Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

T-Mobile MDA Vario (aka HTC Wizard)

patak_ce4you (25)|8.12.2005 18:42
Mám problém při synchronizaci s Outlookem s nainstalovaným Kerio konektorem. ActiveSync 4.1 hlásí chybu 85010014. První synchronizace, ale proběhla OK.
Nevíte někdo jestli se dá na synchronizaci s outlookem použít nějaký jiný software než activesync?
pdq (380)|8.12.2005 21:22
Dobry vecer,
Mam o Vario zaujem, ale chcel by som ho dat pretaktovat na vyssi vykon aj na ukor zaruky..Je to mozne?.Preto sa pred kupou este radsej opytam ako je to s pretaktovanim.
adamekma (250)|9.12.2005 01:47
[QUOTE="Jarda Lukas"]každý den najezdím vlakem minimálně 3 hodiny,takže během cestování sjíždím web,poslouchám MP3 atd.[/QUOTE]

Konečně někdo kdo používá PDA jako já :)) (2 hodiny denně v busu MP3+e-mail+SMS nebo MP3+web+SMS; a mimo bus během dne pořád PIM+telefon+SMS+email+web... )

jak to vypadá když posloucháš Mp3, k tomu brouzdáš nepo vyřizuješ maily, současně si zapisuješ poznámku nebo úkol a do toho ti někdo zavolá nebo přijde SMS? Zvládne to Wizard? Nějak rozumně?

dik.
Zbyšek Záliš (203)|9.12.2005 05:57
Už je na stránkách T-mobile :yes:
Jirka_j (186)|9.12.2005 09:51
[QUOTE="Zbyšek Záliš"]Už je na stránkách T-mobile :yes: [/QUOTE]
a taky tam má rádio... :O
beecher (9270)|9.12.2005 10:09
Ze by radio pres Inet? ;)
stj (51)|9.12.2005 10:41
parada. 13k od T-mobile :-) cakam dramaticke zlacnenie v ostatnych internetovych obchodoch. momentalne je tam vario ovela drahsie.

btw som veeelmi zvedavy co to spravi s cenou compact-u, lebo ak je vario za 13 tak compact by mal ist pod 10.

no a to potom bude tazke rozhodovanie... :O
beecher (9270)|9.12.2005 10:53
[QUOTE="patak"]Mám problém při synchronizaci s Outlookem s nainstalovaným Kerio konektorem. ActiveSync 4.1 hlásí chybu 85010014. První synchronizace, ale proběhla OK.[/QUOTE]Kdyz vypnete Kerio, synchronizace probehne?
Pokud ano, je potreba nastavit spravne Kerio...
JOYSTICK (150)|9.12.2005 10:55
rozhodování nebude težký mezi compactem a variem,ale mezi tím kde vario koupit!jde mi o solidnost firmy při záruce a jakou tam má tmobile češtinu,případně další jejich programy,aby nebyl celej červenej....aby se dal taky nějak upravovat....
stj (51)|9.12.2005 11:21
[QUOTE="konvertor"]rozhodování nebude težký mezi compactem a variem,ale mezi tím kde vario koupit!jde mi o solidnost firmy při záruce a jakou tam má tmobile češtinu,případně další jejich programy,aby nebyl celej červenej....aby se dal taky nějak upravovat....[/QUOTE]

no kym sa nevyriesia otazky okolo Varia (sila procesoru pri viac spustenych aplikaciach) a jeho stabilite tak to je tazke rozhodovanie...
JOYSTICK (150)|9.12.2005 11:36
to si nemyslím,znám lidi co jim i BMW 3.5 litru připadá málo silný....
no a v čem jezdíme mi všichni???
tak černě bych to zase neviděl a pentium 4 z toho zatím nebude....
já bych to nerval do extrémů.....
imho,je něco lepšího?myslím že není....
patak_ce4you (25)|9.12.2005 12:11
[QUOTE="beecher"][QUOTE="patak"]Mám problém při synchronizaci s Outlookem s nainstalovaným Kerio konektorem. ActiveSync 4.1 hlásí chybu 85010014. První synchronizace, ale proběhla OK.[/QUOTE]Kdyz vypnete Kerio, synchronizace probehne?
Pokud ano, je potreba nastavit spravne Kerio...[/QUOTE]
Teď to testuju. Bez Keria to funguje, ale v tom kerio konektoru není co nastavovat. Volal jsem na support a oficialne nepodporují activeSync. Zkusím to ještě z čistou instalací na notebooku a dám vědět.
plha (4)|9.12.2005 13:46
[QUOTE="konvertor"]rozhodování nebude težký mezi compactem a variem,ale mezi tím kde vario koupit!jde mi o solidnost firmy při záruce a jakou tam má tmobile češtinu,případně další jejich programy,aby nebyl celej červenej....aby se dal taky nějak upravovat....[/QUOTE]

V souvislosti s vyse citovanym bych se chtel zeptat lidi, co maji zkusenosti s predchozimi T-MOBILE MDA. Da se v tom OS nastavit nejaky standardni Widli profil, tak aby to nebylo vsechno tak ruzove?
MultiTricker (112)|9.12.2005 14:03
[QUOTE="plha"]V souvislosti s vyse citovanym bych se chtel zeptat lidi, co maji zkusenosti s predchozimi T-MOBILE MDA. Da se v tom OS nastavit nejaky standardni Widli profil, tak aby to nebylo vsechno tak ruzove?[/QUOTE]

Ano, samozrejme. Ty "balasty" od TMO se vubec do zarizeni nemusi instalovat.
OoPs_ce4you (37)|9.12.2005 14:14
Listoval jsem v nabídkách Varia a v položce nastavení/informace o verzi je:

Rádio verze: 01.01.10

Nevíte někdo co to znamená?
Žeby opět nějaký případ standartně zabudovaného, ale systémově blokovaného rádia? Nebo je to špatný překlad a je myšlen WIFI přijímač?
Používám lokalizaci od SunnySoftu.

Dále chci poprosit o radu s přehráváním videosouborů.
Lze nějakým spůsobem do WM5 dostat kodeky pro přehrání *.avi a ostatních videosouborů, nebo je všechny videa potřeba překonvertovat do *.wma formátu?
beecher (9270)|9.12.2005 14:25
A co je na tom spatne?
Mate prece Phone Edition zarizeni, takze radiem se mysli co, Smiricky?
(software ovladajici GSM modul ;) )
OoPs_ce4you (37)|9.12.2005 14:41
Aha tak to už chápu, že i Vario od TM bude mít rádio :P
JOYSTICK (150)|9.12.2005 14:47
takže z něho nebudu muset platit kocesionářský poplatek???
imho dneska večer ho budu mít od TM a testovat budu celou noc,ráno po 7hod napíšu snad něco pozitivního...
milennium (336)|9.12.2005 14:56
Ještě by to chtělo,aby byla někde ke stažení ofiko ROMka do MDA Vario,samozřejmně Anglická...
Jinak včera večer jsem do Qteku9100 nahrál ROMku s K-JAMU. Je tam navíc pár věcí,třeba Skype a nějaká hra,navíc nějaké další kustomizace pro operatory atd. Ale (už nevím kde jsem to četl),v měla tam být i nějaký antivirus,no zaplaťpánbůh v ROMce není...
JOYSTICK (150)|9.12.2005 15:02
nevíte někdo jak je to s tím projektem WIFI internet po praze zadarmo?
píšou o vysokorychlostním internetu a 64kb, coč mi nějak nesedí...
pmspace_ce4you (13)|9.12.2005 23:57
...ke QTEKu 9100, co se tyka procesoru, ubezpecuji vsechny ze je to primo tragedie zvlaste pote co soubezne pouzivam fsloox 720. Mam QTEKa 2 tydny a obavam se ze rozkvetu uz pristi tyden (misto obvykleho jarniho obdobi). Zacina to pri samotnem startu (zapnuti pristroje) ten totiz trva cca 3 min!!! Rychleji mi nabehly snad i 95 win pred nakymi 10 lety. Jakmile spustite vice aplikaci, nedejboze pri tom vysunete klavesnici, stane se obcas jev pripominajici zamrznuti windousu. Kupodivu je system velmi stabilni a po notne dlouhe chvili se vse rozbehne. Mohl bych takhle pokracovat jeste dlouho (a netykalo by se to pouze procesoru), takze prosim neplette si pojmy s dojmy, s OMAPEM sahlo HTC fakt krute vedle.
JOYSTICK (150)|10.12.2005 08:35
tak to já zase můžu fšechny ubezpečit že to zas taková tragédie není,tedy pokud to nesrovnávám s nejrychlejším pentiem....
startování je do 1 minuty,nikoli 3 jak se píše....
zaseknutí jsem zažil max 2 vteřiny,ale dovedu si představit i delší,zvláště pokud tam budu sypat jednu věc za druhou,jsou to přeci windosy ne?
hrál jsem si s tím poměrně dlouho a mohl jsem ho i vráti,ale nevrátím!!!!!!
obávám se,že toto jsem hledal a konečně našel....
ovšem jeden problém tu je!doposud jsem byl zvyklý mít mobila pěkně v pouzdře a nepoškozenýho,ale co teď?displej je pořád zaprášený a umatlaný od otisků prstů.Jak to řešit?musím koupit folii na displej aby se mi nepoškrábal?nebo je displej dostatečně odolný?
Zbyšek Záliš (203)|10.12.2005 09:11
Určitě bych doporučoval koupit fólii. Mám matnou Brando, a je relativně imunní proti otiskům prstů.
adamekma (250)|10.12.2005 09:22
.. je pravda ze ergonomie bude oproti mobilu vyrazne horsi
- na mobilu se da psat sms/poznamka 1 rukou (pri chuzi a soucasnym jedeni/piti, na kole, za volantem, za behu)
- odemceni klavesnice mobilu je rychlejsi nez zapnuti PDA
- mobil je odolnejsi vuci desti, snehu a mrazu (Loox me pri nizkych teplotach odmital poslouchat - ale snad to s QWERTY bude lepsi)
- mobil se v pouzdre sam nezapina, nerozsveci, nevybiji, nemacka tlacitka a needituje svevolne PIM zaznamy...

