www.svetmobilne.cz
>
>

Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se

Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se
, , aktualita
Dyson, známý výrobce vysavačů, vysoušečů rukou a dalších zařízení, chtěl proniknout na trh elektromobilů. Jak to tak ale vypadá, situace nebyla tak růžová a společnost celý projekt elektrických aut ukončila.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma roky společnost Dyson oznámila, že by chtěla začít vyrábět revoluční elektromobily. Zrekonstruovala starý hangár a přestavěla jej na vývojové středisko, kde pracovalo zhruba 500 až 600 inženýrů. Vůz se pak měl vyrábět v Singapuru, z toho ale nakonec sešlo. Společnost totiž oznámila, že s projektem elektromobilu končí a žádný takový vůz nespatří světlo světa, přičemž se měl na trh dostat v roce 2021. Problém ale nebyl ve vývoji, ale ve faktu, že z elektromobilu není snadné udělat výdělečný podnik, s čímž se dodnes pere např. Tesla.
 
Sir James Dyson
 
Sir James Dyson, autor: The Royal Society [CC BY-SA 4.0], přes Wikimedia Commons
 
Celkově bylo do vývoje investováno 2,5 miliardy britských liber a výsledkem je už i funkční vůz, který má dosud netradiční solid-state akumulátor, který by měl být výrazně bezpečnější než ty standardní. Podle Dysona tým vyvinul fantastické auto, nicméně nebyli schopni najít partnery tak, aby vůz dával i ekonomický smysl, a nepodařilo se najít žádného kupce pro projekt. To však neznamená, že všechny miliardy liber vyletěly komínem do vzduchu. Společnost chce nabyté zkušenosti uplatnit dál, což se týká např. technologií spojenými s kamerami, robotikou, strojovým učením, umělou inteligencí a především vyvinutými solid-state akumulátory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV

Automobilka Ford chystá neobvyklý model s označením Mustang. Nepůjde však o sportovní kupé, nýbrž o SUV. Název Mach-E navíc napovídá, že pod kapotou nebude mít pořádný osmiválec, ale elektromotor. Má tak konkurovat např. Tesle Model X a Jaguaru I-PACE. 

16.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD
Dlouho očekávaný 16" MacBook Pro od Applu bych v relativní tichosti konečně představen. Dostat můžete až 8jádrový procesor Intel, obrovskou 64GB operační paměť RAM a kdo chce, může mít i 8TB SSD.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií
Akumulátory vyžadují kvalitní technologie a výrobu, aby byly bezpečné. To se očividně nepovedlo dodavateli elektrických kol pro Lyft, kterému se rozhořela hned dvě zánovní kola. Problém se už ale vyřešil.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala