA. Myslite, ze by to mohlo jet? Nebo lepsi otazka, mate zkusenosti s behem internetoveho bankovnictvi via web browser na MDA a podbnych?[/QUOTE]

MojiBanku používám také, ale na variu jsem ji nerozchodil. Problém je, že aplikace vyžaduje instalaci ostré Javy. Tu jsem však ve verzi pro pocketPC nenašel. Pokud by někdo věděl o verzi pro pocketPC, tak ať sem prosím hodí odkaz a já to ještě vyzkouším.

Ani na e-bance jsem nepochodil. Tam by přístup nejspíše fungoval, ale stránky www.ebanka.cz nejsou optimalizovány pro IE WM5, takže ten hlásí chybu, že nemůže zobrazit více jak 10 rámců najednou a rámec s poli pro přihlašovací údaje nezobrazí vůbec.

Zkusím se zeptat přímo na helpdesku banky jestli přístupy přez WM5 mají nějak vyřešeny.
beecher (9270)|12.12.2005 16:15
OoPs_ce4you (37)|12.12.2005 16:23
Vario mi definitivně ztuhlo. Mám podezření, že to způsobil program WisBar, který po instalaci značně zpomalil systém a následně již nešel regulerně ze systému odebrat. Po odinstalaci programu pomocí menu "odebrat programy" se již v nabídce pro odebrání neobjevil, systém hlásil, že jej odinstaloval, ale zástupce programu stále tvrdošíjně visel v menu pro nastavení telefonu a po zpuštění program dokonce fungoval. Po zcela nesystémovém výmazu adresáře se soubory WisBaru sice program definitivně zmizel, ale zanechal po sobě neuvěřitelnou špoušť.

Závěr: WisBar do WM5 vřele nedoporučuju.
pmspace_ce4you (13)|12.12.2005 19:34
[QUOTE="beecher"]pda.ebanka.cz ;)[/QUOTE]

na ebanku se dostanes pres pda.ebanka.cz bez www
adamekma (250)|12.12.2005 19:58
[QUOTE="adamekma"]
muzete nekdo napsat jestli se da Vario bez SIM pouzivat jako PDA? (vc.napr.pripojeni k netu pres bluetooth?)

nevite nekdo jestli prilozeny stolni outlook 2002 umi fotky v kontaktech?[/QUOTE]
dik.
beecher (9270)|12.12.2005 20:26
[QUOTE="pmspace"][QUOTE="beecher"]pda.ebanka.cz ;)[/QUOTE]

na ebanku se dostanes pres pda.ebanka.cz bez www[/QUOTE] A ja tam snad nekde mam WWW? :sarcastic:
beecher (9270)|12.12.2005 20:27
[QUOTE="adamekma"]
muzete nekdo napsat jestli se da Vario bez SIM pouzivat jako PDA? (vc.napr.pripojeni k netu pres bluetooth?)

nevite nekdo jestli prilozeny stolni outlook 2002 umi fotky v kontaktech?[/QUOTE]1. Ano.
2. Mel by umet.
patak_ce4you (25)|12.12.2005 23:08
1. Poraďte někdo jaký si mám koupit GPS přijímač pro Vario (asi Bluetooth)
2. Chodí někomu na Variu spolehlivě ten TomTom

děkuji
cenebris (144)|12.12.2005 23:45
Zdravim - dotaz (dulezity pro mne) - da se Vario nosit pohodlne v kapse kalhot bez obalu? Jsem tak celkem zvykly nosit mobil. A pokud ano - da se takhle chodit i na parby/tancit jako s obycejnym (blbym) mobilem? Kvuli tloustce mam strach, ze to asi moc nepujde... Diky moc!
OoPs_ce4you (37)|12.12.2005 23:49
[QUOTE="cenebris"]Zdravim - dotaz (dulezity pro mne) - da se Vario nosit pohodlne v kapse kalhot bez obalu? Jsem tak celkem zvykly nosit mobil. A pokud ano - da se takhle chodit i na parby/tancit jako s obycejnym (blbym) mobilem? Kvuli tloustce mam strach, ze to asi moc nepujde... Diky moc![/QUOTE]

Já tak Vario nosím zcela běžně. V džínách, v obleku i v kraťasech.
Pokud nechodíš v narvanejch kalhotech, tak to nepoznáš. (pozn. předtím sem takhle tahal Nokii 6310i a přijde mi to stejné)

EDIT:
Myslím, že ten telefon v kapse nevadí, je sice tlustčí, ale zase není moc dlouhý. Přirovnal bych ho ke krabičce cigeret :)
cenebris (144)|12.12.2005 23:52
Diky moc! A zkousel jste takhle napr. i tancit na nejake party? Nebo to jej tam radeji neberete? :)
belkov (140)|13.12.2005 07:42
Zaráží mě jedna věc,pokud vyndám baterii např za účelem výměny SIM,což je chvilka,vždycky se smažou hodiny a datum,resp.nastaví se na nějaký zákl.údaj.Je to normální?
Zbyšek Záliš (203)|13.12.2005 07:46
Jediné co mě napadá, že by Vario nemělo záložní baterii napájející RAM, protože to je u WM 5 zbytečné.
Marixy (54)|13.12.2005 10:05
Měl bych jeden drobný dotaz - co tam dává T-Mobile za SW? Je tam něco zajímavého?