www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple se možná v roce 2019 zbaví vyřezu displeje u iPhonů

Apple se možná v roce 2019 zbaví vyřezu displeje u iPhonů
, , aktualita
Výřez v horní části displeje byl patrně pro Apple jen přechodným řešením. Nová spekulace tvrdí, že iPhony pro rok 2019 by měly postrádat tento rušivý prvek. Můžeme očekávat, že jej bude konkurence s Androidem následovat?
reklama
Když Apple v loňském roce představil výroční iPhone X, překvapil hlavně svým OLED displejem s tenkými rámečky a hlavně nepřehlédnutelným výřezem v jeho horní části, za který si vysloužil řadu posměšků i opovržení. Ano, opravdu se nejedná o řešení zrovna lahodící oku, ale pokud chtěl Apple přinést „bezrámečkový“ telefon, neměl příliš mnoho možností. V tomto výřezu je totiž ukrytý telefonní reproduktor, přední fotoaparát i všechny senzory potřebné pro technologii rozpoznávání obličeje Face ID.
 
 
Xiaomi podobný problém u modelů Mi Mix vyřešilo tak, že se zbavilo rámečků po třech stranách displeje a fotoaparát přesunulo trochu neprakticky pod displej. Samsung zase ponechal úzké, ale přesto stále dobře viditelné okraje nad displejem i pod ním. Skutečně bezrámečkové displeje, kde by displej zabíral 100 % čelní plochy jsou tedy zatím v nedohlednu, přesto se objevila spekulace od jihokorejského webu ET News, že by se Apple měl u iPhonů pro rok 2019 měl zbavit výřezu displeje. Americká společnost už dokonce tento problém řeší s dodavateli, ale zatím není jasné, kam ukryje například modul Face ID.
 
Připomeňme, že iPhone X nebyl prvním smartphonem s výřezem displeje, v tomto ohledu jej předběhl nepříliš známý Essential Phone od firmy Andyho Rubina. Ale nebýt Applu, výřez displeje by se dost možná neobjevil u řady smartphonů s Androidem. Nedlouho po iPhonu X se objevily první pokusy především od méně známých čínských výrobců, některé přitom konkurenční přístroj s logem nakousnutého jablka napodobovaly docela nestydatě. Výřez displeje však využívá také nedávno představený Asus Zenfone 5 a téměř jistě se objeví také u některých dalších chystaných novinek, jmenovitě u Huawei P20 nebo OnePlus 6. Výřez displeje ukázaly také nedávno uniklé fotografie možné příští vlajkové lodi od LG, i když ta před uvedením na trh možná ještě projde designovou proměnou.
 
Na nový trend zareagoval také Google, který přidal nativní podporu výřezu displeju jako jednu z novinek do Androidu P. Dodejme, že v letošním roce by měl Apple představit tři nové iPhony a všechny by měly nabídnout velký displej narušený výřezem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu
ZTE a Trumpovy zákazy a dohody jsou docela pěkná komedie. Poslední Trumpova dohoda s Čínou se totiž z bezpečnostního hlediska nelíbí Senátu, a tak to vypadá, že naděje pro ZTE opět pohasíná.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť
Uvedení nového telefonu Samsung Galaxy Note 9 se pomalu blíží a s tím se objevuje i více a více uniklých informací. Ty poslední hovoří např. o 4000 mAh baterii a možnosti jej sehnat i s obrovskou 512GB vnitřní pamětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu
Automobilka Audi dnes představila svůj nový malý hatchback A1. Dostal agresivnější design, naopak nedostal do nabídky žádný naftový motor. K dispozici budou jen tři přeplňované benzinové motory ve čtyřech verzích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
Včera, aktualita, Milan Šurkala