www.svetmobilne.cz
>
>

Výrobce vysavačů Dyson chystá elektromobil s pevnými bateriemi v roce 2020

Výrobce vysavačů Dyson chystá elektromobil s pevnými bateriemi v roce 2020
, , aktualita
Společnost Dyson je známá jako výrobce vysavačů, ohřívačů nebo vysoušečů rukou na toaletách. James Dyson se však rozhodl fušovat i do aut. Pro rok 2020 chystá elektrické auto s pevnými bateriemi.
K oblíbeným
reklama
Mnozí hodně věří elektrickým autům, Elon Musk na tom postavil celou automobilku Tesla. Jedním z těch, kdo v nich vidí velmi slibnou budoucnost, je i miliardář James Dyson, jehož společnost dosud vyráběla vysavače, různé ohřívače nebo vysoušeče. A z této firmy se dle jeho slov má brzy stát automobilka. Má totiž v plánu už v roce 2020 představit nový elektromobil, který bude zajímavý především technologií baterií, které budou pevné (solid state). Připomeňme, že baterie tohoto typu plánuje i Toyota, která s nimi počítá okolo roku 2022. Jejich hlavní výhodou má být lepší stabilita.
 
James Dyson
 
Dyson věří, že dnes už nemá smysl řešit filtraci výfukových plynů a je lepší soustředit se na to je vůbec ani nevyrábět. Ona se sice elektřina rozhodně nevyrábí bezemisně, ale jak jsme si už v minulosti ukázali, i v českých podmínkách je elektromobil navzdory značné produkci elektřiny z uhlí o něco čistější než auto se spalovacím motorem. Dyson už má tým 400 lidí jak ze své společnosti, tak i několik inženýrů se zkušenostmi z automobilového průmyslu u jiných značek. Nabírá mnoho další pracovní síly a sám chce do projektu investovat 2 miliardy liber (zhruba 60 miliard Kč).
 
Bohužel, o samotném automobilu zatím vůbec nic nevíme. Předmětem spekulací je tak třída, do které bude patřit, tak i výkon, velikost baterie nebo dojezd, se kterým se počítá. Uvidíme, zda se Dysonovi podaří splnit jeho sen o čistém ovzduší (jen v Londýně ročně umře 9500 lidí v souvislosti s dlouhodobou expozicí výfukovým plynům) nebo projekt ztroskotá. Co si myslíte vy?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM
Apple pravidelně vydává aktualizace svých operačních systémů. Nový iOS 13.2.2 opravuje zejména velmi nepříjemný bug spojený s příliš agresivním managementem RAW, který významně omezoval multitasking.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu
Situace s fotoaparáty na zadních stranách telefonů začíná být pěkně komplikovaná. Xiaomi Mi CC9 Pro jich tam má rovnou pět a byl použit i modul s velmi vysokým 108MPx rozlišením a pixel binningem.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem
Zatímco většina elektromobilů má jednostupňovou převodovku, automobilka Ford u prototypu elektrického Mustangu Lithium použila tradiční 6stupňový manuál. Ten bude z elektromotoru přenášet přes 1350 Nm.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář