Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei P20, P20 Pro a P20 Lite ukazují svou finální podobu

9.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
@Evleaks se s námi podělil o tiskové fotografie všech tří novinek, které Huawei představí koncem března. Můžete si tedy v předstihu prohlédnout finální design modelů P20, P20 Pro a P20 Lite.
V minulosti jsme mohli vidět několik různých podob novinek z řady Huawei P20, což naznačuje, že čínský výrobce pracoval s více různými variantami podoby. Finální design nám ukázal tento týden známý novinář Evan Blass na svém twitterovém účtu s názvem @Evleaks. Pojďme si tedy prohlédnout všechny tři očekávané modely – P20, P20 Pro a P20 Lite. Všechny tři novinky by měly mít skleněná těla a displej s relativně tenkými rámečky. V jeho horní části nelze přehlédnout výřez, kde je ukrytý reproduktor, přední kamera a další senzory. Připomeňme, že toto řešení rozhodně nejvíce proslavil Apple iPhone X a vysloužilo si jak obdiv, tak kritiku a výsměch. V letošním roce nejspíš bude výřez displeje u výrobců velmi populární, objevil se už třeba také v Asusu Zenfone 5.

 

Huawei P20 Pro


 
Začneme s nejvyšším modelem, který podle všeho ponese název Huawei P20 Pro. A začít nemůžeme jinak než trojitým zadním fotoaparátem vyladěným společností Leica. Podle popisku, který můžeme najít kousek pod vertikálně orientovanými snímači, by měl telefon využívat variabilní světelnost f/1.6 až f/2.4 a možná také zoom 27 až 80 mm. I přes poměrně tenké okraje okolo displeje se na přední stranu vešlo domovské tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů.

 

Huawei P20


 
Standardní Huawei P20 si na zadní straně vystačí se dvěma fotoaparáty a nejspíš se bude jednat o stejný modul, který známe z řady Mate 10.

 

Huawei P20 Lite

 
 
Huawei P20 Lite se od předchozích dvou modelů odlišuje tím, že bude mít jen výbavu střední třídy a znatelně příjemnější cenu. I u něj nalezneme výřez displeje, ale čtečka otisků prstů se přesunula na záda. Duální fotoaparát postrádá logo Leica a navíc se patrně jedná o méně kvalitnější modul.
 
Závěrem připomínáme, že oba vyšší modely by měly být vybaveny procesorem Kirin 970, v P20 Lite nejspíš nalezneme znatelně méně výkonný Kirin 659. Před pár dny jsme se navíc dozvěděli také ceny novinek, které se výrazně blíží konkurenčnímu Samsungu Galaxy S9+. Huawei svou řadu P20 oficiálně ukáže 27. března v Paříži.
 
Na závěr ještě jednou Huawei P20, P20 Lite a P20 Pro (v tomto pořadí), a to v líbivých odstínech modré.
 
 


reklama