www.svetmobilne.cz
>
>

Dyson to s elektromobily myslí vážně, už má i továrnu

Dyson to s elektromobily myslí vážně, už má i továrnu
, , aktualita
Dyson, tradiční výrobce vysavačů, vysoušečů rukou a dalších přístrojů, chce překvapivě vyrábět i elektromobily. Ve Velké Británii už pro ně má postaveno i vývojové středisko a staví testovací tratě.
K oblíbeným
reklama
Téměř před rokem oznámila společnost Dyson, že chce vyrábět elektromobily. Přitom jde o výrobce přístrojů, jako jsou vysavače, fény, vysoušeče rukou na záchodech a podobně. Vypadá to však, že to společnost skutečně myslí vážně a na projektu i pracuje. Na bývalém letišti Hullavington Airfield z 2. světové války totiž firma zrestaurovala dva hangáry (H85 a H86) za 85 milionů britských liber a má zde nyní nové vývojové středisko.
 
Dyson starý hangár
 
To však zdaleka není vše. Rozbíhá se nyní druhá fáze, která si vyžádá investici dalších 200 milionů liber a bude zahrnovat dalších několik budov a testovací tratě (zatím jsou v plánu tři další budovy a 16 km silnic). Na nich se bude zkoušet ovládání, schopnosti na nezpevněných i zpevněných cestách, smyky a nebude chybět ani rychlostní dráha.
 
Dyson nový hangár
 
Ani druhá fáze není konečná a celkově si testovací a vývojový areál vyžádá okolo 550 milionů liber. Prozatím se využívá hangár H86 a pracuje zde okolo 400 lidí. Až bude vše hotovo, najde si zde práci okolo 2000 lidí, nebude chybět sportovní centrum, kavárna a také návštěvnické centrum.
 
Dyson nový hangár interiér
 
Dyson plánuje, že první vozy budou hotovy už v roce 2020, což je dosti ambiciózní plán na firmu, která nemá s automobily žádné větší zkušenosti. Tak uvidíme, jak si společnost v budoucnu povede. Začíná to být v elektromobilech docela "nabité".
 
Dyson plán centra
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM
Apple pravidelně vydává aktualizace svých operačních systémů. Nový iOS 13.2.2 opravuje zejména velmi nepříjemný bug spojený s příliš agresivním managementem RAW, který významně omezoval multitasking.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu
Situace s fotoaparáty na zadních stranách telefonů začíná být pěkně komplikovaná. Xiaomi Mi CC9 Pro jich tam má rovnou pět a byl použit i modul s velmi vysokým 108MPx rozlišením a pixel binningem.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem
Zatímco většina elektromobilů má jednostupňovou převodovku, automobilka Ford u prototypu elektrického Mustangu Lithium použila tradiční 6stupňový manuál. Ten bude z elektromotoru přenášet přes 1350 Nm.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář