www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple se možná v roce 2019 zbaví vyřezu displeje u iPhonů

Apple se možná v roce 2019 zbaví vyřezu displeje u iPhonů
, , aktualita
Výřez v horní části displeje byl patrně pro Apple jen přechodným řešením. Nová spekulace tvrdí, že iPhony pro rok 2019 by měly postrádat tento rušivý prvek. Můžeme očekávat, že jej bude konkurence s Androidem následovat?
reklama
Když Apple v loňském roce představil výroční iPhone X, překvapil hlavně svým OLED displejem s tenkými rámečky a hlavně nepřehlédnutelným výřezem v jeho horní části, za který si vysloužil řadu posměšků i opovržení. Ano, opravdu se nejedná o řešení zrovna lahodící oku, ale pokud chtěl Apple přinést „bezrámečkový“ telefon, neměl příliš mnoho možností. V tomto výřezu je totiž ukrytý telefonní reproduktor, přední fotoaparát i všechny senzory potřebné pro technologii rozpoznávání obličeje Face ID.
 
 
Xiaomi podobný problém u modelů Mi Mix vyřešilo tak, že se zbavilo rámečků po třech stranách displeje a fotoaparát přesunulo trochu neprakticky pod displej. Samsung zase ponechal úzké, ale přesto stále dobře viditelné okraje nad displejem i pod ním. Skutečně bezrámečkové displeje, kde by displej zabíral 100 % čelní plochy jsou tedy zatím v nedohlednu, přesto se objevila spekulace od jihokorejského webu ET News, že by se Apple měl u iPhonů pro rok 2019 měl zbavit výřezu displeje. Americká společnost už dokonce tento problém řeší s dodavateli, ale zatím není jasné, kam ukryje například modul Face ID.
 
Připomeňme, že iPhone X nebyl prvním smartphonem s výřezem displeje, v tomto ohledu jej předběhl nepříliš známý Essential Phone od firmy Andyho Rubina. Ale nebýt Applu, výřez displeje by se dost možná neobjevil u řady smartphonů s Androidem. Nedlouho po iPhonu X se objevily první pokusy především od méně známých čínských výrobců, některé přitom konkurenční přístroj s logem nakousnutého jablka napodobovaly docela nestydatě. Výřez displeje však využívá také nedávno představený Asus Zenfone 5 a téměř jistě se objeví také u některých dalších chystaných novinek, jmenovitě u Huawei P20 nebo OnePlus 6. Výřez displeje ukázaly také nedávno uniklé fotografie možné příští vlajkové lodi od LG, i když ta před uvedením na trh možná ještě projde designovou proměnou.
 
Na nový trend zareagoval také Google, který přidal nativní podporu výřezu displeju jako jednu z novinek do Androidu P. Dodejme, že v letošním roce by měl Apple představit tři nové iPhony a všechny by měly nabídnout velký displej narušený výřezem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala