Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

T-Mobile MDA Vario (aka HTC Wizard)

pmspace_ce4you (13)|13.12.2005 17:04
panove, chteli byste jako ja sledovat na variu on line ct24, nebo i jinou tv?
tak mi ji pomozte rozchodit na tomto odkazu:

http://www.ct24.cz/vysilani/?rychlost=normal&typ=asx&id=&datum=&porad=

problem je v tom,ze se nerozbehne obraz ani zvuk.:(

adamekma (250)|13.12.2005 17:19
[QUOTE="belkov"]Zaráží mě jedna věc,pokud vyndám baterii např za účelem výměny SIM,což je chvilka,vždycky se smažou hodiny a datum,resp.nastaví se na nějaký zákl.údaj.Je to normální?[/QUOTE]
[QUOTE="Zbyšek Záliš"]Jediné co mě napadá, že by Vario nemělo záložní baterii napájející RAM, protože to je u WM 5 zbytečné.[/QUOTE]
Baterii pro napájení RAM a drzeni dat urcite nepotrebuje, ale HTC mohlo byt ty slusnosti a dat tam kondenzator pro udrzeni hodin - prece kdyz se dostatecne rychle meni baterka normalniho mobilu, tak taky nezapomene kolik je hodin.
Ted uz je to jedine na majitelich Varia, ze by testli jak to (ne)chodi jim. Ale ze by se na fungl novym Variu rozbilo zrovna tohle? Takze to vidim spis jako vlastnost... (i kdyz nepeknou:) )
MultiTricker (112)|13.12.2005 18:33
No, tak už ho mám také doma :) Dnes dorazilo do značkové prodejny TMO v Ústí n.L. zboží a byl tam. Super :)

První dojmy při vybalování přístroje jsou vynikající, zařízení se mi zdá skvěle zpracované a v zajímavém balení.
john_ce4you (112)|13.12.2005 21:46
to belkov:
ja kdyz vyndam baterii, tak o nastaveni casu neprijdu

to pmspace:
ct24 jsem sledoval bez problemu jiz na vice zarizenich, wizarda nevyjimaje, a to na nekolika adrecach. napr na http://ct24streaming.visual.cz/asx/ct24liveWL.asx
WL je pro pomaly datovy tok, WH rychly, WZ pouze pro zvuk. jsou i dalsi adresy, na nichz to slape, ale nema smysl to zkouset. muzes pouzivat i doinstalovany realplayer, pak jsou samozrejme adresy uplne jiíne (napr. rtsp://stream2.visual.cz/broadcast/ct/ct24-low.rm).
pokud nekdo vite o dalsich fungujicich televizich (krom http://www.meteotv.cz/meteotv.asx), dejte prosim vedet :)
Vsara (15)|13.12.2005 22:16
Podařilo se vám najít nějaké ICQ pro MDA Vario ???? Ze stránek ICQ jsem stahla ICQ pro pocket ,,, odsud AgileMessenger .. ale oba mi tvrdí, že nejsou platnými aplikacemi pro pocket PC. ... Dělám nějakou chybu ???? - Přetahnu je průzklumníkem do Varia, kliknu na exe soubor .... a konec. - Chybová hláška.
burticek (211)|13.12.2005 22:53
[QUOTE="Vsara"]Podařilo se vám najít nějaké ICQ pro MDA Vario ???? Ze stránek ICQ jsem stahla ICQ pro pocket ,,, odsud AgileMessenger .. ale oba mi tvrdí, že nejsou platnými aplikacemi pro pocket PC. ... Dělám nějakou chybu ???? - Přetahnu je průzklumníkem do Varia, kliknu na exe soubor .... a konec. - Chybová hláška.[/QUOTE]

Nepretahuj je do Varia, ale spust je v compu - oni se do Varia pretahnou. Bohuzel mi oboje pise, ze neni pro WM5 (ale fungujou).
adamekma (250)|13.12.2005 22:58
[QUOTE="Vsara"]oba mi tvrdí, že nejsou platnými aplikacemi pro pocket PC. ... Dělám nějakou chybu ???? - Přetahnu je průzklumníkem do Varia, kliknu na exe soubor .... a konec. - Chybová hláška.[/QUOTE]
Vetsinou by se ty instalacky mely spoustet na PC, a ono se to pak vicemene samo pres activesync dostane do PDA - takze instalacku nekopiruj do PDA, ale spoustej ji primo v PC.
Vsara (15)|13.12.2005 23:17
jo :-)) děkuji .. spustilo a nainstalovalo ...:))
Jiřina_ce4you (12)|14.12.2005 09:04
Zdravím všechny, snažím se tady toto forum bedlivě sledovat, ale nikde jsem ještě nenašel" mám druhou kartu od Oskara, tak jestli mi ne něm budou fungovat například MMSky od oskara, u Compakta to prý nešlo a taky jestli už má někdo zkuišenosti s navigací, například TOM TOMem
Předem moc děkuji
Jiřina
Zbyšek Záliš (203)|14.12.2005 09:11
Pokud máte palušál, tak jsou pro všechny operátory k dispozici konfigurační caby. Více zde.
Zbyšek Záliš (203)|14.12.2005 09:13
To Pavel Koza: Jak to vypadá s recenzí? :D
Jiřina_ce4you (12)|14.12.2005 09:32
[QUOTE]Pokud máte palušál, tak jsou pro všechny operátory k dispozici konfigurační caby. Více zde.[/QUOTE]

Tak Vám mocděkuji. Asi do něho pujdu a jako naprostý analfabet s těmiti zařízeními si s níám začnu hrát.
Jěště jsem chtěl poprosit, jaké programy na něm používate, takové co mi usnadní život nejen v kancelářských aplikacích. A taky jesti jsou i další " ANALFABETI" tak jestli by mohli napsat něco podobnéh, ohlasy a puožívany software.
Díky moc
Vlastislav Šťastný (275)|14.12.2005 11:04
Včera jsem si koupil MDA Vario, víceméně ze zvědavosti. A musím říct, že jsem mile překvapen. S vyjímkou doby náběhu po SR a občas při zavírání aplikací jsem žádný výrazně pomalejší chod nezpozoroval. Faktem je, že už si dva roky denně hraji se svým HPčkem a je jasné, že kdo přejde rovnou např. z mobilního telefonu, tak musí být kapku vyvalený.
Nechápu však některé dřívější příspěvky v této diskuzi, to spíš vypadá na totální neznalost nového majitele nabo na vadný kus.
Jediné, co mi vadí, tak je celkově menší displej /ale to jsem věděl/ a pak i softverová klávesnice od Sunnysoftu ve verzi 9 se mi líbí víc.
Rozhodně si Vario nechám a budu ho používat místo mobilu a v přes den jako komunikátor.
A jeden dotaz - existuje někde seznam běžného softu podporující VM 5?
beecher (9270)|14.12.2005 11:34
pmspace_ce4you (13)|14.12.2005 11:56
hosi, tak jsem tam nasypal tomtoma a az na to ze jsem nerozchodil aktualizaci tak to slape v poho. :D
Jiřina_ce4you (12)|14.12.2005 13:19
To PMSPACE: výborně a která je to verze? Kamarád mi právě říkal že tam instaloval verzi 5,0 a nešlo mu to, musel to tam zdlouhavě kopírovat ze svého Compaqtu
beecher (9270)|14.12.2005 15:22
TT5.1 nainstalovany pres CABy beha na vsech WM5 zarizenich... ;)
Pripadne pokud ani to nepujde, vyzkousel bych TT5.21
MultiTricker (112)|14.12.2005 17:10
No, muzu rict, ze za ten den co Vario mam jsem naprosto spokojeny a uneseny :) Pripravuju si vlastni takovy mensi clanecek se zkusenostmi a fotkami, tak se podelim hned jak ho dokoncim.

Rychlost je naprosto bezproblemova, nektere aplikace nechavam bezet na pozadi (Pocket Informant) a jejich nabeh je otazkou pul vteriny, krasa! Klavesnice je bombasticka...super!
pmspace_ce4you (13)|14.12.2005 17:50
[QUOTE="Jiřina"]To PMSPACE: výborně a která je to verze? Kamarád mi právě říkal že tam instaloval verzi 5,0 a nešlo mu to, musel to tam zdlouhavě kopírovat ze svého Compaqtu[/QUOTE]

ja to tam taky musel nasypat z cd (caby) pres storage card. Bezna instalace spadne hned na zacatku. verze je to tusim 5.1. v pda mam tusim 5.2.1
Krevety_tvf (143)|14.12.2005 19:43
neznate nekdo zapojeni toho 4 poloveho konektoru na variu ? chcu si udelat redukci na 3,5 sluchatka, ty pribalene stoji za p*** :evil:
plha (4)|14.12.2005 20:09
[QUOTE="Krevety"]neznate nekdo zapojeni toho 4 poloveho konektoru na variu ? chcu si udelat redukci na 3,5 sluchatka, ty pribalene stoji za p*** :evil: [/QUOTE]

Podle toho, co jsem cetl je na QTEKu 9100 (tedy i snad na Variu) 2,5" jack (?). Neprodava se redukce v normalnim elektro obchode?
beecher (9270)|14.12.2005 20:30
Prodavaji se, resilo se to tady u MDA1, MDA2, MDA3, MDAc...
patak_ce4you (25)|14.12.2005 21:16
Máte někdo nainstalovaný Interwrite bez zpomalení Qteku. Já to musel dát pryč tak ještě jednou opakuji dotaz. Mně to te ten Interwrite fakt zpomaluje. Funguje někomu rychle a pokuď jo tak poraďte co stím.
patak_ce4you (25)|14.12.2005 21:19
Zkoušel jsem odeslat vizitku přes SMS, ale nějak si s tím QTEK nebo já nevíme rady. Asi to firmware nepodporuje nebo jo?
OoPs_ce4you (37)|14.12.2005 21:23
Mam stejnou zkusenost.
pred provedenim instalaci (po Hard Resetu) trval start systemu od zapnuti cca 1 minutu
po instalaci InterWrite Pro 9 (mam zaregistrovanou oficialni verzi) startovalo 1:35
po pridani Spb Pocket Plus ver. 3.0.4 Build 4195 (registrovana verze) startuje cca 3 minuty
Nyni je v takovem stavu, ze po kliknuti na nabidku start trva 7 sec. nez se rozbali nabidkove menu.

A to v nem mam nainstalovane pouze tyto dva software !!
OoPs_ce4you (37)|14.12.2005 21:30
[QUOTE="plha"][QUOTE="Krevety"]neznate nekdo zapojeni toho 4 poloveho konektoru na variu ? chcu si udelat redukci na 3,5 sluchatka, ty pribalene stoji za p*** :evil: [/QUOTE]
Podle toho, co jsem cetl je na QTEKu 9100 (tedy i snad na Variu) 2,5" jack (?). Neprodava se redukce v normalnim elektro obchode?[/QUOTE]
Jiste, ta redukce se prodava. Je asi 3cm dlouha a 0,4 cm tlusta. Fakt pekna vecicka. Kdyby se Ti ji podarilo zatlouct do zdi, tak si na ni muzes veset kabat :))
Tenhle problem resim taky. Zbyvajici pol na jacku slouzi ke zvednuti a ukonceni hovoru. Pokud je zkratujes, tak sluchatka funguji, ale pri hovoru te partner neslysi dokud jack nevytahnes. Myslim, ze pokud ty kontakty neobsadis, tak muzes normalne stereo poslouchat a volat, akorat to dalkove ovladani prijmu a ukonceni hovoru samozrejme nebude fungovat.
Ted nemam moc casu, ale po vikendu vyzkousim.

Poznamka: teklefonovani prez sluchatka je fakt luxus. Oproti konvencnimu repraku je hovor slyset doslova v hifi kvalite.
adamekma (250)|14.12.2005 21:38
[QUOTE="OoPs"][QUOTE="Krevety"]zapojeni toho 4 poloveho konektoru[/QUOTE]
Ty zbyvajici poly slouzi ke zvednuti a ukonceni hovoru.[/QUOTE]

To mi nejak nevychazi - 4 polovy konektor: levy sluchatko, pravy sluchatko, zem, mikrofon - to uz jsou 4 poly.
Tak kde zbyva to na prijmuti a ukonceni hovoru?
OoPs_ce4you (37)|14.12.2005 21:41
Mikrofon tam neni
podle me je to levy/pravy + zem + aktivace a ukonceni hovoru.
Zkousel sem do ty hrabicky s ovladacem rvat jako blazen a ve sluchatkach sem nic neslysel.
adamekma (250)|14.12.2005 21:45
[QUOTE="OoPs"]Mikrofon tam neni
podle me je to levy/pravy + zem + aktivace a ukonceni hovoru.
Zkousel sem do ty hrabicky s ovladacem rvat jako blazen a ve sluchatkach sem nic neslysel.[/QUOTE]
To jako ze ty sluchatka neslouzi jako bondovka? Kcemu by pak nanich bylo to PTT tlacitko, kdyz se s nima neda telefonovat??
MultiTricker (112)|14.12.2005 21:47
Dovolil jsem si pripravit takovy maly clanecek, popisujici moje seznameni s Variem. Predpokladam ze nekomu prijde vhod. K precteni zde. :)
Saman_ce4you (1451)|14.12.2005 21:47
To se vi, ze tam je mikrofon. Ten 4. pol je multifunkcni. Normalne tam je zapojenej proti zemi mikrofon a tlacitko ho zkratovava, pripadne zapojuje jinou impedanci, nez je mikrofon..
OoPs_ce4you (37)|14.12.2005 21:53
edit: aha
Krevety_tvf (143)|14.12.2005 22:08
ja bych jen potreboval vedet jak to mam zapajet , jde mi jen o stereo vystup kvuli mp3 ....

dival sem se, ze ostatni maji tripolove tak by me jen zajimalo ktere piny sou audio u te ctyrpolove ... :sarcastic: mikrofon me nezajima...



myslite ze by slo tohle ?
adamekma (250)|14.12.2005 22:13
Da se nejak rychle a snadno vypnout vibrace pri porad zapnutym zvuku? Hlavne kvuli pokladani na stul, vibrace pak umi byt pekne hlasita...

Co vsechno se vypne pri "uplnem" vypnuti dlouhym stiskem vypinaciho tlacitka? Bezi pak treba budiky, apod? (uplne odpojeni baterky to rozhodne nebude, to by MDA zapomnelo kolik je hodin)

Kdyz je mda vypnuty a zavreny, staci pro zapnuti otevrit klavesnici nebo se jeste musi mackat power? (jsem holt roztrzitej a obvykle mobil nebo PDA znova vytahuju uz 40 sekund po tom co jsem schoval, protoze jsem si jeste na neco vzpomnel :) , takze rychlost zapnuti je pro me dost podstatna )

thx.
Krevety_tvf (143)|14.12.2005 22:19
[QUOTE="adamekma"]Da se nejak rychle a snadno vypnout vibrace pri porad zapnutym zvuku? Hlavne kvuli pokladani na stul, vibrace pak umi byt pekne hlasita...

Co vsechno se vypne pri "uplnem" vypnuti dlouhym stiskem vypinaciho tlacitka? Bezi pak treba budiky, apod? (uplne odpojeni baterky to rozhodne nebude, to by MDA zapomnelo kolik je hodin)

Kdyz je mda vypnuty a zavreny, staci pro zapnuti otevrit klavesnici nebo se jeste musi mackat power? (jsem holt roztrzitej a obvykle mobil nebo PDA znova vytahuju uz 40 sekund po tom co jsem schoval, protoze jsem si jeste na neco vzpomnel :) , takze rychlost zapnuti je pro me dost podstatna )

thx.[/QUOTE]
rychle vypinani vibraci to ma ... volis vyzvaneni on / off / vibrace
asi bezi jen hodiny , nic vic nebezi OS...
zapina se POWEREM , kdyz je ve stand-by , nereaguje na nic jineho nebo na jakykoliv stisk myslim...
Vlastislav Šťastný (275)|15.12.2005 12:16
Tak nevím. Včera jsem VARIO chválil. Pak jsem nainstaloval SPB Weather a nějak to nefachčilo. Tak jsem ho odinstaloval a protože mi tam zůstaly zbytky, udělal jsem HR. Potom jsem zbytek dne nastavoval připojení k internetu. Mám OSKARa, takže to není úplě automatický jako s kartou T Mobile. Jenže tak jednoduchá operace, kterou jsem na HPčku přes BT s NOKIÍ
dělal vždy za pár minut a už jsem myslel, že to nerozchodím. Přitom před HR mi to šlo hned napoprvé. Teď jsem nastavil e-mail. S Outlookem se při připojení k PC synchronizuje, ale jak zařídit odesílání a stahování pouze z VARIA přes GPRS - teda nevím. Ten poštovmí klient je ve WM 5 kapku jinačí.
Zkusím ještě manuál. Jestli jste se už někdo protrápil dál, dejte vědět,, Díky.
Jemnostpan.Hugo (7)|15.12.2005 15:27
Nevím jestli na to náhodou někdo nečekal jako já, ale T-Mobile už dal Vario do Bonus katalogu, takže ho lze mít levněji za nasbírané body.
Nevýhoda - chodí to poštou a tak se musí čekat. Slečna na infolince říkala že prý do Vánoc bych se měl dočkat.
Saman_ce4you (1451)|15.12.2005 15:30
Slevu za bonus ti muzou odecist pri kazdy koupi na prodejne..
Jirka_j (186)|15.12.2005 16:27

Omlouvám se za neznalost, ale jak se dá nainstalovat om z CAB souborů?
Vlastislav Šťastný (275)|15.12.2005 17:13
Tak už jsem na to přišel. Emailový účet nastavený pomocí programu EmailWiz slouží na synchronizaci s Outlookem. Kdežto standartní účet vytvořený klasicky se připojuje na např. SEZNAM přes GPRS. Doufám, že nekážu bludy, ale už mi to tak funguje.
S jakými programy máte pozitvní zkušenosti ve smyslu komatibility s WM 5?
Seff (73)|15.12.2005 18:00
Pokud někdo hledáte, jak si upravit hardwarovou klávesnici na HTC Vario, tak si můžete předefinovat diakritiku v souboru \Windows\sym.txt

Původně jsem používal AEKMap (protože Sunnysoft InterWrite Pro nemám). Ale nakonec jsem našel elegantní řešení.

Připojuju definici pro češtinu.

H.
Seff (73)|15.12.2005 18:02
Definice musí být v Unicode. Třeba v Notepadu.
Jirka_j (186)|15.12.2005 18:19
ještě tu softwarovou... :)
TheMelin (1642)|15.12.2005 19:34
Softwarovou třeba Sunnysoftí, nebo Resco Keyboard.
MultiTricker (112)|15.12.2005 19:54
Mam takove podezreni, ze WM5 ktere jsou ve Variu jsou primo ceske? Opravte me jestli se mylim nebo jestli jsem prave objevil Ameriku, ale to tu snad jeste nebylo, ne?

Proc si to myslim? System je cesky od zacatku do konce - i prvotni kalibace je v cestine. Adresare v hlavni pameti jsou taktez ceske, a to vcetne diakritiky (napr. Windows/Nabídka start; Windows/Oblíbené položky).

Zda se mi to, nebo je v tomto pripade poprve pouzit cesky system primo od vyrobce? (MS)
burticek (211)|15.12.2005 20:04
[QUOTE="Seff"]Pokud někdo hledáte, jak si upravit hardwarovou klávesnici na HTC Vario, tak si můžete předefinovat diakritiku v souboru \Windows\sym.txt

Původně jsem používal AEKMap (protože Sunnysoft InterWrite Pro nemám). Ale nakonec jsem našel elegantní řešení.

Připojuju definici pro češtinu.

H.[/QUOTE]

Takze jestli jsem to dobre pochopil, tak staci timhle souborem prepsat ten origos, co je ve Variu a pak mi to bude psat u hardwarovy klavesnice cesky pismenka (tak, ze napr. zmacknu e a pak pomoci funkcniho tlacitka a mezerniku to budu prepinat na é, ě)?
Aleš Matýsek (11)|15.12.2005 21:23
Jakou má baterie výdrž ?
adamekma (250)|15.12.2005 21:37
Respektují úkoly ve WM5 nastavený čas připomínky?
KDyž si na PC zadám připomínku úkolu v určitý den a určitý čas, tak PDA s PPC2002 mi to připomene ten den v 8:00. I kdybych se na hlavu postavil. A dokonce ani nejde v nastavení ten čas nějak globálně změnit.
Takže si dělám naděje, že wm5 už čas připomínky respektuje?
Saman_ce4you (1451)|15.12.2005 21:45
Napr. SPB Diary umi nastavit i ten cas :yes:
DušanV (24)|15.12.2005 22:15
Jsem čerstvým majitelem zařízení Qtek9100 od Sunnysoftu a po prvním nadšení z přístroje se dostavilo rozčarování. Po instalaci Interwrite Pro 9 se celý systém výrazně zpomalil pod úroveň pohodlné práce. Je to překvapivé, protože předchozí zařízení IPAQ2210 fungovalo s lokalizací bez problémů. Pomůžete někdo? Rád bych na zařízení za 13 tisíc psal alespoň české znaky při zachování alespoň základní rychlosti. Čekat na ikonku start cca 3 sec se mi zdá pravdu dlouho :mad: