www.svetmobilne.cz
>
>

Výrobce vysavačů Dyson chystá elektromobil s pevnými bateriemi v roce 2020

Výrobce vysavačů Dyson chystá elektromobil s pevnými bateriemi v roce 2020
, , aktualita
Společnost Dyson je známá jako výrobce vysavačů, ohřívačů nebo vysoušečů rukou na toaletách. James Dyson se však rozhodl fušovat i do aut. Pro rok 2020 chystá elektrické auto s pevnými bateriemi.
K oblíbeným
reklama
Mnozí hodně věří elektrickým autům, Elon Musk na tom postavil celou automobilku Tesla. Jedním z těch, kdo v nich vidí velmi slibnou budoucnost, je i miliardář James Dyson, jehož společnost dosud vyráběla vysavače, různé ohřívače nebo vysoušeče. A z této firmy se dle jeho slov má brzy stát automobilka. Má totiž v plánu už v roce 2020 představit nový elektromobil, který bude zajímavý především technologií baterií, které budou pevné (solid state). Připomeňme, že baterie tohoto typu plánuje i Toyota, která s nimi počítá okolo roku 2022. Jejich hlavní výhodou má být lepší stabilita.
 
James Dyson
 
Dyson věří, že dnes už nemá smysl řešit filtraci výfukových plynů a je lepší soustředit se na to je vůbec ani nevyrábět. Ona se sice elektřina rozhodně nevyrábí bezemisně, ale jak jsme si už v minulosti ukázali, i v českých podmínkách je elektromobil navzdory značné produkci elektřiny z uhlí o něco čistější než auto se spalovacím motorem. Dyson už má tým 400 lidí jak ze své společnosti, tak i několik inženýrů se zkušenostmi z automobilového průmyslu u jiných značek. Nabírá mnoho další pracovní síly a sám chce do projektu investovat 2 miliardy liber (zhruba 60 miliard Kč).
 
Bohužel, o samotném automobilu zatím vůbec nic nevíme. Předmětem spekulací je tak třída, do které bude patřit, tak i výkon, velikost baterie nebo dojezd, se kterým se počítá. Uvidíme, zda se Dysonovi podaří splnit jeho sen o čistém ovzduší (jen v Londýně ročně umře 9500 lidí v souvislosti s dlouhodobou expozicí výfukovým plynům) nebo projekt ztroskotá. Co si myslíte vy?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399 Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399
Microsoft Surface Duo bylo představeno koncem loňského roku a čekalo se na něj až do dneška. Nyní je ale konečně možné si nové zařízení objednat. Mezitím však stačilo trochu zastarat a nebude moc levné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala