Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

T-Mobile MDA Vario (aka HTC Wizard)

Jirka_j (186)|3.11.2005 21:41
Akorát že nejsou skladem a kdoví kdy budou, snad do 14 dnů :(
ciselko (68)|3.11.2005 21:49
vyzerá to len ako marketingový ťah... myslím že aj cena je trocha prehnaná! e ešte tam je že je to po zľave z "bežnej" ceny! :D pekný pokus
Miloš Strouhal (3997)|3.11.2005 22:03
Vam se zda necelych 17 000 vcetne dph za takovou masinu hodne?..:O Me to prijde jako skvela cena na to ze je to novinka, kez by se i Universal dal sehnat za podobne penize..:?
PavelR. (2184)|3.11.2005 22:08
[QUOTE="Jirka_j"]Akorát že nejsou skladem a kdoví kdy budou, snad do 14 dnů :( [/QUOTE]

... skladem nejsou téměř nikde. Mám již nějakou dobu objednaný Qtek 9100 zde a stále zatím jen čekám ... no uvidíme. To stejné platí např. pro tento obchod (oblíbený především na http://www.howardforums.com/ ) a všechny ostatní ...
PavelR. (2184)|3.11.2005 22:11
[QUOTE="ciselko"]vyzerá to len ako marketingový ťah... myslím že aj cena je trocha prehnaná! e ešte tam je že je to po zľave z "bežnej" ceny! :D pekný pokus[/QUOTE]

... no nemyslím si, že je cena přehnaná (zvlášť pokud jsi plátce DPH). Jak jsem psal výše, mám Qtek objednán za cca 480 EUR na www.handit.com, což je ještě o něco víc než nabízí palmpc a stále se mi zdá tato cena dost OK. Nemyslím si, že MDA Vario v podání T-mobile CZ bude stát míň (navíc podle mne Vario v ČR nebude dostupné dříve než po novém roce).
georgesh (7)|3.11.2005 22:26
Myslim si ze az tak hrozna cena to neni, jelikoz davaji 2 roky zaruku, dale pisou ze bude lokalizace, teda aspon ja to tak pochopil.
taky by se mi libila cena do 13000 s DPH :D ale to asi neni realny :((
jen takovy dotaz jak je to s licencema na ms office do PDA. dostanu je k telefonu? nebo si to budu muset dokoupit?

k tomu dodani, pisou tam:
Doba dodání: Běžně expedujeme do 1 týdne

to znamena ze to snad nebude pul roku, nebo jo?
PavelR. (2184)|3.11.2005 22:38
[QUOTE="georgesh"]
jen takovy dotaz jak je to s licencema na ms office do PDA. dostanu je k telefonu? nebo si to budu muset dokoupit? [/QUOTE]

... jako u vsech ostatnich PDA s PPC a WM je Pocket Word, Pocket Excel, PocketOutlook :) (tj. Calendar, Contacts, Inbox, Notes) jiz soucasti ROM od MS a nejake licence podobne tem na PC se tady neresi tedy neresi.

[QUOTE]
Doba dodání: Běžně expedujeme do 1 týdne
[/QUOTE]

... nevim, treba se jim podari par kousku nekde urvat :) ... na www.handit.com je u Qteku 9100 dodací doba "7 dni" jiz asi dva tydny :( ... Pokud jste to nekdo u palmpc overoval, podel te se ...
Jirka_j (186)|4.11.2005 05:45
Jak jsem již psal, údajně cca 14 dní (podle telefonátu) počítám snad že do konce roku bude :disgusted:
mr_syck (55)|4.11.2005 11:42
Tak mi bylo sdeleno, ze skladova dostupnost bude koncem listopadu...

Btw, skvely marketingovy tah....
Ronin (45)|6.11.2005 14:00
Chtěl bych se zeptat, zda bude někdy v dohlednu provedena recenze tohoto zařízení v režii serveru CE4YOU??
OoPs_ce4you (37)|24.11.2005 20:40
[QUOTE="georgesh"]Zdarec, tak uz Vario prodavaji i u nas!
cena 16658,- s DPH viz http://shop.palmpc.cz[/QUOTE]

Predevcirem mi od palmpc dorazil nasledujici e-mail:
--------------------------------------------------
From: Tomas Broz / Palmpc [mailto:tom@palmpc.cz]
Sent: Tuesday, November 22, 2005 15:55 PM
To: 'OoPs'
Subject: RE: Kopie objednávky

Pekny den, mda jsou jiz na slovensku, dodani do 3-5 dnu souhlasite ?
--------------------------------------------------
Podle jejich telefonickeho sdeleni jich ale bude nedostatek, takze se jim nepodari uspokojit celou poptavku. Ti kdo maji podany obednavky, ho pry urcite dostanou.
Tak uvidim. V nejblizsich dnech ocekavam dobirku.
Petr_z_Ujezda (140)|1.12.2005 20:13
V dnešním katalogu T-Mobile (na prodejně): MDA Vario, základní cena s DPH 12990Kč!
Miloš Strouhal (3997)|1.12.2005 20:42
Uz je v prodeji?? A nedotovany cena s dph necelych 13 tisic?.. Fakt?
kchrz_ce4you (120)|2.12.2005 14:24
Ale na webu T-mobile.cz neni, že ne?! Nebo jsem ho jen přehlédl?
Petr_z_Ujezda (140)|2.12.2005 18:34
Je to v papírovém katalogu.
MultiTricker (112)|2.12.2005 19:04
[QUOTE="Petr_J"]Je to v papírovém katalogu.[/QUOTE]

A je to dotovaná nebo nedotovaná cena?
JOYSTICK (150)|2.12.2005 19:33
tak sem dneska byl v TMOBILE na černém mostě a je v katalogu za 12999kč nedotovaná koncová!!!ale nikde na skladě ho nemají.Za 5 tisíc je dotovaná cena.Na infolince stále tvrdí že bude až v lednu
Petr_z_Ujezda (140)|2.12.2005 19:33
Je to tzv. Základní cena s DPH. Není to zvýhodněná cena.

U MDA Compact je v této kategorii 11 990Kč

Ale mají tam taky jednu blbost: Vario dle tohoto papírového katalogu má FM radio.
JOYSTICK (150)|2.12.2005 20:07
no já to FM rádio rozhodně budu vyžadovat,nechám si ho předvést přímo v prodejně....už listuju v zákonech ČR abych se s nima mohl domluvit třebas na slevě....
duffioso (537)|2.12.2005 21:43
Vario za trinact?:O Tak to je vostry....ze by?
Seff (73)|3.12.2005 06:45
Utilitu na odblokování Wizarda jsem viděl na:
www.buzzdev.net
H.
kchrz_ce4you (120)|3.12.2005 14:44
[QUOTE="Petr_J"]Ale mají tam taky jednu blbost: Vario dle tohoto papírového katalogu má FM radio.[/QUOTE]
FM radio by bylo velice příjemné zpestření. Škoda.
lisakus_ce4you (5)|3.12.2005 19:51
TOMTOM NAVIGATOR 5 versus Qtec 9100

Zdravím, neví někdo zdali tato navigace funguje i na tomto přístroji, v manuálu sice tento typ neuvádějí ale s největší pravděpodobností by to jít mělo, nemá někdo nějakou zkušenost? Nerad bych dal 5000 za něco co potom nevyužiji.
MultiTricker (112)|3.12.2005 20:14
TomTom ve verzi 5.1 udajne funguje tak jak ma. Psal to nejaky uzivatel na Howard forums.
JanHavlicek (635)|3.12.2005 21:34
Teďka vyšel přece i upgrade na verzi 5.2, který prý přidává plnou podporu WM5, takže nekompability bych se už nebál
OoPs_ce4you (37)|4.12.2005 20:27
Presne jak v PalmPC slibili, ve ctvrtek 01.12.2005 dorazil balicek s 9100vkou. V poradku, za avizovanou cenu s avizovanym prislusenstvim.
Sice v baleni chybi cesky manual, je pouze v anglicke verzi (s poznamkou, ze o CZ manual lze zazadat e-mailem), coz porusuje nase predpisy, ale myslim, ze to prekousnu :)
PalmPC me upozornil smskou a e-mailem, na to, ze mi balicek odesilaji, takze prozatim sem s jejich sluzbou naprosto spokojen.

A ted mam jeden dotaz, nevite zda ve winmobile lze korigovat rozpoznavani psanych znaku tak, aby se system "naucil" na muj rukopis?
A nevite kde se da stahnout cesky slovnik ?
duffioso (537)|5.12.2005 13:10
Zdravim lidicky,chtel bych se zeptat v jake kvalite/bitraci predelavate video,aby bylo plynule koukatelny ve Variu a jestli v nem funguje TCPMP!Diky moc....je to opravdu takovej snek,nebo se to da? DIKY
kchrz_ce4you (120)|5.12.2005 14:22
Jestli tady ten odkaz již je,tak mě nekamenujte : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Velvet (353)|6.12.2005 21:16
Jen tak na okraj, k dnešku znám už dva lidi, kteří si Vario koupili - první ho "zahodil" po týdnu, druhý po třech dnech :disgusted:
A kolega, který podědil Vario po prvním zmíněném, ho asi brzo taky pošle dál :?

Popis od prvního majitele: seká se, při telefonování druhá strana nikdy pořádně neslyšela, několikrát zatuhl, jednou prý po zapnutí dokonce vyhodil "modrou smrt" (netušila jsem,že to u PDA jde??)...
Mno a tomu obdarovanému kolegovi se včera za půl dne nepovedlo ho zesynchronizovat s compem... S telefonováním má také problémy.

Komentář druhého "šťastného" uživatele: "Tak mě ta krabička celkově hodně zklamala... Po hardresetu jen Pocket Outlook naskakuje víc jak půl minuty. Poku je jako zvonění MP3jka, tak se při přehrávání seká. Víc jak tři běžící programy a hůrá na softreset."

Jen kdyby to někoho zajímalo ;)
JOYSTICK (150)|6.12.2005 21:57
nic proti,ale já znám pána co má bavora za 3.7 mega a neustále na něj nadává,jak se mu sere a jak tohle a jak tamto....no já bych se upsal ďáblu abych měl takový auto...
ale i tak si myslím že vario bude mnohem lepší než moje nokia 6600,co myslíte?
a taky si myslím že ten bavor je mnohem lepší než moje škodofka....
Velvet (353)|6.12.2005 22:18
Mně je ale upřímně jedno, co si kdo chce koupit a přeji všem uživatelům MDA Vario hodně spokojenosti s novým zařízením.
Pouze jsem napsala čerstvé zkušenosti dvou uživatelů, myslela jsem to dobře. Příště si to teda raději odpustím :?
Saman_ce4you (1451)|6.12.2005 22:23
Uz si tu vec koupilo mraky lidi, ale kloudna zpoved a porovnani tu nejsou.. Copak ty kdo to vlastnej maj svoje prvni PDA a nemuzou to s nicim porovnat??
Vyvratit nebo potvrdit spekulace o pomalym procaku. Hlavne smysluplny vyroky po vyprchani prvotniho nadseni, za ma nekdo radost z novy hracky mu preju, ale nezajime me to.
Me nejvic dostalo ze mr. BeyoindtheTech zahnul Wizardu s Universalem. Ve svetle porovnani rychlosti mu ani nevadi absence amikovskyho pasma a ani velikost a vaha.
Napr. Mr. Merlin presel z VGA Looxe, muze to nejak shrnout?
milennium (336)|6.12.2005 22:23
To: Velvet

Hele nic proti,ale je třeba si uvědomit,co od toho vlastně chceš.? A taky tomu dát to co to potřebuje.Tím chci říct,že když do Varia budeš rvát aplikace určené pro WM2003 tak si buď jistý,že to nebude trvat dlouho a budeš muset hodit Hard reset. Prostě když instalovat tak s rozmyslem a jen ty aplikace které jsou pro to napsané.Není jich mnoho,ale jsou.
Například já mám Qteka9100 a jsem s ním max.spokojenej.Žádné sekání,prostě nic s toho co ty popisuješ...Asi týden jsem zjišťoval co mu chutná a jak se chová.Teď v něm mám asi 5 aplikací navíc a jedu v pohodě...
Pouštění filmů mně nezajímá a hry nehraju (kromně Tetrisu)...
Velvet (353)|6.12.2005 22:31
OK, nic jsem nenapsala...

(BTW ale šéf, který to zahodil po týdnu, není z těch, kdo by do toho rvali kupu aplikací, chtěl to jako mobil plus pár základních věcí. Jenže mu to pořádně nefungovalo ani rovnou po vybalení, aniž by tam vlastně cokoliv instaloval.
Dál se v tom neangažuju, já jsem se svojí vlastní volbou zatím naprosto spokojená.)
JOYSTICK (150)|6.12.2005 22:35
tak má vadnej kus,to se stává celkem běžně.....
off topic: já si vybíral z 5ti oktáfek než sem si vybral....a moje 6600 je taky asi už 8má
JOYSTICK (150)|6.12.2005 22:37
jo a až budu vybírat vario,tak chci na výběr min. 10 kousků...
kdo pracuje jako servisák,potvrdí to....normální kaštani nemaj ani páru jak to funguje....
JOYSTICK (150)|6.12.2005 22:53
nevíte někdo kdy už bude vario konečně na skladě u tmobile za super 12999kč pro koncáka?
Zdenek Malinsky (9781)|6.12.2005 23:33
:!:TEPLÝ BONZ:!:
Chystá se recenze, tak vydržte a těště se. O kvalitách recenzí Pavla Kozy jsem se dnes dočetl i na webu mobil.cz :)) viz

Díky Evženovi a Jazzabell Boy za pochvalu. :))
Pavel Koza (4761)|7.12.2005 00:26
Vazeni, budte od te dobroty a nezavadejte sem moresy z jinych serveru. Ze ma nekdo jiny nazor nebo zkusenost neni duvod k tomu se do nej jakkoliv navazet.

Recenzi Varia prave zpracovavam, chtel jsem ho nejdriv poradne poznat. Jestli pujdou benchmrky rychle, tak bude pristi tyden (bez zaruky). Jinak postrehy:

1. TomTom funguje, jak verze 5.1, tak ta posledni. Je to bozsky optimalizovany soft, az na detaily nejde rozlisit rozdil mezi timto procesorem a 400MHz XScale.
2. Delam to jen vyjimecne, ale zde to jinak oznacit nejde - vyladenost software na Wizardu je jednim slovem PR**ER! Za prvni 3 dny mi spadlo vickrat nez Compact za pul roku. Padaji aplikace. Obcas se ztraci signal. Je toho moc, kdo byl zvykly na super stabilni Compact, bude zhnusen. HTC, okamzite zjednejte napravu!
3. Filmy nic moc, musite ubrat na kvalite

Osobne jsem byl na Wizarda batesenej maximalne a I kdyz urcite uznavam jeho kvality (tohle pisu z postele na klavesnici pres WiFi:), tak tech nedotazenosti je tam az moc.

Pockejte si na recenzi a jestli chcete, posilejte mi do SZ tipy, co zkusit a otestovat.
Miloš Strouhal (3997)|7.12.2005 01:12
To je slovo do pranice.. ;) :yes:
macula_ce4you (691)|7.12.2005 07:12
Kua :(( , málem jsem se nechal uchlácholit od uživatelu typu "Jsem spokojenej", "Maximální spokojenost", "Mě se neseká" ... a koupil na firmu dva kousky. Chápu, že uživatel, který si Vario koupil může být rozladěn z jeho funkčností (nefunkčností), ale proč teda nepřizná barvu a tady hraje nějakou habaďuru na ostatní, kteří o něm uvažují. Možná se tady projevuje naše česká přejícnost "Když jsem naletěl já tak v tom přece nebudu sám" :no:
milennium (336)|7.12.2005 11:10
To: Macula.
Nevím o co se snažíš...? Já jsem prostě spokojený. Co bych měl jako přiznat ?Napsal jsem jen svůj poznatek a svoje pocity. Ano ze začátku jsem měl nějaký ten problém. Třeba se mi nedařilo připojit na MSN. Až záhy jsem zjistil,že je to moje vina,a teď naprostá pohoda.
Jednou se mi taky stalo,že se Qtek hodil samovolně do resetu,třeba i třikrát za hodinu. Pak jsem,ale přišel na to,že na vině je soft "Spb Weather". Odinstaloval jsem jej a od té doby (asi 5 dní) ani jednou reset.
A to se můžu považovat za celkem náročného uživatele,neboť každý den najezdím vlakem minimálně 3 hodiny,takže během cestování sjíždím web,poslouchám MP3 atd.
Věř mi,že kdybych byl nějak nespokojený,šel by Qtek pryč. Navíc mám v šuplíku Motorolu A780 a ta je taky sakra dobrá...
OoPs_ce4you (37)|7.12.2005 13:06
Vario mam v rukou 4 den. (koupil jsem od PalmPC)
Prozatim jsem krom software dodavaneho s balenim nainstaloval pouze InterWriter od Sunnysoftu. Behem te chvilky jsem zkousel pouze pracovni veci a prozatim jsem se nesetkal s problemem.

Nekolik postrehu:

Vario melo celkem potize se synchronizaci adresaru Outlooku na 2 rozdilnych PC (u me doma a v praci) Pravda je, ze se jednalo o synchro mezi Outlookem 2002 SP3 a Outlookem XP, pricemz v kazdem byla jina skupina kontaktu a kalendare s duplicitnimi polozkami. Nakonec po nekolika zatuhnutich, softresetu a opakovanem pripojeni k oboum outlookum se podarilo. Pouze nektere veci se vyskytli duplicitne ale to nebyl takovy problem.

Pokud jde o telefonovani, s kvalitou zvuku, HF a mikrofonu jsem velice spokojen. Slysitelnost je velice dobra a srozumitelnost take.

Pokud se jedna o rychlost, je pravdou, ze pri spustenych aplikacich se system zpomali. Nejvice je to videt pri zapnutem fotoaparatu. (pokud navic otevrete klavesnici, tak system opravdu tuhne)

Klavesnice je moc fajn, ale podsvetleni je hodne spatne. Je nerovnomerne a navic tak ostre, ze nejdou precist nektera pismenka. (bylo by fajn mit moznost podsvetleni regulovat)

V poslednich dnech moc slunka nebylo, ale dnes na dennim svetle jsem pojal podezreni, ze na slunecnim svetle bude display tezko citelny.

Co mi moc chybi je prehled spustenych programu a aplikaci a prepinani se mezi nimi. Zatim jsem neobevil moznost jak to nejakym rychlym a praktickym zpusobem zajistit.

Co se tyka fotaku, zkousel sem nejake obrazky za spatnych svetelnych podminek a vysledky byl opravdu mizerne (pouzival jsem tovarni nastaveni se zapnutym bleskem), ale jine sem ani necekal :)
Tedy z meho pohledu fotak na techto zarizenich pro me neni vubec zasadni. Kdyby tam nebyl vubec, ani bych se nezlobil.

Osobne jsem s Variem velice spokojeny. nedostatky, ktere jsem zatim obevil jsem ochoten tolerovat, protoze moznost telefonovani, wifi, BT a online moznosti sdileni dat v jednom pristroji je vice nez vyvazuje.

Byl bych rad, kdyby nekdo otestovall moznost "odpalit" prezentaci v PowerPointu na projektor rovnou z Varia. To bych opravdu ocenil.
TheMelin (1642)|7.12.2005 16:44
I já musím napsat kladné postřehy z používání Qteku 9100. Pokud byl nějaký problém, bylo to mou chybou. Bohužel ještě není tolik softwaru pro WM5 jako pro WM 2003 a ikdyž se někdy tváří že jede v pohodě, objeví se nějaký problém, který má na svědomí tato aplikace. Předtím jsem měl Loox 720 a zatím nelituji. Jen si musím zvyknout na ten display. Holt VGA je VGA :D
milennium (336)|7.12.2005 16:50
To: OoPs

Pokud jde o to aby jsi viděl ty aplikace které jsou spuštěny tak se mrkni zde: http://www.handango.com/PlatformProductDetail.jsp?siteId=1&jid=C23818DC58D3EDC3AF4426F651X31D63&platformId=2&N=96806&productId=175604&R=175604
Měl jsem tuto aplikaci nainstalovanou a běží celkem dobrě. Včera jsem,ale vyzkoušel tuto aplikaci: http://www.handango.com/PlatformProductDetail.jsp?siteId=1&jid=C23818DC58D3EDC3AF4426F651X31D63&platformId=2&N=96806&productId=84246&R=84246
a ještě tuhle aplikaci doporučuji: http://www.handango.com/PlatformProductDetail.jsp?siteId=1&jid=C23818DC58D3EDC3AF4426F651X31D63&platformId=2&N=96806%204294961878&productId=85760&R=85760
Samozřejmně,že jsou i další,ale o těchto spolehlivě vím,že mi neschodí Qteka do resetu.
Jinak s tím signálem máš naprostou pravdu.Nevím,ale na signál je to fakt lovec.A i kvalita hovoru je perfektní,daleko lepší než u mobilu.Všeobecně jsem s ním spokojený...
TheMelin (1642)|7.12.2005 17:08
Jen takový dotak kvůli kterému nechci zakládat novou diskuzi. Potřeboval bych do bubliny v které je zobrazeno, k čemu jsem připojený (v mém případě GPRS) aby se vedle zobrazoval čas připojení. Myslím, že to bude zásahem do registru, ale nevím kde.
beecher (9270)|7.12.2005 20:13
[CODE]{HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\Phone}
"Flags2"=dword:00000010
[/CODE]Tedy aspon pro WM2K3SE...
TheMelin (1642)|7.12.2005 21:10
V zadané cestě "Flags2" nemam. Mám to vytvořit, či se to tam mělo nacházet?
Jirka_j (186)|8.12.2005 09:56
Ještě k té rychlosti, včera jsem testnul po cestě domů autobusem PocketKima s hlasovou navigací a přitom jsem si pouštěl mp3 a kupodivu to stíhalo vše, překreslovat mapu i hrát bez zaškobrtnutí. (je pravda že MHD jel max. 53 km/h :) )
beecher (9270)|8.12.2005 17:52
[QUOTE="TheMelin"]V zadané cestě "Flags2" nemam. Mám to vytvořit, či se to tam mělo nacházet?[/QUOTE]Zkus to vytvorit...