Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Universal, aka MDA Pro, aka i-mate JASJAR, první dojmy, poznatky a zkušenosti před a po zakoupení zařízení

Ronin (45)|8.11.2005 20:06
Tak se všem omlouvám, že jsem vás milně informoval o poklesu ceny u Vodafone na 775,43 EUR, jednalo se o nabídku pro business klienty, cena zůstává na 899,50 EUR. Ještě jednou se omlouvám.
pdq (380)|26.11.2005 16:17
Pre tých ktorým ziadne videoprezentácie JasJaru/MDA IV. nie su dosť...
http://www.windowsmobile.no/videoer/qtek_9000_01.avi
http://www.windowsmobile.no/videoer/qtek_9000_02.avi
davidkm_ce4you (248)|28.11.2005 09:08
Ahoj všichni majitelé, zejména pak asi Milošovi jako nejčastějšímu přispěvovateli v tejto sekci :),

Jelikož co nevidět se díky Hybovi (to není skrytá reklama :-)) stanu také majitelem, tak bych rád, kdyby zde pro začátečníky jako jsem já zazněly nějaké doporučení co se SW týče. V diskuzích se často hovoří o SW, které jsou nějčastěji používány, ale pro lidi, který tento soft nikdy neviděli může být složité zjistit n(ěkdy je to i o slangových výrazech) o jaký soft se jedná. :)
Proto bych prosil, zda by jste se zde mohli rozepsat o odporučených SW, k čemu jsou dobré a případně s linkem.

Například takto:
Pro přepínání úloh používá XXXX LINK
Pro …
:)

Pro Administrátory bych i měl námět, že by nebylo špatné zde vytvořit nějakou anketu s tématy použití (např. jako správce úloh) a použiváný SW a jeho zkušenosti. Pro začínájící uživatele by to mohlo být přínosem kdyby se mohli podívat .. Na přepínání úloh je potřeba toto .. A možná i zkušenější majitelé by uvítali, kdyby se mohli seznámit co používá kolega ...

Díky za všechny
B@st@rRRd (297)|28.11.2005 17:44
kde se dá koupit universal tady u nás s plnou zárukou. určítě to tu někde bude ale nechtělo se mi to hledat je toho hrozně moc. předem díky a omlouvám se
davidkm_ce4you (248)|28.11.2005 18:00
Luke_ce4you (37)|28.11.2005 23:26
Taky se chci zeptat k možnosti nákupu.
Nevíte, jestli se konečně probudí operátoři a začnou to taky prodávat nebo Universal budou ignorovat?
Jak jsem pochopil, tak dnes to nabízí Mobildick za 24 k s daní (neplátce) a Proficomp za 26 k bez daně (zřejmě plátce). Ještě někdo?
Mobildick zřejmě (jak jsem pochopil z diskuze) nabízí německou verzi? (kterou nechci) a zřejmě nějaké Univerzaly má na skladě. Nebo již přeflešnuté na anglickou (při zachování záruky)? A odblokované?
Proficomp na objednávku (1 měsíc?) uvádí, že z Anglie - tedy anglická verze. Odblokované?
Omlouvám se, jestli to tady je, ale z diskuze jsem zatím nepochopil, jestli se dá na Universalu nějak použitelně psát česky a jak je to s českými fonty? Myslím tím, jestli to někomu funguje.

Chápu, že většina přítomných mění romky v MDA za jednu cestu tramvají, já v žádném případě ne a ani se tím nechci zabývat (chci zůstat BFU), proto se ptám a omlouvám se za primitivní dotazy.
Děkuji


Miloš Strouhal (3997)|28.11.2005 23:44
[QUOTE="Luke"]Nevíte, jestli se konečně probudí operátoři a začnou to taky prodávat nebo Universal budou ignorovat?[/QUOTE]Nemam žádné zaručené zprávy ale zatim to vypadá že jej hodlají vypustit ze své nabídky, tudíž nikdy nenabídnout..
[QUOTE="Luke"]Ještě někdo?[/QUOTE]AH Mobile, Palm PC, a určitě i další obchody jej jsou ochotné dovézt..
[QUOTE="Luke"]
Mobildick zřejmě (jak jsem pochopil z diskuze) nabízí německou verzi? (kterou nechci) a zřejmě nějaké Univerzaly má na skladě. Nebo již přeflešnuté na anglickou (při zachování záruky)? A odblokované?
Proficomp na objednávku (1 měsíc?) uvádí, že z Anglie - tedy anglická verze. Odblokované?[/QUOTE]Mobldick je má všechny odblokované, Proficomp také, Mobildick je má s originílní německou ROM, v případě zájmu přeflešuje na originální anglickou ROM.. Jinak německá verze neni o nic horší než anglická, je to naprosto stejná cihla, jen je vyvedena v jiných barvách. A jestli se někomu chce platit 5000 kč za šedivou barvičku místo stříbrné je trochu podivné, ale pokud na to má..
[QUOTE="Luke"]
Omlouvám se, jestli to tady je, ale z diskuze jsem zatím nepochopil, jestli se dá na Universalu nějak použitelně psát česky a jak je to s českými fonty? Myslím tím, jestli to někomu funguje.
[/QUOTE]Ano, při přeprogramování jedné šikovné utilitky původně určené pro MDA III lze na Universalu, respektive na jeho hardwarové klávesnici psát české znaky. Já to již bez větších problémů používám měsíc, píšu diakritiku horní číselnou řadou na hardwarové klávesnici. A jako softwarovou česky píšící klávesnici používám Resco Keyboard Pro, nejnovější build, ten funguje na Universalu naprosto ok.
Luke_ce4you (37)|29.11.2005 00:07
Děkuji za za velmi kompletní odpověď - pro upřesnění mně nevadí "německá" barva, ale jazyk.
Ještě: "přeprogramování jedné šikovné utilitky původně určené pro MDA III" je pro mě prakticky neřešitelné. To se dá někde najít, koupit nebo nějak sehnat?
Miloš Strouhal (3997)|29.11.2005 00:13
[QUOTE="Luke"]Děkuji za za velmi kompletní odpověď - pro upřesnění mně nevadí "německá" barva, ale jazyk.[/QUOTE]Jak jsem psal, dá se domluvit s prodejcem na přehrátí německé ROM na anglickou.
[QUOTE="Luke"]
Ještě: "přeprogramování jedné šikovné utilitky původně určené pro MDA III" je pro mě prakticky neřešitelné. To se dá někde najít, koupit nebo nějak sehnat?[/QUOTE]To je zdarma a dám to sem ke stažení v případě zájmu.
davidkm_ce4you (248)|29.11.2005 08:37
[QUOTE="Miloš Strouhal"]To je zdarma a dám to sem ke stažení v případě zájmu.[/QUOTE]

dej :)
davidkm_ce4you (248)|30.11.2005 10:12
utilitka pro klávesnici universala ... nezkoušel jsem
Miloš Strouhal (3997)|30.11.2005 16:02
[QUOTE="davidkm"]..tak bych rád, kdyby zde pro začátečníky jako jsem já zazněly nějaké doporučení co se SW týče..
[/QUOTE]
Stačí hledat..
davidkm_ce4you (248)|30.11.2005 19:53
a ještě doplním zde
Miloš Strouhal (3997)|30.11.2005 19:57
Jenze to neni soft kompatibilni s Windows Mobile 5, a tudiz s Universalem.. Neco z toho fungovat bude, ale vetsina mozna vubec..
davidkm_ce4you (248)|30.11.2005 21:31
Tak jsem to ani nemyslel, ale jde o to, že se člověk dozví po čem by se měl pídit .. když to jiní používají, je to asi vhodné ..:) jde o náměty
davidkm_ce4you (248)|2.12.2005 09:12
zkoušel někdo nastavit VGA podle tohoto tady
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=32217&highlight=vga

mě po restartu naběhla uvodní obrazovka ve VGA kde byly jen volby na SW tlačítkách select a exit, nicméně to na nic nereagvalo ... zkoušel to někdo?
Miloš Strouhal (3997)|2.12.2005 11:07
Funguje mi to bez problemu, i telefonni cast a network manager, byly dodatecne dodelany patche na tyto problematicke casti v rezimu Real_VGA. Ty se daji najit take na xda-devu. Ted uz jenom aby rozchodily Skype v Real_VGA. :yes:
davidkm_ce4you (248)|2.12.2005 11:20
a použil jsi ten zip ... tuším že se jmenoval vga so far? ... oni tam v diskuzi píšou o jiném názvu, ale ten jsem nenašel .. nemáš to někde u sebe?
Miloš Strouhal (3997)|2.12.2005 11:48
Používal jsem ten co maj umístěny na ftp.

ftp.xda-developers.com
xda
xda
davidkm_ce4you (248)|2.12.2005 13:59
tak se zadařilo .. ani nevím jak ...

nepřijde ti to hodně malý? :)
Miloš Strouhal (3997)|2.12.2005 14:16
No, přijde mi to takové že člověk musí mít hodně dobré oči na krátké vzdálenosti (což mám). Jsem zvyklý z hx 4700. Ale použitelné to je. Ovšem ja to již nějakou dobu nepoužívám, jen vyjímečně, ale teď co budu brouzdat na internetu přes 3G, asi se k tomu zase vrátim.. :yes: To už bude jiné brouzdáníčko na cestách.. :D
beecher (9270)|2.12.2005 14:28
Pry na cestach... :D :D :D
Miloš Strouhal (3997)|2.12.2005 14:41
Nevím jak ty Beechere, ale já občas při cestách na různá jednání najezdím autem za den po Praze cca 50-100km a to v těch největších zácpách.. Toliko na vysvětlení. ;) Žádné 6ti hodinové cesty na východ vlakem..:D
beecher (9270)|2.12.2005 14:43
To neni cestovani, to je trtkani se po Praze... ;) :D
Cestovani je minimalne jizda do Brna...
Miloš Strouhal (3997)|2.12.2005 14:46
Má definice neodpovídá tvé představě. Ovšem to ještě neznamená že je má definice špatná, každý se holt přepravujeme v jiných dimenzích.. ;) Nevim jak v tvých, ovšem v mých "dimenzích" je naštěstí kompletně pokryto. :yes: ;)
davidkm_ce4you (248)|3.12.2005 09:11
Tak zase zpět k universalu .... :)

jaké méte zkušenosti s ukazatalem stavu baterky ... je normální že se mi při 21% vypne i když sbp pocket plus ukazuje ještě 3hoďky provozu? nedá se to nekde nastavit?
Miloš Strouhal (3997)|3.12.2005 12:22
Me se teda nic nevypina. Az pri 10% kapacity baterie vypne Bluetooth a Wifina, a pri 1% se vypne telefonni cast a cele zarizeni se mi vypne az pri 0% kapacity baterie.
davidkm_ce4you (248)|3.12.2005 12:50
kde může být problém? necpe se do toho sbp pocket plus? ... a nebo blbě nabitá baterie? :).. protože se to děje přesně jak začíná žlutá část indikátoru ... :(
davidkm_ce4you (248)|4.12.2005 19:15
Tak universala vlastním přes víkend a tak několik postřehů a otázek ... :)

1. Problém baterie ...?
Problém s vypnutím při dosažení cca 20% baterky se mi opakovalo znova a evidentně to není otázka dalšího softu, děje se mi to i po HR. Takže teď zkouším jej pořádně nabít a ne z USB ale nabíječky. Evidentně je nabíjení rychlejší a na diskusi na imate jsem se dočetl něco o 16 hodinovém nabíjení ...
EDIT: Tak už vím jak systém hlásí že bych měl nabít ... problém byl opravdu v tom, že jsem jej asi pořádně nenabyl ... informace o 100% je zavádějící, musí svítit zelená a přes USB se nabíjí strašně pomalu a mám podezření, že při zapnutém universalu a práci s ním se nabije úplně jen ztěžka. Jinak napětí baterie kdy se přestanbe vybíjet je kolem 4206 mV a 5% je na cca 3360 mV.

Další nepotvrzenou informaci mám, že když je ve stavu kdy hlásí nutnost nabití, tak to upozornění přebije budík a proto jsem dnes zaspal :oops:

2. IRda ...
možná se ptám hloupě .. ale jak je to IR a universalem ... v dokumentaci se o něm píše, ale nevím kde je čidlo ani jak jej zapínat ...?

3. Použití VGA
po zkušenostech by mi stačilo, kdyby šel zmenšit vrchní a dolní lišta. U většiny programů mi přijde že s nastavneím fontů apod bych vystačil. Ale přesto budu VGA používat, protože naopak lze i písma zvětšovat. Při práci s třeba nějakým file managerem se to hodí.
Jediné co mi vadí je potřeba pro sekci phone mít spušten prográmek který po otevření obrazovek nastavení připojení a telefonu roztahuje na celou obrazovku. To by mi ani nevadilo, ale pořád mi cpe notifikaci a tak se z today nedostanu přímo na kalendář.

4.PIM
.. když už jsem zmínil kalendář, tak mohu potvrdit že Pocket Important je funkční, akorát rychlá volba z today mi hlásila chybný odkaz (ale po těch skopičinách co jsem s tím prováděl se možná není čemu divit .. uvidím až to nainstaluji znova ...

EDIT: Po nové "čisté" instalaci je to v pořádku

5. Klávesnice
.. potvrzuji slova Miloše, že klávesnice je super .. a že se s ní parádně pracuje. Co mi chybí k naprosté spokojenosti je mít možnost vytvoření klávesových zkratek pro rychlé spouštění .. třeba napsat SMS není na snadné jako u telefonu .. existuje něco?

Zato ovládání v režimu PDA nic moc. Tam prostrě chybí kontextová tlačítka jako sůl ...:(
EDIT:
Přispat si posunutím budíku .. mě tak probere, že se to ani nevyplatí :(

6. TOMTOM
Nevím kde je chyba, ale za boha se mi nedaří nainstalovat TT .. a to už ve fázi samotné instalace, kdy mi istalátor končí excepšnem :( nesetkal se s tím někdo?
Nepomohla ani instalace samotných CABů. repsektive při každém spuštění se dostanu k výběru jazyka navigace a pak už jen hláška že nemohl nalézt žádné mapy a pořád dokola :-(

7. Propojení s PC
přes WIFI v pohodě jsem schopen brouzdat po síti i internetu, ale nedaří se mi to samé přes BT. Pomocí ActiveSync jsem schopen se dostat na net, ale na disk, i připojeného PC se nedostanu ... proč? ... Jaká je rychlost BT? ..
Mám nějak nefunkční BT modem v PC, tak jsem nezkoušel tuto možnost připojení, protože se mi tato služba vůbec nenabízí v PDA.

Také mě překvapilo jak je málo možností v ovladačích BT ... kolega ma ipaqa a widcommácký nabízí mnohem víc co jsem viděl ... vůbec si nedokážu představit jak třeba připojím headset ... :(

Takže toliko za tím vše a budu vděčen za jakékoliv postřehy ... nedělní večer je na to ideální ne?

EDIT:
8. Opravdu nejde někde nastavit abych mohl třeba napsat hlasovou poznámku když je zařízení zavřené? ... natož hlasově vytáčet? ... prostě když jej zařu, tak je vyplnutý a nic s ním nehne :(
JanHavlicek (635)|4.12.2005 19:41
ad TOMTOM: zkoušels už novou verzi 5.2.x ? V té by již prý měla být zarhnuta plná podpora WM5. Já jsem ještě neměl tu možnost, protože se mi rozbila moje SD karta :(
davidkm_ce4you (248)|4.12.2005 20:16
[QUOTE="JanHavlicek"]ad TOMTOM: zkoušels už novou verzi 5.2.x ? V té by již prý měla být zarhnuta plná podpora WM5. Já jsem ještě neměl tu možnost, protože se mi rozbila moje SD karta :([/QUOTE]

stáhl jsem si update ze jejich stránek, ale stejné ... myslím že bude problém s ActiveSync 4.1
davidkm_ce4you (248)|5.12.2005 22:18
nějak to tady spí :disgusted:

tak přidávám další otázku .. opravdu nejsem schopen třeba zavolat když je universal zavřeny? .. třeba přes hlasové vytáčení? ...:sarcastic:
davidkm_ce4you (248)|6.12.2005 00:26
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Ano, při přeprogramování jedné šikovné utilitky původně určené pro MDA III lze na Universalu, respektive na jeho hardwarové klávesnici psát české znaky. Já to již bez větších problémů používám měsíc, píšu diakritiku horní číselnou řadou na hardwarové klávesnici. A jako softwarovou česky píšící klávesnici používám Resco Keyboard Pro, nejnovější build, ten funguje na Universalu naprosto ok.
[/QUOTE]

jde ti využívat shift? :?:
Jan Kyncl (3)|7.12.2005 09:37
1) Jsem nadseny , pozivam PDA Telefon uz uz cca 2 roky /predchozi model byl Ipaq H6340/ a MDA pro je uz opravdu pouzitelna vec a nikoli hracka

Takze se pokusim sdelit veci ktere se mi libi, nelibi ci ktere mne prekvapili:

1) Internet Explorer = sice se hodne zlepsil , ale dosud plnoveci neumi nepr. neporadi si authentifikaci Digest , ale jen s Basic a tim padem pro mne je nedostupny nas firemni intranet system.

2) Email mi pres protokol IMAP ukazal jen posledni 4 zpravy a zatim jsem ho neprinutil aby ukazal vice grrrrrrrr

3)Tlacitko pro prijem hovoru na dratenem headsetu vezme hovor az cca po tretim vyzvaneni, ted fakt nevim zda se nejedna o HW chybu.....

4) Pokud si v telefonu nastavim sit UMTS popr. Auto tak se obcas stane ze se telefon odhlasi od site a pomuze jen reset, zde muze byt castecne na vine i sit Errortelu member of the Mañana Group

5) Kupodivu se mi libi utilitka ktera z vaseho MDA pro udela HW modem pro GPRS/UMTS via USB/BT/IR je to jednoduche a prakticke

6) Velkym prekvapenim byla i opacna konektivita po pripojeni USB kabelem k pocitaci s ActiveSYNC melo PDAcko nasdilenou konektivitu z pocitace

7) Vadi mi , ze nemuzu urcit ktere programy mouhou spustit datove prenosy, zde je to asi vlastnost SKYPE , ale tento program si neumi sam navazat konektivitu

8)Alternativni prohlizec Mozilla-Minimo bohuzel na MDA Pro ve verzi 10 a 11 nefunguji, ale snad se vyvojari pochlapi....

9)Putty tedy SSH pro PocketPC funguje celkem sladce takze muzu spravovat sve servery .....

10) WORD odmitl otevrit wordovsky dokument akorat nevim proc mne to prekvapuje

11) Uz vim proc jsou soucasti baleni dva stylusy..... zatim mam spotrebu 1 stylus za dva dny

12) Asi chybou je /tedy pokud nemam rozbity headset/ nemoznost ovladani hlasem respek. spusteni teto aplikace pres tlacitko headsetu

13) UMTS kupodivu prekvapil a to hlavne uploadem kde jsem se pry dostal na 200kb cemuz se mi nechce vubec verit ale treba rychlosr.cz nelze


davidkm_ce4you (248)|7.12.2005 09:45
ad 12 .. o tom ovládání přes headset se tu tuším už psalo. Musíš nahradit cestu v registrech ... ale protože HT nemám, tak jsemnezkoušel ...

jinak nemáš problém stejný jako já., že když je zavřený, tak je vypnutý? ... moc se mi to nezdá .. protože na xda.developers radí vypnout automatické vypínání a dokonce tam byl dotaz jak zařídit aby se po zavření vypínal .. mě se vypína vždy :( takže nejsem schopen nahrát ani hlasovou poznámku když jej mám zavřený :((

EDIT:
měl jsem na mysli tohle tady
Jan Kyncl (3)|7.12.2005 12:19
12) Myslel jsem dratove handsfree, nejsem si uplne jist zda nastaveni v registrech pomuze i na toto
dyndy (159)|7.12.2005 13:42
@davidkm shift s touto utilitkou používám, dokonce sem pořídil i kroužkované ů, ale už nevím jak:?
TOMTOM používám v poho ve verzi 5.1 a ani jsem ho neinstalil jen sem přendal SDkartu z MPx300 a sesynchronizoval co jsem měl dokumentech do MDApro a nebyl problem na první pokus. To vypínání nevím, ale časem se to jistě vyřeší.
davidkm_ce4you (248)|7.12.2005 14:07
[QUOTE="dyndy"]@davidkm shift s touto utilitkou používám, dokonce sem pořídil i kroužkované ů, ale už nevím jak:?
TOMTOM používám v poho ve verzi 5.1 a ani jsem ho neinstalil jen sem přendal SDkartu z MPx300 a sesynchronizoval co jsem měl dokumentech do MDApro a nebyl problem na první pokus. To vypínání nevím, ale časem se to jistě vyřeší.[/QUOTE]

co se klávesnice týče, jde o to jakou máš vybranou klávesnici ... konfigurační soubory jsou v \Program Files\AEKMap a s koncovkou AEK .. tak jestli máš nějaké vychytané .. víš co vid?

Tak že bych si pořídil MPxku? :-) ...

Takže tobě se nevypnme a můžeš třeba nahrát zvukovou poznámku?
davidkm_ce4you (248)|7.12.2005 14:09
[QUOTE="Jan Kyncl"]12) Myslel jsem dratove handsfree, nejsem si uplne jist zda nastaveni v registrech pomuze i na toto[/QUOTE]

Tak tohle nastavení co jsem odkazoval asi ne :))
dyndy (159)|8.12.2005 06:22
@davidkm klávesniceAEkeyboard Mapper upravená od Miloše S. po instalaci se otevře setup a tam sem si potřebné nastavil. Mmám to nějak takhle: jako výchozí se nechal defaultní a do druhého šuflíku sem vybral českou. Pak sem si tamtéž nastavil tlačítko (zatím mám na +) na přepínání mezi default a czech. Do \Program Files\AEKMap a s koncovkou AEK .. sem vůbec nelezl.
ad.TomTom sem nemyslel aby sis pořizoval MPxku ;) (asi bys ji ani nesehnal) ale že mě to fachá a jsou to jen zkopírované soubory a ještě navíc verze co sem psal, tak by ti to mohlo ulehčit shánění nové verze apod. ad.Vypínání sem zatím řešil tak,že sem si nastavil max. dobu vypnutí na baterie a energii spořím pouze zhasínáním displaye. Samo je to provizorní, ale takhle sem to měl kdysi udělané na Jornadě 720 - jinak to nešlo. Taky si na to vypínání nemohu zvyknout - MPxka fachčí tak, že když ji otevřu hned naběhne. Zvukové poznámky nepoužívám.

davidkm_ce4you (248)|8.12.2005 09:06
TOMTOM ... už jsem ten pokus zkoušel s kolegou .. otravoval jsem ho aby ho rozchodil na WM2003 a následně udělal update na 5.2 .. ale ten update tam neprošel ... asi že to nebylo úplně košer :) a u mě 5.0 pochopitelně nešla .. tak jsem smazal všechno co by aspon náznakem připomínalo TOMTOMa a nechám to trochu uležet :)

Já teda nevím jak u tebe, ale já., i když vypnu automatické vypnutí, tak se mi stejně po zavření vypne ... jedině co jsem v čera zjistil, když mi běží nahrávání zvukové poznámky, tak jej můžu zavřít a nahrává dál ... video však ne :disgusted: škoda :D .. takže z toho jasně vyplývá, že je to otázka jen SW ...chjo ..:)
Miloš Strouhal (3997)|8.12.2005 17:23
Tyto definice kláves jsem si před časem vytvořil a používám je do ted´.
US mam jako defaultní, pomocí klávesy SYM přepínám v případě potřeby na CZ. Horní číselná řada se tím změní na diakritiku, zbývající tři znaky ň, ó, ť jsou definovány takto:
ň = Fn + J
ó = Fn + K
ť = Fn + L
Tato definice je dělána na německém T-mobile MDA Pro jež má jiné rozložení funkčních znaků než I-mate JasJar a QTEK 9000, takže zaručuji 100 % funkčnost jen na německém stříbrném T-mobile MDA Pro.

belkov (140)|9.12.2005 07:39
Uvádím jako zajímavost.Vyzkoušel jsem českou lokalisaci z Varia na Universalu a první pohled byl příjemný.Téměř vše v češtině,vše fungovalo,až na drobnost-složka nastavení byla prázdná.Takže hard reset.škoda.
Zbyšek Záliš (203)|9.12.2005 20:30
Dnes se objevil v nabídce Sunnysoftu za 22 890,00 Kč bez DPH (27 239,00 Kč s DPH)
pdq (380)|9.12.2005 20:55
Myslite si, ze je to dobra cena? Alebo si pockat ci bude v ponuke nejakeho operátora?
Zbyšek Záliš (203)|9.12.2005 21:06
[QUOTE="pretorian"]No MDA Pro - Universal bude u T Mobile tak na 70% zvazuje se k vuli absenci EDGE ale jinak by byl na 100% co se tyce ceny tak se pokud bude tak se bude pohybovat nekde kolem 20 -25tis.max s DPH ale uvidi se jak budou info dam vedet [/QUOTE]
Citováno odtud.
davidkm_ce4you (248)|13.12.2005 15:24
Zkoušel jste někdo toto ? .. mě to nic nedělá :):(

EDIT: respektive, nejsem schopen přejmenovat Camera.exe ...:(
EDIT2: použitím Total Commanderu v PDA to jde nahradit. Integrovaný File Explorer i ten co je přes ActiveSync se brání.
Pavlucha (1496)|13.12.2005 15:32
Chci se zeptat, jestli vám také občas padají hovory.
Pravděpodobně to způsobuje automatické stahování mailů (mám nastaveno 15 minut), ale prioritu před připojením by měl mít PROBÍHAJÍCÍ hovor - tedy alespoň podle mého názoru.
davidkm_ce4you (248)|13.12.2005 15:35
řekl bych, že když běží GPRS tak se nedá telefonovat ...
beecher (9270)|13.12.2005 15:53
Obrazkova galerie, jak rozebrat Jar-Jar Binkse... ;)

http://www.artworkfiles.com/XDA/