www.svetmobilne.cz
>
>

Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se

Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se
, , aktualita
Dyson, známý výrobce vysavačů, vysoušečů rukou a dalších zařízení, chtěl proniknout na trh elektromobilů. Jak to tak ale vypadá, situace nebyla tak růžová a společnost celý projekt elektrických aut ukončila.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma roky společnost Dyson oznámila, že by chtěla začít vyrábět revoluční elektromobily. Zrekonstruovala starý hangár a přestavěla jej na vývojové středisko, kde pracovalo zhruba 500 až 600 inženýrů. Vůz se pak měl vyrábět v Singapuru, z toho ale nakonec sešlo. Společnost totiž oznámila, že s projektem elektromobilu končí a žádný takový vůz nespatří světlo světa, přičemž se měl na trh dostat v roce 2021. Problém ale nebyl ve vývoji, ale ve faktu, že z elektromobilu není snadné udělat výdělečný podnik, s čímž se dodnes pere např. Tesla.
 
Sir James Dyson
 
Sir James Dyson, autor: The Royal Society [CC BY-SA 4.0], přes Wikimedia Commons
 
Celkově bylo do vývoje investováno 2,5 miliardy britských liber a výsledkem je už i funkční vůz, který má dosud netradiční solid-state akumulátor, který by měl být výrazně bezpečnější než ty standardní. Podle Dysona tým vyvinul fantastické auto, nicméně nebyli schopni najít partnery tak, aby vůz dával i ekonomický smysl, a nepodařilo se najít žádného kupce pro projekt. To však neznamená, že všechny miliardy liber vyletěly komínem do vzduchu. Společnost chce nabyté zkušenosti uplatnit dál, což se týká např. technologií spojenými s kamerami, robotikou, strojovým učením, umělou inteligencí a především vyvinutými solid-state akumulátory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala