www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple se možná v roce 2019 zbaví vyřezu displeje u iPhonů

Apple se možná v roce 2019 zbaví vyřezu displeje u iPhonů
, , aktualita
Výřez v horní části displeje byl patrně pro Apple jen přechodným řešením. Nová spekulace tvrdí, že iPhony pro rok 2019 by měly postrádat tento rušivý prvek. Můžeme očekávat, že jej bude konkurence s Androidem následovat?
reklama
Když Apple v loňském roce představil výroční iPhone X, překvapil hlavně svým OLED displejem s tenkými rámečky a hlavně nepřehlédnutelným výřezem v jeho horní části, za který si vysloužil řadu posměšků i opovržení. Ano, opravdu se nejedná o řešení zrovna lahodící oku, ale pokud chtěl Apple přinést „bezrámečkový“ telefon, neměl příliš mnoho možností. V tomto výřezu je totiž ukrytý telefonní reproduktor, přední fotoaparát i všechny senzory potřebné pro technologii rozpoznávání obličeje Face ID.
 
 
Xiaomi podobný problém u modelů Mi Mix vyřešilo tak, že se zbavilo rámečků po třech stranách displeje a fotoaparát přesunulo trochu neprakticky pod displej. Samsung zase ponechal úzké, ale přesto stále dobře viditelné okraje nad displejem i pod ním. Skutečně bezrámečkové displeje, kde by displej zabíral 100 % čelní plochy jsou tedy zatím v nedohlednu, přesto se objevila spekulace od jihokorejského webu ET News, že by se Apple měl u iPhonů pro rok 2019 měl zbavit výřezu displeje. Americká společnost už dokonce tento problém řeší s dodavateli, ale zatím není jasné, kam ukryje například modul Face ID.
 
Připomeňme, že iPhone X nebyl prvním smartphonem s výřezem displeje, v tomto ohledu jej předběhl nepříliš známý Essential Phone od firmy Andyho Rubina. Ale nebýt Applu, výřez displeje by se dost možná neobjevil u řady smartphonů s Androidem. Nedlouho po iPhonu X se objevily první pokusy především od méně známých čínských výrobců, některé přitom konkurenční přístroj s logem nakousnutého jablka napodobovaly docela nestydatě. Výřez displeje však využívá také nedávno představený Asus Zenfone 5 a téměř jistě se objeví také u některých dalších chystaných novinek, jmenovitě u Huawei P20 nebo OnePlus 6. Výřez displeje ukázaly také nedávno uniklé fotografie možné příští vlajkové lodi od LG, i když ta před uvedením na trh možná ještě projde designovou proměnou.
 
Na nový trend zareagoval také Google, který přidal nativní podporu výřezu displeju jako jednu z novinek do Androidu P. Dodejme, že v letošním roce by měl Apple představit tři nové iPhony a všechny by měly nabídnout velký displej narušený výřezem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid
LG oznámilo nové přírůstky do své rodiny tenkých a lehkých notebooků Gram. Nabídku doplní sedmnáctipalcová varianta i model s konstrukcí 2 v 1. Novinky se ukážou na veletrhu CES, ale představeny byly už nyní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik