www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple se možná v roce 2019 zbaví vyřezu displeje u iPhonů

Apple se možná v roce 2019 zbaví vyřezu displeje u iPhonů
, , aktualita
Výřez v horní části displeje byl patrně pro Apple jen přechodným řešením. Nová spekulace tvrdí, že iPhony pro rok 2019 by měly postrádat tento rušivý prvek. Můžeme očekávat, že jej bude konkurence s Androidem následovat?
reklama
Když Apple v loňském roce představil výroční iPhone X, překvapil hlavně svým OLED displejem s tenkými rámečky a hlavně nepřehlédnutelným výřezem v jeho horní části, za který si vysloužil řadu posměšků i opovržení. Ano, opravdu se nejedná o řešení zrovna lahodící oku, ale pokud chtěl Apple přinést „bezrámečkový“ telefon, neměl příliš mnoho možností. V tomto výřezu je totiž ukrytý telefonní reproduktor, přední fotoaparát i všechny senzory potřebné pro technologii rozpoznávání obličeje Face ID.
 
 
Xiaomi podobný problém u modelů Mi Mix vyřešilo tak, že se zbavilo rámečků po třech stranách displeje a fotoaparát přesunulo trochu neprakticky pod displej. Samsung zase ponechal úzké, ale přesto stále dobře viditelné okraje nad displejem i pod ním. Skutečně bezrámečkové displeje, kde by displej zabíral 100 % čelní plochy jsou tedy zatím v nedohlednu, přesto se objevila spekulace od jihokorejského webu ET News, že by se Apple měl u iPhonů pro rok 2019 měl zbavit výřezu displeje. Americká společnost už dokonce tento problém řeší s dodavateli, ale zatím není jasné, kam ukryje například modul Face ID.
 
Připomeňme, že iPhone X nebyl prvním smartphonem s výřezem displeje, v tomto ohledu jej předběhl nepříliš známý Essential Phone od firmy Andyho Rubina. Ale nebýt Applu, výřez displeje by se dost možná neobjevil u řady smartphonů s Androidem. Nedlouho po iPhonu X se objevily první pokusy především od méně známých čínských výrobců, některé přitom konkurenční přístroj s logem nakousnutého jablka napodobovaly docela nestydatě. Výřez displeje však využívá také nedávno představený Asus Zenfone 5 a téměř jistě se objeví také u některých dalších chystaných novinek, jmenovitě u Huawei P20 nebo OnePlus 6. Výřez displeje ukázaly také nedávno uniklé fotografie možné příští vlajkové lodi od LG, i když ta před uvedením na trh možná ještě projde designovou proměnou.
 
Na nový trend zareagoval také Google, který přidal nativní podporu výřezu displeju jako jednu z novinek do Androidu P. Dodejme, že v letošním roce by měl Apple představit tři nové iPhony a všechny by měly nabídnout velký displej narušený výřezem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře