Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Universal, aka MDA Pro, aka i-mate JASJAR, první dojmy, poznatky a zkušenosti před a po zakoupení zařízení

davidkm_ce4you (248)|16.10.2005 22:23
moc logiku to nemá ....
wisp_ce4you (200)|16.10.2005 22:57
Mam otazecku: jak lze pomoci klavesnice vybrat ze seznamu nabizenych slov?
Diky za odpoved - Universala bohuzel nemam, ale potesil bych znameho v Nemecku.
Miloš Strouhal (3997)|16.10.2005 23:11
Sipkami nahoru a dolu najet na prislusne slovo, a potvrdit stisknutim Enteru. Slovo se tak vypise.
Miloš Strouhal (3997)|18.10.2005 10:48
Tak ten BlueTooth uz se srovnal, flashnul jsem čínskou verzi rádia na nižší, oficiální, a již to funguje tak jak má, tudíž vše dobře, a na dostatečně velkou vzdálenost. Zřejmě je ovladač pro BlueTooth nějak zakomponován do rádio části..
RaDon_ce4you (24)|18.10.2005 12:43
Vyjmuto z tiskové zprávy Sunnysoftu k INVEXU:

Prezentována bude řada novinek: nové modely kapesních počítačů (HP, FSC, Mio, Asus, MDA4 atd.

Že by na nás Sunnysoft chystal MDA4? :?:

Radim
RStein (2012)|18.10.2005 12:57
Chystat muze, spis jde o to, jestli to bude oficialni predstaveni MDA ve spolupraci s TMO (coz dle nazvu nevypada a pokud ano, tak muze jit o MDA Vario, ne o MDA Pro).
A pri samostatnem prodeji take zalezi na cene - Sunnysoft nebyva zrovna nejlevnejsi.
RStein (2012)|18.10.2005 13:04
Mohl byste sem dat celou tiskovou zpravu, tady nic o MDA 4 nevidim

http://www.sunnysoft.com/upload/sunnysoft_1128927146.pdf

UPDATE: Uz jsem to nasel
davidkm_ce4you (248)|18.10.2005 13:23
To opravdu může znamenat cokoliv ... kdyby tam aspoň byla zmínka o chystané lokalizaci WM5 ... tak by to mělo větší význam ...
Miloš Strouhal (3997)|18.10.2005 13:24
A nemaji na mysli Wizzarda? MDA Pro se nerovna MDA 4. Wizzard by mel nest oznaceni MDA 4.
hybo (3107)|18.10.2005 13:36
Jen tak mimochodem, i ET testuje dve nova zarizeni od HTC a mozna je i uvede ;)
davidkm_ce4you (248)|18.10.2005 14:15
V časopise mobil & Wireless vyšel popis Q9000 (na expansys se ještě neprodává) s fotkama JASJARu :)

V podstatě žádné zajímavé informace až na poznámku, že zatím žádný operátor o prodeji neuvažuje, cena neznámá a pak že při zapnuté WIFI je dobrá výdrž ... jo, a je to doporučeno jako dárek k vánocům :)
davidkm_ce4you (248)|18.10.2005 14:18
[QUOTE="hybo"]Jen tak mimochodem, i ET testuje dve nova zarizeni od HTC a mozna je i uvede ;) [/QUOTE]

jaké? :?:
RStein (2012)|18.10.2005 14:26
Casopisu Mobil bych moc neveril, malokdy ma nejake "inside" informace a jeho informace o prodeji u operatoru IMHO max. pochazeji z hovoru s nejakou kikinou na infolince, co si pri slove QTEK vybavi leda tak novou znacku rasenky a pak zanicene odpovi ne, aby ten drzy zakaznik, co se pta na veci, ktere jeste vubec neprobirali na hi-tech skoleni pro intektualne nadupane zamestnance Call centra, konecne zavesil :D
RaDon_ce4you (24)|18.10.2005 14:30
[QUOTE="hybo"]Jen tak mimochodem, i ET testuje dve nova zarizeni od HTC a mozna je i uvede ;) [/QUOTE]
Já osobně očekávám že na Invexu bude některý z našich operátorů MDA Pro prezentovat a následně ho i prodávat. Přece si nenechají utéct předvánoční nakupy, to by byli sami proti sobě. Nebo má snad někdo nějaké zaručené informace přímo ze zdroje? :?:

R.
davidkm_ce4you (248)|18.10.2005 14:31
jak říkám ... Q9000 a obrázky JASJARA ... evidentně to redaktor neměl ani v ruce ...
hybo (3107)|18.10.2005 14:51
nevim, kde jste co cetli, ale ja to mam primo z ET, jeden je pravdepodobne Wizard, ten druhej neco stejne velkeho bez klavesnice, ale co, to nevim, mozna Prophet, ale to jen odhaduji...ale neznamena to, ze to budou distribuovat, jen to je asi v jednani...
davidkm_ce4you (248)|18.10.2005 14:58
to sou ptáci ... :(
RStein (2012)|18.10.2005 15:02
To preci neni mozny, ze by netestovali Universal, proc by tohle zarizeni ignorovali? :?

Cekam na nej nejen ja osobne, ale pro jednoho velkeho zakaznika potrebujeme na nasi aplikaci nekolik desitek Universalu do konce roku. A kdyz nebudou do konce roku, tak holt budeme muset vzit neco jineho , co je bezne na trhu.
Ach jo :(
davidkm_ce4you (248)|18.10.2005 15:08
.. velký zázkaník si to může objednat v cizině .. ale co my? :)
RStein (2012)|18.10.2005 15:13
Prave ze nemuze - nechce, chteji jen zarizeni dodane primo operatorem.
Operator da Key Account zakaznikovu zarizeni za vyborne ceny a zarizeni je servisovano u nas.

(bud cesky ET nebo nejaky slovensky operator). Jedna se o velkou firmu, ktera momentalne vybavuje zarizneimi obchodni zastupce na Slovensku, pro ktere by byl Universal idealni.

Cesti obchodni zastupci maji zatim XDA II, kazdy z nich ma nonstop datovy tarif, takze na tom ET urcite netrati.

Opravdu nechpau, proc operatori kaslou na Enterprise segment trhu, to je ted nejaka ceska specialitka:(
Miloš Strouhal (3997)|18.10.2005 23:35
Doteď byl pro mne HTC Universal "jen" komunikátorem s vynikající klávesnicí. Zhruba hodinu je to však pro již opravdový mini-laptop! :) Konečně jsem sehnal ovladač na WM5 určený přímo pro Universala pro mou [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], a světe div se, ono to funguje, a ke všemu naprosto skvěle!!! Jen si to představte, sedíte si pohodlně u stolu, jednu ruku máte na klávesnici Universala a píšete text, a druhou máte na BT myšce a fungujete s ní na Universalovi naprosto stejně jako doma na svém PC.. Na obrazovce máte stejný kurzor, po stisknutí pravého tlačítka vám vyjede context menu, atd, atd.. No prostě nádhera.. :D Teprve teď po skoro roce dostává drahý nákup té myši opravdový smysl.:yes: Asi ji budu tahat všude ssebou, jelikož s Universalem se nyní pracuje za její pomoci ještě o řád pohodlněji.:yes: Prostě mini-laptop každým coulem..:)
00096911_mini-laptop1_3W6e.jpg 00096911_mini-laptop2_Fsf5.jpg
davidkm_ce4you (248)|19.10.2005 08:47
Saman_ce4you (1451)|19.10.2005 12:39
Prace na stole ve stylu laptop je sice zajimava, nic mene z bezny sedici vzdalenosti nad stolem nevim esli bych neprisel o zrak ;)
Na to je urcite lepsi klasickej notebook..
Miloš Strouhal (3997)|19.10.2005 12:50
A tobe se notebook s mysi vejde do kapsy u kalhot? Zavidim, me totiz ne, at delam co delam.. :D Universal s malou myskou se mi tam ale vejde.. ;) A tento prispevek pisu prave na Universalu, pomoci mysky a sedim u toho presne v poloze ve ktere sedi ma kolegynka na te fotce, a nevim cim to je ale se ctenim textu na Universalu problemy nemam.. Displej zarizeni mam zhruba tak 30 az 40 cm od obliceje. Samozrejme ze notebook je preci jen jiny komfort prace, ale tohle muze slouzit jako nahrada notebooku do terenu tam kde notebook tahat nechcete nebo nemuzete.
davidkm_ce4you (248)|19.10.2005 13:10
To srovnání opravdu neni moc košér ... na dekstopu se také pracuje lépe jak na notebooku ... jde o o to si to zkusit ...
Kato_ce4you (970)|19.10.2005 15:00
Drsny - ta mys je skoro vetsi, nez to MDAcko :D
Miloš Strouhal (3997)|19.10.2005 16:18
Pro případné zájemce jež budou shánět nabíječku do auta po zakoupení Universalu mam dobrou zprávu. Lze použít nabíječku do auta na MDA Compact, je naprosto totožná a mají ji v každé druhé prodejně T-mobilu skladem, a pokud ne, vyjedou vám z počítače přesný seznam prodejen kde jí určitě mají. Stojí nádherných 239kč včetně dph, a lze ji použít k nabíjení T-mobile MDA Compact, T-mobile MDA Pro, T-mobile SDA, T-mobile SDA music, T-mobile SDA music II, a zřejmě i na Wizzarda.
Už nabíjim. :yes: ;)
00097070_IMAGE_00001_HDdL.jpg
davidkm_ce4you (248)|19.10.2005 19:52
a dá se očekávat že by fungoval i držák do auta na původní MDA ? ... bude to sedět rozměrově?

jo a na expansys došlo k mírnému zlevnění :))
Miloš Strouhal (3997)|19.10.2005 22:08
To je trosku nedomysleny dotaz.. Kazde MDA a drzaky na ne mely jiny tvar, jinak navrzeny zpusob drzeni zarizeni, jine rozmery, to proste nejde takhle jednoduse "odhadovat".. Chce to tu cihlu vzit a vrazit ji tam, do te doby clovek odpoved znat nebude.
davidkm_ce4you (248)|19.10.2005 22:23
Proč? jde o to, aby konektory sedly do sebe a dalo se to secvaknout .. aspoň co jsem viděl z obrázků ... vruce jsem to nikdy neměl ... tak proto má neznalost ...
Miloš Strouhal (3997)|20.10.2005 12:01
Žádné MDA v minulosti kromě MDA Compact neměli místo seriového konektoru mini USB. Jen Universal a Compact jej mají. Avšak Compact je asi 3x menší zařízení než Universal a konektor má zespodu, kdežto Universal z boku, takže problém je vyřešen, nejde to.

Ad. permanentní doručenka - jde to i bez zásahu do registrů, viz screenshot. Přímo v nastavení sms je možnost zašktnout permanentní doručenky, našel jsem to až dnes, takže sorry za mystifikaci.
00097220_capture001_LJP8.jpg
daniel.cada (10)|20.10.2005 12:18
Miloši,

nezkoušel jste, jestli na MDA Pro chodí OZIexplorer? A co synchronizase s Exchange serverem po GPRS? Obsahuje WM2005 Terminal server clienta? Zkoušel jste ho?


Miloš Strouhal (3997)|20.10.2005 12:21
Bohuzel, ani jedno z toho jsem nezkousel. Terminal Service Client tam je.
RStein (2012)|20.10.2005 12:47
Podle zahranicnich recenzi synchronizace s Exchange chodi, Terminal Services ve Wm5 jsou.
davidkm_ce4you (248)|20.10.2005 14:37
beecher (9270)|20.10.2005 14:57
Konkurence mozna, ale ne pro nas trh (PHS cellular standard). Zatim... ;)

Ale ma prijemnejsi vahu... 220g. :D
davidkm_ce4you (248)|20.10.2005 15:00
i cenu ... :)
Miloš Strouhal (3997)|20.10.2005 15:29
Tak klavesnice nic moc, a hlavne nikde tam nevidim informace o BT.. Coz neni mimochodem nic neobvykleho, japoncici radi pouzivaji kabely a wifinu, BT jim chybi u mnoha zarizeni. A ten mini SD slot, to bude drahe poridit si alespon gigovou kartici.. Vzhled zarizeni mi prijde celkem strasny, ale to bude vec nazoru.. Vypada to spise jako konkurence Wizzarda s VGA displejem, k Universalovi to prirovnani moc nesedi, tohle s mini laptopem nic spolecneho nema, krom VGA displeje.
Kato_ce4you (970)|20.10.2005 16:05
Spis nez na konkurenci Universala bych to videl na konkurenci Wizarda - navic VGA displej... :yes: Ale zase trebas ten design - ten je prisernej - jak X let starej (ale to se imho japoncum bude libit). No a krome toho neni vubec urcen pro nase site...
Miloš Strouhal (3997)|20.10.2005 17:39
Ha! Platis mi pivko, precti si prispevek jez je pred tim tvym.. :D Ze ty jsi opisoval.. :D
davidkm_ce4you (248)|20.10.2005 17:58
Miloši nevím zda používáš, ale PIM je už i na WM 5 Tady
Kato_ce4you (970)|20.10.2005 18:31
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Ha! Platis mi pivko, precti si prispevek jez je pred tim tvym.. :D Ze ty jsi opisoval.. :D [/QUOTE]
Nj - asi jo :D Jsem dal odpovedet na prispevek a skocil si na svacu - dopsal jsem to, odeslal a koukam, ze ty jsi mezitim napsal to same. Nemas hacknutej muj pocitac? Vzdalenou plochu nebo tak neco?! :O :D

Btw. jak kdosi psal, ze by si chtel osahat MDA Pro na Invexu - imho ho tam nekdo bude mit a krome toho mi dosel email:
[QUOTE]Prijmete prosim nase pozvani na stanek Palmpc.cz a Palm.com v terminu 24.-27. rijna 2005.

Najdete nas v pavilonu B / 55

Ve zkratce :

nová PDA Palm
MDA4
MDA Compact Black
nové smartAx doplnky
navigacni reseni

a

spousta zajimavych informaci


Team Palmpc.cz
[/QUOTE]
Tedka jde o to, co si predstavuji pod pojmem MDA IV - jestli Wizarda a nebo opravdu Universala, ale imho v tomto pripade to bude Universal ;)
HELEKAL PETR (195)|20.10.2005 20:04
Co vím, tak MDA Pro tam bude, ale asi jenom ve skle, tedy ve vitrínce, takžer asi si ho chlapi neosaháme. Jinak já tamm jedu ve středu na volňáska od Software602. Doufám, že tam konečně představí MDA Pro i některý z našich operátorů jako svoji novinku a nebudou to nechávat na poslední chvíli před vánocema a nebudou mít jen pár kusů a ostatní na pořadník. To by mě asi pěkně no víte co
Kato_ce4you (970)|20.10.2005 21:01
[QUOTE="HELEKAL PETR"]Co vím, tak MDA Pro tam bude, ale asi jenom ve skle, tedy ve vitrínce, takžer asi si ho chlapi neosaháme. Jinak já tamm jedu ve středu na volňáska od Software602. Doufám, že tam konečně představí MDA Pro i některý z našich operátorů jako svoji novinku a nebudou to nechávat na poslední chvíli před vánocema a nebudou mít jen pár kusů a ostatní na pořadník. To by mě asi pěkně no víte co[/QUOTE]
No - pokud bude jen za sklem, ale funkcni, tak pokud to bude u nejake rozumnejsi firmy, tak si myslim, ze by nemel byt problem se domluvit a osahat si to... Byva tak nejak zvykem (teda at jsem presnejsi - v tomhle oboru - u mobilu to neplati), ze vetsina exponatu, co jsou za sklem, tak jsou za sklem proto, aby je zakaznici mohli obdivovat, ale ti "zakaznici" se kterymi se tak nejak nepocita, ze by si to kupovali. Ale kdyz tam prijde clovek na slusno, bude se s nimi chvilku bavit a bude videt, ze je na urovni a v obraze, tak zpravidla nebyva problem - vsechno je to jenom v lidech. Jinymi slovy - i vystavovatele jsou jenom lidi ;)
Ad. volnaska od S602 - toho ma asi dost lidi :D Ale muzu tam jedine ve stredu - ostatne i MS ma konferenci jen ve stredu.. (pokud pominu bezpecnost v pondeli). Ale to uz jsem tady za a) psal a za b) jsem uz tezce OT, takze uz mlcim :cool:

A nebo jeste ne - XPe, ty tam jedes nebo ne? V kolik hodin a kde mas vystavni hodiny MDA Pro? Ocekavej natresk... :D
Miloš Strouhal (3997)|20.10.2005 22:48
Nejedu tam, proc taky, vzdyt to kvuli cemu jsem tam puvodne chtel jet mam pred sebou na posteli a pisu na tom prispevek..

A jine zarizeni z oblasti PDA/MDA jez by mne melo/mohlo nejak uchvatit tam asi mit nebudou..:?

Jinak, pres vikend budu mit doma asi ctyri Universaly na hrani, testovani, a nasledne preflesovani, tak se stavte.:D Pokud jde o "osahavani" Universalu, neni nutne kvuli tomu jezdit treba z Praglu do Brna, neni problem se domluvit, a ja ho komukoliv na hrani na chvili pujcim kdyz se stavi u mne v praci, nebo se domluvime na pivko po praci. Zrovna dnes jsem mel jednu prezentacku pro dva MDAckare v KFC na Vaclavaku, a vcera v jednom Squash centru u nas v Modranech. Ze pry co to tam s tou mini myskou na tom mini VAIU delam za bordel.. :)

Kato_ce4you (970)|20.10.2005 22:55
[QUOTE="Miloš Strouhal"] Pokud jde o "osahavani" Universalu, neni nutne kvuli tomu jezdit treba z Praglu do Brna[/QUOTE]
Njn, ale obracene by asi bylo nutny jet z Brna do Prahy, co?! :?
Ad. Invex - cim te tak nalakat - bude tam zajimava expozice....ehm....nooo... asi jako obvykle niceho :sarcastic: A navictam letos ani nebudu pobihat a rozdavat CeDecka...
Miloš Strouhal (3997)|20.10.2005 23:02
Jedine ze by tam meli nejake drby o HTC Universalu II..:) Ale to asi jeste ne. No a hostesky? Tech v praci mame.. :)
daniel.cada (10)|22.10.2005 16:11
Miloši,

podařilo se mi upgradovat MDA Pro koupené u T-Mobile DE na angličtinu. Vše funguje jak má. I rozložení klávsnice mám správné (editací registru [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\OEM\Qwerty] nahrazením hodnoty 66569 číslem 66567) . Nevíte, jakou hodnotu použít, aby se dalo psát s českou diakritikou?
Také jsem si hrál s OZI explorerem( funguje i na WM 2005 bez problémů) , ale nevím, jak rozchodit komunikaci s Bluetooth NOKIA GPS. V nastavení OZI je možno zvolit COM port 1-9, v MDA však můžu GPS přístroj přiřadit pouze na COM port 0. nevíte jak na to?


Miloš Strouhal (3997)|22.10.2005 17:28
Pokud jde o tu zmenu v registrech, lze to jednoduseji provest i tim cabem jez je myslim na druhe strane teto diskuze ke stazeni. Ceskou klavesnici zrejme nastavit zmenou v registrech vubec nelze, nas jazyk neni na seznamu preferovanych jazyku.. Cesky pujde na hardwarove klavesnici psat az pri pouziti nejakeho softu tretich stran, jiz jsem sem daval ke stazeni utilitku z MDA III jez lze s jistymi omezenimi pouzivat i na Universalu. Oziho bohuzel nepouzivam, a na BlueTooth jsem jiz pripojil uspesne vse mozne, ale k GPS jsem se bohuzel stale nedostal, takze s tim vam zrejme moc nepomohu, ale verim ze by to melo bez komplikaci fungovat, BT mi u Universala u vsech ostatnich BT prislusenstvi jez k Universalu pripojuji beha na jednicku s hvezdickou..

Ps: gratuluji k zakoupeni tohoto skveleho zarizeni, konecne tu tedy nejsem sam.:D
Miloš Strouhal (3997)|24.10.2005 00:46
Chcete-li aby Vám podsvícení klávesnice svítilo déle než je systémem daných maximálně 10 vteřin, mrkněte sem.
Chcete-li změnit defaultní nastavení webové klávesy mrkněte sem.