-nebo nekdo mate s MDA lepsi zkusenosti ohl. vyse uvedenyho?

-uz se tesim na model kde se displej bude zavirat jako u notebooku, aby se mu nic nestalo a sam se nemackal - myslim ze to ma HTC universal, ale ten je pro UMTS :(
pmspace_ce4you (13)|10.12.2005 10:30
chapu, ze pokud si nekdo koupi jako svuj 1. ppc QTEK 9100 tak z nej asi bude na vetvi a uz vubec kdyz prechazi z mobilu. Nemam v zadnem umyslu nejak poskodit tohle vcelku dobre zarizeni, pouze konstatuji fakta. Az vam projde rukama tolik PDAcek jako me pak se na to nebudete divat skrze ruzove bryle (vsechny jsem si poctive koupil, jo jsem trochu blazen :cool: ). I ja jsem zaplatil vcetne 1gb karty zhruba 19 tisic. Nyni k tem problemum. Fakt: system dlouho nabiha, nekolikrat jsem zmeril cas stopkami a nej cas je 2:24 , fakt: system zamrzava, fakt: malo operacni pameti, po doinstalovani nekolika aplikaci ( pocketweather, iLauncher, total comander, TCMP player, resco radio, gprs monitor) a stazeni nekolika vetsich souboru do mailu vam zbyde cca 20Mb pro beh aplikaci a 5Mb ulozneho prostoru. A to se mi zatim nepodarilo nainstalovat tomtom navigaci. Podotykam, ze mam v compu milion dalsich programu o hrach nemluve! Doinstaloval jsem jen to nejnutnejsi. A to se nezminuji o fotacku ktery je schopen delat 1,5 megove fotky. Vim muzete namitnout, ze se aplikace daji instalovat na kartu, ale ne kazdy si muze dovolit 1Gb a zaroven to prinasi komplikace s prenositelnosti a dalsim vyuzitim karty. Mimochodem ikdyby mela karta 4 Gb nikdy to nebude dost. Fakt: spatne podsviceni klavesnice. Mohl bych jeste pokracovat, ale vicemene by se to tykalo WM5tek.
Co se tyka displeje, rekl bych ze to je to nejmensi a pro me naprosto zanedbatelny problem. Jeste se mi nestalo abych jej podrel (tedy pokud do nej nebudes ryt sroubovakem). A to ze se upatla to zkratka patri k veci. Na nokii byl take displej ne? Abych jen nekritizoval. Velmi mile me prekvapil fotacek, ten samy mam v looxu a neda se to srovnat. Moc se mi libi klavesnice (samo az na to podsviceni) a IE je rovnez docela vylepseny, jen by mohl podporovat vice oken jako treba NetFront. Jo a co mi jeste vadi, je nastaveni a ovladani hlasitosti sluchatka. Zap., Vyp., vibrace, tak to sem fakt nepochopil. Co treba nejake individualni nastaveni? Viz Nokia. :dead:
OoPs_ce4you (37)|10.12.2005 10:41
Co se tyka rychlosti mam nasledujici zkusenost.
Po pokusu o nainstalovani elastomanie (nejaka free hra) pristroj zamrzl a nasledne se jeho beh zpomalil o cca 70%, to same se delo take po instalacich jinych produktu. Nepomohlo odstraneni programu, resety, nic. Pouze tvrdy vymaz a navraceni operacniho systemu do tovarniho nastaveni.

Pote jsem byl (co se tyka instalaci softvaru) opatrnejsi. Instaluji pouze veci kompatibilni s VW5 a peclive si rozmyslim co v mobilu opravdu chci mit a system beha vicemene bez zpomaleni.
Prozatim mam nainstalovano:
Spb PocketPlus 3.0
SpaceTrader 1.1b
Sunnysoft InterWrite Pro
Podle mych zkusenosti system vyrazne zpomali pokud do nej nainstalujete program, ktery neni zcela kompatibilni s WM5.

Jinak problemy s kompatibilitou a sekanim videi jsem vyresil konverzemi prez WindowsMedia player, ktery dokaze soubory z knihovny synchronizovat s pristrojem a to tak, ze je prekonvertuje do citelneho a optimalizovaneho formatu. Jeden film se zmensi na cca 300 MB a v mobilu slape jako hodinky.

Co se tyka MiniSD nemyslim si, ze je draha. Vzhledem k cene pristroje se mi 1900 za 1GB kartu vcetne adapteru na SD zda celkem prijatelna cena.
JOYSTICK (150)|10.12.2005 10:44
no tak sem to zase měřil a náběh 48 vteřin,ano i nokie má displej,ale jak říkám,měl jsem jí celou v obalu a tudíž i ten displej.Obávám se že ho častým čištěním poškodím.
Tak sem tam přihodil další aplikace a muziku a pohoda!dokonce i tomb raider jede jak po másle.Mě spíše zajímá pocket kim,tomtom až na dovču do chorvatska.Je to můj prfní PDA,to je fakt,ale zatím jsem nadmíru spokojený,což se může časem změnit,ale taky se změní i moje PDA.
Jediné co mi dělá starosti je ten displej a samotný přístroj,bez pořádnýho pouzdra se mi to vůbec nelíbí,myslím že ho za chvíli zničím,bude otlučený a poškrábaný.....
ale vzhledem k funkci není obal možný....
OoPs_ce4you (37)|10.12.2005 10:51
ja jsem pouzdro mel v dodavce baleni k pristroji.
Je kozene s clipem na opasek.
Kupoval sem od PalmPc: http://shop.palmpc.cz/prodavej/palmpc/galerie_detail.asp?jis=10122005105054&fId=305012&fIds=5nd57dodwo
JOYSTICK (150)|10.12.2005 10:54
ja jsem tam měl taky pouzdro s klipem na pásek,ale to není ono,já myslel pouzdro abys nemusel nikdy mobila vyndavat,jenže to v tomto případě není možné.....
pmspace_ce4you (13)|10.12.2005 10:57
ano i ja mam pouzdro, jen je z nylonu. Toho Tomba bych docela bral. Nevite nekdo jak dostanu mp3ku z karty do vyzvaneni?
Zbyšek Záliš (203)|10.12.2005 10:58
Zkoušeli jste někdo, jak funguje PocketBreeze. Zpomaluje nějak výrazně PDA?
JOYSTICK (150)|10.12.2005 11:00
tak nechodí např. WIFIGRAPH,ještě neumí WM2005.
Škoda,docela bych to využil....
http://www.kasuei.com/wifigraph/
pmspace_ce4you (13)|10.12.2005 11:16
breeze ne ale ilauncher (to same) je v pohode.
pmspace_ce4you (13)|10.12.2005 11:22
kde najdu backup? prosel jsem cele menu nastaveni a programu a dosud jsem ho nenasel. Loox ma v programech FSBackup.
Zbyšek Záliš (203)|10.12.2005 11:25
nerozumím tomu ilauncher (to same). iLauncher a PocketBreeze jsou dva rozdílné programy určené pro jiný účel. V čem je problém s PocketBreeze? Zkoušel jste poslední verzi s podporou WM5?
TheMelin (1642)|10.12.2005 11:26
Chlapi,dost z vas si tu stezuje na to jak tam cpete aplikace, jak se system pak zpomali a seka. Uvedomte si, ze je tam novy operacni system. Ne vsechny aplikace ho zatim podporuji a ikdyz se nekdy tvari, ze jdou vyskytne se problem jiny a muze za to ta aplikace. Pokud tam date jen aplikace ktere WM5 oficialne podporuji, uvidite ze problem se zamrzavanim nebude.

Pocket Breeze pouzivam a nezaznamenal jsem zadny problem se zpomalenim systemu.

Pro WiFi zatim myslim mohu doporucit Hitchhinker.

Bohuzel tyto problemy byly vzdy, kdyz vysel novy operacni system. Nesvadejte to tedy na Qtek. Pokud chcete objektivne hodnotit jeho rychlost, udelejte HR a testujte. Pokud aplikace ofiko nepodporuje WM5, je tu potencini moznost, ze bude delat problemy.
Zbyšek Záliš (203)|10.12.2005 11:30
Díky, to jste mě uklidnil. Ještě počkám na recenzi Pavla Kozy, a pak si snad udělám Vánoce :D
adamekma (250)|10.12.2005 11:32
[QUOTE="konvertor"]bez pořádnýho pouzdra se mi to vůbec nelíbí,myslím že ho za chvíli zničím,bude otlučený a poškrábaný.....
ale vzhledem k funkci není obal možný....[/QUOTE]

-Looxe nosim originalnim nylonovym pouzdre v ledvine - pouzdro je mekky (mackaj se tlacitka), a diky 2vrstvymu obalu je to hrozne zdlouhavy a poznamyk si radsi pisu do mobilu, a do kalendare koukam taky tam

-takze jestli skocim do QTEKa, vidim to na tvrdy kozeny pouzdro (nebo vycpany "sportovni" nylonovy a la fotak) za opasek - otevreni jednim pohybem a dostatecna ochrana taky.
JOYSTICK (150)|10.12.2005 11:37
no a co s displejem?může se poškrábat i při běžném používáním perem?nebo je nutná folie?
Zbyšek Záliš (203)|10.12.2005 11:39
Display se perem poškrábe, tedy určitě koupit foólii.
patak_ce4you (25)|10.12.2005 13:07
[QUOTE="patak"][QUOTE="beecher"][QUOTE="patak"]Mám problém při synchronizaci s Outlookem s nainstalovaným Kerio konektorem. ActiveSync 4.1 hlásí chybu 85010014. První synchronizace, ale proběhla OK.[/QUOTE]Kdyz vypnete Kerio, synchronizace probehne?
Pokud ano, je potreba nastavit spravne Kerio...[/QUOTE]
Teď to testuju. Bez Keria to funguje, ale v tom kerio konektoru není co nastavovat. Volal jsem na support a oficialne nepodporují activeSync. Zkusím to ještě z čistou instalací na notebooku a dám vědět.[/QUOTE]
Tak ani test s notebookem neproběh OK. Dá se to pužívat pouze s pst složkama a použít Kerio synchronization plug-in:no:
pmspace_ce4you (13)|10.12.2005 13:29
kez by nekdo misto bezvyznamneho tlachani o rychlosti poradil s backupem a mp3 vyzvanenim...viz vyse...coz bych od tohoto fora ocekaval...
TheMelin (1642)|10.12.2005 13:54
Backupu jsem si nevsiml.Tedy asi v zarizeni neni.Zalezi na vyrobci ktere aplikace da do zarizeni.Ale muzes nejaky backup manager nainstalovat. V soucasne dobe co je mi znamo je jediny backup manager,ktery podporuje WM5 a to Sunnysoft backup manger 3.7 Najdes ho na www.sunnysoft.cz.

Ty mp3 jako vyzvaneni by mne take zajimaly. Jdou mi wav a wma.A take zalezi kam je nakopiruji,aby jsem je mohl vybrat.
Nyni take testuji Phone Alarm 1.60 Beta, ktery podporuje WM5,ale jeste nenabizi vsechny funkce jako ostra verze. MP3 mi take na vyber nedava. Mozna to bude stejne jako u kompakta.Az budu mit cas juknu na diskuzi ohledne kompakta a MP3.


P.S.: Me prispevky pisi na QTEK 9100 pomoci QWERTY klavesnice. BOMBA
OoPs_ce4you (37)|10.12.2005 14:04
MP3 a vyzvaneni.
Pri spusteni Varia se kazdemu ukazala napoveda k ovladani WM5.
Byla tam take moznost podrzet pero na polozce a po chvilce se obevilo kontextove menu (myslim, ze tahle funkce kopiruje moznosti praveho tlacitka mysi ve windows).
Z nej lze pridat MP3 jako vyzvaneci melodii.
Jak snadne Watsone :)

PS: stejnym zpusobem lze take nastavovat tapety.
Po zvoleni moznosti "set as..." se soubor prekopiruje do adresare windows a zaroven se obevi v nabidce pro vyber vyzvanecich tonu a melodii. Po smazani puvodni MP3 tedy o vyzvaneni neprijdete. Zaroven si takovymto zpusobem muzete do nabidky pridat libovolne mnozstvi zvuku.
john_ce4you (112)|10.12.2005 16:33
mp3 jako vyzvaneni:
zkopiruj si ji do adresare windows\rings...

rychlost qteku:
zadna slava to opravdu neni. mam nainstalovano par aplikaci, stejne jako drive na compactu. u vetsiny z nich vyrobce deklaruje podporu WM5. mozna jeste dojde casem k nejakemu urychleni (diky novym verzim romky a optimalizovanym aplikacim), ale nic vyrazneho necekejme.
htc proste moc dobre vi, ze si spousta z nas koupi takto vybyveny stroj i kdyz bude pomaly a takto ma alespon jistotu, ze az za pul roku vyrobi s minimalnimi naklady na vyvoj skoro totez, pouze rychlejsi, pobezime si ho koupit znovu... jako uz tolikrat...
JOYSTICK (150)|10.12.2005 16:37
opravdu musím mít na displeji folii i pro běžné používání a poškrábe se i perem?
OoPs_ce4you (37)|10.12.2005 16:49
add folie: ja uz jsem si ji radeji obednal na Sunnysoftu
a jeste jsem pribalil velmi pekne vypadajici HF do auta

Dohromady bratru za 1475,- vc DPH.
Jemnostpan.Hugo (7)|10.12.2005 22:06
Dneska jsem se v TM dozvěděl, že přišly čtyři kousky a hned byly pryč, takže smolík. Tak snad příští týden. Měl bych tedy na vlastníky pár dotazů, ať mám o čem přemýšlet:
1. je u Varia od TM čeština od Sunnysoft nebo nějaká jiná?
---
Nemám zkušenost s PDA telefonem s WM_5.0, tak ještě poprosím pár vašich poznatků, jak dobře Vario nahradí klasický mobil.
Lze jednou rukou bez stylusu (např. za chůze)
2. vytočit číslo ze seznamu?
3. přečíst sms - čerstvě doručenou?
4. přečíst sms - z archivu?

Také jsem se ptal jestli mají tušení, kdy se Vario objeví v Bonus programu, abych ho směnil za body - tak prý nemají, ale ze zkušenosti to chvíli trvá.
Díky za odpovědi.
pmspace_ce4you (13)|10.12.2005 23:17
1. je u Varia od TM čeština od Sunnysoft nebo nějaká jiná?
---
Nemám zkušenost s PDA telefonem s WM_5.0, tak ještě poprosím pár vašich poznatků, jak dobře Vario nahradí klasický mobil.
Lze jednou rukou bez stylusu (např. za chůze)
2. vytočit číslo ze seznamu?
3. přečíst sms - čerstvě doručenou?
4. přečíst sms - z archivu?

add 1 - nevim mam qteka od sunnysoftu
add 2 - lze ale je to problem, nastesti muzes kazdymu kontaktu pridelit hlas. ovladani
add 3,4 - lze, prichozi zprava se aut. rozbali na disp. s ostatnimi je to horsi, jednou rukou velmi tezko

s tim ovladanim jednou rukou je to celkove slozity. Zapomen na snadne ovladani treba nokie. Ale podle meho pozitiva prevazuji negativa.
kedys (16)|11.12.2005 00:40
Chtěl bych Wizarda používat hlavně jako telefon. Nyní používám N 6310i. Jak to je s rychlostí, pohodlností, atd. vyhledávání v tel. seznamu, psaní a čtení SMS, výdrž na hovory (cca 2,5 hod denně)? Nebude lepší řešení N 6230i + PDA? Díky za názory.